НБУ підняв офіційний курс гривні одразу на 25% до 36,56 грн/долар

Національний банк України з 9:00 21 липня 2022 року скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,5686 грн/дол. США з огляду на зміну фундаментальних характеристик економіки України під час війни та зміцнення долара США до інших валют. Такий крок дасть змогу збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення та підтримати стійкість економіки в умовах війни.

Офіційний курс гривні до долара США й надалі є фіксованим. За умов високої невизначеності, зумовленої війною, фіксований офіційний курс до долара США є основним якорем стабілізації очікувань та ключовим засобом виконання пріоритетних цілей НБУ. Вони полягають у забезпеченні цінової та фінансової стабільності, що є важливою передумовою відновлення економіки.

Більше подробиць за посиланням

👍ПодобаєтьсяСподобалось26
До обраногоВ обраному5
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Я зовсім не експерт, тому можу дуже сильно помилятися, але інтуіція підказує, що на благання ІТ-спеціалістів всім було глибоко пофіг, а основним рушієм курсу стали аграрії, яким зараз у величезній кількості треба продавати зерно. І от для них 29.25 був зовсім не варіант.

Боже і далі ниття тут, скільки можна нити. Вам дали чого ви хотіли. Яка тепер буде відмазка, що країна фігова, донатити не буду ітд?

У російців одна крайність: хоч сси в глаза, всьо божа роса. У нас протилежна: що б чинна (в будь-який момент історії) влада не робила, то все зрада. 🌚

Курс валюти — це конфліктне питання в будь-якому разі, адже тут є дві зацікавлені сторони — експортери й імпортери. Коли імпортерам добре, експортерам погано і навпаки. В країнах де капіталізм і демократія перемогли, вирішує більшість. Якщо у структурі економіки країни переважають експортери, то зазвичай макроекономічний курс обирається на послаблення національної валюти. Якщо ж імпортери, то на укріплення. З 2015 року в нас експортний тренд, який зробив нашу галузь однією з найбільш вигідних. Це природно, що експортери обурюються коли втілюються якісь заходи, що порушують їх інтереси. Але ж війна — це не рядові обставини, народ. Це критичне випробування для всієї економічної системи та воно вимагає надзвичайних заходів з боку уряду та урядових органів. Чи це для вас не має сенсу і ви правда вважаєте, що война войной, а обед по расписанию? Очевидно ж, що держава має забезпечувати добробут всього суспільства, а не тільки привілейованого прошарку. Очевидно й те, що фіксація курсу була потрібна для згладжування цінових шоків для населення на фоні загальної гуманітарної кризи. Так, за ці заходи по суті сплачували ми, експортери. Але ж є люди, які куди більш вразливі в соціальному плані за айтівців. В абсолютної більшості суспільства гривневі надходження. І якщо під час війни просто надати макроекономічні показники у розпорядження Невидимої Руки Адама Сміта, то буде халепа і в жодній цивілізованій країні так робити не будуть.

Мені от цікаво, що ви пропонуєте натомість? Вдаритись в Дарвінізм і нехай слабкі відмирають, а сильні виживають? Десь так ви міркуєте? Тоді зауважу, що ви зараз сильні виключно тому, що така кон’юнктура ринку в цей період. Проте ж так було не завжди та буде не завжди.

Чи для вас важливіше щоб не дай Боже у вас зайвий процент не утримали ніж інтереси держави у забезпеченні першочергових і гуманітарних потреб під час війни? Якщо не розумієте абстрактно, то ось простий приклад. За попереднім курсом на пікап потрібно було зібрати 400 тис. грн, за новим вже 500. На дрон збирали 150 тис. грн, тепер будемо збирати 200. І беріть, будь ласка, до уваги, що донатять не тільки айтівці.

Tl; dr: особисто мені було неприємно читати скарги колег по цеху щодо питання фіксованого курсу валют, особливо враховуючи те, що мало хто в цьому щось тямить насправді. Якась недоречна жадібність, замаскована під соціальну свідомість. Насправді ж це навпаки — соціальна не-свідомість.

З повагою 🙏🏾🇺🇦

Давайте покажемо НБУ донатами, наскільки корегування курсу впливає на донати

Тепер НБУ повоював з законами економіки і програв. Ніколи такого не було і от знову.
До речі, а де всі ці захисники подвійного курсу ділись? А як же підтримка банків, критичного імпорту і т.д.? Доколє

779 коментарів

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

От і аналіз скільки профіту заробили банки купляючи доллари у експортерів по фіксованій ціні
forbes.ua/...​=Telegram&utm_medium=post

Поки знову з.п. зайде на ФОП рахунок, то вже знову буде різниця в 25%.

Якщо фіз особа приймає на Wise/Payoneer і не платить з надходжень податки, що тоді?
Чи може ФОП приймати на Wise/Payoneer, декларувати і платити з надходжень єдиний податок?
Відео не є податковою консультацією!
Всі рішення приймаєте ви і відповідальність за них несете ви
youtu.be/_aioO3h0ijM

Сделали как вы хотели, а вы все еще не довольны. Потому, что человек недоволен всегда.

Все хотели разблокировку курса, а не его сдвиг. Сдвиг — временное решение. Сейчас доллар по 40 (потеря 9% по сравнению с 20% когда доллар по 29.5 был).
Вопрос в том до какого процента опять взлетит разница прежде чем вновь будут предприняты действия со стороны государства.

Чого ви за «усіх» розписуєтесь? Абсоютно до дупи який там курс. Увесь час до цього продавалася з ФОПа валюта, і у той же день купувалася онлайн і загонялася на валютний рахунок. У продовж дня в нас нифіга не змінюється. Ті мізерні втрати у курсовій різниці були закладені зарані і так. І, певен, так робила більшість.
Але це мальчики-айфончікі на самокатах заборонили онлайн купівлю валюти, бо якісь там їхні вуйки 100 баксів наварять. Тож максимум зусиль на вивід усіх коштів щоб зберегти хоть щось від цих ворюг.

Значительная продажа валюты экспортерами против ноля.
Вся помощь/кредиты меняется по более высокому курсу.
Следовательно гривна стерилизуется на 25% быстрее.
При этом эмиссии значительной не происходило. На 1 млрд $ в месяц они обещают, не больше.
Плюс обещание про депозит на 3 мес, отложит спрос половины продавцов именно на нальный доллар.

Вже б зробили 36.6, як колись бажав українцям Зеленський.

Тяжёлые времена, тяжёлые решения.
Если переход к рыночной курсу сейчас не возможен, то такая коррекция это хороший шаг.

А безнал доллары так и нельзя купить?

Вже можна, але з одночасним відкриттям депозиту на 3+ місяці, та максимум на 50 000 гривень (на кожний банк)

І де це можна зробити? У якому банку?

Вже робив так чи теоретик? В кометарях не так однозначно:
m.facebook.com/...​omment_id=352970363701328

24 лютого НБУ заборонив продаж безготівкової іностраної валюти
З 21 липня це обмеження послаблене.

Які ще можуть бути питання? НБУ не призначав окремі банки яким можна продавати валюту — можно всім.

В кометарях не так однозначно:

Що саме не однозначно? Що окремий банк донолаштовує своє ПЗ для продажу валюти з одночасним зарахуванням її не депозит? Хтось зробить це раніше, хтось пізніше. Хтось може взагалі не робити цього бо і до 24 лютого існували банки які не продавали безготівкову валюту через свої застосунки, в деяких і застосунків немає. Наврядчи тут є люди в котрих є повний перелік банків які мають функцію обміну валюти у своєму застосунку. Ті банки яки вже мали таку функцію — відновлять продаж як тільки вірішать проблему зарахування валюти не депозит відразу після продажу.

Тож повертаючись до питання: в будь якому банку (серед тих що вже адаптували своє ПО). Якщо є рахунки в якихось банках, а принаймі один так точно є — краще спитати в службі підтримки бо там про це дізнаються раніше ніж якийсь випадковий відвідувач форуму ДОУ.

Крім цього є ж і інші питання які дуже впливають на відповідь, але відсутні у запитання. Наприклад чи має значення легкіть зняття готівки в касі, бо наприклад в Моно зробити це не легко. А може навпаки цікавить безготівкове перерахування за кордон і тоді ПУМБ відпадає бо там немає функції переказу валюти на закордоні картки. А ще комісії, проценти по валютних депозитах (бо є банки з привабливими 1,25%, а є з непривабливими 0,1%).

Ти підтвердив що вже можна зробити у будь якому банку. Давай зроби у Приваті чи Кредобанку не виходячи з дому по безготівці. З готівкою любий дурень відкриє депозит перед тим купивши валюту в обміннику.

Назвеш хоч один конкретний банк де можна це зробити прям вже?

Ти підтвердив що вже можна зробити у будь якому банку

Слово вже відсутньо у твоєму запитанні. І якщо зараз, о 13:16:17 це ще неможливо, то вже в тей же самий час завтра — може бути можливо. Але ти все одне не відкриєшь картку Кредобанку раніше ніж у понеділок і то тільки якщо ти є в Україні і у твоему місті чи сені є відділення банку.

Я взагалі не дуже розумію коли сеньор спочатку задає таки дивні питання, а потім ще так завзято агриться на розтлумачення того факту що немає переліку банків де ця можливіть буде доступна, як і не має якось чіткого графіку появи цієї можливості. Спитай в своєму банку, спитай в банках в яких можливо відкрити рахунок дістанційно, спитай в банках які є поруч з місцем твого проживання. Бо якщо я наприклад скажу що можно у банку Агроспосперіс банку — ти поїдешь потягом чи машиною до Києва відкривати рахунок?

В будь якому

Більше нічого тобі не буду відповідати

Слово вже відсутньо у твоєму запитанні

Обісрався, а потім прикинувся дурнем

Обісрався, а потім прикинувся дурнем

Десь так

Судя по действиям зе-властей (усиление группы Ермака) — денег от запада (в виде бабла на поддержку экономики) ожидать не приходится.

А значит 1) гривню будут активно печатать 2) гривня будет дешеветь и дальше.

когда боты пишут дату регистрации прямо в нике.... поток

Це всім відомий тут бот. Сіє зраду. Реєструється тільки під ніками як зараз.

Прєдатєлюс оказался прєдатєлєм!

Ріст до 60 з кожним стрибком курсу від НБУ.

У нас 37-38 було сьогодні.

Читаю жартівливі і серйозні коментарі про «донати різниці» на ЗСУ і хочу сказати, що Благодійним Фондам можна донатити валюту на їх офіційний валютний рахунок без конвертації ще з 8 березня:
bank.gov.ua/...​on/Resolution_08032022_44
«8) пункт 201 доповнити словами », а також благодійних фондів, цілями та
сферами благодійної діяльності яких є сприяння обороноздатності та
мобілізаційній готовності країни, підтримка Збройних Сил України та
територіальної оборони України, соціальний захист, охорона здоров’я та інші
нагальні питання захисту населення в умовах воєнного стануˮ;"

Інформація точна, я це уточнював в кількох банках. Чомусь мало хто знає про це, і, навіть, самі БФ пропонують валютні реквізити тільки не-резидентам.

Так, для ФОП також.

Ем. А є десь підтвердження? Знайомий бухгалтер казав, що так краще не робити.

Конечно, можно.
Только налоговой пофиг, потом штрафанут. У них свои инструкции.
ну, конечно, вы можете это потом оспорить в суде, ага.

Хм. Я вивчав ситуацію з точки зору «чи пропустить банк». З точки зору податкової не вивчав. А чим це відрізняється від роботи численних бізнесів, які переховують кошти БФ? Чому ФОП не може цього зробити? За що штраф?

Ну так у вас не отменена необходимость перевести доллары в гривни же.
Никто никогда не отменял.
Фоп может, но он сначала должен в гривну перевести и дальше с ней делать шо хо.

Ніколи не чув про законодавчі норми, згідно з якими ФОП «зобовязаний продати долар». Знаю, що валютні операції між резидентами заборонені, тому й доводиться продавати. А постанова НБУ, яку я скинув в першому коментарі, додає виключення до цієї заборони.

Взагалі, з точки зору податкової ФОП на третій має віддати 5% і далі робить з своїм доходом, що хоче. При бажанні я ж можу з свого валютного переказати свіфт за кордон (імпорт), якщо цього потребує мій бізнес? Валютні операції чи гривневі — це зовсім не юрисдикція податкової, це сфера НБУ.

Якщо маєте десь підтвердження своїх слів, то кидайте, можливо, я помиляюсь десь.

Есть письмо разьяснение от НБУ по этому поводу. И он его НЕ отменял.
Точнее спросите у юристов.
У нас законадательство на письмах по факту, а не законах.
А штрафует за это налоговая. Почему? А я не знаю.

Нет, я спать хочу. Но в двух предыдущих темах я его находил и публиковал, точно.
может завтра, если не забуду.

этим никто не пользуется, а значит привлечет внимание налоговой как отмывание бабла или еще какая ересь

Мої оплати в БФ з валютного ФОП рахунку повернулись на гривневий рахунок, тема благодійності з ФОП рахунків піднімалась раніше, але мало деталей й рекомендація все ж відправляти гроші з особистого рахунку.

Теперь буде дуже добре якщо всі хто на Пайонір перейшов повернуться, щоб показати що всі готові заводити валюту якщо курс буде єдиним

Теперь буде дуже добре якщо всі хто на Пайонір перейшов повернуться, щоб показати що всі готові заводити валюту якщо курс буде єдиним

Було б дуже добре, але нажаль, так це не працює. Ті хто перейшли вже потратились на відкриття рахунків в Пайонір, домовились з оплатою на нові реквізити і саме головне — довіра вже втрачена. Тепер можна очікувати нову дічь від НБУ anytime.

Можно с Payoneer выводить деньги на ФОП и платить налоги.

Люблю я ДОУ.... і воно мене любить... адміни не дадуть збрехати!
Раз років на п’ять я роблю спробу все таки зрозуміти, як так виходить, що ITшники на справді не дуже розумні люди, хоча я завжди вважав, що так воно має бути.... «але ніт, і не цього разу» ©....

До наступної зустрічі через.... років, можливо.

ITшники на справді не дуже розумні люди

Що, закінчив вайтішні курси, а роботу так і не вийшли знайти? )))

Это же не сайт айтишников, это сайт формошлепов.

Взагалі-то дуже страшно, якщо у нас економікою рулять такі ж самі експерти, які мені вчора намагалися пояснити за курс.... а вони такі і є.

Для альтернативно-обдарований — позавчора в обмінниках був РИНКОВИЙ КУРС ДОЛАРА... НЕ___РИНКОВИЙ він був у НБУ. Як тільки НБУ підняв свій курс до РИНКОВОГО — чомусь поліз вверх ІНШИЙ РИНКОВІЙ, НАЧЕБТО(!!!), КУРС, який чомусь «внєзапно» став вже неринковим.

шо ты городишь. рыночный — тот за который ты можешь купить. кто тебе за 29 продавал?

Перейдемо на особистості... ви дебіл?
Де я написав, що 29 це ринковий курс!?!?!?.... ринковий був в обміннику... 36,5-37..... але як тільки НБУ поставив ТОЧНО ТАКИЙ ЖЕ КУРС... він відразу став НЕ РИНКОВИМ ні в обміннику, ні в банках!!!!

то что курс расходится это отражает доверие к профнепригодным обезьянам залезшим правдами и неправдами в кабинеты с рычагами, чем спровоцировали набег на обменники

країні потрібен порох? як ще ви за@@ахали з тим своїм баригою вже, релокейться в рашку — знайдеш собі аналог пороха там. ну або в лондонський готель))

навіть не буду відкривати.
там щось про лондонський готель чи про те як шоколадний фотографувався біля переносної фотозони в лютому-березні?

побачим мєлочі чи ні, коли його присадять)

та госпади, 3 весны сажали и шо, и ничего. Уже момент упущен

«Голосуй за Порошенко, а то Путин нападёт» — это да, реальная тема.

Как и «лучше не станет, зато посмеёмся».

Перцептрон более обучаем, чем они.

Вони професійні ... . А тут от справжня природа людини без маски.
www.youtube.com/watch?v=J-FuVzPflos
Але дивує поведінка лідерів провідних держав світу.

А тобі подобаються відремонтовані дороги? Приємно їздити?

торт рошен подобається, приємно їсти. але кретино-детектну аватарку один з 25% не ставив)

На другому реченні ваш генератор тексту, нажаль, зламався — напевне, це був просрочений торт ліпецької фабрики. Переформулюйте речення.

В обменках было навалом зеленого кеша по 36 и по 37 — это и был рыночный курс.
Тебя взломали? Бредогенератор зашкаливает даже по твоим меркам.

дуже страшно, якщо у нас економікою рулять такі ж самі експерти, які мені вчора намагалися пояснити за курс

Страшніше, якщо там такі, як ті, що не змогли зрозуміти пояснення, надані вам:
— Є ринковий курс
— Є неринковий курс НБУ
— Вривається НБУ, міняє без попередження свій курс одразу на 25%
— Люди з переляку (або й просто щоб обміняти на живі долари валюту з рахунків ФОП — спред 36-38 краще, ніж 29-36) ломляться купляти долари
— Ринок штормить, долари закінчуються в обмінниках
— Обмінники підіймають курс, щоб вирівняти ситуацію

Невже так важко? Волатильність ринку збільшується через зовнішні втручання.

розумієте, поясьнювальний ви наш, одне діло, коли воно росте в обміннику на Петрівці у бариги, який вирішив на дурості підняти лаве — шо цілком законно! І зовсім інша справа, коли курс росте у банку та коли керівник мережі автозаправок заявляє, що завтра піднімуть ціни на пальне, ХОЧА Й ПОЗАВЧОРА ВОНИ ТЕ ПАЛЬНЕ КУПУВАЛИ НЕ ЗА КУРСОМ 29 ГРИВЕНЬ ЗА ДОЛЛАР І БЛЯХА ПРОДАВАЛИ НЕ ЗА КУРСОМ 29 ГРИВЕНЬ ЗА ДОЛЛАР.

Ви або реально знущаєтесь, або на чуваки букву д...

НЕВЖЕ ТАК ВАЖКО!?

пи.си.
нашо воно мені... вибачте шо згаяв ваш час... їбіться с ким хочете

позавчора в обмінниках був РИНКОВИЙ КУРС
курс росте у банку та коли керівник мережі автозаправок заявляє, що завтра піднімуть ціни на пальне

Так курс в обмінниках вас хвилює, чи де, ви визначтеся вже.
І так, пальне входило до критичного імпорту, яке могли АЗС закупляти по 29. А зараз будуть, уявіть собі, не по 29.

Критичный импорт уже отменили. С формулировкой «как-то так получилося, что у нас 90% импорта — критичный». Действительно, как так то, непонятно, ага.

Його відмінили тільки-тільки

Це небагато. Думаю, на якийсь час наперед за постачання того ж пального вже розрахунки були проведені. Через місяць хоча б можна буде сказати, як поточна ситуація вплине на ціну.

Если быть точным «критический импорт товаров отменили».

Вот как рынок и имеет тенденцию к тому, что курс КОЛЕБЛЕТСЯ.
Потому самый «рынковый» у менял, их много.
Когда в банках есть доллар у менял курс не отличается особо.

Не підняв, а опустив! ...експерти...

Цікаво, а в Дія Сіті зепка в гривні і не прив’язана до курсу долара?

