Чи змінилось ваше ставлення до Дія City?
У свіжому випуску новин на DOU Юра Федоренко запитує, чи змінилось ваше ставлення до Дія.City.
Розкажіть нам.
У свіжому випуску новин на DOU Юра Федоренко запитує, чи змінилось ваше ставлення до Дія.City.
Розкажіть нам.
Отношение стало еще хуже, так как бесстыжим образом диеситевцы пользуются ситуацией в стране. Друзья-знакомые из контор-евангелистов Дии Сити говорят, что им машут под носом морковкой в виде того, что в Дие Сити (возможно!) будут преференции в виде разрешений на выезд заграницу, и (возможно!) «бронирование» от мобилизации (как по мне, расчет на лохов). А вот айти-ФОПам такие ништяки не положены. В комплект к сомнительному прянику, естессна, предлагается кнут (в основном для джунов) в виде устрашения, что работу сейчас не так-то просто найти в текущем положении дел, и намекают на то, что если не подпишешь, могут с тобой и попрощаться.
P.S. А, ну да, пункты о неконкуренции в виде «после увольнения нельзя работнику работать на работе» в контракты, конечно же, включаются.
Українці, я вас люблю. Нас бомблять, погрожують, тероризують ззовні, всередині, різні іпсо.
Але негативне ставлення до ДіяСіті не змінюється і навіть погіршується.
1) Дия Сити существует пока существует зе-власть ну или подобная.
2) Дия Сити существует пока есть кого туда загонять.
3) ИТ-шники останутся в Украине только при условии быстрого восстановлени ее экономики.
4) Быстрое восстановление экономики при условии сохранения зе-власти или подобной маловероятно.
Вывод: Будущего у Дия Сити нет.
А с какого перепугу оно должно было измениться?
Змінилось. Було погане, стало ще гірше
Знаю одну компанію, представники якої зверталися у мінцифри для пропрацювання питання щодо виїзду співробітників чоловіків в бізнес тріпи на вимогу замовників. Відповідь була такою — вступайте в дія сіті і лише тоді будемо продовжувати діалог. Компанія відмовилася. Отакий цікавий шантаж.
я так и не понял для чего нужна эти дия сити, кроме как для видимости деятельности друзей Зеленского. как и синекура под названием минцифра
Офіційно казали що для того щоб зменшити податки. Не фопам, а галерам. Але галери без гребців не плавають, тому навіть хз
Для легализации корупуционных поборов, вся фишка в аудите который вдруг делают часные конторы, но прайс государсвенный и причем не хилый. Фактически это создание вернее переориентация корупционного финансового потока, только все прибыли получаются легальные и их можно смело на запад выводить как вполне себе легальный заработок на аудите. Естесвенно умалчивается — а как создать контору аудиторов и что для этого нужно. Самом собой разуметеся что в этом будут участвовать кумы и сваты. Судя по видосам с онлайн встречь комитета ВР, которые предоставлял Бортняков — гетьманцев там верховодит во всей этой теме. К нему лично у меня вообще множесто вопросов, например зачем ему понадобились GPS координаты всех складов ГСМ за месяц до втордения и почему по этим кординатам ударили москальские ракеты, создав на время кризис горючего. Почему 10 миллиардов гривен из оборонного бюджета
Чисто вкину для срачів.
БУЛО: жив собі в країні і працював по ФОП до ДіяСіті.
ПЛЮСИ: 5% із зп в податках + ЄСВ. Відкладав умовно половину зарплати, так як готувався до переїзду і хотілось жити красиво і зручно. Міг собі спокійно жити із так собі знаннями англійскої в Україні, бо в побуті не потрібно було, а для роботи вистачить. Міг би наскирдувати на квартиру за пару років, а якщо напрягтись, то і швидше. Теоретично про статтям із доу міг би вибити зп в 6-8к і платити ті ж смішні проценти.
МІНУСИ: могли викинути на мороз в будь-який момент, якщо б хотіли. З початком війни ця ймовірність більше зросла. Зараз би ще деякий час втрачав 25% зп мінімум за приколи НБУ. Дякую НБУ відсоток став менше, але курс пішов ще вище. Бабки було і раніше стрьомно зберігати на рахунках, а зараз це ще було б сильним обмеженням через ліміти. Вишеньки на торті, що могли б ще призвати і і за кордон не пустять.
КОМЕНТАР про ДіяСіті: і раніше вважав це ІТ-колгоспом, але ідея непогана. Як завжди підкачала реалізація. Перше, що лякає, то задум «вивести» із тіні саме ІТ бізнес, який якраз ріс через ФОП схеми. Можно було зробити спеціальні єкономічні зони для залучення компаній із-за кордону, але договір про не конкуренцію одразу «red flag». Друге, що лякає, то спроба змінити податки і схеми саме для ІТ-індустрії, хоча б чого не зробити ці зміни для всього податкового законодавства. Важко? Так! Не реально? Ні! Але ми знаємо кому це не вигідно і працювати не буде. Я дуже підтримую прогресивну систему оподаткування, бо вона якось адекватно дає можливість і «збрити» податки із народу, але треба тоді, щоб ці «збриті» податки показувалось народу у вигляді: Ця школа була відреставрована із податків України. Витрачено стільки-то. Зроблено протягом тако терміну. Разом працюємо на благо держави. І все в такому роді) А що в нас: зробила Зе влада, сама, попередніки такого не робилі. Так що думайТе)
СТАЛО: виїхав за кордон, коли ще не було підозр про війну і була просто ціль, щось змінити.
ПЛЮСИ: зарплата «six figures». Легкий за прозорий доступ до інвестицій, який підтримується державою. Податкова, яка не хоче без причини зістригти з тебе зайву копійку, а яка ще повертає гроші у випадку переплат і правильно заповнених податків. Доступ до великого списку компаній із технологічного світу. Цивілізований світ, в якому ти не ІТшник з якого можно зістригти, а просто людина із норм ЗП. Все так само відкладаєш половину ЗП, що все ж таки більше, ніж в Україні. Доступ до сервісів, де покупець правий і у випадку, якщо ти поносив річ протягом гарантійного терміну, а вона зламалась/зносилась без причини, то тобі повернуть гроші або дадуть нову річ (з продуктами теж можна повернути).
МІНУСИ: з зп вже далеко за 5% платиш, але бачиш на що йдуть кошти. Відсутність дешевих перельотів швиденько до Європи (ситуація в Канаді). Архітектура проста і без історії, але до цього звикаєш. Медицина все ж таки розвинена, але цілком доступні варіанти із очікуванням лікаря через
ВИСНОВКИ: всюди є свої плюси і свої мінуси, але все залежить від того з чим ти готовий миритися та чи готовий ти боротися. З одного боку ненька Україна, де ти виріс, розвивався та все зручні онлайн сервіси, яких не вистачає за кордоном (банкінг, дія, доступна приватна медицина по страхуванню і тд). Але з іншої сторони держава, яка не хоче поліпшити життя, а часто ускладнює (дія як плюс, так і мінус через онлайн кредити історії про які реальні). І завжди коли це все складаєш на терези, то треба вирішувати: їхати далі і шукати своє місце чи залишатись і боротись за свої права? Нажаль в мене вибір пав на перше за що тут би на форумі обісрали, хоча і за друге теж би обісрали.
Чи стало легше? Поки що напевно складно, бо все ж таки дім десь так далеко, але коли бачиш такі срачі про ДіюСіті під час війни, то розумієш, що вибір був правильний, бо в кінці війни буде багато героїв, але люди знову проголосують за варіант як зробити по швидше, який зробить трохи краще, а по факту гірше для усіх.
Чи жалкую? І так і ні. Так, бо моно, НП, приватна медицина, поїздки в Європу. Ні, бо ДіяСіті, податкова, зараз війна, відсутність бачення майбутнього.
Як заключення я б сказав, що донатьте волонтерам, але перевіреним, а вже про ДіяСіті поговоримо після закінчення війни.
П. С. Якщо комусь цікаво, то можу розповісти про Канаду у ці буремні часи.
ДіяСіті ідея непогана
Непогана спроба. Єдина ідея ДіяСіті — це зачистити ринок під її фаундерів (насамперед EPAM), а з усіх інших — доїти бабло через корупційні закладки, що дозволяють в ручному режимі визначати, кого впустити (і за яку ціну), а кого викинути в момент — без повернення вступного внеску та права оскарження.
