Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Лише 5% випускників Гарварду розв’язують цю задачу з газовою плитою. Що треба знати про UX-дизайн

Привіт! Я Костя Левошко, працюю UI/UX Lead в компанії Forte Group, напрямі Salesforce. Наша спеціалізація — eCommerce, і ми ті, хто перші у світі випустили проєкт на новому клауді Salesforce B2B commerce on lightning.

В цій статті поговоримо про деякі принципи і закони дизайну, подивимось на помилки в створенні UX сайту на прикладах і розв’яжемо задачу, яка вчить UX-дизайнера бути адвокатом інтересів користувачів.

Спочатку я хотів би навести визначення дизайну, яке я колись прочитав у старій енциклопедії, і з того часу воно зі мною:

«Дизайн — це конструювання, основою якого є зручність, економічність і краса».

Краса в дизайні важлива, але не першочергова. Зручність завжди була складовою дизайну, поки не стала окремим напрямом. Колись він називався Usability, зараз — UX. Поділ на спеціалізації всередині дизайну призвів до того, що у великих компаніях є сотні UX-дизайнерів, які не вміють робити візуальну частину. Їм це навіть не потрібно.

В цій статті я буду поєднувати теорію із практичними прикладами. Так буде простіше розібратись тим, хто не знайомий детально зі світом UX-дизайну. А ще спробуємо вирішити задачу. Її дають молодим дизайнерам на першому курсі в університетах. Вона стане прикладом застосування того, про що я розкажу. Нижче умова задачі.

Є плита з 4 пальниками і 4 ручками для управління цими пальниками. На картинці нижче функцію документації виконують іконки біля ручок. Без цих іконок складно зрозуміти, яка ручка відповідає за яку конфорку.
Завдання: потрібно змінити інтерфейс так, щоб він був зрозумілий користувачу на когнітивному рівні (не потребував пояснення або документації).

User Centered Design Framework

User Centered Design Framework (користувацько-центрична) — це така модель, яка дозволяє циклічно підходити до будь-якої задачі з дизайну. Вона дуже схожа на Agile-методику в розробці IT-продуктів.

Цикл складається з таких фаз:

  • дослідження (користувачів, конкурентів),
  • визначення проблеми, висування гіпотез,
  • створення прототипу і перевірка гіпотез на користувачах до того, як віддати проєкт в роботу девелоперам.

Якщо гіпотези дизайнера неправильні, то дизайнер переходить до наступного циклу, зекономивши роботу девелоперів. Якщо гіпотези вірні і підтверджені тестуванням на користувачах — проєкт передається в роботу і супроводжується дизайнером аж до дизайну QA.

Цей підхід частково перетинається з тією сферою, де працюють PO або BA, але з однією суттєвою різницею — UX-дизайнери завжди на стороні інтересів користувачів. Вважається, що якщо користувачі будуть щасливі, то і бізнес буде рости, а отже бізнес-інтереси теж будуть в порядку.

Розуміння больових точок (pain-points) користувачів і їх ефективне вирішення — основне завдання UX-дизайнера. І визначається якість роботи дизайнера не суб’єктивними «подобається/не подобається», а даними — якісними та кількісними. Qualitative and quantitative data — скальпель в руках UX-дизайнера.

Статистика

Тепер трохи перейдемо до практики. Нижче дані опитування від Baymard Institute за 2021 рік, в якому взяли участь 4329 користувачів. Вони відповідали, що їх змушує залишати сайт в процесі checkout.

На деякі причини UX-дизайнер не може вплинути, наприклад складно вмовити клієнта знизити ціни на продукцію. Але так, як UX-дизайнер — адвокат інтересів користувачів, він може вмовити клієнта зробити Guest Checkout, показавши свіжі дослідження, що відсутність цього функціоналу призводить до втрати 24% потенційних клієнтів. Не завжди є можливість і бюджет зробити власні дослідження користувачів, і врятувати можуть наявні Secondary Research.

Цікаво, що, наприклад, 17% користувачів залишають сайт, тому що не довіряють йому свої платіжні дані. Що робити у такому випадку? Можна зробити детальніший ресьорч і вийти на додаткові дані, які на щось та й наштовхнуть. Так, наприклад ще в одному дослідженні 35% людей із цих 17%, що не довіряють, відповіли, що якщо вони побачать бейдж Norton Secured, то страху робити покупки на сайті у них не буде.

Закони UX

І ще трохи повернемось до теорії. Як і в математиці, у світі UX є сформовані аксіоми, які не потребують, щоб їх доводили — це закони UX. Це всі найкращі практики UX дизайну, як, наприклад, евристика, психологія гештальту, когнітивні ілюзії. Так, є закон Міллера, який говорить про те, що середньостатистична людина може тримати у своїй робочій пам’яті 7 плюс/мінус два елементи. Через це UX дизайнери рекомендують створювати головне меню від 5 до 7 елементів, а якщо замовник хоче туди запхати більше, то переробляти інформаційну архітектуру проєкту.

А для тих, у кого виникло бажання вивчити закони UX детальніше, існує окремий сайт.

Оцінка ефективності e-commerce сайтів

Завжди можна оцінити ефективність e-commerce сайтів. З цього починається будь-який редизайн готових сайтів. Здавалось би, для e-commerce існує багато дизайн-паттернів, бо ж все, що можна, вивчили, а маса досліджень доступні за один-три кліки.

Але якщо дивитись на топ світових e-commerce сайтів, усвідомлюєш, що без хліба дизайнери не залишаться.

Навіть такі гіганти як Costco, Verizon та Vodafone дуже слабо попрацювали над e-commerce складовою у сфері UX.

UX Case Study: невдалі приклади інтерфейсів

Ніщо краще не покаже помилки в UX як Case Study, особливо на прикладі якогось реального бренду. Ми подивимось, що не так із сайтом Hewlett-Packard.

Історія починається з того, що жінка намагалась купити картридж для принтера і помилково додала в кошик картридж не тієї моделі. Потім вона знайшла правильний і теж додала його в кошик, але не могла зрозуміти, як видалити неправильний. Вона не знала, що видалити означає поставити 0 у вікні «Quantity». Не впоравшись з інтерфейсом, жінка пішла і купила потрібний їй картридж на Amazon, а HP втратили потенційного клієнта.

Ще один приклад з компанією Adidas. Користувач не помітив посилання «Remove Item» і намагався поставити Quantity на нуль, але це йому не вдалося.

Ще один невдалий приклад у BestBuy. Там користувач може вибрати у варіаціях товару через дропдаун іншу модель телевізора. Але цей інтерфейс не дає жодного розуміння, які відмінності мають моделі між собою.

Важливо розуміти відмінності UX для десктопу та мобільних додатків. Так, дропдаун може бути зручним для вибору штату чи країни у формі на десктопі, але повна протилежність буде у мобільному браузері. Тут краще робити введення тексту з автосаджестом, бо мотати через весь перелік країн до Ukraine чи United States вручну — це не дуже приємний досвід.

Так а що там з тією плитою?

Ви ще не забули, що за нами одна не розв’язана задача для першокурсників? Чудово, але спочатку я хотів би зупинитись на ще одному законі UX — Ефект Зейгарнік. Люди пам’ятають незавершені або перервані задачі краще, ніж завершені.

Тепер повернемось до плити. Тут немає одного правильного рішення, але її можна вирішити декількома способами. Зі своїми плюсами і мінусами.

У першому варіанті, якщо ми зменшимо дві передні конфорки, то на когнітивному рівні стане зрозуміло, які ручки керують пальниками.

А ось другий варіант мені подобається більше. Правда для нього потрібно трішки збільшити ширину плити. Окрім того, що ми зрозуміємо за порядком, яка ручка який пальник вмикає, ми ще й отримаємо додаткову поверхню, щоб ставити на неї, наприклад, каструлі.

Висновки

  1. В центрі будь-якого UX-дизайну — користувач, і завдання UX-дизайнера зробити продукт максимально зрозумілим на когнітивному рівні.
  2. Розуміти больові точки юзерів допомагають дослідження і дані.
  3. Скільки б патернів не було вже створено для дизайну e-commerce сайтів, UX-дизайнери не залишаться без роботи, адже досі на сайтах багато помилок, через які бізнес втрачає клієнтів. Для клієнтів залишаються незрозумілими прості речі — як редагувати кошик або ж знайти потрібний продукт серед великого вибору.
  4. Якщо UX-дизайнер на стороні користувача, він на стороні всієї команди з розробки і на стороні успіху бізнесу клієнта.
👍ПодобаєтьсяСподобалось38
До обраногоВ обраному6
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Лише 5% випускників Гарварду розв’язують цю задачу з газовою плитою.

100% випускників Гарварду навіть ніколи не взнають про існування цієї задачі

Прикольно, що всі 5% випускників Гарварду зібрались тут в коментарях...

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Когда тебя попросили сделать дизайн для газовой плиты: www.youtube.com/watch?v=QALAPlfkDZI&t=5s

Це не тільки UI/UX задача, це інженерна задача, бо є купа нюансів де ті ручки можна взагалі розміщати. Якщо цікаво як зробити це найкраще то подивіться як це вже зроблено у існуючих кращих моделях, бо там купа людей за це гроші отримують і вони знають що роблять.

Але якщо хочеться потеревенити — З точки зору ергономіки ручки зручно розміщати так як вони на першому фото задачі, краще не може бути. Ні справа ні зліва конфорок їх ставити не треба.

Якщо хочеться прибрати документацію, то можна зробити як на сенсорних плитах — 4 сенсорні кнопки розташовані так само як і конфорки, по 2 кнопки у 2 ряди. Ці кнопки і є дисплеями (дисплей у вигляді цифри), або дисплей поруч з кнопкою, регулювання потужності здійснюється натисканням на кнопку n разів. Єдина проблема що буває с такими штуками то коли миєш або щось виливається на кнопки може бути хибне натискання (але у норм моделях це працює без багів, і реагує тільки на палець)

Газові плити майже повністю функціональні без електроживлення (крім електропідпалу). Тому сенсорні кнопки — ні, дякую.

Э?

о О О о
о О О о

якщо плита біля стіни, то до дальніх ричажків за каструлею чи сковородою фіг доберешся. так що — поганий варіант.

Я звісно не UI / UX. Але правильний дизайн — простий дизайн.
Моя пропозиція опустити першу і останню ручку чуть нижче, що дасть миттєве розуміння що до чого, не змінюючи нічого решту.

Прикольно, що всі 5% випускників Гарварду зібрались тут в коментарях...

_O _ O
_O _ O
oo _ oo

якщо задача — прибрати «документацію». То просто приберіть «документацію». ( позначки «_» читаються як пробіли, без них в збереженому коментарі втрачаються звичайні пробіли).

як це читати? по це рядки, чи стовбці? два дальні а потім два ближні, чи два праві і два ліві? Якщо праві і ліві, то напрямок згори вниз чи знизу угору?

Онбордінг при першому застосуванні все рішає.
Refer to source: s.dou.ua/...​629602111657875201890.png

стоїш, клацаєш, не знаючи що за що відповідає? це працює з домашньою плитою, можна звикнути. а якщо в командировках в хостелах, скрізь буде по-різному. ваш варіант ще гірший, ніж з документацією

Є таке прислів"я — If it ain’t broke, don’t fix it. Не дивно, що цю задачу тяжко вирішити, тому, що, наскільки я бачу, вона вже вирішена найбільш оптимальним чином. А саме, ручки керують пальниками по годинниковій стрілці, розміщені там, де до них найзручніший доступ, не вимагають додаткової площі. Не знаю, що може бути більш інтуітивним і ефективним.
Це нагадує мені, як вони профіксили інтерфейс MS Word, що тепер якусь дрібничку потрібно годинами шукати, і навіть лізти в Інтернет за інформацією.

можна трішки покращити: розмістити велику і маленьку комфортки в одному ряду і зробити велику ручку, дві середні ручки і маленьку ручку. велика і маленька ручки інтуїтивно відповідають за аналогічні комфортки, а середні ручки — відповідно за ліву і праву комфортки середнього розміру

Відкрийте мені SSH доступ до плити, й мені буде зручнуше усього працювати з нею у командному рядку. Втрачаєте клієнта :)

SSH —> Shout Shout Hit відкрито по вмовчанню

якщо почитати іноді яким чином підключаються пропрієтарні залізяки з інтернету речей, то це буде не ssh, а щось на кшталт забутого розробниками телнету, якщо підпаятися куди треба. І поставити сторонню прошивку, звісно.

цікава задачка про плитку.
Другий приклад вирішення з

Правда для нього потрібно трішки збільшити ширину плити

показує наскільки дизайнери не інженери, мають дуже поверхове уявлення про предметну область і нічорта не розуміють «big picture».
Кухонне обладнання має стандартні розміри, і дотримуватись цих розмірів необхідно!
так що тут не «ширину плити збільшити», а доведется зменшити розмір робочої поверхні.

Кухонне обладнання має стандартні розміри, і дотримуватись цих розмірів необхідно!

Есть общепринятые размеры, которых пытаются придерживаться, чтоб новую плиту можно было поставить в уже готовю кухню без переделки кухонной мебели. Но этих размеров много, любой каприз за ваши деньги, например

То, что автор предложил не лишено смысла, и так даже делают, правда не настолько бездарно, например, www.subzero-wolf.com/...​nal-gas-cooktop-5-burners.

Проблема не в том, что размер нестандартный, а в том, что это переносит товар из одного класса в другой, к другому потребителю чем предполагалось изначально. Маленькую плиту на 4 комфорки можно ставить в маленькую кухню в квартире. Если размер плиты больше, то она не подойдет в маленькую квартиру, это должна быть квартира с большой кухней, или дом. Нужно и то и другое.

Лише 5% випускників Гарварду

Чому Гарварду, а не MTI чи Стенфорду?

бо всі ці байки — тупе гівно для недалеких людей. очевидно що випускників гарварду поголовно не тестують такою задачкою. напевно «Гарвард» і «5%» плід брехливого розуму якогось «дизайн-гуру» і більшість просто повторює не задумуючись.

тому що Гарвард — гуманітарний ВУЗ. Але там є факультет дизайну. Можливо, якраз 5% студентів і є випускниками цього факультету.

Можно было бы ручки оставить в ряд, только сами ручки сделать разными по размеру, аналогично размерам горелок, слева направо: средняя маленькая средняя большая

Маю таку плиту вдома :)
Під ручкою іконка з 4 кружками, де зафарбована конфорка яка використовується. Як на мене, це краще ніж збільшувати розмір плити, або змінювати її конфігурацію, чи порядок конфорок. Але я не дизайнер

Лише 5% випускників Гарварду розв’язують цю задачу

Поймал флэшбек из 2009 с этими «задачами из собеседований в Гугл».

Плита має 4 конфорки.
Кухня має 4 кути.
Рішення на поверхні, а то понаписували тут стопісят коментів :-)

ага, тягнутись до дального кута через гарячі каструлі — не дуже UX

тягнутись до дального кута

😁😁😁
У кожному куті плита.
Тягнутись не треба.
Ходити треба.

у кота чотири ноги. рішення дійсно на поверхні.

media.discordapp.net/...​760643643146262/stove.png
Ручки разных размеров. Кому писать реквизиты для оплаты?

А че это у вас слева две одинаковых конфорки? Да еще и иконки возле ручек не соответствуют.

Хех, это у меня такие скилы рисования в MS Paint :) Иконок там не должно быть по ТЗ, но я не стёр те, что на картинке :) В общем,- слева направо, ручки разного диаметра. Относительные размеры:
medium -> small -> medium -> large

а яку послідовність пальників кодує ця послідовність ручок? Я завжди вважав, що в подібних задачах елементи завжди обходяться по периметру, діагональний рух не використовується.

Последовательность

medium -> small -> medium -> large

Там только один вариант, когда справа от средней маленькая комфорка, и справа от средней большая.
То-есть получается «средняя, справа от которой маленькая» -> «маленькая» -> «средняя, справа от которой большая» -> «большая»

у мене таке відчуття, що або ж я десь щось пропустив чи не помітив, або навпаки. Бачу не перший коментар, який не можу привзязати до малюнку плитки з умови задачі.
me вважає, що послідовність ручок має співвідноситися з послідовністю конфорок. Тобто якщо дві ручки стоять поряд — поряд повинні стояти і пальники.
в малюнку з умови пальники йдуть так:
о•
оО
тобто з лівого нижнього у напрямку руху годинникової стрілки —
середня — середня — маленька — велика
Тому мене здивувала ваша пропозиція. І тепер просто цікаво, де ми розійшлися

Не знаю даже :) Комфорки идут слева направо, сверху вниз. Ручки просто слева направо. Можно ручки как-бы на две группы разделить бОльшим промежутком между ними.
Комфорки:
о•
оО
Ручки:
о• оО

ясно. Маємо приклад того, чому ui та ux не така легка штука як здається.
У сабжевій (як і у всих плит, що я зустрічав) комфорки йдуть не так.
І «покращенням» з цієї гілки коментарів ламаємо весь попередній досвід користувачів. А скільки матюків буде від того, що вимкнули не чайник, а пальник під здоровезною каструлею холодцю, якій ще три години варитися треба було...

