Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Пошук роботи та переїзд до Німеччини. Мій досвід Agile Coach

Усім привіт, мене звати Ігор, і я хочу поділитися з вами своїм особистим досвідом того, як я шукав роботу у Німеччині, не бувши програмістом. Я тільки на початку цього процесу, тому, сподіваюсь, буде і продовження цієї історії у майбутньому.

Почну з початку. Я мешкаю з дружиною у Польщі вже шостий рік та працюю на посаді Scrum Master у продуктовій компанії Modivo.pl (колишнє eobuwie.pl). Почитати про мій досвід влаштування у Польщі можна тут.

Так сталося, що ще перед повномасштабною війною ми з дружиною вирішили поїхати кудись далі, саме тому почали дивитися у бік Німеччини. Недалеко від України та Польщі, де зараз знаходиться більшість родичів та друзів, не нижчий рівень життя, а інколи і вищий, завжди хотіли вивчити німецьку та загалом галузь ІТ розвинута там краще, ніж у Польщі — а саме, ставлення до розвитку Agile-середовищ у компаніях. Втім ми не робили жодних рухів у цьому напрямку через початок війни, і фокус тоді був на зовсім інших проблемах.

Виїзд з Польщі до Німеччини

Але на початку червня власник квартири, у якій ми живемо у Варшаві, завітав до нас із радісною новиною, що ми мусимо звільнити її до 20 серпня. Саме це для нас і стало бустом до того, щоб почати активніше шукати можливостей для переїзду.

Я поліз у LinkedIn, почав дивитися різні вакансії, і знайшов чотири, які мені сподобалися. Резюме в мене завжди готове (стараюся його оновлювати одразу, як виходжу на нове місце роботи — ніколи не знаєш, що може трапитися), тому я почав розсилати своє CV напряму через LD.

Компанії до яких рекрутувався: StaffBase.com, Landenzeile.de, Mercedes-benz.io, SonoMotors.com. У кожній пройшов до кінця, у трьох отримав pre-offer, в одній отримав job offer і вже маю підписаний контракт.

Компанії та їхні пропозиції

Розповім детальніше про кожен з кейсів. Сподіваюсь, мій досвід і деталі допоможуть іншим зорієнтуватися у пошуку роботи та підготують вас до можливих сценаріїв розвитку подій на ринку праці.

Почну з StaffBase (Берлін)

Цікава компанія, займаються розробкою програмування до внутрішньої комунікації в різних фірмах. Мають свій продукт і продають його на основі SaaS. Також вони є вже публічною компанією і пропонують додаток до т.зв. Base Salary (те, що ти отримуєш незалежно від усіх бенефітів і додатків) ще й пакет акцій. Agile-середовище мають досить розвинуте й цікаве, кожен співробітник проходить сертифікацію PSM I, тому працювати у таких командах набагато легше ніж з тотальними новобранцями.

У мене з ними були три етапи розмов і на кінець — випробувальний день. Під час випробувального дня було дуже багато цікавих зустрічей, фасилітація ретроспективи для однієї з команд, розмови з різними стейкхолдерами, а після всього — презентація додаткових завдань. Після цього всього мені відмовили, бо фідбек від команди та слухачів був різним, а для них важливо аби кандидат сподобався максимально усім. Був також кол, на котрому цей фідбек переказали і поспілкувалися зі мною на цю тему.

Що було у пре-офері: 58 000 EUR Base Salary (на рік), страхування, 30 днів відпустки, батьківська відпустка, карта доступу до спорт-комплексів у Берліні, карта на проїзд, програма лізингу велосипедів, а також акції компанії (не уточнювалася вартість).

Друга: Ladenzeile (Берлін)

Теж продукт, але з іншої ніші ринку — це вебсторінка, на якій можна порівняти безліч товарів за різними параметрами. У цю компанію шукали Agile Coach до відділу People & Culture, що мене дуже зацікавило. Загалом були дуже позитивні враження після перших двох інтерв’ю (з HR, а також з їхнім Head of Agile), але останнє пройшло не зовсім (culture fit з іншими коучами), тому теж отримав відмову.

Оферу як такого не було, але запит був на зарплатню 60 000 EUR на рік, після котрого зі мною завʼязали контакт — тому припускаю, що приблизно такий розмір зарплати там би був.

Третя: відділ корпорації Mercedes-Benz

Цей відділ займається усіма диджитал-продуктами марки (вебсторінки, мобільні додатки, маркетплейси і т.д.). Позиція спочатку була у Португалії (місто Braga, саме туди я аплікував), але виявилося, що вони також наймають у Берліні, і що остаточний вибір залишається за кандидатом. Різниця у зарплатні: у Берліні вона вища, і це мені одразу повідомили на першому ж інтерв’ю і така відвертість приємно здивувала.

Розмови були дуже технічні, з рольовими завданнями, багато розмовляли про різні аспекти формування команд і процесів, мій підхід до вирішення конфліктів, ставлення до різних типів людей і ситуацій. Було також три етапи, а від четвертого (offer negotiation) я відмовився самостійно, тому що вирішив, що це не те, чого я шукаю у майбутній роботі.

Головною причиною для мене було те, що вони перейшли на працю у SAFe-і, а мені на нинішньому етапі карʼєри не зовсім хотілося йти у цьому напрямку. Що ще мене трохи засмутило — це корпораційні стандарти: інфраструктура Microsof 365, співпраця з головним офісом на інших засадах, ніж у них в командах.

З цікавих плюсів було те, що цей відділ працює на засадах Холакрації, робота повністю і цілком віддалено, є можливість пожити у Португалії (де зараз дуже легко отримати тимчасовий дозвіл на проживання на рік, не виходячи з дому), спробувати себе у адаптації фреймворку SAFe у великій організації.

І остання, Sono Motors (Мюнхен), в якій я затримався

Це німецький (Мюнхенський) стартап, який був створений фактично у гаражі зусиллями двох хлопців, котрі хотіли робити щось, що буде мати позитивний вплив на довкілля. Проєкт фокусується на створенні автономного автомобіля, котрий заряджається завдяки інтегрованим сонячним панелям у кузові автівки. Також засновники інтегрують ці панелі у міський транспорт (автобуси) і вантажні автомобілі.

Наприкінці 2021 року Sono Motors стала публічною компанією, увійшла до індексу NASDAQ, і засновники планують почати виробництво автівок у 2023 році. На сьогодні зібрано вже понад 18 500 передзамовлень, та, маю надію, що це тільки початок.

Що мені сподобалось: дуже позитивний колектив, невеличка фірма, важлива місія, з якою я себе ідентифікую, — це те, що мене привабило у Sono. Після трьох етапів співбесід я отримав офер на позицію Agile Coach і підписав контракт.

Кілька підсумкових слів на тему пошуку праці: це зовсім не так складно, як може здаватися. Не знаючи німецької, але маючи розмовну англійську, можливо спокійно знайти собі роботу у німецькому стартапі. Мій досвід це доводить :) До речі, от корисний сервіс для користувачів — калькулятор зарплатні.

Документи

Якщо ви не біженець (тобто не проживали постійно за кордоном України станом до 24 лютого), то ви не можете скористатися з параграфа 24, який дає тимчасовий притулок і право на роботу. Вам потрібно оформлювати робочу візу або Blue Card. Я вирішив почати з візи, хоча не виключаю того, що, можливо, все ж таки буду робити одразу Blue Card. Зараз збираю інформацію щодо цього процесу і переліку обовʼязкових документів.

Безсумнівно, найгарячіша частина переїзду — оформлення документів. Через те, що я живу у Варшаві, я повинен подаватися на візу тільки тут у посольстві. Але це виявилося не так просто: календар записів оновлюється раз на добу (о 00:00 годині) і раз на добу вони додають один термін на подачу документів за чотири тижні. Тобто, о 12 вночі сидиш і клацаєш оновлення сторінки і, якщо тобі пощастить, зареєструєшся на відвідування посольства. Якщо ні — чекаєш наступного дня.

Житло у Німеччині

Що вже вдалося зрозуміти заздалегідь, що житло у Німеччині зараз коштує дуже дорого. І коли я кажу дуже — я маю на увазі справді високі ціни типу 1800 євро в місяць за квартиру, звичайну двокімнатну, не у центрі міста. Ми шукаємо у Мюнхені і містечках поблизу. Також розглядаємо дешевші міста, такі як Aachen, Bremen, Leipzig.

Також багато квартир здаються без жодних меблів і кухні. Тобто коли заїжджаєте — купуєте цілу кухню, вбудовану або ні (як вам вже хочеться), і потім можете її забрати з собою. Тому це додаткові витрати, майте на увазі.

Якщо маєте домашню тварину (як ми), то готуйтеся що 70% оголошень будуть одразу відпадати через це (шукайте в оголошенні Haustiere).

Сайти для пошуку житла, якими ми користуємося:

Дякую за увагу. Далі буде.

👍ПодобаєтьсяСподобалось12
До обраногоВ обраному3
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Доброго дня! А підкажіть, будь ласка, чому вам потрібно було відкривати візу щоб поїхати працювати до Німеччини? Усі ж громадяни України, маючи біометричний паспорт, можуть приїхати в Німеччину і податися на Aufenthaltstitel. Не зовсім зрозуміла із статті
Дякую!

А можно ваш LD, чтобы понять с каким опытом можно подаваться и с каким опытом рассматривают

шукай в передмісті Мюнхена — містечко Ердінг дуже норм.

Sono Motors

внезапно оно пролезло ко мне в ленту в линкедин

— €25,126 net
— 112 km/week solar charging
— 305 km battery range
— 54 kWh LFP battery
— 75 kW DC fast charging
— 11 kW AC bidirectional charging (after SOP OTA)
— 120 kW Motor

имхо это провал и то вангую что те 112 km/week посчитаны путем умножения максимальной мощности всех батарей на время

Да, недавно у Соно была большая презентация. Вроде как они с 2016го пыхтят над продуктом.
На вид(имхо) обмылок, характеристики добавляемого заряда, вполне вероятно, окажутся лабораторными, как и остальные подобные цифры пробегов/расхода.

Привіт! Дякую, що поділився досвідом!
Співбесіди англійською були?
Чи реально влаштуватися, зовсім не знаючи німецької? Чи потрібен хоч базовий рівень?
Щодо цін на квартири — хм, ми знімаємо 3 кімнатну за 407 євро + електрика. Але так, не в Мюнхені. І так, заїхали в повністю пусту квартиру, без плити, мийки і тп.

Привіт! Співбесіди англійською :) Я шукав тільки вакансії де опис був англійською тому не було з цим проблем. Я німецької не знаю зовсім але у білшості компаній тіми інтернаціональні тому усі говорять англ.
У Мюнхені жах зараз :)

Без немецкого можно устроиться, можно даже откликаться на вакансии, которые по немецки написаны. Но в Германии много компаний, которые ориентированы на внутренний рынок, соответственно документация, общение с заказчиками нужно на немецком. Но в целом, на многие вакансии английского достаточно.

У меня необычный пример компании на внутренний рынок, но все по английски базарят. Да есть и немецкий в кулуарах, но мне нравится такой баланс.

60к в Германії? Це сумно... Чому не йдеш в ПМство, мода на аджайл фігню вже пройшла й навіть в Лондоні ринок праці коучів впав рази в 2 з 2018. Є ще деякі компанії що готові платити, але взагалом професія дохла. ІМХО

Для вас рекомендую ознайомитися з State of Agile за остатні роки і побачити тенденцію на те, як компанії трансформуются і з якими темпами. Тому не згоден у цьому з вами.

уровень — чуть выше нищего)) можно уже позволить не только коробку под мостом и тафель, а и WG)))

Кстати многие немецкие рекрутеры, которые стучаться с предложением, на уровень, например, Senior С++, предлагают 50-65К. При чем 50К предлагала компания из Мюнхена :)

Ну они просто понимают, что на 50к в самой германии нет дураков, и лелеют наджеду что весь мир мечтает переехать к ним колупать с++ за 50к :D

В испании хотя бы солнце и море и веселое население, а не озабоченные всем немцы :D

ну в таком случае тогда лучше в Португалию)) если с голой жопой то хоть на серфе ))

Я за них очень рад и повидал немало таких дядек с опытом в 30 лет в одной конторе работающих за копейки, но с унаследованной недвигой . Вот только понаех с 50к сможет разве что под мостом повеситься. Такова реальность.

Вот только понаех с 50к сможет разве что под мостом повеситься.

Не, на 50к в Мюнхене — даже мост не получится арендовать. Надо занимать денег.

Немецкие это пол беды, меня просто задолбали британские рекрутеры звонят на личный телефон и опять же предлагают вакансии в Германии, так вот 9 из 10 таких рекрутеров дно полное, просто безмозглые я не думал что такие люди могут хантить

видно, плотно нишу заняли в Германии эти британские рекрутеры — еще году в 2005-м были негативные отзывы о них

«британские рекрутеры» на поверку оказались индусами да пакинстанцами которые тоже охочи 2к евро на каждом кандидате заработать, не делая для этого ровно ничего, только гундося в трубку английский с ужасным акцентом

можно уже позволить не только коробку под мостом и тафель, а и WG)))

но все равно придется очень жёстко экономить ))))

60к на просрочку з лідна навіть не достатньо )

в чем мотивация переезжать именно в Германию?

Дяденька вы шо новости не читаете ?
Больше Венгрии за путлерашу топит только Иран и др. страны третьего мира.
Боеприпасов немцы ВСУ надавали мама не горюй.
А с тяжелым вооружением все сложно и не про все пишут.

Боеприпасов немцы ВСУ надавали мама не горюй.

боеприпасов ВСУ дали, газ-нефть у т.н. россии купили
круговорот бабла в природе

давали и дают и надо говорить пасибо...
никто Украине ничего не должен.

Зиленый проеб@л все бабло на дороги и всякую чушню когда путлер перебрасывал войска на границы, а теперь вдруг резко стали все ДОЛЖНЫ помогать

купили потому шо смотреть надо откуда это растет, а не в мифический круговорот :)))
тут и так зимой хз скока придется платить за электричество
уже новые контракты наприсылали с космическими прайсами

беженцев тоже напринимали тучу в надежде что народ будет как то работать... :)))
а не тут то было наш народ жрет и бухает в общагах на халявное бабло из социала...
родители недавно рассказывали чо там за жизнь происходит
гуманитарку тоже ходят набирают и в Украину родне отправляют
скока народа наварило бабла в Украине на гуманитарке сами можете в гугле поискать
на некоторых уже дела позаводили потому что жадные и не поделились с кем надо
одни едва не бомжевали до войны а наволонтерили на машины и дом...

никто Украине ничего не должен.

это уже было в истории, не?
«когда они пришли» ru.wikipedia.org/wiki/Когда_они_пришли

смотреть надо откуда это растет

и откуда растет?

уже новые контракты наприсылали с космическими прайсами

ой, не расплатимся ой-ой-ой, какой ужас, кошмар!!

беженцев тоже напринимали тучу

это ужасно, крышка на гробу немецкой экономики

а не тут то было наш народ жрет и бухает в общагах на халявное бабло из социала...
родители недавно рассказывали чо там за жизнь происходит

почему ваши родители живут в таком ужасном месте? вы разве не можете им дать денег или снять нормальное жилье?

гуманитарку тоже ходят набирают и в Украину родне отправляют

отлично, что кому то это надо. а то на прошлой неделе хотела 3 мешка одежды сдать в пункт гуманитарной помощи украинцам. не приняли. сказали, что склады забиты.

одни едва не бомжевали до войны а наволонтерили на машины и дом...

вот где бабло! а не вот это вечное айтишкино нытье — зарплаты маленькие, хочу 15к и чтобы не легаси.

и откуда растет?

в школу надо обратно...
от шретера который себе на пенсии выбил место в Газпроме
а перед этим весь EC подсадил на газ из путлерлянда

вот где бабло! а не вот это вечное айтишкино нытье — зарплаты маленькие, хочу 15к и чтобы не легаси

true story
и не одни они такие :)

это ужасно, крышка на гробу немецкой экономики

именно так, недавно писали про тучу цыган которых тоже сюда принесло и стока что местные власти уже не справляются

отлично.