Для людей це просто кабала і нічого більше. Жодних прав воно не дає, лише порушує права, надані Конституцією. Для держави це втрата доходу та перевод його в приватні кишені.
PS. ДіяСіті вже протягнули. Звичайно ж проігнорувавши всі зауваження та факти антиконституційності закону. Тому аргумент «зараз війна» недоречений, можна подумати війна щось змінить в плані жадібності.
«Зараз війна» — це до того, зо вже немає сенсу сперечатись, бо вже протягнули цю фігню. Ідея була б гарна, якби давала льготний період оподаткування, що тому ж не високо маржинальному аутсорсу дала б змогу залучити більше душ. Зараз є два варіанти: 1) прийняти і звалити/залишить. 2) не прийняти і щось робити. Нажаль 2 варіант зараз ще й ризикований не тільки через можливі прильоти, а й тому, зо в парламенті багато прихильників поставити на «олівець» порушників будь-чого і потім відправляти до ЗСУ як покарання (що на мою думку дибилізм, бо і так вистачає бажаючих поповнити лави ЗСУ, а невмотивовані люди будуть тільки сповільнювати успіх нашої армії).
«Зараз війна» — це до того, зо вже немає сенсу сперечатись, бо вже протягнули цю фігню
Таке лайно народ спкускає в федерації та білорусі (дуже сподіваюсь і там і там фашизм лише тимчасово). Далі як не буде змін — тим хто це приймає має статись допобачення, з відповідним розлідуванням діяльності на посаіді і до того, суда та у разі визнання винними конфіскацій майна тощо.
Різницю можна перекрити грошима, якщо знаєте потрібних людей. Рейти високі, податки(5/2%).
Чисто вкину для срачів.
чисто для срача:
жила була країна бульбашів, і були там такі собі парки дуже високих технологій... і чим ми гірші подумали .. і бац дносітіколгосп ...
але ідея непогана
як для постсовка, можна сказати проривна ... в смислі щоб пробити запори в фекально зливних трубах
про ДіяСіті поговоримо після закінчення війни
неначасі, бо ж мавпочка йде, а ще всі не живильною жижою непробущчені
1) Дия Сити существует пока существует зе-власть ну или подобная.
2) Дия Сити существует пока есть кого туда загонять.
3) ИТ-шники останутся в Украине только при условии быстрого восстановлени ее экономики.
4) Быстрое восстановление экономики при условии сохранения зе-власти или подобной маловероятно.
Вывод: Будущего у Дия Сити нет.
Будущего нет, а нових наймають ні гіг-контракти. Рекрутери відкрито кажуть, за рік більшість компаній буде в Дія Сіті. Де тоді працювати новачкам?
Не відкрито, а зацікавлено. А що ще можуть казати рекрутери ДіяСіськи?
Ще б у рекрутерів ВСУ спитав
Рекрутери відкрито кажуть, за рік більшість компаній буде в Дія Сіті
гагага, і будуть там формошльопи формошльопити за миску супу
Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.
Не знаю как Дия Сити, почти все знакомые кто бежал в Европу, со слезами вспоминают о Дия (приложения) и говорят что Европе до Украины в технологичном плане как до луны — Дия, банкинг, Интернет.
А сколько хейта было когда Зеля Дия затеял, сколько комментариев было что ненужно оно нам, что распил бабла, сколько программистов хейтили, сколько ведр говна вылили на минцифры? А сейчас прям, предмет гордости.
Не переживай, твои данные и паспорта в дакрнете ужа давно лежат, задолго до Дия.
Ты свои паспортные данные и сканы постоянно даешь, уверен что те структуры и сервисы кому даешь, все безопаснее Дия? Не говоря уже что это множество потенциальных points of failure, вместо одной — Дия (если бы все интегрировались с дией и не надо было всем сканы и данные давать).
Наразі кейс липового кредита є рівно один, і тому не факт що він справжній а не якийсь хз яким макаром підроблений для політичних цілей.
е знаю как Дия Сити, почти все знакомые кто бежал в Европу, со слезами вспоминают о Дия (приложения)
А как будет классно проводить через Дию выборы! Так классно, что можно вообще не проводить. Надеюсь понятно, что для того оно и затевалось?
Давно пора через что-то типа Дии выборы проводить, 21 век на дворе.
Или вы на фальсификацию намекаете? Хм, интересно, что легче и дешевле — мониторить 100500 избирательных участков по всей Украине или провести аудит кода и серверов Дия.
Дійсно, що легше, змінити дані на 1му сервері, чи організувати фальсіфікації на 100500 виборчих дільницях?
Ох цей кібер сек у комментах від анонімів, скільки там очей голодних студентів дивились на дирку у сурцах OpenSSL?
Так а аудиторы для чего? Или лучше 100500 наблюдателей нанять?
У тебя аргументы в стиле: «Коломойский нарисует себе пару ноликов у себя на счете в Приватбанке (когда он был еще собственником) и станет на порядок богаче, поэтому нафиг электронные деньги, только кеш, а еще лучше золото».
Не говоря уже что просто изменить данные недостаточно. Придется транзакции менять, респонсы менять, логи менять, и еще 100500 следов подчищать. А если еще и на блокчейне все то вообще ничего не поменяешь, аудиторам достаточно будет проверить код клиента Дия, что именно его выбор подписывается ключом и отправляется на сервер/блокчейн. Ты ИТшник или домохозяйка? Эта задача более чем решаемая, особенно если разработка инфраструктуры будет под пристальным вниманием спецов по кибербезопасности от каждого кандидата и независимых наблюдателей.
Думаю как раз поэтому это все до сих пор и не ввели, потому что результаты выборов будут непредсказуемыми. А сейчас чуть что можно менять в ту или иную сторону, как наверху договорятся и поделят места. За 30 лет независимости это им не мешало делать.
Проблема з голосуванням через дію не у тому, що хтось може сфальсифікувати дані, а у тому, що таке голосування порушує принцип таємності голосування. І це критична проблема, яку не вирішиш ніякими технічними засобами.
Хешування: власник голосу може себе перевірити, а всі інші тільки брутфорсом.
Та неважливо. Як ти доведеш, що власник смартфона не прийшов у спеціальне приміщення, де під наглядом проголосував за того, кого потрібно? Скуповування, з яким ще якось можна боротися на виборчій дільниці, стане мегапростою справою.
Аналогічна проблема є з паперовим голосуванням: пришли фотографію бюлетеню або виженемо з роботи, пришли фотографію і отримай 100 грн, звільнимо всіх, якщо на дільниці нашого заводу виграє не наш депутат, тощо. Це не пов’язано з механізмом голосування.
Так, і з цим борються, на виборчих дільницях, забороняючи фотогграфування, забороняючи заходити удвох чи більше у кабінку для голосування тощо. У випадку з віддаленим голосуванням повністю втрачається принцип таємного голосування, і жодні технічні новації цього не виправлять.
Ловлять тих, у кого сильний спалах на телефоні. А інші успішно все фотографують і відправляють кому треба.
Те, про що ви кажете, можна виправити встановивши машини для голосування на дільницях. Не треба друкувати паперу на сотні мільйонів, не треба цілу ніч рахувати голоси, є можливість у кожного перевірити свій голос — і ніхто з тобою в кабінку не зайде.
Для довідки: вартість проведення всеукраїнських виборів — 2 млрд грн.
принцип таємності голосування
Маю думку, що це дуже поганий принцип. Приблизно те саме, зо і депутаска недоторканість. Маєш думку — стій за неї, як там «Amicus Plato, sed magis amica veritas». А коли воно таємно — то є махлюй скільки влізе.
Депутатська недоторканність — чудовий принцип, який залишив Україну демократичною, на відміну від сусідніх держав, де такого принципу не було.
Так а аудиторы для чего? Или лучше 100500 наблюдателей нанять?
Наблюдатели есть разные, от избирающихся сторон (в федерации скажем от навального наблюдателей, избивают менты и потом избитых же еще и привлекают как преступников), внешние скажем ОБСЕ и т.д. Могут сказать что процесс прошел оностительно честно тоесть с незначимым колличеством нарушений или наоборот, могут выразить протест и потребовать показательно пересчитать и т.д..Вот почему скажем крымкий референдум полное фуфло — хотя если там было честно посчитать с допуском наблюдателей в том числе и в процесс подчета голосов, лично я особенных илюзий не питаю. Там народ по нациаональности в основном русский и в Украине в принципе жить не хотел, не понимал не ментальность не воспринимал культуру и т.д. Только воду от суда, жратву и эктричество на халяву и прочую фин. помощь в замен рынки сбыта. В окурат как Хрущев передал на попечение — сильно им это дело понравилось.
Или вы на фальсификацию намекаете?
Намекаю??? Прямым текстом говорю.
Проста потенційна схема з дія-документами на виборах, яку практично неможливо відслідкувати.
Верифікація особи на виборчий дільниці відбувається через додаток дія, цей самий додаток стоїть у членів виборчої комісії, які звіряють особу у себе у додатку та з ПІБ на паперах у списках і видають виборчі бюлетені.
При демонстрації дія-документів на виборчій дільниці у дію підтягується документ підохдячої людини + фото підставної. Комісія бачить таку саму інформацію у себе.
Подібний агент за день зможе обійти мінімум 20 виборчих дільниць (залежить від щільності населення), і проголосувати чесно прозоро відкрито.
Причому, що у дії доступна уся інформація — хто виїхав за межі країни, хто зараз живе у львові і не оформляв собі перенесення голосування і тд і тп.
— фізичних доказів — немає
— цифрові сліди легко знищуються при потрібному рівні доступу до серверів.
Єдиний суттєвий ризик це те, що ти потрапиш на члена комісії, який знає тебе особисто.
Забігаючи наперед, «паперові паспорти можна теж підробити» — звичайно, але це 100500 одиниць друкованих документів, які десь да спливуть.
Все намного проще. Никаких участков. Создается опросик в Дие — «кого вы выбираете президентом» и все.
так, цей варіант має шанс стати реальним, маси все одно схаває, масам до цього вже вбили у голову про «не на часі» та «найвеличніший усих часів»
Или вы на фальсификацию намекаете? Хм, интересно, что легче и дешевле — мониторить 100500 избирательных участков по всей Украине или провести аудит кода и серверов Дия.
Кто будет проводить аудит ? В целом технология безусловно нужна, лично я бы просто на участках убрал бумажки и поставил биометрические сканеры и цифровой автомат с тачскрином. А фальсифицировать в общем то с любой технологией можно. Скажем в Раде с системой Рада (ниразу не менее важная чем бюлетни) занимаются кнопко-давством, можно конечно поменять карточки и кнопки на дактелоскопические сканеры, которые теперь копейки стоят, так ведь еще чего нибудть придумают, скажем селиконовый палец с нужными отпечатками или просто софт прохачат. Проверять надо чтобы тебя не дурили на выборых, стоять за свой голос, других технологий нет. Кнопкодавы и прогульщики сессий — точно на выход за них в будующем голосвать 100% не надо.
можно конечно поменять карточки и кнопки на дактелоскопические сканеры
Вже давно стоїть і більше року як використовується
голосування через додаток може бути ідеальним варіантом для фальсифікацій, але, як на мене, цілком може вистачити і перевірки особи через дія-документи, з меньшим масштабом, більшою складністю, але цілком реальний варіант.
Миллиарды долларов денег как-то гоняют туда сюда, и ни кто не боится что кто-то где-то нолик на сервере дорисует или уберет. Следуя твоей логике, безопаснее было бы 100к человек с чемоданчиком кеша отправить, ведь чтобы украсть деньги придется каждого человека из 100к найти и поймать! А тут нолик на сервере дорисовал или убрал и всё!
Это техническая задача которая решается. Гораздо более важные задачи давно уже перевели в электронную форму, и ничего, никто не умер.
тільки є одне но — один 0 помилки і ти сидиш, а на виборах 0 помилки і ти президент :)
Зачем им Дия в Европе? Чем мОбыватель хуже Дии? Чем украинский банкинг лучше кроме перевода денег с карты на карту которая в Европе не используется поскольку там нет лохоразводов на ОЛХ. В Украине до сих пор нет услуги директ дебит которая годами используется в той самой Европе.
Цифрове посвідчення в Европі
t.me/DPSUkr/5333
Як тобі таке, Михайло Федорів?
Европе до Украины в технологичном плане как до луны — Дия, банкинг, Интернет.
Херню говорят. А то, что в европпках нет дырявых госсервисов типа «Дия», из которой все личные данные укро-жителей оказываются архивами в Интернетах, чтобы потом с этими данными рашко-утырки ходили прямо по домашним адресам патриотов Украины и их отстреливали — это не баг, а фича.
Европе до Украины в технологичном плане как до луны
Брешуть. Це типово для місцевих рехформаторів. Все навпаки, Україні як до Місяця, особливо якщо говорити про безпеку прав власності та прозорість реєстрів майнових прав.
Перший час поплачуть, а потім як зрозумію як зручно їхати в маршрутках/електричках/автобусах із кондиціонером влітку, гуляти по чистим вулицям, мати доступ до офіційних сервісів Apple, Google і тд (піратам якось не по курсу). Якщо для людей біль викликають лише податки, то мені шкода їх, бо бути таким зацикленим на гроші, то хана нервовій системі.
чього ж бєжалі, сцо шо канхфєти з праніками літають під музику "вуууууу"?\
а дараги які, чмокі-чмокі, якраз для тяжкої техніки від кордону через рудий ліс під КПП на Пущуводицю
В теме про европы парумесячной давности на эту тему писалось — что как минимум в польше аналог Дии есть. Просто называется иначе и пользуются им что логично — поляки (равно как и в Украине ж иностранцам Дия как-то до лампочки)
А что изменилось в Дія City для девелоперов? Раньше вроде Дия.Сити была выгодна для рабовладельцев. Нам же не предлагали ничего полезного, кроме рабских Гиг-контрактов с неразглашением и неконкуренцией.
Может я чего пропустил?
Что там с бронированием от мобилизации? Что со свободным выездом? Что с защитой прав работников?
Где тот пряник, которым в «цифровой колхоз» будут заманивать девелоперов? Или пряников не надо — думают что галеры всех загонят кнутом?
Рекрутери на співбесідах кажуть, що за рік всі ІТ компанії так чи інакше будуть в Дія Сіті.
Варто уточнювати — рекрутери контор які ВЖЕ ТАМ, кажуть що і інші там будуть. Я б поспілкувався з тими хто не там
логічно, всі інші контори, хто зможе, перейдуть на прямі виплати та закриються.
за рік всі ІТ компанії
за рік країна вже буде дкорінно іньшою, тобто не треба гадати.
завжди думав, що діясіті це тимчасовий прихисток для фоп-айтишників, що б порішати питання з фоп-ресторанами та іншим.
фоп-ресторанами та іншим
тобто підірвати еконочмічну основу існування приватного бізнесу в Україні. cost.ua інакше закривайся бо будуть збитки. Кращої зброї для ворога ніж ця і годі шукати.
Великі ІТ компанії заганяють трейні та джунів у ДІяСіті, так як ці люди не проти будь-якого контракту. Тому все більше буде резидентів ІТ-колгоспу
так як ці люди не проти будь-якого контракту
не недоцінюйте сучасну молодь, там з половни навчались в Польщі бо дешевше було ніж скажімо в Київі. Англійська у всіх краща на багато ніж скажімо була в мене коли я був джуном. Поїдуть за кордон та й усе.
Було пофіг і лишилося пофіг. Не бачу жодних переваг чи чогось, аж такого страшного.
Українці, я вас люблю. Нас бомблять, погрожують, тероризують ззовні, всередині, різні іпсо.
Але негативне ставлення до ДіяСіті не змінюється і навіть погіршується.
схема така «русня вбиває, а тут ти зі зрадою», тому так, намагаються переконати що г*но це мед, бо русня.
Один крадій приходить з рушницею а другий лише з ножем. Типу того що з ножем можна ігнорувати?
Війна це чудовий час для реформ. Зараз можна робити речі які в мирний час неможливі за рахунок купи законів, і от влада щось таке і робить, тільки не туди
На ДОУ є 10% прихильників цифрового колгоспу. Гоніть їх, насміхайтесь над ними!
до речі чатик живий. зараз на час до перемоги у більш-менш пасивному режимі, але питання до МЦТ нікуди не ділись. І там їх набагато більше ніж по ДС.
Отношение стало еще хуже, так как бесстыжим образом диеситевцы пользуются ситуацией в стране. Друзья-знакомые из контор-евангелистов Дии Сити говорят, что им машут под носом морковкой в виде того, что в Дие Сити (возможно!) будут преференции в виде разрешений на выезд заграницу, и (возможно!) «бронирование» от мобилизации (как по мне, расчет на лохов). А вот айти-ФОПам такие ништяки не положены. В комплект к сомнительному прянику, естессна, предлагается кнут (в основном для джунов) в виде устрашения, что работу сейчас не так-то просто найти в текущем положении дел, и намекают на то, что если не подпишешь, могут с тобой и попрощаться.
