Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

AWS Certified Cloud Practitioner. Поради підготовки до іспиту від Junior-розробниці

Усі статті, обговорення, новини для початківців — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

Вітаю, мене звати Марія, я Python-розробниця, працюю в компанії DiversiPy 5 місяців. До цього я працювала майже пів року R та Python розробницею на проєктах, пов’язаних з розробкою бібліотеки на R, інженерією даних та вебскрапінгом. Мені дуже подобається моя поточна робота, на якій я розвиваю свої професійні навички.

Керівник на роботі запропонував мені та моїм колегам підготуватися та спробувати скласти іспит AWS Certified Cloud Practitioner (CLF-CO1). Я працюю на проєкті, який безпосередньо пов’язаний з роботою в AWS Cloud, тож це стало перевагою у підготовці до здачі екзамену.

Моя робота полягає в розгортанні й налаштуванні роботи AWS сервісів з використанням AWS Cloud Development Kit. А також реалізації різного функціоналу з використання AWS Lambda, Step Function та інших AWS сервісів. Маючи такий 4-х місячний досвід з AWS та певну додаткову підготовку, я успішно склала цей іспит.

У статті поділюся своїм власним досвідом, сподіваюсь, він стане корисним для читачів.

Що таке AWS сертифікація

AWS Certified Cloud Practitioner (CLF-C01) — це сертифікація для тих, хто хоче працювати з AWS або ж має базові знання про платформу та хоче підтвердити ці знання, вміння та навички роботи з хмарними технологіями.

Іспит вимагає тривалої зосередженості та значного розумового напруження, тому беріть до уваги та призначайте тест у години власної продуктивності. Якщо знаєте, що вранці ви більш продуктивні, обирайте цей час для проходження тестів. Врахуйте, що до однієї години ви витратите лише на те, щоб налаштувати все для іспиту та пройти перевірку перед початком власне екзамену.

Як проходила моя підготовка

Для початку, я пройшла безплатний курс AWS Cloud Practitioner Essentials. Дуже рекомендую, особливо тим, хто ще не працював з AWS. Курс містить в собі 11 модулів, які складаються з відеопрезентацій, мають посилання на інші ресурси та перевірку знань.

Відеоуроки дуже змістовні та водночас прості для розуміння. Складні речі пояснюються цікавими прикладами.

Далі я почала переглядати 13-годинне відео Andrew Brown.

Цей матеріал виявився ще більш корисним для мене. Оскільки там було багато корисної інформації, я вирішила конспектувати всі теми, визначення та використання сервісів.

Після перегляду цього матеріалу моє уявлення про AWS розширилося, я дізналася багато нових сервісів, про які до цього навіть не здогадувалася.

Далі я пробувала складати типові екзаменаційні тести. Наприклад, Andrew Brown у своєму відео пропонує пройти безкоштовний іспит.

Тут у підготовці до іспиту велику роль відіграли проходження тестових програм Stephane Maarek на udemy. Ціна шести тестів складає $35 доларів (на час написання цієї статті).

Ці тести корисні тим, що можна перевірити свої відповіді та прочитати детальний опис з роз’ясненням, чому відповідь, яку ви дали, була неправильною.

Фінальний тест виявився складнішим, в порівнянні з тестом Andrew Brown, але не складнішим за тести Stephane Maarek.

Формулювання питань було непростими, в них подавали різні ситуації, наприклад: ваша компанія планує перемістити дані чи локальний сервіс на AWS Cloud, щоб витрати були мінімальними, а дані зашифрованими за замовчуванням, який сервіс ви запропонуєте. І ви, як Cloud Practitioner, маєте вирішити такого типу задачки та описати вирішення.

Це все і було моєю підготовкою.

Скільки тривала підготовка

Три місяці по 1-2 годині в день я переглядала матеріали, конспектувала та дивилася, як все, про що я читаю, виглядає в AWS консолі.

Час від часу обговорювала з техлідом, якщо було щось зовсім незрозуміло з матеріалів.

Перед власне іспитом я ще раз переглянула на швидкості 2х AWS Cloud Practitioner Essentials модулі та 13-годинне відео.

Чи рекомендувала б я іншим готуватись саме так, як це робила?

Частково, так, але я точно зрозуміла, що матеріал на іспиті був складнішим, ніж я очікувала. Тобто можу сказати що вище згаданих матеріалів було не зовсім достатньо, щоб повністю впевнено почувати себе на іспиті.

Аналізуючи тестові іспити Stephane Maarek, я думаю, що його курс підготовки на Udemy має містити в собі весь потрібний матеріал для здачі іспиту.

Як проходив іспит

Я проходила іспит онлайн. Оскільки зараз війна в Україні, то онлайн-формат надає дуже зручну можливість організувати проходження іспиту віддалено.

Сам іспит тривав 90 хвилин.

А от встановлення програми для проходження іспиту, перевірка пристрою на справність, столу та кімнати, де я складала іспит, на достатню чистоту (в плані відсутності сторонніх матеріалів, потенційних підказок чи шпаргалок), зайняли близько години.

Спочатку я завантажила .exe файл, який потрібно було встановити. Це програма, в якій і пишеться сам тест.

У мене на комп’ютері були ввімкнені деякі програми за замовчуванням, про які я не знала, що вони працюють. Мені знадобилося близько 15 хвилин витратити на те, щоб розібратися, як їх вимкнути. Добре, що я знала, де знаходиться Task Manager)). Насправді в програмі екзамену були підказки, як і що вимкнути, але через те, що це було неочікувано, я трохи розгубилася.

Наглядач, який контролює проходження екзамену, у вигляді текстових повідомлень писав конкретні кроки, які потрібно було робити, яку частину столу показати, щоб упевнитися що нічого чи нікого зайвого у кімнаті немає. Я показувала свій телефон і демонструвала на камеру, як відношу його в іншу частину кімнати.

Я читала про заборону напоїв під час іспиту, але все ж вирішила взяти склянку води, оскільки це був спекотний день. На початку іспиту мене попросили забрати склянку зі столу.

Найтяжчим, неочікувано, для мене виявилося сидіти рівно, щоб камера охоплювала все моє обличчя і я не підпадала ні під які подальші підозри)). Я намагалася не ворушитися зайвий раз, чого не звикла робити при проходженні пробних іспитів. Мені робили зауваження, щоб я не тримала руки на підборідді, закриваючи при цьому рот.

Так пройшли мої 90 хвилин. Результати успішно складеного іспиту прийшли наступного дня.

Мої поради, як ефективніше готуватися

Я готувалася до іспиту паралельно з колегами. У вільний час ми обговорювали різні питання, хто що нове дізнався. Те, що хтось із нас не розумів, ми запитували в техліда, це дуже допомагало триматися в тонусі, а колективні обговорення не давали відставати від колег. Вважаю, що дуже корисно знайти собі компаньйона у підготовці та обговорювати питання разом.

Були дні, що я не бралася взагалі до підготовки, а занурювалась з головою у робочі задачі. Втім, після тривалої перерви я відчувала, що починала забувати матеріал. Тому хоча б 30 хвилин на день почитати щось — це буде дуже корисно та необхідно.

Ще мені допомогло конкретне визначення дати здачі іспиту. Я вирішила, що до кінця місяця хочу скласти іспит, і коли вже призначила дату та час, то стала ефективніше готуватися і менше лінуватися)

Проходження тестових завдань заохочувало більше вивчати, оскільки тестові результати не задовольняли мене. Хоча багато матеріалу я вже пройшла на той момент, і думала, що була вже готова складати іспит. Лише пробні іспити Stephane Maarek і Andrew Brown показували всю реальність моєї підготовки))

Що мотивувало мене пошвидше скласти іспит? Це те, що є купа інших тем, які треба вивчати для роботи, і на все потрібен час, і те що я вивчала 2 місяці тому, я вже не так добре пам’ятала. А зі свіжими знаннями складати іспит набагато легше.

Підсумки

Знання AWS сервісу, як на мене, добре розширює кругозір, а власне AWS сертифікація сприяє цьому.

Навчатися чомусь новому — це, хоч і непросто, але завжди цікаво. Особливо на початковому етапі своєї кар’єри, коли це і цікаво, і вкрай необхідно. Тож, сили і наснаги нам, початківцям на цьому шляху, і не лише!

