Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Чи стали ви донатити менше на ЗСУ?

Війна триває, проте чи продовжуємо ми донатити на армію стільки ж, як у перші дні і місяці?

Незалежно від відповіді — закликаємо не зупинятись і надіслати хоча б 100 гривень (так, це краще, ніж нічого) на бандеромобілі. Можна ще й приз виграти, між іншим.

Чи зменшилась сума, яку ви донатите на ЗСУ?

25%
61%
7%
7%
1289 голосів  ·  показати результати
👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

В основному перейшов на донати волонтерам — волонтерство в нашій країні вже стало дуже сучасним і прозорим механізмом, де видно реальні потреби військових, та результати закупівель.
Щодо донатів на ЗСУ — не хочу сплачувати за те, щоб патрулі потім хапали людей на вулицях і вручали повістки, прикриваючись тим що так можна по закону і ігноруючи суспільну стурбованність.

Цікаво читати коментарі типу «перестав донатити бо держава зробила <щось> погано».
Ви впевнені що тих людей караєте?
Я не знаю, може це трохи не очевидно, але чим більше ви донатите тим швидше вас випустять за кордон, швидше відмінять фіксований курс, і меньше вірогідність що ви самі потрапите на фронт.
Чи може це реінкарнація «хай син порошенко донатить, а я побільше грошей під матрас складу» ?

Донатив, доначу і буду донатити. Думаю, що ця війна мінімум на рік, тому ресурси розподілятиму рівномірно. В березні-квітні донатив більше, бо ситуація була критична.

Останній донат 5200 y.e. в червні на пікап Nissan з правим рулем для підрозділу на сході.

Державу та державних чиновників конструктивно критикую в соціальних мережах, щоб вони активніше розвивали ВПК та промисловість для потреб армії (держзамовлення). Не знаю чи дає цей ефект, але громадяни України мають українську владу критикувати, контролювати та вимагати більш активних дій.

Київ, Київську область та киян дуже прошу бути пильними та уважними.
Київ — це пріоритетна ціль для російської орди та їх агентури.

Те саме стосується Чернігівщини, Сумщини, Житомирщини. Там потрібна щільна ешелонована оборона, щоб російські та білоруські потвори навіть не думали.

Закидую кожен місяць в середньому по 140к грн. Планую продовжувати.

кто не хочет кормить свою армию, будет кормить чужую

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Вітаю!
Пропоную долучитися до збору на допомогу силам ППО, я збираю на опрацювання запиту для організації зв’язку для нових мобільних груп виявлення та бойових груп, покращення комунікації між підрозділами. Це все спрямовано на посилення повітряної та протиракетної оборони. Дякую, вперед до перемоги!

Допомога ППО Схід
🎯Ціль: 350 000.00 ₴

🔗Посилання на Банку
send.monobank.ua/jar/293X2WJSmw

💳Номер картки Банки
5375 4112 0164 8701

Завдяки рішенню НБУ буду донатити більше, однак це все ще 25% від зп. Доначу або малим волонтерам, або хлопцям на реабілітацію, або допомога людям з окупованої теріторрії.

тут враховується тільки доля щомісячної зп? чи включно з переказом заощаджень, яких на зараз може вже не бути?

(в першому випадку статистика виміряє відношення людей і пріоритети, в другому статистика буде власне стосовно грошових сум)

Коли люди з зп 2-3-5-7 к $ ниють що перестали донатити через рішення нбу/курс і т.п. — ви з якої планети ?

вони не можуть бути з якоїсь іншої планети, БО ЇМ НЕ ДАЮТЬ ВИЇХАТИ З ЦІЄЇ ТУРМИ!!11

Та хоч 50к — який з тієї «зп» сенс, поки вона існує лише на папері/екрані? Десь розплатитись — неможливо, кудись перерахувати (зокрема, задонатити) — неможливо... Єдине що можна зробити — продати монополісту за його ціною... Це зі скрипом працювало, поки втрати були 1-2% (як це, власне, завжди і було), але 20% — ні, це також неможливо.
Отже, до цих 2-3-5-7-50к просто немає доступу, ні для покупки ковбаси, ні для покупки євробляхи, ні для донатів.
(я описував ситуацію, коли курс був 29, вже зробили 36, тобто тимчасово ситуація пофіксилась, але схоже що тільки тимчасово, бо курс не відпустили а просто поміняли, тобто насправді курс залишався ринковим лише кілька годин)

А що заважає розплатитись, купити ковбасу або задонатити?)

Задонатити або купити ковбаси можна тільки на ті гроші, які в мене є.
Тих грошей, які банк бере у заручники та вимагає викуп (нещодавно більше 20%, зараз щось біля 7%), в мене фактично нема, бо до них нема доступу.
Отже відсутність доступу до грошей заважає купити на них ковбаси або броніки/дрони/etc.

Я все зрозумів) це не ви часом пишете всюди коментарі що Зеленський здав Україну, солдати голі-босі воюють, і т.і. ?😂😂

Я не пам’ятаю щоб я писав щось, що можна було б трактувати саме таким чином.
Хоча.. дивлячись хто трактує. Ви і з розмови про курси якось змогли синтезувати думку про здачу України 🤷‍♂️

Доначу прямо людям из ЗСУ на потребности насущные, если чего-то нехватает

Доначу як і раніше поки є можливість

Доначу по можливості, яка змінюється постійно, але загалом тенденція навіть іде на збільшення, скоріше. Я поки навчаюсь на курсах і працюю тільки на півставки, як закінчу через 6 місяців, то сподіваюсь що і донати, і гроші батькам значно збільшу))

Хто там писав, що не донатить через 20% — можу дати свою банку для зборів 😂

Донатю менше :) в перші місяці війни мав можливість розтерміновувати платежі по кредитці. Тепер повертаю борги :)

Як і раніше. З кожної зп залишаю на аренду квартири і їжу. Все інше йде на донати. По максимуму намагаюся підтримувати госпітальєрів та різні маленькі ініціативи( конкретних волонтерів, бійців, збори на поточні потреби підрозділів і тд).

Сначала донатил на счет НБУ и ПЖ, потом как уличный курс развернулся вверх и стал «откусывать» по 25% из зп, все донаты свернул. Условно донат уходит импортерам благодаря фиксированному курсу. Покупал вещи домой — все барыги считают по уличному курсу, а не по НБУ, к тому же надо и в матрас что-то откладывать. Судя по спросу на джинне, рекрутеры стали вестись намного меньше на синьорские рейты, работой сейчас надо дорожить, а не прыгать по галерам, то что сидеть без оффера 3 месяца не хочется

Думаю одна з причин — неоднозначність навколо довіри до фондів. Це треба виправляти.

в перший місяць задонатили з дівчиною майже всю зп, але дякую за нагадування, зараз скину ще

До речі, значно простіше донатити коли є якийсь цільовий збір, як притула робив

апд. підписався на патреон притули

якби вдруг ще не бачив, то в Канаді зараз якраз іде цільовий збір
just FYI

m.facebook.com/...​iEPTjl&id=100003013893547

кто не хочет кормить свою армию, будет кормить чужую

Доначу як і раніше, можливо навіть, більше чим в перші місяці.. Раніше закидував на загальний рахунок ЗСУ і міг разово кидати досить великі суми. Зараз кидаю так щоб вистачало на цілий місяць бюджету. В основному волонтерам які закривають нагальні потреби конкретних підрозділів + підписка безстрокова на Повернись Живим і Притулу.

Зараз відкрились збереження на мандрівку літню, то все пішло на ЗСУ, не багато, але хоч щось, далі буду зі стіпухи кидати по трошки :’)

Став менше донатити бо сам потрапив до ЗСУ

Пили кулсторі. Після добробату перепідписався? Чи був у ТРО? Чи був мобілізованим?

Як і раніше донатив, так і зараз доначу (що треба — то на життя вистачає, що лишається — йде на армію). Але помітив, що зараз менше донатять і зараз треба людей «заохочувати» донатити різними плюшками — марки, аукціони (додо сокс, loty-proty.com, карти від монобанку і т.д)

Не едят хлеба, так пусть едят пирожные ©
В країні безробіття, ау, як заохочувати, коли у людей (не в айті) гроші закінчуються

проблема любых донатов строится на доверии, в том числе в ВСУ. И это очень большая проблема

ну у ВСУ мне кажется сейчас проблем с доверием нет.
проблемы с доверием есть у НБУ, который увлёкся фокусами с таинственным исчезновением 20% на конвертации

уже было полно случаев когда волонтёры присваивали себе средства

Тобто волонтери привласнюють кошти а знижується довіра не до них а до ВСУ?

Думаю, что ситуация с донатами примерно такая же как с добровольцами в армию, сначала все хотят, но не берут, а потом оказалось, что берут, но никто не хочет.

Сначала говорят что за 2-3 недели Парашка уже подпишет мир и выведет войска.
Потом что за 2-3 месяца пойдут поставки по ленд-лизу и мы погоним орков.
Теперь вся надежда на то, что в Парашке уже не хотят ехать на войну — а в Украине еще можно отловить и мобилизовать не только мужиков, но и женщин!
Так что мы обязательно победим ... через 2-3 года, когда последняя украинка прикончит последнего орка.

І шо ви пропонуєте, аналітик ви наш?

У меня простой план: еще в начале войны я хорошо вложился в военные облигации на год (что бы помочь государству). Этот год 90% зарплаты планирую отдавать на победу. При этом всячески скрываться что бы не мобилизовали. Если до Ноября месяца активная фаза войны не закончится — то возможно придется валить из Харькова куда-то, где будет отопление.
Через год, когда облигации погасят, придет время подсчитывать убытки и делать выводы. Хочется верить что к тому времени Украина победит. Если нет — придется искать пути отступления из Украины. Я не для того всю жизнь греб на галерах что бы закончить жизнь на войне. Я считаю что заслужил на спокойную, безопасную старость — пускай даже в другой стране.

Кантора провела ініціативу, на момент нарахування ЗП відсоток одразу іде в загальний фонд. З якого в першу чергу покриваються нагальні потреби людей з кантори шо служать, а решта іде в ПЖ. (перед цим звичайно було загальне голосування «що робити з грошима» ). Як на мене це оптимальний варік. бо і своїм хлопцям напряму купляємо авто/дрони/амуніцію (а нормальний навіть дрон., отако «з наскоку», по ціні кусається) і ще й лишається для ПЖ кількасот тисяч.

Майже без змін. Але перевіряю альтернативні маршрути отримання грошей від замовника.
Згоден з думкою, що повна маячня і пограбування той курс. Як перевірю ланцюжок і % на всіх етапах то можливо тимчасово перейду на бік оптимізації. Втрачені 22% відсотки ще й з урахуванням зниження ціни аренди житла в моєму місті це додатково 3 родини біженців забеспечених житлом, продуктами і речами першої необхідності.

Уже закинув депозит і заходжу в мінус в моно, тому тупо фізично неможливо поки донатити стільки, як і раніше. Хіба якшо взяти ше один фултайм. Над чим і задумуюсь, якшо не мобілізують

Ось тут, до речі, ми розповідали про трьох розробників, які за місяць зібрали мільйон гривень для української армії і планують продовжувати це робити.

dou.ua/...​opers/?from=recent_pinned

55% зп щомісяця йдуть на донати в ПЖ.

Почала проводити власні збори, минулий раз донатила тільки туди, але намагаюсь і друзям теж кидати, щоб нікого з волонтерів не образити

Вигадав собі ще навесні челендж «мільйон на донати», в серпні по плану має бути виконано

Петро Олексійовичу, перелогінтеся.

про химарсы слышал? так вот это я купил на сдачу от Ф-16

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Меньше, бо різниця в курсі, а ще треба більше допомогати батькам, в яких здоровьʼя стало ще гірще, а ліки дорожчають.

Менше, бо через різницю в курсі став менше отримувати.

Конкретно на рахунки ЗСУ перестав донатити зовсім, волонтерам кидаю по можливості але більшість грошей спрямовую на цільові потреби коли треба комусь конкретно щось купити або коли хтось зі знайомих збирає на щось конкретне для своїх.

З початку війни вдонатив майже усі збереження на рахунки ЗСУ. Потім більше переключився на донати волонтерам (здебільшого знайомим і перевіреним) або відомі фонди (ПЖ, Притули). Відтоді, як трохи почав сам волонтерити — більше вже йде безпосередньо тим, з ким працюю, або ж на закупівлю потрібних для своєї волонтерки речей.
Загалом, останнім часом більше бажання якісь фінанси накопичувати, бо від мобілізації ніхто не застрахований, а періодичні запити від волонтерів типу «солдати їдуть на нуль, їм потрібні каремати і спальники» не додають віри у те, що держава чимось забезпечить — тож потрібно буде мати можливість все купити самому.

Я більше не доначу напряму ЗСУ.
Мій батько став волонтерити, тому просто передаю гроші йому і він закупає штуки для військових на передову: їжу, протигрибкові засоби, інші штуки по запиту (недавно попросили воду, наприклад), періодично починають збір на автівку на передову, вже дві відправили, скоро збиратимуть на третю.

На жаль так. Причин декілька. Невпевненість в завтрашньому дні у робочму місці і зп, і необхідність відкладати + тягнути дружину і допомагати матері.
Відношення влади зі всіма заборонами, мутками у верхах та інш. Так, звичайно, героїчні ЗСУ в тому не винні, але...

Доначу менше, бо потрапив в ЗСУ, а 50% з зарплати ЗСУ << 50% зарплати тімліда

Пока ИТшника насильно не мобилизуют — он покупает броню и экип для бойцов. А когда мобилизовали — приходится просить помощи на броньку для себя?

Мій колишній колега (CTO) сам пішов.
Сказав що амуніція коштувала йому 2500 ойро, з яких кевларовий бронік 1100, каска 500.

Я не знаю, але ж то не та сума, яку ІТ-вець мав би

просить помощи ... для себя

Інший приятель, не ІТвець, теж сам пішов.
Амуніцію видали.
Бронік спершу ні, потім — так, але такий собі.... Синій на фото бронік.
Потім сам собі купив з зарплатні.
Він же і казав, що за ті гроші, що отримують на передку, можна і самому собі купити самі необхідні речі.
Мова йшла про одяг та білизну. Бо ІПСО кричать, що хлопці «голі та босі»....

Поки не доводиться просити допомоги. Довоєнний жирок дозволяє:)

Зі США. Вдонатив біля 15к $. Доначу точково, спочатку слав нбу та фондам. Планую донатити далі. Але купляю сам, останнім часом немає довіри фондам. Дивізія мого знайомого майже не отримує допомоги не зрозуміло як фонди розподіляють оте все, декотрі зі знайомих злі і думають що все у львів’ян осідає, намагався роз’яснити що це мабуть не так і мабуть це частина іпсо.

Дивізія мого знайомого

Станом на 2022 рік у складі ЗСУ відсутні такі формування як дивізії, основним тактичним з’єднанням є бригада.
uk.wikipedia.org/...​ізія#Збройні_сили_України

Ну я в цьому не розбираюсь сорі. Мабуть, якось не так вислухав тоді.

Ну бо великі фонди купляють наприклад БПЛА, або зв’язок для арти або ще щось специфічне. Тому так, якщо ПЖ придбав 25 лелек, то їх побачить якась мізерна кількість людей, а всі інші будуть вважати що «гроші десь осідають».
Хз, я дуже уважно стежив за ПЖ, фондом Притули, дивився на команду, на звітність. Покищо якихось фактів які підірвали б довіру, не побачив.

Доначу в ПЖ вже 9 років, які до них взагалі можуть бути питання? У них є і звітність і репутація

Як і раніше, майже в ноль. Але дивлячись на процеси в країні стае все важче переконувати себе що не ідіот.

Якщо є знайомі на передку і можливість купувати самому по потребам, це може бути варіант якщо переживаєш. Але логістика може буди повільніше або швидше дивлячись де ти і як організуєш логістику.

Донать конкретним підрозділам і з мотивацією не буде проблем ніяких. Влада це одне. ЗСУ і країна це інше.

Донатив з самого початку відсотків 30-40% від доходу, але з початку літа враховую сюди ті нав’язані 25% курсової різниці

Цікаво читати коментарі типу «перестав донатити бо держава зробила <щось> погано».
Ви впевнені що тих людей караєте?
Я не знаю, може це трохи не очевидно, але чим більше ви донатите тим швидше вас випустять за кордон, швидше відмінять фіксований курс, і меньше вірогідність що ви самі потрапите на фронт.
Чи може це реінкарнація «хай син порошенко донатить, а я побільше грошей під матрас складу» ?

Доначу навіть більше ніж раніше

Але відчуття що після москалів доведеться битися з «владою»

тим швидше вас випустять за кордон, швидше відмінять фіксований курс, і меньше вірогідність що ви самі потрапите на фронт.

Жодна з цих речей не прмшвидшує перемогу. Навпаки

Так я мав на увазі що донати пришвидшують перемогу, а перемога = відкриті кордони, ринковий курс та відсутність повісток на вулицях. В чому я не правий? )

Перемога != відкриті кордони, ринковий курс та відсутність повісток.

Ці речі не взаємопов’язані. Мій коментар говорить про те що можливо доведеться робити ще майдан після відбиття москалів.

Країна закрилася, але не перейшла на воєнну економіку. В нас взагалі нема економіки виходить. В нас є люди які щось роблять з закордонними клієнтами і кормлять себе і тих хто втратив роботу, і є влада яка живе на гранти від Європи виходить. Мені ця ситуація не подобається і такі речі не можна допускати під час війни

Та в нас наче вибори є, нащо майдан? Чи ви думаєте зеля вже коронувався? )
Стосовно «влада неправильно робить економіку» — я хз, а є якісь бест практіс? Я можу там ще поговорити про економіку мирного часу, а економіка воєнного часу це «закат сонця вручну», тут уряд тупо кожен день рішає де взяти грошей щоб народ з голоду не здох.

Пропонуєте чекати і дозволити «обраному» робити все що він захоче, а потім просто іншого вибрати?) Ви з України?)

влада неправильно робить економіку

«Влада» не робить економіку взагалі. В нас нема економіки. Все. Нема її. Або закриваєш економіку і переводиш на режим війни, де «всі на заводах» (роблять гос замовлення), або відкриваєш і даєш економіці дихати. В нас закрили економіку і все.

тут уряд тупо кожен день рішає де взяти грошей щоб народ з голоду не здох

Що нарішав? Підкажіть, може я не знаю чогось? У нас армія живе за донати а люди виживають за відкладені грощі або ті що заробили віддаленною працею. Це не завдяки державі, а недивлячись на те що держава робить.

ЗСУ з Залужним намагаються щось зробити, Зеленський з закордонними партнерами домовляється про донати на армію і допомогу зброєю. А решта шо? Завтра Зеленський спотикнеться чи щось «не так» скаже, і США перестануть давати зброю що робити будемо? Здаватися? Бо економіка в пройобі і ніхто з «влади» з цим нічого не робить? Я б зрозумів цей аргумент в перші 3 місяця війни. Вже майже пів року пройшло

Пропонуєте чекати і дозволити «обраному» робити все що він захоче, а потім просто іншого вибрати?) Ви з України?)

Ну це так працює. Революція це така штука до якої треба тільки в крайньому випадку переходити. Бо можна взагалі країну втратити в пучині вічних революцій.

«Влада» не робить економіку взагалі. В нас нема економіки. Все. Нема її. Або закриваєш економіку і переводиш на режим війни, де «всі на заводах» (роблять гос замовлення), або відкриваєш і даєш економіці дихати. В нас закрили економіку і все.

Ну економіки нема бо вона знищена москалями. Мільйони втекли, купа території окупована. Всі хто мають бути на заводах — вже на заводах, заводи ж не резинові.
А що значить «закрили економіку»?

Що нарішав? Підкажіть, може я не знаю чогось?

Ну партнери потрошку дають, повернули мита на імпорт. Звісно ще друкується купа грошей. Але чесно кажучі я не знаю де ше Україні зараз брати грошей.

У нас армія живе
за донати

Ніт. Армія фінансуєтся здебільшого з бюджету, ЗП військовим платить держава. Волонтери точково закривають деякі потреби війська, теж дуже важливі, але державу взагалі не заміняють.

а люди виживають за відкладені грощі або ті що заробили віддаленною працею. Це не завдяки державі, а недивлячись на те що держава робить.

Ну так, це ж ринкова економіка. Держава ж не повинна створювати підприємства, в нас же не комунізм. Є системні проблеми, які всі роки незалежності заважають економіці рости, от як правоохоронна та судова система. Але нажаль це не те що можна швидко зробити під час війни.

А решта шо? Завтра Зеленський спотикнеться чи щось «не так» скаже, і США перестануть давати зброю що робити будемо? Здаватися? Бо економіка в пройобі і ніхто з «влади» з цим нічого не робить? Я б зрозумів цей аргумент в перші 3 місяця війни. Вже майже пів року пройшло

Думаю штати продовжать підтримку навіть без зеленського. Хоча за його промовами будуть сумувати)
Чесно при всіх питаннях які в мене є до влади — я хз що зараз можна робити щоб економіка розвивалась. Я не вірю що якісь податкові пільги або шось таке просте кардинально змінить ситуацію. В мене тільки одна надія що наші дорогі партнери дадуть нам грошей і змусять провести непопулярні реформи.

Ну це так працює.

мітинги в мирний час, а не революції.

Ну економіки нема бо вона знищена москалями.

Вони намагаються, але по факту в них лише бомбити щось виходить. Вони знищили великі заводи. це я розумію. Але все інше закрите, бо не можна знайти покупця. Справді, як його знайдеш, коли не можеш виїхати закордон і шукати його.

А що значить «закрили економіку»?

Не можна виїхати шукати клієнтів. Не можна налагодити експорт, бо канали дуже обмежені, і т.д.

Ну партнери потрошку дають

це взагалі збс, але до чого тут рішали? вони тут яким боком?

повернули мита на імпорт.

це насправді просто дурдом. Треба зняти мито з машин які їдуть на фронт. Зробили: зняли мито зі всього. Не ок? Ок, вернули мито на все. А процедуру зробити щоб можна було ввозити такі речі без доп мита?

Але чесно кажучі я не знаю де ше Україні зараз брати грошей

Експорт товарів, які тут зроблені. Можна ж не на заводі щось робити. Виготовлення ресурсів, обмін технологіями. Але ніт, кордони закрито, бо «всі втечуть».

Армія фінансуєтся здебільшого з бюджету

А в бюджет грощі зараз звідки йдуть? Через приколи з НБУ зараз грощі ніхто не завозить, вивезти щось — мало реально, бо клієнта не знайти, проекти не заходять.

але державу взагалі не заміняють.

Підіть скажіть це державі :)

Ну так, це ж ринкова економіка.

де? я щось пропустив і в нас відкриті кордони і можна валюту за ринковим курсом обміняти? В нас «замкнута» економіка де факто. Майже все всередині

Держава ж не повинна створювати підприємства

Військовий час. якщо вже зробили замкнуту економіку, то робіть держ замовлення, задіюйте людей, все таке. Або відкривайте економіку, давайте люди будуть добровільно це робити, «по ринковому». У нас ні туди ні сюди.

Але нажаль це не те що можна швидко зробити під час війни.

Ще як можна. Ще й треба. Більше ніж колись. Є проблема і є ресурс навіть. Береш і призначаєш ВСУшників на контроль того всього.

Думаю штати продовжать підтримку навіть без зеленського. Хоча за його промовами будуть сумувати)
Чесно при всіх питаннях які в мене є до влади — я хз що зараз можна робити щоб економіка розвивалась. Я не вірю що якісь податкові пільги або шось таке просте кардинально змінить ситуацію. В мене тільки одна надія що наші дорогі партнери дадуть нам грошей і змусять провести непопулярні реформи.

Шо це за інфантилізм?

Не можна виїхати шукати клієнтів. Не можна налагодити експорт, бо канали дуже обмежені, і т.д.

Бо немає алгоритму як гарантувати що людина повернеться. А якщо людина не повернеться то вважайте це ще одна схема виїзду за кордон за гроші.
В вас є ідеї стосовно цього?

це взагалі збс, але до чого тут рішали? вони тут яким боком?

Які рішали? Ви за владу?

це насправді просто дурдом. Треба зняти мито з машин які їдуть на фронт. Зробили: зняли мито зі всього. Не ок? Ок, вернули мито на все. А процедуру зробити щоб можна було
ввозити такі речі без доп мита?

З цим згоден

Експорт товарів, які тут зроблені. Можна ж не на заводі щось робити. Виготовлення ресурсів, обмін технологіями. Але ніт, кордони закрито, бо «всі втечуть».

З цим не згоден. Закордон виїхали мільйони українців, якщоб можна було якимись перемовинами бустнути економіку то вже б бустнули. По факту щоб експортувати товари — треба їх виробляти. В виробництва треба інвестувати. А країна в період війни це точно не те місце куди понесуть гроші.
Більш реалістичний варіант це «заробітчани», які працюють в європі і переказують частину заробленого сюди. Але нема законного механізма як людей які вже виїхали змусити сюди щось переводити.
Тому я і кажу що ситуація досить складна.

А в бюджет грощі зараз звідки йдуть? Через приколи з НБУ зараз грощі ніхто не завозить, вивезти щось — мало реально, бо клієнта не знайти, проекти не заходять.

Ну хтось заводить, а хтось не заводить. Ви маєте гарантію що при відміні політики фіксованого курсу все стане добре а не почнеться гіперінфляція та тотальне знецінення гривні в 3 рази?

де? я щось пропустив і в нас відкриті кордони і можна валюту за ринковим курсом обміняти? В нас «замкнута» економіка де факто. Майже все всередині

Ну вона всеодно ринкова, просто з обмеженнями )
Як я вже й писав гарантій що лібералізація цих питань покращить економічну ситуацію нема.

Ще як можна. Ще й треба. Більше ніж колись. Є проблема і є ресурс навіть. Береш і призначаєш ВСУшників на контроль того всього.

Це типу якщо когось розстріляти то одразу справи краще підуть?
Проблема зараз не в контролі а в тому що саме робити. Як під час війни заманити в країну підприємців щоб вони будували тут свій бізнес? Зараз колосальні зусилля направлені на те щоб розблокувати вивіз зерна, бо банально перекриті морські шляхи. В вас є якесь швиденьке рішення цієї проблеми?

Шо це за інфантилізм?

Інфантилізм це коли айтішники волають що треба зробити так як вигідно їм, а що буде з іншими та з країною загалом то вже таке, деталі.

В виробництва треба інвестувати. А країна в період війни це точно не те місце куди понесуть гроші.

ну, ми не дізнаємось. Бо нема кому їхати, домовлятись, щоб інвестували.

щоб можна було якимись перемовинами бустнути економіку то вже б бустнули.

Хто? Ті хто виїхав «на зовсім»? це не смішно

Але нема законного механізма як людей які вже виїхали змусити сюди щось переводити.

То може його зробити?

Ви маєте гарантію що при відміні політики фіксованого курсу все стане добре а не почнеться гіперінфляція та тотальне знецінення гривні в 3 рази?

Як діти малі. А зараз краще?

Ну вона всеодно ринкова, просто з обмеженнями )

де? Це не «економіка», це доживаєм те що є.

Як я вже й писав гарантій що лібералізація цих питань покращить економічну ситуацію нема.

Але є гарантії що стане гірше, якщо нічого не робити

Це типу якщо когось розстріляти то одразу справи краще підуть?

З чого ви це взяли. Я кажу про розлідування незалежними органами, перевірки по факту, і т.д. Там де один ставить підпис, буде троє. Вже складніше корупцію робити

Проблема зараз не в контролі

Нема контролю — нема проблем?)

Як під час війни заманити в країну підприємців щоб вони будували тут свій бізнес?

Треба виїхати за кордон, знайти інвесторів, і вмовити. Проблема в кроці № 1

В крайньому випадку хто заважає створити завод в Польщі? У нас скільки людей без роботи сидять? І нікуди поїхати не можуть робити щось корисне

араз колосальні зусилля направлені на те щоб розблокувати вивіз зерна, бо банально перекриті морські шляхи. В вас є якесь швиденьке рішення цієї проблеми?

Швидке є. Дешевого нема. Ефективне є, але треба більше зброї. Але з Європи щось не квапляться. ну ок

Інфантилізм це коли айтішники волають що треба зробити так як вигідно їм, а що буде з іншими та з країною загалом то вже таке, деталі.

цікава думка. Тобто те що нам вигідно виграти війну і мати план для довгої війни — це пофіг на інших? Ну технічно на русню пофіг, але ми ж не про них?

люди, які дійсно можуть про щось домовитися, домовляться і онлайн. Або отримають персональний дозвіл. А сіньйори дотнетчики — уви — не ті люди, що будуть вирішувати за глобальні інвестиції. Максимум ще один-два топіки «еміграція в {N}, моя історія» і все.

Я вже писав у сусідньому топіку, проект на 4 команди не прийшов в Україну, бо я не зміг поїхати до замовника. Поїхала людина з Німеччини, і проект пішов в інші локації.

Дивно, що ви не вірите, що податкові пільги якось змінюють ситуацію. Вам же навіть статистику про ті грьобані автівки показували. Без мита завозили ~40 тис/міс з митом ~10 тис/міс. Це все включно з тим що потрібно для армії. Виходить, що відсутність акцизів і мит збільшує товарообіг в 4 рази. Це я вам просто як приклад з даних, які відкрито публікували бо хайпове було питання і легко гуглиться. Приблизно так саме справи і з іншим імпортом. З експортом справи значно гірше, бо логістика поламалася і налагоджувати її важко без можливості виїхати + валюту експортери заводять по мінімуму через фіксований курс, що сильно сповільнює бізнес.

статистика річ оманлива. Ви думаєте що 40к завезли без мита, а я думаю що це завозили собі на дачу ультра дорогі машини, поки не треба сплачувати, бо зналу що лавочку прикриють. Обидва праві, бо в нас лише середня температура в лікарні по тій статистиці.
тому

Виходить, що відсутність акцизів і мит збільшує товарообіг в 4 рази.

ніт

Приблизно так саме справи і з іншим імпортом.

взагалі ніт, зовсім різні області і впливаючи фактори

З експортом справи значно гірше, бо логістика поламалася і налагоджувати її важко без можливості виїхати + валюту експортери заводять по мінімуму через фіксований курс, що сильно сповільнює бізнес.

це правда. Ітак, хто винен в цьому?

Ну дивіться, вам привели конкретний факт. Без мит завозили в 4 рази більше авто. Звідси однозначно слідує що «відсутність акцизів і мит збільшує товарообіг в 4 рази». Ну це от так, підверджено на практиці, подобається вам це чи ні.

Далі ми можемо робити якісь припущення. Ну нехай всі 100% цих авто були ті самі ультрадорогі машини. Що тепер? З чого слідує що значить на них треба вводити акцизи і мита?

Але, очевидно, що 100% ввезених авто не могли бути ультрадорогими, значить що хоч якийсь відсоток з них це недорогі авто, авто для фронту тощо.

Зараз, просто через те що вам ірраціонально не подобаються певні люди (ті хто зміг собі ввести ультрадорогі авто), ми просто з розмаху бʼємо по усім іншим. Ну от навіщо? Ну ввезли вони ті авто, врешті решт на супутніх послугах витратять в Україні трохи грошей (паливо, техобслуговування, мийка і т.д.). Як це погіршить життя інших людей?

Ну дивіться, вам привели конкретний факт. Без мит завозили в 4 рази більше авто. Звідси однозначно слідує що «відсутність акцизів і мит збільшує товарообіг в 4 рази».

а хіба з цього однозначно не слідує, що з країни витекло в чотири рази більше скв, а вигоди з цього країні 0? А якщо якимось чином використовувався «фіксований» курс бакса, бо державі ще й збитки.
Пан Андрій правильно вказав причину:

Треба зняти мито з машин які їдуть на фронт. Зробили: зняли мито зі всього. Не ок? Ок, вернули мито на все. А процедуру зробити щоб можна було ввозити такі речі без доп мита?

Причина не в наявності чи відсутності мита взагалі, а в тому, що не вивели з-під мита необхідні речі, лишивши мито (раз воно виявилося необхідним) на невійськові автівки.

тут лише один висновок — без мита підвищується імпорт. а так як держава цим митом (на авто) не підтримує держ-виробника — то мита на авто простий грабіж.
а ось мита на товари, які у нас виробляються — це захист нацвиробника

Так і є, в цьому призначення мит. Вражає що майже ніхто цього не розуміє. Щоправда захищати нацвиробника теж треба обережно, важливо також не забувати про місцевого споживача. Якщо в нас виробляють купу соняшникової олії, то мабуть споживач не так багато втратить, якщо іноземна олія буде на 30% дорожча. Але якщо з авто в нас виробляли тільки Ланоси, то може ну його нафіг того місцевого виробника?

Нічого не правильно. Я не знаю як от можуть бути не очевидними очевидні речі. Якщо нема мита на авто для фронту, а для інших видів авто таке мито є, то при ввезені авто для особистих потреб якийсь митник може запропонувати заплатити йому вдвічі менший за мито хабар, і багато хто охоче заплатить. Для чого платити більше якщо можна платити менше?

Так, система (організація роботи) має зменшувати ризики корупції.
Проте зараз ми маємо:
— державі потрібні гроші.
— волонтерам/армії потрібні автомобілі.
просто завезти без мита тисячі будь-чого (тих самих люксових автівок для перепродажу і наживи бізнесменів) нічого не дасть ні державі ні зсу. «підвищується імпорт» тут, на мій погляд, не те щоб прямо добре — гроші за той імпорт осідають де завгодно, але не у нас.
повернути мито на все — армія і волонтерка в прольоті.
розробити швидкий і прозорий механізм безкоштовного розмитнення волонтерки — це рішення. І саме продуманий механізм розмитнення не дозволить дати «на лапу».

Ну добре, хоча б забрати мита для волонтерки це вже краще ніж нічого, тут я згоден. Але коли є якась лазійка в законодавстві, типу різних правил для різних груп населення, то я не можу навіть сумніватись що нею будуть користуватись.

Я за те щоб мит не було взагалі. Але зараз війна, державі дійсно потрібні гроші. Тоді можна було б просто зменшити мита. Хай би це було 3%, а не 30% від вартості. Це точно не зменшило б потік автівок на 3/4, і не сильно заважало б волонтерам, а також заради 3% мало б хто ризикував займатись корупцією.

Ви прикидаєтесь чи мені вам справді треба розжовувати?

Ну давайте, розжуйте. Я от з початком війни побачив що кожному в країні просто необхідно мати власний транспорт, для того щоб мати можливість вільно рухатись під час війни. Тому скоро отримаю водійські правда, далі хочу купити собі авто через декілька місяців. Мені дійсно цікаво чому вам так важливо щоб я за це авто переплатив приблизно 30% від вартості.

а, тобто це просто питання власної вигоди. Цілком зрозуміло (не іронія)

Питання власної вигоди я просто навів як приклад. Думаєте мій випадок такий унікальний на всю країну?
А тут я пишу, тому що на початку війни дуже надихнувся тим що можливо із нашої постсовкої бюрократократії вийде щось путнє, тоді було стільки чудових ініціатив (від масової роздачі зброї всім бажаючим, до скасування мит і зборів). Але тепер бачу що чиновнички не хочуть віддавати так добре насиджені корупційні місця, і все відкатується назад. Сумно просто за усім цим спостерігати.

та ніі, ти тут перебільшуєш і прикрашаєш. Вірніше спершу прикрашаєш, а потім перебільшуєш.
Зі зробленого поспіхом дууууже рідко може вийти щось путнє, а всі «чудові ініціативи» початку війни були імєнно шо зроблені поспіхом. Ту ж зброю потрібно обліковувати, як і автомобілі. На мита і збори в принципі живе держава — диви, країн без мит одиниці (чи їх взагалі нема?), але навіть там існує якийсь вагомий платіж чи зобов’язання. Дійсно прогресивну річ вже би хтось впровадив.
Усі ці ініціативи, як мінімум, показали можливості і дозволили оцінити переваги чи недоліки цих ініціатив. І в подальшому вже можна буде використовувати отриману інформацію як аргумент для впровадження не поспішних рішень.
А от про корупційні місця цілком згоден. І «просто спостерігати» за цим не потрібно, звісно.

Та ж і не кажу що введені ініативи були такими ж вже ідеальними. Нічого подібного, але принайні напрямок був обраний. Чомусь як тільки саме існування держави виявилось під загрозою, так одразу виявилось що не так вже і страшно коли населення має власну зброю, виявилось що і без мит ми якось можемо, і податки можемо знизити. Але як тільки така сильна загроза зникла, так одразу почали повертати назад, замість того щоб розвивати ініціативи перших тижнів війни.

На мита і збори в принципі живе держава

Первое. Наполнение бюджета != жизни страны.
Второе. Пошлины это в первую очередь инструмент протекционизма, а не наполнения бюджета.
Финансовая безграмотность и совок в головах это большая проблема, которая наносит ущерба больше чем коррупция.

держава == государство
держава != страна
Просто безграмотність нитиків це ще більша проблема, уви

И что это меняет?)

Первое. Наполнение бюджета != жизни государства.
Второе. Пошлины это в первую очередь инструмент протекционизма, а не наполнения бюджета.

держава без бюджету? без зарплат, соціалки? нєт, спасібо.
мито частіше усього для регуляції, згоден. Я не калькулював, яка «упущєнная вигода» була втрачена, коли мито скасували — можливо там насправді копійки для бюджету (але не копійки для людей «на калітці»). А можливо то досить вагомі на теперішній час суми. А ситуацію ми розглядаємо в контексті війни, а не абстрактно.
Як покажеш мені викладки, з яких буде видно, що то незначні для держави суми — погоджуся з тим, що мито можливо і не треба було повертати. «можливо» — тому, що навіть попри відсутність власного повноцінного виробництва є куди прикласти протекціонізм і гроші. дилери, великовузлове складання, еконорми, видатки на роботу тої ж митниці — все це теж не варто виносити за дужки.

все життя — питання власної вигоди. кожний лише шукаю її там, де може. Ось держава, наприклад, вводить мито на авто заради власної вигоди, і забирає кошти у тих, хто це авто купує :)

штати продовжать підтримку навіть без зеленського. Хоча за його промовами будуть сумувати

Я такого трешу давно не бачив :)

Особливо вони будуть сумувати по його регенту Єрмаку (позивний в ФСБ — «Козирь») і найближчому оточенню Зеленського: замголови ОПи Татарову, силовику часів Януковича, який розганяв Майдан, Баканову, який завів і повернув в СБУ стільки агентів РФії, що СБУ стало головним інструментом швидкого «зливу» півдня країни, Гетманцеву, який робить із ринкової економіки фіскально-корупційну. І багато інших чудових персонажів.

Штати продовжать підтримку бо бачать союзників в українському суспільстві. Їх допомога це інвестиція на десятиліття.
А всякі мудаки з ОП були, є і будуть, не одні так інші.

Лайф-хак: якщо не обирати мудаків, то їх у влади не буде.

З одного боку я цю тезу повністю підтримую, я за свідомий вибір. З іншого, чи є в світі якась країна, навіть найдемократичніша, в якій нема мудаків при владі? Я такої не знаю. Тому прогнозую що в нас теж завжди будуть якісь мудаки.

Справа навіть не в наявності їх взагалі, а в концентрації.
Звісно, нічого ідеального немає.
І дуже важливо — напрям руху країни. Чи в вірному напрямку йде розвиток? Чим конкретна людина чи партія до того довела, що поведе країну в правильному напрямку?
Ось такі питання варто було б ставити собі нашим виборцям перед кабінкою для голосування.

Важливо щоб мудаки по мінімуму впливали на загальний рух речей в державі. Для цього потрібно побудувати систему. І от нам потрібні ті хто побудує.
Де їх взяти — побачимо.

Такі вже були. І що, українці побачили їх роботу? Ні. Бо вони все міряють телевізором.
А будувати інституції — це робота на десятиріччя. Українці вирішили, що якщо їм не збудували Швейцарію за 5 років, то немає чого й колошматитись. Краще обрати анти-майдан і війну.

Такі і були і є. Якщо ви маєте наувазі що «от при Порошенко так круто все зробили, а зелені тільки все розвалили». То це не так, зараз теж є фахові люди, які працюють на державу, є корисні реформи. Наприклад та ж земельна реформа. Або запуск антикорупційного суду. Але ви праві в тому що часто праця цих людей залишається непоміченою нажаль. Мабуть треба більше розповідати про це.

Земельна реформа готувалась 4 роки, з 2015-го. Все, що залишилось зеленим — прийняти (вже в ізуродованому «під Беню» вигляді) той законопроект, який готували до них.

Закони про судову реформу всі були прийняті за часів ВР 8-го скликання, тобто БПП+НФ. І ця реформа йшла крок за кроком. Вже був реформований ВС, а для створення АКС треба було пройти стадію створення ВРП, і цю стадію судді тупо саботували, тому й не встигли створити АКС.
Дійшла стадія до створення АКС — створили.
Але сама реформа — закони про неї, були прийняті задовго до Зеленського і СН. І закон про мову, і закон про реформу освіти, і закон про реформу медицини, і децентралізація — вся законодавча база реформ, які хоч якось зараз йдуть — все було закладено в 2014-18 роках.

праця цих людей залишається непоміченою

Можете конкретніше розказати, кого саме ви маєте на увазі? Якіх саме людей? Кого персонально?

Земельна реформа готувалась 4 роки, з 2015-го. Все, що залишилось зеленим — прийняти (вже в ізуродованому «під Беню» вигляді) той законопроект, який готували до них.

Так так, все було створено за каденції Петра Олексійовича ))
Це не правда, земельна реформа повністю пропрацьована цим складом парламенту. Минулий склад цим не зацмався бо це не популярно, можете згадати скільки зради було.

Закони про судову реформу всі були прийняті за часів ВР 8-го скликання, тобто БПП+НФ. І ця реформа йшла крок за кроком. Вже був реформований ВС, а для створення АКС треба було пройти стадію створення ВРП, і цю стадію судді тупо саботували, тому й не встигли створити АКС.
Дійшла стадія до створення АКС — створили.
Але сама реформа — закони про неї, були прийняті задовго до Зеленського і СН. І закон про мову, і закон про реформу освіти, і закон про реформу медицини, і децентралізація — вся законодавча база реформ, які хоч якось зараз йдуть — все було закладено в 2014-18 роках.

Судова реформа при Порошенко нажаль проовалилась. Саме тому зараз вже нова спроба судової реформи, за яку проголосували не так давно. Там ідея в тому щоб провести сертифікацію наших судей комісією де 50% міжнародні експерти а інші 50 — обрані суддями делегати і вирішальне право голосу за міжнародними експертами. Почитайте експертів з фундації де юре, вони про це пишуть.

Можете конкретніше розказати, кого саме ви маєте на увазі? Якіх саме людей? Кого персонально?

Якщо брати уряд то Марченко, Малюська, Ляшко, Федоров, Свириденко — більш меньш притомні люди. В уряді Гончарука працювали Маркарова, Новосад — про них гарні відгуки. Рєзніков — дуже професійний пан. Залужний — ноу коментс, красунчик.
В парламенті теж є притомні депутати типу Янченко, Чєрнєва.
Мілованов контраверсійний пан, але я його поважаю.
Знову ж, ідеальних людей не буває, і якщо ви будете шукати про них щось погане то знайдете.

земельна реформа повністю пропрацьована цим складом парламенту.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc2_5_1_J?ses=10009&num_s=2&num=&date1=&date2=&name_zp=%C7%E5%EC%E5%EB%FC%ED%EE%E3%EE+%EA%EE%E4%E5%EA%F1&out_type=&id=

ВР 8-го скликанні — 8 сторінок роботи над Земельним кодексом.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc2_5_1_J?ses=10010&num_s=2&num=&date1=&date2=&name_zp=%C7%E5%EC%E5%EB%FC%ED%EE%E3%EE+%EA%EE%E4%E5%EA%F1&out_type=&id=

ВР 9-го скликання — 3 сторінки.

Я не спорю, що хоч якийсь ринок землі краще, ніж ніякого. Але почитайте відгуки міжнарожних експертів про ті зміни, що внесені в Кодекс «зеленими» — там за корупційними дірками іншого нічого і не видно.

Якщо для тебе повністю реформований Верховний суд, який зараз витримує страшенний корупційний тиск зелених, — це «провалена реформа», то про що тут казати. Що значить «перезапущена реформа» — я взагалі не розумію, якщо вона йде, грунтуючись саме на тих законах, які були прийняті 8-ю Радою? В якому місці її «перезапустили»?

Федоров

Фрази «Роль кібербезпеки сильно переоцінена», розгін всієї групи кібербезпеки в Кабміні і злам і витік всіх даних із Дії прямо перед війною — це чудове досягенння, згоден.

Ляшко

Це той, що дозволив продати в Росію медичні маски на початку пандемії по 25 копійок? Крутой мен. Хоча, хто він такий, щоб сперечатись із зеленським. Бо саме тільки зеленський разом із РНБО міг розблокувати СТРАТЕГІЧНИЙ резев, із якого ці маски і продавали. А на ЦГЗ Ляшко тисне так же само, як і його попередник Степанов. Фактично, реформа системи охорони здоров’я була зупинена в 2019 році, встигли тільки дійти до стадії вторинних спеціалістів, а ось останній головни етап — перевод на нову форму розрахунків стаціонарів і кліник — заблоковано.

Малюська

(де тут значок йбвшмт?)
www.dw.com/...​ugolovnoe-delo/a-57246880

Резніков, Залужний

Це — кадри, яких зеленського примусили призначити в обмін на мовчання про його роль в зриві операції по затримці вагнерівців.

Кадри зеленського — таран, який просрав 2 роки поспіль всю програму переозброєння, зруйнував реформу харчування і не закупив жодного броніка та каски за 3 роки під час війни.
І хомчак, який мав сісти ще за Іловайськ, але став начГШ і повернув купу совкового бюрократичного гімна в армію, а азодно і здав чудові вигідні позиції на багатьох участках форнту.

ВР 8-го скликанні — 8 сторінок роботи над Земельним кодексом.

Основа реформи це знаття мораторію на продаж землі сілгосп призначення. Це зробили зелені. Під шаленим тиском з боку всяких інтересантів. Тому сорян, це так не працює що ВР 8го скликання щось проробило і тепер це їх заслуга. В нас всі реформи вже кимось пророблені. Основна проблема — впровадження в життя.

Я не спорю, що хоч якийсь ринок землі краще, ніж ніякого. Але почитайте відгуки міжнарожних експертів про ті зміни, що внесені в Кодекс «зеленими» — там за корупційними дірками іншого нічого і не видно.

В земельної реформи є вади бесперечно, але більшість експертів оцінюють її склріше позитивно ніж негативно. Тут головне що ми нарешті позбулись цього мараторію, а покращувати далі вже політично легше.

Верховний суд, який зараз витримує страшенний корупційний тиск зелених, — це «провалена реформа», то про що тут казати. Що значить «перезапущена реформа» — я взагалі не розумію, якщо вона йде, грунтуючись саме на тих законах, які були прийняті 8-ю Радою? В якому місці її «перезапустили»?

Верховний суд це добре, але основне правосуддя чиниться в звичайних та апеляційних судах. І створена при порошенко ВРП не змогла очистити суддівський склад, бо також виявилась корумповоною.
Нова спроба перезапуску судової реформи описана тут minjust.gov.ua/cat_414
Там також є посилання на прийняті закони.
Стосовно того чому не вдалась минула спроба можна тут почитати аналітику m.facebook.com/...​/1009952669210825/?type=3

Взагалі рекомендую https://dejure.foundation/ якщо вас цікавить тема судової реформи, вони стежать і все аналізують.

Фрази «Роль кібербезпеки сильно переоцінена», розгін всієї групи кібербезпеки в Кабміні і злам і витік всіх даних із Дії прямо перед війною — це чудове досягенння, згоден.

Факап звісно, я нічого не кажу на захист, але ж Федоров ще й старлінки в маска вициганив ))
Насправді хоча факапів багато загалом напрям думок в нього цікавий і впровадження цифрових документів, цифрових послуг — правильна тема. Питання безпеки пофіксять, а права в дії залишаться )

Це той, що дозволив продати в Росію медичні маски на початку пандемії по 25 копійок? Крутой мен. Хоча, хто він такий, щоб сперечатись із зеленським. Бо саме тільки зеленський разом із РНБО міг розблокувати СТРАТЕГІЧНИЙ резев, із якого ці маски і продавали. А на ЦГЗ Ляшко тисне так же само, як і його попередник Степанов. Фактично, реформа системи охорони здоров’я була зупинена в 2019 році, встигли тільки дійти до стадії вторинних спеціалістів, а ось останній головни етап — перевод на нову форму розрахунків стаціонарів і кліник — заблоковано.

Ляшко ж до пандемії був лише санітарним лікарем, ви впевнені що це до нього? Якщо до нього є питання по корупції — поділіться лінками, я почитаю, може я не правий.
В цілому під час пандемії чув від волонтерів про нього схвальні відгуки.

(де тут значок йбвшмт?)
www.dw.com/...​ugolovnoe-delo/a-
57246880

А що далі було з цією карною справою ви читали? ) Ви краще почитайте про його діяльність, про реформування тюрем, інтервью послухайте, це досить прогресивний пан.

Це — кадри, яких зеленського примусили призначити в обмін на мовчання про його роль в зриві операції по затримці вагнерівців.

Привіт конспірологія )

Кадри зеленського — таран, який просрав 2 роки поспіль всю програму переозброєння, зруйнував реформу харчування і не закупив жодного броніка та каски за 3 роки під час війни.
І хомчак, який мав сісти ще за Іловайськ, але став начГШ і повернув купу совкового бюрократичного гімна в армію, а азодно і здав чудові вигідні позиції на багатьох участках форнту.

Таран та Хомчак це так, величезні факапи. (хоча Хомчак був генералом ще за Петра Олексійовича!!!)

Загалом я вас зрозумів, ви хочете жити в чорно білому світі, де є кумир Порошенко, все що добре або було зроблено при порошенко, або починалось при порошенко, і всі люди які працювали при порошенко були хороші, а всі що зараз — погані, навіть якщо це тіж самі люди.

Я так не вважаю, я слухаю експертів, дивлюсь розслідування журналістів, збираю думки з декількох сторін і потім вже роблю висновки. Мені в чорнобілому світі некомфортно бо він кольоровий.

Привіт конспірологія )

Зараз ще лєнка із США із страпоном в сраці повернеться, знову «консаіроологія» почнеться.

Загалом я вас зрозумів, ви хочете жити в чорно білому світі,

Ні, не зрозуміли.

Я головне вже казав. Головне — куди рухається країна. Глобальний тренд. Так ось в 2014-18 країна рухалась в ЄС та НАТО.
А куди країна рухалась в 2019-21 роках — ви мені скажіть.

Ну як сказати, деякий відкат реформ був, це безперечно. Але в цілому ми як рухались в ЄС та НАТО так і рухаємось, навіть кандидатство отримали.
Тож я б не сгущав фарби )

Ок, подивимось на кроки, які наближали нас до ЄС та НАТО.

1. Повернення в країну Коломойського і Портнова і підкорення ними низших ланок українських судів, що за 3 роки вилилось для країни в сотні мільярдів гривень збитків.
1а. Повернення менеджменту Коломойського в УкрНафту, а також захоплення Коломойським менеджменту Центренерго. Це теж вилилось в збитки державі на десятки мільярдів гривень за ці роки. Держкомпанії, які вийшли в прибуток в 2017-18 роках, стали знову глибоко збитковими.
1б. Незаконне звільнення Коболева із Нафтогазу і незаконне же призначення на його місце Вітренка, людини Коломойського, який віддав державного газу структурам Коломойського на мільярди доларів.

2. Ігнорування Зеленським самміту НАТО в 2019 році. З того ж, 2019 року, ми не маємо при НАТО спецпредставника України — його тупо не призначають всі ці роки.

3. Бойкотування президентськими членами комісії по вибору голови САП засідань по затвердженню обраного кандидата. Протягом 2-х років! Нагадаю, призначення голови САП — одна з найбільших вимог ЄС до України в частині боротьби із корупцією.

4. Фальсифікація конкурсу на голову ДБР.

5. Відкрите політичне переслідування опозиції. Аж до того, що доводилось втручатись єврокомісаріату та держдепу США.

6. Переслідування свободи слова. Тут багато треба писати. Десятки епізодів, указів, законопроектів із ОПи.

7. Захоплення контролю над ЦВК та фальсифікація місцевих виборів та довиборів в Верховну Раду.

8-100. Та там цих зашварів, саме системних, проти інституцій демократії та проти шляху до ЄС та НАТО — вагон та маленька тележка.

І, на мою думку, невірно приписувати ЦІЙ ВЛАДІ те, що нам надали статус кандидата в ЄС. Цей статус надали народу України та ЗСУ, що створювалися фактично з нуля з 2014-го року, які не завдяки, а всупереч діям влади, дають копняків русні.

Слухайте, всі ці зашквари, вони є, я їх не збираюся захищати. Але зашквари є і у минулої влади. І їх теж немало.

Вангую що наше наступне спілкування продовжиться в тому ж ключі, в тезах «все що було добре, сталося за порошенка», " все що було погано — порошенко не винен«, «все що сталося після порошенка — все погано».

І це не дуже продуктивно, тому я не хочу його продовжувати. Хочу лише побажати щоб ви трішки більш широко дивились на світ, розглядали те що відбувається з багатьох сторін. Бо я чув є люди, яким їх кумир сказав що в сусідній країні нацисти, і вони, уявляєте, пішли з сусідами воювати. Прям на слово повірили. Впевнений що ви не такий, ви вище за все це ) вірю в вас

Так, дійсно, «зашквари» оточення завджи були і будуть. Правда, є різниця між локальними зашкварами і інституціональними, як то скасування Зеленським своєї участі в самміті НАТО, або закон «про олігархів» авторства ОПи, який направлений виключно на підпорядкування Зеленському і Коломойському всіх медіа-ресурсів країни. Або незаконні укази Зеленського, де він перевищує свої владні повноваження і це вже підтвердженно Верховним Судом України — один із його указів скасовано рішенням ВСУ саме з таким формулюванням.

Вдумайтесь, Гарант Конституції сам її порушує і неодноразово. Останнє порушення — «відсторонення» Генпрокурора та голови СБУ. У Президента України немає таких поноважень. Від слова зовсім. І навіть воєнним станом не прикриєшся навіть в тій редакції, яку прийняли СН+ОПЗЖ навесні цього року, бо ані Генпрокуратура, ані СБУ не є «органом місцевого самоврядування».

А ще подивіться, як реагували на «зашквари» отчоення попередня влада і як — ця.

Звісно Єрмак це глобальний зашквар, а Грановський і Кононенко то локальний зашквар. Татаров то глобальний зашквар, а Райнін то локальний зашквар, затягування з антикор судом це локальний зашквар, а затягування призначення прокурора САП це глобальний зашквар.
Ще при Порошенко ми втратили величезні запаси снарядів 152 калібру та не спромоглися побудувати завод, який би їх виготовляв, але це локальний зашквар, а от діяльність Тарана то глобальний зашквар.

Я логіку зрозумів, далі можемо не продовжувати.

Грановський і Кононенко

Окрім страшних слів «Гарновський і Кононенко», що конкретно ви проти них маєте? Які конкретні злочини їм інкрімінують?

Ще при Порошенко ми втратили величезні запаси снарядів 152 калібру

Це такий натяк на те, що у нас не було захисту складів та арсеналів? Так, його і не було до 2015 року. На захист і реконструкцію складів виділяли при Януковичі по 10 млн грн на рік, в 10 разів менше, ніж треба. Як раз в новому бюджеті на 2015 рік було вже закладено велику суму на реконструкцію складів озброєння і боєприпасів. І с тих пір кожен рік по одному-два склади реконструювались і відновлювались. Частину встигли підірвати російські диверсанти. До речі, вони продовжували підривати склади і при Зеленськом.

не спромоглися побудувати завод

Якщо це так легко, то чому завод не побудований в ці 3 роки з 2019-го?

Це — риторічне питання. Бо згідно програми переозброєння армії 2017-2022 років, прийнятой РНБО, ЗСУ мала вже в 2020-21 роках перейти на Богдани 155мм і тому будувати завод під снаряди радянького калібра 152мм не було ніяких підстав. А будувати завод під снаряд 155мм — глупо, бо їх випускають сотні компаній у світі.

діяльність Тарана то глобальний зашквар

Так, повністю зірвані ДОЗ два роки поспіль — це не зашквар навіть. Це — державна зрада. Але довести злий умисел майже неможливо, тож, Таран просто вкрав на поверненні в роботу корупційних компаній-постачальників харчування в армію і втік на дачку.