В сабжевой они идут именно так :) Сверху слева средняя, сверху справа маленькая, снизу слева средняя, снизу справа большая. У меня дома две средние комфорки в верхнем ряду, большая и маленькая в нижнем, ручки справа, а не снизу. Я не считаю что то, что я написал, это лучшая идея, но изначально задача стояла убрать иконки :)
Ох, кстати, чтоб подчеркнуть соответствие ручек и комфорок, можно развернуть решётки из вертикального в горизонтальное направление. Так будет понятней, что мы группируем. Ряд комфорок = ряд ручек.

Ручки зліва направо керують пальниками по годинниковій стрілці, починаючи з лівого нижнього. Що може бути більш інтуітивним?

Норм вариант, насчёт интуитивности хз, но запомнить легко. Главное не переоценить среднестатистического юзера :) Так то вариант с направлением по часовой стрелке, с иконками и книжкой-документацией, в которой кроме всего прочего написано «не сушить кота в духовке» — самый правильный xD

Лише 5% випускників Гарварду розв’язують цю задачу з газовою плитою.

100% випускників Гарварду навіть ніколи не взнають про існування цієї задачі

Гарвардская медицинская школа
Гарвардская школа стоматологии
Гарвардский институт богословия
Высшая школа дизайна
.....
а самый большой факультет — искусств и наук

Уважанмые, а зачем вы так напрягаетесь? Давайте спросим автора, он должен знать ответ.

Видимо все те кто даже не полнял эту задачу пошли работать в Бош и делают там микроволновки с духовками.

одна микроволновка у них всё же есть нормальная, классическая, с двумя крутилками. ещё бы кнопку открывания дверцы убрали — вообще шикарно было бы.

Чому не можна просто кнопки розмістити біля відповідних конфорок по бокам?

Якщо в газовій плиті кнопки зробити зверху то

1) буде менше місця для кастрюль, не будуть вміщатися

2) будуть нагріватись. Якщо захочеш виключити, обпечеш руки

Те що автор це пропонує це косяк)

Очень просто. Если у вас стоит кастрюла на правой нижней комфорке и кипит, вы не сможете без риска отключить правую верхнюю левой рукой. А в правой у вас может быть что-то. Та же кастрюля.
Причем оба показанных «решения» имеют тот же косяк.
Единственное корректное решение — три комфорки.

Автор, як на мене, трагічно плутає UX-дизайн компутерної програми і побутового пристрою :((

потрібно змінити інтерфейс так, щоб він був зрозумілий користувачу на когнітивному рівні
завдання UX-дизайнера зробити продукт максимально зрозумілим на когнітивному рівні

Дайте відповідь на просте питання: яку задачу ви таким чином вирішуєте? ставлячи на перший план не зручність як таку, а по суті відсутність навчання для користувача у користуванні дизайном? Це ± канає для програм, де можна просто повторювати дизайн Вінди, але не для плитки :(
Будь-який виробник побутової техніки вам скаже: головне завдання дизайнера девайса — безпека і відсутність судових позовів внаслідок «когнітивного рівня» розуміння. А це власне і є User Experience. Наприклад, сьогодні на нормальній газовій плиті великі пальники завжди знаходяться в другому ряду, це зменшує ймовірність опіків і набагато зручніше, якщо на великому пальникові стоїть великий же посуд. До речі, пару десятків років тому тренд був такий, що найбільший пальник парувався з найменшим для економії місця :) І ще до речі, це все залежить від типу плити.
По-друге, «когнітивний» процес — це процес сприйняття і формуванням понять, угу? то чому наявність іконок біля ручок не є «когнітивним рівнем»? Якби мова йшла про «інтуїтивне розуміння» — ну ОК :) але в даному випадку правильним є ІМХО якраз наявність піктограм.
По-третє, це доводить наступний приклад, про панянку яка в онлайн-магазині не змогла видалити товар з корзини. Їй не потрібні мудрі терміни, їй було потрібно те що вона бачить в Віндах вже 20+ років — іконка із смітником.
Про «правильні» відповіді на задачку внизу вже написано. Жуть :( Якщо перший варіант небезпечний для рук, то у другому продажі такої плити впадуть просто тому, що розмір кухні не дозволить поставити плиту шириною 80 см там де клієнт початково розраховував на 60 см; а от її глибина якраз зовсім не так критична :). Якщо ж будете наближати конфорки одна до одної, то це незручно для великої посуди і знов-таки небезпечно для рук.

Розпізнавання — ось відповідь. Якщо на якийсь плитці стоїть сковорода — засвітити біля її ручки світлодіод. Ура! Я вирішив. Давайте премію!
Безпровідну веб камеру закріпимо зверху, компьютер або поряд із плиткою, або у сусідній кімнаті.

Якщо на якийсь плитці стоїть сковорода — засвітити біля її ручки світлодіод.

Для газової плитки не поканає :) - безпека. Газовий пальник з електропідпалом може не включитись якщо зверху стоїть посуд, а ви того і не помітите. Сірником тим більше тра пательню піднімати.
Для електричної чи індукційної — чудове рішення ІМХО.

Слушно. Для безпеки додамо термодатчики біля кожної газової конфорки. Хай дзеленчить якщо після включення холодна конфорка. Якщо холодна — це означає що газ шурує на повну, але не підпалений.

та, я погано написав про проблєму. Це кращє спробувати ніж пояснювати: запалити газ з пательнею і без; в першому випадку потік газу (який в наших умовах ... ну принаймні в моїх ... Нафтогаз нєхіло розводить повітрям) спрямовано не туди куди очікує підпал, і пальник запалюється далеко не одразу, а газ іде.

Є граничні концентрації кислороду і азоту коли газоповітряна суміш може вибухнути, шось біля 5 — 7% відповідно. Коли полум’я відривається, танцює десь над пальником і легко може згаснути коли ставиш зверху кастрюлю — це і є ознака наявності азоту. Принаймні бошівський пацак який щороку чистить мені котел з тим погоджується :) звичайно, можливо чіста із поваги :))

про шо ви говорите :(... Повітря — це суміш газів а не хімічна сполука, нічого набирати і видобувати не треба. Якщо додати умовних скажімо 5 об’ємних відсотків повітря в газ, це складе в газовій суміші приблизно до 4% азота і 1% кисню при гранично припустимих 7 відсотків азоту і 5 кисню (якщо правильно пам’ятаю) :( Тобто, при цьому нічого не вибухне, просто газ буде танцювати самбу і ледь горіти дивним «довгим» полум’ям. Думаю багато хто бачив таку поведінку газового пальника, а це і є ознака наявності азота в суміші. Газовий котел також буде постійно виключатись на такому газі; дєловари покладуть в кишені бабло буквально з повітря :(( ймовірно не нафтогазові пацани, а з місцевих розподільчих компаній. Це не тяжче ніж бодяжити бензин.
Щоправда, в цьому році я таких ознак наразі не спостерігаю, це враження з 21-го і особливо 19-20го років. Можливо такий «газ» поступав із х-лостану, хз.

Саме так працює конкуренція. Покупець придбаває найвигідніший товар, але цей товар не найліпший. Бо найліпший дорожчий за той, який найдешевший.

газ з повітрям змішується безпосередньо під комфорткою. нижні отвори комфортки якраз розраховані щоб отримувати найкращу концентрацію для горіння. колись разом з плитками постачалися сопла різних діаметрів, тоді типи газу різні були, тра було вкрутити потрібне сопло, інакше плита або «чхала», або горіла не блакитним полум’ям, а жовтим і чадила. та ж фігня, що і зі струмом 110/220 вольт і морокою з трансформаторами до побутових приладів.

ну можно разным цветом подсвечивать каждую комфорку... правда не всем понравится в эстетичном плане, да и у дальтоников не все так однозначно.

геймерська плита з RGB-підсвіткою

Дивно що автор, говорячи про проблему елементів керування плитою, не згадує про Дональда Нормана, який у свої книзі «Дизайн звичних речей» розгядає цю «задачу» як приклад складості сучасних пристроїв.

У завданні не сказано, що не можна змінювати розмір плити або розташування ручок. Але я користуюсь плитою кожного дня і обидва запропоновані варіанти несумісні з реальним життям. У першому варіанті можна отримати прекрасну епіляцію волосся на руках, якщо воно є. А у другому — потрібно мати достатньо велику кухню, яка буде проектуватись конкретно під цю плиту, бо всі стандартні кухні розраховані на стандартний розмір плити. Не дарма більшість плит роблять однаковими за розмірами та положенням ручок. Нестандарт здорожчає кінцеву вартість кухні. У чому вигода? У додатковому місці під каструлю?

Ну і імхо час на те, щоб розібратись як працюють ручки та якому пальнику вони відповідають, буде такий самий. Бо розташування ручок квадратом не підкріплюється звичними іконками, а тому буде спроба перевірити кожну ручку, щоб підтвердити теорію того, що вони відповідають пальникам.

А ось другий варіант мені подобається більше. Правда для нього потрібно трішки збільшити ширину плити. Окрім того, що ми зрозуміємо за порядком, яка ручка який пальник вмикає, ми ще й отримаємо додаткову поверхню, щоб ставити на неї, наприклад, каструлі.

Приклад із життя — привозять довгоочікувану стільницю, під яку 100500 разів робили заміри, чекали листи акрилового каменя із Кореї місяць, починають встановлювати і тут «Хазяин, тут у нас немножка Ой — сильна бальшая дырка под плиту», та ще і здвинута в бік. Через те, що замірщик провтикав записати модель плити та її фактичні розміри, а в неї виявилися нестандартні розміри (бо на 3 конфорки, і вона вужче йде), ну і при формовці теж ніхто не перевірив, бо всі припустили, що плита буде стандартна, а відступ більше зробили, тому що велика конфорка в стандартних моделях із тієї сторони.

А взагалі, особисто я, хотів би таку поверхню, в якої цей блок був би виносним(і можливо навіть бездротовим). Типу як панелька вимикачів світла, чи типу того, — повісив собі на фартух або до пенала прикріпив, або навіть на рівні коліней зробити та цими самими кольніми вкл/викл робити(але тут проблемка дітей та домашніх тварин постає).

Оскільки так чи інакше великий посуд може налазити на крутилки, та діти також до них можуть дотягнутися, я думаю, що це питання доволі поширене. Є варіант як на американських плитах — там крутилки розташовані на вертикальній поверхні за основною плитою, але це громіздко, та тягнутися через включені конфорки туди не дуже прикольно, здається.

Ага. Потом у вас горит масло на плите, а вы судорожно вспоминаете где блок.

да нынешним потребителям насрать, пусть через жопу, но главное чтоб «красива» и «чтоб с телефона можно было управлять» и био-масса будет покупать.

Приладнати поряд камеру, яка відстежує обличчя, та зокрема погляд, та вмикати потрібну конфорку, коли юзер їй підморгне. Це ж 21 сторіччя, камон.

Зробити так, щоб можно було трохи натиснути на конфорку, яку треба підпалити, та щоб від того загорявся світлодіод у потрібній ручці.
О! Я щойно вигадав плитку без ручок. Не скажу яку — хай вся премія за цей винахід тільки моя буде.

якщо на конфорку ставиться посуд із сертифікованої виробником серії — то вона автоматично вмикається?)

NFC протокол. RFID чип у ручці сковорідки.
P.S.
Але може вийти і так — ставиш таку сковорідку на плитку, а вона й каже:
— Ввімкнена конфорка номер один — та що зліва від вас. Дальня.
І тоді найкраще зробити не вмикачи конфорок, а вимикачі.
Бо може хтось просто поставив сковорідку щоб стояла там. А гріти її не хотів.
А плитка вмикне і меседж про це. А той вимикне — вимикачем.

просто крутиш каструлю чи сковородку, збільшуючи і зменшуючи вогонь. знімаєш з плити — вогонь гасне.

А чого ніхто не винайде клавіатуру, яку не можна залити кавою?

Непрофесійні 5 копійок...
Те шо я бачу, як кінцевий результат — це просто жах і маячня.
1 варіант пропонує заглибити керування у небезпечну гарячу зону — верхні ручки біля нижніх комфорок — це 100% гарантія судового позову до виробника від постраждалої від опіків людини.
2 варіант — збільшив площу виробу на 50%... якщо ЦЕ ДИЗАЙН — то я японська балерина-стоматолог.

погуглив картинки по фразі ’stove and knobs variants’
І таки скажу вам, що англійці таки дивні люди. Імперська система до добра не доводить. www.servicesite.co.uk/...​f_t27ds79n0_ss_01_m_p.jpg

Якщо людина на кухні нездатна розібратись з ручками, то як вона з пральною машиною... 🤔

Розумієшь — ті, хто не здатні розібратись — це потенційні покупці.
Якщо ти ії зацікавиш зручним рішенням їх проблеми (на когнитівному рівні)
вони залюбки придбають твою плитку.
А якщо ти їм відмовиш — сам розумієшь — конкуренція і все таке інше...

Зустрічав людей які на modal window «Зберегти зміни у файлі? «ТАК» «НІ» «Відміна», питали: «Що робити?»
Але ж це вікно — воно UI спецами розроблялось (?) :-)

Це я такий. Якщо ми не зберігаємо зміни то це і є відміна.
Може краще буде:

Бажаєте зберігти зміни у файлі?  
Так!                    Відміна
Це здається зрозуміліше.
А замість кнопки «Відміна» я найчастіше використовую хрестик закриття такого вікна.

Але ж

«ТАК» «НІ» «Відміна»

у MS Office
«Народний» продукт :-)

Чому пастка?
Наскільки пригадую то «завжди так там було» :-)
Не вірю, що Ви не бачили...
ТАК — зберігає
НІ — закриває файл без збереження
Відміна — просто оце модальне закриває, роби далі у файлі щось....

Notepad++, щойно глянув — так само.

Тобто це усюди так зробили (?)

Мабуть це мені дико бо у гиті є контроль версій. У Блокноті можна було зберігати файл із датою/часом останього збереження у назві.

Так — це коли закриваємо файл, але зберігаємо зміни. Ні — закриваєми без збереження. Відміна — коли передумали закривати файл.

Це якийсь заплутаний тріумвірат. Його треба розділити на більш зрозуміліші дії.
Мені наче зрозуміліше буде так:
Коли користувач обирає дію «Закрити файл» видати йому повідомлення (якщо є незбережені дані):
«Є не збережені зміни. Все одно закрити файл?»
«Так, закрити без збереження змін» та «Ні, зберегти зміни та закрити файл»
(та «Дайте мені трохи часу все це обміркувати» — замість «Відміна»)
P.S.
А у Нотепад++ можна просто закрити навіть якщо там є якісь незбережені зміни.
Тільки у ньому чогось Ентер у автопідборі на Таб поміняний. Ось це дійсно катастрофа.

А якщо користувач передумав і не хоче закривати файл?
Обмірковувати що? Повідомлення виводиться про всяк випадок, тому що не знаю як вас, а нас вчили завжди зберігати дані перед закриттям. А от якщо, можливо, нажав «закрити» випадково то для того й відповідно питається чи не відмінити закриття.
А «Так» і «Ні» то для роззяв, які забули зберегти перед закриттям.
Ще раз, If it ain’t broke, don’t fix it. А то вийде як з налаштуваннями в новому (відносно) MS Word.
З.І. Навіщо розмивати дискусію, ліплячи в неї різні Нотепади тощо?

Головний принцип:
One function — one action.
Все інше то зайве, бо відволікає увагу та уповільнює процесс прийняття рішеннь.

Для дефолтой версии с ручками в ряд: ручки и конфорки могут соответствовать друг другу по цвету. Так же если все конфорки разного размера, то ручки тоже могут по нарастающей увеличиваться.

Колір буде підсмажено. А ось по розміру коли відрізняються це гуд.

Чіста по розміру не канає, як правило є два пальники однакового розміру, найбільший і найменший. Логічно розбити їх на дві групи — ліву і праву, так аби з одної сторони не було однакових пальників, а посередині — освітлення, чи духова шафа, чи нічого :), а вже в лівій і правій групі дивитись по розміру. Зрештою, є «стандартний» порядок — крайні ручки вмикають ближні пальники, внутрішні — дальні, і я би в ніякому разі його не міняв! Але будь-який вмєняємий виробник «від гріха» залишить іконки які поділені на 3-4-5-6 секцій, і потрібна виділена крапкою.

«відсутність цього функціоналу призводить до втрати 24% потенційних клієнтів» — перша же схема, 24%/178%.