👍ПодобаєтьсяСподобалось12
До обраногоВ обраному7
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Дуже корисна стаття, дякую!

Вважаю, що можна не складати іспит, якщо работодавець не вимагає від вас сертифікат. Але просто пройти навчання за курсом ніколи не завадить. Дуже часто це дозволяє помітити багато цікавих дрібниць, які не входили у скоуп ваших попередніх задач, але значно підвищили би ефективність ваших рішень, якби ви знали, что таке існує і як воно працює.

Вітаю з успішним отриманням серфітикату, хороший старт в сторону AWS. В нас до речі не сильно шанують серфітикати, а Європі і США вони цінують коли люди витрачають час і отримують серфітикати, щасти в подальшому рості. Дякую за статтю)

Дякую, Вікторе, за підтримку!
Так, згідна з вами, це корисно знати))

данный сертификат вообще не имеет никакой пользы и веса, рекомендую стартовать минимум с SAA

Іспит «AWS Certified Solutions Architect — Associate» призначений для всіх, хто має не менше одного року практичного досвіду розробки доступних, економічних, стійких до відмови і масштабованих розподілених систем в AWS — тобто ви радите не здавати Cloud Practitioner, а довше попрацювати з AWS, а потім одразу здавати SAA?

это все блабла, то что в нем есть учится за неделю в худшем случае

не зовсім зрозуміла про бла бла — ви маєте на уваз, що усі ті ресурси які освітлені в екзаменаційних Cloud Practitioner питаннях вивчаються за тиждень? тобто екзамен Cloud Practitioner не ефективний взагалі, на вашу думку?

Cloud Practitioner

Абсолютно бесполезен. Можно посмотреть какой-то курс по этой сертификации на CloudGuru/Udemy, чтобы базовое представление получить, но брать саму сертификацию это просто трата денег.

довше попрацювати з AWS, а потім одразу здавати SAA

SSA можно спокойно сдать даже не открывая AWS консоль. Это, конечно, будет заметно труднее, да и практического толку от такой сертификации особо не будет. Но ничего невозможного.

призначений для всіх, хто має не менше одного року практичного досвіду

Это пожелание, которое позволит сдать сертификацию проще, и получить больше толку от неё. Потому как можно работать и год, и два, и три, но не столкнуться с доброй половиной топиков которые будут проверяться.

Дуже дякую за вашу думку! Вже прийняла до роздумів :)

Будь яка сертифікація для джуна! буде корисна бо це дуже розширює кругозір за межі поточного проекту.

100% згідна з вами Антоне!
Знання про те що такі сервіси взагалі існують, допоможе в потрібний момент знайти хороший розв’язок задачі

Именно сертификации нужны компании, а не сотрудникам. Джуну нужны знания и умение резюме писать

Именно сертификации нужны компании, а не сотрудникам. Джуну нужны знания и умение резюме писать

Це твій досвід, в мене пачка сертифікатів по клаудах й процесах і це дуже допомагає продати мене клієнту дорого =>заплатити більше мені.
Напряму 8к без онколу і американської таймзони я не зміг знайти.
Не профільна сетрифікація типу амазону завжди вказує на людину якій ІТ цікаве.
+ досвід вчитися в робочі(а тому оплачувані) години. при сіньор левелі замінюєм сетрифікації на фріланс і профіт)

Думаю що для того щоб захотіти складати іспит з SAA, варто взагалі спробувати що це таке, як готуватися, та на що звертати увагу, навчитися дисциплінувати себе у підготовці маючи потік завдань по роботі. Тобто власне сам досвід навчання та процес іспиту.
Для мене лиш підготовка стала корисною, і так як я новачок в цьому, то думаю це нормально починати з подібних іспитів

бажаю успіхів. Не зупиняйтесь на досягнутому, наступним може бути AWS Developer Associate наприклад

Дякую за підбадьорення та пораду!

Practitioner что-то дает для карьеры?

в першу чергу для розвитку, звідки будуть вже наслідки для кар’єри

Ви будете почувати себе впевненіше, можливо, навіть наважитеся попросити більшу заробітну платню )))

Зарплата збільшується навіть не оферами від інших компані, а сумами, про які пишуть рекрутери з сусідніх компаній :) Працює завжди

Підписатись на коментарі