Як знайти роботу в Німеччині/Польщі?

Всім доброго дня.

Вирішив звернутися до товариства за порадою

Вихідні данні

34 роки освіта вища економічна 12 років працював за фахом (від менеджера на підприємстві до власника своєї фірми, по роботі весь час приходилось займатися налаштуванням мережевого та радіо обладнання — це якщо коротко)

Пів роки назад закінчив курс Джава за цей час вивчив Java Core, Maven, Docker, Lombok, Spring, Spring Data, Spring Boot, Spring Web, англійська розмовна

План був такий що до лютого закінчую навчання і шукаю роботу трейні/джуна в Україні

Але сталася війна і наразі я знаходжуся у Німеччині (місто Штутгарт) Щоб не розводити срач одразу поясню маю інвалідність тому вихав офіційно, ставав на облік у військомат, як внутрішня переміщена особа (я з окупованої території виїхав)

Підкажіть як краще поступити з пошуком роботи і чи можливі такі варіанти

  1. Спробувати знайти роботу трейні/джуна у Німеччині (можливо фірма яка має співробітників україно/російсько мовних, щоб легше було почати) на скільки це реально?
  2. Розглядаю такий самий варіант по Польщі — на скільки реально розглядати теж цей варіант?
  3. Де і як ви можете порадити пошукати такі фірми?

Ті питання які турбують щоб розглядати подальше життя

  1. У Німеччині важка мова для дитини , та і для мене теж
  2. У Польщі на перший погляд легше через мову адаптуватися буде Можливо я не правий то поправте мене
  3. Можливо хтось може допомогти з порадою/ фірмою яка бере на роботу у Німеччині / Польщі

Дякую за ваші відповіді та поради. Якщо потрібно уточнити якусь інформацію напишіть

З повагою Сергій

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Всім привіт, у мене ситуація майже 1в1 як у ТС. Хочу світчнутись в Німеччині. У багажі англійська В2, Java/Spring/Hibernate та вже готовий пет-проект.
Всежтаки подкажіть на яку ставку брутто можна розраховувати на старті та наприклад через 6 місяців роботи саме у Німеччині? Невже 1-1.5К? Чому тоді Glassdoor показує вищі цифри? www.glassdoor.com/...​CH_IL.0,7_IN96_KO8,29.htm
Бо всюди де апплаїшся треба вказувати очікувану зп. Не хочеться продешевіти і не хочеться щоб мене відсіювали відразу — типа диви, він хоче ставку як у наших міддлів.

Ищете слово Praktikum в описании вакансии — работа на 3 месяца, платят до 1900 чистыми (государство в эти года нанимание на практику поощеряет и оплачивает). Если понравитесь — оставят, но гарантий никаких что возьмут.
Например: www.stepstone.de/jobs/praktika
К сожалению с одним английским будет сложно на джуна или практиканта устроится.
Немецкий язык намного легче английского.

Спасибо большое за ваш совет

Спробувати знайти роботу трейні/джуна у Німеччині (можливо фірма яка має співробітників україно/російсько мовних, щоб легше було почати) на скільки це реально?

если есть разговорный анлгийский и вы согласны работать за еду (в смысле за малые деньги), то вполне реально. просто рассылаете резюме вообще везде где хоть как то проходите под вакансию, оформляете XING и LinkedIn и ходите на собеседования когда пригласят. получится.

моя знакомая устроилась джависткой трейни на 30 часов в неделю, но зарплата там была 1000 евро чистыми.

Де і як ви можете порадити пошукати такі фірми?

XING, LinkedIn, Indeed, Stepstone, Google

У Німеччині важка мова для дитини , та і для мене теж

немецкий не сложнее английского. соловьем петь не будете, но освоить на уровне, чтобы это не мешало карьере вполне реально ( если конечно вы не замахиваетесь на карьеру в политике конечно )

меня как и некоторых тут отписавшихся смутило

освіта вища економічна 12 років працював за фахом (від менеджера на підприємстві до власника своєї фірми, по роботі весь час приходилось займатися налаштуванням мережевого та радіо обладнання

у вас 12 лет серьезного опыта, имхо подтянуть английский и устраиваться на работу в этом направлении. среднюю зарплату с такими исходными данными можно вполне себе выбить, а этого уже хватит чтобы хоть как то обеспечить семью. потом как поймете как здесь и чего, то открывать свою фирму в Германии и делать дальше тоже самое, что вы делали 12 лет в Украине. как вариант еще доучиться в универе мастер программа либо по экономике, либо экономика+инжерения и потом в менеджера.

