Сменил работу — не комфортно на новом месте, когда можно снова искать?

Некоторое время перед началом российского вторжения в феврале бросил предыдущую работу в аутстаффинговой конторе. Проработал там 2.5 года и ушел, потому что захотелось больше денег и сменить рабочий репозиторий. Общий опыт — 5 лет в двух компаниях, дотнет фулл стек.

Но тут начались внезапно боевые действия в Харькове и пришлось вывозить семью в область подальше от угрозы. Некоторое время я там отдыхал практически всю весну и встал вопрос, что деньги заканчиваются, а работы нет.

Вернулся в Харьков, начал искать удаленку, взял первый же попавшийся оффер. Сумма больше чем на прошлом месте, но через месяц я понял что проект меня не вдохновляет. Много бюрократии, непонятных обсуждений, задачи скучные, скрам с ежедневными отчетами, нету прямого общения с заказчиком. Понимаю что снова выгораю.

Сколько месяцев этично подождать перед тем как искать новый проект? Обстановка в стране нестабильная и Харьков в зоне риска — все офисы выехали и непонятно когда вернется нормальная жизнь. С другой стороны есть хоть какая-то работа, но я предпочел бы что-то более интересное, но за чуть меньшие деньги.

Ощущение что сам себе уже доказал что могу получать больше, теперь надо найти свой проект по интересам. На прошлой работе я проработал больше двух лет, потому что проект был классный и не хватало только денег, а теперь денег стало немного больше, а оказалось что это не главное для меня.

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

сразу ищи другую — и так жопа вокруг, хоть на работе получать удовольтвие надо

Спробуй дослідити поведінку якогось топ-менеджера компанії і такі питання не будуть навіть виникати.

Ти на випробовувальному терміні, як компанія може тебе звільнити, так і ти сам можеш звільнитись без жодної зайвої думки, якщо щось не підійшло або на співбесіді було одне, а по факту інше. Аутсорсерам дешевше втримувати людей, ніж шукати і наймати нових, тому адекватні одразу будуть пропонувати новий проект/команду, навіть якщо такої ще нема і біс його знає коли буде))

не, нужно ждать пока работа начнет брать деньги за вход

Одразу, як зрозуміло, що щось не так.

Нещодавно сам переживив схожий досвід, коли потрапив у команду, де був один царь-і-бог (і це навіть не лід), а всі інші то таке, що мають «змиритись». Спочатку думав, що то зі мною щось не те, але колеги казали, що «він просто такий, до нього треба звикнути».

Не витримав, коли на кількох ретро поспіль я піднімав важливі питання, особливо що стосується онбордингу, і команда то погоджувалась зі мною, то казали що я сам дурник, і очевидно же було, що і як треба робити.

Досидівся до повного вигоряння і тільки зараз (через місяців 9) почав більш-менш відходити та відновлювати перформанс.

Одразу, як зрозуміло, що щось не так
потрапив у команду, де був один царь-і-бог (і це навіть не лід), а всі інші то таке

Згоден, змився з такого місця рівно через 3 місяці (сказав, що йду, через 2, і ще місяць закінчував розпочату убер-фічу). Треба було ще раніше, навіть за цей час нервів достатньо попсував собі.

Бо логічно про негаразди з роботою писати не з основного профілю)

Йди зараз, можеш навіть в резюме не вказувати поточний проект.

Етично не чекати, а одразу звалювати — компанія раніше почне шукати заміну демотивованому співробітнику. Ну, зрозуміло, що треба нормально передати всі справи.

Цілком нормально просто уйти до кінця випробувального періоду. Це — випробування не тільки для вас, а й для компанії. Звісно, ще до звільнення краще почати шукати нове місце роботи :)

этично подождать

В цьому нема ніякої етики. Етика з’являться там де Ви не мовчки вирубаєте зв’язок і йдете у захід сонця, а коректно припиняєте відношення дотримуючись контрактних обов’язків. Все, більше Ви нікому нічого не винні.
Зі свого досвіду дозволю собі пораду: дійте негайно як тільки відчули дискомфорт бо так можна роками у тому болоті просидіти.

Візьміть лист і розділіть його на 2 колонки: за та проти( які плюси і які мінуси). Зразу побачите для себе вихід. Скільки б думок не було,приймати рішення Вам. Ми не завжди готові до стану війни, та майже всі зараз у стані стресу. Бажаю знайти рівновагу на сьогодні.

Навіть якщо у вашому контракті немає нічого про 3-міс випробувальний термін, все ж пам’ятайте, що на початку не тільки компанія оцінює вас, а і ви її. Тому це дуже етично, не витрачати свій час, і час компанії на непортібний онбординг, а просто піти. Сподіваюся, за той час поки ви працюєте там, на вас ще не поклали надто багато обов’язків.

В першу чергу важливо щоб сім’я мала що їсти, тим більше в таких умовах. А чи для цього потрібно шукати нову роботу, чи стиснути зуби і тягнути той проект що є — це ваша справа. Якщо є сумніви щодо етичності, то в першу чергу потрібно дивитися в контракт — там, швидше всього, написано що від контрактора вимагається 30 днів попередження перед звільненням; а з боку компанії, цілком можливо, дозволено припинення співпраці в той же день — бачив і такий контракт, тож щоб тут не було зайвих етичних перешкод. Перегляньте задачі, переконайтеся що навіть та невелика частина яку встигли вже зробити, доведена до логічного завершення, покрита тестами і документацією, щоб ваше звільнення не призвело до блокування процесів, також після нового оферу на руках вчасно і чітко попередьте всю команду що вам тут залишилося +/- 30 днів; організуйте knowledge transfer sessions щоб нормально передати справи і вчасно оформити всі необхідні доступи для інших людей в команді. Земля кругла і відношення «мені наплювати» може цілком повернутися з несподіваного боку — навіть в умовах війни можна і треба залишатися людиною, часом можливо навіть за рахунок деяких неоплачуваних овертаймів щоб достойно завершити свою роботу.

Щоб не бути голослівним, щось схоже трапилося зі мною на одному з попередніх проектів — погано налагоджені процеси, незрозумілі стрибки навантаження задачами від 0 до 200%, в результаті вирішив звільнятися але нормально завершив свою частину; після цього через один проект стикнувся з тим що мій (1) майбутній керівник — колишній партнер мого (2) минулого керівника; (1) звернувся до (2) щоб дізнатися про мене і отримав чудовий відгук... А могли б бути варіанти.

Не парьтесь, действуйте сегодня же. Этично — не этично, это не важно во время войны.

Підписатись на коментарі