Як легалізуватися в Туреччині? Допоможіть розібратися

Так склалося що за тиждень до початку війни я з сімєю опинився в Туреччині і відпочинок у all inclusive перейшов у тимчасово-постійне проживання. І щодня стикаєшся з новими складнощами та запитаннями на які не одразу знаходиш видповіді... Місце проживання та аренда, отримання ВНЖ, переміщення а от тепер коли час перебування наближається до 6 місяців постає питання легалізації зі сторони отримання ЗП та податків. Сподіваюся знайти відповідь разом з вами.

Отже:

1. Якщо ви не є налоговим резидентом Туречччни — по податки в Туреччині ви не платите, але не знайшов відповіді чи стаєте ви налоговим резидентом автоматично через пів року перебування в Туреччині?

2. Відкритий рахунок у Турецькому банку ще не означає що кожен роботодавець наприклад зі США захоче вам перераховувати туди ЗП поки в нього є сумніви що ви оплачуєте податки — я взагалі не знайшов інформації про наявність чогось схожого на наш ФОП у Туреччині та оподаткування для ІТ.

3. Якщо раптом таки на ваш $ рахунок фізичної особи таки починаюсь приходити свіфти з закорону — коли за вами прийде місцева податкова?

Я певен що не перший і не останній з цими питаннями — тож буду вдячний за посилання на перевірену інформацію.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
чи стаєте ви налоговим резидентом автоматично через пів року перебування

Я усюди бачив відповідь що так, стаєте автоматично. Я сам довго намагався розібратися в цій темі. Зрозумів так, що можна нічого не реєструвати, отримувати дохід на турецький рахунок, декларуючі і сплачуючі податки ФОП в Україні. В нас договір проти подвійного оподаткування, тому так начебто буде законно. Але це не точно.

В Туреччині можна відкрити лтд, коштує це 1100 євро. І казали ~500 євро в місяц усіляка бугалтерська волокита. Податків на IT якщо ви працюєте не з Туреччиною немає поки ваша компанія не отримає 750 мільйонів євро сумарного прибутку. Наймати співробітників не вийде бо на одного іностранця требя пʼять місцевих. Але можна до 50ти співвласників зробити. і платити 500 на всіх. Також необхідна адреса фізична куди зареєструвати компанію. (брав консультацію у місцевих бугалтерів)

Іслам прийми і все ьуде

Пока вы получаете оплату на свой украиский счет ФОП, Турция физически не сможет узнать что у вас там и как. Становитесь ли вы резидентом автоматически? Да. Значит ли это что-то? Нет. Вы просто фактически теперь резидент другой страны. Вот только знаете об этом только вы. Что хотите с этим то и делайте.

UPD: Если у вас проблемы с 20% конвертации, можите оформить счет в Wise и не платить налоги вообще. Если все же хотите платить, платите свои 5% в виде ЕСВ — совесть будет чиста. Про наличие у вас Wise знать будете только вы, при этом есть все блага цивизиванного мира с нормальным курсом. По приезду обратно просто начнёте платить налоги заново, налоговая с вас ничего не спросит.

Топик о том что не все работодатели готовы платить на официальный счет физ лица в Турецком банке, Вайс еще более серая схема для работодателей.

Вам заказчик/клиент напрямую сказал что это серая схема? Если нет, то почему бы не уточнить? Мне британцы и французы (да, возможно в США иначе) платят без проблем, даже сами предложили как вариант оплаты. При этом у них есть оф сотрудники в стране, и контрактники по миру. Раньше платили свифтом на ФОП, сейчас на Wise.

Вы же в курсе, что выезжая из Украины вы не перестаёте быть налоговым резидентом страны? Если в следующем году будет обмен данными между платёжными системами, то для автора выплывет то, что автор не платил налог в этом году, это насколько я понимаю. Поэтому я бы рекомендовала налог(ЕН) всё таки платить.

Естественно. Я не буду утверждать будет ли взбучка от налоговой или нет, но имхо — Wise обменяется данными с Украиной только когда мы вступим в Евросоюз, не ранее. Иначе же Wise просто так слать информацию о клиентах куда попало не будет. Так что в данный момент я бы лично об этом не переживал. По крайне мере я знаю лично европейцев которые не переживают.

Не отрицаю, платить 5% ЕН наверное лучше. Но не спросит ли налоговая что это за отчет такой если ФОП пустой? Мне кажется здесь риск еще больше.

Риск есть, если захотите переслать крупную(но может и не крупную) сумму на заграничный/украинский счёт или оплатить большую покупку и не сможете доказать, что оплатили по этим средствам налоги.
По закону Украины вы имеете право открывать счета заграницей как предприниматель, получать на них средства и платить налоги в Украине.

Навіщо вам турецький берег, краще вдома.

з цим складно сперечатись

І щодня стикаєшся з новими складнощами та запитаннями на які не одразу знаходиш видповіді

Співчуваємо вам, повертайтесь на батьківщину.

Як тільки так і одразу, а поки 3є дітей та 3є жінок на мені маю лишатись за кордоном та піклуватись про них

якщо країну окупують, усе одно доведеться повертатися. з 3 жінками та 3 дітьми за кордоном важко буде, тим більше карти українські, втрати на рівному місці. В Україні буде дешевше, не обов’язково жити під обстрілами.

Через український рахунок можна працювати з туристичним ВНЖ з будь-ким окрім Туреччини. Поки нема турецького рахунку і надходження грошей на нього, проблем не буде навіть після тривалого терміну перебування в країні, іноземці живуть роками в Туреччині з туристичним ВНЖ, це все моя думка і досвід :)

Справа в тому що на разі отримаючи зарплату на укр ФОП у валюті та розраховуючись в Туреччині карткою лише на конвертації валюти втрачається 19% + ЕП 2% і того 21% і при цьому ти не можеш зняти готивки більше 50к грн на місяць (а спробуйте тут щось арендувати не за готівку). Тому і логічно розглядаю питання як легально отрімувати ЗП у Туреччині та платити податки тут які явно будеть вже не більшими ніж побори наших банків.

Может проще оформить ИП в Грузии и платить 1%?

может и проще, но на сколько это легальнее? Если оставаться в Турции

Главное платить налоги

Гугл перекладає як «Сертифікований громадський аудитор».
Може проконсультувати з питань оподаткування.

Лишається знайти перекладача

Податки будуть більшими, ну і вести справи з податковою в іншій країні не так просто.
Не за готівку можна через airbnb/booking

Не за готівку можна через airbnb/booking

це окрема тема наразі в Туреччині про аренду житла яку я би хотів залишити поза цією дискусією

А як виходить аж 19%?

Приватбанк" поднимет курс валют при оплате картой до уровня наличного курса

С 6 июля по картам будут расплачиваться, исходя из курса на наличном рынке.

Это коснется, в первую очередь, украинцев, которые уехали за рубеж и расплачивались гривневыми картами. Сегодня для них курс составлял 32,79 за доллар, в то время как курс продали наличной валюты у Приватбанка был 35,60.
Приватбанк и монобанк, как и предупреждали накануне, впервые с начала войны поднял карточный курс покупки/продажи доллара.

Если человек будет гривневой картой рассчитываться за границей или снимать там доллар в банкоматах, то конвертация будет происходить по новому курсу продажи плюс 2% комиссии за конвертацию.

Мені рекомендували спробувати цей варіант, курс продажу буде ближчий до курсу купівлі

itc.ua/...​bu-ale-tilki-za-kordonom

Не зовсім зрозуміло як цей варіант допоможе — курс продажу зафіксований на 29.25 при продажі з рахунку ФОП. Доп картка валютна фіз особи у валюті не вирішує це питання, чи по ній валюту можна купити по тим самим 29.25 ?

Я прив’язав ФОП USD карту до google pay і розплатився нею за їжу. Вийшло по курсу близьким до купівлі валюти. В моєму випадку за 400 HRK я заплатив 54.52 USD. Обмін відбувався з USD в HRK, оминаючи UAH. Якби виводив би на гривневу карту, а потім купував би HRK, то вийшло б (400 HRK * 4.8) / 29.5 ~ 65 USD. Так само можна зняти гроші з цієї карти в банкоматі за кордоном.

Дуже цікаво! Перепитаю в свого бухгалтера, а чи це не протиречить використанню СПД рахунка.

Та як зняти готівку не маючи фіз карти ?

Можна через NFC, деякі банкомати мають панель до якої прикладаєш телефон і далі вже по стандартній схемі: пінкод, сума і видає гроші. Найкраще знімати з конвертацією через локальну валюту (монобанк конвертує по власному курсу з USD в локальну валюту і банкомат видає кошти), а не через USD (монобанк перераховує локальному банку в USD, а той конвертує з USD в місцеву валюту по гівняному курсу). Банкомати з NFC інколи можна найти в гуглі по запиту «contact-less ATM»

Но есть нюанс — не все цифровые конктакты имеют поддержку пин-кода и снятия с таких банкоматов. Карта Wise — не имеет такой возможности, к примеру — я уточнял в чате техподдержки.

Проконсультировался с бухгалтером на этот счёт:

Я Вам не рекомендую користуватися валютною ФОП карткою, тому що потім прийдеться обов’язково звітувати перед податковою — куди Ви витратили кошти і потрібно мати підтверджувальні документи. В податковому законодавстві чітко прописано, що використовувати ФОП рахунки у власних цілях не можна.

Якщо вийде законопроект, що так робити можна — то будемо так робити, а поки що це дуже ризиковано (треба продумати і підготувати наказ, що ви себе відправили у відрядження і потім підробляти всі чеки під вашу господарську діяльність, це буде не зовсім прозоро і легально)

Тому поки утримаюся від цього варіанту.

Підписатись на коментарі