у вас 12 лет серьезного опыта, имхо подтянуть английский и устраиваться на работу в этом направлении

Понимаете в этом направлении это нужно делать подтверждение диплома, а этот процесс мягко говоря не быстрый будет. Хотя как говориться не зарекайся ))))
Спасибо за ваш ответ

подтверждение диплома,

в Германии подтверждение диплома 2 месяца, цена вопроса 200 евро

если это правда то замечательно , потому что мне говорили про 2 года.....

www.kmk.org/...​ndischer-abschluesse.html

к ним отправляете документы, оплачиваете и через 2 месяца получаете на почту подтверждение.

Если говорить о Польше, то в вашем случае единственный реальный вариант на мой взгляд это интершип программа в какой-нибудь компании. Примеры:
www.linkedin.com/jobs/view/3117888254
portal.griddynamics.net/internship/poland/krakow
careers.epam-poland.pl/careers/training
www.sabre.com/careers/internships
www.dataart.com.pl/career/mentoring

З власного досвіду, роботу трейні або джуном знайти важко так само як і в Україні. В Польщі відносно легко знайти роботу джуном\трейні з знанням німецької(від В1).
Місця де можна знайти роботу для джуна\трейні:
1. Групи на фейсбукуб — знайти можна але яка ефективність я хз. Розглядайте як додаток для збільшеня шансів
2. pracuj.pl та аналоги — вакансіх є, фідбек також але малий, в більшості навіть не відкривають заявку
3. сайти фірм — дуже часто там є оферти котрих немає на сайтах для пошуку роботи, або можна вислати своє резюме напряму. Розглядайте для підвищення шансів.
4. justjoin.it — як на мене самий адекватний варіант, багато вакансій і фідбек досить великий
5. djinni.co — зараз збільшилось кількість компаній котрі ханьтять з закордону, навіть джунів бо мені писали що дивно, я там не те щоб дуже активний
6. Linkedin

І декілька слів від себе, прийдеться чекати на відповідь від HR іноді довго. Я коли вислав свої резюме близько місяця мені ніхто не відповідав, а потім як прорвало то я мав по 3-4 співбесіди на день.
Не забувайте про GDPR, без нього ваше резюме навіть дивитись не будуть.
Добавте проекти в резюме, чим ближче вони до реальних тим краще. Нікого не цікавить черговий клон твітера, а ось якісь, для прикладу, рішеня для автоматизації складу збільшать ваші шанси. Проекти мають бути такими що в теорії їх можна продати\монетизувати або вони вирішують якусь прикладну проблему.

Хотів уточнити
1.

З власного досвіду, роботу трейні або джуном знайти важко так само як і в Україні. В Польщі відносно легко знайти роботу джуном\трейні з знанням німецької(від
В1).

ви мали наувазі рівень ПОЛЬСЬКОЇ мови?
2. ЩО ви мали наувазі під GDPR?
дякую)))

1. Ні я не дочитав Ваш пост і думав ви знаете німецьку, але на Вашу польску мову можуть на початку закрити очі, аби Ви могли зрозуміти що від Вас хочуть і задавати питання, але тільки на початок
2. Це закон ЄС стосовно охорони даних, треба додавати до резюме що вивиражаете згоду на обробку персональних даних. Зазвичай на сайтах є галочка або до те щопотрібно додати. В Польщі це називають RODO. Тут можна прочитати по польськи: www.livecareer.pl/cv/klauzula-cv

Ще запитаю відкрив justjoin.i дивлюся вакансії Джава по Польщі купа вакансій по Німеччині кілька оголошень. З чим це повязано?

Польський сайт, переважно там вакансії від фірм котрі працюють в Польщі і трішки від інших. Всі мої поради стосуються виключно Польщі

Якщо маєте запитання стосовно саме Польщі то можете написати мені лінкедін, можу там Вам відповісти більш детально

якщо можливо напишіть мені у приватні повідомлення ваш контакт або я напишу? щоб трохи посплікуватися?))) вайбер чи інший мессенджер?

Модерадори, видаліть це повідомлення, бо чомусь моя відповідь продублювалась

Спробуйте в Польщі пошукати на justjoin.it

[junior java / Poland]

Розглядаю такий самий варіант по Польщі

— судячи з інформації на сайті пошуку роботи, компенсація стартує від +/- 1к євро на місяць

У Польщі на перший погляд легше через мову

— не плутайте побутове «розуміння» та «спілкування». за місяць-два зможете на слух сприймати інформацію, котру вам говорять. Мені особисто легше було вчити польську мову (бо вчив і німецьку і маю з чим порівняти), через близькість граматичних конструкцій, проте для зручності проживання — потрібно вивчати лексику.

Де і як ви можете порадити пошукати такі фірми?

— pracuj.pl / linkedin

поради

— для осіб, котрі приїхали до Польщі після 24 Лютого у зв’язку з втечею від війни, існують надзвичайно лояльні процедури працевлаштування (у порівнянні до попередніх років) (тут детальніше).

З мінусів Польщі — надзвичайно сильна інфляція протягом останніх років (тому виною роздавання соціальних виплат + не дуже зграбна монетарна/економічна політика (але я не фінансист, тому в деталі не вдаватимусь) + попередні сварки з офіційним Брюсселем + (хто б міг подумати) обісрана інцестована русня-пітушня, котра вирішила подрочити на вєлічіє, і пограти у «третій рейх»).

дякую за вашу відповідь

В Германиях ваще все не просто.
Джунов тут и своих мало кто берет.
Все охотятся на помидоров с прокаченым дойчем и инглишом.
Если есть выбор взять украинца, москаля чи якогось сингха, то возьмут сингха патаму шо в конторах их дофига и они там друг другу подмахивают и за то шо у него инглиш флюент и выше.
Вывод сделайте сами.

Доброе утро! А может сначала стать на ноги используя уже имеющийся опыт работы " сетевика — технаря" (как я понял) и в стране с более дешевым уровнем жизни и понятным налоговым законодательством (без привлечения steuerberater) Ну а если вы со старта решили «покорить» Германию, могу пожелать успеха. И на скллько я знаю не все так просто. Но в любом случае желаю успеха.

Понимаете уже хотелось бы перейти в новую отрасль, чтобы ставать на ноги в новом направлении. Конечно возможно хочется верить что закончиться война и в Украине будут востребованы специалисты и им будут готовы платить достойную зарплату, но это все мечты пока))) Поэтому хочется развиваться уже в новом направлении хоть как бы это сложно и не было на сегодня

Понимаю, но в вашем ответе есть «ключевая» фраза — ..закончиться война и в Украине будут востребованы специалисты и им будут готовы платить достойную зарплату, но это все мечты пока.... так что исходить надо из реальных условий, тем более если семья и дети... Но в любом случае, крепитесь и удачи, каждый идет своим путем....

Да как раз семья и дети есть поэтому надо уже искать что то долгосрочное. спасибо большое за ваш ответ ))

Я не буду брать на себя ответственность и давать советы, но Германия не самая лчшпя страна для нас. Поэтому я бы в вашей ситуации искал бы другую страну. Еще раз, прошу прощения за назлйливость. Удачи.

на ноги не стают, на ноги встают

не стать, а встать, почему многие путают?

потому что в данном контексте это не существенно, но если цитировать поэтов
«Пока он окончательно не стал на ноги, мы обязаны помогать ему». Чехов, Скучная история.
Поэтому употребление данного слова зависит от ситуации. Если мы говорим стать на ноги это означает что человек пытается стать на следующую ступеньку жизни
А если употребляем встать то в контексте встать с колен , встать после падения (жизненного к примеру)
Но это литература и язык к тематике данной темы не относиться ))
С уважением

Підписатись на коментарі