чего там отличного ? ходят как цыгане побираются, позорище...
и там не с востока поприезжало
а ползакарпатья засело пожить нахаляву...
в общем тех кого бомбят особо
свои квартиры посдавали тем кто с востока приехал и еще хвастаются этим

хотела 3 мешка одежды сдать

откуда столько шмоток ?
сэконд открыть не пробовали ?

почему ваши родители живут в таком ужасном месте? вы разве не можете им дать денег или снять нормальное жилье?

патаму шо сам почти такой же :)))
я сам жилье себе снять не могу... уже больше года.... потому что снять его тут... не немцу... большая проблема :)
судя по вашим рассуждениям у вас все легко-просто и не вы сами этим занимались :)))

от шретера который себе на пенсии выбил место в Газпроме
а перед этим весь EC подсадил на газ из путлерлянда

вот же ж Шредер всемогущий злодей
а ЕС такой взял и сел на путинский газовый ялдык, радостно хлопая в ладоши

недавно писали про тучу цыган

это что ж за экономика такая, что ее подорвет туча цыган?

что местные власти уже не справляются

та они редко вообще редко когда справляются и не важно о каком вопросе идет речь

я сам жилье себе снять не могу... уже больше года.... потому что снять его тут... не немцу... большая проблема :)

а где ж вы живете больше года, если у вас жилья нет? в отеле?

судя по вашим рассуждениям у вас все легко-просто и не вы сами этим занимались :)))

нелегко
просто мне, взрослой тетке, как то стыдно ныть что ли, что квартиру снять сложно, элекроэнергия подорожала, инфляция, несправедливо все, хнык-хнык плак-плак

вот же ж Шредер всемогущий злодей
а ЕС такой взял и сел на путинский газовый ялдык, радостно хлопая в ладоши

король ночи во плоти
зима бпизко... и придут белые шретеры :)))

та они редко вообще редко когда справляются и не важно о каком вопросе идет речь

а на хрена им тогда рабов из-за бугра тащить если бы они и сами были работящие

а где ж вы живете больше года, если у вас жилья нет? в отеле?

вы сами себе ответили....:)))
классно общаться с умным человеком ?

нелегко

а по вагону пафоса не и не сказать

хнык-хнык плак-плак

нет тут нихрена такова... просто неприятные факты
но фантазия у вас отлично работает вы и сами себе опять все поинтереснее придумали...
пишите сами себе у вас отлично получается :)))))

а чего вы вообще живете в Германии, если вы даже жилье снять не можете? не, ну я вот серьезно вас спрашиваю, мне действительно интересно. какая мотивация жить в стране с неподъемными прайсами на электроэнергию, с экономикой, которую угробят цыгане и где жилье сдают только немцам?

Отличный сарказм.... спасибо посмеялся :)))
Почему вы сами не ответили на ваши вопросы... было бы интересно просмотреть на ваши фантазии :)))

а чего вы вообще живете в Германии

?
позвали рабом поишачить.... :)))
Мотивация нужна людям которые делают то что им не нравится... я делаю то что мне нравится :)

Вопрос не в том что не можем... вопрос такой что буржуины сдавать не хотят... и это не с зп связано... :)
даже при том что они знают что мы из Украины и все равно не сдают... сходили на > 15 просмотров и все по прежнему :)))

Экономику угробят не только цыгане но и они тожи :)))

Почему вы сами не ответили на ваши вопросы... было бы интересно просмотреть на ваши фантазии :)))

потому что у меня нет проблемы снять квартиру

фантазии — это у вас, что не немцам квартиры не сдают. а на самом деле сдают. даже украинским беженцам без доходов сдают, лично знаю 2 таких кейса

Вопрос не в том что не можем... вопрос такой что буржуины сдавать не хотят...

значит не можете

даже при том что они знают что мы из Украины и все равно не сдают

ах, но ведь

никто Украине ничего не должен.

получите-расспишитесь

потому что у меня нет проблемы снять квартиру

c чем я вас и поздравляю
вы вероятно в Берлинах дето окопались
а на юга-западах все совсем не так радужно

фантазии — это у вас, что не немцам квартиры не сдают.

нет никаких фантазий потому что я сам был на этих просмотрах....
забили термин....
пришли все друг-другу поулыбались рассказали о себе... поотвечали на вопросы через пару дней реджект :)))
так что ели сами знаем :)))

даже украинским беженцам без доходов сдают

им не только сдают...их и у себя селят... и денег им давали и не раз.... и на море скатали уже.....и визу им сразу на 2 года дали....:)))
это все рассказали как про сказку :)))
лично знаю эту мадам из Харькова....
живут с дочкой в соседней земле :)

я не знаю как вы там попали в Германии но видимо не по работе.... :)
вероятно взяли волонтером.... пафос раздавать :))))

и кто-то мне тут вещал про фантазии))

я про вас ничего не додумывала, а вы про меня уже скатились до такого

я не знаю как вы там попали в Германии но видимо не по работе.... :)
вероятно взяли волонтером....
и кто-то мне тут вещал про фантазии))
я про вас ничего не додумывала, а вы про меня уже скатились до такого

вы читаете не внимательно...
там ключевое слово... ВЕРОЯТНО

т.е. это предположение, а не фантазии
это разные вещи :)))))

пока вы здесь предполагаете, кто-то не то чтобы ВЕРОЯТНО, а точно подписывает контракт на квартиру и она могла бы быть ваша )

пока вы здесь предполагаете, кто-то не то чтобы ВЕРОЯТНО, а точно подписывает контракт на квартиру и она могла бы быть ваша )

отличные фантазии... спасибо :)))

у вас отлично получается общаться и без моего участия :)))

если бы все так было как у вас на словах....вероятно я уже жил бы во дворце :)))

а на юга-западах все совсем не так радужно

Мюнхен — в апреле снял однушку своим родителям-беженцам за неделю без проблем. Оплату за нее (820) , включая покупку мебели (1.5к) и кауцион (2100), потом перенял социаламт.

и денег им давали и не раз.... и на море скатали уже.....и визу им сразу на 2 года дали....:)))

Деньги выплачивают регулярно (в день регистрации просто выдали нал в кассе, в дальнейшем уже на счет к концу месяца), но бывали задержки. ВНЖ дали сразу на 2.5 года. Медстраховку оформили, правда с задержкой в месяц — до этого без особых проблем лечились по соцлистам, даже пломбы в зубы сделали отцу. А насчет моря — было бы желание, поехать совсем не проблема.

это все рассказали как про сказку :)))

Ну вот у меня тоже сказка выходит? Нужны будут пруфы — могу накидать в личку))
Есть уже много родственников и знакомых, получивших жилье как в общагах, так и квартиры и живущих нормально на выплачиваемое пособие.

через пару дней реджект :)))

По личному опыту — снять жилье не проблема даже с ребенком и котом. Унбефристет контракт с большим концерном + 3 цеттеля с нормальным нетто + немецкий и фермитеры в прошлом году сами мне написывали с вопросами, когда я готов подписать контракт.
Возможно что-то не так делаете?

О а вот и херр Бородач :)))
Ну мне еще Мавпа программиста, Дочка программиста и Кот программиста не писали :)))
И можно будет собрать королевский флэш и смело идти совать до фейса как жосские аргументы :)))

Мюнхен — в апреле снял однушку своим родителям-беженцам за неделю без проблем. Оплату за нее (820) , включая покупку мебели (1.5к) и кауцион (2100), потом перенял социаламт.

Мажор... поздравляю... я столько бабла потратить не могу

Деньги выплачивают регулярно (в день регистрации просто выдали нал в кассе, в дальнейшем уже на счет к концу месяца), но бывали задержки. ВНЖ дали сразу на 2.5 года. Медстраховку оформили, правда с задержкой в месяц — до этого без особых проблем лечились по соцлистам, даже пломбы в зубы сделали отцу. А насчет моря — было бы желание, поехать совсем не проблема.

никто и не говорил про проблемы у беженцев
нахр*на мне ихнее счастье и как это поможет мне не понятно :)))
у рабов и беженцев тут разное положение и возможности от слова совсем

По личному опыту — снять жилье не проблема даже с ребенком и котом. Унбефристет контракт с большим концерном + 3 цеттеля с нормальным нетто + немецкий и фермитеры в прошлом году сами мне написывали с вопросами, когда я готов подписать контракт.

с чем я вас и поздравляю...
вы не так давно писали про какие-то там минусы... :)))
а тут у вас все чётко и ровно :)))))
я не в Баварии и у опыт у меня не такой как у вас

Ну вот у меня тоже сказка выходит? Нужны будут пруфы — могу накидать в личку))

нахрена мне ваши понты про счастливую и удачную жизнь и какие то пруфы ?
они что, как то помогут решить мою проблему ?
вы дяденька сколько тут живете и на какую позицию приехали и еще расскажите что все сами делали и вкуривали?
вы аж кучу слов написали чтобы сказать мне очевидное :)))

Возможно что-то не так делаете?

спасибо КЭП, я это и так понял после пятерочки отказов, но никто не написал чо не так и с их конченной толерантностью и вежливостью и не напишет...
вопрос с хатой так или иначе я решу... но такие гадости периодически портят все ощущение пребывания тут

О а вот и херр Бородач :)))
Ну мне еще Мавпа программиста, Дочка программиста и Кот программиста не писали :)))
И можно будет собрать королевский флэш и смело идти совать до фейса как жосские аргументы :)))

Вам бы к психологу и пролечиться. Комплексы и проблемы так и фонтанируют наружу.

фонтанируют

тут ваши понты от все легко вам упало :)))

Я просто стараюсь вкладываться в любую возможность в различных ситуациях. Что-нибудь да и выстрелит. А снаружи будет казаться, что

все легко вам упало
Ну мне еще Мавпа программиста, Дочка программиста и Кот программиста не писали :)))

Теперь писали
Твои посты отдают или троллятиной или садомазо :) надеюсь, что первое

Йо Майо... мы с вами не бухали чтобы тыкаться :)))
Маламэн перелогиньтесь :)))

Посты про то как тут все получается...
когда кроме семьи тебе никто не помогает и не бегает с тобой за ручку :)))

Читать ваши предпочтения в других очень занимательно :)))

Мажор... поздравляю... я столько бабла потратить не могу

 — ты ща вот это реально?

— ты ща вот это реально?

Дяденька я вас не знаю + тыкать это не вежливо.
Ну и да не все шыкаладно ишачят на какие то немецкие концерны... я горбачусь на буржуинов за еду и хату...

шо бичишь на ліво і на право?

Если писать как есть это для вас бычить... пусть так и будет...
Зато нет пустых понтов из серии я тут бест оф зе бест.

В интернетах есть негласное правило — все на ты, все норм, не переживай, дяденька.