Окрім страшних слів «Гарновський і Кононенко», що конкретно ви проти них маєте? Які конкретні злочини їм інкрімінують?

Корупція на оборонці, конфлікти з міністрами? Чи ви не пом’ятаєте розслідування Бігуса, та конфлікт Кононенко з Абромавічусом?
Чи по порохоботській традиції ви вважаєте що це все заказуха на чесних панів?

Це такий натяк на те, що у нас не було захисту складів та арсеналів? Так, його і не було до 2015 року. На захист і реконструкцію складів виділяли при Януковичі по 10 млн грн на рік, в 10 разів менше, ніж треба. Як раз в новому бюджеті на 2015 рік було вже закладено велику суму на реконструкцію складів озброєння і боєприпасів. І с тих пір кожен рік по одному-два склади реконструювались і відновлювались. Частину встигли підірвати російські диверсанти. До речі, вони продовжували підривати склади і при Зеленськом.

Наші основні стратегічні запаси були знищені при порошенко. І саме тому зараз ми дуже страждаємо від дефіциту боєприпасів.

Якщо це так легко, то чому завод не побудований в ці 3 роки з 2019-го?

Це — риторічне питання. Бо згідно програми переозброєння армії 2017-2022 років, прийнятой РНБО, ЗСУ мала вже в 2020-21 роках перейти на Богдани 155мм і тому будувати завод під снаряди радянького калібра 152мм не було ніяких підстав. А будувати завод під снаряд 155мм — глупо, бо їх випускають сотні компаній у світі.

Це не легко але це треба було робити. Ніякі Богдани в найближчі десятиліття не змогли б замінити всю нашу радянську артилерію, для якої і потрібен 152 калібр.

Так, повністю зірвані ДОЗ два роки поспіль — це не зашквар навіть. Це — державна зрада. Але довести злий умисел майже неможливо, тож, Таран просто вкрав на поверненні в роботу корупційних компаній-постачальників харчування в армію і втік на дачку.

Та я згоден. Я ж за те кажу, що всі ці 8 років ми нажаль мали купу факапів в оборонці, в результаті чого зараз маємо війну і великі втрати.
Стосовно Тарана я дуже сподіваюсь що стосовно нього буде карна справа.

Чи ви не пом’ятаєте розслідування Бігуса

Нагадайте результати кримінальних розслідувань по результатам цього «розслідування»?

Я скажу ті результати публікації «розслідування» Бігуса, які відомі на зараз:

— зниження рейтингу Порошенка майже вдвічі перед самими виборами.

— руйнування секретної спецоперації розвідки з контрабандного постачання над-важливих для ППО та авіації запчастин із РФії (привіт, обстріли мирних міст в 2022-м!).

— після цього «розслідування» ДБР вилучили клістрони від С-300 із бойових частин ППО і номера цих клістронів тут же «утекли» в РФ. В результаті чого було зруйновано нашу агентурну мережу на оборонних підприємствах і в ЗС РФії.

— незаконне оприлюдення деталей кримінальних справ, які в той момент ще розслідувались НАБУ (з 2016-17 років). Нічого нового в «розслідуванні» Бігуса, окрім рандомного додавання імен Гладковського та Порошенка в різні частини клпіу, — немає.

— є вже рішення суду, яке доводить, що Бігус фальсифікував записи в своєму «розслідуванні», щоб додати Гладковського, як учасника корупційної схеми. Той же самий суд зобов’язав Бігуса оприлюднити заперечення щодо участі Олега Гладковського в корупційних схемах, що згадуються в його сюжеті.

— Гладковський моментально подав у відставку. Як звичайни європейский чиновник. До речі, так само вчиняв раніше і Порошенко, коли на посту секретаря РНБО просував Україну в НАТО і проти нього вкинули «компромат». «Компромат», звісно, виявився пшиком, але Порошенко подав у відставку з свого поста одразу ж.

та конфлікт Кононенко з Абромавічусом

Це той самий Абромавічус, який чолив УкрОборонПром і розвалив його всього за 2 роки? Зробивши більшість підприємстів концерну збитковими, а деякі додвівши до того, що вони перейшли на 1-денний робочий тиждень.
Які саме докази корупції з боку Кононека, окрім слів Абромавичуса, є в «справі»?

Чи ви хочете, щоб я комусь вірив на слово? Навіть, якщо це — Абромавічус (який у себе на батьківщині нічого не досяг, а тут у нас тільки дуже багато і красиво говорив. Прям як Зеленський).

Може, я щось не знаю? Додайте подробиць цієї справи. Фактичних.

всі ці 8 років ми нажаль мали купу факапів в оборонці,

Це перекручення і маніпуляція.

При Порошенкові+Полтораці:

— оборонні підприємства працювали в 3 зміни. При Зеленському+Тарані — один день на тиждень.

— за 1.5 роки більше половини армії було переведено на новий стандарт харчування. Таран повністю зупинив цю реформу і повернув корпуційні фірми-монополісти в армію.

— за 3 роки вся армія була забезпечена новою формою, рюкзаками, броніками, шоломами, берцями, шкарпетками, аптечками, тощо. За 3 роки Зеленського+Тарана не було закуплено ЖОДНОГО бронежилета, ЖОДНОГО шолома, а форму замовили тільки влітку 2021-го і те якусь жалку кількість.
Саме тому на початку цієї фази війни ми знову, як прям в 2014-м, почали з того, що тягали захісникам броніки, шоломи, форму, взуття, тощо. І перші 2 місяці займались тільки цим, а не тими речами, які не покриває МОУ (як це було в нашій волонтерській групі 2017-19 роках).

— в 2017 році стартувала масштабна програма забудови ППД. Будували гуртожитки замість казарм, багатоквартирні дома для сержанського складу, зручні теплі казари на полігонах замість палаток. В 2019-му році ця програма повністю зупинена. Те, що встигли здати — працює. Все недобудоване (на наші гроші!) — гниє.

— порівняти кількість відновлених танків і БТР-ів в 2014-18 і 2019-21 рока — різниця більше, ніж в 20 разів.

— в 2015-18 роках активно розвивались програми розробки нового озброєння: Нептун, Богдана, Вільха, Грім-2, тощо.

— в 2014-18 роках були прийняті на озброєння сотні нових зразків зброї та техніки. В 2019-22 — тільки те, що вже було на 90-100% готово до 2019 року.

Я приблизно розумію, кого саме ви вважаєте експертами і кого слухаєте. Я можу сказати тільки, що це — не саме надійне джерело інформації :)

Наші основні стратегічні запаси були знищені при порошенко

Тепер залишилось сказати, що й курс гривні теж Порошенко впустив і все стане на свої місця :)

Тобто, навіть те, що ви — девелопер, не додає розуміння, що існує ІНЕРЦІЯ систем.

Що якщо ЗВР грабували 5 років до того і тримали штучно курс гривні 8, спалюючи по мільярду доларів на місяць, то зміна курсу — це наслідки хозяйнування ТИХ політиків, хто спалював ЗВР, а не тих, хто прийшов їм на зміну.

Так само і зі складами. НЕ існує золотої рибки. При Януковичі в Україні російські диверсанти не підривали склади, але і ніхто не опікувався їх безпекою. Тому, коли Росія розпочала війну проти нас (в курсі, що у нас — війна з 2014 року йде?), склади та арсенали виявились перед диверсантами абсолютно незахищеними.
І не треба повторювати казки «експертів» про відсутність політичної волі чи щось таке. Перші декілька місяців у нас стояла задача просто опвернути КЕРОВАНІСТЬ державними структурами. В Криму майже 100% робітників МВС і СБУ виявились колаборантами і одразу перейшли на бік ворога. Начальник Кримського ВО ЗСУ одразу після призначення на посаду присягнув Ху.лу.
Так ось, теж саме, тільки в менших масштабах, відбувалось і на неокупованій території. Перед тим, як починати якусь контрдиверсійну діяльність, треба було вичистити російську агентуру із середини СБУ/ГУР.
І ось як тільки нормально запрацював контрдиверсійний департамент СБУ, були вже захоплені перші диверсійні групи, а одна диверсійна група була захоплена вже після підриву складу. І після цього спроби підривати арсенали були, але вже не такі нахабні.
І ось як тільки з’явилась фінансова можливість, коли було досягнуто хитке перемир’я і можна було перевести дух, одразу зайнялись складами. Майже всі основні арсенали встигли реконструювати в 2015-19 роках (в 2019-м виконувався ще бюджет, прийнятий в 2018-му році).

Тож, це чудовий емоційни прийом, гарно працює на зелену аудиторію — сказати «основні стратегічні запаси були знищені при порошенко», але тим порохоботи (які раніше були укропами, а ще раніше — ж.добендерівцями :), ким нас тільки не називали) і відрізняються від інших, що такі емоційні гачкі на нас не діють. Ми розуміємось на причинно-наслідкових звязках.

Хомчак був генералом ще за Петра Олексійовича

Генерал — це звання. Забрати його — дуже важко. І Хомчак отимав його при Януковичі, в 2011 році.

Начальник ГенШтабу — це посада. НАДвідповідальна. І на неї Хомчака призначив персонально Зеленський. Саме Президент і призначає на цю посаду.

слухаю експертів, дивлюсь розслідування журналістів, збираю думки з декількох сторін

Нажаль, у нас справніх експертів, аналітиків, журналістів і справді незалежних — киць. А уже про їх професіоналізм — я мовчу.

Дивіться, ви казали, що «Зеленський ініціював перезапуск судової реформи».

Це навіть по тому посиланню є, яке ви наводили:

Указом Президента України від 11.06.2021 № 231/2021 затверджено Стратегію розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки (далі — Стратегія)...

Це — треш. І це пише МінЮст Малюські. Справа в тому, що оця «Стратегія...» — просто папірець для туалету, бо у Президента України немає повноважень вказувати щось або доручати щось Кабміну. У нас кабмін напряму звітує Парламенту. І Президент — теж напряму звітує Парламенту. У нас — Парламентсько-Президенська Республіка.
З таким же успіхом Зеленський видавав трешеві юридично ничтожні укази про підняття зарплат в поліції, ЗСУ тощо. Це — абсолютно не в його компетенції і просто тупий піар, гра на невибагливу публіку, яка не розуміє, що може Президент, а чого — ні.

Далі про «Фундація DEJURE», посилання на яку ви теж мені скидали. Дивіться, одна цитата прямо із того посту, на який ви посилались:

«Після завершення Революції Гідності Петро Порошенко також не відкликав призначених Януковичем суддів Конституційного Суду...»

Це пишуть «юристи-експерти» із тої фундації. Виявляється, експерти-юристи не знають Закона України про Конституційний Суд і не курсі, що Президент не має повноважень відкликати, звільняти чи ще щось робити із суддями КС, окрім як призначати частину їх по президентській квоті. Але після призначення — все, гаплик. Влада Президента на призначеними суддями закінчується.

zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-19#Text

Ст.21.1 має вичерпний список підстав для звільнення судді КС з посади.

Я теж читаю експертів, журналістів та аналітиків. Але я нікому не довіряю і перевіряю інформацію в першоджередах.

Єдине, буквально декілька з них заслужили мою довіру за довги роки взаємодії із ними. Із журналістів це тільки Портников та Ар’єв. Ще близько до довіри стоять Березовець та Висоцький.
Із блогерів — Helgi Sharp та Ігор Айзенберг.

Вся решта проходить через фільтр перевірки. Особливо — фільтр професійності і незаангажованості.

Генерал — це звання. Забрати його — дуже важко. І Хомчак отимав його при Януковичі, в 2011 році.

Ні, не важко.

Указом Президента України від 11.06.2021 № 231/2021 затверджено Стратегію розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки (далі — Стратегія)...

Президент має право видавати укази на розробку стратегії. Президент не може приймати закони, це робить парламент.
Слухайте, ну не треба робити невинний вигляд і казати що «у нас же парламентсько-президентська республіка». В нас президенти завжди приймають активно участь в внутрішній політиці. Чи ви забули як Порошенко укрпоштою керував?

Далі про «Фундація DEJURE», посилання на яку ви теж мені скидали. Дивіться, одна цитата прямо із того посту, на який ви посилались:

«Після завершення Революції Гідності Петро Порошенко також не відкликав призначених Януковичем суддів Конституційного Суду...»

Це пишуть «юристи-експерти» із тої фундації. Виявляється, експерти-юристи не знають Закона України про Конституційний Суд і не курсі, що Президент не має повноважень відкликати, звільняти чи ще щось робити із суддями КС, окрім як призначати частину їх по президентській квоті. Але після призначення — все, гаплик. Влада Президента на призначеними суддями
закінчується.

Тупо немає повноважень, так? Колись я вже чув це )
Слухайте, а в людей на майдані були повноваження проти Яника виходити? Питання в тому що в Порошенка був політичний картбланш на вимітання всіх прибічників яника з будь яких посад, навіть якщо це незаконно. Але він цього не зробив. А коли знадобилось кума зробити ген прокурором — він зміг.

Єдине, буквально декілька з них заслужили мою довіру за довги роки взаємодії із ними. Із журналістів це тільки Портников та Ар’єв. Ще близько до довіри стоять Березовець та Висоцький.
Із блогерів — Helgi Sharp та Ігор Айзенберг.

Який збіг, всі хто заслужив вашу довіру — це пропорошенківські блогери, які кажуть те що вам подобається.
Дайте вгадаю, а 5й канал це єдиний канал який заслужив вашу довіру, так?

Ні, не важко.

Розкажіть нам, як? Як ви далі пропонуєте — просто порушивши закон?

В нас президенти завжди приймають активно участь в внутрішній політиці

То вам це подобається?

ви забули як Порошенко укрпоштою керував?

Забув. Нагадайте.

навіть якщо це незаконно

Ну ось тому ви і не бачите різниці справжнього руху країни в бік ЄС та НАТО при Порошенкові і коаліції БПП+НФ, коли дійсно було важливе Верховенство Права, і хаотичні рухи з 2019 року зеленої влади, які, як і ви, вважають, що законом можна підтертись, якщо на то є «революційна необхідність».

Це — абсолютно різний світогляд. Вам не зрозуміти, чому «Порошенко не зробив те чи інше», коли ви вважаєте нормальним порушення Закону. І тому ви навіть не бачите, «що ж тут такого», коли Зеленський видає юридично ничтождні укази просто для плебса, для картинки. Це точно не робота Президента — піарити себе за державний кошт.

пропорошенківські блогери

А «пропоршенковість» їх в чому заключається? Він їм гроші платить чи що? Чи може вони просто об’єктивні, на відміну від продажних джинсовиків УПячки, друга Корбана Бутусова, чи простих продажних шльондр з каналів Коломойського та Ахметова?

5й канал

Взагалі не дивлюсь телебачення, але коли щось і дивлюсь в інтернеті, то мені більше подобаєтья Еспресо.

Розкажіть нам, як? Як ви далі пропонуєте — просто порушивши закон?

Є всі повноваження звільнити будьякого генерала з збройних сил, для цього не треба якихось особливих повноважень.

То вам це подобається?

Ні, не подобається, але лідерські партії по іншому не працюють. До трушного парламентаризму ми ще не доросли.

Забув. Нагадайте.

www.unian.ua/...​anuti-svoyu-zarplatu.html

Це точно не робота Президента — піарити себе за державний
кошт.

І саме тому Порошенко за місяць до виборів роздавав по 1000 грн з бюджету пенсіонерам. Бо не справа президента піарити себе за державний кошт.

дійсно було важливе
Верховенство Права,

І мабуть всі корупціонери з БПП були покарані, так? І скандалу з Шокіним не було?

які, як і ви, вважають, що законом можна підтертись, якщо на то є «революційна необхідність».

Порошенко колись підписав указ, який забороняє яндекс та вконтактє на території України. Без рішення суду, без жодних законних підстав. І я тоді навіть критикував його. Але зараз розумію що рішення було правильне.
Так само коли ми маємо юридичний казус, коли є закон який цементує мудаків в конституційному суді, то так, треба щоб хтось взяв на себе політичну відповідальність і вирішив це питання, навіть в юридично не ідеальний спосіб.

А «пропоршенковість» їх в чому заключається? Він їм гроші платить чи що? Чи може вони просто об’єктивні, на відміну від продажних джинсовиків УПячки, друга Корбана Бутусова, чи простих продажних шльондр з каналів Коломойського та Ахметова?

Вони хоч раз критикували Порошенко чи когось з його соратників? Ні? Ну може тому вони і пропорошенківські?

Є всі повноваження звільнити будьякого генерала з збройних сил

Чи не будете ви так добрі надати посилання на норму Закону, яка це дозволяє?

дисциплінарка, невідповідність, судове розслідування... та і просто наказом.. це ж армія))

Ні, не подобається, але лідерські партії по іншому не працюють. До трушного парламентаризму ми ще не доросли.

Це вам так здається.

www.unian.ua/...​anuti-svoyu-zarplatu.html

І що там не так? Він просто порадив. Не наказав, не доручив, а порадив. Тут немає ніякого порушення закону.

«Особисто від мене: наполегливо раджу певним чином переглянути власну заробітну плату. Сподіваюся, що порада президента буде почута», — заявив Порошенко.

Це зовсім не те, що «вийди звідси, розбійник, я зараз Баканову подзвню».

мабуть всі корупціонери з БПП були покарані, так? І скандалу з Шокіним не було?

Як ти собі уявляєш оце «покарані»? Революційні трійки? Порох із маузером? РНБО, яке підміняє собою суди? О, чекай, так це вже використав Зеленський! То тобі подобається, як РНБО закладає під Україну міну сповільненої дії і які мільрядні компенсації буде виплачувати народ України всім, хто зараз постраждав від незаконних дій РНБО? (в т.ч. — і Медведчук :)

Може, тобі подобається стиль Зеленського, якій розказував Трампу, що у нього «на 100% свій генпрокурор», а потім призначив вже на 147% свою генпрокуроршу, яка за йогог наказом відкривала одні справи і закривала інші? Цей стиль тобі ближче?

Я вже не кажу, про який взагалі зв’язок Шокіна із БПП? Він, здається, ніколи не був в цій партії, а кандидатуру ГП, нагадаю, треба було узгоджувати із ВСІЄЮ коаліцією, тобто, із НФ — теж.

Порошенко за місяць до виборів роздавав по 1000 грн з бюджету пенсіонерам

Президент не має ніякого відношення до бюджету. Він його не приймає, бюджет приймає Верховна Рада. Нагадаю, що в ВР 8-го скликання не було монобільшості, як у Зеленского. Це була коаліція БПП+НФ. І наскільки я пам’ятаю, індексанція пенсій була прийнята не як частина бюджету, а змінами в закон про ПФ, тож, ця індексанція ніяк не залежала від виборів. Правда, зелений уряд одразу «наклав вето» на цю вндексацію (чим порушив закон) і більше не проводив її, здається, всі ці 3 роки.

Вони хоч раз критикували Порошенко чи когось з його соратників? Ні? Ну може тому вони і пропорошенківські?