В гривні ) Привязка до курсу нбу може бути, а може і ні — залежить від вашого договору

Как и с обычными трудовыми. Могут привязаться к курсу без проблем
Но тут проблема в том, что пара знакомых так все месяцы до этого получали гривну по курсу 29

Добрий ранок! Читаю коментарі і тількі турбує одне питання. Скажіть , а ви не маєте бажання звернути вашу увагу на наступне, задайте собі питання, скільки людей поруч з вами займається забезпеченням вашего особистого та фізичного життя як особи та грамадянина України, від війскового, який зараз захищає країну, до двірника та продавця чи лікаря та тих хто отримує зарплатню чи виплати від держави? Ні, вам це не цікаво? І спитайте себе як та в якій валюті вони отримують зарплатню? І скількі людей з іх оточення залежать від їх зарплатні? І як на іх житті це познaчиться? Я отримую зарплатню в гривны, я не «скиглю» мені хватає, і хватає на утримання будинку, авто та сім’ї за кордоном! І зазначу, що моя сім’я живе без «статусу», а вважає що дуже ганебно, сідити на шиї платників податків у країні яка і так багато робить для України!!! Тому дуже прикро чітати коментарі від яких «тхне» тількі власними інтересами, які ну дуже далекі від більшості граиадян! Дай Бог мені помилятися. Про питання економіки писати не буду та і не варто. Час все потавить на місце.

If you suffered injustice, it makes you a human. If you suffered a loss, it makes you a weakling. ©

Якщо люди не хочуть втрачати гроші просто так, то їх можна зрозуміти. Єдине питання чого воно тут на це жаліються, а не роблять з цим щось? І чого не спрямовують свій гнів на підорашку і на тих хто накручує курс

а ви не маєте бажання звернути вашу увагу на наступне, задайте собі питання

Окей, давайте звернемо на це увагу: розкажіть, як ви приймаєте рішення щодо ваших фінансів з огляду на те, скільки заробляють невідомі вам люди і на те, про які проблеми вони переймаються на своїх форумах. Розкажіть, як ця стратегія допомогла вам побудувати життя вашої мрії, приведіть конкретні приклади. Мені дуже цікаво, бо я так не вмію.

Дуже дивно коли я не можу витрачати свої гроші щоб міфічній більшості було норм. Нехай борються із картковим туризмом якось інакше

Ви все намагаєтесь перевести в площіну ...я... Питання стоіть інакше, поряд с вами є теж люди і зневажати іх це дуже ганебно, більше, ні хто не може дати гарантії, що не приде час, коли економічно зневажені грамадяни захочуть дієвого механізму економічно — соціального захисту, і не будуть вибірати за чий рахунок це буде проходити. А ще є таке цікаве слово ...маргінальність... а ще є таке поняття як ..соціальна еволюція маргінальних відносин... І коли наступить час — руйнування «соціально — економічного компромісу» то ні хто і ні кого не буде питати .... про джерело доходів.... так зрозуміло ???

Поки що зневажають (зокрема в цьому топіку) лише людей які зіткнулися із проблемами через ліміти, тому не розумію про яку зневагу йде мова.

що ти ото мелеш тут?! сходи протверезій, може, чи порозумнішай

Вже багато років не вживаю. А вам краще поцікавитись як нараховуються митні платіжи і скільки в ковбасі імпорту і не тільки в ковбасі. І потім подумайте, скільки грамадян зможуть задовільнити свої потреби. І що може стати коли люди не зможуть себе прогодувати.

Вже наточили вила, якими шукатимете в селян заховане зерно на продразверстку?

Смішно. Тільки я шукати не буду, я боюся щоб у мене не шукали, бо шукати будуть не зерно і не вилами.

Я специалльно на старости лет вымучил англисйский и подался в аутсорс, чтобы быть меньше зависимым от виражей украинской экономики. До этого 15 лет работал на гривневый рейт, а до того еще 10 лет наблюдал издевательства государства над родителями. Спред в 5-10% в тяжелые времена — Ок, но быть потомственным беспросветным «бюджетником» — сорри.

що дуже ганебно, сідити на шиї платників податків

При этом сидеть на шее экспортёров в числе которых итишники это норм.

в гривны

У вас вуса відклеїлись.

І як на іх житті це познaчиться?

Ніяк не позначиться

я не «скиглю»

Зараз — саме скиглишь

а вважає що дуже ганебно, сідити на шиї платників податків у країні яка і так багато робить для України

Значна частина тих хто отримує «зарплату в гривні» — сидять на шії платників податків. Українськиї платників, серед яких до слова як раз є айтішники.

Обычно люди выделываются, чтобы показать, что ты богаче, но в IT cфере принято показывать, что ты живёшь хуже бомжа.

По собі судиш? Це не ІТ-шні пріколи, а загальноукраїнські

>Більшість українців нещасна, бо любить прибіднятися — соціопсихолог
www.radiosvoboda.org/a/24934474.html

Victim mentality. Дуже популярна в лівих. Я не вірю, що це українська ментальність, це скоріше голосні довбойоби

Стаття за 13 рік. Покоління змінилося! Якщо придивитись на сучасну молодь, вона зовсім інша. Навіть по платних підписках або оплати паркування.

Це лише зараз так. До війни клоуни кічились однушками біля метро і металобрухтом.

Я думал уже все решили проблему с курсом, ну кому она действительно жить мешала. А оказалось нет, ну все в ваших руках, все равно текущие 36 будут ниже рынка
З.Ы НБУ не мне тебя учить но в один день ронять курс на 25% при таких условиях это крайне плохая практика, особенно когда ты директивно кому надо валюту по фиксе продаешь

подарок будет если они выпилятся, или как минимум уберут обяз продажу валюты
ну и вернут валютные кредиты, тоже неплохо

Її нема вже багато років

Теоретично, ти можеш купувати за бакси щось за кордоном зі свого фоп-рахунка або просто зберігати там гроші.
Обов’язковий продаж, це коли при зарахуванні на рахунок — твої доляри автоматично продаються банком)))

а вы пробовали? а то я пробовал купить подписку на один немецкий софт с фоп счета, святая наивность думал что мне даже повезет взять по льготному 29.25 ведь софт в есть в списке критического импорта. Святая наивность.
Так шо человек перед вашим комментом прав, у нас обязательная продажа, другого варианта просто нет, разве что кривой депозит, и тот не во всех банках. это выбор без выбора.
п.с. приватбанк мне ответил в стиле, ты че? знай свое место, холоп. по 37.35 встал и пошел купил.

вернут валютные кредиты, тоже неплохо
с такими животными долларизация только будет расти

да_что_ты_несешь.gif.

ага, значит лучше когда все строительные объекты переносятся бесконечно потому что все материалы закупают за доляры, а украинцы не способны производить ничего кроме сырья

Обязательной продажи сейчас нет.
Раньше ты не могу держать $ на счету, они сразу конвертировались принудительно в грн.
Я понимаю о чем вы говорите, но это не обязательная продажа.

от того что она неограничено отсрочена не перестала быть обязательной

тепер же і вартість спорядження та гаджетів для зсу злетить пропорційно...

Вы думаете раньше волонтеры меняли гривну по 29?

уявляєте, так. Повернись живим, Фонд Притули та інші великі волонтерські організації могли купувати бакс по 29 і робити оплати.

Навіть волонтери, які особисто купували екіпу на закордонних сайтах карткою — мали курс 32.
Сюрприз!

Щасливі люди...
У деяких банках курсл долара тупо заморожений на початок війни на 29.2549 і все, що приходить на ФОП, тупо треба продавати за цим курсом (ну чи збирати.... на паровоз) :-).
А євро не заморожено, проте курс може відрізнятись від офіційно встановленого не більше ніж на 10%.

Украинцы:
-10 миллионов потеряли работу
-30% выехали со страны
-20% потеряли производства и миллионы баксов из-за разрушений
-35% потеряли жилье, родных

Айтишники:
-у ти бозе бакс по 29, бакс по 40
-как мне оплатить дом в Чехии
-НБУ запретил покупать мне смузи...

Ты ради этого комментария зарегистрировался?

От авторов, «а в Африке дети голодают.»

То вині в цьому московити, які розпочали війну.

Посмотрите на этого эйнштейна — разделил украинцев и айтишников, ну офигеть теперь.
То есть айтишники по-твоему не теряли работу, не выезжали из страны, не теряли жилье и родных? А не-айтишники типа не переживают за бакс? Или может руснявые ракеты умеют наводиться исключительно на не-айтишников, а наше пво охраняет только айтишников, ага?
Как оно вообще с одним рабочим полушарием живется, норм?

Украинцы:
-10 миллионов потеряли работу
-30% выехали со страны
-20% потеряли производства и миллионы баксов из-за разрушений
-35% потеряли жилье, родных

Последние три абсолютно так же и к айтишникам относиться. Или потому, что они зарабатывают относительно хорошо, это не считается?

И вы за украинцев не переживайте, я сейчас копнул в тему финансовых пирамид, оказывается стригут украинцев регулярно на протяжении 10 лет и никого не сажают. Из последних действующих S-Group, погуглите (блокчейн, искусственный интеллект, форекс трейдинг с доходностью 15% в месяц из которых 10% платят «инвестору», все как положено). Пообщался с множеством «инвесторов» в эти пирамиды, самый что не есть простой народ, короче поверьте, есть у украинцев деньги, мозгов правда немного, но деньги есть, несут туда сотни миллионов долларов в год. ИТшники туда деньги не несут.

Так что все больше склоняюсь к тому, что есть причины почему народ бедный, особенно когда учитель, водитель, домохозяйка или маникюрщица, начинает доказывать тебе, что ты не разобрался, не шаришь в современных технологиях, ИИ, блокчейне, что это будущее а я (кто в этой сфере почти 20 лет крутиться), стою на месте, живу прошлым и всю жизнь буду работать на дядю. А они «разобрались», инвестировали, и скоро уйдут на пенсию.

Гнила маніпуляція гнилого бота-одноденки.

Я айтішнік і в мене хати в 10км від оккупантів і по селу майже кожен день прилітає.
Це мені в яку группу йти, першу чи другу?

НБУ підняв офіційний курс гривні

отрицательный рост ©. Это курс доллара вырос, а гривны упал.

одразу на 25%

Отлично. Кто держал в гривнах, как всегда в пролете и за его счет этот

ключовим засобом виконання пріоритетних цілей НБУ
Кто держал в гривнах

тот мсье знает толк.

Мабуть молодий він і не памятає уроки 2008 і 2014 років :)

Да, 10 летний сеньйор.
Тогда смысл в этой гривне? Все украинцы пусть получают и тут же меняют на доллары и обваливают курс дальше этого фантика. Да что уж там- сразу автоматически конвертировать ЗП и выдавать в долларах, а то устроили тут финансовую пирамиду с поддержкой экономики за счет тех, кто получает в нацвалюте.

Ну так конечная цель — это вступить в ЕС и перейти на евро. Тогда проблема будет решена. Правда осталась самая малость — победить в войне.

Євро просіло через газонюхів. Гермашка чуть не союзник рашки.

Ну так это сейчас. А в 2013 г. вся эта каша заварилась, когда значительная часть народа хотела в ЕС, а выборные магистраты при власти начали что-то с этим мутить не без участия запоребрика.

В смысле, без участия запоребрика?
Янык это прямое участие запоребрика, которое на народное желание украинцев быть в ЭС запоребриковый фюрер сказал что давайте курс разворачивайте обратно, я совок без Украины не возражу.

в ЕС и перейти на евро.

Это уже было когда перешли с рублей на карбованец- давайте обнулим все заработанное=спишем долги и будем заново пахать.

Правда осталась самая малость — победить в войне.

Ну и еще потерять все деньги.
Самые счастливые люди, которые на работе постоянно стреляют денег, чтобы протянуть неделю до зарплаты, а то спустили все на фей и бухло =))

Ну а Ваши предложения? В нынешней ситуации или побеждаем в войне и вступаем в ЕС с переходом на евро, или нас аннексирует русский мир и переходим на рубль. А то может и на рублёвые бонны в лагере где-нибудь на Колыме :-)

Не всі грн, а тільки ті, що відкладаються у заначку.

Гривня дійсно має сенс лише як інструмент для проведення місцевих платежів тут і зараз. У всіх інших аспектах — це фантик, а не валюта.

Имеет смысл только как инструмент для кидалова, потому что одномоментная девальвация на 25% это именно оно. Другого смысла нести траты на печатание своей валюты нет, кроме как списание долгов перед гривнедержателями.

Тут дело не только в самой гривне, а ещё в финансовой политике. Повышать минималку 2 раза в год — это путь к раскручиванию инфляции даже в мирное время. Другое дело, что в случае вступление в ЕС и переходе на евро о таких штучках придётся раз и навсегда забыть.

Имеет смысл только как инструмент для кидалова, потому что одномоментная девальвация на 25% это именно оно.

Погоджуюся, але оплата товарів і послуг доларами в нас не дозволена, на жаль, тому доводиться користуватися цими фантиками, за відсутності альтернатив.

Погоджуюся, але оплата товарів і послуг доларами в нас не дозволена, на жаль

Угу. Получил в гривне, идешь покупаешь доллары (если не ведешься на призывы не скупать их и не раскручивать инфляцию, у них ведь все под контролем) и теряешь %, потом через время, если что то крупное купить идешь покупать гривны и теряешь процент, продавец в свою очередь тоже хочет доллары, потому выставляет цену с издержками конвертации опять в доллары. Т.е 3 раза конвертация откусывает заработанное, не считая инфляцию.
Инфляцию в первую очередь раскручивает нестабильность курса, потому что все игроки рынка пытаются себя обезопасить, заложив возможные издержки изменения курса в цену и раскручивается каскадный эффект. Это явно не Китай, где ты уверен что курс будет и через 5 лет примерно такой же.
Думаю, сейчас бы для стабилизации курса пригодились зеленые, которые были выброшены на постройку дорог иностранными подрядчиками, которые нынче приходится уничтожать выпрошенным оружием.

Инфляция раскручивается не из-за этого. В 2017 г. минималка составляла 3200 грн. Такой её установило правительство Гройсмана. Сейчас минималка 6000 грн., т.е. за 5 лет выросла почти в 2 раза. А теперь вопрос, что ВВП в 2 раза увеличился, что можно так увеличивать минималку? Нет, конечно. Повышение минималки влечёт за собой повышение цен и налогов, а в конечном счёте введёт и к обвалу курса, т.к. Украина существует не в вакууме. Гройсман с Вальцманом хоть повышали её раз в год, а слуги повадились её повышать дважды в год. Какая экономика выдержит такое надругательство над собой даже в мирное время?

Инфляция раскручивается не из-за этого. В 2017 г. минималка составляла 3200 грн.

И как эта минималка влияла на курс до войны? Это относительно мелкие факторы, а вот неспособность НБУ удерживать курс, вот это уже точка запуска потенциальной гиперинфляции. А неспособность это появляется в ввиду суммы факторов, отсутствия достаточных валютных резервов и ошибок управления.

А теперь вопрос, что ВВП в 2 раза увеличился, что можно так увеличивать минималку?

Вопрос тут — неужели 100% людей получали минималку? Нет. В абсолютных цифрах рост минималки не такой критичный, чтобы требовать двукратного увеличения ВВП. К тому же это был популизм в большей степени. Раньше получали надбавки и премии к минималке, теперь просто больше оклад. Там не такое критичное опережение ВВП, если посчитать дельту. Еслиы Вы думаете, что в след за минималкой так само выросла и средняя зп по смертных предприятиях то нет. Иногда зп технички была всего на 20% ниже, чем того же бухгалтера или секретаря, хотя раньше разрыв был более существенный. Просто уравниловка.

Вообще-то, от минималки рассчитываются налоги для ФОПов 2-й группы и ЕСВ для всех групп. Повысили минималку — ФОПы повысили цены, ибо продавать в убыток нельзя. Также в минималках считается верхний предел оборота единоналожников по группам и много чего другого. Да и уравниловка сильно не работает, т.к. тот же бухгалтер почти за минималку работать не будет, особенно если цены на всё растут. Я уже не говорю, что под это самое увеличение минималки увеличивалась денежная масса. Т.к. иначе такое увеличение привело бы благополучно к спаду производства. До войны курс держался во многом искусственно. А тут его начали немного отпускать, т.к. держать невозможно, да и война может многое списать. А вообще получается интересно. С одной стороны НБУ должен удерживать курс, а с другой стороны увеличивать денежную массу, т.к. политики изволили повысить минималку. Ну и как НБУ сможет справиться с этим? В общем, дело не в НБУ, а в корявой финансовой политике.

25% грабунок перетворився в 25% девальвацію

Ну, я використав усю гривню в лютому-травні ) Залишилася тільки у воєнних облігаціях

У кого-то ж должны быть на руках те 2.1 трлн грн.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

А може мені хтось пояснити, чому вчора при курсі НБУ 29,5 всі банки та всі обмінники та всіх мінял влаштовував курс 36,5-37... а сьогодні при курсі НБУ 36,56 курс в банках вже 38,5, а у мінял 40? Завтра буде 43 мабуть.

Есть такая штука — рынок. Так вот улица — живет по рынку, а НБУ живет — НЕ по рынку.
Поэтому это и происходит.

вчора «вулицю, що живе по ринку» цілком влаштовував курс 37, шо там на тому ринку відбулося, що сьогодні воно вже 40?

спрос рождает предложение: все в панике побежали менять — барыги подняли до 40, а кто-то и по 40 покупает)

вы не поняли мой ответ. извините, по другому обьяснить не могу.

Да все просто. Часть экспортеров сняли доллары. Попросили банк продать по курсу, который банк декларирует и обнаружили... а что нету в банке долларов. Ну типа декларировано есть. но не дают вот.
Пошли к менялам, у менял закончился нал, они подняли курс — рынок.

Тут пишут в основном малолетки, 20+...
2015 — менялы продавали по 40-45 в феврале. Потом упал до 22... Примерно это же и будет

40-45 было ровно пару дней и вы забыли учесть что допозиции 22 грн поднялась с 8,5 грн + учетная ставка 35% была. Уровень войны другой был + даже если смотреть с 8,5 на 22, то с 28 может примерно в 90 остановится. Ок, там помощи, и прочий блуд 50-60 это пока как по мне оптимистичное значение. А менялы да, в панике задирают, в 24 февраля было и под 50. а потом откатываются на психологический порог 29->37. При большей разнице люди не готовы покупать $. Моё мнение что осенью будет ещё одно передвижение курса. Но я как и любой человек могу ошибиться. Но 40 грн до 1 сентября это был очеееень оптимистический прогноз. Я думаю что в сентябре будет коридор 50-60. Если все так будет продолжаться

Все очень по другому в этот раз.

Уровень войны другой был + даже если смотреть с 8,5 на 22, то с 28 может примерно в 90 остановится.

Тогда была и абсолютно пустая казна, политический вакуум с последующей грызней и разрушенные доминантные экономические связи с пидорашкою.

Я думаю что в сентябре будет коридор 50-60.

В зависимости как пойдет с экспортом зерна и т.д. Глобальный продовольственный кризис взвинтил долларовые цены, при успешном экспорте приток валюты может быть больше, даже с потерей посевных. К счастью, аграрный сектор это не одно-два предприятия и его просто так не уничтожить. Судя по дебилах на мотоциклах под окнами, с горючим все не так и плохо.

Думаю ситуация с зерном только может размазать и растянуть во времени. Я не пытаюсь разогнать зраду. Но то что Украина просит отсрочить выплаты по кредитам, крупные компании выплаты по долговым обязательствам уже заставляет задуматься. Да, ситуации разные, но учитывая что и последствия в этот раз хухе то моё мнонение 1 к 1 сравнивать в грубой форме можно. + нафтогаз началпросить денег на отопительный сезон вроде 150 млрд грн. Я не великий експерт, но базовое понимание процесса есть. И это мои мысли, пока что 70% того что я думал в начале произошло. С ув.

Якби вулиця жила по ринку, а НБУ не по ринку, то від зміни курсу НБУ вулиця не змінювалася би. Адже вона живе по обєктивному ринку, і підгонка неринкового курсу НБУ до ринкового курсу НБУ нічого не змінила. Але наспраді це не так. Вулиця живе в повній залежності від НБУ, і весь ринок — просто спред від НБУ.

Если НБУ (очевидно имеется ввиду межбанк) живет «не по рынку», то почему там сейчас намного больше желающих продать баксы, чем купить и НБУ вынужден выкупать их себе в резервы по 36.56 (а не продавать по 36.93)? Или «не по рынку» как раз и означает, что НБУ завышает курс на межбанке?)

а у мінял 40

Вже до 38 знизився

кого перед ким та паніка? хто панікує? щоб панікувати потрібна зайва гривнева маса у великій кількості — це по-перше. А по-друге потрібна «потрібність» у валюті. Вчора ні першого, ні другого не було. Воно отак раптово виникло нізвідки?

Я так і не розумію... хоча тут поважний пан «с понтом под зонтом» мені все «пояснив».

я вам выше ответил как это работает.
Вы просто считаете, что доллары в банках на продажу есть, а по факту — нету такого.

так НБУ може і до 100 підняти курс... доларів як не було в банках, так і не буде.... але доллар був у міняйл при курсі НБУ 29.5 і той долар був по 37, і міняйл він влаштовував... а тепер при курсі НБУ 36,7 у міняйл ТАЖ САМА МАССА ДОЛЛАРА ПРИ ТОМУ Ж САМОМУ ПОПИТІ НА НЬОГО!!! Від учора нічого в економіці не змінилося!!!

Вибачте, але ваші пояснення мені незрозумілі — чому, читайте уважно що я написав.

Тоесть вы не связываете фиксированный курс и отсутвие долларов у банков вообще, да?
Если НБУ закончит заниматься фигней и поддержкой левых схем и просо разрешит банкам самим ставить курс, то банки поставят курс такой, по которому доллары у них ПОЯВЯТСЯ.
Собственно менялы именно это и делают.

Изменилося. Курс продажи ФОПам поставили выше и часть из них получила гривну и теперь хочет доллар, блин! Причем хочет на ручки доллар, а не виртуально на другую карточку.

ок, більш менш ясно

хоча насправді ні :) чим сьогодні відрізняється від вчора?

просто ви так пишете, мов би вчора ФОПи не хотіли той долар покупати при тих курсах, а от сьогодні всі різко захотіли

Сама так, вчора не хотіли, бо вчора довелось би продавати по 29.25, а купляти по 37. А сьогодні можна продавати по 36.25, а купляти по 37-38. Саме це створило попит на долари, і ціна долара в гривні зросла. Бо вільної гривні стало більше, а кількість вільних доларів яка була, така і залишилась.

вільної гривні аж на стільки стало більше!? блін... я офігєваю з нашого народу. Економіка 5 місяць майже стоїть.... гуманітарку роздають фурами і за нею черги, бо грошей немає... заборгованість за комуналку виросла в рази... Притула зі своїми байрактарами... а людей «стілько вільної гривні, шо є на шо купляти долари». Трохи заздрю, бо у мене немає :)

Але ж всі розуміють, що вже з понеділка у магазинах будуть ще новіші ціни на все?

Бо багато хто з ФОПів приримував валюту на ФОП рахунку до кращих часів. От сьогодні ці часи настали :)

Звісно розуміють, але що поробиш.

А хто вам казав, що ціни не враховували РЕАЛЬНИЙ курс до цього?

ну конечно захотели, менять то все начали сегодня, а не вчера

Я просто смотрел на людей кинувшихся с утра в обменки.
Они просто услышали новость и поняли будет рост.
Побежали с той грн, что у них валялось. Я пытался сфоткать курс на обменке, а он в этот момент скакнул на 50 коп. За 2 часа роскачали с 37 до 40 продажу, а вот покупка медленно дошла до 38.2 под вечер. Тоесть реальный курс понятно не 40.
При этом многие банки, дали менять по новому курсу посреди дня, еще надо заехать снять, заказать и ограничение в 100к в день.
Так что это чистой воды паника, у тех у кого небольшие заначки в грн.

Чим 23 лютого відрізняється від 24 лютого?
Саме так. Ви взагалі розумієте як працють ФОПи, що отримують зп в доларах?

ну й до речі.... долари в банках як раз і з’являться, бо народ почне ну хоча в б с ФОПовських рахунків скидати бакси активніше, ні? тобто по факту курс повинен падати

Неа, в том то и дело что продавать банки могут только наличный доллар.
а то, что продают ФОПы — безнал и его банки не могут вам продать.

Паника — я видел в глазах людей у обменок.
Только вот эта паника довольно короткая.

... пишут в основном малолетки in panick, лет 20-25...
2015 — менялы продавали по 40-45 в феврале. Потом упал до 22... Примерно это же и будет

никогда грн не дешевела на длинную

Бо очевидно, що спекулють і розігрівають як завжди на стільки, на скільки тільки зможуть. За пару днів буде невеличкий відкат і стабілізація курсу. Як би пустили у вільне плавання, думаю побичили б вже курс і по 60.

Завтра буде 43 мабуть

Не будет

Открыто лолирую.
А я думал ИТ это все же несколько интелектуальная работа.

Все добре, тільки це обмеження на оплату картками закордоном це повний треш. Бог з ним з тими людьми, подумаєш, не зможуть витрачати зароблені гроші (сарказм). Але що, наприклад, з волонтеркою? Як купувати дорогі мавіки, тепловізори і тд, якщо держава заборонила тобі витрачати більше 100к в місяць?

ну для начала... я бы задумался о тех женщин с детьми, которые там... и у них в неделю 300 баксов?
а .. оплата жилья, школ, курсов?

ограничения по картам зарубежем... это прям жестко очень.

Так це ж лише зняття готівки з банкоматів. Додатково ще дозволені оплати картою на 100к, тобто $3600 в місяць сумарно

UPD. по курсу 36.56 виходить $4102. Не думаю що багато сімей стільки тратить, навіть в дорогих Європейських країнах

окей, привожу пример.
Греция, Афины. Каждую субботу там приезжает рынок где все скупаются жильцы. Оплата там — КЕШ.
Оплата жилья — КЕШ.
Постричься — КЕШ.

В супермаркете и магазинах одежды — карточка.
Так что, далеко не всегда карточка решает.

Під усіх не підлаштуватись. Якщо на ринку кеш, можна там не скуплятись. Або переїхати в інше місто/країну.

Так з готівковими країнами типу Турції, Єгипту, Греції складніше. Прийдеться враховувати наявність терміналу купуючи будь-що. Або шукати шляхи обналу карткових грошей при витратах понад $1360/міс. Як варіант мати рахунки в Приваті+Моно, тоді, теоретично, ліміт подвоюється бо в обмеженнях НБУ мова йде про рахунки особи в 1 банку

о чем вы, в турции теминалы даже на пляже, нал даже не снимал

ліміти зняття на картку а не людину. Тож можна всяких платінових та чорних карток на відкривати штук 5. А далі піти в інший банк.

Ліміти на банк. Так що треба відкривати картки в різних банках.

А я думаю багато. У дешевих країнах ЄС прожитковий мінімум біля 400є, а середня зарплатня 900є чистими. Якщо в родині 4 людини то ті 4100 — це менш ніж середній рівень, тобто фактично бідність. А якщо 5 чи 6? Гадаєте це багато? 2 дитини + жінка + її батьки ось вже 5.

А у мене садок для малечі 400 коштує

Ви, мабуть, не дуже розбиралися. Як би то були тільки обмеження на оплату картками — то майже ніхто б і не помітив. Скілки ви там ними розраховуєтеся? У крамниці, транспорті, і т.п. житло у магазині не придбаєш, та аренду не оплатиш. Але мальчики-айфончіки заборонили БУДЬ ЯКЕ (!) переміщення коштів за кордон. Розумієте? БУДЬ ЯКЕ. У людей, хто вимушено опинився за кордоном тупо спиз..ли їхні гроші. Звичайно, у тих, хто добре підготувався, та на БМВ Х6 с лантухами налу втік (а вони десь 26-27 на чотири дні тихенько зняли обмеження на 10000 декларування) проблем дісно нема. Вони подають на соціалку у Німеччіні.

Ви мабуть не дуже розбиралися.
Не будь-яке.

Відкинемо карманний приМат.
Перелічіть мені будь ласка що я можу зробити з грошима на ГРИВНЕВОМУ рахункуз огляду використання їх із закордону. І у яких об’єемах.

впродовж місяця зняти 50к закордоном
ще 50к можна використати в магазинах (разом 100к, згідно з того що написали НБУ)

решту можна віддати волонтерам.
Або перерахувати на карту в іншому банку (власному, родичу, знайомому, і т.д.), і там знову зняти 50к, ще 50к використати через карту.

Скільки в місяць ви хочете переводити з власної карти? для 99% населення цього з головою вистачіть, для 1% є інші способи не напряму перевести кошти

Нефига. 4×12.5 не равно 50к. Ну как минимум потому, что вы так не подгадаете. Банкоматы снимают кратно 20 евро, курс, проценты на снятие и так далее.
Или в одну неделю вам будет надо больше, в другую меньше.
У вас теории обслуживания в универе не было или вы из тех, кому не надо образование?

Нефига. 4×12.5 не равно 50к

Я завис.

Банкоматы снимают кратно 20 евро

Це якийсь новий рівень граммар-наці?

Похибка дискретизації. Так що все вірно, 4×12.5 == 50 лише в теорії))

так і в місяці не 28 днів...

впродовж місяця зняти 50к закордоном

це вже було вище, бо це єдине, що дозволено.

ще 50к можна використати в магазинах

як ви собі це уявляєте? дебільних айфончіків накупити а потім продавати задешево? У магазині це 200-300-400 на місяц для сім’ї з 3-х осіб, у залежності від країни.

Або перерахувати на карту в іншому банку

так і роблю, єдиний банк що відправляє картки за кордон це Моно. Тобто ще, +50к, також вже було вище. Те саме що перший варіант.

решту можна віддати волонтерам. Скільки в місяць ви хочете переводити з власної карти? для 99% населення цього з головою вистачіть, для 1% є інші способи не напряму перевести кошти

 А ви точно не каталися на самокаті по ВР?

Ви запевняли що є купа шляхів. По ітогу, нічого. Розберіться хоч крапельку у тому що пишите.

У магазині це 200-300-400 на місяц для сім’ї з 3-х осіб, у залежності від країни.

ну, значить в 50к впишетесь

Те саме що перший варіант.

ітого 100к готівкою. Ви скільки заробляєте? 400к в місяць?

А ви точно не каталися на самокаті по ВР?

в мене нема самокату

Ви запевняли що є купа шляхів. По ітогу, нічого.

я не буду на форумі про полу-легальні способи виведення кешу розповідати
але вони є. І до 150к в місяць виводити більшості вистачіть (через себе + 2). Якщо у вас більше — то питання нащо мені розповідати вам як це робити :)

Так у

сім’ї з 3-х осіб,

має бути мінімум 2 різних карти (на кожного члена сім’ї).
Плюс у мене наприклад є карти двох банків — приват і моно.
Благо у нас можно без проблем відправляти з карти одного банку на карту іншого. Плюс можна ж без проблем відправити кошти своїй дружині/дівчині на карту.
Тобто я не бачу складнощів знімати ~3500-5000$ в місяць готівки на двох людей.

Плюс можна витрачати по 100 тисяч з карти.

Плюс є валютна карта ФОП монобанка, з якої можна витрачати кошти на їжу, подорожі і т.д. + Знімати в NFC банкоматах

Тобто для звичайних айтишників з сім’ями я не бачу проблем. Звісно одна карта на 50 тисяч це мало. А коли їх 2-3-4 (на двох-трьох членів родини) то вже достатньо

Мені треба заплатити ОДНОРАЗОВО за півроку (6*1000), два депозита 2*1000 і комісію реєлтору 1000. Ітого $9000. Це без урахувань витрат на життя, комунальні послуги, інтернет, і т.п. Що є десь ще 200-300 на місяц. І оці 6000+6000+2000 мені треба перевести на банківській рахунок. Ніяких країн у айфончіках тут нема. Тільки хардкор, кєш і пластик як мінімум. Картки максімум дві штуки. Мій банк + моно більше ніхто не відправля пластик за кордон. Жінка домогосподарка. А через півроку треба знову 6000 переказати.
А тепер розкажіть як нам прожити? Грошей у гривні на рахунку достатьно для усього з запасом. Але користуватися своїми заробленними я не можу, бо хтось воює з вітряками. А ви мешкаєте у якомусь віртуальному світі. Реальність набагато складніша за ваш ідеальний світ.

Цікаво, один я вважаю що в умовах, коли в державі йде війна за виживання цієї держави, єдине про що мають думати державні органи — це як перемогти, але точно не про те, як забезпечити комфортне життя емігрантів в Греції чи Іспанії? Особисто мені начхати як ви знімете 9к баксів за місяць, і якщо НБУ так само, то я можу тільки привітати це рішення) В решті решт, ви завжди можете повернутися)

це як перемогти, але точно не про те, як забезпечити комфортне життя емігрантів в Греції чи Іспанії?

Саме так. Тому власне і не треба приймати «дивні» закони/правила, які породжують купу схем, зменьшують приплив валюти та сплачені податки.

Я б не був таким категоричним ні на твоєму місці ні на місці НБУ. Ти ж хочеш перемоги? Для цього треба, щоб всі донатили. Своїм чханням і вітанням чхання НБУ, ти не сильно мотивуєш людей підтримувати країну в скрутний момент. А вивести кеш з країни завжди можна знайти спосіб, я не розумію цього зловтішання

щоб всі донатили

ПЖ зібрав 500 млн гривень за червень і розглядає можливість закриття деяких напрямків діяльності через падіння надходжень. Нацбанк продав за червень 4 мільярди доларів з резервів. Тому зрозуміло, що пріорітетніше. Безкінечними невигаданими історіями про країну, яка вся донатить, не накормиш ні резерви, ні діяльність Повернись живим.

Спілкуйтесь з роботодавцем, щодо переходу або в Европейські банки, або на payoneer/wise/paypal.
І більше ніколи не заводьте гроші на рахунки України, більше ніж потрібно, щоб тут проіснувати.
Так нам заповідає Гетьманьцев і майстри спорту по боротьбі з короновірусом.

Все просто — треба мати 10 карток. Вас двоє — тож по 5 на людину. То шо жінка домогосподарка — не важливо, між подружжям кошти можна гоняти як завгодно. Також скасовано обмеження використання коштів з фоп картки. Тоді ви маєте фоп картку, універсалку, інтернет карту додану у смартфоні в аплпей — вже 3. Ще моно та мій банк — вам пришле. У вас вже 5 знайшли. Далі жінку саджаєте на потяг до Мукачева — там вона йде у банк і відкриває собі усі картки шо може, їде до вас. Далі ви як дурень бігаєте з картками і знімаєте по трошки грошенят кожен тиждень :) Зручно? ні. Але вижити можна. Не подобається? Повертайтесь. Не хочете? Отримуйте дозвіл на постійне проживання, реєструйте фопа та заводьте зарплатню на іноземну картку.

Ну дивіться ) 9к за аренду за один раз це досить рідке явище )
Можна знайти і дешевше, і з оплатою за 1-2 місяці, і з меншим депозитом і т.д.

Це якщо хочеться залишатись у Європці...
Плюс є спосіб відправити дружину у Україну, щоб вона там все відкрила що треба, зняла кошти і т.д. Можно одразу її з усіма вашими картками відправити — як раз назад зможе привезти 10к за один раз :)
Плюс кучу карток різних банків, щоб можна було знімати велику суму за один день

А можна і повернутись в Україну — тут також багато де досить добре, за 500-700$ у Києві можна зняти топову квартиру, все дешевше і нема всіх цих проблем, що є закордоном...)

Тобто країна всіми ціми обмеженнями каже — повертайся, повертайся...)))

А для всіх нас, хто залишився — ваші закордонні проблеми виглядають смішно...)

Набридло спускати в унітаз сій час. 9к — це мені дуууууже пощастило. 90% вимагають зразу за рік наперед. І не якісь там 1000 за 2+1, а 1500-2000. Я згаяв кілька місяців на пошуки житла з помісячною оплатою і прогаваив купу гарних варіантів через це.
А оті дебільні країни у смарфоні є тільки у караїні що у смарфоні. У тих же штатах, і досі карти з пінкодом не беруть. Треба тру кредітку. А навигадувати усілякої дурні не маючи ніц досвіду і практичного єкспіріенсу вирішення цих проблем, можно досхочу.

Тобто країна всіми ціми обмеженнями каже — повертайся, повертайся...)))

країна каже — навіть якщо і не бажаєшь того, але ми тебе виживемо звідси. І якби оті закордонні проблеми булт такими смішними, не було б тут стільки коментарів. Але мені вже зрозуміло, що бісер треба берегти.
Дякую, гарного вам дня.

90% вимагають зразу за рік наперед

А можна було обдумано вибирати, куди їхати. Багато де (та що там багато — в більшості місць) треба максимум за 2 місяці депозит.

маячня, у магазині 400є на 5 людей ЩОТИЖНЕВО. Якщо їсти м’ясо та фрукти звісно.

Тобто в дужках писати «сарказм» вже не достатньо?

Судячи з тсунамі «зради» яку намагаються нагнати російські боти в своїй іпсо, можна констатувати що десь дуже гарно їм прилетіло) от і бісяться

У російців одна крайність: хоч сси в глаза, всьо божа роса. У нас протилежна: що б чинна (в будь-який момент історії) влада не робила, то все зрада. 🌚

Курс валюти — це конфліктне питання в будь-якому разі, адже тут є дві зацікавлені сторони — експортери й імпортери. Коли імпортерам добре, експортерам погано і навпаки. В країнах де капіталізм і демократія перемогли, вирішує більшість. Якщо у структурі економіки країни переважають експортери, то зазвичай макроекономічний курс обирається на послаблення національної валюти. Якщо ж імпортери, то на укріплення. З 2015 року в нас експортний тренд, який зробив нашу галузь однією з найбільш вигідних. Це природно, що експортери обурюються коли втілюються якісь заходи, що порушують їх інтереси. Але ж війна — це не рядові обставини, народ. Це критичне випробування для всієї економічної системи та воно вимагає надзвичайних заходів з боку уряду та урядових органів. Чи це для вас не має сенсу і ви правда вважаєте, що война войной, а обед по расписанию? Очевидно ж, що держава має забезпечувати добробут всього суспільства, а не тільки привілейованого прошарку. Очевидно й те, що фіксація курсу була потрібна для згладжування цінових шоків для населення на фоні загальної гуманітарної кризи. Так, за ці заходи по суті сплачували ми, експортери. Але ж є люди, які куди більш вразливі в соціальному плані за айтівців. В абсолютної більшості суспільства гривневі надходження. І якщо під час війни просто надати макроекономічні показники у розпорядження Невидимої Руки Адама Сміта, то буде халепа і в жодній цивілізованій країні так робити не будуть.

Мені от цікаво, що ви пропонуєте натомість? Вдаритись в Дарвінізм і нехай слабкі відмирають, а сильні виживають? Десь так ви міркуєте? Тоді зауважу, що ви зараз сильні виключно тому, що така кон’юнктура ринку в цей період. Проте ж так було не завжди та буде не завжди.

Чи для вас важливіше щоб не дай Боже у вас зайвий процент не утримали ніж інтереси держави у забезпеченні першочергових і гуманітарних потреб під час війни? Якщо не розумієте абстрактно, то ось простий приклад. За попереднім курсом на пікап потрібно було зібрати 400 тис. грн, за новим вже 500. На дрон збирали 150 тис. грн, тепер будемо збирати 200. І беріть, будь ласка, до уваги, що донатять не тільки айтівці.

Tl; dr: особисто мені було неприємно читати скарги колег по цеху щодо питання фіксованого курсу валют, особливо враховуючи те, що мало хто в цьому щось тямить насправді. Якась недоречна жадібність, замаскована під соціальну свідомість. Насправді ж це навпаки — соціальна не-свідомість.

З повагою 🙏🏾🇺🇦

задача нацбанка здорового человека — сглаживать пики, защищать от спекулянтов, всё шо называется «обеспечивать стабильность». а демагогию оставь при себе

сглаживать пики, защищать от спекулянтов, всё шо называется «обеспечивать стабильность»

Так именно это он и делает.

Но твой пойнт в другом. Война или нет, нацбанку нужно выполнять свои типичные задачи и ни шагу в сторону, а то он станет нацбанком нездорового человека в твоих глазах. Верно продолжаю твою логику? Если ты так и правда считаешь, то ты глупец и даже поверхностно не разбираешься в вопросе. Изучи экономические меры передовых демократий/экономик мира во время COVID и ты поймёшь, что всё совсем не так работает как ты себе представлял до этого. Тебя ждёт целый мир удивительных открытий.
А у нас полномасштабная война.

>

а демагогию оставь при себе

Ну ага. Такой взял и оставил. Сам не собирался, но ты сейчас сказал мне и я решил оставить сразу. 🥴

Hello bot, my old friend, I’d like to welcome you again )

Який же він бот, якщо це ваш старий друг?
А якщо серйозно, то такий спосіб ігнорування неприємної правди з вас робить невігласа. Спочатку звертайтесь до аргументів, а потім до людини (якщо це взагалі матиме сенс). А обзивати незнайомих вам людей ботами — лишіть це русні, вони там люблять в проекцію погратись.

oh no.. anyway...

я не говорю що він правий чи ні, я говорю що це його перший коммент і пост :)

Ви заради цього коментаря зареєструвались?

О, скільки маніпуляцій в одному пості! Ну добре, почнемо розбирати.

В країнах де капіталізм і демократія перемогли, вирішує більшість

По-перше, прямої демократії як то було в Атенах, нема в жодній країні. Те, що зараз зветься демократією, насправді є представницькою демократією, тобто регулярне переобрання громадяньскої влади шляхом голосування. Тобто така форма демократії представляє думку більшості як той зупинившийся годинник, що показує правильний час лише двічі на добу — під час виборів.

По-друге, демократія без громадянського суспільства не функціонує. Наприклад, у Британській Імперії часів Першої Світової 95% громадян були членами хоча б однієї волонтерської організації. Зараз цей показник у Великій Британії впав до менш ніж 40% і це вже маркер занепаду — за думкою британських інтелектуалів (наприклад, Теодора Далрімпла та Ніла Фергюсона). А скільки громадян в Україні, які вибрали поточну владу, були членами волонтерських організацій до війни?

Далі, ви ж пам’ятаєте печеру Платона? Якщо Платон ставив своєю метою визволення людей з полону печери, то сучасні еліти бачать в цьому невігластві можливість направляти думки людей у «правильному» напрямку. Видима влада ніби й «виборна» (з поправкою на громадянське суспільство і печеру Платона), а хто вибирає олігархів?

По-третє, в умовах багатопартійності система «один голос за одну партію» математично не може представляти думку більшості. Звідси починаються ігри на кшталт «я не хочу голосувати ані за Зеленьского, ані за Порошенко, але якщо я проголосую не за Порошенко, то виграє Зеленьский», тобто ще одне джерело маніпуляцій.

Це така тактика — назвати думку опонента маніпуляцією й написати здоровенний реплай з безліччю маніпуляцій?) Щоб предметно:

1) До чого тут Афіни? Якщо ви заперечуєте, що західні суспільства демократичні, то немає сенсу взагалі розмовляти, бо в нас фундаментально різні системи координат. Якщо демократія не така як в стародавній Греції, це не означає, що це не демократія. Ви стверджує зворотнє. Це перша маніпуляція.
2) Другий абзац я взагалі не зрозумів. Це якась отсєбятіна, що видається за чисту монету. Друга маніпуляція. Демократія — це можливість звільняти владу від обовʼязків шляхом голосування. Я радий, що у вас більш езотеричний погляд на цю тему, але який смисл підіймати якісь нетрі демократії коли ми тільки розбудовуємо її основи?
3)

Далі, ви ж пам’ятаєте печеру Платона? Якщо Платон ставив своєю метою визволення людей з полону печери, то сучасні еліти бачать в цьому невігластві можливість направляти думки людей у «правильному» напрямку. Видима влада ніби й «виборна» (з поправкою на громадянське суспільство і печеру Платона), а хто вибирає олігархів?

Це взагалі 🤯 До чого тут олігархи? До чого Платон зі своєю печерою?

4)

По-третє, в умовах багатопартійності система «один голос за одну партію» математично не може представляти думку більшості. Звідси починаються ігри на кшталт «я не хочу голосувати ані за Зеленьского, ані за Порошенко, але якщо я проголосую не за Порошенко, то виграє Зеленьский», тобто ще одне джерело маніпуляцій.

🤯 до чого тут курс валют?

Я до вечора не закінчу, якщо буду розбирати всі ваші маніпулятивні твердження, тому зупинився на першому, з якого виходить, що ми нібито самі вибрали цю політику НБУ і за демократичною процедурою ми нібито маємо те, що самі і вибрали.

Якщо демократія не така як в стародавній Греції, це не означає, що це не демократія. Ви стверджує зворотнє.

Де я стверджую, що представницька демократія не є демократія? Я ставлю під сумнів ваше тверждження, що при демократії вирішує більшість.

Надані цифри ви можете знайти у Ніла Фергюсона «Глобальний занепад» (є український переклад). Про Платона то хто розуміє, той почує.

Отже, так, у нас демократія. Так, ми її будуємо, але у нас ще найгірша форма демократії, яка представляє інтереси вузького кола заможних людей. Ця політика фіксованого курса, якщо взяти конкретно ITвців, дуже шкодить самой перспективі експорту, в якому станом на зараз ITвці займають «лише» 46%. Але цей фіксований курс служить не суспільству, а тим самим заможним елітам для легкого вивозу капіталу під маскою імпорту. Як вам другий пункт об’єму імпорту за місяць — помідори на $40 млн. доларів? Ви вже відчули помідорний бум в магазинах? Тож не треба показувати пальцем на «несвідомих» ITвців і казати «ко-ко-ко, ви самі це обрали, у нас війна і ви нічого не розумієте в економіці». У нас в країні з самого початку йде внутрішня війна.

Ну вообще-то мы выбрали магистратов, а дальше уже их отвественность. Как там говорили древние: Videant consules... Что касается импорта. Сейчас мы многие вещи вынуждены импортировать. От оружия до соли, т.к. бахмутской соли больше нет. Я уже не говорю о машинах, компьютерах и прочих необходимых вещах, которые сейчас в Украине произвести физически невозможно.

>

а тим самим заможним елітам для легкого вивозу капіталу під маскою імпорту.

Тобто менш різке підвищення загальних цін на ВСЕ і зменшення цінових шоків як наслідок цієї політики — це недостатній аргумент для вас?

>

Я ставлю під сумнів ваше тверждження, що при демократії вирішує більшість.

Це не моє твердження. Це загальне визначення демократії (ну поґуґліть, якщо не вірите).
Якщо представницька демократія (всі західні демократії) — це демократія, то до чого все те, що ви писали з початку? Перечитайте свій же пост. Ви вказуєте, що це «не така, неправильна» демократія.

>

Ця політика фіксованого курса, якщо взяти конкретно ITвців, дуже шкодить самой перспективі експорту

Яким чином?

>

Але ця політика з фіксованим курсом служить не суспільству, а тим самим заможним елітам для легкого вивозу капіталу під маскою імпорту.

Фейспалм. ЗОҐ і рептилоїди.

П.С. можете не писати більше, я не витрачатиму більше ваш час і не псуватиму на вас свій, ми на різні хвилі налаштовані та не порозуміємось.

Але ж є люди, які куди більш вразливі в соціальному плані за айтівців.

|
Може їм нарешті пора перестати голосувати за гречку і «хуже нє будєт»?

Ну так классика. Бедные потому что дурные. А, к сожалению, интеллект какой Б-г дал, с таким и жить приходится.

Цікаво як вам вдавалося купляти б/у пікапи чи дрони по курсу НБУ?

Якщо у вас зареєстрований фонд або організація, то ви могли придбати валюту за фіксованим курсом міжбанку. В інших випадках ви конвертували за курсом комерційного банку, який був вище за нього, але нижче ніж готівковий курс, до якого постійно апелювали.

З 2015 року в нас експортний тренд, який зробив нашу галузь однією з найбільш вигідних.

Мені соромно це читати. Макроекономічний курс у нас був продиктований не імпортерами та експортерами, а ринком. Якби на догоду експортерам зробили штучний курс гривні 100 я теж був би проти.

З 2015 року в нас експортний тренд

index.minfin.com.ua/ua/economy/gdp/eximp
Я тут бачу імпортний тренд з 2005 року.

не імпортерами та експортерами, а ринком

Ага, ну дійсно. Яке відношення мають експортери з імпортерами до валютного ринку? 🌚

Я тут бачу імпортний тренд з 2005 року.

Ну бачте далі) Якщо ви не розумієте як девальвація національної валюти спонукає експорт, то я навряд зможу зарадити. Монетарна макроекономічна політика як раз і спрямована на те, щоб вирівнювати перекоси, які ви навели в табличці.

Якби на догоду експортерам зробили штучний курс гривні 100 я теж був би проти.

Ще раз спробую нагадати, що у нас війна в країні. З якого переляку країна в стані війни повинна керуватись економічними заходами звичайного часу? В яких роботах с макроекономіки таке рекомендують?

Мені соромно це читати.

Навзаєм. Думаєте якщо голосно гавкнути, воно додає авторитетності словам?)

Ага, ну дійсно. Яке відношення мають експортери з імпортерами до валютного ринку? 🌚

ну добре що сходимося на тому що курс визначає все ж таки ринок.

Ну бачте далі)

а як побачимо данні за 2022 то мабуть ахнемо.

Якщо ви не розумієте як девальвація національної валюти спонукає експорт, то я навряд зможу зарадити.

Можу припустити що девальвація спонукає експорт в той спосіб, що вартість праці робітників в вартості товару зменшується. Це важливий, але не эдиний компонент експорту..

Ще раз спробую нагадати, що у нас війна в країні. З якого переляку країна в стані війни повинна керуватись економічними заходами звичайного часу?

З того переляку що закони економіки, як і закони природи, не перестають діяти під час війни. Ламати списи тут вже немає сенсу бо нацбанк вже визнав шкідливість такого курсу й вести агітацію на цю тему вже не приорітет.

Думаєте якщо голосно гавкнути, воно додає авторитетності словам?)

Ні, я так вважаю. Я просто коли прочитав

Якщо у структурі економіки країни переважають експортери, то зазвичай макроекономічний курс обирається на послаблення національної валюти

мій офігєватор задимів та зламався. Я вважав що більшість бачить зворотню закономірність: чим більший еспорт тим сильніша національна валюта. Нацбанк на це може вплинути ринковими методами: викупаючи надлишок валюти до держрезерва, наприклад. Але в нас протилежна ситуація, платіжний баланс в нас від’ємний. Ну... на мою думку з причино-наслідковими зв’язками у тому комменті не все слава богу... ви чомусь викидаєте проміжні етапи котрі важливі для сприйняття.

а як побачимо данні за 2022 то мабуть ахнемо

Ви теж цей рік аналізуватимете як рядовий в динаміці?) Який сенс дискутувати якщо ви виносите за дужки питання війни? Це ж не паралельні прямі, а ті, що перетинаються.

Можу припустити що девальвація спонукає експорт в той спосіб, що вартість праці робітників в вартості товару зменшується.

Висока вартість валюти робить експорту діяльність більш вигідною. Це є стимулом для субʼєктів господарювання орієнтуватись на зовнішні ринки. Бум розвитку IT ринку в Україні підозріло збігається зі стрімким ростом курсу долара. Совпадєніє? — Нє думаю.

З того переляку що закони економіки, як і закони природи, не перестають діяти під час війни.

Звичайно ж ні. Але одна з функцій держави — соціальна. Якщо не втручатись в закони ринку, то із соціальною стороною питання буде халепа — я про це писав із початку. Це абсолютний, безжальний дарвінізм, який ви б не хотіли, наприклад вчинити для своєї мами або бабусі. На додаток, немає такого єдиного «правильного» підходу щодо впливу на макроекономічні показники монетарною політикою. Є класики політекономії, що обґрунтовують як необхідність регулювання з боку держави, так й ті, що кажуть, що ринок сам розбереться. Але я ще не зустрічав авторів, які пропонують не втручатись в економіку під час надзвичайних ситуацій. Це ж очевидно, блін, що під час війни пріоритети змінюються і курс тримався штучно з причин, що я наводив у топіку. Поміркуйте над цим.

мій офігєватор задимів та зламався.

Частіше обслуговуйте.

Я вважав що більшість бачить зворотню закономірність: чим більший еспорт тим сильніша національна валюта

Вірно. Але ж це наслідок сильного експорту. А щоб експорт був сильним, його треба стимулювати різними шляхами.

Щодо структури економіки тут ви звичайно праві: структурно у нас переважають імпортери. Я навів це щодо умов відносно збалансованої економіки: групи експортерів лобіюють закони й ініціативи з послаблення національної валюти, щоб їх діяльність була більш вигідною. Імпортери — навпаки. Хто переважає, в ту сторону й схиляються дії уряду. Але ж тут є ще й загальнонаціональні інтереси, то ж держава вчинятиме дії щодо врівноваження показників. Що вона й робила в цьому конкретному кейсі.

бо нацбанк вже визнав шкідливість такого курсу й вести агітацію на цю тему вже не приорітет.

Де він визнав? Можна посилання на пресреліз? Щось я не чув про таке.
На мій погляд, все, чого потрібно було досягнути в короткостроковій перспективі від утримання курсу, вже досягнуто. Так, за це сплатили експортери. Але це було в інтересах держави, які ставляться в першочерговий пріоритет під час війни. То ж все було зроблено грамотно та ефективно. Я так бачу)

Де він визнав? Можна посилання на пресреліз

ну... повернулися до ринкового курсу знову. Можу пошукати прес реліз якщо не вірите.

То ж все було зроблено грамотно та ефективно. Я так бачу)

на мою думку більше схоже на те що йшли неправильним шляхом, але потім виправили. Але це вже суб’єктивщина.

групи експортерів лобіюють закони й ініціативи з послаблення національної валюти, щоб їх діяльність була більш вигідною.

був би вдячний за пару прикладів. Можу погодитися лише у випадку коли кілька років тому ціна доллара впала до 23, це коли був великий попит на гривню для купівлі ОВГЗ (це не імпорт експорт). Я згоден що у таких випадках має ринок визначати ціну, навіть якщо я на цьому втрачаю. Я проти штучного курсу у таких випадках. Я за викуп валюти в держрезерв у таких випадках.

Але це було в інтересах держави, які ставляться в першочерговий пріоритет під час війни.

.
Нажаль, ці міри, як на мере, привели лише до відтермінування, і замість пологого росту 30..33..35..40 ми отримали стрибок до 40 за тиждень. відкритий до дискусії.

Частіше обслуговуйте.

буду намагатися. Воювати ще довго

Бум розвитку IT ринку в Україні підозріло збігається зі стрімким ростом курсу долара. Совпадєніє? — Нє думаю.

я як раз з цих бумерів, але з лагом в 3 роки на навчання. Для мене стимулом було що IT це місце де можна розвиватись як інженер. У сфері телекомунікацій, на які я навчався, я в укртелекомі зав’яз на другий рік, та зробив висновки. Ну... тобто стимулом тут було не то що під час кризи отримувати зп в баксах, а те що не упираєшся в зарплатну стелю котру мої коллеги з того часу пробивали десятиліття. (це як в мене, за інших не скажу)

це було б ок в перший місяць війни але не зараз...

Курс валюти — це конфліктне питання

курс оприділяєтья ринком(попит та пропозиція, без втручання). якщо цього не буде — ніхто з гривнею не буде мати справу взагалі. це вистріл собі в ногу.

ці заходи по суті сплачували ми, експортери.

сплачували хіба що от безнадьоги на мінімумі. всі хто може зажмотили валюту — або не заводили обо чекали.

Мені от цікаво, що ви пропонуєте натомість?

мільйон варіантів.
як мінімум депутатам не підвищувати зарплати самому собі прям зараз!
перестати красти. припинити мутні схеми с відмиванням і роспилом державного бабла, скрутки пдв і ід...

ви зараз сильні виключно тому, що така кон’юнктура ринку

я сильний тому що я вкладався в свою освіту та кар’єру, не бухав, не гуляв, не валявся на дивані все життя. тому it спеціаліст буде сильним в любому куточку світу в будь якій ситуації не залежно від курсів валют і єкономічної ситуації

вас зайвий процент не утримали ніж інтереси держави

тому що це не про інтереси держави, а в інтересах конкретних людей: два курси!, «критичний імпорт» шерпотребу і тд, ліміти для простих людей, безліміти для єліт- у них у всих свої карманні банки.
в інтересах держави мати однакові та прозорі правила для всіх

За попереднім курсом на пікап потрібно було зібрати 400 тис. грн, за новим вже 500.

Ціна пікапа як була 10К баксів за старим курсом так і залилишилась 10К баксів за новим.
ніхто не продає авто та інші товари за гривні.

Мені здається що якраз ви не тямите в темі, навіщо це насправді робиться і в чихї інтересах.

PS я не жадібний, я хочу справедливих, прозорих і однакових правил для всіх. це буде ситуація вигідна для всіх і для людей і для держави.
Чого вони добилися зараз цим? я не завожу валюту взагалі в укр банк

Политики (а может и Зе) решили что надо дефолтиться, минфин развернулся на 180 градусов, теперь мы долги не обслуживаем, хотя до этого клялись что все будет норм. Теперь минфин это шарашкина контора, управляемая сверху и мало кто захочет давать в долг. Прошлый дефолт девальвировал нац. валюту в два раза. Впереди больше ограничений по валюте, вплоть до замораживания, пока последовательно проводить изменения никак не получается

Більше зради!!11

Як ви тільки ще живете з таким підходом? Хоча бачив ваш комент про ШІ в сусідньому топіку, на захист Китаю... вам мабуть норм

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Прошлый дефолт девальвировал нац. валюту в два раза.

товаріщь майор, перелогінтесь. не було у нас «прошлого дефолту»

Був. Яресько з Яценюком провели його так, що ви й не помітили.

Було п"ять дефолтів і три замерзання без газу, під снігом.

В країні війна , логічно. що ресурсів обслуговувати борг не має, цілі і пріоритети інші. Дефолту не буде. Тримачі українських боргів погодились на відстрочку виплат.

Прошу уточнить, прошлый дефолт — это тот дефолт, который был до того, как украинцы в последний раз замерзли зимой без украинского газа, или до?

Это когда купили приват, типа. Типа за ненапечатанные деньги.

Дорогие Айтишники, пока НБУ на вернет условия работы межбанка к «рыночным» и «честным», мы будем всегда отставать от улицы на 15-25% (зависимо от стадии войны).
То, что сегодня сделал НБУ — это надо было делать давно и более плавно, а не так как сделали сегодня. Сугубо ИМХО.

Но что есть, то есть.
По факту — для экспортера ничего не изменилось. Ну и для нас..
Мы продолжим смотреть на улицу и говорить — а КУРС НЕЧЕСТНЫЙ.

Как-то так, друзья мои.

ну да, с такими животными долларизация и теневая экономика только будет расти
да с 91 года эти выродки ни за что не ответили. и вот опять: ну да, мы сдоили 20% и вы нам ничего не сделали

Допоки порти будуть заблоковані, с/г продукція не буде експортуватися, і валютний виторг не буде надходити на межбанк, НБУ буде і надалі витрачати 4 млрд доларів щомісячно з резервів, будуть купа валютних обмежень, і курс на вулиці буде відрізнятися від офіційного.
Бажаєте не втрачати на курсовій різниці — знищить чорноморський флот. А як не можете, то і не жалійтись.

учитывая, что по зерну не договорились... ситуация та же. сидит без портов, смотрим дальше.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

От 36.3 + 15% это 41.7. Чтобы Вы понимали.

я думаю примерно так и будет... в августе к сентябрю.

Так а что толку? Было по 29, в обменниках по 36, сейчас подняли до 36, обменники подняли уже до 40, и это только начало. Сейчас ИТшники побегут покупать доллары, будет все 42

Це була паніка пане Трамп. Вже по 38.3, тобто різниця менше 10%, а не 20+. America is great again, але не настільки;)

Зараз якраз різниця 5%, що в принципі абсолютно нормально для теперешньої ситуації.

Цей стрибок тимчасовий. Кухар прогнозує на найближчий час десь в районі 40ка гривень. Якщо долар буде дуже дорогим імпорт просяде. Тобто ~40 це баланс. Звісно, якщо не буде форс мажорів.

Вибачте, а Кухар — це фамілія, чи якась відсилка до чогось?

Михайло Кухар, відомий економіст, є на ФБ

Цікаво що євро все ще по 29. Цікаві можливості для арбітражу відкриваються(:

Є певна думка що євро автоматично підніметься так як курс євро обраховується шляхом множення курс бакса на курс пари євро\долар. Але це не точно...

Та точно, дивись завтрашній курс 🙂 bank.gov.ua/...​changerate-chart?cn[]=EUR

Може я чогось не розумію, але невже межбанк вже запрацював? minfin.com.ua/currency/mb/eur

Банки вже підняли, офіційний курс до 37 з копійками підніметься чомусь лише завтра.

вже бачу нескінченний грошовий потік від донатерів «краще б я ті 20% на армію віддавав»

Це сталося вже сьогодні

Я зп в гривні отримую, тобто моя зп впала знову...

И зачем Вы получаете в гривне?

Я десь з 2003 року зрозумів, що отримувати зарплату у фантиках то погана ідея.

я в 91му. мені тоді було 10 років

ваша зп впала вже давно, чи вам подобалось рахувати по фейковому курсу НБУ? Якщо вам все одно як рахувати — то рахуйте долар по 8. Мєчтать так мєчтать.

рішучі рехворми

Нацбанк підняв до 36, бариги до 40, і це ще далеко не вечір. Простежується закономірність, що яким би курс у банках не був, вуличний, чи так званий ринковий, курс буде з постійним автоматичним спредом. Без різниці, фіксований курс НБУ та банків чи плаваючий.

Здається, ніякий нацбанк ніяких айтішників на 25% не обдирав. Він просто ускладнював можливість занести баригам 25% навар, і все.

Виглядає так, що поки НБУ не відпустить курс, то будуть вічні доганялки.

НБУ відпускає курс, банки встановлюють по 40, вулиця по 45, банки по 45, вулиця по 52 і так безкінечно.

якщо в банках можно буде купити по 40, то жоден барига не зробить ніколі більше — бо до них ніхто не піде, а так в банках можно і 8 зробити — в касі все одно баксів нема

Ні, у відносно мирні часи курс тримався ± однаковий і навіть сезонно падав.

Яке відношення мають мирні часи до сьогодні і до постійого автоматичного росту ринкового курсу вслід за банківським і нбу? В мирні часи в бариг курс менший чим в банку. А так як банківські трималися, то і їхній тримався.

Аби курс, за вашими словами, безкінечно ріс, поивнен бути безкінечний попит, тобто постійно купували бакс, а таке в принципі неможливо.
Валюта постійно купується і продається і рано чи пізно має встановитися ринковий баланс або ж курс. Зараз ринковий курс у бариг.

Неможливо по якій причині? В країні не стане гривні, яку хтось захоче конвертувати? Всі айтішники закриють ФОПи, з яких неможливо вивести всередину країни нічого окрім гривні? Долар купляють з 1991 і ніяк не зупиняться.

экономика с 91 года только падает
а гривну безумный принтер только и печатает

Т.е. ты даже не в состоянии нагуглить график ВВП?

Может пора купить очки?
Где же наше благосостояние уровня КНДР?
Или персонально тебя заперли за гаражами и ты кодишь за миску газонной травки?

От данного персонажа настолько шедевральные комменты (причем с серьёзным видом), что травка там не газонная.

значит эта шарашка НБУ с национальной валютой не нужны и всё

Нет, безконечно не будет — в 2014-ом была похожая ситуация, курс доллара взлетел с 12 практически до 40.
Тогда в больших компаниях еще были чаты где народ покупал/продавал валюту — 40 был явный психологический предел.
Так что, вопрос только в том, где сейчас психологический предел, на какое число покупатель скажет «да ну нафиг».

зараз картка — нбу ± рівні. Було +20%. Про бариг ніхто нічого не казав

а яка різниця, якщо купити можна зараз лише у бариг)

Втрати зараз значно нижче, ніж були. І в абсолютному значенні і в відсоткових.

Реальный курс — это тот, по которому можно купить. Так что это тот самый барыжный

Тоді спред був 25-30%. А зараз спред цілком нормальний у ~5%

Ви порівнюєте спред, який утворився після 4 місяців війни, з спредом, який утворився через 8 годин після зміни фіксованого курсу?

Так зараз якраз є можливість все перевести в долларовий чи євровий кеш з невеличким спредом (до 5%)
Потім як спред знову стане 25% — знову через декілька місяців підвищать офіційний курс

Осталось вспомнить, кто писал на форуме на прошлой неделе про изменение курса в этот четверг и читать внимательнее посты автора :)

Там было вроде написано про прошлый четверг

dou.ua/...​rums/topic/39023/#2444559
Про цей. Курс, звісно, не відпустили, а «перезафіксували», але все ж.

Ну по перше це був гумор. Та й так чи інакше безглуздо приймати якісь рішення лише з написаного в інтернеті навіть якщо автор у минулому буд прав у чомусь.

дали 4 ярда и сделали реструкр то логично нбу сдвинул курс тк сможет его удержать

Ці новини це хороший привід продати бакси з ФОП рахунку, якщо хтось тримав, по новому курсу і здобуту різницю задонатити у Повернись Живим чи ЗСУ!

Ось ось збирався ЄН платити. Це ж виходить ЄН рахують по 29.54, що був на день отримання, а поміняю реально по 36. Коли пиздять своє, то біда, а ось зайвого мені нічого не потрібно. Різниця також в донат.

Податкова може записати курсову різницю у твій дохід.

Вже кілька років як не може.

А можно подробнее почему не может?

ips.ligazakon.net/document/NZ194778
Якщо ви ФОП, курсова різниця не вважається вашим доходом. Юрособи — інше питання.

може но піде лісом. Сплата податків іде по курсу дня якого було зараховано

Мы должны защитить само существование плавающего курса и будущее для 5 процентов

Стоит ли париться по поводу курса? Экономика в сраке, причем еще не на дне. И будет в этой сраке до конца войны и, в самом лучшем случае, еще пару-тройку лет после. И нифига с этим не сделаешь. Так-что «принять то, что не в силах изменить» и не трахать себе мозг.
Ну или выехать если уж никак.

Когда больше гривен — вы сможете больше гривен потратить для поддержки экономики :)

А если уж выехать — то товарищи, которые могут с этим помочь, берут в долларах )

Проблема в том что выехать для половины населения страны никак

навпаки повернутись, бо з лімітами та курсами не прожити.

Меняете налоговое резеденство, откываете счета в стране проживания и вам пох лимиты, курсы и НБУ.

коли в житті все пох то постає питання нашо то життя

Предлагаю после войны выпустить купюры в 1 000 000 гривен с портретом Зеленского!

Лям, не лям, 5-10 тысяч так точно.
Предлагаю Зеленского, Ермака и Гетманцева. В ряд. )

Які общипують гусаків, частина з яких пробує втекти і злетіти на Польщу.

пропоную замість портрету м-м-м вид Зєлі ззаду. Одночасно автоматично вирішується проблєма із святим :8)))

З іншого боку, дупа є дупа, афроукраїнець в нас в ближчій перспективі не стане прєзом, відповідно передруковувати папірці-лімончики не потрібно буде :))
Щодо марок ... як на мене, найсимпатичніша валюта в Європі була, гріх там рояль президентським інструментом псувати..

Як в тому старому анекдоті: одні не там лижуть, інші не туди плюють.

Можливо краще частину, там де він грає на роялі, обрізану без обличчя.

«так це ж було вже»)) та і зрештою, був Тарас і КНУ, нема чого вигадувати, робимо ремастер просто))

Суть идеи в том, что бы в истории оставались «авторы» новых купюр! Вот например того же «Тараса» за миллион купоно-карбованцев меняли на 10 гривен! А сейчас уже и 100 гривен — не деньги.
На купюре в 200 гривен можно было бы нарисовать Жульку, которая кричала что мировой кризис 2008 года Украину не затронет. На купюре в 500 гривен — наверно Бандюковича. А на купюре в 1000 гривен можно и Пороха (с его любимой Гонтаревой)!
С каждым новым президентом гривна все больше обесценивалась и народ все больше нищал. И я решительно не понимаю, почему «слугам народа» (президенту, министрам, чиновникам), которые допустили инфляцию по окончании полномочий не ждет конфискация имущества?!
Доуправлялся до того, что народ стал жить хуже — изволь вывернуть карманы и идти доживать под мостом, вместо Кончи-Заспы и царской пенсии. Ну а если как-то умудрился поднять экономику — тогда можешь и дворец себе построить — заслужил. Вот только пока что у нас такого «прибыльного управляющего» как-то не попадалось (разве что Кучма).

З кожним новим президентом українці жили все краще. Пік рівня життя — грудень 2021.

То, что ты как разработчик стал зарабатывать больше вовсе не означает что «пересічний громадянин» стал жить лучше.

Ні, це неправда. Пересічний жив усе краще і краще. Всі показники це показували — і кількість машин , і середня зарплатня index.minfin.com.ua/...​ua/labour/salary/average, і навіть середня очікувана тривалість життя www.bbc.com/ukrainian/news-44143654

якщо суть ідеї щоб залишались автори, то ви пропонуєте путлєра на гривні помістити чи шойгу з гєрасімовим? лишаймо Тараса, як на мене))

Ця новина вартує того щоб задонатити нормально на ЗСУ.

Найс, якщо хтось не знає куди діти 20% від ЗП які звалилися з неба — dou.ua/forums/topic/38807

люди, які пишуть програми, обурюються чому моно чи приват не змінив курс : D ви ніби не знаєте як то робиться)))))))))

Але з іншої сторони обмеження вводяться банками швидко, хоча умови інколи бувають такі, що не зустрічалися раніше. Я би послухав інженерів з банкінгу як це насправдні працює. Щось сумніваюся, що це програмісти о 9 ранку, швиденько у функцію дописують логіку

if transaction.is_ok_for_nbu(): ...

банк завжди тебе намахує, тож швидко робиться тільки те, що вигідно банку

Зараз руками в БД підправлять і все буде ок

И в каком месте это хорошо?)
Обменки щас начнут продавать по 40, ничего не поменяется...

ого, круто)
только вот всё равно я не стану продавать доллар с разницой 12% и пусть такая экономика идёт нахрен)
+ вчера я спокойно покупал доллар за 37, а сегодня он 40, покращення супер.

Когда гусей подержат достаточно долго без возможности куда-либо выехать — и не за такие проценты станут продавать.

угу, конечно, может ты о джунах сейчас, мне годиков на 5-10 спокойно хватит) так что просто экономика не получает мои налоги, а там глядишь когда откроют, поменяю налоговое резиденство и Украина вообще нифига не получит — вот такие пироги, покращення.

Так чому досі не поміняли і не виїхали?

не выпускают же, в чём вопрос? или ты имеешь в виду по каким-то схемам за 12к баксов условно?)

Так, далі гірше буде, як мінімум модель Ізраїля, з проходженням зборів.

не чекайте, міняйте вже зараз резиденство, будете нити десь у іншому місці ))

так я бы с удовольствием, была бы возможность

будете нити десь у іншому місці

Якби ж то, чи ви наших виїзжак з 10 річним досвідом тут не читали? :)

почитала ваши комментарии про «хватит долларов на 5-10 лет» (пока люди по копейке скидываются на турникеты нашим бойцам), следующий ваш умнейший комментарий «давайте покажем отсутствием донатов что двойные курсы это херня, потому что щас доллар будет торговаться за 40 в обменках»

Уезжайте) Ваши призивы к «отсутствию донатов» страна переживет)

Если человек скидывается последними копейками на турникеты — это на самом деле проблема, а не героизм. Героизм — это удерживать нормальными условиями людей, которые способны развивать реальный сектор экономики и, таким образом увеличивать сумму идущую на ВПК и армию. А не жевать сопли через месяц начала активных боевых действий «дайте нам денег», «дайте нам оружия», «закройте нам небо», «а чего так мало денег?», «а че вы газ покупаете пока мы его транзитом пропускаем через нашу территорию?» и т.д.

согласна насчет удержания рабочих мест и поддержку экономику (нормальную, не как сейчас). Но эти люди, которые злорадно потирают руки с тысячами долларов на счету, ожидая когда откроют границы — смешно и грустно.
Много знакомых поотдавали тысячи долларов на армию, но при этом не тратили подушку финансовую. К чему ваш переход на крайность про последние копейки — непонятно. Мы не про крайности говорит, а про адекватную человеческую поддержку

я поддерживаю армию и доначу солилные деньги на ЗСУ, это не отменяет того факта, что страна нас грабит
и с такой динамикой я потенциально стану донатить меньше и меньше с такими потерями

такой ответ все обьясняет — да, к сожалению так и будет. Как и отток кадров за границу после открытия границ

Так в чем же тут крайности. Вы просто написали

Ваши призивы к «отсутствию донатов» страна переживет

А я так не считаю совершенно. Я бы хотел удержать каждого человека, способного обеспечивать как минимум себя и вбелую увеличивать валовый национальный доход. ДАЖЕ если этот человек не будет донатить фондам или на армию напрямую. ДАЖЕ если этот человек попытается по максимуму сохранить свой капитал не заводя его сюда на невыгодных условиях. То, что я отправляю донаты адресно и в ПЖ, совершенно не отменяет трезвую оценку перспектив развития Украины и понимания, что в случае, если мне понадобится какая-то социалка от государства — я буду отправлен нах*й с порога в ближайший банкомат снимать свои бабки на свои потребности.

Випустіть їх

Не дуже мені подобається такі треди, де одні кажуть кудись валити іншим бо країна переживе. Я для себе бачу моральне право так казати виключно тільки якщо зможу взяти додаткове навантаження у розмірі спаду персонально на себе, а не розмазувати його на абстрактне «МИ». Ми це хто? Я б для себе не хотів коли онуки будуть питати «а що ти робив коли ота війна була» я відповідав «агітував людей в которих залишилися високооплачувана робота валити з країни. Загітував п’ять.»

А тем, кому нет потребности срочно заводить, встанет вопрос че делать с деньгами там и как быть с налогами. Особенно, если сумма начнет приближаться к «значительным» значениям. С Wise’ом, Payoneer’ом или Револютом много не наоборачиваешь. Вложить в недвигу — очень желательно ехать персонально. Открыть полноценный счет в банке с картой — очень желательно ехать персонально. Вкладываться в фонды — очень желательно счет в полноценном банке. В страну с прогрессивной системой налогообложения завести большую сумму тот еще квест, особенно без личного присутствия. В общем, гуси, га-га-га, вахтер вас сторожит — да-да-да.

каким образом экономика не получает твои налоги, если гриды платят на ФОП раз в месяц по курсу (без возможности отсрочки платежа)? Во всяком случае, когда уволился из гридов 21 февраля, было так — и бывшие коллеги подтверждают

«каким образом» — это уже мое дело) я политики выплат компаний и свои идеи на этот счёт разглашать не буду
проблема в том, что такими манипуляциями они заставляют такие идеи искать, потому что никто не хочет терять кучу денег на разницах курсов

Это всё замечательно, если вы верите в то что текущие потери при конвертации одного доллара из ФОП счета в бумажку больше чем вероятность коллапса всей экономики и обнуления ваших сбережений в ближайшем времени.

А как насчёт импорта?
Оф.курс +25%, можете сразу и весь импорт умножать на 1.25. Тогда уже не такая весёлая математика, не так ли?)))

Это вам лишь кажется что не кажется. Все таможенные пошлины платились по курсу 29.25. До сегодняшнего дня повышение в цене было вызвано только увеличенными расходами на логистику и нарушеными цепочками поставок

вообще так и было, курс был официальный, расчет был по курсу 30 и банк давал доллары/евро близко к этим значениям.

Я вот искал в разных местах 29.25 и не нашел его там.

1. Туризм — нальный курс, при том свой левый
2. Продажа бетонометров — свой курс выше нального
3. Многие услуги вообще ни с чем не связанные поднялись на 20-30% в грн (типа стрижек)

Хотелось бы проследить что то был за импорт по 29, который до нас дошел.

официальный импорт завозился по официальному курсу в пределах 30 грн (насколько я знаю, банк имел право брать комиссию до 10%).

и пусть даже 41

«Даже»? Да вы оптимист ))

Він 40.5 уже через декілька годин. Через місяць буде 46.4, тих же 27%

евро остался 29

wat

Ну відкрий деталі, подивися. Від завтра 37.27
bank.gov.ua/...​changerate-chart?cn[]=EUR

Хоча банки вже підняли.

І на що ми завтра «посмотрим», крім вже відомого факту? Якщо євро рахується по принципу «фіксований курс USD * (курс EUR до USD)»?
Хоча, чому це не зробили сьогодні, цікаво. Мабуть, щоб встигли насхематозити «кому треба» 🙂

як так думати то можна і не жити. Бо на будь яку зміну можна придумати як все піде коту під хвіст.

Молитви почуті! Теперь злиденні айтішники зможуть хоч якось виживати на ті нещасні декілька тисяч баксів на місяць.

погодь, через 2-3 тижні знову нити почнуть )

Головне що ви кращі за інших і будете терпляче дивитись як рішали при владі донатять ваші гроші банкам.

Головне що ви кращі за інших

Ваше твердження хибне .

будете терпляче дивитись як рішали при владі донатять ваші гроші банкам

ГГГ, я так розумію ви не будете сідити терпляче, а будете щось робити щоб це змінити? Що саме? ))

ГГГ, я так розумію ви не будете сідити терпляче, а будете щось робити щоб це змінити? Що саме?

Рецепт відомий — не заводити гроші в Україну. Заводити лише на їжу, а інше тримати за кордоном.

От тільки це заборонено. Це по закону. Не мають холопи мати закордонні рахунки. Як жеж їх тоді грабувати? Але закон у нас це просто інструмент захищати олігархат і не давати холопам багато волі. Навіть якщо ви офіційно працюєте за контрактом, то по його закінченні ви повинні закрити усі рахунки і перевести гроші в Україну. Цієї норми ніхто офіційно не відміняв.

Не мають холопи мати закордонні рахунки

🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
zakon.rada.gov.ua/laws/show/2473-19#n70
Закон України Про валюту і валютні операції, стаття 4 пункт 3:
«Резиденти з урахуванням обмежень, визначених цим Законом та іншими законами України, мають право відкривати рахунки в іноземних фінансових установах та здійснювати через такі рахунки валютні операції»

Людина живе в 2003.

