Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Есть ли компании, которые обходят курсовую разницу?

Сейчас банк забирает 22% моей зарплаты себе, из-за разницы в курсе. Чем дальше, тем ситуация будет становится только хуже и через 3 месяца мы будем вспоминать как классно было отдавать всего 22%.
Но ит компании в связи с этой ситуацией делают ни-че-го и будут продолжать в этом духе, пока не появятся компании, которые эффективно обходят эту ситуацию (как пример сменить налоговое резиденство на грузинское и платить всего 1% налога на прибыль) и в которые начнут массово перетекать кадры.
Подскажите, может уже появились такие компании, просто я о них не знаю?

👍ПодобаєтьсяСподобалось9
До обраногоВ обраному7
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Согласиться с тем, что во время войны добавили еще один налог не вариант?
Живой, есть работа, есть зп и вовремя — уже хорошо.
Для себя поставил ориентир — можно пережить потерю 20% в течении 6-12 месяцев в пользу государства(я в привате). И донатить еще столько же. А дальше будет понятно что и как.

Просто подумайте — куча людей погибла, куча людей еще погибнет. Куча людей потеряла все. Там где-то в окопах сидят люди которые дают нам возможность трындеть на форуме.

Государство борется за существование в том числе и экономическое. Ведь надо как-то оплачивать расходы. И система все еще как-то работает.

Давайте пожертвуем год своего комфорта на шанс выжить.

у пары знакомых перешли на крипту, wise либо наличкой в руки. Но таких сильно меньше половины. За налоги я думаю можно и не спрашивать, но винить за такой шаг — глупо, т.к. НБУ просто решил ограбить людей. Думаю люди и так активно донатят на армию, чем возвращают карму на место.

Кому интересно, куда пошли 22% «налогов» www.youtube.com/watch?v=3AtFg3Njwtg

Які проблеми валютна політика створює для роботи IT-спеціалістів
ain.ua/...​-yaki-vtrachaye-ukrayina

Давайте подумаєм, що означає обхід курсової різниці на практиці:
1. Компанія платить вам у гривні, але по курсу 35. У цьому місці може бути банально недоплата вам ЗП, адже якщо ви працюєте за компенсацію у 5к, то при ринковому курсі вам би просто платили 5,5к. В цьому випадку ви отримуєте «ілюзію», що різниця компенсована.
2. Компанія вам платить бакси в коверті. Відверто незаконна схема і в принципі фантастична в поточних умовах.
3. Вам платять бакси на якийсь офшорний рахунок чи вайс чи пейпал чи пейонір чи щось аналогічне. Також незаконно і на таке підуть хіба маленькі шлюпи і прямі контракти.
4. Крипта та інші квазі-валюти. Дуже ризиковано, сьогодні виграли на «доларовому» курсі, завтра програли на криптовому. Заводити і легалізовувати бабло зараз дуже проблемно.
5. Компанія вам заморожує певну суму на своїх європейських/американських рахунках у валюті і ви домовляєтесь, що колись, після перемоги, вам те бабло повернуть. Випадок якщо ви дуууже довіряєте компаніїї та будуєте довгострокові плани з нею на роки.
6. Вам платили як і раніше, ви самі менеджите свого ФОПа і ви просто залишаєте бакси непроданими на валютному рахунку.

Перший варіант, як написав, це ілюзія яка тим не менше дозволяє конторі гратись в маркетинг, декларувати компенсацію, а по факту просто опустити вилку на 500 баксів. Цей пункт також може включати в себе відсутність апрайзалу, який пішов на компенсацію.

Незаконні й фантастичні випадки це наразі мізер і на рівні статистичної похибки.

Варіант із заморозкою частини виручки почали пропонувати все більше компаній, в тому й числі деякі ТОП аутсорсери, тому це можна вважати частковою компенсацією втрат на курсі.
Останній варіант виглядає найбільш ідеально, але вимагає базових бугалтерських навичок, які дехто все ще чомусь не опанував.

420 коментарів

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

У кого есть опыт, соглашаются ли зарубежные компании платить на wise вместо счета ФОПа? Как оформляется инвойс, на физ лицо или на тот же фоп но с другим счетом? Есть ли действительно какая-то разница для зарубежной компании куда платить? Спасибо.

Тут всё индивидуально. На аутстаффе посредник без нытья перешёл на поддержку счетов в Wise. Правда, в конкретно моём случае посредник с юрлицом в США платит доллары на счёт Wise.
Если же какая-то обычная контора в Европе, которая нехотя нанимает на удалёнку офшорных разработчиков, то финансовому и юридическому отделу может быть лениво или боязно работать с платёжно системой.

Так это не взаимоисключающие вещи, вроде как. Wise может делать перевод на ФОПовский счёт.

Или речь о том, чтобы использовать сам Wise как банковский счёт? А как оттуда валюту потом завести в Украину?

Кому интересно, куда пошли 22% «налогов» www.youtube.com/watch?v=3AtFg3Njwtg

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

-

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

IntelliSoft — могут платить на payoneer
Luxoft — платит только на гривневую карту
Capgemini/Lohika — платит только на гривневую карту (можно только оставить доллары на счету компании до лучших времен)

Чому ніхто не підписує петицію з цього питання?
petition.president.gov.ua/petition/143694

Тому, що вона неграмотно написана.

Тому, що вона до сраки, як і всі інші петиції.

Фокстрот начал принимать оплату в крипте. Если +/- большая часть системы начнет так делать то я думаю миграция в крипту не заставит себя ждать

Есть криптодоллары типо: usdt, usdc

через 3 месяца вместо того, чтобы вспоминать как классно было отдавать всего 22% можна послать компанию на*уй и уволится

Покупки на Амазоні йдуть по курсу 29

Вже ніт — курс став комерційним.

Так то ж звичайна подвійна конвертація. В мене так пейпал по 29 теж рахував, от тільки приват про це нічого не знав.

Якого банку карта? 90% укр.банків проведуть це як DCC і по-факту влітаєш на подвійну конвертацію.

Кредо. Платіж був у гривні, на суму ціна в доларах *29.

Ага, Amazon рисует одно, а списывается совсем другая сумма.

Перевірив.
Можливо, ще буде якесь додаткове списання, але наразі по виписках списалася саме така сума, яку написав Амазон.
Амазон Payment Grand Total: UAH 2.671,96
КредоБанк 05:47 AMZN Mktp US -2 671,96 UAH

У меня с карты Монобанка списалась сумма гораздо выше заявленной и выше той, если бы списывались доллары по курсу банка. То есть имела место двойная конвертация.

Через три операционных дня проверьте. как курс транзакции станет известен.
Ато мне тут мама снимала евро тоже типа по 34. А потом у нее карта на −2тыс грн ушла и стало по 36.8

класичний DCC, але деякі банки компенсують різницю за. свій рахунок — може кредо один з них, причому ця різниця завжди була але поки вона була копійки то ВСІ банки це робили, а зараз розділились на жлобів та нормальних

Таке питання до знаючих — як і чому не буде працювати така схема: заводиш аккаунт на вайз/пейпол/пайонір, отримуєш на цей аккаунт валюту, цю ж валюту пересилаєш на валютний рахунок фізособи, продаєш валюту по картковому курсу обраного банку і заводиш гривню на гривневий ФОП?

на гривневий фоп на основі якого інвойсу чи акту виконаних робіт?

Так на ФОПовский счёт деньги не могут просто так попасть. Они должны попасть в соответствии с инвойсом и КВЭДом, по которому ты можешь вести деятельность от твоего контрагента, с которым у тебя заключён договор. Ну можно без договора, но с инвойсом обязательно.

А ты предлагаешь где-то намутить чёрных бабок, а потом их от своего имени залить на ФОП. Ну, это очень подозрительная операция со стороны налоговой. Если будет проверка, то эти деньги налоговой будут определены как нецелевой доход, с которого у тебя потребуют уплатить НДФЛ+Военный сбор (19,5%) как с физлица обычного. Если таких денег будет много (я не знаю точно сколько), то ты рискуешь слететь с единого налога на общую систему и не сможешь вернуться на единый налог до наступления следующего календарного года.

Так что вся схема рабочая до того момента, пока ты не решаешь заводить гривну на ФОП счёт. Классика жизни в нашей стране — в чёрную работать легче, чем в белую. Всё возвращается на круги своя.

35% выше, чем 19.5%.

Учитывая, что коммерческий курс сегодня уже на 30% выше курса НБУ, «налог» на ФОП сейчас выходит 35% + ЕСВ. Из них 5% идёт государству и ЕСВ, 30% банку.

В случае с Моно и Альфой, 24% идёт банку и 6% валютным туристам, которые снимают с Моно\Альфы евро по 34, обеспечивая Моно\Альфу гривнами для выкупа долларов у айтишников по 29. Евро, купленные по 34 они кладут на свой счёт в Таллинне или Риге, закидывают евро свифтом назад в Украину и продают там по 38.

Конкурентно работающий на иностранном рынке бизнес не имеет маржи в 35% от оборота и не может себе позволить платить благотворительный взнос в банки, поэтому все экспортёры, кроме айтишников, стали водить деньги мимо украинской банковской системы и отвязались от гривны как от валюты.

Айтишники пока не выпрыгнули, как лягушка, которую варят, постепенно повышая температуру, но со временем выпрыгнут и они.

Часть уже выпрыгнула. В моём окружении много людей уже кто делает переводы бакса в в страну в обход фоп. Мне кажется что ’бум’ переводов заробитчан связан с этой схемой

Да просто принимаешь деньги на счет, открытый в иностранном банке, и дальше распоряжаешься ими как тебе вздумается. 100% законно.

Які проблеми валютна політика створює для роботи IT-спеціалістів
ain.ua/...​-yaki-vtrachaye-ukrayina

А десь є в агрегованому зрозумілому вигляді інформація по місяцям по балансу попиту-пропозиції на міжбанку, і скільки з цих грошей — продаж або ж купівля НБУ? Цікаво побачити, чи почали експортери притримувати виручку в червні-липні.

Дякую! Тобто з кінця травня по мільярду щотижня викидають. Цікаво, наскільки це sustainable

Половина каже що 22 відсотки йдуть на ліво і незгодна з цим (що здається логічним), друга половина каже що це податок і не цитує відповідну постанову. Це тут якийсьо тролінг?

Вторая половина ничего не платит.

Ми всі платимо і багато. Просто одні усвідомлюють це, інші ні. Але платежі є різні. Ви маєте на увазі що ті хто чмирить автора посту платять менше ніж ТС?

Большинство из тех, кто рассказывает про «податок» либо ничего не платят либо «мамкины предприниматели» и получают деньги на ФОП являясь сотрудниками галер.
Как раз любой предприниматель вкурсе, что 20% разницы в доходах обычно отделяют успешный бизнес от полного провала.
6й месяц пошел, а до сих пор никто не знает, куда эта разница реально идет. Какой же это налог при таких условиях.

Сейчас банк забирает 22% моей зарплаты себе

Бідолашечка, з голоду вже, мабуть, пухнути починаєш?
Скинь номер карточки, поможу чим зможу)

Краще монобанку, щоб було видно «скільки».

Люди, не проходьте мимо, кидайте кому скільки не шкода, бо бідний айтішник з голоду вмирає. А найгірше те, що нити ж буде)

Спасибо бро, с твоего позволения, распределю твои средства между Притулой и фондом Вернись живым.

Ага, только тебе теперь, если у тебя ФОП, нужно их указать в декларации, заплатить 20% и теперь декларация в конце года для тебя ОБЯЗАТЕЛЬНА. Я даже кешбеки не беру, чтоб эти 5 страниц не заполнять.

Если за тебя платит налоговый агент (депозит, кешбек, зарплата на работе) — то декларацию не надо подавать.
А по гривням — вся страна друг другу и так перекидывает — если это небольшие суммы то никто декларацию не подает и никого налоговая за пару тысяч на карту не дрючит

Во-первых, если перевод на счет физлица, то как раз налоги должен был вычесть отправитель («налоговый агент»)
Во-вторых, нецелевая благотворительность (а у нас тут на еду) не облагается до 2000+ грн
В-третьих, (если карта таки ФОП) можно было копипастнуть первые несколько абзацев документации по линуксу например и сказать, что за две гривны отправитель получил консультацию по информатизации (какая плата, такая и консультация)

П.С. Всегда есть опция «вернуть платеж», но это к бухгалтеру пожалуйста

Ага, но все равно вы должны сдать декларацию.
и ДА, прикиньте, если вернуть — ТОЖЕ.
Вот такая у нас дыбильная система.
зы физлицо не будет налоговым агентом и налоги платите вы.

Підозрюю, там був номер картки фізособи, а не ФОП, тож ніяких декларацій і податків не потрібно.

Якщо Богдан вкаже у декларації ці 2 гривні витрат як «подарунок», то Станіславу треба буде вказати у своїй декларації ці 2 гривні.
На час військових дій податкова не штрафує. Начебто нічого й срашного. Але інші заходи впливу, як то блокування рахунків, ніхто не забороняв

Звідки я знаю, чи переказані мені гроші хтось вказав як подарунок? Тобто я продаю роутер на олх, мені переказують 500 грн за нього, потім ці 500 грн без мого відома вносять як подарунок і я вже порушник перед податковою? Я вже не кажу про варіант, коли недоброзичливець десь підгледить номер моєї картки і перекаже на неї 10 грн з тим самим результатом. Маячня.

Податкове право в Україні доволі просте. Там нічого важкого нема, щоби розібратися.

Маячня

Охрана, отмєняєм налогі. Тут чєловєк в ніх нє вєріт.

Звідки я знаю, чи переказані мені гроші хтось вказав як подарунок

В квітанції поле «призначення». А ти думав, як доказують наявність правовідносин орендарі та орендодавці?

Тобто я продаю роутер на олх, мені переказують 500 грн за нього,

Ваня, якщо ти щось продаєш, то маєш сплатити податки. Бо отримав прибуток. Це не переказ, як ти намагаєшся тут підмінити поняття) це — прибуток)

Я вже не кажу про варіант, коли недоброзичливець десь підгледить номер моєї картки і перекаже на неї 10 грн з тим самим результатом.

Це саме так і працює. Виник прибуток, заплаті налогі. Або поверни 10 грн туди, звідки прийшли.

Ваня, якщо ти щось продаєш, то маєш сплатити податки. Бо отримав прибуток.

это если продаешь с целью прибыли. А маржу ложишь себе в карман. А если юзаный айфон раз в год дешевле чем купил, то и прибыли нету. Значит нечего декларировать.

Ух ты как просто...
Но ведь он у тебя не в коробке лежал?
Ты его использовал — следовательно если посчитаешь Амортизацию, то все может «слегка измениться».
Так, например, амортизация телефона что-то около 7% в квартал.

А если говорить про 3ю группу, то там вообще «прибыль» это все что ты получил на счет...

чушь. ты еще скажи что купив телефон дешевле рыночной уже получил прибыль

ты еще скажи что купив телефон дешевле рыночной уже получил прибыль

нет
но вот «купил ниже рыночной» — продал по рыночной — уже таки да :)

И да, если продал телефон по цене больше остаточной стоимости, то это так-же может быть засчитано в прибыль.
Именно поэтому так стараются не делать.

всё это относится только в активам, твой телефон имущество организации?
meget.kiev.ua/...​ogoviy-kodeks/statya-145

Тут дело не в «организации», а скорее в сумме и
И в том, насколько Вы «неуловимый Джо».

Но в целом действительно, в Украине частному лицу «прощают» гораздо больше чем во многих других странах... Это все «следы Совка»
Даже продажу «одного автомобиля в год» без налогов, но вот уже второй ...

тут банальную логику надо включать, в чьем кармане оседает прибыль, тот её и платит. Организация это просто надстройка чтобы отделить коммерцию от конечного потребителя

Было уже пару лет назад разъяснение, что любая продажа p2p, через olx.ua и т.п. — это налоговая база для НДФЛ, 18% + 1.5%. Неважно, с прибылью или без. Со всей суммы подлежит уплата, если за год вышло больше пороговой суммы.

это булщит, прибыль не создается если его 10 раз перепродать

Неважно, с прибылью или без

нормальное разъяснение

Податкове право в Україні доволі просте. Там нічого важкого нема, щоби розібратися.

www.meme-arsenal.com/...​d097f2f20458bd7b34c43.jpg

Це саме так і працює. Виник прибуток, заплаті налогі.

так не питання, якщо переказ розглянути як прибуток, то податок треба заплатити. Але ж ми про практику говоримо? А на практиці ніхто такі речі не декларує і податок не платить, про це й була мова.

Бідолашечка, з голоду вже, мабуть, пухнути починаєш?

Верне від таких плаксивих мажорів, що не хочуть у важки часу підтримати банки та найкращих людей країни.

Буде краще, коли банки почнуть масово банкрутувати і вся банківська система розвалиться?

так. зайдуть іноземні нарешті...

Буде краще, коли банки почнуть масово банкрутувати і вся банківська система розвалиться?

Ні звичайно. А ще не дай бог зупиниться генерація енергії, а ну швидко скинулися по 50% доходу Ахметову і Ко.

Якщо люди масово перестануть платити за електроенергію, то так, буде гірше. Чи вам ближчий підхід «на зло бабушке отморожу уши»?

Якщо люди масово перестануть платити за електроенергію, то так, буде гірше. Чи вам ближчий підхід «на зло бабушке отморожу уши»?

Навпаки, треба підтримати генерацію електроенергії — нехай ФОПи сплачують 50% доходу Ахметову та Бені на карту. Бо буде гірше..

Морозите дурню, аби тільки не мовчати? Таке коментувати не буду.

Морозите дурню, аби тільки не мовчати? Таке коментувати не буду

1. Наразі в мене знімають ~ 20% доходу і віддають це не державі, не ЗСУ, а банкам. Якщо держава хоче так підтримати банки, то можна видати рефінанс.
2. В нас проблеми наразі не тільки з банківською системою, є проблеми і в інших доменах. Я вам просто показав, що якраз рішення НБУ це є дурня. Бо геть так само можна підтримувати та інших — просто спрямувати 20% доходу не в банки, а наприклад виробникам електроенергії. Підхід геть такий самий.

Якщо впадуть банки — впаде взагалі все.
А якщо Ахметов не зможе керувати генерацією електроенергії — взагалі не проблема, націоналізують.
Те, що при такій війні у нас втрати лише 22% — це просто диво. І я думаю, що це далеко не кінець.

Якщо впадуть банки — впаде взагалі все.
А якщо Ахметов не зможе керувати генерацією електроенергії — взагалі не проблема, націоналізують.
Те, що при такій війні у нас втрати лише 22% — це просто диво. І я думаю, що це далеко не кінець.

Ще раз — є рефінанс, норм. засіб для банків. Якого х.ра ФОПи мають платити 22% доходу комерційним банкам? Очевидно, що ФОПи будуть мінімізувати видатки в карман комерційним структурам, тому вже працює декілька варіантів:
1. Компанія прост оплатить на Wise\payoneer — привіт ЄСВ та ЄП
2. ФОП притрумає валюту на валютному рахунку — привіт валютний баланс
3. Компанії притримують більшу частину зп до кращих часів — привіт ЄСВ та ЄП в цьому кварталі.
І це роблять тільки дрібні ФОПи. Більш серйозні компанії перестануть заводити валюту, або просто притримають надходження до кращих часів.
Це ж очевидні речі наче. ні? Майже як з бензином.

Ще раз — є рефінанс, норм. засіб для банків.

Не нормальний. НБУ що, чарівник?

Якого х.ра ФОПи мають платити 22% доходу комерційним банкам?

Щоб банки не впали. Те, що тобі не подобається така відповідь, мало що значить.

1. Компанія прост оплатить на Wise\payoneer — привіт ЄСВ та ЄП

2% податку і 0 ЄСВ під час війни — знайшов чим лякати.

2. ФОП притрумає валюту на валютному рахунку — привіт валютний баланс

Ну, стріляйте собі в ноги, заваляться банки — привіт гіперінфляція і повна анархія

3. Компанії притримують більшу частину зп до кращих часів — привіт ЄСВ та ЄП в цьому кварталі.

Див пункт 1

І це роблять тільки дрібні ФОПи. Більш серйозні компанії перестануть заводити валюту, або просто притримають надходження до кращих часів.

Запобігти колективному самогубству складно. Я вже попереджував у 2019.

Не нормальний. НБУ що, чарівник?

НБУ — не чарівник, НБУ має взяти ці гроші з бюджету.
А у бюджет, серед всіх інших джерел, їх кладуть платники податків.
Якщо б ці 20% брали у вигляді податку — була б зовсім інша розмова. Але це ж дуже прозоро — так не цікаво. Треба так закрутити щоб гроші ніби самі зникли, ніби в нікуди (відсилка на сусідню тему). Перефразуючи відомий адекдот:
де 20% курсової різниці з валюти ФОП-ів?
а голова НБУ сидить в новенькому лєксусі: а нема, миші з’їли

2% податку і 0 ЄСВ під час війни — знайшов чим лякати.

щось я не чув щоб ІТ-шники активно переходили на 2%... по-перше — нахіба лишати державу податків? по-друге — там якийсь клопіт з декларуванням, здається кожного місяця требя

Щоб банки не впали. Те, що тобі не подобається така відповідь, мало що значить.

Окай. Давам підем далі. Давайте ще комусь будемо віддавати 20% доходу, щоб ті не впали: імпортерам пального, компаніям по генерації електроенергії, облгазам Фірташа. От Беня НПЗ втратив — давайте ще йому повернемо млрд. долл. Все це ще більш критичніше ніж банки, уявіть коли пропаде електрика, газ , або бензин.

Ну, стріляйте собі в ноги

Якраз цим своїм рішенням НБУ і стріляє собі в ноги. Це вже призводить до ще більшого відтоку валюти, зменьшення надходжень в бюджет і т.д.

Запобігти колективному самогубству складно.

Звичайно, якщо ти в окремого прошарку людей забираєш 20% доходу, щоб віддати комерційним установам, і при цьому очікуєш щоб люди до цього нормально ставились. У всіх попередніх кризах рефінанс фіксив банківську систему і колективного самогубства не було. Зараз придумали якусь діч і очікуйте, що люди не будуть шукати шляхів зменшення дічі.

Які банки? 78% це державні, 15% це західні й москальскі, 7% це карманні. Сдохнуть 7%, й куй з ним.

Давайте подумаєм, що означає обхід курсової різниці на практиці:
1. Компанія платить вам у гривні, але по курсу 35. У цьому місці може бути банально недоплата вам ЗП, адже якщо ви працюєте за компенсацію у 5к, то при ринковому курсі вам би просто платили 5,5к. В цьому випадку ви отримуєте «ілюзію», що різниця компенсована.
2. Компанія вам платить бакси в коверті. Відверто незаконна схема і в принципі фантастична в поточних умовах.
3. Вам платять бакси на якийсь офшорний рахунок чи вайс чи пейпал чи пейонір чи щось аналогічне. Також незаконно і на таке підуть хіба маленькі шлюпи і прямі контракти.
4. Крипта та інші квазі-валюти. Дуже ризиковано, сьогодні виграли на «доларовому» курсі, завтра програли на криптовому. Заводити і легалізовувати бабло зараз дуже проблемно.
5. Компанія вам заморожує певну суму на своїх європейських/американських рахунках у валюті і ви домовляєтесь, що колись, після перемоги, вам те бабло повернуть. Випадок якщо ви дуууже довіряєте компаніїї та будуєте довгострокові плани з нею на роки.
6. Вам платили як і раніше, ви самі менеджите свого ФОПа і ви просто залишаєте бакси непроданими на валютному рахунку.

Перший варіант, як написав, це ілюзія яка тим не менше дозволяє конторі гратись в маркетинг, декларувати компенсацію, а по факту просто опустити вилку на 500 баксів. Цей пункт також може включати в себе відсутність апрайзалу, який пішов на компенсацію.

Незаконні й фантастичні випадки це наразі мізер і на рівні статистичної похибки.

Варіант із заморозкою частини виручки почали пропонувати все більше компаній, в тому й числі деякі ТОП аутсорсери, тому це можна вважати частковою компенсацією втрат на курсі.
Останній варіант виглядає найбільш ідеально, але вимагає базових бугалтерських навичок, які дехто все ще чомусь не опанував.

3. Вам платять бакси на якийсь офшорний рахунок чи вайс чи пейпал чи пейонір чи щось аналогічне. Також незаконно і на таке підуть хіба маленькі шлюпи і прямі контракти.

Тут немає нічого незаконного. Я вірогідність проблем при перевірці (колись, якщо буде), але це точно не незаконно.

особенно учитывая количество кипрских/панамских галер это вообще обсуждать не серьёзно

Меня берут сомнения что ФОП 3 группы имеет право на счет в иностранном банке и ведение ВЭД деятельности с платежами на этот счет без завода их в Украину.

З-н 2473ю Про валюту і валютні операції

13.2. У разі встановлення Національним банком України граничного строку розрахунків за операціями резидентів з експорту товарів грошові кошти підлягають зарахуванню на рахунки резидентів у банках України у строки, зазначені в договорах, але не пізніше строку та в обсязі, встановлених Національним банком України. Строк виплати заборгованості обчислюється з дня митного оформлення продукції, що експортується, а в разі експорту робіт, послуг, прав інтелектуальної власності та (або) інших немайнових прав — з дня оформлення у письмовій формі (у паперовому або електронному вигляді) акта, рахунка (інвойсу) або іншого документа, що засвідчує їх надання.

Уже писали где то в топикам со ссылкой на законы, что это применимо к начислениям до 400к в месяц. Так же вот такое писали:

ч. 3 ст. 4 Закону України «Про валюту і валютні операції» визначає, що резиденти з урахуванням обмежень, визначених цим Законом та іншими законами України, мають право відкривати рахунки в іноземних фінансових установах та здійснювати через такі рахунки валютні операції.
Згідно з пп.2 та 5 п. 9 розділу ІІІ Інструкції НБУ «Про порядок валютного нагляду банків за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів» від 02.01.2019 р. № 7 банк завершує здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків у разі експорту товарів/послуг — після зарахування на поточний рахунок резидента грошових коштів, що надійшли від нерезидентів за товар (послугу).
Водночас, Постановою Правління НБУ «Про встановлення винятків та (або) особливостей запровадження граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 14.05.2019 р. № 67 встановлює перелік послуг та товарів, на які не поширюються граничні строки розрахунків. Серед іншого, процедура дотримання граничних строків розрахунків не поширюється, зокрема, на експорт послуг з комп’ютерного програмування.
Отже, чинне законодавство України дозволяє відкриття іноземних рахунків для українських ФОПів в закордонних банках та не обмежує строки розрахунків по таким рахункам.
Принципово важливим є наступне:
особа зареєстрована приватним підприємцем в Україні;
вона фізично перебуває та здійснює свою діяльність на території України;
кошти за надані послуги/товари надходять від іноземного контрагента.

Точніше не ДО, а ВІД 400.000 грн на транзакцію.

5. Компанія вам заморожує певну суму на своїх європейських/американських рахунках у валюті і ви домовляєтесь, що колись, після перемоги, вам те бабло повернуть.
...

Одна танцевальная компания такое и ввела. Если хочешь, можешь заморозить часть, за каждый месяц решаешь отдельно.
Только повернуть не «колись, після перемоги» а либо когда курс покращиться в более рыночную сторону, либо в конце года/при увольнении и т. п. — если курс так и не покращиться.
Это хоть что-то..

Але є нюанс, якщо такі гроші будуть заморожені до листопада, тобто перейдуть в наступний фінансовий рік, то доведеться задекларувати цей дохід у США і сплатити податки. І я не думаю, що роботодавець на це погодиться. Тому, скоріше за все, всі заморожені гроші будуть сплачені з початком осені.

либо в конце года/при увольнении и т. п. — если курс так и не покра
щиться.

Очень возможно что не только не покращиться, но разрыв между курасм увеличится

От тому особисто я і не користуюсь цією «фічею». Краще тут і зараз отримати все, чим у кінці року вже не зрозуміло яку суму

Навіть якщо розрив між курсами не зміниться, є така річ як вартість грошей в часі — вартість однієї і тієї самої суми грошей сьогодні завжди є більшою, ніж завтра

Золоті слова. Тим більше, дивлячись на курс останніми днями

4. Есть usdt, курс которого привязан к доллару.
5, 6. Я оставлял часть денег на счету, когда банки обдирали на 11%, в следующем месяце снял, когда банки обдирали на 16%, сейчас уже вообще 22%. Думаю Вы поняли тенденцию
Вы еще опустили пункт, ччто есть люди находящиеся за границей и там вариантов целая куча.

5, 6. Я оставлял часть денег на счету, когда банки обдирали на 11%, в следующем месяце снял, когда банки обдирали на 16%, сейчас уже вообще 22%. Думаю Вы поняли тенденцию

Повторю ще раз, це гра в довгу, на роки.
Заморожувати кошти до Перемоги. Оптимістичний прогноз 2023 рік.

4. Есть usdt, курс которого привязан к доллару.

Він УМОВНО привʼязаний до баксу. Якщо контора яка його випустила захоче бавитись у махінації — монета повторить історію luna.

Вы еще опустили пункт, ччто есть люди находящиеся за границей и там вариантов целая куча.

Більшість із цих варіантів або прикрили вже або вони повʼязані з додатковими комісіями, податками ЄС або втратою пільг для тих, хто ці гроші там буде процесити.
Якщо ви не збираєтесь переводити мільйони доларів щомісяця, то в результаті отримаєте десь те саме, що й тут, але з купою гемору.

Він УМОВНО привʼязаний до баксу. Якщо контора яка його випустила захоче бавитись у махінації — монета повторить історію luna.

Это проблема, если там дальше деньги и хранить. Если использовать usdt только как транспорт — это проблемой быть перестает.

Сорри, но нет там кучи вариантов. Все сводится к одному +/- тебя имеют на примерно 25%
Сначала ты налоговый резидент Украины и не можешь снять валюту потому что надо конвертировать через гривну на счет физ. лица, а когда регистрируешься как инностранный вариант ФОПа — то страна где зарегистрировался начинает иметь с тебя налоги (каждая по разному, но в стреднем 25%)
Если кто знает как реально уменьшить эту цифру до 5-10% — милости прошу прокоментировать!

Пошел по пути 3. Считаю что это законно и решает большинство проблем в данной ситуации.

1. Можно выводить нал
2. Можно выводить в крипту
3. Можно инвестировать
4. Можно платить за родственников за границей
5. Можно декларировать, иметь дополнительные белые деньги.

Если Вы платите налоги, в примерно тех же масштабах что и раньше, какой повод Вас проверять. Кто Вас будет проверять, если скажем налоговая из оккупированной территории?

Кто Вас будет проверять, если скажем налоговая из оккупированной территории?

Who knows, who knows

Налоговые оперативно переводят на цивилизованную землю. Например Донецкая налоговая сначала переехала в Славянск, потом 8 лет находилась в Мариуполе, сейчас по-моему в Покровске.

И уже давно ходят слухи что могут ограничить действие регистраций ФОП с налоговыми адресами на оккупированных территорях (т.е. приписанных к этим виртуальным налоговым). Даже тут на ДОУ такая тема была.

А в момент перерегистрации налогового адреса на налоговую в цивилизованных землях — вот тут уже можно и проверкку провести.

И уже давно ходят слухи что могут ограничить действие регистраций ФОП с налоговыми адресами на оккупированных территорях (т.е. приписанных к этим виртуальным налоговым). Даже тут на ДОУ такая тема была.

Всі такі «юрікі» йдуть через фін моніторинг(будь які платежі). Додатково їх перевіряє внутрішня безпека. А як якийсь директор\бухгалтер починає вийобуватись, його рахунки блокують та відправляють до СБУ на перевірку на колабораціонізм)

Юрлица скорее всего перерегистрировались еще в 2015-2016 годах. Потому что вести хоздеятельность с адресом в документах в Луганске / Донецке как-то малореально.

ФОПов никто особо не трогал до февраля этого года. А теперь ОРДЛО под санкциями США, поэтому теперь ВЭД с тамошним налоговым адресом может быть проблемой.

Мне вайз заблокировал бизнес аккаунт из-за регистрации фопа в Мариуполе. Пришлось перерегистрировать его в Франковске.

Так эта территория теперь под санкциями США. Да и перерегистрировать ФОП через Дию сейчас вопрос 15 минут времени и 200 гривен денег. Даже в налоговую заявление о постановке на учет оно само отправляет.
Потом правда начинаются шарады с получением бумажной выписки о госрегистрации, но это по сути такая мелочь по сравнению с остановленными платежами и/или заблокированным аккаунтом разработчика.

Так как вайз, подтверждения не спрашивал, дал ему другой адрес, чем у ФОП, тоже Мариуполь.

Вам платять бакси на якийсь офшорний рахунок чи вайс чи пейпал чи пейонір чи щось аналогічне. Також незаконно

Уточните какой закон, статью и пункт это нарушает?

Формально — нічого.
Фактично — є ризик несплати податків.

ну так тоді є ризик що ви гвалтівник, прибор то в наявності

всё так, презумпция виновности какая-то

Если работали как ФОП — то компания может платить только на счет ФОПа
Тоже самое если работали с заказчиком напрямую и получали выплаты как ФОП
Если присылали в конвертике или на личную карту — то пофиг.

Из норм компаний по пунктам 3 и 5 с открытым наймом.
DataArt
Provectus
Innovationgroup
и пару мелких не стоящих внимания
Те кто по 29,25 и кзот
Autodoc

Это с собесов за последние 2 недели

3 пункт не есть не законый. Просто появляется риск 19,5% налогов. А это все равно меньше чем через фоп

6. Вам платили як і раніше, ви самі менеджите свого ФОПа і ви просто залишаєте бакси непроданими на валютному рахунку

з цим варіантом є один нюанс.
гроші зайшли на ФОП — маєш сплатити податок, тобто самим фактом отримання доходу ти створюєш собі додаткову статтю видатків на свій сімейний бюджет, якому і так нелегко в умовах, коли ти вирішив заморозити дохід на ФОП-рахунку

А як це створює проблему?
Отримав гроші від замовника. Обміняв лише частину на податки. ЄН рахується як відсоток від по офіційному курсу, а не ринковому, тому скільки отримав по 29.5, стільки ж і відправив фіскалам. Решта після сплати податків залишається на валютному рахунку до кращих часів, якщо є довіра до банковскьої системи щодо відсутності вірогідності обов’язкового обміну у майбутньому.

наразі я всі видатки (включаючи сплату податків) покриваю іншими джерелами та/або заощадженнями, щоб жодним своїм проданим доларом не дати НБУ привід вважати, що мене хоча б теоретично-гіпотетично може такий грабіж влаштовувати.
але ці джерела та/або заощадження теж не резинові, то ж який сенс мені зараз проїдати ці резерви сплатою податків на доходи, якими я навіть скористатися не можу?
я знайшов спосіб донатити на ЗСУ не порушуючи податкове законодавство, тож моя совість чиста.
а решта — на неї буде краще сплатити податок тоді, коли в мене з’явиться можливість отримати до неї доступ без 20% відкату... а намагання (мої чи інших таки як я) продавати хоча б щось, хоча б на сплату податків — точно цей день не наближують

Тобто ідея полягаю в тому, щоб на податки продавати готівку за ринковим курсом, а вже коли відпустять безготівковий, то все з рахунку ФОП продати за риночним і так не втратити курсову різницю навіть на частині на податки, які сплачені по 29?

Гарний план і має право на існування.

Я для себе так все ж таки вирішив не робити.
1. IMHO є вірогідність обов’язкового продажу накопичень на ФОП рахунку
2. В мене не вистачить накопичень, щоб довгостроково покривати податки, перебування родини за межами України, донати ЗСУ/допомогу переселенцям у тому обсязі, якому намагаюсь.

Ну подивимось... Примусово продати можуть тільки те що вже зайшло на ФОП (якщо зайшло...), ну і можуть зробити таке правило на майбутнє.
Якщо притримати валюту у замовника та/або на закордонному рахунку (те, що описано в п.5), то сплата податків відкладається до кращих часів, і примусово продавати нічого.
Донати на ЗСУ — тут важче, але я знайшов шлях. Хоча локальні збори «на бронік», «на пікап» та інше вже недоотримують тепер від мене.
Ну а на поїсти — якийсь час можна протриматись, а там подивимось. Хочеться вірити що це безглуздя не може бути занадто довгим.

Так. Частково притримати у клієнта це саме мій варіант зараз. Але то не може продовжуватися довічно і рано чи пізно спитають коли я планую отримати накопичене.

сам не знаю що робити у такій ситуації... відправляти дружину (бо вона виїздна) за кордон за готівкою — страшнувато... дальня дорога, приваблива сума грошей, як хтось пронюхає — може біди наробити... та й бюрократії багато

у НБУ только остается 2 решения — отпустить курс на межбанке либо дальше принимать решение о 100% принудительной продаже экспортной выручки, т.к. много экспортеров стало придерживать валюту на счетах, то что фиксированный курс провоцирует дальнейшую бесконечную и неконтролирумую раскачку курса на валютном рынке

або на закордонному рахунку

Зобов’язання по сплаті ЄП виникає в момент, коли ви отримали гроші на свій рахунок. Закордонний він чи український — без різниці.

тобто все ж таки можна отримувати гроші на wise, в Україну їх не заводити, а тут декларувати та сплачувати ЄП ?

Отримувати гроші на закордонний рахунок ФОП — абсолютно законно, якщо ви декларуєте цей дохід і протягом року переміщаєте цю валюту в Україну.

єдиний шлях переміщення цієї валюти в Україну, щоб при цьому не було необхідності доводити що ти не верблюд (тобто що це не якийсь лівий доход з якого потрібно ще раз сплатити 18%+1.5%, а саме те, що біло задекларовано кілька місяців тому) — це готівка... але як і кому я маю цю готівку показувати, щоб довести що я її дійсно перемістив?))
я ж сподіваюсь мова не йшла про переміщення на ФОП рахунок? бо це вбиває будь-який сенс такий дій

Делал SWIFT с назначением на TRANSFER TO OWN ACCOUNT.
При чем тут доход вообще. SWIFT между 2 счетами своими физ лица.

Переміщувати нічого не потрібно, якщо кожна оплата менша за 400 000 грн.

на неї буде краще сплатити податок тоді, коли в мене з’явиться можливість отримати до неї доступ без 20% відкату...

В цьому ніби непоганому варіанті в таких «ждунів» є ненульова вірогідність втратити ці заощадження майже повністю в разі неплатоспроможності банків.

не більше, ніж наважився дати в заручники ФОПівському рахунку у банку

6. Вам платили як і раніше, ви самі менеджите свого ФОПа і ви просто залишаєте бакси непроданими на валютному рахунку.

Задачка для айтишника. Айтишник решил держать валюту на валютном счете. Курс внутри был 35, стал 38. Вопрос: при каком курсе айтишник не выдержит и решит продать все бабки, чтобы хоть что-то спасти?

Тут немного другая задачка.
Айтишник, не смотря ни на что, каждый месяц получает доход на ФОП. С каждым месяцем сумма замороженных денег растёт, курс растёт, а цена продажи стоит на месте. Вопрос: через сколько месяцев айтишник перестанет этот счёт «пополнять» ?

Это не для айтишника задача, а для дебилов из НБУ

Далекоглядна людина починає відкладати в 20 аби в 50 вийти на пенсію.
Сприймайте це як довгострокові інвестиції.

виглядає як пропозиція покласти бакси на депозит під 0% на невизначений термін (кінцевий, але невизначений, коли НБУ вирішить) з правом на часткове або повне досрочне зняття зі штрафом 20% (на сьогодні, далі — більше, бо курс)...
сидиш, дивишся як твої гроші з’їдає інфляція, та гадаєш — чи дотягнеш до того дня, коли відкат відмінять, чи вже діти будуть судитися.... фаааайна інвестиція 🤣

Відкрию вам «америку»: хз як прямо зараз, але в деяких європейських банках депозити були під відʼємний відсоток. Так, банк брав гроші за те, що їх зберігає, а не платив клієнту за те, що пускав гроші в оборот як в усіх «нормальних» банках.

в деяких європейських банках депозити були під відʼємний відсоток.

Пруф именно депозитов, а не облигаций?

Укрсиббанк — комиссия за остатки на счетах 0.2%, макс. 100 долл/евро

Комісія застосовується лише до суми, яка перевищує суму залишку на карткових та накопичувальних рахунках валюти USD/EUR, до якої не застосовується комісія. Комісія списується з рахунку в гривні за курсом НБУ на дату розрахунку. База для нарахування — сума фактичного, пасивного залишку на картковому ТА накопичувальному рахунках на кінець останнього робочого дня місяця.

Запросто:
minfin.com.ua/...​ikam-banki-evropy-i-ssha

Тому європейські банки все частіше стали перекладати свої витрати від’ємних депозитних ставок на клієнтів.

Але інший аспект цього, що там і деякі кредити, як то іпотека, також можуть дати під відʼємний відсоток.

Гм. Там наверняка есть момент, что небойсь наличку просто так не снимешь и в матрас не положишь, раз банки такое себе позволяют

це ж іпотека — ти взагалі цих грошей не бачиш. Їх одразу отримає продавець нерухомості.

це я знаю, але все ж таки не маю наміру відмовлятись від права власноруч обирати інвестиційний інструмент, і ставка на ньому буде >0 🙂

це коли облікові ставки центробанків теж були або від’ємні, або близькі до нуля. У нас же облікова ставка НБУ зараз — 25%. І при цьом ставки по депозитах — просто ніякі.

Когда доллар будет по пятьдесят, из пенсии вернутся не только лишь все

У цій грі не зовсім рівні умови. ITшнік може лише грати, НБУ може ще й змінювати правила гри.
Але так. Шанс є.

Маленькі компанії це зробили, з тих що я знаю. Епами й Серви насрали на людей прикриваючись псевдопатріотизмом. Скоріш за все на них наїхали й був пакт о немобілізації контингенту взамін заходу валюти для виплати гривнях гребцям, навіть тим хто встиг звалити. НБУ курс піднімати не буде поки в вересні не буде конвертації вкладів. Гроші що виділяє Захід контрольовані й більше «пальта» під критичний імпорт не засунеш, а Ахметкам й прочим їсти треба, ось й будуть їсти валюти через свої банки після примусової конвертації. В арсеналі НБУ ще контроль зняття готівки, восени скоріш за все встановлять 3-5 тис вдень.

***** пес, а напомни мне в чем причина проблем сейчас?
Не йобанная русня ли со своим хуйлом?

Может пора уже встать с бутылки пока с голоду не начали пухнуть у вас там на залесье ?

Геннадий Адольфович, это было убедительно.

Привіт ********. Як справи? Всіх агентів кремля виловив?

А звідки у Вас інфа що епами і серви насрали на людей?

Ще й про якийсь міфічний пакт немобілізації.
От приходить доброволець-єпамовець до воєнкома, а той каже «йди за русскім кораблем».
Зате, напевне, маленькі контори самі розіслали повістки по корпоративних емейлах))

Наверное из-за того что Епам вышел из раши)
Хотя на раше нет людей, как на них можно насрать? Поциент путается в показаниях...

Подобається отримувати по 29,25 зп? Ну, насолоджуйся. А от жінці мого співробітника не дуже сподобалось що вона перебуваючи в Польші й маючи там відкритий рахунок не може отримати гроші в доларах.

Жінка може повернутися додому й ділити проблеми з чоловіком. А раз їй дали можливість виїхати, то хай сидить там собі в безпеці й не патякає.

А чого вона повністю не перейшла у польську юрисдикцію для сплати податків?
Подобається платити 2%, а жити у Польщі як переселенка(+ виплати та пільги)? Ну нехай насолоджується.

Це брехня, обидві компанії дозволяють перезаключити договір з польскою клмпанією і отримувати в злотих зарплату. Чим Вам не тверда валюта?

П.с. видають не по 29.25

Злотий, тверда валюта? З 3.95 до 4.8 скаканув = −23%. Ну прям золотий стандарт.

Гарно з’їхали, наклеп навели на компанії, а потім переключились на злотий

Але таки зафіксують ЗП у злотому, який падає? Чи перераховують кожного місяця долари в злотий?
Я так розумію, вони через Б2Б на податку 12% ?

Ну слухай сюди хлопче.
Не всі хочуть жити в поляндії й планують повертатись в Україну й ось чому:
1. В поляндії договора в злотих. Злотий падає, й буде падати ще більше. Спробуй вгадати — чи будуть для Б2Б робити аджмастмент?
2.1. B2B дозволений але чомусь тільки з польскою ентіті. Питання чому? Що заваджає крім мудацтва зробити з Кіпром, ЮК чи ЮС не зрозуміло.

2.1 Все дуже просто — якщо є юридична особа в Польщі, і людина має б2б в Польщі, але вони співпрацюють через Кіпр — польска податкова буде незадоволена. Публічна компанія, яка торгуєтьмя на біржі, не може собі такого дозволити

Щодо повернення в Україну, я чую «після війни я приїду», але війна на наступні 10 років. Через 10 років ніхто вже не повернеться

Розслабтеся, ніхто не буде спонсорувати Україну

наступні 10 років

тому або готуйтеся до більш швидкої перемоги, або до чогось іншого.

війна на наступні 10 років

ну так війна і не в лютому почалася. Чому ці люди не виїхали в 2014? Мабуть тому, що в їх населеному пункті війни не було? Ну так і нинішня фаза 10 років не триватиме.

Попит завжди породжує пропозицію.
Звісно такі компанії є.
І їхня кількість стрімко зростає.
Хто буде перший — збере всі вершки.
Зрештою, як і завжди було у бізнесі.

Так смысл топика, чтобы составить список таких компаний

Не думаю що це буде дуже впливати на збирання вершків. ІТ-шнику в Україні після 2-4к (залежно від того чи є сім’я) вже частіше за все немає принципової різниці... тисячею менше, тисячею більше — на якість життя не впливає. Звісно ж тут є принципи та спортивний інтерес. І так, декому позаріз треба назбирати на житло, лікування тощо — я розумію що бувають і такі випадки, але в більшості... якщо ти отримаєш 3 замість 4 або 4 замість 5 — дійсно не збіднієш аж настільки, щоб бігти міняти компанію, якщо в цілому тебе все влаштовує. Тим більше що компанія тобі нічого такого не винна, це просто плюшка як жест доброї волі. Зовсім інша справа, коли держава намагається тебе намахати, скомуніздити чверть заробітку та ще й не зарахувати це як податок — ось кого будуть міняти (а інші держави врешті будуть збирати вершки), а компанію для цього можна і не міняти.

Це про IT? Якщо все влаштовує, але є пропозиція на +500 +1000, то компанію не змінюють?

Та й за +1000 під час війни я зможу збільшити допомогу знайомим військовим (Це ж +3 генератора за 2 місяці). Допомогти з арендою житла чи харчуванням +3 сім’ям, що були вимушені переїхати до мого міста.

Не грошами єдиними :) Якщо в тебе цікавий проект, нема претензій до компанії, добрі відношення з колегами, і потенціал росту в цьому оточенні ще не вичерпано, тобто ти цілком щасливий на цьому місці роботи, воно все ще корисне для тебе і ти все ще корисний для нього, до того ж тобі цілком вистачає грошей на твої потреби (не тільки пожерти а й закрити якісь довгострокові штуки від накопичень на тачку до пенсійних заощаджень), то +1к — це не те, заради чого варто бігати від одного роботодавця до іншого (особливо якщо й на цьому місці є вірогідність отримати приріст у наступному році).
Інша справа коли тебе щось не влаштовує, або просто у стелю вперся, і вже давно думаєш що потрібно щось міняти, а тут ще й +1к пропонують — тоді згоден, але це ж інший кейс.

Та до чого то все. Я не кажу, що я завжди бігаю за +1000. Але це факт та великий рушій нашою отраслі і я просто сприймаю його як даність незалежно від мого до нього відношення. Тому якщо така логіка працює для великої вількості людей в мирний час, то чого не буде працювати зараз, коли вирішення питання з курсами це такі ж самі +500..+1000, тобто задіює вже існуючий механізм людини.

знаєте, я якраз той айтішник про якого ви говорите,і для мене різниця принципова — як суто егоцентрично (так, я такий і мені не соромно) так і «готовий кровю підписати віддачу 22% чмуту, але не нбу і не державі». Я вважаю — це здирництво і обман. Так, компанія не винна в цьому напряму, однак дохід в %схема_нейм% зараз конкурентна перевага і огого яка, чим більше ЗП і (як правило) крутіший спеціаліст — тим більше

А если вам не ок, вы можете через оккупированную территорию выехать в крым и дальше попробовать обустроить жизнь в грузии с русней. И платить 1% налога. И ждать пока их придут освобождать там.
Или двинуть дальше в европу и там сколько налог? 30%?

Платить 30% налога — не в западло, ибо за них ты получаешь взамен много социала. Смотреть как правительство спонсирует банки за твой счёт — ещё какое западло.

В нас одна й та сама історія кожні десять років. Люди нагребли кредитів та не можуть їх віддати. Останнього разу значна частина це були спекулянти котрі надували бульбашку на нерухомості, а коли вона луснула виявилося що цих грошей з них ніколи вже не отримати. Чи може забули як Бєню проспонсорували? Нагадаю, якщо забули, приват навидавав огромну кілкість грошей фіктивним компаніям, в котрих тільки адреса одна на 100, та печатка. Оплатили цей банкет усією країною. Мене дуже напружують люди которі щиро вірять що подвійною конвертацією платять «податок», та комусь дуже сильно допомагають. У кращому випадку віддаєте чийсь кредит.

Так ви начебто голосували за цей уряд

Спонсируете не банк, а НБУ потому что ФОПы продают валюту НБУ а вот покупаете валюту уже у банков.
Приезжаешь такой довольный (условныйИТшник) с зп в цивилизованную Европу, заплатил 2к налогов со своей 6к зарплаты (просто для удобства считать), а в конце месяца смотришь:
— мед страховка 100Е на семью (если согласен ждать очередь к врачу месяц-два)
— стоматолог посмотрел в рот, ничего не сделал, записал в очередь через 3 мес — 150-300 евро
— прошло 3 мес и стоматолог что то сделал 300-безконечность Евро
— школа/деткий сад 100/150Е
— учебники на следующий год ребенку — 150Е
— Аренда жилья 800-1.5к
— коммуналка — 200-400Е
— Топливо 2Е
— Парковка 2Е в час
— паркинг от 50 до 200Е в мес
— общественный транспорт 2Е за поездку
— бары/рестораны х3 от украинских прайсов
— обслуживание машины х3-х5 от украинских цен
— записался в очередь в гос учереждение — 3-5 недель ожидания
— попал в гос учереждение, и выполнил абсолютно все условия: нашел кто понимает английский, он понял что ты хочешь и все документы были в порядке, все уплачено и правильно — жди справку через 6 мес
— прошли 6 мес, пришла смс — ваши документы готовы. Записывайтесь в очередь (да! 3-5 недель в очереди еще раз)

И мысль такая а за что я отдал 2к евро налогов? Я ж за все остальное плачу! А где у вас тут решала чтобы все сразу и за 100Е вне очереди?

Это где такая дичь твориться?

так это что ж получается, свалить от гусещипателей и прочих мародёров в Европу — вообще не вариант? получается надо таки здесь от них избавляться? ну вот с непоощрения курсового грабежа и начнём 🙂

В Украине с €6к ты походу будешь в top 5% earners. В Европе с €6к ты average чувак. Будешь ты в Европе входить в top 5%, для тебе не будет проблемы оплатить срочный приём к врачу, заплатить в баре x3 или 2 евро за час парковки. Ну разве что очередь не ускоришь... хотя... зарабатывая такие деньги у тебя будут связи что бы «решать» вопросы. да-да... это только в фантазиях украинского обывателя во всем мире чиновники розовые и пушистые и для них все люди одинаковы. Да, не будет возможности решать так нагло как это можно делать в Украине, но... аккуратно — то все все делают ;)

Человек кто получает в Украине 6к грн тоже не может позволить себе оплатить приём в частной клинике, не может позволить себе ходить в бар даже за 1/3 от цены в Европе и не имеет 100 евро (да даже лишних 100 грн) для решалы в Украине.

6k баксів в Україні до податків то навіть не топ10%. Половина бізнесменів та всі чиновники (а їх мільйони) отримують більше.

Доречі для півдня Іспаніі 6к гросс це зарплата значно вища за середню.

Ахаха)
Сразу видно человек хорошо знает свою страну. Такого не обманешь.
6к это топ 10% даже для ит. Для Украины в целом это топ 0.1-1%.
Мы в своих ЖК в Украине действительно как инопланетяне.

Совершенно верно
Что касается чиновников (гос служащих) большинство из них работают за копейки. Да, есть кто миллионы получает, но это ТОПы. И этих топов явно меньше чем ИТшников.

Ви робите припущення, що ІТ це топ профессія по доходу

Це скрізь так. І в Україні, і у США. Одна з топ по доходу, і без стелі, бо ІТ по суті працює на глобальному ринку.

Добре, не буду сперечатись. Можете просто глянути рівні доходу в США для юристів чи лікарів. В Україні, нажаль, такої статистики не маю, але якщо людина ганяла тачки зі штатів чи мала свій стоматологічний кабінет, то вона спокійно дивиться на зарплатний віджет доу

до зп юристів та лікарів на забудь додати 6-9 років без доходу, а потім кредит тисяч 250-300 (www.forbes.com/...​rage-medical-school-debt). За цей час з МААНГа вже на fire можно було вийти. а навіть якщо не вийти, то по NW дуже малоймовірно, що вони колись зрівяються з рпз. Не забувай, що у лікарів та юристів ще keep up with Joneses, коли рпз буде весь час ходити у свагі МААНГу та їсти на кампусі, орендуючи житло з десятком руммейтів

Щоб потрапити в МААНГ так само треба знайти досвід спочатку, а це роки праці «без доходу»

Ми ж про мешканців США? Раніше там можна було потрапити після всяких буткепмів за кілька місяців. А топові ЗП у юристів та медиків — це топові ВИШі, як і коштують дорого, і потрапити не так просто. ХЗ, здається, широкої альтернативи SE в світі ніде нема зараз по можливості накопичення NW

Если уж речь пошла про США, то долги за университет и для юристов, и для разработчиков. С буткэмпа вряд ли кто-то возьмёт туда сразу. Разве что чел изначально был богом алгоритмов и по какой-то непонятной, невероятной причине работал где-то продавцом/барменом. А с буткэмпа светит работа на галере и/или за гроши.

Ну и про условия жизни — ничто не мешает врачу жить в убогой коммуналке и на всём экономить в одиночестве.

В тому і різниця, що для розробника виш не обовʼязковий. І навіть якщо ти підеш спочатку не ФААНГ, ти все одно будеш працювати за гроші, на які можна жити. А у юристів і медиків такої опції нема, особливло у медиків. І за ці 6-9 років складний відсоток робить дива ) Я вже мовчу, що 6-9 років і розробник по карʼєрній драбині рухається, і за 9 років це вже L5-L6 з відповідною компенсацією

ничто не мешает врачу

Вік заважає. Те, що прикольно у 20+ років (для рпз), у 30+, коли медик нарешті починає отримувати гроші, вже не дуже прикольно (бо він теж 20-ті роки прожив так як рпз, але без грошей)

Ось спрощене моделювання — averagedoctor.com/...​time-earnings-comparison
Доктори — бідні люди (
З юристами десть та ж сама картина, бо їм спочатку доводиться роками у big-4 тусути, а вже потім йти на вільний випас, де й починаються гроші

Картинка не до вподоби: там рпз починають працювати без досвіду і без освіти, і одразу ж за 77к після податків. Не вірю

там рпз починають працювати без досвіду і без освіти

Both went to the same college and graduated with the same $29,200 in debt

Только вот ФААНГ вас не возьмет без образования, не обольщайтесь.
Ну развечто вы по О-1 визе и кто-то из топ-100 по все индустрии, но они почемуто все с образованием.

З таким reading comprehension точно не візьмуть. До чого тут віза, коли мова про мешканців США?

Виза тут для понимания, чуваков какого уровня берут ФААНГИ без всякого образования.
А так — без шансов.

Погугли from bootcamp to faang. Leetcode достатньо було

В Украине 5% в разные годы от 2 до 2.5 тыс долларов ;)
Вы просто зажралися.

це з офіційний доходів, десь мелькала ціфра що біля 10кк українців ніколи не сплачували есв (тобто не були в коло зору податкової), у хабарі усюди від оплати за операцію до дозволу на будь що

Блин, в стране средняя зарплата 500долларов. Ну подумайте сами, даже если она занижена в два раза, то гдето на 1800-2000 будет уже 10%, а дальше 5%.
С хабарями хирург в мечникова нечасто получает больше 50к. Деньги которые вы даете расходятся на кучу людей и еще и на оборудование-расходники. И этих хирургов там не так много,а сколько из врачей не попали на такие должности?

ain.ua/...​esv-zaplatili-fop-v-2019
1.8млн фоп,25млрд налога, средний доход на ФОП
277,777 в год или 23,148 в месяц.
И так по всему, что публикуется.
В Киеве в лучшие годы средняя НЕофициальная зарплата была где-то 1.5к.
news.finance.ua/...​e-35-tys-grn-issledovanie
средняя 35к по «данным портала». Очевидно, что всякие дворники-библиотекари-грузчики-кассиры не пользуются этим порталом.

Це офіційна статистика? Бо певний час моя дружина працювала на мінімалці, але зрозуміло ж чому. Тому я не дуже довіряю офіційній статистиці. Хоча може Ви і праві

И шо, получала хотя бы 2к? с минималкой?

Ну так Украина и позволяет айтишникам быть топ 5%) в Европе программист недалеко ушел от работяги с завода.

Рестораны в Киеве уже 1в1 с европейскими, думаю. Ну и сейчас в Украине люди гибнут от ракет и снарядов, за свой счёт эвакуируются и восстанавливают жильё. За свой счёт оплачивают простой/безработицу, взятки на границе. За это и башляют по 30% на налоги и соцзащиту «там». Чтобы не было прилёта ракет и всего, что я перечислил. Ну и жертвуют собой ради детей на Западе — тут уж понятно, что в Украине выгоднее бездетным и здоровым/мобильным.

а если компания нанимает по трудовой, то есть я плачу 19.5% да еще компания за меня 22%... но заход то денег идет в баксах по 29.5, итого еще 20% с меня снимают на разнице курсов, еще доначу...

если им кажется что кто-то много зарабатывает, так пусть и ввели бы сборы для кого-то, а то такими методами — лупят всех подряд

Через оккупированную территорию? Ты собрался через линию фронта с минными полями с чемоданами бежать?
В Грузии сейчас русню хейтят абсолютно все.

В Польщі 12% податок на прибуток для IT. Не скрізь в ЄС 30%+

Але понад 200к злотих на рік ти мусишь платити VAT 23%. Зараз почав думати про переїзд до Грузії)

Дякую, уточню, бо спілкувався з бухгалтером, і мені сказали що коли річний дохід стане більше 200к, то потрібно буде реєструватися як платник НДС, та сплачувати 23%

Все правильно, якщо твій замовник платник VAT то тобі в принципі все одно — VAT перекидаєш на нього.
Перший рік — кожного місяця, якщо був чемний то через рік можна перейти на квартальний.

Согласиться с тем, что во время войны добавили еще один налог не вариант?
Живой, есть работа, есть зп и вовремя — уже хорошо.
Для себя поставил ориентир — можно пережить потерю 20% в течении 6-12 месяцев в пользу государства(я в привате). И донатить еще столько же. А дальше будет понятно что и как.

Просто подумайте — куча людей погибла, куча людей еще погибнет. Куча людей потеряла все. Там где-то в окопах сидят люди которые дают нам возможность трындеть на форуме.

Государство борется за существование в том числе и экономическое. Ведь надо как-то оплачивать расходы. И система все еще как-то работает.

Давайте пожертвуем год своего комфорта на шанс выжить.

Почитайте коментарі в темі, а то знову з’являються новенькі яким потрібно дублювати персональні пояснення, що платити прозоро податки це допустимо, а робити податки прихованими й руйнувати бізнес то погано, ви б ще корупцію назвали податком.

шановний, я перечитав усі коментарі у цьому треді та мільоні інших.
але ващі волання в коментах нічого не змінять.
ні НБУ, ні мінфін, ні депутати не читають dou.

я не знаю як це може руйнувати бізнес якщо умови у всіх рівні. тож «податок» сплачують всі і «автоматично».
так було би краще бачити це як статтю оподаткування — але маємо що маємо.
думаєте люд би не волав від нового податку?

В цій темі фахівці шукають можливість, як розпоряджатися своїми грошима вільно.

Рівні умови для всіх будуть руйнувати бізнес якщо ці умови паскудні хоч й рівні.

Звісно будуть ті хто проти, й будуть про це вільно висловлюватись, ми ж в Україні, й за це воюють зараз ЗСУ щоб ми могли вільно висловлюватись.
Але хіба поточний прихований податок йде на користь ЗСУ?

Але хіба поточний прихований податок йде на користь ЗСУ?

1. Дуже вирогідно, що «податок» допоміг банками втриматися на плаву через збільшення NPL з 24 лютого, а отже підтримав банківську систему, запобіг bank run, дозволив українцям спокійно донатити ЗСУ, не хвилюючись за свої накопичення, а ЗСУ спокійно їбашити русню, знаючи, що їх родини, які виїхали, спокійно продовжують користвуватися картками українських банків. Бо навіть з цим податком: Платоспроможні банки отримали 1,3 млрд грн чистого збитку за січень — травень 2022 bank.gov.ua/...​istic/supervision-statist , і це в той час, коли січень-лютий були рекордними по прибуткам
2. Найбільша частка ринку — державні банки, а отже майже весь «податок» пішов/піде у ЗСУ через податки та перерахування прибутку у бюджет. Але з огляду на п. 1, це був податок на стабільність банківської системи, а це також допомога ЗСУ

В малій мірі я розумію проблеми банків які виникли із-за московської агресії.

Також в мене є бажання підтримати банк в якому обслуговуюсь, прикладу відкрити валютний депозит, але в мене відсутня можливість оформити депозит напряму з валютного ФОП рахунку.

Депозит — це не підтримка, ліквідності їм і НБУ налляє, а за депозит ще й тобі платити. Зараз підтримка для банку — це платити за когось кредит, хто не може.

То й по валютному депозиту 0.1% річних.

Так а де вони повинні їх взяти? З носа наковиряти, коли кредити давати нікому, а вони і так в мінусах? Депозити банкам потрібні лише шоб видати кредити, і на ці «2 процента» жити. Якщо кредитів нема, то депозити — це чистий збиток

То кредити ж вже раніше повидавали. Ось і виходить що мій депозит під 0 1% річних й покриє видані раніше кредити.

Ні, кредити видали з тих депозитів, що були раніше. На твій депозит треба знайти кредит, який принесе 0.1% у валюті. Депозити їм потрібні були б, якби у них були проблеми з ліквідностю, або якби попит на кредити зростав. А зараз у банків трохи інші проблеми

У банка есть кредитные карты

1. Дуже вирогідно, що «податок» допоміг банками втриматися на плаву через збільшення NPL з 24 лютого, а отже підтримав банківську систему, запобіг bank run, дозволив українцям спокійно донатити ЗСУ,

Фантазер, поки ви донатите незначне списання резервів, банки тримают сотні мілліардів в тому числі ваших грошей на поточних рахунках поза економікою(я вже мовчу про донати на зсу) яка їх зараз критично потребує.
forbes.ua/...​ruchayutsya-20052022-6087
Рекордсмени — державні банки. Патріотично? Не відчуваєте себе у дурнях?

І як це суперечить збитковості банків за період березень-травень (майже 12 млрд)?

Ніяк, воно засвідчує що банки взагалі не беруть ніякої участі у пітримці країни в умовах воєнного стану. Рівень ліквідності, яку вони мають й витягають з економіки, що змущує на повну фінансувати всі поточні потреби країни друкарським верстатом та золотовалютними резервами — замість сотень мільярдів вільних коштів у банках на котрі можна було б хоча б овгз купити, я вже мовчу про якісь донати — це яскравий показник того що банки будуть чекати пока закінчится війна в стороні.

Ну це вже справа банків як інвестувати свої гроші та МінФіну, який не дає ринкові ставки. Все одно що звинувавачувати українців, що вони не купують ОВДП на всі свої заощадження.

Ну ви їм ще підкиньте патріотично 20% своєї зарплати — нехай вирішують куди це прибуток з повітря вкладати чи за кордон просто вивести. Тільки нічого спільного це з пітримкою країни, на що ви тут наголошуєте, не має.

нехай вирішують куди це прибуток
збитковості банків за період березень-травень (майже 12 млрд)

Ага, «отрицательная прибыль»

Тільки нічого спільного це з пітримкою країни

Банкам взагалі начхати, як і більшості бізнесів, та і людей (теми навіть на цьому форумі тому підвтердження) Ніхто не буде втрачити все, що заробив у довоєнне життя. Якби темпи збитків були такі, як в квітні, то уже б стояла черга в ФГВ, а українці за кордоном би вислуховувавли sorry your card has been declined, maybe you have another one?

Господи — це ж базові речі, вони списали резерви, показали збиток у поточному періоді, ви їм дали своїх 20% це зменшило списання резервів і збільшило кількість вільних активів з тих самих сотень мільярдів про які ідеться у статті. Фактично ви задонатили збереження нулів на рахунка в іноземних банках — задонатили економіку іноземних банків якщо так хочете.

вони списали резерви, показали збиток у поточному періоді

Пруф?

bank.gov.ua/...​bitki-vid-naslidkiv-viyni
Однак, операційний результат банків залишався позитивним: чистий операційний прибуток до відрахувань у резерви за підсумками І кварталу становив 22,23 млрд грн, якщо порівняти з 13,69 млрд грн у І кварталі 2021 року.

Від’ємний фінансовий результат І кварталу визначили значні обсяги сформованих резервів під очікувані збитки через наслідки війни: банки сформували за квартал резерви на 21,57 млрд грн, з них у березні — на 15,86 млрд грн.

Платоспроможні банки отримали 1,3 млрд грн чистого збитку за січень — травень 2022 bank.gov.ua/...​istic/supervision-statist , і це в той час, коли січень-лютий були рекордними по прибуткам

Навіть по вашій лінці видно що збиток 1млрд за квітень травень, у резерви відраховано за цей же період 39млрд

Не побачив по лінці як збільшення резервів призводить до вивільнення активів. Ну і гроші на резерви не беруться з повітря

Ну це зрозуміло, але ж вижче ви писали що банки такі бідні збиткові, що завдяки вашим 20% ви ледь не втримали банківську систему.
У той час коли банки сформували за цей же період 39млрд резервів — показаний збиток 1млрд виглядає смішно.

Так все одно ж ці резерви формуються у тому числі і за рахунок операційного прибутку, який збільшився завдяки курсовим ножицям

Так все одно ж ці резерви формуються у тому числі і за рахунок операційного прибутку, який збільшився завдяки курсовим ножицям

Якщо судити по вашим репортам НБУ то більше 90%у структурі доходів банків це проценти та коміссійні. Але, як я казав вище, ви можете ще зробити багато хорошего для банків і не засмучуватися через це — наприклад переписати своє майно на їх користь, є шанс що банки тоді сформують не 40, а всі 80 млрд резервів і ще більше грошей виведуть з економіки на закордонні рахунки і намалюють все одно збитковість.

Ну тобто все звелось до reductio ad absurdum

Ну чого ж, ще з’ясували що насправді ваші гроші не йдуть ні державі ні зсу, але це схоже вас засмучує набагато менше.

Перечитай початкове моє повідомлення, а потім знайди де в нашій гілці ти спростував, що ці гроші були внеском в стабільність банківської системи

Якого х... банки будуть купувати ОВДП з дохідністю в 11% річних, якщо після підняття НБУ облікової ставки дохідність по депозитним сертифікатам 23% річних?
Гроші не «вільні» — вони майже всі зараз переведені в депосертифікати.
Так НБУ «регулює курс» і «бореться з інфляцією». Не економіку йому пофіг, це не його цілі, а проблеми кабміну.
В даному випадку банкам немає ніякого змісту давати кредити під відсотки нижчі за відсотки на депосертифікатах. Плюс в умовах військового стану взагалі видача кредитів під великим питанням — не факт що завтра застава не згорить чи перетвориться на купу сміття.

якого х хоч хтось буде купувати ОВДП з дохідністью 11% якщо навідь офіційна інфляція скільки там 25? ставка нбу 25, а мінфін чекає на чудо

Не говоря о зарплатах наблюдательных соаетов, «зехоров» с валютой на границе, ОВГЗ и обычными схемами с кредитами и банкротстве....

Bank run оттянули закрыв возможность досрочно снимать депозиты.
Прибыль банков за 2021 год — 77,5 млрд грн, убытки банков за 2022 год — 1,3 млрд. По моему ситуация не так страшна как ее рисуют.
Государственные банки будут платить дивиденды только с прибыли и то если решат платить, т.е. они государству будут платить — ничего.

Ситуація не страшна тому що був період скажімо «пільгового» резервування. Але вже все буде по-чесному тепер. По результатах 3-го кварталу буде видно що до чого. Ось останній звіт НБУ bank.gov.ua/...​le/FSR_pr_2022-H1.pdf?v=4
очікується що 20% портфеля буде втрачено, це прогноз на зараз. Ну і ніякий валютний курс не спасає в такій ситуації.

В майбутньому вас чекає багато цікавих відкриттів на тему «умови у всіх рівні». Якщо середньостатистичний айтішнік не знає як «оптимізувати» отримання доларового доходу, то це зовсім не означає що цього не роблять бізнеси більших масштабів.

Этот налог платят не все, находясь в Украине покупая украинские товары, платя за квартиру и т.д. ты этот налог не платишь, те кто находятся за границей отстегивают 20% своей зарплаты банку.

Україна захищається від Московії бо Україна вибрала Європейські цінності замість совку, в тому числі прозорість й розуміння куди йдуть податки.

Я готовий платити додатковий податок на армію, якщо такий буде, прикладу 1 липня я оплатив $950 податків наперед одразу після отримання зарахування винагороди.

Але в мене відсутнє бажання платити 20% за подвійну конвертацію валюти.

Проблема не в прихованому податку, проблема в законних методах оптимізації. Більшість тримає валюту до кращих часів, не міняючи її, а часто навіть не заводячи в країну. Це тисне і на податки і на курс. Тому з цим і треба щось робити. Можна прикриватися патріотизмом, але так не будуть робити абсолютно усі учасники ринку. Необхідно рішення про ринковий курс і 75-100% обов’язковий продаж валюти + ~10% воєнний збір.

И зачем это «решение»? Изобретаем велосипеды, гоним отсебятину?

Ні для кого не секрет, що компанії заводили в Україну гроші тільки для того щоб розрахуватися з ФОПами, без будь яких додаткових інвестицій. Тепер так будуть робити і ФОПи, ще більше позбавляючи країну від валютних надходжень.

Как Вы заметили по заморозке 300 млрд $ ЦБ РФ, деньги даже которые кажется лежат в банке, в нем на самом деле не лежат. Они по сути лежат в банке-корреспонденте. Поэтому «заводить валюту в страну» — это очень условное понятие.

Сейчас и так куча людей ждут когда откроют границы, чтобы навсегда уехать из Украины, а с новым налогом +10% они аж побегут

А как тебе + 1 налог на 99% твоей зарплаты? Это всего лишь еще один налог, ты живой, работа и остаток зарплаты вовремя.
В счастливые дни когда небыло обдираловки 20% я активно донатил своим знакомым в тро, зсу и Притуле и в конце месяца сидел даже в минусе, зато с приятным чувством, что я сделал все от меня возможное, чтобы помочь. Теперь я доначу по минимуму т.к. денег особо не остается (я езжу по миру с семьей и сейчас мало того что сезон, так еще и кризис иммигрантов и жилье стоит что космос).
И 22% моей зарплаты идут владельцами банков (не путай с государством). Они наверняка сейчас нуждаются больше других. Каждые 10 лет в банковской сфере случаются кризисы, те кто набрал кредиты не могут платить и государство спасает банки отбирая деньги у всего населения, чтобы заплатить за неплательщиков.
Хоть приват и государственный, твои 20% не идут на армию, помощь переселенцам или что-то полезное. Они идут на улучшение денежной массы в банке.

На жаль, у вашому коментарі, я бачу ваше повне нерозуміння як працює фінансова система. Справа не в мені конкретно і не в вас. Справа в усіх учасниках ринку, які мають справно, а найголовніше регулярно сплачувати податки, тримати бізнес на плаву і забезпечувати хоча б наявні робочі місця. І ваші 99% — це повний фарс.

Курсова різниця — це не податок. Ці гроші не йдуть державі. Вони йдуть в кишеню обмінних мереж, банків та імпортуючих компаній, афілійованих із НБУ та Кабміном.

Як ви сюди обмінники привʼязали? Вони купляють\продають валюту по ринковому курсу. Не може харківський Турбоатом піти до обмєнка.харків та продати їм всю виручку. Тим паче, юр особи не купляють валюту у обмєнніках)

Будь які платежі йдуть через НБУ. У нас всі компанії в країні афілійовані з НБУ або каб.міном тим чи інакшим способом. Навіть ваш ФОП.
Купляючи в тебе валюту, банк накопичує ліквідність. Поки це ще не надприбуток. Крім того Банк продає валюту імпортерам — ОККО, БРСМ, Сокар. Всі вони купляють валюту не по 35, а по 29. Прибуток зʼявиться, коли банки почнуть сплачувати податки. От тільки тоді ми побачимо, наскільки ви праві, і скільки банки «заробили» на «нєсчастних ITшніках».
По-друге, вся ця накопичена ліквідність мала б піти у дешеві кредити та на викуп держ облігацій. Але мінфін не хоче підвищувати ставки по ним, а кредити, під час війни, видають не охоче. От і маємо, що гроші просто лежать у банках. Ними ніхто не може нормально скористуватися. Бо порочне коло.

Отличная позиция. Вот только есть разница между 22% военный сбор который пойдёт на нужны армии. И 22% не налога вовсе, а прибыль дополнительная банкам, наврное вместе с нбу, на разнице в курсе

Давайте пожертвуем год своего комфорта на шанс выжить.

Согласен! Более того: я для себя так и решил — этот год большую часть зарплаты я буду отдавать на победу ЗСУ. Так что этот «еще один налог» по-факту государство забирает у ЗСУ, но ему виднее.
Но, что бы было честно, предлагаю установить сроки: через год открываем границы, снимаем все ограничения и позволяем уехать всем, кто хочет и вывезти все имущество!
Кто хочет — остается и воюет до последнего украинца, кто не хочет — едет жить и работать в страны НАТО.
Я НЕ принадлежу государтсву что бы меня можно было «бросить в топку войны». В цивилизованной стране граждане — это свободные люди, а не «ресурс», не «пушечное мясо» и не рабы.

У большинства стран Европы демографический кризис равно как и в Украине и поверь, среднего айтишника они будут очень рады видеть.

Середнього айтішника і не випустять з України

Чувак просто звучал так будто все мужики априори мусор и в Европе их видеть не захотят.
Не захотят видеть алкаша Васю (мы и сами рады бы избавится от алкаша Васи) но такие даже пытаться особо не будут.

так ви писали що впевнені що не пустять, це ви про айті писали чи про усіх? якщо усіх до чого це на айті форумі

Страны разные...
Как минимум можно свалить в какую-то Малайзию/Андорру — пара лет с низкими налогами вполне опция чтобы подготовиться к переезду без ракет у дома.

Ем? А зачем оно им если по TP вы получаете сразу право работать?
В испании любой стаж идет в ПМЖ, даже нелегальное перебывание на територии.
зы блукарт как минимум в Германии отписывалися, что можно получить не ездив в Киев.

Будете работать — получите рабочую визу, пока вроде никто не говорит, что это сложно будет.

Ну так зато возможно угадать, что будет в Украине.
Вон, гранаты в детей уже кидают, ибо чего шумят и девушки уже пишут пост «русскоговорящие украинцы и украиноговорящие — будем вместе» и сразу же требуют в русскоговорящей фейсбук группе говорить на украинском.

Не забирає. Бо ЗCУ чи Повернись живим долари купує по 29. Є критичний імпорт який завозиться в Україну і він теж по 29. Тому 20% не на всьому підряд втрачається.

а коли ми скидались всим районом (умовно) на пікап ТРОшникам, то хлопцям теж продали долар по 29 бо вони ж такі гарні хлопці допомагають захисникам? 😁 чи може їм у Польщі 20% скидончик зробили, коли вони сказали що тут скидались українські ФОПи ?

Думаю в той час, коли ви скидались на пікап хлопці поклали гроші на картковий рахунок і в польщі зняли у банкоматі по 29) Зараз звісно уже таке не пройде) Але в результаті все одно ФОП втрачає і платить. В Україні дуже малий відсоток людей отримує надходження в $ ще і продає їх по 29.

Пікап — то був приклад. До того ж зараз продовжують збирати і на пікап, і на памперси біженцям тощо. І тільки не треба розказувати що воно все імпортовано по 29. Ми ж всі ходимо у магазини та бачимо ціни.
Взагалі, нахіба такі складнощі? Є курс. Єдиний. Ну добре — єдина пара курсів (купівля та продаж зі спредом 1-2% як це завжди було). Ну і все. І не треба сидіти тут гадати що по якому курсу купили/продали, чи нічого там не скомуніздили, чи ніде не проштовхнули «для себе» якусь категорію товару та таке інше. Нахіба воно? В мутній водичці легше рибку ловити? Прибрати всю цю нісенітницю. Потрібна цільова дотація — зробіть. Потрібно зібрати більше податків — зберіть. Прозоро. Але ж так не цікаво. Так всі бачать.

Яка різниця за яким курсом «Повернись живим» купляє долар, якщо ця різниця на конвертації з’їдає весь бюджет на донат? Наприклад, бюджет айтішника на пожертву — $1000 в місяць до фонду «Повернись живим». Він отримав $4000, сконвертував за курсом 29.25 в 177к гривень і виявилось, що його бюджет на донат весь пішов на комісію банку. Тобто «Повернись живим» має отримати десь нуль доларів за курсом 29.25.

А потім пішов писати на ДОУ, що нічого не буде донатити бо і так 20% держава/банк забарали)

Тут є 2 фактори.

По-перше, тут банальна математика. Дохід — ЗапланованіВидатки = Накопичення.
Накопичення * РівеньПатріотизму% = Донати.
Якщо банківський грабіж зменшив Дохід, то Накопичення зменшились, або навіть пішли в мінус. Як це впливає на Донати? (навіть якщо РівеньПатріотизму == 100%)

По-друге, ми відповідальні за свої фінансові потоки.
Наприклад, купуєш крадене — фінансуєш крадія.
Ще один приклад: їздиш маршруткою — не тринди потім що маршрутки — то погано, бо ти сам їх фінансуєш.
Хтось хоче фінансувати авторів та бенефіціарів цієї афери з курсом? Я — ні.
Тому навіть заради благого діла (донатів) стимулювати грабіжників продовжувати грабіж, я вважаю, не варто — краще вже йти в тінь (а щоб совість не гризла — йти на стільки, скільки потрібно для донатів, і ні центом більше)

Не знал про такое! Выходит выгоднее донатить Повернись живим, чем разным волонтерам, которые сами закупают.

Гасударства борєтса за виживаніє!!1!1

А ти, куркуль, слішкам харашо живьош!

Ґєнадій, це не твій дід мого розкуркулював?

Це та ситуація коли прізвище ідеально відповідає власнику.

прокуроров судей тряхнуть и сразу достаточно будет. А то крысы катались катаются и будут кататься а с работяг собирать надо

Согласиться с тем, что во время войны добавили еще один налог не вариант?

согласиться платить налог? очень даже вариант, но налог платить не просят, просят отдать 20% мародёрам, а потом ловить косые взгляды и упрёки о том «как эти 5-процентные ИТ-шники всю страну объедают»

Просто подумайте — куча людей погибла, куча людей еще погибнет. Куча людей потеряла все. Там где-то в окопах сидят люди которые дают нам возможность трындеть на форуме.

вот-вот... в то время как в стране идёт война, государство борется за выживание, мы стимулируем экспортёров прятать свои доходы от мародёров, а попутно получается что и от государства, т.к. показать государству доход, уплатить налог, но не отдать 20% банкам на конвертации — нет такого механизма... а попутно ещё и экономику тормозим, т.к. одно дело поменять по 29 на еду и мыло, а другое — на мебель и технику... мебель и техника точно подождёт, а вместе с ней подождут и те, кто за счёт этого семью свою кормит — это точно то, что поможет государству?

Податки у військовий час — то зрозуміло і нормально. Але тут маємо податок по-перше прихований, а по-друге лише для експортерів.

Еще один налог? Ну-ну. Все ваши 20% уже выведены за границу, а может и не раз. www.youtube.com/watch?v=3AtFg3Njwtg

Тут справа в тому, що не дуже зрозуміло хто отримує ці гроші і на що і як вони витрачаються. Я наприклад з Лютого тих грошей і не бачу, бо все так чи інакше іде на різні фонди, тому в принципі платити якийсь умовний доп.податок мені не западло. Але коли донатиш Притулі чи в Повернись Живим — ти бачиш на шо ті гроші ідуть. А тут просто один банк купляє твої доллари умовно по 35, а інший продає тобі доллари по 40. І тут взагалі не зрозуміло, хто отримую цю різницю — Банк 1, Банк 2, НБУ, бюджет, ...?

Реально є лише один спосіб — знайти іншу компанію де зарплата буде на 25% більша. Тоді на руки отримуєш саме стільки, скільки зараз мав би на поточному місці.

Та куча.От перевода на всякие пиониры да придердания части зп до лучших времен.

Піонер і аналоги також не варіант. При знятті в банкоматі курс обміну на гривню буде все той же безготівковий.

Зараз же здається з усіх курсів лише міжбанк лишився на рівні 29, всі інші уже ринкові, хіба ні?

Є така штука, як курс НБУ. Від нього багато що залежить і він не ринковий.

payoneer работает по «курс мастеркард». А он все еще 29.25.

Цікаво, не знав. А купити щось по цьому курсу за кордоном з гривневої картки Мастеркард можна?

Нет, покупать по рыночному.

Неа, у меня мама приехала, взяла с собой гривны.
Так 6го ее гривны снялися по 34 за евро, потом 8го «пересчиталися» по 38(больше наличного курса) и теперь у нее на карте минус.
С 6го числа все банки снимают «по рыночному».

Який банк робить перерахунок заднім числом?

майже всі, іде блокування по курсу на сьогодні і списання дня через два по курсу на той час, наче моня і приват списують миттєво і то писали що моня почав досписувати бабки як усі

ВСЕ!
У вас в договоре и «умовах карток» написано, что заблокированная сумма предварительна и реальная будет вычислена в момент перерасчета между банками в течении трех банковских дней. Просто когда вы это делаете в Украине курс 1к1.
А если в пятницу заплатили, то может быть по курсу на среду.

Wise => USDt => UAH курс 36
Wise => не фоп валютный счёт в украинском банке => снятие валюты в кассе => обменник курс 36

А як мати справу з Wise, коли він видає такі коники?
drive.google.com/...​78b6eMBW/view?usp=sharing

Ніяк, куме. Можливо аккаунт Вайз зареганий на території, тимчасово не підконтрольній. Схема Федора повністю робоча. Комісія майже нульова в порівнянні з пейпалом. Так само можна пайонір виводити

Привіт, куме! Це таке видало в Канаді. Канада сама себе контролює, але лякає те що розширюється список територій, де вони відмовляються працювати. Так не дай бог і до центра чи Одеси докотиться, нехороша тенденція.

Щодо схеми Федора, то перша схема цікава, але я не пробував, а от друга схема була робоча до 24 Лютого. Моно хитро обходив заборону зняття валюти із ФОП рахунку. Це досягалося урівнянням курсу при подвійній конвертації і ніхто нічого не втрачав. А от після 24 пішла заборона на покупку валюти і так знімати в касі стало неможливо. Тільки в національній валюті, а по якому курсу зараз її продають, то тут кілька забастовочних тем вже є.

Там (в повідомленні Федора) вказано НЕ ФОП рахунок, а рахунок фізособи. Тобто умовна картка приватбанку на фізособу, не на ФОП видана. На неї можна вивести з пайоніра, вайз, пейпалу валюту і зняти валюту у відділенні. А там далі йдеш до обмінника і міняєш по 35 чи скільки там.

Про податки тут не будемо. Можна платити 18.5% в кінці року

В Wise обов’язково використовувати бізнес аккаунт? Я щось заплутався з ним. Зареєстрував personal account та отримав SWIFT реквізити. Їх не можна використовувати для отримання грошей від US компанії (в мене прямий контракт) і краще зробити ще wise business, а потім з wise business вже знову SWIFT на ФОП рахунок, чи на wise personal для подальшого використання p2p на фіз особу usd, binance p2p USDT, тощо?

На Wise бизнес получаешь $, переводишь на вайз персональный.
Дальше можно либо через swift перевести $ на валютный счет в украинском банке (не ФОП иначе теряется смысл) и снять наличку через кассу.
Либо через р2р покупаешь USDT за $ с оплатой через персональный вайз и тут же продаешь за грн на карточку украинского банка.

Про ФОП думал как вариант, если переводить будут, когда с курсом что-то наладится. Но пока не питаю иллюзий по этому поводу.

Не понял чего нельзя сразу на wise персональный получать от заказчика.

При такой схеме лучше избегать любых украинских краточек (хоть грн, хоть валютных). Налог нормально с дохода на вайз не заплатишь, а значит надо либо пользоваться наличкой (тут видимо через те же p2p надо схематозить), либо платить везде картой вайза (не уверен что там будут норм. курсы, но как вариант), либо каким-нибудь условным binance card

Тут вопросов как раз нет. Всё что попало на ФОП может быть использовано в любом виде. Всё что не попало на ФОП не должно появляться в безнале укр банков.

Вопрос именно в необходимости лишнего хода с customer -> wise business -> wise personal -> p2p usdt (whatever). Что не так с просто customer -> wise personal -> p2p usdt?
У wise personal тоже swift реквизиты имеются. Или с него потом не выйдет при желании сделать swift на ФОП с последующей 100% легализацией и уплатой налогов?

backup plan с выходом в ФОП сохранить нужно же. Вдруг чего случится с альтернативными вариантами.

У wise personal тоже swift реквизиты

Точно? По дефолту, там нема SWIFT реквизитів (вкладка Outside the US). Кажуть, що звернення в саппорт вирішує це питання, але мені та іншим відмовили

Так. Я поставив wise і намагався зареєструвати business account. Обрав там щось накшалт нашого ФОП, відправив фото паспорта. Після реєстрації відкрив рахунок USD і там одразу бачу на outside the US вже є swift. Думаю ну кул, то ж business. Почав шукати де там перемикач на personal і от бачу, що зараз я саме в personal account і при перемиканні на business wise пропонує завершити реєстрацію business account за one-time fee у розмірі 45 GBP.

Відправка з personal account на swift реквізити також є у виборі. Тому от і не розмію потрібно взагалі той business account реєструвати чи й personal вистачить.

Та куча. От перевода на зарубежные пионеры до придержания части зп до лучших времен

Можна не отримувати дохід місяців 2-3, якщо всі так зроблять, тоді НБУ почухається і :
— або повернуть регуляцію курсу до +10% чи піднімуть курс НБУ до теперішнього ринкового і знову заморозять
— або відпустять все в вільне плавання

а вам одної ЗП не вистачить на витрати 3-4 місяців ?

Хм... ні, я відкладаю 20% від зарплати. І у мене всього одна дитина. Але є певна кількість родичів, які втратили роботу.

Тоді мабуть варто проаналізувати витратну частину.

Аналізували з дружиною, нажаль, немає від чого відмовлятись. Замість цього працюю в напрямку нарощування доходу

Дивно то якось. Solution Architect. Мені до того далеко, але я проживу на 40% ЗП легко і на 20% за необхідності, і то з дружиною в декреті і трьома дітьми.

але я проживу на 40% ЗП легко і на 20% за необхідності,

Можна але навіщо?

Може тому, що нема смислу і доцільності спускати всі 100%, тобто всі 10-15к?

То навіщо так жити? То може краще працювати 20% часу ?

Глобально «навіщо так жити» — питання правильне, і дійсно, немає навіщо. Але ж ми тут говоримо в контексті поточного «податку в 22% на користь банку», тобто питання «чи отримати і витратити зараз 78% від ЗП, чи прожити якийсь час на 20-40% від неї, втративши лише 4-10%?». І ось тут мене вже здивувало, що для когось другий варіант — не варіант, бо здається неможливим.

Це мій поїнт , в принципі, роблю наступним чином:
1. Скоротив витратну частину на розваги(походи в кафе, ресторани,бензин(так-як і не поїздиш сильно);
2. Я думаю, що заробітня плата в ІТ дозволяє створити фін. незалежність за деякий час хоча-би на пів року, а то й рік
3. В разі потреби, вигідніше зараз продати USD(USDT/BUSD) по ринковій ціні, а дохід від клієнта чи посередника все ж притримати(велика частина компаній відноситься до такого з розумінням), щоб не продавати ці кошти не по ринковій ціні

Можливо, це лише я такий несильно вибагливий аскетик в плані комофорту життя та їжі=)

Та вже ж купу разів проговорювали, що тільки садок з’їсть у Вас 300 баксів кожен місяць. Додайте коммуналку за себе і за бабусь, оренду паркомісця, одяг малечі (бо він росте швидше, ніж встигаємо купляти), щось поїсти великій родині, ліки (які не входять в страховку), всякий порошок та миючі засоби з теалетним папером, перукарів, заміну розбитого смартфону та інші побутові речі, і у Вас легко набіжить 2-3к долларів. А це без допомоги родичам, без ремонту авто (яке я необдумано купив бу :), без донатів в ЗСУ та купи інших витрат. Ресторани, спортзали, виїзд на природу чи ше кудись давно пішли в минуле. Для нас розвага — провідати одну з бабусь і привезти їй продуктів та ліків.

— або зроблять примусовий продаж (як в 2015)

тоді їм доведеться зробити ще й примусовий заробіток

та нехай роблять, тут ситуація така, що потенційна валюта не заходить в країну, тобто курс долара буде to the moon, так-як фактор імпорту USD в країну з подальшим продажем в гривню, частково регулював ціну курсу

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Ограничение 50 тыс в месяц

Так не вийде, бо, на щастя для лишившихся, банки вирівняли курси для тих хто там і тих, хто тут. Але тепер готівковий вгору пішов, бо готівку завозити стало дорожче

Ці 22% йдуть на підтримку економіки в армії, хоча чесно кажучи самому фінансово боляче від тих 22%, скоріше б наступила перемога...

Ці 22% йдуть в карман банків, це ж наче очевидно

банки точно так же продают валюту, которая приходит свифтами на межбанке по курсу 29, разве нет? Так что выгодополучатель тут НБУ

складируют что ли?)

На поддержку банков, только и всего.

Я мабуть самий тугодумний, але ще і мені поясніть, як умовний софтсерв, який має юр. лице в Україні і платить в гривні, заводячи валюту через міжбанк, дає можливість заробити конкретному банку?

у умовного софтсерва по договорам зобов’язання по контрактам наприклад 1кк долларів (ціфра з голови), під це умовний софт серв ці гроші отрисав від замовників на свій рахунок в приватбанке/райфазене і іншіх банках і продав їх по 29.25 — а потім приватбанк/райфазен продав цю валюту тим хто оплачує щось за кордоном по 35/36, на ось ці 2відсотка можно жити

Але ж софтсерв на міжбанку продає валюту, хіба ні? НБУ може її викупати.

внутрішньобанковські операції яки не виходять на межбанк, ну і плюс навідь якщо формально гроші б пішли до нбу — то потім той самий нбу видилів б ті самі гроші банку на розрахунок з віза/мс по 29.25

Ну тобто ми підтримуємо не конкретний Мегабанк, а банківський сектор в цілому, тоді має сенс

так коли ти допомогаешь окремому банку ти не тільки помогаешь його власникам, а і всій банківський системі в деякому сенсі — але це явно не нормально

це дуже старый анекдот про «на ци два видсотка і живу», а так вже 21, а завтра може бути і більше

сменить налоговое резиденство на грузинское и платить всего 1% налога на прибыль

до первой проверки местной налоговой, которая аннулирует статус и произведет налоговые начисления задним числом, применяя налог на доходы физических лиц в размере 20% вместо 1%
ещё и штраф выпишет в размере до 50% от суммы дополнительного налога и 0,05% процентов от основной суммы налога за каждый просроченный день
а если ещё и жить при этом в Украине, а не Грузии — то внезапно окажется, что двойного налогообложения это не отменяет и GAAR действительно работает
и тогда проблемы с GRS покажутся цветочками, на фоне проблем с украинскими фискальными органами

Если бы все было так плохо, то сейчас в Грузию не свалили все россиянские айтишники и массово не регались как фопы из-за проблем с доступом к банковским картам

Вибачте, я думав Ви про Україну питаєте. Тоді Вам на інший форум

я думал, что для того чтоб сменить налоговое резиденство на грузинское нужно физически Грузию посетить )) находясь в Украине сейчас нам это не светит ))

В тред призывается великий оптимизатор налогов через Грузию Кожаев, поевший рыбы и сидящий известно на чем.

Щоб дізнатись правду з цього питання то треба робити анонімне опитування.

Компании точно есть, выплаты делают на wise, payoneer или хотя бы платят на фоп в валюте. А что дальше делать это уже ваше решение, или выводить по 29, или искать другие пути. Судя по тому, как обменники гонят курс до 37, уже скоро будет не 20% а 30%. Сильно долго страна с фиксированным курсом тоже не протянет, будет и дальше вымывание резервов НБУ, только будет после разморозки курса сильная девальвация, и тем больше, чем дольше будет фиксированный курс, который уже далеко оторван от реальности. И очень обидно будет, когда синьорские 7К превратятся в миддловские 5К

превратятся в миддловские

Performance review by NBU))

Платить на ФОП в валюте поможет разве что не менять валюту в надежде на светлое будущее — избежать курса 29 это никак не помогает

и раз в 3 месяца добавлять к своим расходам уплату налога с тех денег, которые даже поменять не можешь (хотя чтоб уплатить налог — надо таки поменять... или ФОПовские, или последний налик из-под матраса, за который ещё пару недель можно было жить)

Ідея для шановної аудиторії — взяти кредит в гривні під валютний депозит на півроку в своєму банку. Не кажу що ідеальна, але.

Якщо ви продаєте валюту під 29 при реальному курсі 36, тоді ви одразу втрачаєте приблизно 20% в гривні. Але можна взяти кредит-лінію під заставу 100 доларів скажімо 2500 гривень під (наприклад) 25% річних. За півроку при повному завантажені кредиту втратите 12,5% від суми кредиту. Це спрощений розрахунок.
Спитайте свій банк, реальна ставка може бути нижча. Окей, є ще комісія, тому можливо ви втратите за півроку тільки 10%, це далеко не 20% одразу.

Це економія спрацює, якщо орієнтуватись на вихід на ринковий курс протягом півроку. Коли курс ринку стане 36+ ви продасте свій вільний долар, погасите гривневий борг з копійковими відсотками.

На ринковий курс натякає Голова НБУ, відміна переліку критичного імпорту та скорочення золотовалютних резервів. Можливо ринковий курс скоро прийде і тоді ідею можна ігнорувати.
Думайте самі чи варто воно, можливо комусь така ідея зайде і допоможе.

це тільки для тих хто не в Дії :)

Не вижу пути, как это в принципе реализовать со стороны конторы кроме как:
1) Обналичивать за рубежом и завозить чемодан наличных баксов;
2) Повысить компенсацию на те самые 22%.

Это при том, что на Джинни более 50 тыс. кандидатов в поиске, и рекрутеры практически не стучатся.

Уточнюйте стек, роки досвіду й рівень англійського. В березні мав достатньо пропозицій на Djinni.

Я больше в контексте, зачем какой-то конторе напрягаться ради какого-то личного благополучия контракторов в воюющей стране? Разве что там 80-90 процентов получают до 2 тыс баксов и накинуть лишние 300-400 баксов — вполне в пределах бюджета.

С ноунейм и бомж контор, да, бывает, спам приходит иногда. В основном на почту и в мессенджеры. Стек и уровень опыта приличный, есть с чем сравнить до войны и сейчас.

Тому й треба працювати напряму, це активно рекомендували коли тільки планувався колгосп Дія.City

Наче це так просто знайти прямий контакт.

Звісно складніше, але в наших силах спрощувати dou.ua/forums/topic/38135

Всё логично, контракторы должны сами напрягаться ради личного благополучия. Контору зарубежную не должно волновать закручивание курсовых гаек.
А в марте и правда было достаточно пропозиций, стоило только профиль включить на Djinni — лично проверено.
Подозреваю, что сейчас пропозиций и побольше.

2) Повысить компенсацию на те самые 22%.

А чого контора має компенсувати тобі різницю в курсі? Вони то в чому винні?

Это всё уже обсудили. В топике поставлен был прямой вопрос:

Есть ли компании, которые обходят курсовую разницу?

Интересно как будем обходиться, когда в Украине объявят дефолт

Дефолт України вигідний тільки Московії.

Поки Україна отримує стільки зброї від Польщі, Естонії, Латвії, Литви, США та багато країн які мають сильні економіки то Україна захищена від дефолту.

А після перемоги України над Московією буде компенсація Московії яка й оплатити зовнішні кредити.

тут зависит, как договорятся (и на каких условиях) о реструктуризации долга

+ война не на один год, неизвестно сколько у наших союзников хватит денежных ресурсов и времени поддерживать жизнеспособность нашей экономики

+ война не на один год, неизвестно сколько у наших союзников хватит денежных ресурсов и времени поддерживать жизнеспособность нашей экономики

Якщо не хватить, то тоді наступними буде Молдова, Грузія, ну а далі країни НАТО. Так що набагато дешевше буде взагалі списати нам всі борги, ніж перестати підтримувати. Такий цинічний світ.

дешевше буде взагалі списати нам всі борги, ніж перестати підтримувати.

вони просто перейдуть на бік РФ, і будуть зливати Україну за гасік.

вони просто перейдуть на бік РФ, і будуть зливати Україну за гасік.

щоб що? Щоб фінансувати наступну ітерацію озброєння рашки і окупацією нею себе ж?

Ці «борги» які нам дають зараз ніхто і не планує вертати і ніхто і не очікує повернення. Це просто допомога поки триває війна. І ця допомога не закінчиться поки триває війна. Тому можна не паритися.
А репарації від рашки після закінчення війни підуть на розвиток.

Зніміть рожеві окуляри, вже зараз не хочуть виділяти кошти бо не впевнені що Україна їх поверне. Ми живемо в світі капіталізму де гроші вище людського життя. Не слухайте обдристовича і нашу владу, ніяких репарацій ніколи не буде, поки у росії є ядерна зброя.

Все тут пишут про то, что нам будут прощать долги только потому что мы «хорошие». Но какая выгода в этом для западных стран? На страны НАТО русня не нападет, потому что знает, что получит там пиз*ы. Какие еще варианты? На Грузию и Молдову западным странам тоже все равно. Мы почти не слезаем с оценки Caa3 (credit rating), кто кроме МВФ (и он под вопросом) согласится давать в долг настолько ненадежному должнику?

Будь-ласка подивіться на значення Credit Default Swaps (CDS), я думаю ми дуже близько до дефолту і ніяка зброя на дефолт не вплине.

у пары знакомых перешли на крипту, wise либо наличкой в руки. Но таких сильно меньше половины. За налоги я думаю можно и не спрашивать, но винить за такой шаг — глупо, т.к. НБУ просто решил ограбить людей. Думаю люди и так активно донатят на армию, чем возвращают карму на место.

Я не призываю нарушать законодательство, только законные методы оптимизации расходов.

Чи правильно я зрозумів, що пан обурюється тим фактом, що компанії не збираються порушувати прдаткове законодавство задля його особистого комфорту?

Чи правильно я розумію, що пан обурюється тим фактом, що компанія з умовного Кіпру може спокійно платити на пейпел, замість ФОП рахунку?

где в налоговом законодательстве прописано что зарубежная прибыль должна заходить в страну? где у нас запрет на офшоры?

через 3 месяца мы будем вспоминать как классно было отдавать всего 22%

Саме так

шукай ремоут за кордоном

Но прийдется самому ломать голову, как не платить 22%. Получать деньги на Вайс это не совсем законно, и когда ЕС и Украина начнут обмениваться финансовой информацией, будут проблемы с налоговой.

payoneer. налоги лісом і все в баксах. Рекомендую

А Payoneer сейчас разве даёт курс обмена, близкий к наличному? Или речь не о тратах в гривнах в Украине?

Тобто якщо ви отримуєте в $ то можете попробувати відразу туди. Далі при розрахунку буде курс обміну mastercard в нашу нац бумагу.

usa.visa.com/...​ange-rate-calculator.html

Курс 29. И то же самое будет с Wise. Но когда курсы отпустят и выравняют, то ни Wise ни Payoneer для курсовой разницы будут не нужны. Как не помогают они и сейчас.

Они могут помочь только если выводить доллары на свой личный счет и снимать в кассе своего банка.

Так со счётом физлица — это те же яйца, только в профиль: 18% + 1.5% налога.
Полагаю, на счёт физлица выводить можно, без уплаты подоходного. Но нужно будет быть готовым предоставить документы, подтверждающие, что это не доход. Например, пересылать себе суммы с Interactive Brokers.

В соседнем топике говорили, что таким документом для банка, если он спросит, может быть предыдущий отчет ФОП. А налоговая может запросить информацию по транзакциям у банка только через суд.

Обмен налоговой инфой будет не скоро. Пока это никому не выгодно. Начнутся вопросы в рамках правомерности зарплат гос сектора, который финансируется (большая часть) за счет кредитных поступлений или целивыми прогоаммами. Да и начнутся вопросы к таможне об акцизах и пошлинах. Это при полной интеграции возможно и будет обмен, а сейчас даже наша таможня не принимается эл экспортные накладные с ЕС и требует " бамажку".

когда ЕС и Украина начнут обмениваться финансовой информацией, будут проблемы с налоговой.

Вангую что рядовые гребцы с 5-7к там никому интересны не будут

Получать деньги на свой счет, открытый в иностранном финансовом учреждении, полностью законно, ЧПЕН платит обычные 5%. Но, например, Payoneer формально считается не банком, а эмитентом электронных денег, а НКУ запрещает ЧПЕНам принимать оплату чем-либо, кроме денег. Надо смотреть, как официально оформлен Wise.

Ты имеешь ввиду достаточно просто открыть счет за границей в банке, находясь физически в Украине ? и его можно использовать для деятельности ФОП ? интересно услышать подобный способ от тех кто так делает и при этом продожает 5% с есв платить как все обычные укр ФОПы...... другими словами чтоб у нал органов не было повода докопаться )))

Не, офшор — это юрлицо открыть в выбранной юрисдикции. Я когда-то хотел это сделать только для того, чтобы один раз заключить с ним контракт и не страдать каждый раз с валютным контролем банка. Но потом законодательство либерализовали и потребность отпала.

Та куча такого, только никто не кричит об этом на форумах.

Когда они начнут обмениваться, так и нам уже не надо будет, вернемся к старой схеме. Все временно в этом мире

самое забавное что многие и не против... проблема ведь не в налогах а в политике НБУ, т.е. многие здесь сами пытались найти способ задекларировать доход на wise таким образом, чтобы заплатить с него налог, иметь чистую совесть, белые деньги, и не кормить курсовых мародёров... но в итоге все приходят к выводу что наши налоговики слишком непредсказуемы.. т.е. по закону вроде ничего и не нарушаешь таким образом, а по факту могут прикопаться, причём даже не знаешь заранее как именно, а каждую ночь спать и думать об этом (придут или не придут, вкатают штраф или не вкатают, или 5% заменят на 18+1.5% задним числом — не понятно) — никаких нервов не хватит, в итоге государство просто лишается пусть и не огромного но денежного потока в виде налогов от экспортёров

Так а какие бенефиты деклалировать и платить?

ну собственно то что я выше и писал: белые деньги, чистая совесть, спокойный сон, моральное право требовать починить тротуар (условно) — ну это в целом о том, почему нужно платить налоги.
поэтому людям и не хочется уходить в тень.. поэтому и существует на ДОУ параллельная ветка обсуждений того, можно ли декларировать и платить налог на доход, полученный на wise/revolut/payoneer, т.е. даже рассматривая вариант отказа от украинской банковской системы, люди ищут способы всё равно показать их государству и заплатить налог

Это не бенефиты это лапша для молодых. Платил налоги в сша: кредитный рейтинг растет, количество предложений кредиток растет с увеличением лимита и не только от союзов но и банков, каждый год присылают расчет пенсии какая бы была если бы была сейчас, возврат денег если потратил больше чем заработал, ну и такое как качество жизни и безопасность это и так ясно.

легче купить дом и машину, процент будет меньше и так все что связано с рейтиногм

ну так это всё, собственно, и подразумевалось под пунктом «белые деньги» — возможность пользоваться безналом, возможность делать крупные покупки, возможность инвестировать, и да — если захочется взять кредит, то меньше плясок с бубном для доказательства своей платежеспособности

тут нет понятия белые деньги. Наличные, с удовольствием. Кредитного рейтинга нет, каждый банк смотрит на свою историю, новому клиенту надо все сначало. Безнал можно как личные завести и трать как хочешь. Никаких бенефитов для ФОП только грабеж идет сейчас.

Пейонір=>валютна карта улюбленого банку=> кеш usd. Податки+комісія 20-21% Результат, чиста совість, відсутність жодних порушень, податок сплачений в податкову (читати бюджет), можливість тримати usd за кордоном)
Наразі цей варіант вже привабливіший за usd фоп

цілком можливо що щось таке і доведеться робити, якщо буде впевненість в однозначності трактування такої поведінки податківцями... є якийсь гайд, як пояснити що цей дохід легальний (ну що я не чимось забороненим торгую, наприклад), як це включити в податкову декларацію, з якими коментами сплатити (щоб податківці правильно цей платіж трактували) ?

По правилам це потрібно декларувати як дохід фізичної особи а не фоп. Декларується окремим звітом з кабінету платника податків.
На рахунок законності чи ні, це трохи не до податкової. Податкова перевіряє фінансовий облік і правильність його проведення.
Трохи деталей ips.ligazakon.net/document/GDPI8776

Підписатись на коментарі