12-кова система числення в Україні?

Чи є сенс перейти (хоча би частково) в Україні на 12-кову систему числення?

1 дюжина (dozen) = 12
1 гросс (gross) = 12 дюжин = 144
1 маса (great gross) = 12 гроссів = 1728

Число 12 є зручною основою системи числення, оскільки воно ділиться без залишку на 2, 3, 4 і 6. Число ж 10 — основа десяткової системи числення без залишку ділиться лише на 2 і 5.

Число 12 є практичним для ідеальних геометричних фігур — кола, квадрату, правильного трикутника.

Що думаєте з цього приводу?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Для тех, кто забывает вовремя принимать таблетки, если специальные приложения для смартфона с напоминаниями.

Думаю, що коли псові/коту нічим зайнятись, він собі щось лиже :-)

думаю лучше на двоичную. Преимущества очевидны — во-первых на одной руке можно досчитать до 63, во-торых во время такого счета нехило разрабатываются пальцы.

Чорт з нею, з 12-ковою системою. Я ось мрію, щоб у нас в магазинах на цінниках писали ціну продукту в перерехунку на кілограм чи літр. А то стоїть перед тобою ряд пачок якогось продуку: 1 кг, 920г, 875г, 780г. І ціни на них: 78.27, 72.16, 69.35, 68.25. І ти дивишся на це і думаєш: ну якого ж хріна, а?

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коли коту нема чим зайнятись то він лиже свої яйка

Стаття виглядала б більш органічно, якби була написана латинкою

Special’no dlia vas — shvydko perepysav latyneceiu.

12-kova systema chislennia v Ukraini?

Chi e sens pereity (hocha by chastkovo) v Ukraini na 12-kovu systemu chislennia?
1 diugyna (dozen) = 12
1 gross = 12 diugyn = 144
1 masa = 12 grossiv = 1728

Chislo 12 e zruchnoiu osnovoiu systemy chislennia, oskilky vono dilyt’sia bez zalyshku na 2, 3, 4, 6.
Chislo 10 — osnova 10-kovoi systemy chislennia bez zalyshku dilyt’sia lyshe na 2 i 5.

Chislo 12 e praktychnym dlia idealnych geometrychnyh figur — kola, kvadratu, pravyl’nogo trykutnyka.
Scho dumaite z c’ogo pryvodu?

p.s. mozhna vvesty yakis’ svoi symvoly dlia pevnyh bukv — ж, щ, ш, ч тощо.

Загалом перейти на латиницю — це зовсім неважко. Я так писав десь пару років.

Кацапи погано розуміють українську мову. А якщо буде латиниця та українська, то в російських імперців взагалі зникне бажання базікати про «братські народи» і інше подібне пропагандистське, імперське лайно.

Українська і латиниця — це дуже незручно для росіян. І це треба зробити.

не зараховано — треба фарбеткою писати :)

Фарбетка трошки дивна як мене.

Українська мова близька до чеської, хорватської, словацької, польської. Вона точно ближча до цих мов ніж до російської.
От саме звідти можна переймати досвід алфавіту на основі латиниці і не вигадувати велосипед, який вже давно сконструювали та на якому успішно їздять хорвати, словенці, словаки, чехи.

Можливо є сенс додати щось своє унікальне, якісь родзинки, але щоб вони були зручні у користуванні.

Навіть варіант з Українською латинкою виглядає менш безглуздим

варіант з Українською латинкою

Ще варіант.
Латинка то не добре.
Краще:
Лец спік Дис вей.
Кіп сіріллік енд бладі рашанс невер гет ас.
Кул, донт ю финк?

Маю на увазі — чому США досі не перейшли на систему СИ? Може воно того не коштує? Хоча подивимось на досвід казахів

чому США досі не перейшли на систему СИ?

Так їм то не потрібно

коштує

*вартує

Хоча подивимось на досвід казахів

у казахів, наскільки мені відомо, впроваджена система СІ

щодо латинки — їх досвід не підходить для нас, бо казахська мова належить до тюркських і є купа тюркомовної латинки, яку вони можуть легко адаптувати собі

все правда. але те що на латинку треба переходити — то як на мене очевидно. питання тільки в реалізації.

Інші системи — транспортні, інформаційні, інфраструктурні, кодові, мовні, шифрувальні тощо — це елементи захисту від ворога.
Українська мова — це теж система. Інша мова — це інша система, а це незручно для ворога. Росіян дратує, коли вони не розуміють співрозмовника з України.

Якщо у вас однакова мова, однакова колія залізниці, однакові дороги, однакові правила та знаки, однакові системи управління, то ви для ворога — як відкрита книга.
Можливо все немає сенсу переводити на інше, але якісь частини, чому би ні. Чим більше ми будемо відрізнитися від росіян в різних системах, тим краще.

От з залізницею це реальна проблема і перехід на європейські стандарти буде виправдано як економічно так і стратегічно.
Також слід переходити на Українську мову та вчити англійську.
А от латинка мені здається не до часу.

Латиниця наблизить нас до поляків, литовців, словаків та хорватів (а вони нам куди ближчі ніж імперські варвари). Латиницю потрібно вводити лише тому, що в імперії — кирилиця.

Чим більше в нас буде відмінностей, можна навіть свідомих та штучних, тим краще для нас.

Латиниця наблизить нас до поляків, литовців, словаків та хорватів

Ага, дуже треба нам такий костиль і кудись там «наближатись». Нащо тоді взагалі буде українська? Щоб виписувати на латиниці оте збочення з zchz? Українська мова нероздільна з алфавітом, це частина культурної спадщини. Може і японську тоді на латиницю? А то Японія з Китаєм історично не надто дружні, а в обох ієрогліфи...

Держави, які використовують кирилицю крім України:
Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Північна Македонія, Росія, Сербія, Казахстан, Киргизстан, Монголія, Таджикистан.

Азійські держави перейшли на кирилицю від тиском більшовиків-комуністів.
Тому дуже мало хто використовує цю систему письма в світі. Така собі компанія якщо чесно.

Тому я би ризикнув для дистанціювання від Росії.
Фонетика залишиться. Можна ввести власні варіанти латинських букв для важких кириличних букв.

Держави, які використовують кирилицю крім України:

І що з цього? В Японії до 25 років вчяться писати ієрогліфи, чому при такій близькості до США не перейти на латиницю? А то поруч ще 50 років тому був відсталий Китай зі своїми ієрогліфами — так собі компанія. Чому Китаю, як світовій фабриці, не перейти на латиницю?

Тому я би ризикнув. Фонетика залишиться.

Дуже треба буде та фонетика, яку треба записувати ієрогліфами. Яка це малоприємна річ можна побачити по польській граматиці. Українська фонетика створена під кирилицю. Чому б англійську на кирилицю не перевести? Зіз вууд бі е ґрейт солюшіон! Така ж нісенітниця.

Росія зараз усіляко опирається переходу Казахстану з кирилиці на латиницю. Думаю, невипадково. Я підтримую перехід на латиницю. Але зрозумів, що у вас інша точка зору.

Вважаю, що на латиницю можна перейти за 2 роки без суттєвих проблем. Треба лише адаптувати латинський алфавіт під українські потреби + внести певні особливі букви.

українські потреби

українські потреби це мати нормальну українську всередині держави, а не якісь гібриди, в яких нема сенсу.

Вважаю, що на латиницю можна перейти за 2 роки без суттєвих проблем.

Можна ще й без особливих проблем перейти на жестову мову, тільки нащо воно нам, якщо ми не глухонімі? У нас вже є алфавіт, сформований за століття, якщо не тисячоліття і відповідна йому мова. Ніякого бажання робити з української варіант польської, яка до речі відносно молода, особисто у мене нема.

внести певні особливі букви.

От все життя мріяли про це ))) Це як раз те, чого нам не вистачало весь цей час)
По вашому для третини російськомовних латиниця в українській якось допоможе переходу на неї? Буде чудо, якщо вдасться адаптувати їх хоч до нормальної української без всякої фігні десь за декілька поколінь. Тут навіть останні нововведення типу фемінітивів повна дурня і абсолютно шкідлива для просування української всередині держави.

робити з української варіант польської, яка до речі відносно молода

е-е-е, што?

я теж не зрозумів, польскій мові сотні якщо не тисяча років.

нє, російськомовні більш охоче перейдуть на українську якщо на латиниці.
бо це типу прикольніше. Майже як польска. Чому російськомовні швидше вивчають польську в польщі ніж українську в україні?

чим більше різниця між мовами тим більше є сенс вчитися. Навіщо вчити майже «однакові» мови. Знову ж такі як не вважаю що російська і українська сильно схожі, але така логіка може бути у російськомовного, якщо ми про це так піклуємося.

"

Треба лише адаптувати латинський алфавіт під українські потреби + внести певні особливі букви.

"

абсолютлі.
А ми що по вашемо зробили?
взяли латинку — трохи німецьких літер, модіфікували одну німецьку літеру на автентичну нашу, одна літера по звуку з французської і декілька я б сказал з італійської або румунської.
Ось таке!

І ви що придумаєте. А переходили ми від АРАБСЬКОЇ. Ніх*я собі!
для мене це як майже китайська.
Потім нас насадили кирилицю. а після совку ми повернулися до нормальної латиници.

А то Японія з Китаєм історично не надто дружні, а в обох ієрогліфи...

Вони у них несумісні

Ну та й кирилиця і граматика у всіх не зовсім однакова- яка різниця? Вже не кажу про саму мову. Впевнений, там теж подекуди прослідковуються однакові елементи, а то й цілі однакові ієрогліфи з формальними відмінностями, але навряд чи вони носяться з думкою «аби не як у сусіда».

Євреї взагалі відродили hebrew, іврит. Хоча в них же був ідиш, який могли би взяти і не мучитися або перейти на англійську. Але євреї ж розуміють наскільки важлива унікальність та закритість мови (недоступність для чужинців). Тому ніхто крім євреїв їх мови (hebrew, іврит) не знає в світі. Я вже не кажу про алфавіт та його незручність для чужинців.

Але при цьому ізраїльтяни знають на високому рівні по 2-3 іноземні мови — англійську, французьку, німецьку, російську.
Взагалі потрібно вивчати досвід народів, які мають глибоке коріння та досвід виживання. Як вони себе поводять, як підходять до тієї чи іншої політики в сфері мови, освіти, оборони, інформаційної безпеки, політики, громадянства.

То я би все ж задумався як захищатися для початку.

Тому ніхто крім євреїв їх мови не знає в світі

Тобто нема курсів чи підручників у доступі, якщо ти не єврей?

А ви знаєте багато українців з 30 млн, які досконало володіють івритом?

Назвіть хоча би одного українця — вченого, науковця, журналіста, публіциста?

А ви знаєте багато українців з 30 млн, які досконало володіють івритом?

Ніколи не цікавився.
Заробітчани, хто туди їде, можливо знають.
Не досконало, на тому рівні, який їм потрібен.

Питання ж моє було, якщо перефразувати «невже заборонено чи недоступно вивчення?»

P.s. Звичайно, що Українець краще англійську вивчатиме.

Важко сказати, але знаю, що в Дніпрі, Відні є дитячі садочки та школи закритого типу.
Не цікавився цієї темою в плані вивчення івриту. Думаю, що там закритого типу навчальні організації.

То може conspiracy theory не теорія :)

Думаю, це справа науковців з університетів та експертів з правоохоронних органів встановлювати, що є змовою, а що не є.

Депутати ВРУ колишніх скликань піднімали питання, що статути масонських лож можуть суперечити законодавству України. І якщо людина стала масоном (а таких у нас у владі вистачає), то правоохоронні органи мають слідкувати, щоб чиновник чи політик керувався в своїй діяльності виключно законами України, а не інструкціями керівників масонських лож.

Частина депутатів вимагала оприлюднити перелік усіх членів такого роду закритих організацій. Але цього не було зроблено.

Масонські ложі — це свого роду елітні дитячі садочки для дорослих дядь в маскарадних костюмах. Десь після 60 років, люди, які професійно реалізувалися слабенько або взагалі не реалізувалися, перетворюються на інфантильних переростків з великими амбіціями, гонором, але малою здатністю до реальних професійних справ високої якості.

В Росії таких дебілів 90% еліт. Вони мало на що здатні самі професійно, але амбіцій, маячних ідей та потяг до влади в них шалений.

Масонські ложі

Та хто я такий, щоб їх судити 😎

носяться з думкою «аби не як у сусіда».

Well, IMHO це від нічого робити :)

Так вони все життя цим займалися. Звідки у них «рускій язик» взявся? штучно придумували правила. штучно ускладнювали мову.

в русском языке нет ни одного правила, которого нет в украинском... есть условные правила, которые позволяют понять какую созвучную букву писать, этих правил нет в украинском, только потому что не возникает необходимости, но в целом правило будет работать для обоих языков

По-перше, не всі ієрогліфи однакові. Японці і китайці мають фактично різні «абетки» якщо можна так спрощено казати про ієрогліфи.
По друге — наближатись потрібно. Кацапи всім прямо зараз активно демонструють, що існування у вакуумі це повільна смерть.
По третє — абетка звісно частина культурної спадщини але і вона змінювалась з часом і наша абетка відрізняється від тої, що використовували 100-200 років тому. Латиниця це зручно і вигідно, а мінус лише один — вчити абетку заново. Менше з тим зараз найкращий час щоб змінити абетку.

Є такий підвид ІТ-вати — фанати трійкових ЕОМ. На ІТ, щоправда, розуміються слабо, щось читали про переваги трійкових систем у певних застосуваннях, але в їхньому розумінні це щось на зразок вундервафлі, що наближає їх до фанатів «Русского Счёта» (тм) з запереченням нуля:)
Пропоную автору краще взятися за CRISPR-проєкт із додавання шостого пальця. А то їх незручна кількість, ні на що толком не ділиться. А так буде гарне число і взагалі прикольний апгрейд для гри на музичних інструментах, наприклад:)

Я фанатів від трийкових систем у студентські роки. Потім зрозумів яке це безглуздя. Але ж добре засвоїв мікропроцесорну техніку і здав на її на відмінно

думаю лучше на двоичную. Преимущества очевидны — во-первых на одной руке можно досчитать до 63, во-торых во время такого счета нехило разрабатываются пальцы.

Угу и на клавиатурах с экономить можно, было 10 цифровых клавиш — а станет две. Бендер — снимай маску я все равно тебя узнал.

Цифру 4 на пальцах будет опасно показывать староверам десятичной системы.

во-первых на одной руке можно досчитать до 63,

2^5 = 32
чи мо у тебе є якийся додатковий палець?

Air Canada said that its Boeing 767 jet ran out of fuel in midflight last week because of two mistakes in figuring the fuel supply of the airline’s first aircraft to use metric measurements.

www.nytimes.com/...​ic-conversion-errors.html

Легитимная система исчисления указана верхушками церквей. Как только поменяете, так и все будет... Но персонажа не трогайте, уж как-то без жонглирования частями тела.

Ми всі помремо і я, і ви, і вони, і вертухаї церков теж. Питання лише за що, коли і як. Але це чекає усіх без винятку. i.imgur.com/BmkiHHG.jpg

Технології продовження життя, багаторазові пересадки серця та інших органів (а зараз в цій сфері «чудова пора») нікого не врятують, а лише створять незворотній процес та прискорять його. Індикатори та ризики цього «щастя» видно всюди.

Неодмінно кожен побачить, після власної смерті. І ви теж побачите. В чому-чому, а от в питанні смерті всі рівні. Бо помирає лише кожна людина окремо. Не може чесний простолюдин померти за брехливого олігарха, і навпаки.

Наприклад, Жириновський або Кобзон міг послати якогось бурята чи калмика вмирати за його бандитські та злочинні ідеї.
Але Жириновський, Кобзон померли самі. Буряти чи калмики їм тут нічим не допоможуть. І вони, Жириновський та Кобзон, неодмінно все побачили самі, кожен окремо.

Судити про те, що таке війна, могли б по-справжньому тільки мертві: тільки вони одні дізналися все до кінця. © Еріх Марія Ремарк

Тому, це ВИ ще побачите. Обов’язково та неодмінно, самостійно. Даю гарантію 120%.

цього «щастя»

А що ви маєте на увазі?

Раніше чи пізніше люди (ну може вже не зовсім люди...) будуть жити вічно, й тут «на землі».
Вже зараз до мозку під’єднуються «штучні м’язи» та «штучні рецептори». Й дуже цікаво, що люди, що отримують оті «штучні» частини прагнуть не «повно — ідентичних» до старих-реальних, а «більш продвинутих» :) Заказують руки що можуть виконувати рухи/дії непідвласні реальним органам. І їх мозок/організм пристосовується й починає використовувати такі можливості.

Наступний крок — з’єднання мозку з зовнішньою цифровою нейронною сіткою яка буде працювати одночасно з вашим мозком. Зараз це тільки обговорюється, та тестується на тих самих м’язах й рецепторах, бо не вистачає можливості виконати достатню кількість з’єднань у мозку без завдання великої шкоди,

А потім, ух повірте, бо це один з самих «бажаних» напрямків у медицині, ваша «особистість» плавно перейде у цифрову сітку, й проблема «смерті» буде тільки проблемою «електричного живлення».
Ну й «трохи» етичних проблем :)

«щастя» ..... — ну може вже не зовсім люди

От дивлюсь на певних персонажів в Росії та в Україні — і розумію, що це вже і не зовсім люди. І воно вже зараз, тобто потенційно може лише поглиблюватися.

Ситуація #1.

Олігарх X замутив з бюджету держави Україна через мутні схеми умовні 2 млрд (це 2 тис мільйонів) доларів за умовні 20 років, а потім цей олігарх Х надяг синьо-жовту (або червоно-чорну, йому байдуже яку) кепку і виділив на фонд допомоги українській армії умовні 25 млн (+ зробив PR-акцію з пікапами, які передав теробороні) вже «своїх» грошей, які він по суті вкрав в держави України.

Питання: цей олігарх Х — він людина чи не людина?

Ситуація #2, подібна до попередньої.

Росіяни вбили десятки тисяч жителів Маріуполя, знищили місто, розкрадають майно, крадуть та вивозять тонами метал, зерно, обладнання тощо. А потім привозять воду, роздають хліб, дають цукерки, тушонку, макарони.

Питання: росіяни, вони хто — люди чи не люди? Їх можна взагалі назвати людьми?

P.S. От уявіть або припустіть, гіпотетично або теоретично, що влада+"еліта" в РФ та влада+"еліта" в Україні — це не вороги, а партнери. І подивіться на їх поведінку, кожного окремо, за умови припущення такої гіпотези, що вони в реальності — разом, але грають ролі ворогів.

За майже 5 місяців війни жоден з провідних та ключових (decision makers, key people) представників нацистської хунти в Україні не постраждав. Це серйозний індикатор ймовірності такої гіпотези.

Якщо припустити в теорії, що ця гіпотеза є реальна, то якщо росіяни — терористи та вбивці, то хто ж тоді ті, що знаходяться при реальній владі в Україні?

Щось це «зовсім у інший бік» розмова, ніж я очікував...

Але спробуємо — Людина, це біологічний організм (залишимо велику частину опису подробиць), який функціонує згідно з моделлю реакцій, побудованою у його (організму) нейронній сітці.
Тому вони всі люди без якихось сумнівів.

А ось далі усі питання тільки у тому — а чи подобається конкретно Вам їхня модель реакцій. Тобто, як ваша нейронна сітка сприймає оту саму модель, що відтворюється їх сіткою.
Всі питання щодо «ХОРОШО или ПЛОХО» вони дуже відносні, й більш того, вони в тебе самого змінюються з часом.

Якщо Ви відкриєте якусь з багатьох «гарних» та «цікавих» книжок, то досить швидко зможете знайти повідомлення, та навіть докази, про сходні дії якихось інших осіб у інші часи, далекій й навіть дуже-дуже-дуже далекі. Й більш того, ті люди, що робили аналогічні дії були дуже поважними та пристойними особами у той час у тому середовищі.

Й скажу ще більше, якщо Ви сам, не дай боже, опинитися у становищі де Вас будуть катувати, то дуже швидко Ви зрозумієте, що є «гарні» кати, а є «суки кончені». Бо перші б’ють чи катують м’якше, а другі жорсткіше. Й ви навіть будете розуміти, що всі вони падлюки, але зміна вашої точки зору буде давати вам змогу РАДІТИ коли ви потрапляєте до перших, а не до других.

Ну й звісно, щодо влади, так спробуйте стати тим, в якого «розкриються крила й поведе він народ свій до світла». Але якщо «народ» буде «не готовий» — то що будете робити далі?
Один (не знаю чи правда, але люди вірять) дозволив прибити себе гвіздками до дошок.

Але спробуємо — Людина, це біологічний організм (залишимо велику частину опису подробиць), який функціонує згідно з моделлю реакцій, побудованою у його (організму) нейронній сітці.
Тому вони всі люди без якихось сумнівів.

А ось далі усі питання тільки у тому — а чи подобається конкретно Вам їхня модель реакцій. Тобто, як ваша нейронна сітка сприймає оту саму модель, що відтворюється їх сіткою.
Всі питання щодо «ХОРОШО или ПЛОХО» вони дуже відносні, й більш того, вони в тебе самого змінюються з часом.

В світі десь 190 держав. Спробуйте реалізувати модель свого щастя десь на острові.

Візьміть туди усіх ВАШИХ людей, яким відносно («какая разница»), що таке «хорошо або плохо» і спробуйте реалізувати свою модель на закритому від іншого світу острові. Комунікації із зовнішнім світом зведіть до нуля.

Усіляким людям, типу Леніна, Сталіна, Путіна, Ахметова та іншим подібним (а їх сотні та десятки тисяч) треба дати можливість реалізувати свій соціальний експеримент десь в закритому просторі — ідеально цей якийсь острів, можна великий.

От уявімо на острові Сахаліні, Мадагаскарі, Австралії чи Гренландії живе інша цивілізація (в якої все так як ви мрієте та хочете) дуже «правильних» людей, які розглядають людей як біологічні організми з нейронними сітками. В них все ідеальне, все правильне, все прогресивне, все хай-тек, короче кажучи супер-пупер.

Я ж не проти, якщо хтось в щось вірить і будує. Купуєте собі острів та пробуєте реалізувати. Берете туди з собою усіх персонажів від Ахметова та Гейтса до Путіна та Зеленського, які в це вірять.

А ми, відсталі, неправильні та звичайні люди, подивимося що у вас вийде. ОК?
Але є одна умова — ви берете ВИКЛЮЧНО СВОЇХ і не берете нікого в рабство та обслугу — ОК?

Ви поставите 120-240 онлайн відео та аудіо камер — а ми будемо дивитися на більш розвинену цивілізацію на відстані — ОК?

Можливо навіть будемо вам заздрити, хоча думаю навряд.

Ви мені нагадуєте росіян з російським миром. У них 17 млн км2. А вони прийшли на 0,6 млн км2 українських земель впроваджувати свій «російський мир». Питається — а навіщо він нам? От у себе, на землях, які в 28 раз більші за Україну, його і будуйте — «правильне» суспільство «правильних» людей.
Побудуйте навколо Російської імперії паркан висотою 12-15 метрів і живіть в правильному, духовному світі — що заважає росіянам — в них площа земель як 4 ЄС, що заважає побудувати ідеальне та правильне суспільство під вивіскою «російський мір»?

Тобто ваша ідея може бути будь-яка — але у вас немає права нав’язувати її мільйонам та мільярдам інших людей.

А от в певній державі-острові — спробуйте реалізувати та показати на що ви здатні. А ми подивимося чого варта ваша ідея. Там проводьте будь-які експерименти, але в середовищі виключно ВАШИХ.

Друже мій це не «МОЇ люди»... :)

Але вони є, вони такі, вони існують.
Й більш того «вони срати хотіли на твої (й мої також) побажання».
Й ти будеш повинен з ними жити (навіть після нашої перемоги) бо в тебе просто НЕМАЄ іншого вибору. Це життя, й люди дуже різні.

Наприклад, «остання проблема США», щодо абортів, розділяє країну майже навпіл й вони все одно повинні жити разом після цього, бо не можуть «розбігтися».
А у країнах балтії до сьогодні є дуже велика кількість «Советских людей». Й вони живуть з ними далі, бо треба жити...
А ще є люди з «нетрадиційною сексуальною орієнтацією». Так вона «нетрадиційна». Такі люди є всюди, іх досить багато й вони не можуть нікуди зникнути як не можуть зникнути й люди з традиційною орієнтацією.
Всі будуть жити поряд, немає іншого варіанту.

А щодо твоїх «дитячих бажань» (щоб вони кудись зникли / поїхали), то може треба подорослішати?
А то все це нагадує бажання типу «прилетит вдруг волшебник» та ще й «в голубом вертолете» :)
ну а ти все очікуєш що «бесплатно кино покажет» — й вони кудись зникнуть...

я так розумію, автор вже спеціально постить крінж, шоб попадати в out of context dou в твіттері

так твитор же сдох

Якщо б 13 система числення, то я був би за, а так ні

)) дякую — хоча б одна конструктивна пропозиція

13-ричная система — неудобная, поскольку 13 — простое число, и в этой системе большинство дробей будут иррациональными, начиная с 1/2, 1/3, 1/4.

Краще 13-місячний календар. Давня мрія продавців усіх послуг, що надаються помісячно.

А чим це відрізнається від — «підвищити платню» ?
Чи прикол у чомусь іншому?

и еще сразу на фарбетку.
КГ/АМ

Ви ще скажіть, що в фарагнейтах і милях почати вимірювати

Інші системи — транспортні, інформаційні, кодові, шифрувальні тощо — це елементи захисту.

Українська мова — це теж система. Інша мова — це інша система, а це незручно для ворога. Росіян дратує, коли вони не розуміють співрозмовника з України. Особисто перевіряв.

Якщо у вас однакова мова, однакова колія залізниці, однакові дороги, однакові правила та знаки, однакові системи управління, то ви для ворога — як відкрита книга. Подивіться на найвпливовіші держави світу — в них все доволі закрите та приховане.

Можливо все немає сенсу переводити на інше, але якісь частини, чому би ні. Чим більше ми будемо відрізнитися від росіян в різних системах, тим краще.

Росіяни свою промисловість та науку історично будують (в 80%) на крадіжкам та шпигунстві. Вони дуже мало щось зробили з нуля. Для того, щоб позбавити росіян красти та шпигувати — теж потрібні унікальні, незручні для них системи в будь-чому.

Це питання безпеки та виживання.

візьмемо фаренгейт, милі, фунти із кирилицею, нехай американці офігіють.
«до цього цього не було» ©

Ми ж інженери чи хто? Оптимальна основа — е (2.71).

Стоп, я наверно дурак, но меня интересует только один вопрос — в какую сумму обойдется этот " наворот" налогоплательщикам Украины, и целеобразно это экономически, технически и т п И опять кто будет переводить и за сколько массу тех док в «имперскую» м с . Это действительно просто ..треш...

Та не зараз, і не все. Можливо щось і десь. Якісь частини системи спробувати в пілотному форматі.

В принципі нічого дивного, якщо людина вірить у одну чокнуту теорію, то вона скоріш за все буде схильна вірити і у інші.

Міні опитування:
1. Чи були американці на Місяці?
2. Корона-19 не гірша за грипп?
3. Світове правительство існує?
4. Біткоін може використовуватись всім людством для розрахунків та інших фін. операцій?

12-кова система числення частково існує в США та Великобританії. Вона ще називається dozenal system, тобто дюжина.

Звідки у вас стільки хейту, злоби та нетерпимості? Що страшного та образливого в цій темі, поясніть будь-ласка?

По-перше ця система очевидно чокнута, бо не враховує жодних потреб до системи числення окрім рахування на пальцях побутових предметів. Тобто це супер вузький погляд на дуже складну систему. Типу як люди пишуть що рибалка чи сантехнік це «справжні» професії, а менеджер, програміст чи брокер — ні. Тому що люди дивляться на систему примітивно і не здані осягнути всі залежності та вимоги до неї.

По-друге це вже друга чокнута ідея від вас, після «гомосекуалісти не повноцінні люди» та що «гомосексуальність передається вихованням». Тобто track record у вас такий собі, тому і таке відношення (особисто від мене).

По-третє ви не відповіли на мої дуже прості запитання, там не треба навіть багато писати, просто так чи ні.

«гомосекуалісти не повноцінні люди»
«гомосексуальність передається вихованням».

Давайте пруфи — це відверта брехня. Скопіюйте мій коментар.

ця система очевидно чокнута

Це ваша думка. Зрозумів.

ви не відповіли на мої дуже прості запитання

А навіщо вам мої відповіді? Якщо ви демонструєте зневагу та презирство до мене. Та ще й пишете брехню про те, чого не писав.

«Тут питання як захистити гетеросексуальну людину, дитину від гомосексуальної пропаганди.»

Так, я цілком свідомо демонструю зневагу до людини, яка зневажає унціальну :) частину популяції людей.

А що ви бачите тут ганебного та дискримінаційного в цьому? Навіщо гетеросексуальній дитині чи людині дивитися чи слухати гомосексуальну пропаганду?

Так, я вважаю, що до певного віку (18 років) гетеросексуальні батьки гетеросексуальної дитина мають право не бачити гомосексуальну пропаганду.
Після 18 років кожна людина нехай дивиться, що вона хоче і де хоче, лише би без примусу, алкоголю (наркотиків, медичних засобів) та маніпуляцій (пікап, гіпноз, секти тощо).

Гомосексуальна пропаганда в середовищі гомосексуалістів — це правильно та нормально. Для цього потрібні — гомосексуальні товариства, гуртки, клуби, асоціації та інші офіційні об’єднання гомосексуальних людей. І ніхто не має права обмежувати гомосексуалістів у праві зібрання та проведенні часу разом.

Я підняв питання захисту прав та свобод гетеросексуальних людей. Привів приклад, що гей-прибиральник вештався в чоловічій роздягальні нашого спортивного клубу та розглядав гетеросексуальних чоловіків.

Також приводив приклади некоректної поведінки геїв у ділових стосунках до гетеросексуалів в автошколах, в лікарнях (урологія), в оренді кімнати (коли 2 геї, один з них власник, здавали кімнату і не повідомили, що вони геї — гетеросексуального чоловіка, який приходив дивитися кімнату).

Де ви тут побачили порушення прав гомосексуалістів?

Крім цього в мене є знайомі геї: Джим, Хосе, Гай (він взагалі був один з керівників) — американці. З ними ніколи не було жодних проблем, бо вони зразу казали про свою гомосексуальну орієнтацію, я їм казав про свою гетеросексуальну, і ми спокійно працювали в ресторані з повагою один до одного як колег.

Гетеросексуальні люди нехай захищаються свої права та свободи. А гомосексуальні нехай захищають свої права та свободи. Лише би одне одному не заважали і не обмежували. І буде супер.

бо вони зразу казали про свою гомосексуальну орієнтацію, я їм казав про свою гетеросексуальну,

— Hi, I’m Jim, I’m gay
— Hi Jim, I’m Rostik and I’m straight 😊
Якось так?
Правда хз нащо то казати, але ок

Один, Хосе, прямо сказав — якось їхали в місто на його машині — я і дві дівчини з Домініканської республіки.

Джим, він був схожий на Дольф Лундгрена, сидів якось плакав на сходах. Я запитав, що з Джимом. Мені сказали, що він розстався з хлопцем. Тобто це не було секретом для колективу. Ми з Хосе та Джимом працювали разом. Чудові люди, жодних проблем, жартували, підколювали одне одного, але жодного разу на тему сексу.

З Хосе досі спілкуємося — вітаю його з днем народження. Крутий та розумний мексиканець, добра людина.

Гай був одним з моїх керівників. Він схожий на типового ковбоя. Це для мене був трохи шок. Але в США люди якось простіше до цього ставляться та не приховують. Тому там жодних проблем з геями не було. Проблеми з геями були в Україні.

Люди в США кажуть про свою орієнтацію, щоб люди могли спілкуватися в правильному форматі. Якщо він каже, що гей, а ти кажеш, що гетеро — то ви приятелі, колеги. Жодних проблем та міс-комунікейшину.

В Україні дійсно існує проблема, що люди не кажуть, що вони геї. Деякі бояться, а деякі свідомо шифруються. Але вільна декларація власної сексуальної орієнтації знімає багато непорозумінь та дозволяє будувати правильний формат стосунків.

Я категорично проти, коли з геїв сміються, жартують, дискримінують чи ображають. Люблю дивитися як цілуються гомосексуальні жінки, якщо це щира любов, а не п’яні забавки.

Але гомосексуальні люди мають тримати чітку та прозору дистанцію від гетеросексуальних в плані романтичних та сексуальних намірів. Ніяких натяків, підглядань, сюрпризів.

Правда хз нащо то казати, але ок

В США є така штука як sexual harassment — якщо гей раптом почне приставати до гетеро, то такого гея можуть звільнити, якщо гетеро повідомить про те, що його пригнічує та ображає флірт від гомо.

Також можуть звільнити, якщо гетеро хлопець залицяється до гетеро дівчини на роботі, але вона не хоче цього. Тобто хлопець набридає або ображає з сексуальними намірами (на розсуд лінійного менеджера). Такого хлопця можуть звільнити за день. Я колись показав фак одній дівчині жартома, мене попередили, що за наступний фак — мені звільнять, якось так.

показав фак....
жартома

Видно, що наша людина 👍

12-кова система числення частково існує в США та Великобританії.

и все.
больше нигде (ну может еще 2-5 стран с имперской системой найдется)

Ти не шариш говорят же система имперская. Тоесть Папладин приказывает — а Дарт Вейдер заставит.

Коміть в прод!

Є куди в прод! Стопе, без код ревью і перформанс тестів? Зараз вухи відірву поки мене тестлід не каструвала!

Чи є сенс перейти в Україні на 12-кову систему числення?

А давайте одразу на імперську, люди не відрізняють мікрограми від міліграм, їм ще дюжину зверху.

Давайте ви спочатку завершіть перевертання прапора. А там побачим

І тут я прочитав у ворогів: «Українські ITівці започаткували ініціативу перехіду до іншо-річної системи зчислення...»

Не будем мелочиться и перейдем сразу на 60-ричную!
Поелику она объединяет достоинства как 10-ричной, так и 12-ричной систем счисления.

ЗЫ: от жэж у людей проблемы... аж завидно!

Тоже поддерживаю! Тем более, что 60-ричная — использовалась ещё в древности шумерами, именно от них осталось градусное деление круга, минуты, секунды.

Ще треба сюди пана, який час від часу приходить з революційними ідеями в програмуванні і буде шизофреничне к-к-к-омбо.

Чорт з нею, з 12-ковою системою. Я ось мрію, щоб у нас в магазинах на цінниках писали ціну продукту в перерехунку на кілограм чи літр. А то стоїть перед тобою ряд пачок якогось продуку: 1 кг, 920г, 875г, 780г. І ціни на них: 78.27, 72.16, 69.35, 68.25. І ти дивишся на це і думаєш: ну якого ж хріна, а?

Це можливість. Пишемо апку, під єднуємо AI та базу даних. А тоді непомітно сфотографуєшь продукт і відразу все про нього в однім файлі.
Ось я якось купив скумбрію фірми Веладіс і більше не купляю. А була у мене така апка то й ніхто більше б не купляв.

A тут наступает «момент истины», благодаря ряду «патриотически» настроенных лиц (а по факту обычных казнокрадов) в нашей стране нет единого требования к весовым и упаковочным нормам для производителя. Ну и самое смешное, у нас при всех «багах» с газом для потребителя нет!!! единного национального сертификата качества природного газа и даже самый государственный " Нафтогаз" у себя ссылается на нормы ГОСТ СССР 1987 года... Поэтому и получается полный треш и с упаковкой и массой и ценой.

Есть магазины где пишут за килограм дополнительно.
Новус, например.

А якщо створити програму для мобілки, яка то все обраховує, побачивши на камеру? І продавати її за 87 центів на 4 тижні.

До речі, проміжки теж важливі. Від 0 до 1, від 1 до 2 ... від 7 до 8, від 8 до 9.
А як поділити на 12 без лінійки або ціркуля відрізок довільної довжини?

12 дюймів — 1 фут. 1 ярд — 3 фути.

Походить дюйм від ширини першої фаланги великого пальця чоловіка . І саме слово по-голландськи означає «великий палець».

А все ж таки? Ось ковбасу поділити на дві однакові купи шматків легко. А на три складно.

Без лінійки чи циркуля і на 2 не поділите

А із столовим ножем вийде? Наприклад, якщо ти візьмеш аркуш паперу, то зможеш його дуже акуратно поділити якраз на дві однакові половини? Так само і з ковбасою. Тільки трохи по іншому. Це така загадка як колумбове яйце тільки замість яйця ковбаса. Пам ятай, все пізнається у порівнянні.

І в мене є щось таке:

assert(sum(2,2),4) //це ок
//а що якщо: 
assert(random_result(sum(2,2)),4)
//де 
random_result(int n){ int t = random(2); if(t==0) return n; return random(); }

P.S.
На руках від нуля до дев яти пальців (вкл.)

Покличте в топік Кузьміна будь ласка

А ти такий юніт тест напиши. Може тоді зрозумієш нащо воно тобі потрібно. Якщо взагалі потрібно...

Воно то було б круто, але тільки якщо б весь світ на таку систему перейшов. А то будемо потім, як американці з їх футами та дюймами

Главное, чтоб москали на нашу 12-ричную систему не перешли, чтоб не попадать в счётную зависимость от московии.

А давайте сажать чиновников и госслужащих которые живут не по средствам?

Олігархів, елітних чиновників та держслужбовців достатньо залишити наодинці з самими собою.

От ви уявіть є елітний острів (або елітну імперію), а на ньому живуть лише Пінчук, Ахметов, Порошенко, Зеленський, Колєсніков, Ярославський, Коломойський, Фірташ, Корбан, Тєрєхов, Труханов, Азаров, Табачник, Федоров, Гетьманцев, Шкарлет, Тігіпко, Іванющенко, Суркіс, Аваков, Єрмак, Фукс, Герега, Подоляк, Черняк, Хмельницький, Гордон, Хомутиннік.

Плюс додайте усіх їх елітних жінок, коханок, шлюбних та позашлюбних дітей-мажорів, родичів.

Це ж буде справжній «рай». Усі талановиті, працьовиті, добрі, чесні, моральні та благородні.
Ідеальне суспільство ідеальних людей.

веселить що пороха в списку нема

Додав і Пороха, і Зелю. Одним елітним представником більше, одним менше — від цього сутність та якість еліти сильно не змінюється.

Їх там стільки на підході нових елітних персонажів. Головне, щоб вистачило чорної ікри, мерседесів, феррарі та бізнес-джетів.

Райське суспільство істинно талановитих людей. Прототип такого суспільства видно в сучасній Росії. Там вже законодавчно заборонили викривати корупцію та шалені статки будь-кого з еліти, без згоди представника цієї еліти.

Ось і підросло нове покоління більшовиків-пролєтаріїв.

Я за приватну власність (обмежену в розмірах задля уникнення монополій в матеріальних активах — земля, вода, ресурси тощо), свободу (чесну конкуренцію) економічної діяльність та виборну демократію. Де ви тут бачите більшовизм?

Все класне, унікальне та круте в СРСР було зроблено там, де була якась творча свобода та професійна конкуренція. Воно (літаки, автомобілі, музика, спорт) там виникало всупереч теоретичним ідеологіям системи.

Це тестувальники реальності. Іх треба винагороджувати за виявлені можливості для зростання економіки.

В стране, где должность можно только купить? Ну-ну.

Все деньги стырили, даже на кол не хватает на который сажать.

Так Шелдон же довів, що ідеальне число це 73. Давайте краще тоді робити систему числення на базі 73.

Думаю, що європейський формат колій залізниці, європейські калібри зброї — нам зараз би дуже допомогли.
Можливо не в усьому, але в якихось важливих компонентах, потрібно відрізнятися від російської ...рації, та вводити відмінності свідомо.
Як можна порвати з імперією, якщо в нас однакові з нею стандарти та системи?

європейські калібри зброї — нам зараз би дуже допомогли.

бельгийский 7,65×53 или голландский 7.92×57R?
P.S. когда врачи выписывают таблетки — их таки стоит принимать

.223 | .308 | 30.06 | .300 | .338
Але принцип наступний — унікальні / власні системи та стандарти у виробництві та інфраструктурі — створюють проблеми для ворога.

P.S. Дивіться, щоб вам таблетки не знадобилися. А то життя — воно як бумеранг. Побажаєш комусь таблеток і сам почнеш їх пити. Тому я би на вашому місці дуже обережно «бажав комусь пити таблетки чи будь-що інше».

Може я в чомусь і помиляюсь. Але наче ж не роблю нічого злого чи поганого нікому із тутешніх. Не подобається тема, проходьте далі.

європейські калібри зброї
.223 | .308 | 30.06 | .300 | .338
Але наче ж не роблю нічого злого чи поганого нікому із тутешніх. Не подобається тема, проходьте далі.

люди просто за ваш стан хвилюються
і ви кожного разу ці побоювання підтверджуєте

Суть в тому щоб воно було не сумісне з рашкою. Грубо кажучи щоб окупант не зміг скористатися розеткою для своєї техніки.

