Віддалена робота — законне право громадян? Що в Європі думають про це
Можливість працювати вдома після пандемії стала темою для гарячих обговорень у США, і багато офісних працівників вимагають зберегти свою гнучкість, а деякі керівники залишаються непохитними за повернення в офіси. Але деякі країни вживають заходів, щоб закріпити роботу вдома як постійне законне право.
Про це йдеться в матеріалі Fortune.
Двоє законодавців у Нідерландах планують подати пропозицію до голландського парламенту, щоб почати розглядати віддалену роботу як законне право громадян до того, як законодавці підуть на літні канікули 3 липня, повідомляє Bloomberg.
«Ми отримали зелене світло для цього нового закону завдяки підтримці як від працівників, так і від профспілок роботодавців», — сказав Ван Вейенберг, один з політиків. Парламент Нідерландів почне обговорювати цю пропозицію наступного тижня.
Нове опитування McKinsey показало, що 87% працівників, які мають можливість працювати вдома або працювати в гібридному форматі, готові цим скористатися. Але багато роботодавців все ще впевнені, що повернення в офіси — це правильний шлях.
А нещодавно Ілон Маск потрапив у заголовки, сказавши адміністративному персоналу Tesla, що якщо вони не повертатимуться в офіс на 40 годин на тиждень, вони можуть шукати іншу роботу.
Згідно з даними Євростату, у 2018 році 14% працюючих голландців працювали дистанційно: це найвищий показник у Європі та значно вище середнього показника для громадян ЄС, які працювали вдома (5,2%). Нідерланди також посіли перше місце в опитуванні британського інтернет-провайдера Plusnet у 2019 році, у якому було названо найкращі європейські країни для віддаленої роботи на основі таких факторів, як відсоток людей, які зараз працюють віддалено, якість Інтернету та вартість життя.
Під час пандемії уряд Нідерландів заохочував підприємства дозволяти співробітникам працювати вдома. З січня 2022 року уряд запровадив програму відшкодування додаткових витрат у зв’язку з роботою вдома, наприклад витрати на створення домашнього офісу.
І більшість голландських робітників, можливо, не готові відмовитися від нової свободи.
«Ми точно побачили значне зростання віддаленої роботи в Нідерландах», — сказав Fortune Марсель Моленаар, регіональний менеджер LinkedIn у Нідерландах, Бельгії та Люксембурзі.
Як повідомляє Bloomberg, якщо пропозиція стане законом, Нідерланди стануть однією з перших країн, які вимагають від компаній надавати своїм співробітникам гнучкість вибору: працювати вдома чи в офісі.
Проте в Іспанії закон з вересня 2020 року захищає права людей працювати віддалено, якщо вони цього бажають, тоді як закон від листопада 2021 року в Португалії намагався врегулювати дистанційну роботу, зобов’язуючи роботодавців не зв’язуватися зі співробітниками поза робочим часом.
У таких країнах, як США чи Велика Британія, такий захист ще не затверджено на національному рівні, і працівники повинні обговорювати умови віддаленої роботи зі своїм роботодавцем. Наприклад, у Сполученому Королівстві роботодавці все ще можуть прийняти рішення про обов’язкове повернення працівників в офіси, якщо вони «мають для цього вагомі ділові причини», відповідно до офіційної політики уряду Сполученого Королівства щодо гнучкої роботи.
Підприємства Сполученого Королівства навіть заперечували політичні пропозиції щодо закріплення роботи вдома як законне право, причому минулого року кілька роботодавців попередили, що такий акт спричинить «хаос» у їхніх офісах.
20 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів