Особистий охоронець, боксер, а тепер — Інструктор у ЗСУ. Про новий досвід QA Team Lead
Повномасштабне вторгнення рф на територію незалежної України згуртувало українців як народ. Ми щодня зустрічаємо наших героїв на вулицях та чуємо їхні історії. Хтось пішов добровільно, дехто — отримавши повістку. Та кожен з них заслуговує на те, щоб про них знали та брали приклад з їхньої мужності та самовідданості.
Герой цього матеріалу — QA Team Lead з компанії ISsoft Ukraine. З перших днів війни служив у підрозділі Тероборони, а зараз навчає захисників, як користуватись спецобладнанням. Він розповідає про те, які професійні навички з ІТ-сфери допомагають у лавах ЗСУ; про виклики, з якими можуть зіткнутись новачки, та про уроки військової служби.
З міркувань безпеки, матеріал публікується без імені автора.
Мотиви та виклики у перші дні війни
З початку повномасштабного вторгнення росії ми усі нон-стоп стежили за новинами. Накопичувалась злість і бажання помсти за те, що зробили вороги. І коли стало зрозуміло, що Київ вистоїть — захотілось долучитись до захисту нашої країни. А також стало очевидно, що нам, українцям, потрібно йти захищати свою землю, направити усі свої сили, щоб перемогти.
Так, вже 28 лютого я добровільно записався у лави Тероборони й мене направили у Луцьк. Мені було байдуже, куди їхати — головне, щоб бути корисним на тому місці.
У ТрО я був на позиції командира відділення (*офіцер запасу), а люди у колективі були дуже різні і різного віку. Хоча мені завжди здавалось, що у мене добре розвинуті софт скіли і я зможу легко комунікувати, виявилось, що це було найбільшим викликом. Тому, з самого початку служби мені довелось завойовувати авторитет і знаходити підхід до кожного. Згодом це налагодилось.
Найлегше ж було виконувати накази і фізичні тренування. Перші півтора місяця служби ми щодня тренувались
Стандартний день у лавах ЗСУ
Зазвичай у нас підйом о 6 ранку. Ми живемо не у казармах, а в полі у наметах. На день має умовно план, згідно з яким нам треба втілити в життя завдання від командування з інженерного будування позицій — окопи, комунікація. І тому ми завжди знаємо, чим зайнятись чи що перевірити.
У перший місяць я пройшов через такий стрес, що їв лише один раз на день і схуд на 12 кг. Звісно ж, у нас є сухі пайки та часто привозять їжу волонтери. Одного разу навіть суші привезли, хтось поділився своїми — і це було приємно. Але зараз я вже краще харчуюсь і підтримую форму.
Щодо сну — коли дуже втомився, спиться добре. Коли ж якась тварина бігає, наприклад заєць, то прокидаєшся кілька разів за ніч і перевіряєш усе. Бо треба бути завжди готовим. Звісно ж, є люди, які чергують вночі і навіть можуть спати стоячи: з таким боремось, бо від цього може залежати не одне життя.
Щоб підтримати бойовий дух у нас є взводна пісня. Її колись співали «Гайдамаки», потім переспівав гурт «Тінь Сонця» — «Меч Арея». От ми всі її вивчили і в окопах співали.
Професійний досвід з ІТ сфери та ставлення колег
Коли ми розбирались з технічною документацією гаджетів і озброєння із Заходу — саме знання англійської та вміння розібратись в тексті стали мені в пригоді. Також ми багато працювали з розвідувальним обладнанням — тут є дотичні моменти до нашої сфери.
Під час служби спілкувався з тестувальниками зі своїх проєктів, розробниками і постійно був на зв’язку з нашою HR, яка завжди підтримувала і підбадьорювала. Більшість колег хвилювались, багато колег-білорусів (*колеги з представництв Coherent Solutions / ISsoft в інших країнах можуть перетинатись на проєктах) запитували, як я, деякі просили вибачення за дії керівництва країни.
До речі, у мене також є родичі в Білорусі — це старше покоління, яке не може прийняти зміни, не може зрозуміти, що насправді відбувається в Україні. На жаль, вони не читають телеграм-канали і навіть коли я надсилаю відео того, що робиться у нас, — вони не приймають цього.
Інструктор в ТрО
Ми зараз підпорядковуємось ЗСУ і згідно з новим законом ми не прив’язані до конкретної локації, бійців можуть відправляти туди, де буде потреба. Але через те, що я зараз служу як інструктор зі спеціального обладнання для розвідки та спостереження, то поки що буду приносити користь тут, передаючи знання нашим захисникам. Інструктором працюю у першій половині дня, а після обіду — тепер на новому проєкті в ISsoft Ukraine як QA Team Lead.
Завдяки службі я розширив свої комунікаційні навички та лідерство. Як для роботи інструктором, так і для мого професійного росту у компанії це якраз актуально.
Три «уроки» зі служби в Теробороні
- Не треба боятись. Краще смерть, ніж бути рабом. До цього треба відноситись трохи простіше.
- Вірити в себе і своє оточення. Ті люди, хто коло тебе саме зараз, на них можна покластися на 100%.
- Комунікація — наше все. Українці — це нація, яка може згуртуватися і домовитись так, як ніхто не очікував, і це дуже круто. І ще справжню повагу викликає наш президент: показав, що вміє «тримати удар» і дуже добре комунікує з іншими главами держав.
Як і мільйони українців, маю одну мрію — найшвидша перемога. Тут немає інших варіантів.
19 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів