Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Що б ви зробили заздалегідь, якби знали, що повномасштабна війна таки дійсно буде?

Давайте уявимо, що зараз 23 лютого, ви знаєте, що повномасштабна війна точно буде і точно завтра. Які ваші дії? Щоб ви зробили б інакше, ніж зробили тоді?

Розповідайте в коментарях.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

52 коментарі

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Нічого, мабуть, не змінив би. Бо були за кордоном, коли вже було зрозуміло, що буде повтомасштабна війна, і вирішили повертатися (хоча компанія пропонувала залишитись і підтримує вже 6-й місяць всіх хто виїхав). Думав, шо або буде на Сході двіж, або по всій Україні, ну тоді це на пару тижнів максимум, більше не встоїмо перед іх армією, тоді вже й спокійно виїдемо.

23-го вже запізно. Якщо б за рік до того — пішов би в резвер ТрО на навчання. Бо без цього, зараза, не беруть нікуди :(

Якщо знала би тільки я, то нічого не змінилося б. Родичі не вірили у війну. Хіба що зняла би готівку раніше, бо 24 довелося в черзі до банкомату стояти 4 години. І заправила б батьківське авто

Навряд чи б щось змінилося, оскільки я хоч і очікував напад після 21 лютого, але думав що попруть на сході для заняття оголошених кордонів лугандонії. Був впевнений що Київ та область будуть в безпеці. Та й за день до війни нічого не встигнеш, хіба що втекти куди-небудь

Якщо уявляти, що знав би 24 лютого, то багато зробити не встигнеш. Закинув би речі в машину і поїхав би.
А якби прямо задовго знав би, то просто не повернувся б з закордонної робочої поїздки за пару тижнів до 24-го.

Я бы вывез семью в безопасную страну и продал бы дом

Разве можно дом за 1 день продать?

Тогда пошёл бы в магазин и накупил продуктов пока нет очереди, то — же самое сделала — бы мама.

І яких тобі продуктів не вистачало після 24?

Вован, від тебе очікувалося чогось, наприклад — зняти по всім кредиткам грошей по максимуму і накупити доларів ) а ти — «продукти» ))

У меня и кредитки то нет, а за продуктами стоял в очереди

Нафіга? Чого не вистачало потім (хіба що алкоголь забанили).
В ГудВайні черг не було.

Чтобы в очереди не стоять, дядя. Киев в первые дни был под угрозой взятия, российские ЗРК прорывались на Оболонь, на академгородке бои были. Поэтому все гребли жратву

Я б побачився з сімʼєю, бо якийсь час до вторгнення вже не бачив їх, а тепер і не зрозуміло, коли побачу.

Якщо би ви знали про початок війни заздалегідь, Вам би сказали:
— ви панікер, не нагнітай; www.youtube.com/watch?v=sEluzYy4kpo
— треба вірити в мудрість Зеленського та його команди зелених профі імені Коломойського-Ахметова;
— Баканов не спить, працює 24/7, все буде добре;
— Єрмак тримає ситуацію на контролі.

Про те, що в Україні відбуваються дивні речі спостерігав ще з 2015 року.
А от в 2022 році відбуваються дуже дивні речі в світі. Навіть Гватемалу привезли на поїзді в Бучу.
Чекаємо на президентів Мозамбіку, Лаосу, Тринідад і Тобаго та Мадагаскару. Їм теж треба показати Бучу? В мене питання, що вони хочуть там показати президенту Гватемали?

Буча — це не лише місце (одне з сотень) звірств росіян, але це і яскрава демонстрація того, як в реальності ЗЕ-влада підготувалася до війни, не зважаючи на регулярні погрози Росії, не зважаючи на аналітику та розвіддані західних держав.

А вона ж була несподівана, ця війна? Ніхто ж не міг повірити, що «братній» російський народ може «вєроломно» напасти? Для цього ж не було ніяких причин, для нападу?

Ніхто ж не міг повірити, що «братній» російський народ може «вєроломно» напасти? Для цього ж не було ніяких причин, для нападу?

1. Говоріть за себе
2. Не вірили у напад на Київ через Білорусь. Бо це безнадійна авантюра, розрахована хіба на втечу Зеленського (і так воно й вийшло). А от напад на Харків чи на Південь, не кажучи про Донбас, був очевидним (але зелені боялися щось робити, бо не вистачить на будівництво доріг).

По перше, там не стільки Бучу показують, скільки Ірпінь. Я не так давно їхав на таксі у тому районі, куди возять всіх лідерів і де найбільші пошкодження. Таксист, який був там вперше, подивився навкруги і зміг сказати тільки одне слово — «п*здець».

Тому такі місця як там як кажуть «роздупляють» і на мою думку треба возити туди як можна більше іноземних представників влади. Гірше від цього точно не буде.

Тому такі місця як там як кажуть «роздупляють»

А навіщо Буча та Ірпінь керівнику Гватемали?

От молодих німців возять в німецькі концтабори на екскурсії, щоб вони пам’ятали про звірства своїх предків німців під час 2-гої світової війни. Тут зрозуміло — навіщо возять німців, щоб не було повторень, щоб вони розуміли небезпеку ксенофобії, нацизму, диктатури.

Але в чому хочуть роздуплити президента Гватемали? От вони показують йому Бучу та Ірпінь — в чому він має роздуплитися? От що має зрозуміти після візиту Бучі президент Гватемали?

Президент України та провідних держав світу (Франції, Англії, Італії, Німеччини) коли-небудь їздили на «пізнавальні екскурсії» під час війни в державу на екскурсію в умовну «Бучу-Ірпінь», де відбувається війна, на якісь локації з масовими військовими злочинами? Що це взагалі за практика така — яка її мета?

Вони хочуть посіяти страх в них? Залякати росіянами та їх нелюдською поведінкою? Показати наслідки війни? Змусити їх пустити сльозу співчуття? Яка мета екскурсії під час війни?

Взагалі чи було щось подібне в історії? От наприклад йде війна в певній державі, а президенти провідних держав світу, зірки Голлівуду (Анжеліна Джолі, Бен Стіллер) їдуть на де-факто пізнавальну екскурсію на місце масових вбивств цивільних в державу, де прямо зараз відбувається активна фаза війна, ракети літаю всюди.

Це дуже дивні екскурсії під час війни для лідерів провідних держав світу.

В мене кіт робить щось подібне. Він, коли зробить якийсь факап, то потім приходить до мене і веде показати свій «факап». Але кота публічно сварю, інколи даю вінок під зад. Але хвалитися «факапами» перед лідерами держав світу — це щось «новеньке» в історії.

Але в чому хочуть роздуплити президента Гватемали?

Бо «3-ій світ» дуже захоплюється рашкою, вона для них світоч антиглобалізму та антиколоніалізму

Населення Гватемали — 17 млн. Думаю більшість українців навіть не покаже на карті, де вона знаходиться. Так само, більшості гватемальців мало що відомо про Україну, вона їм до лампочки.

Як ви думаєте, українські телеканали (олігархічні чи державні) зробили хоча би 1-2 інформаційні передачі про війну в Україні на тиждень (чи за місяць) іспанської мовою для держав Латинської та Південної Америки? В світі живе десь близько 500 млн. іспаномовних людей.

Сумніваюся, що ми самі продукуємо якийсь відео контент іспанською, французькою, німецькою, італійською мовами про звірства росіян (хоча би в Ютубі) як елемент інформаційного захисту від російської пропаганди.

Енергоносії, ООН — все важливо

Трохи тупе запитання, де відповіді будуть майже одні й ті ж. Ок, розібрались хто куди б звалив. Що далі? Тут не місце щоб фанфіки про провидців та чорно-білих магів-мольфарів в 10 поколінні писати. Нічого б не змінилося глобально.

Просто не створюйте більше таких тем. Доречі, цю теж можна видалити

Тут всі такі обізнані... Не знаю, що мало бути, щоб я це точно ЗНАВ. Я лягав спати 23-го лютого у повній впевненості, що нічого не буде. Бо це ж очевидно, що росіян квітами зустрічати не будуть, що битися Україна буде відчайдушно і ніяких реваншів «російського світу» бути не може. Я б не вірив до останнього і доводив би (як і доводив насправді), що це нераціонально, нелогічно та деструктивно насамперед для агресора.

це треба в повній інормаційній ізоляції жити, щоб не знати що коїться

«знати факти» <> «знати майбутнє»

З початком білоруських подій 2020 стало зрозуміло що повномаштабна війна, з ударами по Києву, невідворотня. 23.02 було тільки не ясно чи обмежиться ударами по Києву, чи буде спроба захоплення. Щоб тікати треба було переконати близьких — це малореально. Залишалося молитися та донатити ЗСУ, коли загрози перейшли в офіційну площину. Не знаю чи можливо підготвватися до війни з переважаючим супротивником. Українорадянський фільм «Війна на західном напрямі» добре це показує — страх перед нападом Гітлера паралізував навіть Сталіна — " Пряма, не гибрідна агресія ? Як це?навіщо Гітлеру це? як він це пояснить світовому співтовариству? Не може бути! Тим більше, якщо почнемо щось робити то точно спровокуємо ! Сидимо тихо, коротше" . Мабуть все ж таки потрібно було спробувати будувати лінії укріплень на північному, східному, та кримському кордонах та закінчувати ту мінську балаканину резолюціею що ОДЛО не потрібно щоб повертати ні військовим, ні «мінським» шляхом

Сталін був шокований трохи іншим: тим, що Германія його переграла і напала першою.

Мабуть все ж таки потрібно було спробувати будувати лінії укріплень на північному, східному, та кримському кордонах

Від ЦІЄЇ влади дивно було б очікувати таких кроків.

закінчувати ту мінську балаканину

Ця «балаканина» дала країні 8 відносно спокійних років, щоб розбудувати ті ЗСУ, які зараз дають кацапні мзди.

У вас красномовний опис профайлу, значно прискорює дискусію. Зі свого боку вважаю сперечання зеле-порохоботів контрпродуктивними під час війни. Не бачу суттєвих відмінностей у оборонній політиці. Під час Порошенко з Криму\в Крим хто тільки не їздив, усі герої руської весни за винятком бабая з бородаєм. Їздили до родичів, за пенсіею , за біометричними паспортами. Мінські угоди створили іллюзію що Україна дуже зацікавлена в ордло, стали підпиткою для проросійського дискурсу на безлічі медведчуковських каналів — «Україна підписалася тому мусить..». І шо було якби вийшли з угод у 16 ому? Зняли б «пекельні» санкці? Путін би напав тому що не оцінили «його добру волю» ? Скільк «оплотів» Украхна збудувала за ці роки ? ОТримала ПЗРК\ систем ППО ? Укріпила километрів кордону з Білоруссю Лукашенко проти якого порохоботи підбурювали москвофілів тихановської e 2020 ?

Ничего бы не стал менять. Так бы и остался в Одессе. Тыл всё-таки — жизнь не слишком поменялась в худшую сторону, а неудобства с невыездом N месяцев/лет можно пережить. Тем более, что украинская государственность на кону стоит.

Сейчас можго писать что хочешь, особено кто и что знал! А реально никто толком и не знал. А все остальное это догадки «зажним умом».

Неправда. Ви заплющували очі на невідворотнє

Нічого б не робив, окрім того, що зробив.
Про те, що війна от-от почнеться, 23 лютого не знав тільки лінивий.

Я зрозумів, що війна точно буде, коли орки почали наносити тактичні позначки на свою техніку. Якщо не помиляюся це було 21-22го.

Я зрозумів про це у листопаді, після заяви Буданова і свого особистого досвіду

www.facebook.com/...​bvDvhazp6LjP3mW2bSwK9bC4l

Вже 18 лютого стає зрозуміло, що війна почнеться з дня на день
meduza.io/...​vot-chto-my-ob-etom-znaem

А вже 23 лютого про це просто всі кричали з усіх можливих каналів
Наприклад, CNN

twitter.com/...​tatus/1496528774082580483
Randi Furman
@RandiFurman Feb 23
BREAKING: The U.S. issued a new warning to the Ukrainian government that the latest intelligence points to a full-scale Russian invasion imminently, according to Ukrainian, U.S. & western officials familiar with the matter.

Ну сначала — Проблема не в этом, проблема в том, что 24 февраля в том же Мин Юст и не только был шок. И ни кто не знал что делать. В любой стране есть такое понятие «мобилизационное предписание» которое принимается отдельно для каждого гос органа и описывает алгоритм действий на случай войны. У нас в 2015 году был принят «Закон про правовий режим воєнного стану» и больше ничего не было сделано. Только силовики, им это положено «как то шевелились». Я не знаю где вы живете, но знаю точно ( много знакомых врачей) в Киеве 24 не вышло на работу большая часть персонала., а кто вышел, жили семьями в больницах и прятались в подвалах от прилетов. Лично я не то что понял, но задумался когда 22 февраля беларусь запретила транзит топлива с рф в Украину. Но думал, что просто подыгрывают рашке с «днрырами» перед посевной. Ну и не забывайте, что в «воздухе» пахло очередным майданом после историй с Порошенко и поэтому все заявления Запада можно было понимать по разному. Ну и второй вопрос, а обществл было готово это узнать? Или лучше в панике бегать от маркета до заправки? Я в начале марта вывозил семью и видел что такое паника и на дорогах и на переходах.... так что у меня свое мнение.
С уважением.

++
Для мене стало вже 99.9% зрозуміло, що почнеться війна, коли 23 лютого вони зняли прапори з посольств і виїхали

не знав тільки лінивий

Це такий примітивний булшіт, як історії, що в 92 хтось сказав що буде війна. Не вартий нічого, крім насмішки. Всі, хто знав, не говорить «що б я зробив», тому що робив. Знати про можливість, і знати, що війна дійсно почнеться — абсолютно різні речі. В моєму оточенні була людина, яка знала, обгрунтовувала, і говорила про війну так, як ніби цей факт доконаний. Говорила не в березні чи липні, а до війни. І діяла відповідно. Всі решта знали про війну так же як про війну Китаю і США. Колись буде. Може. Або не буде.

Пробачте, вам навіть написане з датами нічого не говорить? ок.
Це

Це такий примітивний булшіт, не вартий нічого, крім насмішки.
В моєму оточенні була людина, яка знала, обгрунтовувала, і говорила про війну так, як ніби цей факт доконаний. Говорила не в березні чи липні, а до війни. І діяла відповідно

Для вас діяти відповідно — це втікати? Ну не всі ж боягузи, здатні лише на героїчну втечу.

Дати нічого не варті. Ті, хто знав, той діяв так же, як діяв би в березні, але без обмежень березня.

Для вас діяти відповідно — це втікати?

Це все, що люди говорять в пункті «що б я зробив». Про втечу звичайно лол, але ні, це не лише втеча. Це все, від купівель згодом недоступних чи дефіцитних товарів, до забезпечення безпеки сімї і всього, що з цим дотичне. Люди, які «знали», але вивезли сімю на безпечнішу територію вже після початку — не знали.

від купівель згодом недоступних чи дефіцитних товарів

Наприклад?

Люди, які «знали», але вивезли сімю на безпечнішу територію вже після початку — не знали.

А люди, які не збиралися виїжджати, і не виїхали?

Я насправді трохи не вгадав. Сім’я з Харківщини після моїх переконувань, все ж купила квитки на поїзд 21 лютого, але на 25.

А люди, які не збиралися виїжджати, і не виїхали?

По бездіяльності важко судити знання. Але якщо не планували і не виїхали, значить вони вже не ті, хто все знав, гарантовано і точно, але чомусь зовсім випадково опинився в безкінечних пробках на виїзді.

Наприклад?

Все, за чим потім стояли і згрібали підчисту в перші дні війни. Або в перші місяці, якщо річ про пальне. Якщо всеодно людина йшла щось купити в значно більших буденного обємах, розуміючи доцільність, і робила це після початку війни — значить нічого вона не знала, їй просто тривожно було.

все ж купила квитки на поїзд

Ну значить ви до них не відноситеся. Є сотні тисячі, чи мільйони людей, які гаряче говорять, що були готові до невідворотньої війни ще з 2014, і точно знали, що до березня нападуть. І якось незрозуміло чому виявили себе в величезних пробках, перед пустими прилавками, з пустим баком. Або люди, які говорять «не знаю, чому всіх дивує Буча, я точно знала що так станеться», причому в неї знайомі і друзі пережили окупацію в Бучі. Хммммм, так ти їх навмисне покинула там, замовчала про гарантовану смертельну небезпеку, точно знаючи що буде, маленька негідниця?

Або люди, які говорять «не знаю, чому всіх дивує Буча, я точно знала що так станеться», причому в неї знайомі і друзі пережили окупацію в Бучі. Хммммм, так ти їх навмисне покинула там, замовчала про гарантовану смертельну небезпеку, точно знаючи що буде, маленька негідниця?

Про чорні списки русні писали до війни

Feb. 21, 2022, 7:41 AM EET / Updated Feb. 21, 2022, 4:07 PM EET

www.nbcnews.com/...​t-camps-us-says-rcna17031

Тому звичайно, після початку всі, навіть ті, хто відкидав можливість вйни, мали зрозуміти, що чекає на тих, хто лишиться в окупації.

В мене в телеграмі є месидж з початку січня, в якому я казав «якщо війна почнеться, то тільки між 20 і 28 лютого». Знав я що велика війна почнеться? Абсолютно ні. Мені було тривожно, але це не знання, що війна відбудеться як факт.

Сделал бы все чтобы стать депутатом, «нахапал» торбу денег и свалил еще в 2013 к октябрю.И как можно дальше. Ну а по сути вопроса, мне ехать от Киева до Краковца или Устилуга 6 — 7 часов, 23 февраля выехал в обед и уже бы ужинал в Польше, ну и соответственно это деньги.

Ну виїхав би звичайно. А які ще варіанти?

История не знает сослагательного наклонения

Забаньте спаммера нерелевантными темами)

Это ж сидит человек на ЗП и придумывает какую бы дичь еще спросить)))

Навіщо чергова тема для розводу плачу і зрадофілії?

редакція доу, додайте кнопку «ігнорувати тему» поряд з кнопкою «до обраного»
Бо тепер доведеться чекати, доки хтось щось напише і тема з’явиться в «непрочитаних»

Підписатись на коментарі