З мого досвіду, з плитами така ж фігня, як і з інтерфейсами ПО — всі іконки зроблено одним кольором, щоб було ще важче відрязняти одне від іншого. Типовий дизайн ради дизайну — замість кольорів у крані надписи Hot/Cold. Тобто, треба спочатку прочитати, потім зрозуміти, ага, це холодна замість просто погляду. У багатьох застосунках дизайн йде у мінус, якщо не використовується принцип KISS.

а синій/червоний не потрібно спершу знайти, де воно на тому крані позначено, а потім «зрозуміти», чому синій — то холодна? Он у китайців білий — траур. Може у когось гаряча вода — синя.
А загалом наявність всього двох елементів додає цікавості задачі.
OK Cancel — котрий пункт вибрано?

бісить ще те, що треба присісти і зазирнути під ричаг крану на ті позначки. чому їх не роблять зверху ричага? і носик крана всього декілька сантиметрів, щоб мити руки — треба впритик їх до задньої стінки раковини тримати.

Дехто не розрізняє кольори, а дехто їх навіть «по іншому» бачить.

Ну раз никто до правильного решения не догадался — придется написать.

Вариант в условии — уже самый лучший. Ничего менять не нужно.

А якщо першу рукоятку у левий верхній, а другу трохи нижче, а третю у правий верхній а четверту трохи нижче ?

От этого эстетика пострадает намого больше чем от аккуратных рисуночков. К тому-же пострадает функциональность, так как панель с переключателями дополнится бесполезной площадью.

Можно обсуждать сами пометки, например вместо целого рисунка добавить просто по точке к каждому переключателю — справа вверху, справа внизу, слева внизу или слева вверху.

Подвох задачи в том что вам предлогается поменять уже самый лучший дизайн ради решения очень незначительой задачи — помочь пользователям научится тем чем они уже и так умеют пользоватся, а единственное адекватное направление решений (смена разметки) отметают на старте.

Про крапки це слушно. Чотири чорні крапки (на білій поверхні) біля кожної ручки. Одна із них — відповідна — червона.

таке було на нашій старій плиті. На білій емалі червоні кнопки були помітними і зрозумілими.
Але проблема в тому, що 4 пальники — це просто один з видів плит. А з плитою на 5, 6 пальників таке вже буде працювати гірше. Між тим інтерфейс має бути уніфікованим між різними видами плит.

найбільша проблема — асоціювати ліву чи праву ручку з верхньою чи нижньою комфорткою. якщо комфортки 4 — отримуємо 2 блока по 2 комфортки. якщо 5 комфорок (частіше всього додаткова — по центру, найбільша) — матимемо 2 блоки по 2 ручки по бокам і одну ручку по центру (чи інший аналогічний варіант). з шістьма комфортками — 3 блоки по 2 комфортки і ручки. і тоді достатньо буде два варіанта іконок: «зверху червона крапка знизу пустий кружечок» і така ж догори дригом.

зробити 4 ричага, а не ручки. будь-яким ричагом можна включити будь-яку комфортку, повернувши його у відповідний бік. а потік газу регулювати висотою підйому ричага, як у водопровідних кранах. можна обійтися і двома ричагами: один ричах може одночасно включити дві сусідні комфортки в позиції «по центру, між ними».

Лише 5% випускників Гарварду розв’язують цю задачу з газовою плитою.

Судячи з рішень, автор не випускник Гарварду)

Я не знаю что и когда заканчивал автор, но действительно, никто из читателей, кроме одного, не заметил разный диаметр конфорок и не использовал эту «подсказку» для дизайна ручек. Что говлрит о многом.

не можна) їх розмір обумовлений не тим наскільки вони гарні а для того щоб їх зручно було крутити. Зробиш занадто великою або малою — їх важко крутити. Будуть швидше ломатись якщо малі. Того хто їх буде змінювати «аби гарненько» я б першим викинув на місці головного дизайнера

Человек правильно написал, сохраните проплрцию конфорок и ручек и не будет слишком больших или слишком маленьких. Никто не говорит делать ручки или мини или макси. А все остальное это дело технарей, есть решение, опять с использованием визуалных данных и мышечной памяти пальцев и без лишних наворотов. И вопрос — вы чвсто меняете ручки в газ плите? Так что мое мнение человек нашел оптимальное решение. Но это мое мнение.

Та блін, я пробував таку плиту. Ну не зручно, бісить і ручки ломаються) не видумуйте

А можно пример такой плиты с такими ручками — производитель и модель.

не можна. Пройшло багато років, я не звертав уваги на назву і більш ніж впевнений що там її вже нема.

Спасибо за ответ, в стиле ...сам дурак...

А як мені слідувало відповісти? Газовими плитами ніхто вже років 10 в містах не користується.

це чого ви собі таке придумали? живете на сороковому поверсі і всіх прирівняли до себе?

Да действительно, а можно пример такого изделия? Мне приходилось решать много инжинерных задач и могу сказать что принцип разработки, маркетинга и тестирования у производителей разных продуктов одинаковый поэтому есть большие сомнения что производитель любой газ плиты (которая попадает под кретерий требований безопасности и эксплуатации в определенных условиях — температура, влажность, подключение 3 уровень безопасности для быт приборов) выпустит на рынок продукт (газ плиту ) у которой возможны проблемы с регулировкой подачи газа (4 класс опасности по старому ГОСТ) ? В это как то совсем не верится.

просто він дуже сильний і ламає ручки плиток

цілком достатньо різниці у 10-20%, нічого ламатися не буде і проблем у користуванні теж не буде, тому що розміри рук дорослих людей мають розподіл значно більший, ніж 20% і всім більш-менш зручно.

Діаметр конфорок має значення лише з точки зору потужності, тобто кількості тепла. Більші конфорки для приготування їжі, менші — для підігріву. Посуд для всіх варіантів буде однаковий, а отже під нього потрібно резервувати однакові місця на решітці.
Тому варіант втиснути ручки між конфорками, як в першому варанті, досить сумнівний. Їх доцільно розташовувати або як в другому варанті, або по дві з кожного боку плити.

| * * |
|:* *:|

А то предлогал разместить между конфорками? Разговор идет по ...рис 1...

Посуд для всіх варіантів буде однаковий

Та невже у вас всі каструлі однакового діаметру?! і та шо для борща, і та шо для манної кашки?

по краям — не варіант. уявіть що плита не по центру кухні, а біля стіни стоїть. як ви полізете виключати газ у щілинку між гарячою кастрюлею і стіною?

це говоріт тільки про те, що ти сам не шариш. дві конфорки одного розміру знаходяться з одного боку. Тож у тебе лишається задача «пояснити жопоруку який вентиль до якої відностится». Варіант з розмірами можна використати лише змінивиши розташування конфорок, щоб дві однакові не були поряд.
Ну і да, я зустрічав плиту з маленькою крутілкою — вона незручна. Ну не те щоб геть незручна, але пропорція ширини-висоти незвична.

Я конечно ношу очки, даже разные, но и без очков вижу, что конфорки с левой стороны тоже разные. И убедительно прошу не надо «тыкать», в моих планах нет желания расширять круг друзей и бпизких.

Ясєн пєнь нікто вам в круг блізкіх і блізко нє просітца. Ізвінітє, єслі обідєл.

І да, візьміть лінійку і поміряйте ліву пару пальників. Ось у мене виходить так: i.imgur.com/QQNxpyf.png

тут проблема у розташуванні комфорок. маленька використовується для кружок, турок, маленьких кастрюльок і вона має бути в нижньому ряду. велику комфорку використовують значно рідше і її можна засунути подалі, по діагоналі від маленької. може, логіка в тому, що велику кастрюлю важче тримати на витянутих руках, тому її зробили в нижньому ряду. в такому випадку середні комфорки логічно розташувати у верхньому ряду.

Я предлагаю выкинуть все ручки, а подачу газа регулировать случайным образом при включении плиты. Через несколько включений выпадет нужный уровень.

я би запропонував тоді викинути плиту ... нема плити — нема проблєми :8)

Здвоїти ручки. (Зробити дві ручки з двома регуляторами в кожній). Буде зрозуміло права — ліва, ближня — дальня.

А якщо утримувати більше 2 секунд — клікається реклама або списується мікротранзакція.

щоб вимкнути подачу газу — тоді списувати рекурентно через кард-токен)

Окрім того, що ми зрозуміємо за порядком, яка ручка який пальник вмикає, ми ще й отримаємо додаткову поверхню, щоб ставити на неї, наприклад, каструлі.

На такую поверхность ставить кастрюли нельзя. Она поцарапается и потеряет «товарный вид».

В этом варианте нет ничего хорошего. Это просто плита, которая занимает на 50% больше площади, чем могла бы занимать и при этом имеет еще одну поверхность, которую нужно постоянно мыть.

А таке вже пропонували?
Оскільки конфорки різного діаметру, то виконаємо ручки у вигляді двох кругів. Другий внутрішній круг — якась накладка буде пропорційно конфорці яку він вмикає вимикає.
Сама менша внутрішна декоративна накладка на ручку до самої маленької конфорки.

І різне зусилля знадобиться для їх повертання. Тобто, одне й те саме звичне зусилля буде давати щоразу різний результат.

Не зрозумів. Ручки однакові, вага їх однакова... Різниця тільки візуальна. Ну, внутрішні кружки різного діаметру це просто якісь наклейки, та хоч із ізоленти вирізані. Тобто зусилля однакові наче.
Але якщо ти пропонуєшь щоб найменша конфорка включалась на повну за чверть оборота вправо, а найбільша за весь оборот вправо. А ті що між ними за половину та три чверті відповідно (у доповненні із запропонованою мною візуалізацією) то так ще краще, ще більше визначення, ще більше стабільності.
До речі, я побачів щойно ще два подібних варіанти як додати ще більше визначенного семантичного відокремлення до кожної із ручок цієї плити.
А ви зможете? ( це питання до тих кому не байдуже розвиток власних мозгів)
Тобто я б міг зараз ще про ці два варіанти розказать, але так я знищу ваш шанс на еволюцію/розвиток/розвинення/тренування. Це не в образу. Це моя філософія навчання. Бо ось при соціализмі у СРСР хотіли щоб все у них було і нічого їм за це не було. Щоб хтось виріщував за них. Як бачимо це не спрацюювало.
Делегування відповідальності не працює!
Тому потрібно ввести колективну відповідальність. Усі її механізми. Тобто новий асфальт на дорозі не буде укладений доки не буде підписана 2/3 голосів мешканців району відповідна резолюція.
Все так погано тому що механізм делегування відповідальності хибний.
Без колективної відповідальності наш корабель (планета Земля) нікуди не долетить.
Тобто хочешь новий тротуар — піди проголосуй, а не розказуй всім та вголос як ті, яких ти обрав, як ті, що зараз при владі, нічого для тебе не зробили, наприклад, новий асфальт не поклали.
Механізм регулювання делегата це критика його дій.
Тобто делегування це якась фікція. Спробуй покритикувати владу — навіть якщо вона не корупційна. Навіть у цьому випадку люба критика це не ефективне рішення.
Тому не працює делегування.
Механізм регулювання коллективної відповідальності? Так, комусь можете бути ліньки голосувати за новий асфальт...
Але асфальт не покладуть, якщо кількість зібраних голосів буде мінімальною.
Зараз його кладуть якщо винагорода/откат/хабар достатня.
Тобто — делегування не працює.

Отакий UX аналіз інтерфейсу прийняття рішеннь у суспільстві у мене вийшов.

Я очень извиняюсь, но мне кажется, что автор в пример с плитой и ручками, вложил совсем другой смысл и подчеркнул, что дизайнер всегда на стороне потребителя или цель дизайнера удовлетворить потребности потребителя как можно эффективней и смысл в том что работа дизайнера это удачный итог требований и производителя и потребителя. При этом умение сочетать или анализировать всю информацию о продукте и требованиях рынка и есть «верх» работы дизайнера. Очень удачный пример с сайтом НР, кто сталкивался тот знает что это неудачная пародия на Майкрософт . Ну о плитах и конфорках, а давайте представим что плита не газовая а электро и не ручки а сенсор с индикацией номера конфорки, все проблемы не существует? Ну а если надо плита с еще одной, пятой конфоркой для молока, тогда опять за счет места решается проблема с ручками. Как я понял сама задача и пути решения лежат в совсем другой плоскости и не стоит ....изобретать велосипед без педалей... С уважерием и хорошего вечера.

Можно коротко подвести итог сказанному — вы не имеете желания вечером заниматься разработкой, используя жизненный опыт и новаторские решения, варочной поверхности газ плиты с оптимально удобным размешением ручек? А зря! Очень интересное занятие )))

Я вам отвечу так, если вопрос стоит в прикладном вопросе дизайна и общий дизайн устраивает ...рис 1... То ответ состоит в разных диаметрах конфорок, поэтому и ручки регуляторов изготавливаем в пропорции с диаметром конфорок. Работает и визуальное восприятие и мышечная память пальцев. Так я вижу прикладное решение этой задачи. Если идти дальше, по пути оптимизации рабочей панели и экономии места, то я бы расположил регуляторы веркикально, а ручки вывел чере прорез в панели на подобии регуляторов в приемнике, сохраняя пропорции — диаметр конфорки и толшина ручки — даижка. Но это не совсем удобно со стороны мытья панели. Так что в прикладном варианте я вижу такое решение. А на уровне маркетинга все на много сложнее и требует построения определенной конструкции с многими вводными.

Да действительно, вариант с разными дтаметрами ручек наверно самый оптимальный. Да и возможно вы правы относительно смысла статьи. Ну а вопрос маркетинга, действительно требует более серьезных «движений».

а якщо плита з комфорками однакового розміру? раніше у нас не робили різних розмірів.

Во втором варианте никакой поверхности «под кастрюли» не получится. По ширине там меньше кастрюли (только если вы не юзаете цилиндрические кастрюли), реальная жизнь — человек ставит туда кастрюлю, она не влазит немного, итог — пятно на дорогущей столешнице.

А в классической модели можно было ещё и лежать на печи!

тобто отак: °оо° ? Тобто лівий нижній пальник запалюється лівою верхньою ручкою?

але ж крайній лівий регулятор регулює лівий нижній пальник? І втрачається зв’язок «ближче регулятор — ближче конфорка».
Хоча може я невірно зрозумів коментар і ціль була просто вивільнити місце для індикації. Ну тоді ой

На первом варианте плиты готовить будет невозможно, ручки кастрюль будут соприкасаться, юзеру придется изворачиваться. К тому же, чаще всего в обычной жизни используется сковородка, для нее нужна большая комфорка в первом ряду. Поставив сковородку на дальнюю горелку мы блокируем возможность готовить на передних горелках — или снова изворачиваемся с ручками.
Изобретать велосипед не надо, есть простые иконки в виде четверти круга или правая ближняя комфорка делается меньше и там уже просто размещаются ручки как в варианте 2. Заодно становится сразу удобно утром делать кофе в турке.

А этот кейс мы оставим для счастливых владельцев БМВ)

а між іншим цілком варіант. Якщо вартість плити з одною розблокованою конфоркою буде помітно дешевше.

не зовсім. Бо в найдешевшому ноуті буде розпаяно 4гб пам’яті і флешка замість харду.
А от узяти райзен7 програмно залочений до райзен3 по ціні райзен3 і потім мати можливіть просто розблокувати функціонал — чому б і ні?

а шо, бмв треба прошивати, щоб підігрів розблокувався? номер карти ввів — от у тебе і вдвічі більше ядер.
підвищити кваліфікацію, щоб купити одразу ~~хор~~ дорогу версію навіть якщо вона тобі не потрібна. В гробу я бачив такий смисол жизні)

Якшо грошей на рахунку нема, то плита даватиме безкоштовно себе увімкнути. Але не вимкнути. Гроші за час роботи, звісно ж, нараховуватиме. І допоки не закриєш борг, вимкнути не дасть.

Неправда. У цій плиті просто переплутали. У інших навпаки — все ок — плита вимикається безкоштовно.

а щоб зварити борщ — треба сфоткати кастрюлю з водою і випустити на фотку NFT

Да, но тогда зачем нужен дизайнер? Так слона не продашь :)

найбільша проблема в тому, що сучасні дизайнери — це вже гуманітарна сфера, а не технічна, як було раніше.

Торжество дизайна над здравым смыслом. В обох «решениях» увеличиваются габариты плиты.

Как там в фильме? «Иначе детям инженеров нечего будет есть».

Айтішники через дорогу в МІТ
Не гарвард

мені здається, що пальники можна розмісти ромбовидно і такий самий «ромб» з перемикачами поряд з правої сторони і не потрібно збільшувати поверхню плити, бо вони можуть мати певні стандарти (хоча є й окремі плити)

Тим самим зменшиш корисну поверхню. Бо конфорка має бути по центру посудини. Яка в свою чергу може бути великою.

так пальник і буде по центру чайника, наприклад. поряд з вмикачаем малі пальники,а великий зліва. на будь-якій плиті місця замало особливо якщо одночасно віикростовувати каструлю в 10 літрів та всі конфорки

Угу. И вы задолбаетесь крутить средний дальний.

СТАТЬЯ ПРОСТО СУПЕР!!! Спасибо! А с плитами все очень просто, есть фирмы которые на конкурентной основе делают плиты, есть секторальные иследавания требований потребителя, есть определенные требования к самой плите (а не ручкам) и т п , заканчивая пожеланиями в общем дизайне. Поэтому, не возможно создать идеальную модель. Существует два варианта — искать компромисное решение (отвлекая внимание потребителя на другие «плюшки») или искать индивидуальное не рыночное решение, создавая у потребителя иллюзию совершенства товара. Но этот пример из области " мягкое и зеленное".... Лично мое мнение, что суть самой задачи не а плитах и ручках а в пространственном (трехмерном) моделировании . Еще раз спасибо за статью.

Один из вариантов решения — НИЧЕГО не менять, оставив классический дизайн. И неважно, что некоторые пользователи столкнутся с трудностями привыкания, важно что это произойдёт после того как они купили.

То есть если на продажи это не повлияет, пусть будет как будет. Тем более, что к моменту, когда надписи сотрутся, человек уже привыкнет.

Ну опять, мы приходим к тому что сама задача или вопрос выходит за рамки «плита ручки» и имеет более обширное погимание и переходит в область или маркетинга или математического моделирования (громко сказано) .

В этом и фокус задач на дизайн. Видеть детали, в том числе которых нет, но должны быть.
Ты никогда не решишь проблему если будешь думать так же, как тот, кто её создал
© Эйнштейн

Є ще проблема XY-пастки — коли для вирішення проблеми X обирається підхід Y, який сам є проблемним, і доводиться вирішувати іншу, почасти ще більш складну проблему.

— Мені треба забити цвяха, я б’ю по ньому шоколадкою, але нічого не виходить!
— Змотай три шоколадки докупи скотчем!
— Заморозь шоколадку в рідкому азоті!
— Купи шоколадку бренду «ХХХХ», вона твердіша!
— Приготуй шоколад сам, є рецепти на ютубі!

— Прийми будизм, сиди на березі річки і побачиш як мимо пропливе труп твого ворога із забитим в нього цвяхом.

це у варіанті «коли плиту купили». а якщо варіант плити в хостелі, якійсь спільній кухні, до якої звикати немає потреби, але є потреба чітко ідентифікувати ручки? і проблема значно ширша: мало хто в житті користувався вогнегасником, але теоретично всі повинні ним вміти користуватися, те ж саме з багатьма іншими (часто небезпечними) речами — має бути інтуїтивний дизайн з самого початку, а не «після звикання».

Спростимо задачу.
Їмо в пузатій хаті. А для яєшні чи смаженої картоплі вистачить і одної конфорки. Ніякої неоднозначності

При изготовлении нагревательной поверхности надо нанести 3 геометрические фигуры — трехугольник, квадрат и круг.
Соотвественно на самих ручках тоже нужно нанести эти фигуры.
Плюсы — минимум затрат, ручки ощущаются тактильно, поможет слабовидящим
Минусы — все равно не поможет:
www.youtube.com/watch?v=COovfRQ9hRM

Надо поставить в них нагреватели и сделать разной температуры. Продать японцам. Их не жалко.

лучше китайцам — их больше

А то я не знаю китайцев. Они просто наштампуют 10 000 000 копий и отправят в третьи страны, не проверяя. Сами пользоваться не будут.

прекрасное предложение. а если забыл какая фигура под плитой — несложно приподнять каструлю и посмотреть

Заодно будем отделять сильных от умных, как в том анекдоте

на відкидну кришку чи на стіну за плитою повішати схему з геометрично-кольоровими кодами комфоророк і план евакуації з кухні на випадок потрапляння води у розпечений жир.

Насправді головна проблема цих ручок і плит не в тому, що важко зрозуміти де якак ручка — ти це розумієш один раз для своєї плити, запам’ятовуєш і більше це не проблема. Головна біда в тому, що такі ручки (що в першому варіанті, що в другому) легко досяжні для дітей, вони їх дістають і крутять і це може зайняти місяці, поки ти їх навчиш цього не робити. Ну або потрібно встановлювати додатковий окремий захист.

Другий варіант поганий ще й тим, що переносить потенційно гарячі комфорки і решітки ближче до краю плити, де дитина їх теж може вхопити. Я б взагалі цей блок керування хотів би мати електронним, у вигляді окремої панельки для встановлення на стіну позаду плити. А по передньому краю плити — якийсь бортик і зону безпеки.

А потім стається непередбачуване, і ти купуєш нову плиту. Де ручки приблизно в тих самих місцях, але виконують інші функції.

Особливо це дістає на пультах від телевізорів. Знадобилися десятиріччя еволюційної боротьби, яку виграла HUAYU — зробивши пульти майже однаковими, а то й повністю однаковими, і за рахунок цього стала монополістом з аутсорсу по їх виготовленню.

З пультами то взагалі трагедія — купа вендорів, включно з тими huayu, продовжують робити величезні пульти, де дві третини кнопок непотрібні у сучасній техніці. Іноді ще й додаючи кнопки з усіма можливими веб-сервісами. Цей підхід передбачає необхідність дивитися на пульт, замість екрану. Єдиний сучасний пульт, запропонував samsung зі своєї моделлю bn59 — легкий, без цифрового блоку. Йому б ще гіромишу та голосовий пошук додати — була б ідеальна модель.

Біди немає, захист від утічки газу працює і як захист від дітей (в моєму випадку від котів), ручки можна крутити скільки завгодно, але газ піде тільки коли ти жмеш запал. Принайні так у мене на звичайній і далеко не новій плиті

навпаки, це плюси, вижити мають лише найрозумніші та найобачніші діти.

І ти запропонував своє (але це не точно)

Якщо частенько користуватись цим приладом, то немає потреби якось позначати ручки. А задля видуманої проблеми змінювати габарити приладу, пхати ручки під кастрюлі — таке могли тільки дизайнери що не користуються виробом. Классік.

Ось моє рішення, витратив менше хвилини. Майже не потребує змін конструкції, не доведеться міняти лінію виробництва, лише кілька деталей. Плюсом є сумісність із класичним порядком розташування, тобто ті, хто звик до попередніх моделей, не мають перевчатися.

imgur.com/a/cLuH5xR

На додачу збільшив активну зону, прибравши зайві елементи дизайну. Таким чином продукт виглядатиме більшим, надійнішим, його краще купуватимуть.

Спочатку аналогічна ідея прийшла в голову. Але тут теж є маленький недолік у вигляді зменшення площі активної поверхні, хай і на 1 см. Я б погрався у зміну відстані по одній лінії — крайні ручки чуть далі від середніх. Інтуїтивно зрозуміло що це дальні пальники.

Взагалі-то приклад чисто теоретичний. Для газових приладів ручки розташовують збоку. Причина банальна — щоб не заважали і щоб у них нічого не затікало. Тому насправді мало що можна зробити окрім тих самих позначок. Єдине що треба — робити їх більше, помітніше.

В цілому ж дизайн досить зрозумілий саме через його класичність: ближні конфорки, якими користуються разів у 10 частіше, мають крайні регулятори. І це не змінюється вже років 80. Тому правило «краще — ворог гарного» рулить.

не інтуїтивно. тут багато хто каже, що ручки в плитах відповідають комфоркам за годинниковою стрілкою, я ж це вперше чую. так і ваш варіант — очевидний буде далеко не для всіх.

просто можна зробити якусь деталь, типу ободок на ручках і на комфорках, одного кольору. і мені здається, що у виробництві це має бути дешевше, ніж переробляти форму плити/стандартне розміщення комфорок.
та як на мене, ідеальний варіант таки початковий: піктограми біля ручок. навіщо винаходити велосипед хз))

Є у цих плит проблема: для їх миття треба використовувати хімічно агресивні та дрібноабразивні засоби. Вони тупо стирають усі написи фарбою. А робити емалювання різними кольорами — то сильно дорого вийде у виробництві.

До речі, те саме стосується фритюрниць, кавоварок та іншої кухонної техніки. Рішення використовується досить просте: треба видавити позначення, і зафарбувати білою фарбою. Таку вимити буде значно складніше. Але на варочній поверхні не втримаються навіть вони — настільки часто її треба мити.

Як не дивно, одними з найстабільніших є наклейки. Але наклейки великі, що займають цілу зону керування, а не лише зону напису.

наклейки не варіант принаймні в плитах. Викинеш після першого ж запаху пальоного клея на кухні
Емалювати різними кольорами реально недорого, не космічні технології. Людство що створило айфон цілком таке осилить ))

Для газових не варіант, для індукційних — використовуються.

Є у цих плит проблема: для їх миття НЕ МОЖНА використовувати агресивні і абразивні засоби та металеві щітки. Про це пишеться в інструкції. До речі, те саме стосується фритюрниць, кавоварок та іншої кухонної техніки.

Ці інструкції пишуть юристи, щоб прикриту дупу від рекламацій. Не дуже й допомагає від втрати прибутків, коли інфа стає публічною. Колись цю проблему теж виправлять, прописавши у ліцензійну угоду не давати поганих відгуків.

Звичайно ж, чим можна відмити, не використовуючи розчинників та ПАВ, вам не розкажуть.

Просто не треба засирати, і все легко відмивається звичайним засобом для миття, або для любителів екології — гірчичним порошком.

Ничего там легко не отмывается. Масло или жир, пролитые на горячую поверхность, полимеризуются и связываются с поверхностью на химическом уровне. Все эти «обычные средства для мытья» ничем не помогут — нужны специальные средства, которые могут разрушить эту химическую связь, при этом в качестве бонуса они очень токсичные и пользоваться ими нужно очень осторожно (не вдыхать их пары и следить чтоб не попадало на кожу).

Я так розумію, плиту ви самі не мили ніколи. А також не готували нічого.

я готовлю много, поверхности моей лет 10 и про горчичный порошок прям смешно.

Лолшо?

А можна от пана хіміка формулу реакції скла поверхні скажем індукційки чи емалі з жирами?

Чіста паржать

Ти хоч в курсі з якого матеріалу роблять колби хімічні звичайні? Видам сікрєт — це того що скло майже ні з чим не реагує

Якщо скляна то можна будь чим помірно агресивним, їй пофіг. Я юзаю звичайний мийний засіб для посуду. Сильними кислотами не варто типу для прочистки труб, але тут проблема що кожен такий засіб хз з чого різного набовтаний, раз довелось, проканало але не раджу, скло то витримає але інші елементи мабуть ні і опіки заробити тут на раздва ))) Абразивними точно не тре я так разок по тупості угробив поверхню. Працюватиме як і раніше але виглядатиме отстойно і потім тільки все краще до неї все приставатиме. Вважай краще викинути, але ж не можна, залишається жити з нєрвами ))

як одружився — дружина зайняла кухню і почала хазяйнувати. першим ділом віддраяла плиту. так віддраяла, що на ній жодного напису, жодної позначки не залишилося, температуру чи режим у духовці тільки навмання виставляти можна.

Рисунок наносится под стекло или используется маленький световой индикатор.

Щодо плитки, я б змінив тільки розміри 3 і 4 ручки відповідно до розміру комфорки (одну зменшив другу збільшив). При читанні панелі одразу зрозуміло порядок як за часовою стрілкою так і навпаки. Розмір комфорок і ручок задають логіку читання інтерфейсу.

Ага, особливо коли воно кипить чи горить, а ти сидиш вгадуєш, а якого ж розміру конкретна конфорка порівняно з іншими, замість того щоб швидко вимкнути.

точно. Бідон з брагою перекриває майже всі комфорки, а, між іншим, якраз контроль цього технологічного процесу усугу́блює помилки...

Я не дизайнер, але обидва ваші варіанти вирішення задачі про плиту погані. Я не кажу правильні чи ні. Просто погані. І ось чому:
1.

У першому варіанті, якщо ми зменшимо дві передні конфорки, то на когнітивному рівні стане зрозуміло, які ручки керують пальниками.

Не можна зменшувати розміри конфорок, так як різні розміри конфорок зроблені для різного розміру посуду. Тобто ми тут втрачаємо універсальність. Ну або просто змінюємо поставлені умови задачі, що теж не є рішенням.

2.

А ось другий варіант мені подобається більше. Правда для нього потрібно трішки збільшити ширину плити.

Не можна збільшувати розмір плити. Так як більшості клієнтів потрібні стандратні розміри під іх стандартну кухню зі стандартними розмірами вбудованої техніки. Так, є клієнти, які будуть шукати саме збільшену плиту, але ви все одно втрачаєте велику кільксть клієнтів.

Які рішення можуть тут підійти?
Ну наприклад:
1. Ліву і праву ручку підянти вище відносно тих, що в середині. Вийде щось тиу -_ _ -, де внутрішні ручки відповідають за нижні комфорки, крайні — за верхні комфорки.
2. Ручки зробити відповідними до розміру конфорок.

В іншому ж хороша подача. Обожнюю розбір польотів на реальних прикладах.

Проблема поставлена вірно. Розглядати дрібні малюнки для того, щоб зрозуміти яка ручка тобі потрібна — це не ОК.
Так, таке рішення вирішує задачу, але воно зроблено по принципу найпростішого з можливих рішень і є найменш ефективне. Можливо воно є і найдешевше у виробництві, тут вже не знаю.
В тому і суть задачі — зробити краще.

суть задачі, імхо, знайти людину, яка буде міняти дизайн «просто патамушто» і викидати відпрацьовані роками шаблони. Але міняти на геть неробочий, все таки, не комільфо. Тому шукають людину, яка таки щось поміняє, але воно все ще буде якось працювати.

При бажанні так можна сказати про будь яку проблему. Десь так, мабуть, і будувався ссср — навіщо щось покращувати, і так підійде.

так якраз імєнно што нєт — ссср це про «до основанья ми разрушим, а потом...»
а от якісь штати америки чи, там, бельгія не міняли шило на мило (мабуть і вони міняли, просто я про це не знаю)

не кожен може вирішити задачку оптимально, але якщо людина навіть не зрозуміла задачку, то тут вже якісь когнитивні проблеми

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

якщо ми обмежені нічим (а приклади натякають, що це так), то можна узагалі в рядок розташувати. Можна закодувати кольором. Можна закодувати розміром. можна центральні вентилі розташувати трохи вище.

Автору — наступна стаття має називатися «лише 3% авторів може зацікавити читача не використовуючи клікбейтні заголовки з шаблоном „лише Х% можуть“»

Подача супер

Я б пофарбував 4 зони в різні кольори й закодував би ручки кольорами :)

а якщо людина не розрізняє кольори?

Різне штрихування: квадратне, діагональне, кружечки, трикутники ) колір+штрихування вирішить для 99,9%

І усе це гарно виглядає допоки плита порожня. А коли на ній щось є? Сиди, гадай, що з них трикутничок, а що square hole

можна зони позначити по контуру так щоб видно було і повилазило

Може це я такий, але моя Y-хромосома туго сприймає всі ці дрібні кастомні малюночки на цих плитах і всяких інших ваших ксєроксах. Все що не qwerty для мене метаболічний шок короче

кожен підхід до плити — як вперше, завжди туплю яка ж бл_ конфорка до якої педальки. Індуктивні сенсорні з кнопками які хер найдеш під чорним склом це взагалі окремий ад

задача зовсім не для гарварда, але завжди думав невже в 21 столітті ніхто не придумав щось юзабельніше

У цих дрібних малюночках насправді є елемент UX. Бо допоки ти його розглядаєш, встигаєш запам′ятати. Проблема з′являється коли тобі приходить треба користуватися іншим пристроєм, в якого все по-іншому.

Найбільше цей маразм доводить у ноутбуках, де кожне падло мріє перемістити 1-2 кнопки з найбільш вживаних. Наприклад, Ctrl.

Передняя нижняя делается немного меньше и там в том же порядке размещаются ручки 2*2. Это решение используется во многих плитах. Впереди слева сковородка с ручкой не мешает нагреться молоку, сзади две большие (или немного разные по размеру, по диагонали от сковородки больше — чтобы их траектории использования не пересекались) для макарон и кастрюляки борща. Все довольны, Гарвард не потребовался.

То купить іншу модель. Але пофарбувати термічно емальовану поверхню в кілька кольорів — це технологічно складно, читай дорого.

нічого дорогого в цьому немає абсолютно. а от «пофарбувати» нержавійку — та ще проблема

Кольори не всі бачать. Може зробити форми решіток різними? І намалювати кожнку решітку іконкою? Типу решітка-квадратик, решітка-хрестик і тд(:

если нарисовать — это в первую очередь документация, а во вторую она сотрется в итоге

Человек различающий цвета не купит плиту выкрашенную в 5 разных цветов :)

Підписатись на коментарі