Сподіваюся, не всі стають такими старперами.

Ну а ти хто? 🙂
Якщо ти не підпадаєш під

а) фізичні особи (громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства), які мають постійне місце проживання на території України, у тому числі ті, які тимчасово перебувають за межами України;

б) фізичні особи — підприємці, зареєстровані згідно із законодавством України;

То українські закони тебе і турбувати не повинні.

Дісно, з 2018 року сітуація трохи змінилася. Я з 2014 працював у Грузії, пропустив цей момент. Дякую.
Там все одно лишилося дуже багато обмовок і невизначинастей по типу

Статтею 3 Закону про валюту встановлено презумпцію тлумачення законодавства на користь резидентів і нерезидентів. Так, у разі якщо норма Закону про валюту чи нормативно-правового акта Національного банку України, виданого на підставі цього Закону, або норми інших нормативно-правових актів НБУ допускатимуть неоднозначне (множинне) трактування прав і обов’язків резидентів та нерезидентів у сфері здійснення валютних операцій або повноважень органів валютного нагляду, така норма трактуватиметься в інтересах резидентів та нерезидентів.

. Тобто усе воно таке тендітне і не визначене. Тобто хто як захоче той так і буде трактувати. Але з цим вже можливо працювати, здається.

Здається, топік не зовсім коректний, курс гривні скорегували, а не підняли, фактично гривня просіла :)

НБУ підняв офіційний курс гривні одразу на 25%

Не долго музыка играла.
1. На черном уже +50 копеек за час.
2. Курс остается фиксированным, просто выше на 25% чем был

він там постійно скаче, зрада відміняється.

Пока курс фиксируют разница с черным будет существенной.

ага, зараз черги по 37 стояли, а по 40+ в два рази довше будуть...

UPD уже +1 грн. С такой скоростью очень скоро будет 40

Вот прямо сейчас в 12:02 на этом сайте продают по 38,70
Вообще лучше курсы и куча заявок здесь: minfin.com.ua/...​d/sell/kiev/?compact=true

Давно смотрели свежие заявки? Утром еще продавали по 37,15, сейчас уже большая часть заявок это 38,50 и выше

Давайте покажемо НБУ донатами, наскільки корегування курсу впливає на донати

-, ага, давайте покажем отсутствием донатов что двойные курсы это херня, потому что щас доллар будет торговаться за 40 в обменках

на всякий случай уточню, ни в коем случае не призываю не донатить, я и сам доначу, хотя и чуть меньше чем раньше
но имея фиксированный курс — это повышение только увеличит рыночный, улучшение крайне сомнительное, т.е., не понимаю как это должно стимулировать донаты

Тим, що люди, які тримали валюту тепер будуть продавати її за нормальним курсом і донатити. А на рахунок курсу по 40, то в перші дні це очевидно, що будуть спекуляції. Також остані тиждень-два курс пішов вгору, тому він би був і так по 38. Гадаю, що через кілька днів він і буде коштувати в районі 38

Тут на одному фінансовому форумі хлопці переживають, шо зараз як банки оновлять курси, то айтішніки продадуть всю безготівкову валюту і побіжать в обмінки за хрустящими зеленими(синіми) папірцями, чим спровокують ріст курсу.
Ану признавайтесь, уже біжите чи ні??

нема врэмэні на теревеньки, уже побіг

А в чому перевага бумажного долару від долару на рахунку в банку? Може я теж побіжу

Хіба зараз можна купувати долар на рахунку фізособи?

В тому шо з рахунку ФОПа чи юрособи ти його не знімеш просто так

Ну когда летают снаряды ты можешь купить еду. бензин и т.д. Они не сгорят в лопнувшем банке. Примеров много.

Да, если в твое хранилище бензина не прилетит.

При выезде с Марика канистра бенза 20л стоила 400$ на блок постах когда все начинали евакуироваться спустя месяц это инфа 100%, друзья маму забирали. Такси максимум слышал 7к$ в Запорожье. Думаю таких примеров кучу можно найти если спросить у тех кто выбрался.

Ну надеятся, что именно вы будет стоять на нужном блокпосту — немножко того, перебор, не?
Если шо, у меня в гараже стоял бензин. Родители до него когда нужно — не добралися.

За бумажный доллар, в Украине? Вот как раз за безналичный доллар купить бензин в Украине можно (просто конвертация будет сделана самим банком). А с бумажным тебе придётся бежать в обменку.

в тому що ніякий дядько в НБУ або в вашому банку не скаже коли і скільки з цих грошей ви можете витратити. якщо раптом банківській системі стане дуже погано... нбу дуже швидко обкладе операції з рахунками лімітами з усіх сторін.
плюс готівка допомагає вивести витрати за межі видимості стригунів гусей.

А їх там воєнком клац і усьо.

Ну так пока курс опять не перекосило то да, все сейчас побегут. А то потом опять сидеть и плакать

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

-

-

Курс то повысили, но лимиты сильно порезали. И вашим и нашим

Звинувачуйте спекулянтів. НБУ мусить перекрити їх тому маємо те що маємо

А пам’ятаєте як в попередньому топіку хтось писав минулого тижня, шо є інсайд, і НБУ збільшить курс скоро, а йому ніхто не вірив. Прасті!!!1

Михаил Кухар предвещал на FB что будут изменения.

Та от не дуже зрозумілий тепер його прогноз на коридор 32-25, коли вже фіксований задрали 36+.

То в нього середньорічний прогноз.

Середньорічний прогноз 31.5.

Ага теж це згадав :)) треба вернути нам цього героя і слухати його

навіть якщо цей «герой» до цього казав 99% неправди? )))

Зламаний годинник показує правильний час 2 чи 1 раз на день )

«Чорний четвер» — національно валюта обвалилась 25%

Не просто скоро, а «на наступний четвер ». А сьогодні якраз четвер.
dou.ua/...​rums/topic/39023/#2444559

Кажуть що пішли слухи, що НБУ планує на наступний четвер відпустити курс.

Я зсилався на своє джерело, у якого походу є знайомі десь в НБУ. Я й сам не вірив, а в середу був певний що нічого не буде, бо ніяких заяв збоку НБУ чи мінфіна не було. Виявилось правдою)

Я зовсім не експерт, тому можу дуже сильно помилятися, але інтуіція підказує, що на благання ІТ-спеціалістів всім було глибоко пофіг, а основним рушієм курсу стали аграрії, яким зараз у величезній кількості треба продавати зерно. І от для них 29.25 був зовсім не варіант.

Благання тут не при чому, ані ФОП ані аграріїв. Підтримка такого курсу створювала надто багато проблем і витрат для самого НБУ + схеми. Почитайте фурсу/Форбс/лігу

It’s both

Якби Аграрія та айті не нили, то НБУ про проблему б не знали, і можливо не зробили бы новий курс, або зробили б пізніше

Знали они всё, просто готовы были жертвовать экспортом ради стабилизации курса и инфляции.

Ага, така інституція як НБУ не знала про існування такого явища як експорт і його впливу на економіку. Знали, звичайно, просто вважали шкоду експорту менш важливою за стабілізацію курсу. От тепер не вважають. Плюс у них, можливо, є якісь інсайди по розблокування портів і експорту зерна.

Я дуже радий, що ви вважаєте що всі в НБУ експерти і не роблять помилок і завжди знають що буде ламатись)

лол, ви взагалі не розумієте як працює НБУ ))

З одного боку це добре, з іншого, це жирнющий натяк, що курс і далі зростатиме, ймовірно, радикально зростатиме.

Держали — плохо, отпустили — плохо. Их задача взять в контроль инфляцию и они хотят сами стабильного курса

Не відпустили, а підняли. це різне

під час війни і руйнування економіки потрібні натяки на те що курс не буде стабільним?

А до цього ніхто не міг подумати що курс буде зростати. Чому б це.

Цікаво, а чого б це курс ріс і далі?

та ладно? курс зростатиме? а шо було таке шоб не зростав? Курс навіть без війни стабільно росте у 1.5 рази за 4 роки. Порошенко здав країну з курсом 25, значить Зе не зможе здати з курсом нижче за 38. Гірше може бути, краще ні. Через 40 років курс буде приблизно 2200 гривень за долар, МІНІМУМ. Тому наприклад пенсія чи депозити в гривні — це дурість.

А що з ФОПами? в мене далі показує 29 на конвертацію з ФОП дол на грн карту

В моно вже показує оновлений курс НБУ

Вам не пощастило з банком. В моно і приваті оновили оперативно, в деяких інших залишили 29

Так, ну вже краще. Чекаємо вільного курсу.

вільний курс тільки після нашої перемоги

Тому і чекаємо)

то есть... ммм.. это когда? какой год..

Коли перемога буде? Буде як тільки так одразу, ви не пропустите, не хвилюйтесь

То валюту десь тепер можна буде дістати по офіційному курсу крім «чорного» ринку?

Вже давно можна було в банк прийти і купити, в чому проблема?

Ну сходи і купи 🙂 При мені в А-Банку чувак хотів купити, сказали, що тримають цілих 500 євро для бажаючих зняти гроші з депозитів/карток

У ТасКомБанку без проблем продавали (я не купував, знімав євродепозит, але до мене в касі цілком собі купували пару тисяч)

Ага, по чуткам «хтось» «десь» купив, а по факту — лапу сасі ©

Значить, хтось до того в касі продав

Звичайно. Вони продають в межах купленого. Це що, новина?

Вони продають в межах купленого. Це що, новина?

Звісно, не новина. А для вас новина, що люди зараз валюту в банки не несуть особо, тому казати, що

можна було в банк прийти і купити

трохи смішно

Только смысл к ним нести, если на чорном рынке — ДОРОЖЕ?

Ну, он теща вчора продала на чорному ринку і отримала 1 фальшиву 200. Так що сенс є.

Ну, для ИТшника нет никаких проблем найти надежного постояного менялу.
У меня есть два контакта таких, в разных городах.
А меняле постоянного клиента обманывать неинтересно, сами они проверяют деньги на таком же оборудовании, что и в банке.

Проблема у тому, що банки кажуть, що купити долари можно, але у касі їх нема

Всі банки? Наскільки пам’ятаю можна було домовитись і вони привезуть через кілька днів, там і купиш

Але хз
З початку війни не цікавився, в мене не задоначених мало лишається

Замовити готівку в валюті зараз не можна. Можна тільки купити якщо вона буде в касі банку (а для того щоб вона там зʼявилась, її має хтось інший до цього продати банкові).

Замовити можна для зняття з карти/депозиту. Але перед цим валюта туди має якось потрапити, так.

тут ключове питання в тому, що відбувається після початку війни)

Так в приват і universal (mono) банк прийшов на касу і купив без ніякого «бронювання»

А де ви живете? Я просто ще до війни коли пробував купити валюту без замовлення на касі в приватбанку, то там ніколи не було більше $1-2k.

У Львові, ну 2к не брав, а 1-1.2к то завжди було. Ну можливо у привата не у всіх віділеннях знаходилось, але щоб якісь труднощі ну ніколм

В моно вже новий курс, місцеві зрадолюби в шоці. Приват поки не відкрив сесію

Ви тільки не біжіть всі відразу сьогодні — а то банк може «недооновити» курс з технічних причин і продасться по «вчорашньому» курсу.

Поверніть Гонтарєву...

Це тепер банки будуть купляти безнал не нижче ніж 36,2?

спекулянты в обменниках уже начали раскачивать курс, так что ожидаемо что вполне может быть у на улице 40-43

Будуть багато шуміти, до них приде СБУ. Тому сильно не розкачають

Та тиждень поспекулють тай заспокояться

В обменниках нет спекулянтов. Обменники работают от спроса/предложения.

Якщо ти кажеш, шо в обмінниках сидять спекулянти і хитають курс, то ти ДУЖЕ далекий від валютного ринку ))

Я прямо а ньому, і бачу як вони це роблять) але ок)

Звичайно при такому шухері, як зараз, вони розтягують маржу. Але це природна реакція, щоб не попасти на гроші. Шоб ти понімав, валютчикам з вулиці чи з обмінки найкраще, коли курс стабільний і є обороти в обидві сторони, а не коли олені біжать в одну сторону і роблять перекоси по касі.

Насправді валютчики — то як казино, яке виграє при будь-яких ставках гравців. Вони і при стабільному курсі мають маржу, і при стрибках, і на оленях зароблять, і на тих, хто виважено купує/продає.

Я б вам розповів, як валютчики попадають при стрибках.. Коли розпродався, а поставити на місце нема як. Якщо хтось думає, шо це легкий хліб, то дуже помиляється.

Тупі, звичайно, попадають. Так само як тупе казино може попасти на гроші, якщо не буде контролювати шулерів. Я не думаю, що то легкий хліб, в 90-і роки серед вбитих в кримінальних розбірках, напевно, кожний другий був валютчик. Просто є серед них і висококласні профі, які зароблять завжди.

бггг, так. В мене у родича валютчика в 90-х квартиру бандюки віджали

Когда в обменнике гигантский спред 37.30 / 38.90, это и есть спекуляция, идет навар на огромном спросе, до войны спред был 8-10 коп.

Якщо обмінник зараз поставив продажу по 38.90, це просто означає, шо в нього вигрібли весь долар і продавати нічого, поки він не відкупиться.
Чи ви думаєте що у них бездонна бочка з доларами, чи вони їх друкують.

Рыночный курс можно глянуть на условном бинанс usdt/uah там чистый рынок. Обменники сами курс ставят

цу очікуваний результат

Первая реакция в виде роста ожидаемо, но потом курс наверняка сбавит. Главный вопрос что будет с ним долгосрочно и насколько правильно НБУ выбрал момент

НБУ вже і так затягнув, далі не було куди

Ух, спекулянти прокляті, бариги, буржії та кулаки. ОБХСС на ніх нєту, паразітов такіх, врагов трудящіхся всєх стран.

Нарешті...

Ждем курс а обмениках по 45 что бы опять была разница в 20%

А другу частину ніхто не викладає?)

С 21 июля НБУ вводит ряд нововведений

📍НБУ позволит банкам продавать безнал гражданам с последующим размещением на депозит сроком от 3 календарных месяцев без права досрочного расторжения в пределах ежемесячного лимита 50 тыс. грн;
📍Лимит на снятие наличной валюты с гривневых платежных карт за границей изменен с ежемесячного на еженедельный: 12,5 тыс. грн (в эквиваленте) на семь календарных дней;
📍Уменьшен ежемесячный лимит на P2P переводы граждан за границу с гривневых платежных карт украинских банков со 100 тыс. грн (в эквиваленте) до 30 тыс. грн (в эквиваленте);
📍Установлен ежемесячный лимит на расчеты за границей с использованием гривневых платежных карт в размере 100 тыс. грн (в эквиваленте) со всех счетов клиента в банке, открытых в национальной валюте.

Также с 25 июля 2022 отменено разрешение для коммерческих банков покупать наличную гривну у иностранного финансового учреждения за безналичную иностранную валюту.

— 

Одразу скажу, перекривають схеми (множ.), а все що не влізає в ліміт можна сміливо донатити на ЗСУ або волонтерів, їм допоможе

НБУ позволит банкам продавать безнал гражданам с последующим размещением на депозит сроком от 3 календарных месяцев без права досрочного расторжения в пределах ежемесячного лимита 50 тыс. грн;

Чи це значить що монжа купувати в банках валюту з лімітом до 50к гривень в місяць з обов’язковим розміщенням її на депозит цього ж банку?

Я не знаю, тут треба питати про умови у власного банку, коли вони це зроблять. Зараз цього ще нема і кожен банк сам вирішує чи воно йому треба

От жеж слів пристойних вже нема!!! Окрім їхнього грьобанного приМата це не можливо було і досі НІДЕ, а тепер те, що і так неможливо, ще трохи порізали. От жеж ліцемірні ублюдки.

Уменьшен ежемесячный лимит на P2P переводы граждан за границу с гривневых платежных карт украинских банков со 100 тыс. грн (в эквиваленте) до 30 тыс. грн (в эквиваленте);

У Привата і досі було не більше 30к, а в червні взагалі зменшили до 15к з акаунта по р2р.

Так а я про це ж саме. Навить ці карманні шахраї влади вже давно обмежили. А в інших банках ЛЮБІ шляхи перекриті наглухо вже бог зна коли. І тут ці ліцемері харі «зменшують» ліміт операції якої не існує...

Шикарная идея.
Вам надо заплатить за квартиру в Европе? Дорогие беженцы, ищите квартиры до 340 евро стоимостью!

А що, в європах оплата тільки готівкою?

А як переказати безготівково за межі України? Ніяк. Це ж не купівля через термінал, це гроші на рахунок іншій людині

Пейпал еще месяц назад работал. Неделю назад люди платили на карту в евро.

А эти лимиты действуют на оплату картой тоже.
Я вам точно могу это подтвердить, ибо я как раз за границей.

No shit, для біженців вони стільки і коштують. Але навіть якщо взяти на для біженців, буде $600-1000. Зі 100к вам вистачить

50к грн в місяць з карти, навіть припустимо що більше карт і родичів нема, це більше $1к якщо знімати. В супермаркетах можна картою платити. Це не $300

Вы вообще жили в Европе? Ну вот так, чтоб больше пары недель и с семьей?
Больше карт уже не работает. Закрыли.

З іншого банку можна

Жив там три роки, повернувся. В залежності від країни від 300 до 2к (особисто знімав за 600, в Австрії знайомим давали за 1200), але не обов’язково жити в центрі міста, щоб відчувати себе норм. Моя сім’я зараз в Європі, як біженці, знайшли житло за 300. Не знаю нащо ви давите на те чого не існує, але ок. Шукайте зраду далі

Отож, понаїхали у великі міста і ниють через ціни на оренду. «Біженці».

біженці це ті шо біжуть, а не бомжують.

а шо десь написано «якщо можете без допомоги, не беріть її?» Ці гроші шо якось вернуться в Україну? Шо взагалі за дурна думка з 90х цуратись допомоги? Я ще розумію з думок про патріотизм можна не користуватись чимось в Україні, а за кордоном нахіба?

Тому що гроші ідуть тим, хто може себе й так забезпечити, а не тим, хто втратив все. Чи бюджети резинові?

і шо? де написано шо гроші мають іти лише якимось людям? Допомога українцям? Я українець? Які питання? Набридне гроші витрачати — змінять закон або перестануть виплачувати, як поляки наприклад. Ви шо думаєте якби 5% не брали б допомогу то її б подовжили для 95% на місяць? Тим паче там тієї допомоги — на їжу не вистачить.

Ну це як депутати вимагають компенсацію оренди житла в Києві, бо можуть.

чесні депутати як раз і мають отримувати компенсацію бо офіційні зарплати в них нижчі за ІТ. От коли депутати не вимагають — то значить крадуть.

Не знаю, у меня меньше 1200 евро еще не было жилья. Нормальное вообще от 2тыс.
Нет, можно найти за 500 что-то. Но это будет комната, и на семью в 4 человека как то мало ее.
Меньше 500 найти можно развечто домик при ферме.\
Мы же говорим вроде как про высокоплачиваемых специалистов работающих из дома, не?

Вопрос не в 100тыс, а в том, что за раз вы можете оплатить только 12.5.
Я вообще не понимаю как можно набрать 100к гривень если лимит на неделю 12.5
вы математику в школе учили?

Я про це тут вже разів з десять писав. До (_|_)

Зняття готівки і оплата картою це різні речі. Не треба бути математиком щоб читати букви правильно

в нас 4 кімнати + кухня за 900є але ремонт аля 90ті.

Ну во первых я на Канарах, во вторых — я плохо работаю в квартирах с плохим светом либо малой площадью, настолько плохо, что дешевле такие квартиры не снимать.

А чому лише Канари? Є ж Лазуровий берег, Монако. Можна там зняти за 5000Є, а потім жалітися, що НБУ під час війни не дає знімати гроші.

А почему нет?
Моего дохода хватает. К тому же тут лучше работается.
Какое это отношение имеет к политике НБУ? Или, может, вы из тех, кто считает, что инженер должен 120 рублей зарабатывать?
Кстати, на самом деле Канары не особо то дороже остальной Европы, если не жить в виллах за 2000 в день.

Чому тоді не міняєте резиденство податкове, щоб не попадати під обмеження НБУ?

А у меня четвертый брекет, 37%
Но вообще буду менять, с августа.

і нашо тоді взагалі тут писати? ще і громадянство отримай і звали на канарські форуми. Який сенс сидіти на національних ресурсах якщо ви не з нашої нації?

Дорогой бот, у вас верхний комент что вы живете в Словакии. Патриот блин.

Податки я сплачую, громадянство не змінюю, а виїхав бо влада попросила людей з дітьми виїхати. Лишатись тут не входить в мої плани. Але це ні як не знімає питання нахіба комусь сидіти ДОУ — якщо в нього нічого від У — нема.

Так и я плачу. И я с детьми.
И даже, прикинь, выехал не во время военных действий, как некоторые.
А еще я активно участвую в жизни страны, а не регистрирую ботов и п***ю.

По перше, яких в сраку ботів? Тут шо якась бото фобія? По-друге — це ж ти зараз платиш, а станеш резидентом іншої країни то перестанеш. Це тіпа шо по...деть на прощаніє?

Аккаунту месяц, несете ахинею, комменты противоположные по смыслу. Не может и не бот, но не отличаетесь.

бооооже яке.... Ти не знав шо на ДОУ вхід по фейсбуку? Я ні яких аків не створював взагалі, перейшов з ФБ сюди почитати новину, коли написав комент — воно само мені завело аккаунт. То хто ще не відрізняється? І шо саме тебе дивує у прямому логічному запитанні — якщо ти не живеш, не платиш податки і не маєш грошей в У банках — то чого ти тут забув взагалі? Виписався і виписався, тут нікому поради від мігрантів не впали.

Боооже. ты не знал, что в правилах ДОУ написано?
В любом случае комменты как у бота, че уж там.
Оружие от мигрантов впало, донаты — вплаи, а порады от граждан — неа? Неплохо.

не маю ні якого явлення і знати не хочу, нашо воно мені? Я людина проста — на ФБ написали «запрошуємо обговорити в коментарях» ну і я прийшов на вашу голову. А уявляти шо тут якась розумна дискусія мені не цікаво, я в РПГ вже давно не граю, якось переріс. І я так і не почув відповідь на питання нашо мігранту лізти на національні ресурси? Для мене це завжди було дичиною — ну звалив і звалив, шо ти чекаєш? визнання? похвали? чи хочеш когось залякати в стилі «всьо отпісиваюсь!» Реально не розумієш шо людям один до одного є діло лише поки в них спільні справи чи горе?

Ну я ж говорю бот. И позиция гражданская как у бота.

бот це людина яку винайняли за гроші або ж не людина взагалі. Ти точно з ІТ? Ну я хоча б громадянин і батьківщини не цураюсь.

Какое это отношение имеет к политике НБУ?

найпряміше. Є середній профіль людини, якій необхідно знімати кілька тисяч валютної готівки за кордоном. В 95% випадків це схемщик, в 5% (а може й менше) це людина, що має хороший дохід і орендує дорогу нерухомість. Будемо чесними — це в нинішній ситуації — розкіш. Імігрант не прив’язаний до певного міста, він може вибрати будь-яке місто в Європі (а вона велика, існують і дорогі, і більш дешевші країни).
Так і виходить, що задля боротьби з 95% доводиться «утискати» і 5%.

Взагалі, як вже сказали, проблема вирішується — якщо навіть зараз нема рахунків в різних банках (хоча це дивно, у мене нема жодного знайомого, у кого був би рахунок в одному банку, зазвичай їх 2-3), можна з’їздити на короткий час в Україну і відкрити там рахунки.

Сейшели ліпше у порівнянні. Інтернет дорогий, але мають протягнути другу гилку підводного кабелю. Була б змога, я б ліпше туди релокувався.

Ну у меня большой опыт жизни за границей.
Я знаю, что вот даже на Тенерифе по факту что я что дети купаются пару раз в неделю. Но тут хоть 25-30 температура, а на Сейшилах — 30-35. Грустно работать. Отдыхать нормально, работать — никак.
К тому же на Тенерифе интернет в среднем 250мбит с пингом до Германии ~60мс, везде оптика.

на Тенерифе по факту что я что дети купаются пару раз в неделю.

Це через те що на Тенеріфе вода холодна — навіть зараз, в середині липня, 22 градуси за шкалою Цельсія.
Комфортна температура води для купання має бути вищою за 26 градусів за шкалою Цельсія.

Нормальная вода. Да, где-то 23-24. 22 в открытом море, на пляжах больше. Но даже моя мелкая дочка ухитряется купаться по часу подряд.
Если вода 26 то воздух будет больше 30, бриз будет теплый, фигня в общем.
К тому тут всегда есть волна, что упрощает процедуру входа в воду. И вообще важнее разница между воздухом и водой, чем сам факт, что вода 26.
Если шо, у меня есть опыт жизни в Египте, там вода теплая(аж до 32) и там еще реже купалися(там соли сильно больше, напрягает).

вам же кажуть — не можна з гривневої карти оплатити оренду, тільки готівка

можно. через AIRBNB. Просто будет от 1.5тыс жилье и опять не входит в лимиты.

мені здається що входить. Це ж трата з картки, а новий максімум 100000

В чому проблема тратити різним людям з карток?

В том, что находясь за пределами Украины вы их должны в соответсвии с законодательством пополнить.
Не все так просто, когда уже за границей находишься.
И нет, банки просто так счета не открывают, хотя и обещают «открытие онлайн».

И нет, банки просто так счета не открывают, хотя и обещают «открытие онлайн».

Відкривають. І насипають кредитні ліміти (учора один підняв на 30 тисяч, ще один — на 50 тис, без запиту). Аби хто купував.

Списочок тих банків є?

izi vostok та інші

Загалом, ті, хто підтримує ДіяШерінг

www.facebook.com/...​8/680880093316344/?type=3

Глянув той куций список. Жодного адекватного банку там нема. Я б туди і 1000 грн поостерігся закидати, бо у любий момент вони зникнуть разом з тими банками. Але як вариант сітуації на кшталт «ну всьо, савсєм пісец, пісець», зберіг, дякую.
P.S. Для мене та афьора мальчиків-айфончіків під назвою Дія у принципі не викликає ніякої довіри. Усе що там — це фікція не пітримана нічим. І усе вже давно на Караваєвих Дачах продається, певен.

Так то не вичерпний список. В ПУМБі теж можна, і в Альфі, по-моєму. Туди теж боїтеся? 🙂

У ці найбільше. І, зауважу, ніхто картки за кордон не відправляє. Моно тільки, то якось через раз.

А навіщо вам фізична карта? Чи богомєрзким NFC релігія забороняє користуватися?

Перш ніж щось тупе ляпнути, має сенс трохи вивчити питання. Я бог зна скільки разів писав для таких як ви.
Є країни де в принципі нема ціеї херні, є де працює це тільки для карток локалних банків, є де при цьому суттєві обмеження у суммі і валюті. Я вже мовчу про потребу мати інтернет на момент оплати.

Діду, мовчите — то мовчіть. Непотрібно мати інтернет для оплати. І вивчіть питання.

Хлопчику, приїздь, наприклад до Туреччини і спробуй щось зняти налом через NFC. Як повернися — віришись тут будь ласка.

В Испании — легко. Коммисия, правда, 6 евро будет. НФС и банкоматы с экраном в полметра, нет проблем.

Ну то не живіть в країнах де цього нема. Ви ж там не купили хату, чи не так? Переїхати не довго.

Не повністю повне. Наприклад, в Ірані дійсно міжнародні банківські картки перетворюються в пшик))

Про інтернет для NFC повеселило, так)

. Наприклад, в Ірані дійсно міжнародні банківські картки перетворюються в пшик))

На Рашці і в КНДР, чи Еритреї — також.

На практике — нефига не работает.
Не страхуют. не открывают. Везде просят чтоб был человека на территории Украины.

На практиці — все працює, я перевіряв.

Ты ж вроде не выехал, как ты проверял.
Я проверял, не работает. Страховые согласны, но вот чтоб оплата была от лица на территории, банку вообще ерунду рассказывают.

Я оформив рахунок та картку через інтернет. Яка різниця, в Україні я, чи ні?

Никакой.
НО БЛИН, НЕ РАБОТАЕТ
Может у банков есть «неофициальные» данные о том, что я заграницей? Напомню, официально они не должны иметь доступа к такой информации.

У страховой то такие данные есть, вот страховая тоже отказывает. У них какие-то заморчки, им НБУ не дает получать деньги от граждан заграницей по условиям лицензии или что-то такое.

No shit, для біженців вони стільки і коштують.

Лолшто? Почему-то у меня мама, в дешевом Таллинне, за однушку 16 квадратов в самом депрессивном районе отдаёт 370 евро. И это только аренда. Для минимальной семьи это сразу х2.

І? Як це нівелює мій аргумент?

якщо взяти не для біженців, буде $600-1000

Не, мне как раз интересно где для беженцев хоть сколько-то адекватные варианты по 340 евро. Ветка ж с этого началась.

Словакия, Чехія, Польща, Латвія, якщо брати не в столиці або принаймні не в центрі міста. Знаю людей які за стільки знайшли.

маячня, шо Словаччина, шо Чехія, шо Польща — все переповнене. За 340 це буде кімната-студія без меблів під дахом і туалет буде прям там посеред кімнати. 500є це мінімум з чого починаються хоч шось схоже на житло, нижче то бомжарні. І це не гра слів. У тій бомжарні до вас міг жити якийсь самотній чоловік шо кожен день пиячив і робив сторожом, а потім там і помер. Тож вші, клопи і все інше — може йти бонусом.

— за 340 біженці не знімуть квартиру!

— знімуть.

— оу ноу, ви бачили ті квартири? 500 мінімум інакше це для бомжів

Ви коли всі читати навчитесь? Вже сил нема кожному відповідати.

не знімуть бо то не квартира. Так можна і коробку картонну під деревом тоді назвати квартирою. Квартира має відповідати санітарним нормам, бо інакше вона не є житловим приміщенням і утримувати там людей є порушенням. Але в Європі стандартів не багато, або вони їх не дотримуються.

Але в Європі стандартів не багато, або вони їх не дотримуються.

Якийсь особливий сорт зрадойоба. Перестаньте фантазувати

приїдь у Братиславу я тобі покажу як тут люди дотримуються законів та стандартів (п.с. ні як). І податки так само не платять. А міністри у прямому ефірі називають журналістів під...асами.

Он просто разделяет «для беженцев», «для беженцев, которым не хватило дешевого жилья» и «не для беженцев».
И пишет это в теме про жилье за границей ИТшников.
Жилье за 300 есть, наверно. Только вот ИТшник работающий в нем с семьей жить не может.

Ніт. Я пишу в це в темі про помешкання для біженців, вчиться читати)

Не вистачить. Все просто — береш прожитковий мінімум та середню зарплатню. Множиш на кількість людей + 1000 за хату. У дешевих країнах на рівні бомжа на родину з 5 людей приблизно 3000є, на рівні «середньої» людини — 5500є.

Фантазер, ты меня называла ©

Ви поживіть в Європі)

У вас рахунок тільки в одному банку? У вас в сім’ї нема інших повнолітніх осіб з банківськими рахунками?

Слушайте, почему я должен делать нелегальные действия для обхода системы, а не родное правительство должно об этом думать?
Да, у меня счет только в одном банке который я могу использовать.

Ну може тому, що зараз війна в країні і в такій складній ситуації всі не можуть бути задоволеними? Обмеження направлені проти схемщиків, але так, якась частина чесних людей також постраждає. Але це скрізь так.
Якщо у вас є кращі думки, як інакше вирішити проблему, можете поділитися.

Ну коли мізків нема, чи вони, мізки, усі помістилися у айфончіку, то і результат такий як ми бачимо. Бо «боротьба» іде не з причиною, а з наслідками.

У вас якась особиста травма, пов’язана з айфонами?

Та вродє меми про Дімочку-айфончіка має пам’ятати більш менш доросла аудіторія. Проведіть ассоціацію.

«Ані прішлі с міром ілі ім нужєн наш моСк» ©

Не чув таких мемів. Впевнений, не я один. Тому попрошу чіткіше висловлюватись, щоб не виникало непорозумінь.

www.svoboda.org/a/30379359.html
Це перше що знаходе гугл по «дима айфончик». Далі вже самі, у гуглі не забанили? ))

Тоді тим більш не зрозуміло. До чого тут Мєдвєдєв? Він давав поради НБУ як діяти, чи що?

Ну дітлахам завжди складно впоратися з розумінням світу за межами манежу.

Бо «боротьба» іде не з причиною, а з наслідками

причина — війна. З нею теж іде боротьба, але до перемоги без посиленої регуляції не обійтись.

Ось ми вже дійшли до російських наративів про «мировая практика» при виправданні влади. Мені здається чи це ті самі люди зараз виправдовують новий курс і ліміти, що раніше виправдовували замороження курсу?

А с другой стороны что делать, чтобы экономика совсем не пошла вразнос? На востоке практически всё производство остановлено, значительная часть народа выехала за рубеж, а те, кто остался, сидят без работы, кто не в ЗСУ. Да и военным нужно платить, т.к. у них есть семьи, которые нужно содержать. Ваши предложения, что делать, чтобы не довести страну до голода и полной разрухи. У меня, скажу честно, идей особо нет.

А як допоможе те, що НБУ почав перекривати кисень тим хто працював закордоном до цього часу и сплачував податки в Украiнi? Типу виграв короткостроково, але програв у довгу. Цiкаво, що теперь скажуть волонтерам у вiдповiдь на friendly fire.

Это работает так, как я понимаю. Деньги лежат в банке. Банк даёт властям кредит, покупая гос. облигации. Если деньги с банка заберут и выведут за границу, то банк не сможет кредитовать власти, а может и вообще разориться. Другое дело, что кредитный пузырь может в какой-то момент лопнуть, но власти надеются, что это будет по окончанию войны. Тогда это разрулить будет немного проще.

Ну так разрешите снимать те деньги, которые пришли на счет день назад ИЗ ЗА ГРАНИЦЫ.
а не, это сильно сложно.

Так не для того деньги в украинский банк заводили. А для того, чтобы банк мог покупать гос. облигации и финансировать оборону. Или тогда нужно вводить прогрессивную шкалу налогообложения, а это Вам понравится ещё меньше :-)

Пока дело идет к тому, что я открываю autonomo в испании, с прогрессивной шкалой налогообложения, зато без историй про то что когда и где я могу использовать из заработанных денег и без скрытого налога в том же практически размере.

Как видите, меня прогрессивный налог в 37% пугает чуток меньше.

Это Ваше законное право. Особенно, если умеете в бух. учёт на испанском :-)

Я и в бухучет на украинском не умею.
Услуги бухгалтера не так уж дороги.

Скажем так. Бухгалтер при желании или без оного может намутить такого в отчётах, что Вы до конца жизни не расплатитесь, а то можно и в тюрьму сесть. Бух. учёт на украинском можно прочитать и проконтролировать. А вот без знания языка есть риски попасть в очень крупные неприятности.

Autonomo это аналог нашего ФОП.
Из дополнительных сложностей там развечто возможность списывания расходов, в Украине недоступная.
Смысл бухгалтеру что-то мутить если он лично с этого ничего не выиграет?

О, мотивы могут быть разные. У Ричарда Баха помнится есть история, как бухгалтера довели до миллионного долга перед налоговой. Там, правда, дело происходит в Штатах, но думаю и в Испании это реально. Кстати, расходы можно списывать и в Украине. Только если работать на общей системе. Но никто этого не делает, т.к. это реально неудобно в первую очередь с точки зрения бухгалтерии.

Страшно жити, страшно на вулицю виходити.

Справа, по суті, не в розмірі налога чи інших витрат. А у тому, що зароблені гроші просто відбирають. Є хоч якась гарантія, що через пару тижнів поріжуть ліміти ще? Або примусять усі гроші запхнути на якийсь депозіт?

Есть гарантия, что банкопада не будет? Есть гарантия, что в случае банкопада ФОПам хоть что-то перепадёт из ФГВ? Никто такую гарантию не даст. Будто не в Украине живёте? Кстати, к запоребрику это тоже относится.

Не розумію, яким боком російські наративи до світових практик?

Мені здається чи це ті самі люди зараз виправдовують новий курс і ліміти, що раніше виправдовували замороження курсу?

а що, краще безкінечно зрадофілити? НБУ намагається робити свою роботу — підтримувати стабільність валюти і банківської системи під час війни. Так, не все виходить ідеально, але якщо ви більший спеціаліст і маєте кращі ідеї, прошу їх оприлюднити.

Тобто відстоювати свої особисті інтереси — це зрадофілити? Офігенна логіка, я виконав роботу, отримав гроші, а витрачати їх мені неможна — хто скаржиться той зрадофіл і агент Кремля! І це я не в тебе прошу гроші і не в держави, а СВОЇ зароблені.

Може ви і податки не платите? Адже треба віддавати свої зароблені?
В котрий раз прошу зрадофілів — запропонуйте варіант, при якому всі будуть у виграші. Поки такого нема, комусь доведеться терпіти, доки активна фаза війни не закінчиться.

Суть лімітів у чому? шоб не було валютного туризму. Добре, дозвольте тим хто має зовнішню економічну діяльність та прибуток у валюті витрачати валюту напряму. Шо тут складного? Взагалі ніяких курсів не буде потрібно.

Добре, дозвольте тим хто має зовнішню економічну діяльність та прибуток у валюті витрачати валюту напряму

добре, я вам дозволяю.

ви просили варіант — отримали. Далі шо? вибачення за зрадофілів будуть чи як?

Тоесть имеющейся о мне информации в налоговой и инвойсов недостаточно для того, чтоб разрешить мне снимать приходящие МНЕ ЖЕ деньги, да?
Не везде так, не надо рассказывать.

Не везде так,

не скрізь тривають активні бойові дії. Дивно порівнювати ситуацію мирного часу з воєнним.
Думаєте, в західних країнах порядки за війни будуть такими самими, як зараз? Забули про конфіскацію золота в США під час Великої депресії? en.wikipedia.org/...​wiki/Executive_Order_6102

Коломойському пробачили кредит в 4 млрд. грн. перед державою.

тривають активні бойові дії..

Навіщо ці дешеві маніпуляції? Цей борг по факту був списаний ще 2017 року, коли націоналізували Приват.

Так суд бувв цьому місяці, чи суд для Бені і Ко це просто

дешеві маніпуляції

?

Так вопрос же по снятию налички в неделю. Кстати если договоритесь с хостом на airbnb они сейчас могут делать спец предложение и оплата будет по отдельному тарифу и можно заплатить картой. Знаю тех кто в первой волне беженцев так себе нашел жилье.

А якщо мені треба за півроку наперед? І обов’язково на ІБАН?

на IBAN к сожалению я не знаю варианта. Про срок можно договориться все ж люди.