Звісно. Коли був Президентом — постійно. Зараз менше, бо за зашкварами зелених дивитись, що там інші роблять, просто не встигаєш :)

Верховний суд це добре, але основне правосуддя чиниться в звичайних та апеляційних судах.

Верховни Суд — це остання інстанція, остання надія на справедливість всередині країни. Це — найважливіший етап реформи. Бо якщо починати реформи з іншого краю, це було б дуже популіярним в народі рішенням, але важливі кейси корупціонери за злодії доводили б до ВСУ і там брали б своє.
Зараз навпаки, багато великих і важливих справ, які вигравались в корупційний спосіб в нижних інстанціях, законно вирішуються в ВС.
Правда, тут теж Слуги народу підклали свиню українцям — вони перше, що зробили, це скоротили склад ВСУ до 100 осіб, що абсолютно недостатньо при поточному стані судочинства в країні. І тому черги справ на розгляд в ВСУ знову виросли до декількох місяців, а то й років.

Реформа це система, яка або працює або ні. Судофа реформа порошенко не призвела до очищення судової системи, це факт.

Вона не була доведена до кінця. До Верховного суду, який і був реформований і набраний за відкритим конкурсами, претензії є?

Є претензії до ВРП, яка була також сформована при Порошенко.

Ну, в мене ось претензії до тебе: коли ти працюєш девелопером, в США в Молі розстріляли декілька людей.

Приблизно так само пов’язані події.

uk.wikipedia.org/...​ння_Вищої_ради_правосуддя

Ніякого формування ВРП не було. Згідно перехідних положень закону про ВРП, вона була створена із членів ВРЮ.

І, знову ж таки, до чого тут Президент, якщо Закон пройняла ВР? Колегіально.

А можна пояснити мету цього пояснення на тему П краще?
Він програв вибори, це вірно?
Ну і який сенс тепер розповідати про нього. Програв то й програв.
Якщо програв — значить щось недоробив, десь щось пропустив, і це ДУЖЕ погано.
Як на мене — то це «більше не очах», ніж все те, що йому інкримінують.
Я те саме колись і про Саакашвілі питав.

Все ІМХО звичайно.

Якщо програв — значить щось недоробив, десь щось пропустив, і це ДУЖЕ погано.

Ти і вправду не знаєш, що наш наріт голосує, як телебачення скаже? А 90% телебачення в 2019 році було в руках олігархів Коломойського, Ахметова, Льовочкина-Фірташа. І всі їх телеканали «топили» навіть не за Зе (окрім Коломойського), а ПРОТИ Порошенка. Бо вони бачили, до чого все йде і як їх відривають від державних кормушок. І це олігархам не подобалось.

Як ти думаєш, чому в 2018 році держсектор вперше за довги роки став прибутковим? А доля прибуткових держпідприємств зросла в декілька разів.

І чому всі ті прибуткові держпідприємства різко знову уйшли в мінус одразу після обрання Зеленського і його монобільшості в ВР?

«щось не доробив» — класична позиція білопальтошників, які перекладають відповідальність за вибор Зеленського з українських виборців на Порошенка.

А 90% телебачення в 2019 році було в руках олігархів Коломойського, Ахметова, Льовочкина-Фірташа.

Це знову недоробка того, хто програв. Ну або його PR відділу.

Як ти думаєш, чому в 2018 році держсектор вперше за довги роки став прибутковим?

Про це не думаю.
ТБ не дивлюсь, у статистику не вірю :-)
Може став, а може і не став.
У будь-якому випадку — що було — загуло...

«щось не доробив» — класична позиція білопальтошників, які перекладають відповідальність за вибор Зеленського з українських виборців на Порошенка.

Як на мене то:
Відповідальність
1) На тому хто приймає участь у виборах та його команді
2) На виборцях

P.S. Я ж теж голосував за Порошенко, але от не виграв він, то й усе.
Після бою не машуть
:-(

p.p.s. Та й моє питання було чітке здається. Але відповідати ти не схотів.
Та я й не наполягаю. Просто допитливість.

що було — загуло

Дивне ставлення до політики. Типу, один раз програв і одразу — лапки доверху і на пенсію? :) Перед війною у ЄС вже був найвищий рейтинг через партій, а Порох впевненно наздоганяв Зеленеського в «віртуальному другому турі».
Тож, зарано списувати і ЄС, і Порошенка в утиль. Воин — бійці і будуть битись до кінця.

і одразу — лапки доверху і на пенсію?

На наступних виборах можна пробувати.
Буде? Як вважаєш?
Тоді і глянем.

а Порох впевненно наздоганяв

Ну.. це просто розмови.
Ти або виграв, або програв.
Нема у перегонах «майже наздогнав»

Владімір Ілліч прішол вторим, а канцлер гєльмут коль — прєдпослєднім (ц)

Пропонуєте чекати і дозволити «обраному» робити все що він захоче, а потім просто іншого вибрати?) Ви з України?)

Насправді так-звана «демократія» так і працює. Механізму відкликання обранця просто немає. Навіть у тих країнах світу, які вважаються найбільш цивілізованими. Піддані обирають тимчасового короля і тимчасових лордів на 5 років, і весь цей термін вони абсолютно безкарні та можуть творити все, що побажають.
А після закінчення терміну вони несуть лише так-звану «політичну відповідальність». Це означає, що їх просто можуть не вибрати на наступний термін. Але жодної іншої відповідальності вони не несуть. Навіть якщо значно погіршили становище своїх підданих, ніякої відповідальності не передбачено.
І це ще «демократія». А при автократії взагалі повна ж**а — правитель может творити що завгодно, поки його не виженуть силою, не вб’ють, або ж він сам не помре від старості.
Так влаштований наш абсурдний світ. І я сам постійно дивуюсь з його абсурдності. Але, на жаль, нічого вчинити не можу.

Ми робимо власну країну чи будемо робити як нам скажуть?

А які є методи «робити власну країну»? Кинути папірець в скриньку раз на п’ять років, чи постояти з плакатиком біля Верховної Ради?
У однієї людини немає дієвих методів впливу на державну машину. У маси є — але маса починає діяти синхронно і узгоджено лише через найпростіші та найгрубіші подразники. Наприклад, беркутівці гамселять людей — люди виходять на Майдан. Ворог нападає на країну — люди шикуються до військкоматів.
Вже підвищення податків такого ефекту не викликає, бо більшість людей навіть не вміють рахувати свої податки. А частина взагалі вважає, що чим більше держава візьме з «тих буржуїв», тим їм буде краще.

А які є методи «робити власну країну»?

Якщо нема то треба створити

У однієї людини немає дієвих методів впливу на державну машину.

Ніхто не пропонує все робити одному

Якщо нема то треба створити

Спробуйте з найкращими в світі сусідами створити осбб в будинку на 100 квартир, щоб наприклад косметично пофіксити під’їзд та прозоро керувати загальними приміщеннями. Буде цікавий досвід!

В моєму будинку є ОСББ на десь так, лише на наш підїзд. Там є свої проблеми, але в основному упираються в те, що в нашій країні грощі які повинні йти в ОСББ від області в них не йдуть. Ми ж не в цивілізованій країні, тому ваш приклад не працює

якщо пропонуєте ще й змінити щось по області — я тільки за. Ви допоможете чи будете сидіти склавши лапки?)

уряд тупо кожен день рішає де взяти грошей щоб народ з голоду не здох

Отак прямо про народ і рішають? З яких пір? Тобто, до війни в них були свої інтереси, а зараз раптом в них совість з’явилася?

Слухайте ну рішення будьякої влади це баланс між власними інтересами та тим щоб все не наїбнулось.
Вважати що «вони там тільки тирять та нічого не роблять» це так само наївно як вважати що «тільки о народі думають, нічого для себе».

Не знаю, может это немного неочевидно, но донатят люди всегда излишки после удовлетворения своих базовых потребностей. Траты на базовые потребности как минимум не уменьшились. Излишки в результате того, что государство «сделало что-то плохое» урезались на приличный процент в зависимости от структуры доходов и расходов (у меня вот, например, процентов на 15-20 на текущий момент). Итого вопрос: виноват ли донатер в том, что он стал меньше донатить?

Якщо вам перестало вистачати на їжу, або родичі втратили роботу і ви їх утримуєте то нема питань. Я кажу про тих хто перестав донатити щоб таким чином помститись поганій державі за те що скривдила благородного айтішника.

Конкретно я обеспечиваю ребенка, который учится в одной из европейских стран. Отдавая валюту по 29.25, чтобы перевести ему деньги уже по 36+. И людей с подобными проблемами много.
И да, я понимаю и тех, кто просто перестает донатить, не имея похожих проблем. Когда государству тяжело — важность правильной коммуникации только повышается. Если государство просто забирает четверть дохода и отдает хрен пойми кому с комментарием типа «не твое дело, смерд, почему» — желание помочь государству выжить неизбежно уменьшается. А с учетом того, что параллельно государство продолжает ничего не делать с патентованными мудаками типа Гетманцева в экономическом блоке — для кого-то это может оказаться последней каплей.

Конкретно я обеспечиваю ребенка, который учится в одной из европейских стран. Отдавая валюту по 29.25, чтобы перевести ему деньги уже по 36+. И людей с подобными проблемами много.

Я вам співчуваю, але думаю ви погодитесь з тим що більшість населення України має значно серйозніші проблеми і рішення держава має приймати на користь більшості а не особисто вам чи мені.

И да, я понимаю и тех, кто просто перестает донатить, не имея похожих проблем. Когда государству тяжело — важность правильной коммуникации только повышается. Если государство просто забирает четверть дохода и отдает хрен пойми кому с комментарием типа «не твое дело, смерд, почему» — желание помочь государству выжить неизбежно уменьшается.

Так це війна за Україну чи за купку людей при владі, яку ми ж самі обрали і яка завтра зміниться?
Стосовно комунікації згоден, це велика проблема, але це не виправдання.

А с учетом того, что параллельно государство продолжает ничего не делать с патентованными мудаками типа Гетманцева в экономическом блоке — для кого-то это может оказаться последней каплей.

Якщо по вашому люди воюють за Гетьманцева то так, донатити нема сенсу.
Чесно, мені здається що людей просто жаба душить, хочеться якось щоб ніяк не вкладатися і воно само розрулилося. А далі вже гра «придумай для себе виправдання щоб не почувати себе поганою людиною».

рішення держава має приймати на користь більшості а не особисто вам чи мені.

Должно принимать — да. Принимает же по факту в пользу неизвестного круга лиц. Есть миллион способов, как можно было прозрачно поддержать банковскую систему. Выбрали один из самых ублюдочных и непрозрачных. Прозрачным делать его не хотят. Вывод, в пользу кого именно принято это решение, достаточно однозначен.

По остальному всё почти правильно. С одной оговоркой. Мир не черно-белый. Кто-то помогает стране из чистого альтруизма. Кто-то помогает стране потому, что планирует в ней дальше жить и развивать её после победы. Вторые ничем не хуже первых. И вот вторых благодаря жадности и наглости правительства становится меньше. Они видят, что некоторые твари не могут остановиться даже во время войны. И видят, что эти твари (или ставящие на высокие посты этих тварей) все равно имеют поддержку большинства населения. И постепенно перестают видеть своё будущее в такой обстановке даже после победы.
Я вот, например, продолжаю и буду продолжать помогать армии до конца войны. Но установил себе несколько триггеров, при срабатывании которых я потом из страны уеду при первой возможности. А для кого-то триггеры уже сработали от того, что мрази и откровенные враги типа Гетманцева прекрасно себя чувствуют в стране при любой обстановке. И эти кто-то не становятся от этого плохими людьми.

Должно принимать — да. Принимает же по факту в пользу неизвестного круга лиц. Есть миллион способов, как можно было прозрачно поддержать банковскую систему. Выбрали один из самых ублюдочных и непрозрачных. Прозрачным делать его не хотят. Вывод, в пользу кого именно принято это решение, достаточно
однозначен.

Хоча моя скромна думка після прослуховування декількох фахових людей в тому що зараз політика фіксованого курсу більше шкодить ніж допомагає, давайте все ж не будемо мамкіними експертами. Думаю мало хто зараз хоче опинитись на місці голови НБУ і нести відповідальність за будьякі прийняті рішення. Бо повірте, якщо курс відпустять — з’являться мамкіни експерти з іншого боку барикад і почнуть волати про ублюдочні рішення.

По остальному всё почти правильно. С одной оговоркой. Мир не черно-белый. Кто-то помогает стране из чистого альтруизма. Кто-то помогает стране потому, что планирует в ней дальше жить и развивать её после победы. Вторые ничем не хуже первых. И вот вторых благодаря жадности и наглости правительства становится меньше. Они видят, что некоторые твари не могут остановиться даже во время войны. И видят, что эти твари (или ставящие на высокие посты этих тварей) все равно имеют поддержку большинства населения. И постепенно перестают видеть своё будущее в такой обстановке даже после победы.
Я вот, например, продолжаю и буду продолжать помогать армии до конца войны. Но установил себе несколько триггеров, при срабатывании которых я потом из страны уеду при первой возможности. А для кого-то триггеры уже сработали от того, что мрази и откровенные враги типа Гетманцева прекрасно себя чувствуют в стране при любой обстановке. И эти кто-то
не становятся от этого плохими людьми.

Ну в такому випадку треба бути чесним з собою та з іншими і відкрито казати що «я Україні допомагати не буду бо я свого майбутнього тут не бачу, боротись за цю країну будь яким способом не хочу, людям які тут залишаються не співчуваю».
І тоді питання знято. І не треба вигадувати що «це все Гетьманцев, от якби не він то я б ух, я б так допомагав!!!!».

на місці голови НБУ і нести відповідальність за будьякі прийняті рішення

Відповідальність? Тобто ви думаєте що його посадять, навіть якщо ми з вами не підемо на майдан? Жарт року

Відповідальність? Тобто ви думаєте що його посадять, навіть якщо ми з вами не підемо на майдан? Жарт
року

Його не посадять бо ведення не такої політики яка сподобається айтішникам не є кримінальним правопорушенням. Але інші наслідки, наприклад політичні, кар’єрні і т п цілком можуть настати. Он Гонтарєва вимушена була втікати з країни, в неї будинок спалили, хоча вона дуже багато зробила для нашої банківської системи.

Є два варіанти: або можуть пояснити чому вони робили те що робили, або вони робили це зі злим умислом і їх місце в тюрмі. Інших варіантів я не бачу. Ви думаєте що якщо хтось постраждав то так треба і в мене до вас купа питань, бо ні, так не треба. Це не «все просто», це означає що треба щось робити а не сидіти склавши лапки

Є два варіанти: або можуть пояснити чому вони робили те що робили, або вони робили це зі злим умислом і їх місце в тюрмі. Інших варіантів я не бачу. Ви думаєте що якщо хтось постраждав то так треба і в мене до вас купа питань, бо ні, так не треба. Це не «все просто», це означає що треба щось робити
а не сидіти склавши лапки

Пояснення очевидне, НБУ таким чином стримує інфляцію та зростання цін. Коли курс відпустять, ціни в магазинах піднімуться миттю на відсотків 20. Це в свою чергу вдарить по незахищенним слоям населення, наприклад по пенсіонерам. Також постраждають імпортери, бо вимушені будуть підняти ціни і попит на їх продукцію впаде.
Але ця політика негативно впливає на експортерів, а саме на експортерах тримається та частина нашої економіки що ще не подохла.
Ось тому я і кажу що це важке рішення, в будь-якому разі хтось постраждає.

Зізнавайтесь, ви під гіпнозом? Чи вам щось не очевидно?

Ціни вже зросли, при відпусканні курсу вони можуть ще й понизитися. Вони ж не залежать від курсу НБУ а від курсу банків. Імпортери ВЖЕ закуповують по 37. Я не розумію з чого ви взяли інакше

В нас є так званий критичний імпорт. І от всі соціально значущі товари можна купляти за валюту по офіційному курсу НБУ. Якщо курс відпустити, то і ціни на критичний імпорт підуть угору. Думаю це очевидно.

Ви напевно щось плутаєте. За валюту тут ви нічого не купите. А валюта за яку купуєте не залежить від курсу. В вас є $2500. І який би не був курс у вас є $2500. на них ви купляєте 1000кг рису і їдете продавати за гривню. Гривню ви обмінюєте в банку на долари. По 37. Купляти по 29 можуть лише банки

Купляти по 29 можуть всі імпортери хто працює з критичним імпортом. Вони подають заявки та купляють на межбанку валюту. Так наприклад Повернись Живим робить.

Тобто припустимо є імпортна гречка, це критичний імпорт. Вона коштує 3 бакси. Зараз це 90 грн. По 37 це буде 111 грн.

Окей, mental gymnastics

Уявімо що ми відкрили ринок і валюта тепер про 37. Навіть про 43. Що заважає продавати її «критичному імпорту» про 29? Заповнювати ту саму бумажку і віддавати по нижчій ціні.

Нічого не заважає. Лише трохи змінюється баланс. Я не знаю яка частина надходжень в валюті у айті зараз, бо кажуть аграрії давно оптимізують питання курсу, але незалежно від відсотку вони не хочуть втрачати джерело, хочь можливо і маленьке, валюти по 29.

Я от не зрозумів тільки, який сенс вкладають у відміну критичного імпорту, яка відбулась.

Який з варіантів коректний:
1. поновили весь імпорт за ринковим курсом, чи за заздалегіть куплену валюту
2. відмінили «критичні» категорії і теперь усі купляють валюту за ринковим курсом
3. поновили імпорт, але якщо вже була валюта, а нову бізнес купили не може

1 та 2. Просто ворують

офіційно, це дозволяє платити в долларах напряму за кордон, тобто якщо в тебе на рахунку доллари, можеш їх переводити в інші банки, і не треба туди-сюди міняти...

не офіційно... за доллари не продаси, а коли на руках гривня, куплятимеш по 37. спекуляції не відміняє. Комусь від того легше, інші чешуть репу і думають «ну і нафіга тоді завозити грощі в Україну?»

Ну очевидно що різницю в такому разі треба покривати з держ бюджету. А бюджет в нас зараз збирає податками десь 70 — 100 млрд на місяць, а витрачає 250 млрд.
Тобто при такому балансі далі нарощувати видаткову частину дуже небезпечно.

а зараз це як відбувається по-вашому?) З курсової різниці?) вона не йде в держ бюджет, а йде в карман банку

Зараз держава купляє по 29 у експортерів, потім продає імпортерам критичного імпорту по 29 частину і частину банкам, банки заробляють на різниці, але цей заробіток йде не на 100% тієї валюти яку продали експортери а тільки на ту частину яку їм продав НБУ.
+ не забуваємо що в нас більша частина банківської системи належить державі тож дивіденди йдуть в бюджет. І навіть якщо банк комерційний — державі все одно важливо щоб він був стабільний або доведеться його рятувати за бюджетні гроші.
Откаті є фактори )

і частину банкам, банки заробляють на різниці, але цей заробіток йде не на 100% тієї валюти яку продали експортери а тільки на ту частину яку їм продав НБУ.

Треба пояснення. Тобто заробляють на різниці.

Так і що тоді вам доводити, якщо самі ж погоджуєтесь)

Пс: нема більше критичного імпорту) куди далі підемо з цими mental gymnastics?) Ви захищаєте грабіж. Банки нормально б функціонували і без цього. Навпаки, я впевнений що вони більше втрачають на трейдерах курсів

нема більше критичного імпорту

Що значить нема? Він є.

Так і що тоді вам доводити, якщо самі ж погоджуєтесь)

Так це не треба доводити, це очевидно.

Ви захищаєте
грабіж

Я намагаюсь вам пояснити якою логікою керується НБУ. За вашою логікою якщо курс відпустять то це теж буде грабіж, тільки вже грабіж тих хто має дохід та заощадження в гривнях.

Банки нормально б функціонували і без цього. Навпаки, я впевнений що вони більше втрачають
на трейдерах курсів

Я радий що ви так впевнені, але ви не працюєте в НБУ, не бачите скільки в нас залишилось золотовалютних резервів, в якому стані банки і так далі. Бо ця інфа не публічна щоб не створювати паніки.
Блін, в нас люди коли черговий коміт на прод релізять — перестраховуються 10 разів, а коли мова йде про політику НБУ під час війни — всі впевнені в собі експерти, знають як треба, знають що буде.
Давайте якось зваженіше до цього підходити.

НБУ уже переобулся и поставил 36,56

Впринципі очікуванно, ринковим курс робити ще надто ризиково, але 29 це надто далеко від реальності.

Так ще продають по 29 імпортерам критичного імпорту, яким би безглуздим він не був, чи вже всі купляють за ринковим?

Продають звісно. Якщо є пруфи що ні, то діліться.

Та нема. Я тут тому і питаю. Хтось каже, що є. Інші, що вже нема по 29. Пруфів ніхто не наводить. Тобто є категорія послідовників по 29, є категорія послідовників ринкового. Є такі, що не знають як воно насправді і обидві категорії послідовників за 29 чи 37 надають лише можливість приєднатися до них чи щось їм довести, бо вони вневнені у своїй позициї і нічого доводити не бажають :)

Ну я чув в інтерв’ю Тараса Чмута що вони купують валюту офіційно на міжбанку по 29.
Так хз, знайомих імпортерів в мене нема, спитати ні в кого )

Тоже к такой идее пришел. Поделитесь какие примерно триггеры для себя выделяете?

В основном связанные с тем, на каких условиях закончится война.
Если будет подписан мирный договор и под контролем РФ останутся хоть какие-то украинские территории — это однозначный повод валить. Если территории будут освобождены, но РФ отпетляет от репараций и ее сразу вернут в мировую экономику — скорее всего тоже. Потому что в обоих случаях война на самом деле не закончится, а лишь отложится, причем даже не нашим детям, а нам же.
Уже второй волной, если не сработают военные триггеры, будет поведение наших властей после войны (когда разнообразные «не на часі» будут совсем неактуальны) в фискальной политике. Будет закручивание гаек и добавление различных контролирующих шарашек — до свидания сразу. Будет сохранение в более-менее таком же виде текущих раскладов — тоже до свидания. Будет либерализация экономики для малого и среднего бизнеса — остаемся и поднимаем страну.
И отдельным пунктом поведение людей на следующих выборах. Радостно выбирают очередного популиста из телешоу в президенты и кодлу свадебных фотографов в Раду — тоже до свидания. Какая-нибудь пророссийская шваль набирает больше 10% на выборах — еще быстрее до свидания. Можно нормально жить почти в любых условиях, но не когда вокруг тебя живут необучаемые идиоты.

Вообще-то, перед войной Сами-Знаете-Кто попытались навязать ФОПам на упрощёнке жёсткую фискализацию с учётом товара. Которая для мелких магазинчиков или рынка — зло, т.к. особо сбору налогов не способствует, а только заставляет писать лишние бумажки, а потом за них получать штрафы. Вот этого и не надо.

Вообще-то, ФОП на 2-й группе (оборот до 5.5млн. гривен в год) платит ежемесячно фиксированный налог + ЕСВ. 2% — это сейчас платит «Эпицентр» без НДС. До войны был на общей системе и обороты у них соответствующие. Тут дело ещё в другом. ФОП на 2-й группе о расходах не отчитывается. Соответственно, в учёте и декларировании стока товара пользы особой нет. Разве только если цели вместо сбора налогов цель собирать штрафы за такое мнимое нарушение, как не сошёлся сток.

Ви впевнені що тих людей караєте?

Тут справа не в покаранні, а просто принцип — жодної копійки мародерам. Продаж валюти по курсу НБУ я сьогодні сприймаю як купівлю завідомо краденого телефону або поїздку маршруткою. Тобто використання таких грошей, навіть для донатів, наразі взагалі не вважаю прийнятним (бо НБУ чхати на ковбасу ти продав по 29 чи на донати, головне що схема «надавити та почекати» доведе своє право на існування).
Ну а далі вже у кожного своя ситуація. Хтось перейшов на схеми (усілякі пайоніри, крипта, дружина з валізою готівки, тощо), хтось мав заначку, хтось попросив контрагента перерахувати гроші до фонду, хтось щось продав і т.д. і т.п. З іншого боку і видатки у кожного свої: хтось годує тільки себе, а хтось родину з 20 хворих та безробітних, хтось живе вдома і вже N-й рік вирощує борги за комуналку, а хтось орендує однушку за штуку баксів у гостинного співвітчизника. І все це утворює баланс, який формує (не)можливість та розмір донату.
У кожного той баланс свій, але за інших рівних він у будь-якому випадку був би більш сприятливим для донатів, якби НБУ дбайливо не заморозив основну статтю доходів.
Якось так... Все це не про жадобу, а про відповідальне ставлення до своїх фінансових потоків (не варто дивуватись безладу, якщо сам фінансуєш крадіїв). Ну а якщо хтось знайшов як задонатити, не порушуючи цей принцип, — це дуже добре, я тільки за (серед наведених варіантів є і мій).

Якщо чесно якийсь складний принцип, я не зрозумів )
Ви маєте на увазі що якщо я продав зп по фіксованому курсу то я «фінансую крадіїв» ? Рілі?
Є ютуб канал Бєгущій банкір. Подивіться останній стрім, він там пояснює що відбувається, критикує НБУ і т п
Все трошки складніше ніж «аааа, в мене крадуууть!!!!1111».
В той же час чи маєте ви право шукати більш вигідні способи отримання заробленого? Так, маєте, на здоров’я.
Чи значить це що не треба підтримувати ЗСУ бо вам не подобається політика НБУ? Ні, не значить.
Чи маєте ви право не донатити на ЗСУ бо в вас нема грошей? Ну звісно, якщо грошей нема то нема. Це не обговорюється.

Ви маєте на увазі що якщо я продав зп по фіксованому курсу то я «фінансую крадіїв» ? Рілі?

коли в мене без мого дозволу примусово забирають моє — то як це назвати як не крадіжкою? ну хіба що пограбуванням або мародерством.
навіть якщо вони дійсно повністю або хоча б частково цю курсову різницю пускають на фінансування добрих справ (а це ще вилами по воді писано... по дуууууже мутній воді) — це вже наступний етап, а починається все з пограбування (ну прямо не НБУ а Робін Гуд якийсь вимальовується)
тому так, я це вважаю фінансуванням та ще й заохочуванням крадіїв.

Все трошки складніше ніж «аааа, в мене крадуууть!!!!1111».

все складніше можливо/коли/якщо відбувається потім (але це не точно™), а починається все саме з крадіжки.

Ну звісно, якщо грошей нема то нема

саме нема...
у когось є заначка, у когось є додатковий лівий доход (або хтось в міру технічних/ідеологічних/юридичних можливостей заводить частково або повністю ту валюту, яка раніше ходила через ФОП) — ці гроші є.
а тих грошей, які банк взяв у заручники на ФОП-рахунку під 20% викуп, а також тих, які ще не потрапили на ФОП, але через технічні/ідеологічні/юридичні причини їх можна вивести тільки на ФОП, де їх знову ж таки буде взято у заручники під 20% — цих грошей нема, бо нема до них доступу.

спробую ще сильніше спростити:
1. задонатити можна те, що лежить готівкою або на карті/рахунку фізика
2. єдина дозволена операція на валютному ФОП-рахунку — конвертація у гривню (з зарахуванням коштів спочатку на гривневий ФОП-рахунок а потім на карту/рахунок фізика)
3. операція з п.2 тимчасово неможлива (див. курс НБУ)
4. чим більше залежність готівки та рахунків (п.1) від п.2, тим сильніше залежність п.1 від п.3

коли в мене без мого дозволу примусово забирають моє — то як це назвати як не крадіжкою? ну хіба що пограбуванням або мародерством.
навіть якщо вони дійсно повністю або хоча б частково цю курсову різницю пускають на фінансування добрих справ (а це ще вилами по воді писано... по дуууууже мутній воді) — це вже наступний етап, а починається все з пограбування (ну прямо не НБУ а Робін Гуд якийсь вимальовується)
тому так, я це вважаю фінансуванням
та ще й заохочуванням крадіїв.

А податки це теж пограбування? А якщо б підняли податок для айтішників бо в країні війна — щоб ви сказали? «Не плати податки, бо цим заохочуєш крадіїв»?
Легітімно обрана народом влада має право встановлювати правила гри. Вони можуть бути корисні для розвитку, або шкідливі і це можна обговорювати, але так це працює в усіх розвинених країнах.
Є якісь крайнощі коли владу можно назвати злочинною і тоді потрібна революція, але невигідний обмінний курс бакса під час війни це точно не той випадок.

спробую ще сильніше спростити:
1. задонатити можна те, що лежить готівкою або на карті/рахунку фізика
2. єдина дозволена операція на валютному ФОП-рахунку — конвертація у гривню (з зарахуванням коштів спочатку на гривневий ФОП-рахунок а потім на карту/рахунок фізика)
3. операція з п.2 тимчасово неможлива (див. курс НБУ)
4. чим більше залежність готівки та рахунків (п.1) від п.2, тим сильніше
залежність п.1 від п.3

Я зрозумів. Це як в анекдоті «вирвіть мені око щоб в тещі був зять кривий».
Сподіваюсь Україна все ж таки переможе і вам не доведеться дізнатись що зроблять москалі з вашими заощадженнями які зараз «підступно взяв в заручники український банк», але ваша не участь у боротьбі через вкрай дивні переконання робить вірогідність гарного завершення трошки меньше.

А податки це теж пограбування? А якщо б підняли податок для айтішників бо в країні війна — щоб ви сказали? «Не плати податки, бо цим заохочуєш крадіїв»?

ні, податки — це не пограбування, і якщо б це був прозорий податок, при якому гроші не зникають хто зна куда ще на етапі конвертації валют — була б зовсім інша розмова.

Є якісь крайнощі коли владу можно назвати злочинною і тоді потрібна революція, але невигідний обмінний курс бакса під час війни це точно не той випадок.

є великі злочини, є маленькі, так — цей злочин не кривавий, але від того не менш злочинний.

Сподіваюсь Україна все ж таки переможе і вам не доведеться дізнатись що зроблять москалі з вашими заощадженнями які зараз «підступно взяв в заручники український банк», але ваша не участь у боротьбі через вкрай дивні переконання робить вірогідність гарного завершення трошки меньше.

по-перше, мова йде не про заощадження, а про заморожування фінансового потоку.
а по-друге, не треба до мене притягувати 🙂
мені пощастило працювати в компанії, яка допомагає Україні, зокрема, є можливість делегувати компанії донати — тож я віддаю ще на цьому етапі приблизно ту частину свого заробітку, яку донатив би сам.
але якщо б такої можливості не було — було б туго, саме тому я добре розумію тих, в кого такої можливості немає.
і так, місцевим збирачам на бронік/пікап/швидку/ще-щось я вже не можу так багато віддавати, там де хотів би дати 5к — даю 500, там де хотів би дати 1к — даю 100 (ну... приблизно... жорсткого правила саме 1:10 немає), і причина цьому — штучно створений державою дефіцит наявних коштів.

Ну ок, не хочу далі сперечатися, я вважаю цей фіксований курс такою дивною формою податку, дл якої я дещо толерантно відношуся через об’єктивні причини(бо війна).
Вже від багатьох чув що від політики фіксованого курсу будуть відмовлятись, тож сподіваюсь зовсім скоро ваші бакси буде звільнено з полону )

Ну війна — не привід займатись мутками 🙂
Ну ось ви вважаєте це податком. Сподіваюсь, не суто з прагматичного підходу (типу це мій розмір втрат, якщо втрати значить податок — так і порахуєм), а через те що у вас є підстави вважати добрими наміри.
Але чи є причина не зробити це справжнім податком? (а не таким «дивним»)
Дотувати банки чи імпорт можна і бюджетом. А бюджет наповнити податками (взяти ті ж самі 20% «на війну»)
Так, є ті, кого просто жаба задушить, просто бо багато (їх і зараз душить). Але ті, кого зараз обурює саме мутність, незрозумілість та несправедливість — будуть платити.
Валюта в країну заходить, економіка оживає (бо людям є що витрачати), карткові туристи відсихають як клас — профіт.
Єдиний мінус — занадто прозоро (вочевидь, для авторів схематозу з курсом це таки мінус 😞 )

В цілому я згоден, але є ціла купа факторів про які ми не знаємо яка там ситуація.
Наприклад якщо відпустити курс — одразу злетять ціни, це в свою чергу розгонить інфляцію. Де зупиниться зростання цін і який курс гривні стане ринковим — нажаль я прогнозувати не можу. Якщо ціни зростуть занадто — це вдарить по пенсіонерам та іншим незахищеним верствам населення.
Це в свою чергу може призвести до внутрішньої соціальної кризи.
Всі ці фактори треба зважити, та мати план як це якщо що приборкати.

Ну як на мене краще ринкові ціни, якими б вони не були і субсідії/допомогу грошима всім, кому потрібно. Так же само з опаленям. Я буду купувати за ринковими, ви за ринковими, а певні категорії громадян (в залежності від офіційних статків) отримувати допомогу. А от для допомоги вже ну хай податок створюють для громадян з доходами понад якийсь ліміт.
Так буде прозорість в сенсі розуміння необхідних обсягів допомоги. Прозорість курсі. Прозорість цін. Тобто так всі в сраці і це видно, а не фіг хто зрозуміє що коється. Хто потребує на допомогу хай роблять це офіційно і якщо податкова потім знайде приховані великі доходи, чи порушення інших критеріїв, то вже якесь фінансове покарання.

П.С. німіга не розумію в економіці і думки вище приклад диванної експертизи мотивовані прагненням прозорості.

Я теж фанат ринкових механізмів, але в них є свої вади. Важливо щоб коли курс відпустили його могли втримати від спекулятивних коливань, для цього в нас повинно бути достатньо валютних резервів. А я хз що в нас зараз з резервами.
Коротше мій поінт в тому що ми всі за все хороше і проти всього поганого але в нас нема всієї інфи щоб точно сказати чи правий НБУ чи ні.

А НБУ якось начхати на відсутніть довіри до них і пояснень та планів оприлюднювати не планують.

Ну таке НБУ в нас. Впринципі є достатньо фахових людей, які пояснюють що відбувається. Той же Фурса, Оністрат, Вишинський(з ним на ютубчику доц був випуск).

але є ціла купа факторів про які ми не знаємо

Ви от вже не вперше так кажете. Але чому саме «ми не знаємо»? Що це за така секретна інформація? Не хочуть спричинити паніку, тому приймають рішення, які ніхто не розуміє і які схожі на звичайні мутки?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Цікаво читати коментарі типу «перестав донатити бо держава зробила <щось> погано».

Особисто для мене закриті кордони — це відношення до власних громадян як до скота, котрий треба тримати в стійлі аби тільки не розбіглися. І це при цьому, що багато людей зараз сидять без роботи і грошей (не в IT, звісно), а могли б заробляти за кордоном і годувати свої сім’і (ті ж моряки, наприклад). Проте, друзі зелі та кварталу спокійно собі сидять у європах з перших днів та проводять там «благодійні» концерти.
Я вже мовчу за абсолютно совковий підхід до мобілізації, де важлива лише кількість, а не якість, бо «зверху» наказали зробити «план» будь-якою ціною. Як думаєте, при такому відношенні держави до власних громадян буде дуже багато мотивації щось взагалі донатити? Коли країна надає тобі вибір або померти на фронті, або в тилу від можливого прильоту чергової ракети.

Так ви розберіться, для вас Україна це зєля та його друзі з 95го кварталу чи може це ваша батьківщина? І коли ви донатите, ви донатите зєлі чи хлопцям на фронті, які захищають нас з вами?
Те що в нас неефективно працює держава це не новина і десь це і відповідальність кожного з нас щось з цим робити.

А где вообще можно собирать донаты ? Пытаемся бусик купить, но своими силами 12к баксов не очень получается собрать. Это не для армии это волонтерский бус на котором возили гуманитарку пока его не сожгла какая-то гнида вероятно по наводке. Собственно надо 6к еще собрать. С марта по июнь перевезено гуманитарки на 5м грн.

Обрав варіант «Інше», тому що під ЗСУ я розумію саме рахунок збройних сил, а я доначу в різні місця: ЗСУ, Азов, кілька різних зборів на доу, байрактари Притули, Ірпінська лікарня (було актуально в перші дні), і т.д.
Загальна сума донатів кожен місяць з початку війни плюс-мінус та ж сама

Доначу кожного місяця 18-20% заробітної плати завдяки грабіжницькому курсу нбу.
Донатити щось понад це не вважаю за потрібне та й не маю таких можливостей (знову ж таки, дякуючи нбу).
Ну і на додаток ще більше тримайте закритими кордони і продовжуйте незаконно видавати повістки на вулицях, щоб у людей взагалі зникла будь-яка мотивація на донати.

Забув взяти слово «доначу» в лапки, бо це, звісно, не за власним бажанням відбувається.

Так. Останні місяці півтора взагалі перестав. Купляю собі багато снаряги, і ще можу пацанам щось особисто передати, з дрібного. Уже в борги трохи вліз навіть.

Задонатив в лютому. Не доначу через курс 29 і виплату довоєнних кредитів. Також шукав нову роботу влітку.

Ну і союзники стали допомагати, хай держава рухається, «готувались» ж до війни.

все шо йде в плюс уходить на донати, іноді більше. Змінилось тільки те що на початку більша частка шла у великі волонтерьскі фонди, а тепер або адресно волонтерам допомгаємо, або самі збираємо на забезпечення підрозділа де родич служить. Проблема тепер шо донатили на аккаунти Wise та Paypal, це норм якщо потім з них оплачувати за кордоном, але якщо по місцю, то тепер жаба давить на курсовій різниці і шукаємо як кешом передати.

Так с Wise перевести SWIFT на валютную карту укр банка и снять баксы налом?