не переживай

А ваще пофиг дяденька :)))

Оплату за нее (820) , включая покупку мебели (1.5к) и кауцион (2100), потом перенял социаламт.

а как ты это сделал? Untermiete или договорился с фермитером, что он контракт на родителей сделает?

у нас социаламт до сих пор в носу ковыряется, все очень медленно, но деньги платят если каждый месяц к ним приходить.

Хозяин сразу сделал контракт на родителей. Я предоставил письмо о своих доходах, контракт и зп листки.
Потом социаламт без проблем перенял кваритру и вылатил кауцион хозяину, арендную плату ему же и родителям за покупку мебели от пред жильца.

>никто Украине ничего не должен
Зачем умирать за Данциг?

>никто Украине ничего не должен
Зачем умирать за Данциг?

вот зимой и узнаем :)))

живого Agile Coach я видел как раз только в немецкой конторе, это был самый душный и самый бесполезный сотрудник

Sono Motors

никогда бы не купил их продукцию ну и соответсвенно не участвовал в этом провальном проекте

Я розумію що ви експерт напевно, але не буду слідувати вашій пораді. Дякую :)

Те що ви не бачили нормальних коучів і не знаєтеся на тому навіщо вони потрібні не означає що увесь світ ма таку саму думку :)

живого Agile Coach я видел как раз только в немецкой конторе, это был самый душный и самый бесполезный сотрудник

та чего, бывает ржачные моменты
у меня на одной из прошлых работ в другой команде скрам мастерица устроила какие то конкурсы с суперменами. там типа каждый получал картинку и надо было ее повесить над рабочим местом и потом применять качества этого героя на себя — ну там самый быстрый, самый сильный. при том в той команде самому младшему коллеге было 52, а ихняя лид — бывшая доцент из Днепра, очень серьезная тетя старой закалки, 62 годка после того случая начала игнорить стендапы заявила «я в ваших планерках больше не учавствую».

Їх наймають коли треба бізнес продати, всі люблять купувати щось таємниче маркетингово-менеджерське.

На данный момент в Мю все плюсы (климат, локация, зп) для новеньких нивелируются космическим жильем. В выигрыше здесь те, кто успел взять ипотеку под 1% иди имеет старый арендный контракт. По правде говоря, хз на что рассчитывают люди, едущие в Гермаху на бомжацкие 60к. Даже в Берлине это будет маленькая зп, не говоря уже про Франкфурт или Гамбург.
Кстати, по поводу Гамбурга — переживите там зиму для начала ;) Относительно низкие цены на жилье компенсируются мерзкой погодой.
А в Мю нужно было ехать несколько лет назад, тогда были другие расклады.

для новеньких нивелируются космическим жильем.

у нас в берлиновке у больших концернов появилась новая фишка — розыгрыш безихнигунгстермина, там подаешь заяву через сайт, никаких доков посылать им не надо, просто клацаешь кнопку, что хочу принять участие в розыгрыше.
ну и розыгрывают.
Термин. xD

Ладно бы еще зпхи соответствовали. Но когда в Мю приезжают на 60к при стоимость аренды в 2-2.5к, ничего кроме фейспалма это вызвать не может.
П.С. — дропни мне в личку тестовое сообщение)))

Ну опять же если оба зарабатывают то почему бы и нет можно и на 60к, самому конечно будет очень больно и надо сильно хотеть, в топике именно два работающих. Worth it. Вообще в целом Европа заточена на двоих работающих для комфортной жизни. Просто прикол в том что вся разница в средних ЗП стирается арендой и прочими мелочами жизни, но опять же возможностей больше и в Мюнихе очень даже есть куда расти. Я пока использую возможности ремоута, а там посмотрим.

но опять же возможностей больше и в Мюнихе очень даже есть куда расти

а в других землях расти некуда чтоли? или нельзя ремоут работать на мюних?

Та можно конечно, я сам работают ремоутом на Мюнхен(из Дюсселя) именно поэтому не переезжаем. Я о том что все таки некоторые вакансии будут доступны только «внутри города», это может сузить выбор работ, поэтому я сказал про рост.

я когда переезжал в 2014, в Гамбурге контор, которых работают на английском было по пальцам пересчитать. Сейчас в линкедин регулярно сыпятся сотни предложений как в пределах города так и на ремоут. В Германии сейчас везде можно нормально работать и после 2020 я вообще не вижу причин привязываться к конкретному городу. Из недавних

We are looking for a Senior Java Developer in Berlin (remote work possible) to continue the battle against global warming and offer up to EUR 95,000.

Кроме того, как упомянул Иван, переезд в Мюнхен(который народ считает каким-то центром развития жизни) может полностью деморализировать и загнать в депрессию своими космическими ценами на жилье

В Германии сейчас везде можно нормально работать и после 2020 я вообще не вижу причин привязываться к конкретному городу.

Почти все последние вакансии, которые я видел, на 95% ремоут из любой точки Германии. Оставшиейся 5% — гибридная модель, с посещением офиса от раза в месяц до раза в неделю.

переезд в Мюнхен(который народ считает каким-то центром развития жизни) может полностью деморализировать и загнать в депрессию своими космическими ценами на жилье

Да, именно так. Сейчас снять обычную нормальную трешку — надо готовить 1.8-2к. Покупка же с поднятием цен и процентов вообще потеряла смысл.
Если мне по каким-то причинам прийдется валить с текущего арендного дома, в Мю скорее всего не останусь, буду рассматривать другие южные города — Мемминген, Кемптен, Розенхайм... Так, чтобы добраться в Мю можно было за 1-1.5 часа в случае необходимости.

снять обычную нормальную трешку — надо готовить 1.8-2к

это у вас в центре или на окраине?
у нас в ближнем предберлинье можно снять за 1800 варм 3-4 комнаты 100-140 квадратов в очень классных по местным меркам локациях — так чтобы а-ля 200-500 метров до воды, 10 минут до леса, паркоместо само собой. видела даже со своим местом под лодку. ну или 1800 приличная трешка в центре, но манала я там жить.

Розенхайм

Розенхайм рулит, там горы видны

это у вас в центре или на окраине?

новострои на окраине. в центре наверное еще дороже, но жить в муравейнике не мое.
до 1300-1400 варм можно найти треху, но это будет подубитый старострой, без паркоместа и очередью в 100 человек на каждый просмотр...

Констанц, как вариант, близко к Цюриху, тишина, покой.

О да у меня там один из офисов со швейцарской стороны, там просто архикруто

високі ціни типу 1800 євро в місяць

це ще пан іпотеку мабуть для себе не відкрив, замов зразу підставку для щелепи й пачку валідола

хоч мюніх і не дешево, але це щось все таки занадто люксово для двушки в 60кв поза центром, мабуть шось типу mrlodge

Кілька порад:
— не затримуйся в цій дорогій, а шукай далі дешеву, щоб переїхати без паніки
— без меблів, але з кухнею. Без кухні має сенс брати якщо плануєш там жити років десять. Інакше потім віддаси комусь з дисконтом або й зовсім задурно
— звертай увагу на опалення й завжди записуй/звіряй покази лічильників води
— забудь про чесність в плані дітей, тварин, куріння, тощо. В цій грі немає правил. Ти — бездитинний, безтваринний, безшкідливий, безпроблемний, надійний, і плануєш жити там все життя. Решта — після того як ти заїдеш
— в принципі я б не радив все що зразу після ремонту, якщо не плануєш там затримуватись, квартира має бути просто в пристойному стані

А так то вітаю :)

Вирішили їхати до Гамбургу але дуже дякую за слова підтримки та поради :)

я думав це написати, щоб їхав як від чуми, але побоявся здатись занадто самовпевненим

найкращий вибір

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

60 000 EUR на рік

Навіщо так жити?

Для українців треба перевести з брутто в нетто вказати кошти на аренду (тимчасово забудемо про продукти і інші витрати пов’язані з оплатами які треба на проживання закордоном, наприклад страхування, яке може бути досить дороге).

Навіть базовий калькулятор вказує що це буде €40к нетто. Віднімемо €$12к на проживання залишається шє €28к. Це десь 2к євро в місяць, 58к грн зарплата. Хоча насправді менша, але там але деталі треба рахувати.

я маю на увазі справді високі ціни типу 1800 євро в місяць за квартиру,

Якщо справді так, то можна ще 20к грн відняти в місяць, залишиться 28к гривень заробітку

Ну, комусь таке зайде, хтось почеше голову і буде думати

Навіщо так жити?
Якщо справді так, то можна ще 20к грн відняти в місяць, залишиться 28к гривень заробітку

Після такого, на автоматі почав шукати номер карти в статті.

У вас перша зп в Німеччині була більша? Стандартна перша робота — це скидка 15% роботодавцю. Через пару років все вирівнюється.

була більша?

Більша ніж що?

скидка 15% роботодавцю

Це ~90к. 60к це знижка 50%.

7 лет назад я приехал на 65к. Сейчас меньшем чем на 100к ехать нет смысла, особенно в Мю, где хрен что снимешь на данный момент.

Программистом? Чувак — аджайл коач, там другие расценки.

зараз головне не гроші, а «жити»

О авжеж куди ж без елітки нації... typical

Третій квартиль по Німеччині на levels.fyi давно бачив?

ну супер, але до чього це? я про зверхню форму спілкування...

За що більше платити програмісту, який крутить круди?

Круды крутятся — лавеха мутится)

Лавеха мутится — аджайл останется!

В одной белорусской компании был(может и сейчас есть) челендж кто больше шагов сделает(типа направленный на спорт и движение) — 80% участников были скрам мастера.
Соупадение?)

Це ви на що натякаєте? :)

Круто, що автор зробив те, що хотів.

Але нащо та Німеччина всім здалась окрім того, що там більша зп яка нівелюється більшими цінами на житло.

Якщо більш конструктивно, то які переваги Німеччини і недоліки Польщі ви бачите окрім еджайл сфери?

як варіант можливіть праці для дружини не в ІТ і з зарплатою далеко не меншою ні 50к

Мені пощастило і жінка працює в ІТ віддалено тому з цим немає також проблем :)

Це мало реально, більшість адекватних робіт не в IT потребують знань німецкої на рівні хоча б B2 та/або німецької освіти.

По перше, у Польщі якщо ви працюєте на трудовій умові то ви платите майже 40% податків. Тому це не набагато менше ніж у Німеччині. По друге, ви отримуєте зарплатню у злотому, котрий наприклад зараз дуже обісцінюється, тому для вас усе стає дорожчим як тільки ви виїжджаєте у іншу країну. А по третє, ціни га житло у Польщі теж дуже зросли останнім часом. Для прикладу, зараз платимо за нашу квартиру ~600€. Зняли її два з половиною роки тому. Зараз така сама квартира буде коштувати приблизно 800-900€. У Німеччини будеш платити 1100-1300 що не на магнати більше і не завжди це буде нівелювати різницю у зарплатні. У наступній статті я розповім вже про деталі оферу та житло у Німеччині :)

мабуть ти дуже погано порахував всі витрати в Німеччині, якщо кажеш що це близько з Польщею.
Я також живу у Польщі і буду переїжджати до Мюнхену в жовтні 22 або в січні 23
і коли я реально порахував і порівняв всі витрати — то получається десь х4 а може і х5 відносно польських ))))
І це я вже не кажу про 6% податків в Польщі (правда від total income)
і про близько 40% в Німеччині.