P.S. А, ну да, пункты о неконкуренции в виде «после увольнения нельзя работнику работать на работе» в контракты, конечно же, включаются.
А зараз просто знайти роботу джунам?
Не просто. И этим фактом председатели цифровых колхозов прекрасно пользуются.
Ну ніхто ж не заважає використати гіпотетичний «прянік» дії сіті як одноразовий квиток в цивілізованіші суспільства якщо вже є рішення еміграції, вірно?
Ну ніхто ж не заважає використати гіпотетичний «прянік» дії сіті як одноразовий квиток в цивілізованіші суспільства якщо вже є рішення еміграції, вірно?
Гипотетический пряник имеет неиллюзорные шансы остаться гипотетическим. Если с «бронированием» от мобилизации еще выглядит логично, то насчет выезда заграницу посудите сами — у человека есть контракт с украинской компанией, которая резидент Дия Сити, так на кой ляд ему выезжать зарубеж? Контракт же с украинской компанией. Нет, еще теоретически могут начать выпускать каких-то отдельных избранных лиц из менеджмента вроде как для разных переговоров с заказчиками, но рядовых разрабов? Очень сомнительно.
будут преференции в виде разрешений на выезд заграницу, и (возможно!) «бронирование» от мобилизации (как по мне, расчет на лохов). А вот айти-ФОПам такие ништяки не положены.
Рассказываю: и гиг-воркеры и ФОП-ы оказывают услуги в рамках гражданско-правовых отношений. Это грубо говоря предприниматели продающие товары/услуги другим предпринимателям — же. И забронировать такого всё равно, что сказать: не забирайте на фронт дядю-Яшу, он делает очень вкусную колбасу.
Собственно об этом же я говорил в своей статье: дия-сити это такой способ залезть программистам в карман, никаких преимуществ перед ФОП-предпринимательством нет.
Собственно об этом же я говорил в своей статье: дия-сити это такой способ залезть программистам в карман, никаких преимуществ перед ФОП-предпринимательством нет
Так об этом и речь. Мало того, что преимуществ нет, так еще и пункт о неконкуренции, который делает тебя по сути крепостным. А о бронировании тех, кто в Дие Сити, или о разрешении на выезд заграницу имхо рассказы для лохов. Если действительно такое произойдет — будет надувание щек «ну мы ж для вас добились!», если нет — «мы не виноваты, это не мы решаем, а там где-то наверху». А контракт с параграфом о неконкуренции уже подписан...wasted. Это как с визовыми «решалами» прошлых лет. Если помните, было много контор, что брали деньги за «помощь в оформлении визы,» которая заключалась в том, что за приличную сумму тыкали пальцем, как правильно написать твое имя в анкете и гарантировали возврат денег, если визу не получишь, при этом намекали, что от них много чего зависит. Кстати, деньги неудачникам, кто остался без визы, возвращали. Но те, кто визу получил, искренне верили, что это всё благодаря решалам, которые где-то там договорились :)
а ще фіксі піксі курс сказочний курс грівні к нікомунепотрібному
контор-евангелистов Дии Сити
Можно имена в студию? Одно дело быть в дия.сити, другое:
машут под носом морковкой в виде того, что в Дие Сити (возможно!) будут преференции
«Возможно»
Можно имена в студию?
Имена компаний есть у Ярослава в списке.
Общалась с представителями пары крупных галер, но, думаю, везде заманивают или стращают плюс-минус одинаковыми аргументами: «скоро в дие сити будут все», «ничего страшного в пункте о неконкуренции нету, это типовый контракт, все подписывают», ну и ничем не подкрепленные обещания возможного(!) бронирования и возможного(!) выезда заграницу на какой-то там срок в будущем.
Сайт Проти.Дія.City досі працює, але переніс на railway.app (обережно реферальне посилання) щоб бачити красиві графіки використання трафіку, пам’яті й процесору.
Немає абсолютно жодної підстави щоб воно змінилося в кращу сторону. В гіршу — цілком можливо але це вже не має жодного значення.
Найкращі коментарі пропустити