Как и раньше стараюсь всю гривну задонатить побыстрее. Печатный станок запущен на полную, инфляция растет не линейно, а прогрессивно — уже была не одна статья что при таком подходе получим 1992 год и через год «миллионы».
Вывести деньги сейчас невозможно, валюту купить — только у менял, по доллару то же инфляция — способов сохранить деньги банально нет. Так что чем быстрее на них купят нужное ЗСУ — тем меньше потери.
Многие тут пишут что из-за «кидалова» с курсом в итоге стали донатить меньше. При этом в других топиках писали что ЗСУ и фонды (Повернись Живим) покупают импорт за валюту по курсу 29 — то есть фактически они получают от доната столько же баксов, сколько продал ФОП.
Советую ДОУ прояснить этот вопрос с фондом Повернись Живим и с экономистами — и написать статью что никакой зради нет (я надеюсь). Обидно читать комментарии вида:
«Перестал донатить — потому что государство (или банки) меня обворовывают!».

Супер дичь пишешь. Лично видел людей которые заработали на разнице курсов. Про веши которые творяться уровнем выше — даже говорить смысла нет

В чому протиріччя? Так, хтось заробив на різниці, але це не відміняє того що ПЖ, МінОборони можуть по оф курсу придбати долар і купувати зброю та снарягу для ЗСУ.

Не можу знайти інфу що ПЖ купляє долар за оф курсом, скиньте пліз лінк.

всі юрособи купують долар для критичного імпорту на міжбанку по курсу нбу +1 % максимум

А ще цим курсом купляють нові автівки, телефони, ноутбуки, телевізори, золото, всякий непотріб. Так купляють і харчування, але ніхто його за цим курсом вже давно не продає бо коли відпустять, то буде біда з новими закупівлями.
І який процент з цього потреби армії по 29 не зрозуміло. І чому неможливо лімітувати критичний імпорт(тільки нормально, а не як вже було що майже все) .

Доначу як раніше, приблизно 15% від валового доходу. Обрав три волонтерських фонди і безпосередньо ЗСУ, розподіляю гроші порівну. Ще підтримую дрібними донатами приблизно 20 україномовних ютуберів, бо вважаю що це також дуже важливо.
Не дуже розумію ображену позицію щодо курсу НБУ, або повісток. Здається, що це і підтримка захисників України це речі з різних вимірів.

Так, через грабіж на курсових різницях.

Донатив, доначу і буду донатити. Думаю, що ця війна мінімум на рік, тому ресурси розподілятиму рівномірно. В березні-квітні донатив більше, бо ситуація була критична.

Останній донат 5200 y.e. в червні на пікап Nissan з правим рулем для підрозділу на сході.

Державу та державних чиновників конструктивно критикую в соціальних мережах, щоб вони активніше розвивали ВПК та промисловість для потреб армії (держзамовлення). Не знаю чи дає цей ефект, але громадяни України мають українську владу критикувати, контролювати та вимагати більш активних дій.

Київ, Київську область та киян дуже прошу бути пильними та уважними.
Київ — це пріоритетна ціль для російської орди та їх агентури.

Те саме стосується Чернігівщини, Сумщини, Житомирщини. Там потрібна щільна ешелонована оборона, щоб російські та білоруські потвори навіть не думали.

Може тому що стріляють зазвичай у водія. А коли водій не там де очікується, він має якісь додаткові секунди щось зробити.

По автомобілю. В цьому підрозділі за тиждень знищили 2 машини, так сталося. Ситуація була критична та термінова, бо колес не було. Тому моє завдання було переслати гроші.
Машину знайшли з тих, які загнали в Україну десь в західних областях.

Праворульний пікап — думаю там байдуже. Головне, щоб авто було надійне та живуче. За 5K в UK можна купити щось пристойне, а в Німеччині вже важче. Кому цікавий праворульний пікап в ЄС — майже нікому.

В березні-квітні донатив в різні напрямки, різним волонтерам. Потім обрав ефективного волонтера, який:
a) знає багато звичайних військових напряму;
b) порядна людина, бо читаю цю людину вже років 5 та маю спільних друзів;
c) дисциплінований та економний у власному житті (це власне враження);
d) звітує регулярно, хоча я цього не вимагав, але це дає довіру;
e) цей волонтер сам працює активно, заробляючи гроші для своїх волонтерських проектів.

Останній донат 5200 y.e. в червні на пікап Nissan з правим рулем для підрозділу на сході.

 це дуже круто .

Це був терміновий запит. Відчував серцем, що там критична ситуація на сході, вона там і досі важка. Щомісяця такі донати я не витягну, але розумію, що треба розтягувати на рік як мінімум.

Красава! Дуже гідний вчинок.

Через курсову різницю довелось відмовитись частини від донатів, що йшла невеликим волонтерам, зараз доначу тільки фондам, що мають системний вплив на хід війни (ПЖ та Павлу Нарожному на реактивну пошту).

відверто кажучи, донатити став набагато менше, але це очікувано. в перші місяці лишав на їжу, комуналку і базові потреби ~8к, решту донатив. потім купа родичів повтрачали роботу, тому допомагаю їм. часто доначу знайомим, в яких проблеми: хтось ремонтує дім і готується до зими, комусь треба протез, хтось просто потрапив в аварію і тд. плюс інколи дозволяю собі десь поїсти, постригтися, розваги і тд. тож витрат стало більше, а зп не виросла + ще й курсові різниці.

ще став трохи відкладати. бо є відчуття, що зараз все віддам і у випадку чого мені просто нікому буде допомогти, бо з моїх родичів/друзів/знайомих не з айті грошей немає ні в кого.

Стал донатить исключительно в фонд журналиста Бутусова и в понравившийся мелкий волонтёрский фонд.

Менше — ні, але я і відпочатку не жертвував аж дуже багато: маю своїх батьків і мати дружини, що або втратили цілком дохід, або значну частк, дітей та додатковий курсовий податок від влади. Зараз просто більш адресні, гранульовані донати — через ініціативи співробітників моєї компанії: конкретним людям конкретні речі.

У меня нет денег на донаты.

Ну хоч на Інтернет є

Перші три місяці донатив до 70% зп, зараз — 50%, так як зросли витрати.

В основному перейшов на донати волонтерам — волонтерство в нашій країні вже стало дуже сучасним і прозорим механізмом, де видно реальні потреби військових, та результати закупівель.
Щодо донатів на ЗСУ — не хочу сплачувати за те, щоб патрулі потім хапали людей на вулицях і вручали повістки, прикриваючись тим що так можна по закону і ігноруючи суспільну стурбованність.

волонтерство в нашій країні вже стало дуже сучасним і прозорим механізмом, де видно реальні потреби військових, та результати закупівель

Лол.
На всю роту в нас волонтерки щось типу нixyя.
Бо волонтери привозять ніштяки для своїх знайомих — в ті роти, де є персональні знайомі в волонтерів.
Якщо в військових немає волонтерів серед знайомих — військові смокчуть лапу за свій кошт.

Тепловізор один на роту.
Дронів немає.
Старлінку немає.
Сонячних батарей немає.
Автівок, які не заглохнуть на бездоріжжі, немає. Ні одної.
Генераторів немає
І це таке, що швидко прийшло на думку.
Харківська область.

І бачив на власні очі, як коли в роти три або навіть чотири генератора та два старлінка (що занадто), то по одному легко пpoйoбyвaлocя, бо знайомі волонтери ще привезуть, не проблема.

і це бентежить. По суті фраза «волонтерство стало дуже сучасним механізмом» означає, що міністерство оборони скинуло свої обов’язки на плечі цивільних.

Таке враження, що зарплату теж на цивільних скинути хочуть.
Бо почалися аномальні затримки.
Тобто навіть на свій кошт потрібне вже не накупиш.

Пробачте, але як інакше? Люди охочіше допомагають рідним і знайомим, ніж просто рандомним людям

Ну тобто, от сидить рота військових десь у нижніх жопках і без жодного контакту з волонтерами. Як по вашому вони мають довідатися про ваші потреби? Спіймати сигнали з космосу?

З усіх знайомих, хто зараз у війську всі намагаються нарощувати горизонтальні зв’язки і знайомитися з усіма з ким можна, щоб у випадку чого хтось та допоміг.

А ви говорите ’нам не привезли старлінки, айайай’

Різні підрозділи, різні командири, різні військові, різна майстерність, різне ставлення до техніки та ресурсів — це життя.

Розумію ваше невдоволення, але ви лише констатували що волонтери це єдине, що може це змінити, але встигає не всюди.

Це не мої слова, тому не орієнтуюся, чи правда. Один знайомий що воював в АТО, говорив, що 80% армії це командири. Хороший командир — буде і волонтерка, і душ, і автомобілі, і маскувальні сітки, і бліндажі хороші. Поганий — всю війну в холодному окопі з одним автоматом пролежиш, думаючи, що держава і народ всіх кинули і забули.

Командир, наскільки я зрозумів, не стільки хард як софт скіли. Інтроверт, який боїться говорити, просити і вимагати, не зможе забезпечити ввірених людей необхідною кількістю життєво важливих речей і всяких печенюшок.

О, в мене є, що сказати про командира екстраверта.

Я та ще чоловік 20 перевелись з минулої роти, тому що командир хотів підвищення за рахунок людських жертв; легко позбувся двох спеців (рокстарів), які багато чого вміли та були взагалі не токсичними для оточуючих і без них в роті більше ніхто не вміє робити те, що вміють вони; не слухав рекомендації командира розвідки та повів людей прямо в полон та під масовані обстріли; слухав брехню від якогось дoвбoйoбa з командування, який стверджував, що на позиції є зв’язок, хоча зв’язку там не було, це йому говорили декілька людей і він їх ігнорував; той самий дoвбoйoб ще й безаргументовано наїджав на одного з тих самих спеців, який був в АТО, і віком та мудрістю перевершує в рази того дoвбoйoбa, так командир не вступився за рокстара, він став на сторону дoвбoйoбa, щоб не конфліктувати з командуванням та бути з «альфами», а не якимись там підлеглими, яких можна легко пустити на фарш.

І це все — екстраверт.
Як затягувати плебс, так ця наволоч за словом в карман не лізла, та як усіма правдами і неправдами вести у пастку. Йoбaнa Лореляй, мать його.

Не треба будувати ілюзій про поганих інтровертів та робінгудів-екстраверів, я бачив звіриний оскал цього робінгудства.

До нього був командир, який, можливо, не такий «красень-екстраверт», я його інтровертність/екстравертність не замірював, але він не робив такої xyйнi і взагалі був тим, на кого можна було покластися. Але його тяжко поранило і на його місце прийшов саме той «красень-екстраверт», який більше, аніж за місяць з нами навіть імен наших не вивчив.

Я не говорив про екстравертів, і взагалі не повязував цю рису з вмінням піклуватися про підлеглих. Я казав про людей, які не вміють пробивати або ж не давати зникати певним ресурсам. Мовчазна людина з легкістю може знаходити способи, людей і можливості. І навпаки. Але будь-якій людині це буде важко робити, якщо вона

боїться говорити, просити і вимагати

Інтроверт — це не людина яка боїться просити, говорити. У вас сильно шаблонний погляд

Так в будь якому колективі, далеко не тільки в армії. Добрий командир збере людей і через сарафанне радіо знайдуть через знайомих, знайомих-знайомих все, що треба. Теорію п’яти рукопожать ніхто не відмінював. Завдання командира лише в тому щоб зорганізувати людей на зрозумілий результат. А бюрократи і пофігісти кинуть людей під танки та гелікоптери з музейними кулеметами.

Я не в темі. Але знаю, що є випадки коли дійсно збирають своїм. Воно і логічно. Наприклад, дружина збирає чоловіку. Але це і призводить до проблеми, яку ви описали — хаотичний розподіл

Полностью поддерживаю. Есть знакомый чувак с района, который регулярно покупает и возит военным всякие полезные вещи, публикует фотки — ему я более-менее верю и даю деньги. А донатить ЗСУ, чтобы потом это самое ЗСУ охотилось на меня на улицах — извините.

До чого тут зсу і військомати? В них нема нічого спільного, це різні підрозділи

щоб патрулі потім хапали людей на вулицях і вручали повістки, прикриваючись тим що так можна по закону і ігноруючи суспільну стурбованність.

І пофіг що патрулі це поліція, а не ЗСУ

доначу менше: на різницю росту відсоткової ставки по іпотеці.
проте, замість малих донатів у десятки різних фондів, зосередився на допомозі 2м конкретним волонтерам, котрих знаю особисто.

проте, замість малих донатів у десятки різних фондів, зосередився на допомозі 2м конкретним волонтерам, котрих знаю особисто.

Цікаво, а я от навпаки, від великих донатів великим фондам перейшов до невеликих, але десяткам різних волонтерів. Мені здається, що так більше волонтерів відчують підтримку і досягнуть якихось своїх цілей.

Не хочу критикувати ваш підхід, але вже кілька разів чув, що той же ПЖ рекомендує не розмахувати всі донати тонким шаром по сотням волонтерів, а краще вкластися в допомогу кільком, але багато, щоб ніштячки були серйозніші

Чому так:
Перше і головне — у великих фондів зменшуються збори, а відповідно і суми на рахунках, які вони можуть використати для покупок чогось серйозного(навіть за умови його наявності)
2 Умовна покупка одного теплака на взвод вирішує менше проблем ніж покупка ПДхи чи лелеки чи наприклад 100+ пікапів
3 Маленькі волонтери не факт, що знають реальну потребу фронту (ну тобто до них міг звернутися товариш Вася, який знаходиться в 50-80 км від 0 і попросити щось, бо підрозділу на його думку треба, а в той же час хтось на 0 буде сидіти менш забезпечений, бо чогось не вистачило)
4 фонди можуть оперувати великими партіями спорядження, а відповідно купляти його за нижчими цінами (наприклад фонд візьме 1000 пнб по 20к, в той час як для одного такого пристрою вартість буде 35к)

То все правда. Але коли до мене звертається мобілізований колега по роботі, волонтер з мого під’їзду, друг дитинства і показує щось, що потрібно саме йому чи його підрозділу — я не можу відмовити. То близькі люди, я знаю їх особисто, я їм довіряю. Їм потрібно — я скидаюсь. То, знаєте, вічний баланс між глобальним благом для всіх і точковим для близького кола. Я розумію, що десь в Африці, може, діти голодають, але в першу чергу я куплю їжу своїм дітям. Так і з волонтеркою.
P.S. ПЖ та Притулі доначу теж, але вже менше, ніж у перші місяці.

О, ні-ні, в жодному разі не критикую вас. Головний момент благодійності в тому, що те, що ви робите має бути саме за внутрішнім покликом, а не тому, що так треба чи так хтось сказав

В повідомленні вище я швидше мав на увазі між вибором чи допомогти Притулі\ПЖ чи маловідомим вам людям, які імовірно роблять хорошу справу і шукають щось для когось десь, але загалом не можуть явно вплинути на забезпечення фронту чи підрозділу

Мені от що цікаво. Виходжу з дитиною гуляти до парку, а там лютий движ. Саджають кущі, ставлять лавки, гребуться, куча людей в помаранчевих жилетах. Це що значить? Війна в Києві скінчилась? Чому бляха в такі складні для країни часи гроші витрачаються на всіляку хєрню. Така історія зовсім не мотивує донатити більше(((.

На ремонт доріг в умовах військового стану виділено 6млрд грн ))) У нас модно робити вигляд, що все нормально. Але гроші на базове забезпечення багатьох бійців треба збирати по донатах... )) сюр

Ну дороги ще хоч якось можно пояснити, особливо в регіонах де були активні бойові дії.

Ну лавки так само можна пояснити ))) рівень пояснень ідентичний як на мене. А от суми на порядки інші)) чи є сенс капітально відновлювати дороги під час війни (тимчасово — точно є) — велике питання))

Ремонт зруйнованих мостів, чи ділянок траси Київ — Чернігів (по яким взагалі неможливо було їздити) прирівнювати до встановлення лавок в дворах, серйозно?

А типу у нас той ремонт лише на це запланований? Там Ямкового ремонту і капітального не самих проблемних участків зараз дофіга і ще трошки. Я б це прирівнював до лавок і фарбування бордюрів на раз два.

Тому що в нас є ще запаси матеріалів щоб щось робити по дорогах і є робочі. Виділяєш їм зарплату, бензин і все.

а людям «в помаранчевих жилетах» не треба грошей? Чи може сміття не треба вивозити і лад наводити, бо війна ж?
Чому ти з дитиною в парк взагалі ходиш, війна ж, треба вдома сидіти і голодати.
Гля який — зарплата людей для нього — «всіляка хєрня»..

Добре, я проясню. До війни чомусь усого цього не було роками. Скільки листів писали щоб хоча б увімкнули існуючий фонтан — хєр. І тут прийшла війна. Що тре робити? Правильно! Відремонтуємо парк! Безумовно, треба щоб економіка працювала, але ж бляха повинні бути якісь пріоритети.

В Києві купа фонтанів працювали. В цьому році — нічого не працює.
Комунальники як працювали до війни, так і працюють. Не помітив, щоб вони робили щось інше.
А от дороги ремонтують, здається, менш активно ніж останні роки.

Що тре робити? Правильно! Відремонтуємо парк! Безумовно, треба щоб економіка працювала, але ж бляха повинні бути якісь пріоритети.

Ну от є комунальники. Вони вміють саджати кущі і ставити лавки. Є якісь запаси кущів і лавок. Є якісь підприємства, які поставляють їм кущі і лавки. Це все робота, гроші, податки. Що Ви їм пропонуєте робити? Всім піти на війну? Викинути кущі і лавки і почати робити ракети?

Зараз, наскільки мені відомо, є заборона на капітальні витрати з бюджету. І навіть від цього деякі міста страждають — он Львів не може заплановані і виділені гроші на ремонт дощового колектора витратити на оцей самий ремонт колектора (бо це ж капітальна витрата!), через що деякі вулиці періодично затоплює і доводиться виділяти кошти на подолання наслідків (бо це ж вже не капітальна витрата). А тут — кущі та лавки, то точно не капітальні витрати і навіщо паралізувати роботу комунальних підприємств по принципу «бо ж війна» я не розумію. Хай собі працюють.

Економіка має бути мобілізована. У нас занадто граються у «нормальну» економіку. Так війни не виграються. Нажаль. Хоча конкретно «кущі і лавки» мають соціальний аспект, бо переважно надають роботу тим, хто іншої не мав би і інакше утримувався би державою. Тому кущі і лавки скоріше плюс. А от коллектор може почекати. Гроші краще спрямувати на те, що доводиться донатити на базові речі мобілізованим. Але це теорія. Бо наше бюджетне законодавство то «дічь» ще та))

Кого з поточних можновладців їбе, якою економіка має бути?
Вони починають ворушитись коли говорить вулиця(що зараз заборонено), або коли перекривають краник західних коштів, на яких планують попил.

Що ти будеш мобілізовувати?
У нас значна кількість людей працювала і сфері послуг.
Почнуть в 2 раза швидше крутити педалі при доставці Глово?

Кожну кав’ярню в патронний завод!

Під час війни державні гроші першочергово мають йти на ВПК та держзамовлення для потреб української армії.
Тому усілякі комунальні служби можна залучати до будівництва оборонних укріплень по всьому периметру українського кордону. Там роботи на роки вистачить усім.

Навіщо витрачати бетон/каміння на дороги чи цивільне будівництво, якщо можна використати побудови оборонних укріпленнях на кордонах з росією та білорусією?

ВПК та споріднене виробництво — це пріоритет #1.

Укріплення вздовж кордону добре захистять від непроханих біженців, як у Польщі з білоруссю. Уздовж кордону України з білоруссю — болота, і менше десяти доріг, якщо не помиляюся. Яким чином допоможе десятиметровий вал на сотні кілометрів, якщо увесь потік усе одно йтиме через дороги? На сході москалі спокійно їдуть через колишні прикордонні пункти, не напружуючись. Здається, проєкт «Стіна» не особливо допоміг би, якби був зроблений так, як його бачили у 2015 році.

Тому що все це і так роблять.

ВПК уже нет, заводы разрушены. Все замовлення это ремонт и идет он в Польшу и Чехию, и надеемся на помощь западных партнеров.

Чушь. Зарплату платиться прямыми выплатами из бюджета. Финансировать промежуточные конторы — нет смысла.

1. Цивільні люди вийдуть на вулицю, а навкруги краса. Це дуже добре для психічного здоров’я, ніж коли вийшов з підвалу, а підвал йде за тобою.
2. Пропонуєш розігнати комунальників? Всеодно їх годувати, не через ЗП так через допомогу як безробітнім. То хай краще лавки красять, хоч красиво буде 🙂

Ну а коммунальщикам кушать не надо?) Или пусть они дома сидят а зарплату мы им просто так заплатим чтобы вас не расстраивать?)

Раніше ж вони якось «кушалі». Без встановлення лавок та перетрубації всього парку. А тепер саме час насаджати кущів і вколупати посеред парку величезну клумбу.

Раніше ж вони якось «кушалі». Без встановлення лавок та перетрубації всього парку.

Напевно їм зробили таке зауваження, від якого побігли працювати.

Тут є особливість. Україна воює тим що дадуть «союзники». Їхня оборонка працює. Створювати їм конкуренцію не гарно. Потім відбудовувати теж будуть західні інвестори. Можливо така була домовленість за допомогу. Тому так, комунальникам якраз і залишається виконувати свою роботу

А треба щоб всюди був смітник, щоб кожну мить відчувати «в країні війна, А-А-А-А!!!!111»

Звичайно менше, бо в перший місяць витратити зійшли до 0, тільки їли та працювали, вся зарплата йшла в адресну допомогу або в Повернись живим, але потім відновили заичайне життя, і, враховуючи ціни, які підросли, навіть 2к зелених на місяць не завжди буває можливо виділити

Закидую кожен місяць в середньому по 140к грн. Планую продовжувати.

5% податку про себе говорять)

Порахував донати по місяцях, вийшло що доначу менше, тому задонатив 11 610 грн на бандеромобілі щоб тут send.monobank.ua/jar/4p1Djjd5ZC стало 390 000 ₴ замість 378 390 ₴, але імейл не вказував, щоб не виграти орківський сухпай чи шолом :)

Тут про курсову різницю явно мова)

чесно кажучи я дуже багато читаю про курсову різницю, але не дуже розумію всього флоу, якщо хтось може пояснити буду дуже вдячним, якщо, умовно кажучи, монобанк придбав 10к$ по курсу нацбанку у фопа то куди далі йдуть ці кошти, і чому держава зацікавлена в тому щоб банки купляли валюту саме за цим курсом?

Придбали 10к по 29 грн у фопа
Продали за 37, тому ж фопу, або іншому
Якщо купили і продали за день рівно 10к, то торгувати на міжбанку не треба. Все в карман банку
Якщо купили у фопа 10к, а продали 20к іншим фопам, треба викупити на між банку ще 10к. Викуп на між банку по 29. Курс 37 існує тільки на касі банку. Міжбанк та держава з цього нічого не отримує. Максимум податки, але не факт.

Це тупий грабіж, але під час війни вийти на майдан — самогубство. Єдиний вихід не завозити готівку, але якщо хочеш допомогти армії грошима — будь ласка, в чергу на зґвалтування.

Це грабунок, жодних виправдань. Кожного причетний до цього треба в тюрму на 20 років. Хто зараз голова НБУ? Шевченко? Чомусь за нього ніхто ще не взявся

так в чому сенс для держави тримати цей курс? і як це пов’язано з критичним імпортом?

Типу товари критичного імпорту купуються по курсу 29,25/$, а не за ринковими ~36 грн. і ці критичні товари для населення виходять дешевше.

Ніт? З чого ви це взяли? На ринку їх продають по курсу 37

Для бізнесу який імпортує — курс 29.50. Не 36 і не 37.
Так як експорт дуже обмежений, бо значна доля експорту це заблокована агропродукція, то навіть проданої валюти по 29.25 від діючого експорту не вистачає, щоб покрити імпорт по 29.50. Тому держава продає додаткова купу валюти з резервів.

Ви мабуть чогось не зрозуміли. Продавати імпорт треба тут за гривню. Гривню в доллари можна тільки по 37. Тому і продають за ціною як за 37, бо треба після того як тут продав, там купити за доллари. Ці доллари будуть по 37, не по 29.

А яка процедура закупки ціх товарів? Чи це все госзакупівля? Я як фоп якщо захочу придбати, умовно кажучи, дрон за кордоном для ЗСУ можу його придбати за курсом НБУ?

Ніт. Дрон за кордоном ви можете придбати за долар. А долар купити в банку по 37.

Ніяк. Грабіж. Це не держава, а окремі цікаві люди по яким тюрма плаче

Ну це як мінімум не вся правда. Частина валюти купляється по оф курсу НБУ для придбання критичного імпорту, в тому числі зброї, снарядів, амуніції.
Дійсно, на цьому заробляють комерційні банки, але не забувайте що більшість банківської системи належить державі тож все одно йде як дивіденди в бюджет.
Правда в тому що Україна в дуже складному стані і НБУ приймає важкі рішення. Наскільки вони праві — хай оцінять експерти але кричати «грабєєєж!!!» це дещо наївно.

Дійсно, на цьому заробляють комерційні банки

Це важливо

не забувайте що більшість банківської системи належить державі тож все одно йде як дивіденди

Можливо

в бюджет

Хіба?

Вибачте, але якщо хочете дивіденди в бюджет зробіть це через податки. Зараз війна, потрібні гроші — це зрозуміло. Але не через «схеми».

Але можемо піти з іншої сторони. В мене банк не державний. Банк нажився на мені. Що далі? Як це допомогло? Про різні курси в банках говорити будемо?

Ми можемо сперечатись чи рішення зроблено для держави чи ні, але цього Ми не дізнаємось. А те що рішення мінімум «По-дибільному» зроблено ви будете сперечатися?

Але можемо піти з іншої сторони. В мене банк не державний. Банк нажився на мені. Що далі? Як це допомогло? Про різні курси в банках говорити будемо?

Ну як мінімум банки не закрилися, в нас працююча банківська система під час війни. Це ж має свою ціну.

Ми можемо сперечатись чи рішення зроблено для держави чи ні, але цього Ми не дізнаємось. А те що рішення мінімум «По-дибільному» зроблено ви будете сперечатися?

Воно 100% хєрово прокомуніковано. В нього є очевидні вади, які не можна не бачити. В той же час що буде якщо курс відпустять — ми зараз не знаємо. Можливо люди в НБУ мають більше інфи.
Зараз вже зрозуміло що рішення про відміну імпортних мит було гівняним. Але на початках виглядало логічно. А тепер злили купу валютних резервів і треба мутити якісь схеми щоб долари раптово не закінчились.
Тому поживемо побачимо. Я сподіваюсь що наші партнери розродяться та виділять нам грошей і тоді валютний ринок більш меньш нормалізується. Хоча вони взагалі не спішать.

Я сподіваюсь що наші партнери

....

Серйозно? А в нас лапки? Винних в цій ситуації наказувати будемо?

Зараз вже зрозуміло що рішення про відміну імпортних мит було гівняним

Воно було ідеальним для свого часу. Треба було його доробити, а не дозволяти висіти доки не сгниє. Я думав для цього ми обирали в ВР людей. Але вони не справляються. А з механізмів покарання в нас тільки «Обрати інших через 4 роки». Це навіть не смішно

Серйозно? А в нас лапки? Винних в цій ситуації наказувати будемо?

Винних в чому? Ми деяким чином всі винні в тому що склалося )

Воно було ідеальним для свого часу. Треба було його доробити, а не дозволяти висіти доки не сгниє. Я думав для цього ми обирали в ВР людей. Але вони не справляються. А з механізмів покарання в нас тільки «Обрати інших через 4 роки». Це навіть
не смішно

Ну є ще відповідальність виборців. Таких челіків ми обрали, вони ось так справляються. Навіть якщо ми цих розстріляємо — це не гарантує кращий склад наступного разу.
Треба уважніше обирати, агітувати за тих в кого віриш, витрачати час.
Я згоден шо всіх зрадників, корупціонерів, всіх хто свідомо шкодив треба покарати.
Але якщо народ обрав фотографа, в нього лапки і він не шарить як правильно — тут якби всі винні, і якщо карати фотографа то і виборців теж )

Винних в чому?

в цьому:

Воно 100% хєрово прокомуніковано
Зараз вже зрозуміло що рішення про відміну імпортних мит було гівняним.


Ми деяким чином всі винні в тому що склалося

Ніт. Це прийняли рішення люди, які обіймали позиції у ВР, комунікували його і бачимо що з того вийшло. Імена, явки, все таке. Вони вже один раз захєрили це, може треба інших? Чи «ми всі винні» і нікого наказувати не будем?

Ну є ще відповідальність виборців.

Люди грають в лотерею, а ви кажете що вони в чомусь винні. Якщо я роблю контракт з кимось на рік, і за пів року він ніхєра не робить, то я не буду чекати ще пів року, а потім шукати когось іншого. Це брєд. Яка тут відповідальність?

Навіть якщо ми цих розстріляємо — це не гарантує кращий склад наступного разу.

Ми вже знаємо що ці не справляються, але будемо сидіти і кусати лікті

Але якщо народ обрав фотографа, в нього лапки і він не шарить як правильно — тут якби всі винні, і якщо карати фотографа то і виборців теж )

У вас все ок? Якщо фотограф погано справляється з першою фотосессією, то на другу я його не покличу, як мінімум. А ви пропонуєте сидіти і дивитись 4 роки?

в цьому:

Слухайте, ну люди роблять помилки. Всі. Завжди. Головне щоб вчилися на них. І покарання за помилки може не ще більше погіршити ситуацію, бо тоді ніхто визнавати помилки і вчитися не буде, будуть просто краще їх приховувати та поменьше рішень приймати.
Ви ж в айті працюєте, в вас багато людей розстріляли за баги на проді?

Ніт. Це прийняли рішення люди, які обіймали позиції у ВР, комунікували його і бачимо що з того вийшло. Імена, явки, все таке. Вони вже один раз захєрили це, може треба інших? Чи «ми всі винні» і нікого наказувати
не будем?

Так, депутати за свої рішення несуть політичну відповідальність. Тобто наступного разу треба краще обирати.
Будьякі інші варіанти краще не зроблять.
А виборці несуть відповідальність за те кому вони довірились.

Люди грають в лотерею, а ви кажете що вони в чомусь винні. Якщо я роблю контракт з кимось на рік, і за пів року він ніхєра не робить, то я не буду чекати ще пів року, а потім шукати когось іншого. Це брєд. Яка тут відповідальність?

Тут в вас контракт на 5 років без можливості дострокового припинення. Так вже система працює. А те що люди грають в лотерею це ж їх вибір, так? Вони ж могли не грати в лотерею а трошки більше часу витратити на знайомство з тими кого обирають.

Ми вже знаємо що ці не справляються, але будемо сидіти і кусати лікті

Ну ок, зараз під час війни ми нові вибори точно не зможемо провести. Припустимо наступного року війна закінчится. В вас вже є розуміння кого замість них позачергово обрати? Нам же треба не просто акт помсти, нам треба більш якісний склад парламенту.
Я чесно дуже сумніваюся що наступний склад буде набагато краще нинішнього.

У вас все ок? Якщо фотограф погано справляється з першою фотосессією, то на другу я його не покличу, як мінімум. А ви пропонуєте сидіти
і дивитись 4 роки?

Добре, я логіку зрозумів. Як ви це бачите? Вибори щороку? Постійний майдан? Чи є десь в світі щось подібне щоб воно нормально працювало?

Ми ж на доу. Робимо в дію меню «вибори». Обираємо кандидата в місцеву мерію. Або верховну раду. На 4 роки.
Ми приписані до якогось участку і т.д., ок
Через 6 місяців заявляється можливість винести кандидату «недовіру». Якщо 30% від числа тих хто проголосував, за місяць вказали що не довіряють кандидату, то проводяться вибори «недовіри». Якщо 50% + 1 проголосують за те, що кандидату не можна довіряти, його відсторонюють без права обіймати державні посади на два роки.(щоб Якщо захоче — самоусунитись) Через тиждень нові вибори.
Якщо депутат виграв довіру, то наступні 6 місяців проводити процедуру не треба.

В Англії норм працює.

Та в тому то і справа що для доу це б спрацювало, а в Україні десь 25% населення живе в сільській місцевості без нормального інтернету, і з 37 млн населення 13 млн пенсіонерів.
Крім того електронне голосування це дуже небезпечна штука в країнах з слабкими інституціями(а в нас якраз така), і є висока вірогідність що хтось захоче цим скористатись у власних цілях.
Англія це поганий приклад, бо в них демократія працює вже сотні років і купа речей банально на довірі до інституцій працює. Нам до цього ще йти та йти.

Я не казав про електронне голосування. Перший етап, который можна робити протягом місяця, може бути гібридний, а другий можна з голосуванням на місці

Якщо скласти лапки то щось краще ніж в Англії не побудуєш

Впринципі ідея непогана, якщо її добре проробити. В той же час основна проблема — недостатньо свідомий вибір депутатів більшістю населення і це механізм відзиву не вирішить.

депутати мають контритися опозицією. Свідомо обрати «по партійним спискам» неможливо в принципі. Та й президент має контритися парламентом і недовіра парламентом може бути висловлена.
Імхо, проблема в поки ще пасивності суспільства і нерозвинених/не популяризованих засобах контролю влади. Сподіваюсь тепер співгромадяни побачили, що значить пасивність і фрзи а-ля «а що я можу, вони в кийові їм видніше»

Свідомо обрати «по партійним спискам» неможливо в принципі.

Якщо списки відкриті то цілком можливо.
Також в нас була така собі мажоритарна система, де ми прям конкретну людину обирали.
Та й навіть по закритим спискам все одно можна пробігтися і подивитись хто там за спиною твого лідера стоїть і в кого список якісніше.

Стосовно ролі парламенту, опозиції, громадського суспільства — з цим погоджуюсь.

Проблема в тому що цієї інформації нема в вільному доступі. Я наприклад навіть не знаю куди я мушу йти обирати депутатів в місцеву раду. Де цю інформацію шукати також невідомо. Гугл з цим мені не допоміг бо я не знаю що шукати. Я не знаю що я можу робити окрім обрання мера чи президента. І не тому що я не шукав

історію голосувань і роботи ради, вроді, можна десь побачити (не впевнений, але наче десь бачив), а от місцеве врядування якщо й надає доступ до протоколів і результатів, то не так просто, як хотілося б. Відкриті дані ніяк не відкриються до кінця. І якщо наймісцевішу інформацію можна просто запитати у свого депутата, що живе на сусідній вулиці, то район-область — це вже щось приховане.

В Англії норм працює.

А що саме, на Вашу думку, працює в Англії?

Джонсонюка ж відсторонили. Якось працює

Джонсона відсторонили не виборці. Я взагалі не впевнений що називати те що там відбулося відстороненям коректно. Швидкий пошук каже що можливість відкликати депутата є, але вона дуже обмежена: депутат має бути засуджений чи відсторонений від засідань. В будь-якому випадку виборці не можуть зробити це виключно за власним бажанням.
www.hansardsociety.org.uk/...​ough-test-in-north-antrim

Я не знаю жодної країни де можна було б просто відкликати посадовців, і зрозуміло чому: електоральні цикли самі по собі підштовхують політиків до популізму і відсутності довгострокової стратегії, а потенційні перевибори щопівроку з великою ймовірністю призведуть до хаосу.

Нам треба свій механізм, а не той що в Англії

Таких немає

електоральні цикли самі по собі підштовхують політиків до популізму

Я не погоджуюсь, але залишати як є поганий варіант. Очевидно, що обираючи когось на другий строк у обранця немає жодної причини щось робити для народу

ну це як «у програміста немає причини робити щось якісно» абощо. у депутатів обмеження на кількість каденцій, наче, немає. А президенти то таке — переживуть. Тим паче, якщо будуть значити не персони, а партії — тоді партія може лишитися при владі навіть якщо зміниться президент. Імхо то взагалі проблема у нас — всі «партії» — суть іменні кишенькові одноразові організації, яким, як що трапиться, і ребрендинг провести можна.

А от багато механізмів відкликання депутата теж не дуже добре, бо підштовхує до ще більшого популізму «щоб бува не вікдликали».

1 це багато? Зараз 0. Якщо ми обрали якогось ідіота який обіцяв побудувати майданчик але за рік нічого не зроблено, чому ми не можемо його відкликати? А заодно ще нацькувати поліцію.

Не країна а літній табір веселка. Нехай працює нічого не звітуючи, що поганого може статись /сарказм

Нам треба свій механізм, а не той що в Англії

По-перше, я коментував хибне твердження про те що щось подібне працює в Англіі. Це важливо, бо це твердження надає ваги Вашій пропозиції.
По-друге, ми на ДОУ, а кожен інженер має знати що вирішення проблеми починається с огляду існуючих рішень, щоб не будувати велосипеди з квадратними колесами. Тому ідея викинути у смітник сторіччя досвіду розбудови демократичних інститутів — не найкраща ідея.

Подібне: відсторонення Джонсонюка. Кажіть що хочете, в нас нічого схожого нема

по-друге: так ми ж оглянули, самі ж кажете, нічого потрібного нема.

Ви вже самі заплутались в тому що кажете

В нас немає відсторонення прем’єр міністра? Є. І імпічмент президента є. І навіть депутатів можна буде притягнути до кримінальної відповідальності.

Далі, де я казав що нічого потрібного нема? Я казав що ніде немає нічого подібного тому що Ви пропонуєте. З цього можна зробити висновок що Ваша ідея — не потрібна, а може й шкідлива.

Ви шукаєте швидке рішення проблеми, на вирішення якої потрібні мінімум десятиріччя, а саме формування політичної культури і національної політичної еліти. Пришвидшити процес можна аналізуючи світовий досвід і дослухаючись до порад експертів, наприклад Венеціанської комісії, а не вигадуючі сумнівні процеси на форумі айтишників.

Dixi.

Я казав що ніде немає нічого подібного тому що Ви пропонуєте. З цього можна зробити висновок що Ваша ідея — не потрібна, а може й шкідлива.

крутий аргумент, не посперечаєшся /s

Підписатись на коментарі