— тоді й ЗСУ не зможуть використовувати трофейні БК
— професійні снайпери рашки виключно на імпортних набоях, та переважно на західних зразках зброї
— стандарти по калібрам в НАТО не щоб ворог не зміг скористатись, а щоб власну логістику та сумісність спростити, тому й в німців теж 5,56×45 NATO а не власний унікальний безгільзовий 4,7×33

А еще мы имеем единый с имперским стандартом набор ног, рук, глаз и прочих частей тела.

Будем существующие ампутировать или дополнительные пришивать?

Будем существующие ампутировать или дополнительные пришивать?

Уже есть отличное решение проблемы — просто считать в другой системе счисления.

Лучше придумай как сделать полупроводники и компьютеры с третичной системой исчисления ;)

boolean f1 = true; //ok
boolean f2 = false; //ok
boolean f3; // !!!
console.log(f3);
//output ???

Before initialization value of variable f3 unknown?

Бойся желаний своих.... А теперь давайте подумаем, сколько на этом «переходе» смогут заработать наши чиновники....

Вроде ж пятница прошла. Поздно

Давайте кілограм сала прирівняємо до кілограма золота. Країна зразу стане заможною!

Погоджуюсь, кожному олігарху в обмін на їх золото видати еквівалентний шмат російського сала. Формула спрацює. Олігархи зможуть змазати власні лижі російським салом та нарешті поїхати жити в улюблені Москву та Ленінград.

Досить жити в цій відсталій Хохляндії, коли є чудова та прекрасна Росіюшка, велична імперія величних людей, таких як Сімоньян, Соловьєв, Кадиров, Мєдвєдєв, Путін, Лєпс, Басків, Пєсків та інша елітарна публіка. Чекаю коли всі талановиті та розвинуті українофоби втечуть з відсталої України.

Для тех, кто забывает вовремя принимать таблетки, если специальные приложения для смартфона с напоминаниями.

Якщо подивитися на кількість лайків від закамуфльованих ватанів, то тема в чомусь правильна. Все що не подобається та викликає бурхливу реакція ватанів — викликає в мене інтерес.
Тобто, якщо ватани (або нео-більшовики) кажуть, що щось «бред» — я зверну на це увагу. Бо ватани — патологічні брехуни.

Еще можно обмазываться говном, ватаны наверняка не любят запах говна.

Ватани в реальності зроблені з гівна, тому ваша пропозиція — хибна.

Життєвий, ціннісний фундамент ватана увесь побудований з гівна (брехати, красти, вбивати, зґвалтувати, маніпулювати, імітувати, знущатися).

Тому запах гівна — для них рідний. Їх життєві цінності — гівно. Мораль ватана — гівно. Честь ватана — гівно. Совість ватана — гівно. Ватан = гівно.

Вони мумію (труп) Ленін обожнюють. Люблять цілувати мощі (залишки трупів) в церквах, «вірять в бога» і при цьому радіють вбивствам, мародерству, зґвалтуванням, бомбардуванням хохлів. А екскременти Путіна зберігаються в спеціальному чемодані під охороною.

Пам’ятаєте, що ватани писали на парканах в Бучі та Ірпіні: «Хохлы, кто вам разрешил красиво жить?» Це яскравий приклад їх гівняної сутності.

ватаны наверняка не любят запах говна.

Якутский скульптор же :)

Предлагаю тебя кастрировать. Якщо тобi не подобається — ты ватан.

Сумніваюсь, що у вас вистачить сміливості.

Что, ватан, уже не нравится?
Цікаві досліди: довбойоби в естественной среде обитания.

Я можу дати вам адресу, можемо зустрітися в Києві 1 на 1 по-чоловічому. Спробуєте свої сили?
Розкажете мені в очі, що ви хочете зі мною зробити.

треба до портрету ще додати: «ватани дуже сміливі в інтернеті»

Прізвище автора виражає перманентний стан його мозку.

Думаю, що коли псові/коту нічим зайнятись, він собі щось лиже :-)

Переходь на 9-річну, і всі маркетологи будуть за тебе. Бо ж тоді в літрі буде 729 мілілітрів, в кілограмі 729 грамів, а в мегабіті швидкості трафіку — всього лише 0.5 звичайних мегабіт.

Бачу багато обговорень по типу «а давайте зробимо не так як на росії» і ніяк не можу зрозуміти — то я вата, бо не бачу сенсу в таких речах, чи це прихильники cancel russian culture з глузду з’їхали.

Прихильники cancel culture є мракобісамі апріорі.

Як показала 31-річна практика толерантності, гостинності та спорідненості з російською імперію є не лише хибною, але екзистенційно та фізично небезпечною.

Тоді поясни нам як практик з 31-річним стажем, як так сталося, що президентом України обрали Януковича? В Україні. Українці. Невдовзі після майдану.

Правильна відповідь, звісно ж, лежить на поверхні. То все історичні факти, ми там були, усе пам′ятаємо. Але якщо покурити cancel culture.... то давай почуємо твою відповідь?

В 1990-х роках я навіть вболівав за росіян в спорті, на олімпіадах, переживав за них в біатлоні, тенісі, баскетболі. В мене був хокейний кумир Павло Буре та тенісний Марат Сафін. Але після 2004 року моє братерство спало майже до нуля, бо вони в наглу перли Януковича до влади, який мав дуже сумнівну біографію. Це було показовий плювок в бік України.

Після правління Ющенко та його команди, досить спокійно сприймав донецьких та проросійських політиків в Україні. Бо розумів, що Ющенко банально злив багато чого та показав себе слабко, призначивши Януковича прем’єром за часів свого президентства. Як обрали Януковича — важко сказати, але якось це сталося — думаю через пасивність громадянського суспільства + відсутність сильного проукраїнського проекту (наскільки пам’ятаю Ющенко на тих виборах виконував роль технічного кандидата Януковича в обмін на гарантії від донецьких, тобто росіян). Політичні гіганти США-ЄС-Росія намагалися впливати на Україну та грали в свої політичні ігри.

Але ж 2014 росіяни почали вбивати українців. І це вже червона лінія, за якою росіяни для мене стали ворогами. А в 2022 вони взагалі показали скинули усі маски та продемонстрували свій істинний мотив — знищення України, української мови та українського народу просто так, бо так хочеться імперії. Сучасна російська імперія — це реальна небезпека для всієї людської цивілізації (ті речі які там відбуваються — це жах для 21-го століття, якесь виродження усього людського та адекватного).

«Порядна про-російська людина» і так вже живе в россії, кількістю більше ста мільйонів. Але порядність і юридично-правова освіта — то зовсім інші речі. На жаль, для демократії потрібно саме останнє. А дурню закон не писан, то ж не дивуйтеся, що якщо дати дурням демократію — отримаєте натовп зомбі. України це стосується у тій самій мірі.

Тому питання насправді стоїть саме через освіту, через поняття добра і зла, злочину та покарання. І те саме стосується окупованих територій: так, попали в загальний інфопростір Росії, можливо попадуть в економічний. Але це лише привід сказати «добрий день, ми — з України», і не сприймати злочинний режим, не співпрацювати із бандформуваннями — але допомагати тягнути гроші з російського бюджету на мирні ініціативи, на відбудову всього зруйнованого, на формування правового цивільного ладу. Із розумінням одного малесенького права: вбивати бандитів, бо інакше вони вб′ють вас.