А я знаю. Бо майже півроку знімаю через Аірбнб житло, поки сім’я таки не вирішила подаватись на ВНЖ. А ось тут і повилазили усі граблі. І повернутися ніяк, щоб усі оті картки повідкривати, бо тоді похеряться усі подані заяви на ВНЖ, а поки воно буде, у кармані буде кукіш з таким підходом. Найгірше те, що неможливо нічого спрогнозувати і нема фінансової подушки. Це поки дома, у своїй квартирі, то усе добре. А як опиняєся десь світ за очі з шортами і трьома футболками, то усей цей відкритий грабіж з боку держави виглядає вкрай стрьомно. Я не жаліюся, щось та вигадаю щоб не бомжувати, просто не треба міркувати якщо хтось випадково опинився за межами країни, то їм усім тут медом намазано. Це абсолютно не те саме, коли заплановано релокуєся, та ще й контора допоможе і коли усе підготовано і спаковано.

ну так сначала надо было местный банк счет — потом долговременное жильё которое в разы дешевле Airbnb — потом внж

Та я вже зрозумів що в нас «страна совєтов». Самі пробували?

Незрозумілий хейт мене також дивує, чесно працюєш, платиш податки, донатиш на зсу і тебе ж потім хейтять через те що пишеш що із лімітами життя стає непередбачуваним. Тобто хочеш витратити свої ж гроші — ти зрадник і досить скиглити. Така логіка мене особисто дивує та обурює, шукайте ворогів серед валютних туристів, чинуш які сумками бакси вивозили, а не звичайних людей що живуть закордоном і що можуть після наступного бзіку нбу втратити взагалі доступ до своїх грошей.

шукайте ворогів серед валютних туристів

як тільки скажете, як відрізнити валютного туриста від «звичайних людей що живуть закордоном» з мінімальними затратами так і займемося ними.

як тільки скажете, як відрізнити валютного туриста

Турист пересікає кордон як мінімум раз на тиждень 😎.

Пропонуєте вести спеціальний список на кордоні, потім передавати його банкам? А якщо я не турист, а просто по якійсь причині треба їздити туди-сюди?
Не виходить щось

з мінімальними затратами
Пропонуєте вести спеціальний список

Не, це ж ви пропонуєте?

а просто по якійсь причині треба їздити туди-сюди?

Тоді турист:
someone who visits a place for pleasure and interest (Cambridge dictionary) 😊

А кому це треба? Усіх усе влаштовує. Так само як і з усією контрабандою в цілому. Починаючи від бруштину і закінчуючі цигарками. Бо усі привладні мають з цього свій гешефт. То ви ніколи у черзі на польському кордоні годин з 10 не стрчали. Там такого наслухаєся і надивися... Оту б вигадливість місцевих вуйків та у мирне русло — вже б давно америку перегнали )))

Тоді чекаємо на вулицю по 45?)

Теж про це подумав :( але хочеться вірити, що буде до 40... Навпаки зараз впаде імпорт, тобто по теорії попит на бакси впаде, а продавати будуть більше експортери, бо курс норм. Але як буде на практиці ніхто не знає

Наївні, так всі і побіжать купувати по 45, якщо по 37 бажаючих було не дуже багато:) Хіба поодинокі власники мішків з гривнею:), яким вона падає з неба.

Тепер НБУ повоював з законами економіки і програв. Ніколи такого не було і от знову.
До речі, а де всі ці захисники подвійного курсу ділись? А як же підтримка банків, критичного імпорту і т.д.? Доколє

Інфляція буде ще швидшою з таким курсом.
Але, ви самі це обрали )

Але, ви самі це обрали )

Так, саме ви це самі собі обрали ))
images.news18.com/...​site&width=510&height=356

У людей з"явиться можливість відчути інфляцію на собі у всій красі, в повному обсязі.
Зате хоч поржуть.

Інфляцію відчують першими пенсіонери, безробітні та ті, хто отримує ближче до мінімалки. Інфляція завжди б’є найсильніше по найбіднішим

Безробіття буде ще меншим з таким курсом. Ми самі це обрали

Ви там розказували, що імпортери і так ставили ціни з розрахунку долара по 36? Ну от і подивимось, чи зараз ціни на імпорт не виростуть.

НБУ ні з ким не воював він рятував економіку від повного краху в тому числі і ваші заощадження у валюті на рахунках.

▪️Установлен ежемесячный лимит на расчеты за границей с использованием гривневых платежных карт в размере 100 тыс. грн со всех счетов клиента в банке, открытых в национальной валюте.

Мда...

Тобі не вистачить? В Європі у людей чистими менше, думаю якось виживеш)

А решту на волонтерів кинеш

Я на депозит за квартиру почти всю сумму лимита вчера закинул, Если бы я это делал завтра, то получается остачу месяца надо было бы *** без соли доедать? То-есть у меня есть деньги но я тратить их не могу, норм логика

В тебе депозит 100к грн? Друже, Знайди щось подешевше.

Може стати аскетом? Якi ще доречнi поради даси? Заварювати чай три рази, або можеш порекомендувати смiтники де найкраща просрочка у Варшавi? Ну тiпа дауншифтiнг це звичайно кльово, але це повинно бути добровiльно.

Я в Україні, тому якщо так треба смітник — Знайди когось іншого)

дауншифтiнг це звичайно кльово, але це повинно бути добровiльно.

Ти виїхав в Польшу. Це добровільний дауншифтінг.

Відкрий рахунки в кількох банках — я так розумію, що ліміт стосується всіх рахунків в межах одного банка.

Why? Тому що чувак хоче на двух стільцях вседіти? Мол щоб усе було і йому за це нічого не було.

НБУ зробило ліміти, щоб обмежити можливість спекулянтів; існуючих лімітів середній пересічній людині навіть не досягнути, а якщо є поруч ще хтось, то це х3 або х4 того що треба середньому пересічному. Йде війна і ці спекулянти цілком можуть це робити на руку кремль, але треба ж розводити Зраду. Мене від таких людей нудить :)

Зауваження виключно щодо

Друже, Знайди щось подешевше.

— бо це по-суті адський совок і уравніловка. Залишилось ще видати/продати всім однакові сірі шмотки.

Я не прошу відмовитись. Я прошу з розумінням відноситись до об’єктивних незручностей через агресивні дії рашки. Я теж хочу щоб ці ліміти зняли, але є різниця між свавіллям та об’єктивною проблемою в даному випадку :/

Просто якщо курс вiдпустили, а лiмiт поставили у гривнi — то нема гарантiй, що через мiсяць той лiмiт фактично не буде 1-2к $. Тому выгляда як спроба костилями щось фiксити у рантаймi

Так і є. Це по суті воно, тільки хотфікс в НБУ робити не можна, тому рахують довго і тестять на проді. Кращого виходу нема, на жаль.

Що до ліміту, то думаю якщо таке станеться, то будуть так само фіксити

НБУ зробило ліміти щоб 3.5 млн українців повернулись додому. У спекулянтів все буде в порядку доки НБУ фіксує курс і тримає інші обмеження. За спекулянтів переживати не потрібно — вони не перший раз в подібній ситуації

І справді, сто пудово десь 3 млн точно повернуться, щоб наідкривати карток якомога більше, а потім повернутися туди, де приватна власність є основою. І зароблені гроші покладені у банк не стають зненацька власністю держави, а є власністю виключно тих хто їх заробив і сплатив той державі податки.

зароблені гроші покладені у банк не стають зненацька власністю держави

И тут я орнул. В Европе?

В Европе?

Пруфи? Яким чином в законопослушних громадян країн європи можуть конфіскувати їх кошти на банківських рахунках?

Ви хоч трохи намагалися зрозуміти про що йде мова взагалі? (facepalm)
Яке відношення депозити, та щей в офшорній зоні мають до поточних рахунків громодян? Та ще й у цьому контексті обгововорення? Чи тут якусь премію дають за кількість постів?
І, до речі, в Україні це вже було і так. Доларові депозіти мені вже віддавали по $100 у місяць гривнами. Дорослих запитайте.

То-есть у меня есть деньги но я тратить их не могу

По троху починає доходити. «Это не твой зуб, и не его зуб, это их зуб» ©

А якщо три хати знімаєш? Звісно обходиться переказом на ішну картку, але все ж

вони об"єднали ліміти по всіх гривневих рахунках однієї особи.

установлено щомісячний ліміт на розрахунки за кордоном із використанням гривневих платіжних карток у розмірі 100 тис. грн (в еквіваленті) з усіх рахунків клієнта в банку, відкритих у національній валюті. Це обмеження не відчує переважна більшість громадян, які перебувають за кордоном;

..або іншого банку тієї самої особи

Він мав на увазі на карту іншої особи
Дружини, батька, сестри, тещі...

Хоча ні, забудьте про останнє

Тобі не вистачить? В Європі у людей чистими менше, думаю якось виживеш)
А решту на волонтерів кинеш

Дуже гарна мотивація продовжувати отримувати дохід на Українські рахунки тим хто виїхав за кордон. В умовах коли замовники стимулюють релокувати проекти у більш безпечну країну в комплексі це безумовно буде черговим сильним поштовхом для українського ІТ заводити доходи від продажу ІТ послуг в Україну.

Ви нічого не переплутали? Якщо ви в Європі живете, то маєте там платити податки. Взагалі без варіантів. А якщо ви тут, то ці ліміти вам по барабану.

Якщо ви в Європі живете, то маєте там платити податки. Взагалі без варіантів.

Ви погано орієнтуєтися в цих речах. Ті хто виїхав через війну за кордон продовжують отримувати доходи на Українські рахунки и платити податки в Україні цілком легально. Більш того Європа у цьому плані максимально старається лібералізувати вимоги податкового резиденства і не вимагає переоформлення через війну.

Але НБУ просто не залишає вибору і кожного разу все більше стимулює українське айті «переїжджати» до сусідніх країн — замовники тільки підтримують такі ініціативи, заводити нові проекти в Україну зараз наврядчи будуть багато, як я знаю по своєму оточенню — все навпаки.

Пів року в іншій країні — плати там податки. Збираєшся там жити — плати там податки. Лише деякі країни це відклали, але базовий принцип тей самий. Не треба вдавати із себе святих коли виїхали і хочете там залишитись, словами «от якби не НБУ то я б не переїхав і платив би податки в Україну, але...». Ніхто не буде вас корити, якщо хочете там залишитися. НБУ вже навіть курс змінив, але ж треба шукати аргументи, чи не так?)
Тим хто в Україні, ці ліміти не грають жодної ролі. І тим хто виїхав також, насправді.

А замовники саме зараз не хочуть. Що буде через пів року, коли почнеться відбудування? Повернетеся зі словами, «ну Польща це звичайно добре, але Польський Банк такі умови ставить, що залишається лише повернутися в Україну»?))

Робіть що хочете, але цей аргумент просто не працює

Робіть що хочете, але цей аргумент просто не працює

Я не думаю що ті хто намагаються врятувати свії бізнес і убезпечити інвестиції виводячи проекти за кордон, чи тим хто переїхав і не може заробленими доходами скористатися, будуть сильно хвилюватися що вони не морально поступають..
Ви то самі звідки пишете такий моральний орієнтир авторитетний? З волонтерскього штабу, окопу чи так випадково виїхати не можете?

У вас все ок?

Ті хто виїхав через війну за кордон продовжують отримувати доходи на Українські рахунки и платити податки в Україні цілком легально
Я не думаю що ті хто намагаються врятувати свії бізнес і убезпечити інвестиції виводячи проекти за кордон, чи тим хто переїхав і не може заробленими доходами скористатися, будуть сильно хвилюватися що вони не морально поступають..

Яка мораль? Ви кажете що ви за мораль хочете платити в Україні, але НБУ такий поганий стимулює платити в Європу а потім мені на це дорікаєте що я за мораль? Втф?

Ви кажете що ви за мораль хочете платити в Україні

Насправді це ви зв’язали це питання з моральною стороную и маніпулюєте цим. Я відмітив що як факт на данний момент більшість переїхавшиї платить податких і отримує дохід в Україні, но то может бути багато різних причин, я ж просто констатував факт.

Ну і було логічно спитати хто та людина, що дає оціночні судження так сміливо моральні.

Але НБУ просто не залишає вибору і кожного разу все більше стимулює українське айті «переїжджати» до сусідніх країн
НБУ просто не залишає вибору

Ваше? Моральність я підняв, кажете?

Це називається — питання зручності, а не моралі.
А ось це уже про мораль написано прямо:

Не треба вдавати із себе святих коли виїхали і хочете там залишитись, словами «от якби не НБУ то я б не переїхав і платив би податки в Україну, але...».

Вам потрібно з’ясувати тлумачення базових слів, а ліпше піти у перший клас, бо схоже що є проблеми з розумінням прочитанного і сказанного.

Ну-ну. Зручність, кажете

А решту на волонтерів кинеш

Волонтери від цього якраз і постраждають(

STERNENKO:
Нацбанк прийняв рішення, яке ставить під загрозу існування в Україні волонтерського руху.

Вже скоро наша армія може залишитись без значної кількості коптерів, приладів нічного бачення та іншого устаткування, якщо воно коштує більше 100 000 грн.

Справа у тому, що саме такі ліміти встановив НБУ для закупівель за кордоном. Дослівно:
«Установлено щомісячний ліміт на розрахунки за кордоном із використанням гривневих платіжних карток у розмірі 100 тис. грн (в еквіваленті) з усіх рахунків клієнта в банку, відкритих у національній валюті. Це обмеження не відчує переважна більшість громадян, які перебувають за кордоном;». Сума до 100 000 встановлена на кожні 30 днів.

Що це означає на практиці?
Це означає, що фізособи (а це понад 90% волонтерського руху) не зможуть закуповувати для ЗСУ усе необхідне. Найчастіше такі закупівлі відбуваються саме за кордоном.

Оскільки вартість того ж 1 ПНБ PVS14 становить понад 100 000 грн, або коптери Dji Mavic 3 fly more combo коштують за 1 біля 100 000 грн (чи Matrice 300 з камерою коштує понад 1 мільйон), то придбати їх буде майже неможливо.

Придбати це з не гривневої карти теж не варіант, бо купівля валюти з гривневих карток заборонена.
Оплата по виставленому рахунку також відпадає, бо купівля товарів на великі суми по SWIFT заборонена.

Звучить страшно, але чому мені здається що Волонтери і так все роблять через крипту? Ці обмеження були і раніше

Так крипта тоже запрещена.
А волонтерам надо прозрачно отчитаться перед донатерами

Раніше були обмеження на зняття готівки в банкоматах, а не на розрахунки картками. І ні, не роблять все через крипту, хіба що в уяві криптооптимістів всі розрахунки у світі вже робляться через крипту

Надумана якась проблема. То ж для однієї людини з карти одного банку. Троє людей, про 3 карти з різних банків — і от уже можете витратити 900к. А тих, хто витрачає мільйонами, не так багато і вони вже, як правило, можуть оперувати від імені організації, а не фіз.особи.

По ідеї обмеження лише на один банк, тому можна скористатися карткою іншого банку, якщо вийшли за ліміт

Наши совместные усилия по незаводу валюты в Украину дали свои результаты )

тільки вже запізно, ті хто пішов назад до укр фоп не повернуться

Боже і далі ниття тут, скільки можна нити. Вам дали чого ви хотіли. Яка тепер буде відмазка, що країна фігова, донатити не буду ітд?

відмазка: курва курс в обміннику занадто скоро виріс до 40. я не встиг все поміняти.

А в обменках можно было купить доллар ?

Было навалом франклинов, как минимум во времена курса покупки 35.5.

Не дали. Монобанк оставил старый курс для переводов с ФОП 29.54

Пздц звідки ви такі беретесь, слів нема. Ну тоді все, якщо моно не встиг змінити курс за 20 хв, йдіть на майдан, емігруйте в Канаду.

Я вам більше скажу, може навіть до завтра в банках буде старий курс

Ще не встиг оновити, він оновлюється два рази на день, цей курс оновили ще до новини, скоріш за все

Моно змінив курс

Тільки що перевірив, вже новий курс

таке формулювання наче хтось просив якихось льгот(не знаю ніокого хто перейшов на 2% чи не платить есв), чи льготного курсу (нижче ніж у всіх)

Так і не було відмазок, як донатив відсоток від прибутку, так і буду. Тепер цей дохід зріс, а отже, і донати виростуть автоматично. Було б ще крутіше якби курс до ринкового прив’язали, але поки що ринковий курс і курс НБУ не сильно відрізняється, то й нормально.

Ні не дали. Ми хтіли не фіксований курс, а нам дали інший курс, але також фіксований.

разом із зміною курсу, НБУ зробив каку — суворі ліміти на перерахування. Тепер навіть Мавік 3 не купити закордоном, якщо що. Перерахувати комусь закордон теж не вийде. Суворі ліміти.

Цікаво за скільки днів народ осушить свої ФОП рахунки. )))

Хз, продавав все і по 29, бабки потрібні були.

У хлопців дейлік. Зараз крони перезапустять ручками і все оновиться. Не панікуйте)

У сніжинки істерика, що циферки в додатку не змінилися через 15 хв?

«оставашка»? Тобі не соромно?

Офіційний курс гривні до інших іноземних валют, встановлений 20.07.2022 діятиме упродовж всього дня 21.07.2022, а 21.07.2022 НБУ встановить офіційний курс гривні до інших валют на новому рівні, що набуде чинності з 00:00 22.07.2022

Ураховуючи це, Національний банк здійснює разову корекцію офіційного курсу гривні до долара США та фіксує його на рівні 36,5686 грн/дол. США. Новий рівень курсу стане якорем для економіки та додасть їй стійкості в умовах невизначеності. Продовження політики фіксованого курсу дасть змогу Національному банку зберегти контроль за динамікою інфляції, а також підтримувати безперебійну роботу фінансової системи. Це ключова передумова стабільного функціонування економіки, що є життєво необхідним в умовах війни", — наголосив Голова НБУ Кирило Шевченко.
Это если, что отсюда bank.gov.ua/...​-ekonomiki-v-umovah-viyni

А кому треба то ваше євро? Ми айтішники, в нас долари.

❗️ А ви вже задонатили на бандеромобілі? — dou.ua/forums/topic/39017

Не знаю що це за фонд, тому ні. Доу вже перевіряє такі фонди перш ніж схвалити новий топік? О_о

Так, перевіряємо. Але справа ваша, звісно.

Воу. Це дуже... воу. Знімаю капелюха

я рыдаю с формулировок нбу: Новий рівень курсу стане якорем для економіки та додасть їй стійкості в умовах невизначеності.
так честно и говорят, новый курс — будет тормозом экономики.
п.с. кто то проверил?) работает?) и евро подтянулось?

євро поки лишилось як було, долар в моно вже по 36,57

Тільки на фактичний продаж все рівно по 29.5;) але думаю скоро виправлять

и шо это за схематоз для избранных? продал доллар по 36, купил евро по 29. подождал пока нбу поднимет курс на 25% евро = instant profit. В этой стране хоть что то может работать без левых схем?

Лєвих ху*м. Все буде, рішення щойно оголосили, банки ще не встигли нічого змінити. Очевидно , що євро теж піднімуть, але навіщо думати головою якщо можна тут видати геніальну думку

я вас удивлю, в нашей стране нет ничего невозможного. Вы первый раз к нам заехали?
---------
евро тоже подтянули. ну, нбу умеют удивлять, а то я уже напрягся )

«Офіційний курс гривні до іноземних валют (крім долара США),
установлений Національним банком України 20 липня 2022 року відповідно до
переліку іноземних валют, до яких Національний банк України щоденно
встановлює офіційний курс гривні, діє впродовж усього дня 21 липня 2022 року.»

Євро ви все одно купуєте (вірніше, не зовсім купуєте, а конвертуєте) по крос-курсу з доларом. Тому не переживайте, купити по 29 не вийде))

«Офіційний курс гривні до іноземних валют (крім долара США),
установлений Національним банком України 20 липня 2022 року відповідно до
переліку іноземних валют, до яких Національний банк України щоденно
встановлює офіційний курс гривні, діє впродовж усього дня 21 липня 2022 року.»

Підписатись на коментарі