Одразу скажу що вирішили їхати до Гамбургу бо там набагато дешевше і краще житло.
Не знаю які ви податки платите у Польщі, але я працюю на повноцінній трудовій умові, тому плачу високі податки вже зараз.

Що там такого жахливого зимою — камені з неба? o_O

Зимой оценим (с прикрученным газом) всю Европу.

я порівнював самозайнятих осіб (приватних підриємців)
можливо по трудовій умові у Польщі щось інакше

Не знаю у якому місті ви мешкаєте та як у вас так вийшло що різниці між Польщею та Німеччиною це х4 — ми з Варшави і тут ціни вже давно не дешевше від Німецьких.

я живу у Вроцлаві і оренда 2х кімнатної квартири з приватним двориком в мене коштує 450usd (2000зл)
у Мюнхені щоб був приватний дворик і площа коло 60кв — це буде 1,8-2к
тому і получається х4 ))))
і це я не враховую податків ))))
думаю комунальні десь близькі до х3-х4 також
хіба харчування маюуть однаково коштує — але це сама мінімальна стаття витрат в Німеччині
і ще страхівки всі не потрібно забувати

То для порівняння у Варшаві оренда двокімнатної квартири у новій будівлі з хорошим ремонтом (не совок) і у хорошому районі міста це мінімум 3500, а зараз дешевше ніж 4000+ не знайдете. Як написав — їдемо до Гамбургу бо там значно дешевше і 60кв коштує 1300 з усіма комунальними (для прикладу: shorturl.at/gwY13).
Податки — якщо ви працюєте на умові праці в Польщі — то навіть якщо заробляєте 20 000 злотих, податків заплатите 7000-9000 тисяч — що дорівнюється близько 45% на рік. Це не менше ніж у Німеччині.
І страхівка оплачується роботодавцем, які ще страхівки ви не вразували? На машину — в мене авто зареєстровано у Польщі і вимагається завжди повне страхування зо коштує близько 1200 долларів — так само як у Німеччині.

Варшаву треба рівняти з Берліном )))

навіть якщо заробляєте 20 000 злотих, податків заплатите 7000-9000 тисяч

Навіщо так жити, не менше 30к злотих треба

Не вводите в заблуждение, такая цена за аренду разве что вы снимаете уже очень давно. Сейчас снять двушку во Вроцлаве обходится в 2800-3500 злотых, причем это со средненьким ремонтом и в локациях так себе. Да и снять жилье практически не возможно, сметают в течение пару часов после появления квартиры на рынке. Чынш и медиа за двушку за семью из трех человек выходят почти 200 долларов. Не думаю, что в Германии коммуналка выходит в 600-800 долларов.

по комуналці мабуть не 600-800 і тут ви праві, я прсто не порівнював цього так як не знаю поки скільки буде в Мюнхені комуналка в мене
А стосовно оренди не згоден — конкретно квартиру в якій я живу за 2000 (65кв + дворик приватний) я у вересні віддаю наступним орендарям по такій же ціні і власник не проти.
тому ціни особливо не помінялись якщо шукати.
Звичайно є і набагато дорощі ціни у Вроцлаві, але це або просто розраховано на когось кому терміново і на короткий термін, або прям ремонти і локація дуже круті.
А якщо трошки витратити часу і пошукати, і запевнити власника що буде довгострокова оренда — то можна і ціни минулорічні знайти.

Искали, 3 месяца убили на поиски, аренда долгосрочная от года, зп хорошая. Так что знаю о чем, говорю. Жилье сметается моментально. Видела пару раз недорогие варианты, в районе 2200-2500 за двушку, но звонишь через час после публикации — уже забронировано, да и процент таких квартир на рынке менее 10%. Да, они есть, но варианты единичные. Средняя цена за двушку сейчас −3000. Так что и ориентироваться стоит на среднюю цену, а не на то, что вдруг все звезды сойдутся и удастся найти что-то дешевое.

можливо, я зараз не вивчав ринок у Вроцлаві, просто знаю що свою за 2000 шукав здати по знайомих і не особливо хтось хотів бо казали що то ринкова ціна

Хотя, возможно, я не так считаю. Для меня оплата за квартиру — это оплата за найм+чынш. Ну и потом к этому добавляется коммуналка, то есть медиа. Не могу тут привыкнуть к схеме оплаты с чыншем. Поэтому для меня эти 3000 тыс.оплаты за жилье — это оплата, включая чынш. Но в целом очень дорого выходит за жилье. За двушку во Вроцлаве платим 2600+500 чынш + 300 медиа, итого 3400(( С одной стороны, если перевести в евро, то с падением курса злотого не так много выходит, с другой стороны, зп то в злотых и не привязана к валюте

Хоча я не знаю як працює контракт в Німеччині і рахую все зі сторони самозайнятої особи
можливо по контракту робочому тому всі страхівки і відрахування роботодавець оплатить і тоді получиться не так дорого

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Підписатись на коментарі