Якщо б це малесеньке право було частиною законів України, якщо з самого початку була легалізована зброя, якщо б у разі збройного конфлікта карали злочинця, а не жертву — то була б інша держава. Європейська.

Україна вже втратила таку можливість [виключно моє оціночне судження, більш інформовані люди можуть сказати більше]. Зброю вже не легалізуєш — не дасть поліцейська мафія, яка зараз взагалі безкарна. Освіти українцям правової вже ніхто не надасть — її замінила військова пропаганда. Тому не дивуйтеся, коли відродження України відбуватиметься саме з окупованих територій — через інституалізацію громадянського супротиву. І цей рух буде заразним, досить швидко поширюючись на Росію, зокрема на Ростовську область — яка вже має революційну ситуацію всередині. Звісно ж про це не вам, не їм у ЗМІ не розкажуть.

PS. Тому коли деякі політики заявляють, що міста на окупованих територіях треба знищити зброєю масового ураження [а це нарратив саме американської військової пропаганди], вони є ворогами українського народу. Справжні патріоти — копають під російську систему влади, і під час війни — роблять це з подвійним ентузіазмом. І у вас всі шанси побачити на власні очі, як народи знову будуть дружити. А хто хоче війни «за гєополітіку расії» — тих повбивають.

На росії, хоча вже на СРСР французьку систему Сі ввели більшовики. А до цього були: дюжини, версти, аршини, фунти тощо. Більше за це — система була «запозичина» в англійців. ru.wikipedia.org/wiki/Русская_система_мер

Перейти на залізничні колії з європейською шириною (1435 мм), а не російською(1520 мм) було б взагалі файно.

Колея — важнее. Дело в том, что с европейской колеёй будет удобнее ездить в ЕС по безвизу. А россияне со своей колеёй не смогут оккупировать территории, поскольку проезд технически невозможен, а все технологии — под санкциями.

А що робити із вкраденими у Росії вагонами?

Це було б не взагалі, а просто файно, бо на відміну від запропонованого, має практичну користь.

оскільки воно ділиться без залишку на 2, 3, 4 і 6
Число ж 10 — основа десяткової системи числення без залишку ділиться лише на 2 і 5.

Тоді краще на 24 річну
Воно ділитьчя на 2,3,4,6,8 та 12

А 48 ділиться на 2, 3, 4, 6, 8, 12, 16 та навіть 24, як вам таке?)

Можна ще 96.
Аргументація ТС забавна.

288, досить з 2, давайте і інші числа використовувати

Переїдь до країни з імперіальною системою виміру або перемістися в часі на 150 років

К сожалению этого не произойдет. Но можете тешить себя мыслью о том что метрику времени вводили более умные люди, которые ориентировались на что-то большее чем количество пальцев на руках (60 = 5 × 12)

А вообще ТС не назвал главного достоинства 12-ной системы — очень простое деление в уме на 2, 3, 4, 6 и 12. Так-же легко как 10-ной системе делить на 2, 5 и 10. И делимости числа на 2, 3, 4, 6 и 12 всегда понятна по последней цифре (как в 10-ной на 2, 5 и 10). Вот только все эти глупости с гросс и маса непонятно зачем: 144 это «сто», а 1728 это «тысяча». А-то какую-то римскую ущербность напоминает

Чи є сенс перейти в Україні на 12-кову систему числення?

чим наєбнути метричну систему разом з усією технічною документацією і гостами. коротше, топова ідея, я вважаю. а головне надійна як швейцарський годинник.

В історії є випадок де рахували пілоти кількість палива в одній метричній системі, а заправляли в іншій. Як результат, чудовий поанер був без двигунів на висоті в 11км.

Метрична система це система Сі(французька метрична система), яку використовує майже весь світ. Ви маєте на увазі імперську систему(англійська система мір), яку використовують США.

0xCAFEBABE вирази своє бажання в числах.

1 дюжина (dozen) = 12
1 гросс (gross) = 12 дюжин = 144 (12 в квадраті)
1 маса (great gross) = 12 гроссів = 1728 (12 в кубі)

так не взлетит, нужно ввести две дополнительные цифры допустим A B
тогда одна дюжина = 10
1 гросс = 10 дюжин = 100
1 маса = 10 гросов = 1000

думаю укол галоперидола вне очереди

Галопередол уже не колят, перешли на полную «сентетику».

А чим 12 практичне для кола квадрата і трикутника?

Ділити коло в 12-ковій системі можна ідеально. Система простіша та чистіша.

Що значить ідеально ділити?

Тут англійською www.youtube.com/watch?v=jr3ehVFaKZY

Обрахунок числа π має бути іншим.

Подивився декілька відео, зрозумів лиш те що це жахливий канал. В ютубі стільки контенту для вивчення математики, не розумію як можна серед цього всього обрати канал з 167 підписниками на якому затирають якусь фігню

Тут канал з 4,12 млн підписників www.youtube.com/watch?v=U6xJfP7-HCc та 2 млн переглядів відео.

Numberphile теж несерйозний канал, він орієнтований на тих хто не знає математику, хоча він, дійсно, набагато краще за перший. Якщо хочете щось математичне то я б радив Michael Penn або Let’s solve it. Там справжня математика

Это полный бред. Геометрические доказательства строятся на основе геометрических теорем, в которых нет чисел, поэтому не важно какую систему счисления ты будешь использовать.

Давай не сейчас, а сразу после легализации однополых браков

Когда поженятся путлер, медведев и лавров, образуется прекрасная шведская ячейка общества на нарах, во время отбывания пожизненного — обязуюсь отрастить еще два пальца и считать только дюженами.

Ти не шариш

Все є
12 фаланг на одній руці.
А лічити великим пальцем.

А ще в англійській мові у людини 8 пальців

Очень дельное предложение, поддерживаю! Ну и кроме вышеперечисленных преимуществ, это также поможет избавиться от российского влияния, поскольку москали будут считать в десятичной системе, и ничего не понимать в двенадцатиричной.

У них есть программа для процессора Эльбрус которая пересчитывает. Там такие гады которых даже полярной или аффинной системой координат не запутать.

Вони лічать так тільки з часів леніна і метричної системи

Треба спарсити всі комменти Rostik Koma і загнати їх в ланцюги Маркова. Такий прикол буде.

Краще вже докажiть нарештi що Якщо порядок скінченної групи G ділиться на просте число p, то G має елементи порядку p. Та потiм вже розкладуйте в ряд Тейлора. Бо дуодецимальна система uk.wikipedia.org/...​дцяткова_система_числення це до асторологiв-нумерологiв та толкiнистiв.

Если во все мире, то пойдет

Ця система частково працює в США, Великобританії. Розглядали її введення в Франції.

І була по всьому світі
Залишки звуться імперіал систем

Первый раз слышу, в багках вроде десятичная. Где 12 ричная есть?

Наче й не пʼятниця сьогодні...

Створити проблему щоб потім її вирішувати? Навіщо?

Підписатись на коментарі