Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Волонтерство та подорож на фронтові території

З початку російського вторгнення я вирішив залишитися в Києві разом з близькими і допомогати захисникам України. За п’ять місяців опору кожен з нас відчув на собі що таке війна. Багато хто має чи мав друзів або родичів, які стали на захист Батьківщини. Дуже боляче чути про те, що твоїй близькій людині та її бойовим побратимам потрібні різні речі — від форми, рюкзаків, спальників, госптоварів до нічної оптики, позашляховика чи досить дорогого дрону — а вони їх не мають. Зрозумівши, що певні потреби у військових є і ще довго будуть, я з колегами долучився до створення волонтерської групи Fallout Noise, яка регулярно відвідує військові підрозділи та підтримує цивільне населення.

Перш за все волію подякувати всім, хто підтримував і підтримує наших захисників. Це компанія Glorium Technologies, команда якої допомогла з придбанням волонтерського транспорту та закупівлями необхідного; волонтерам, у т.ч. Білоцерківській волонтерській групі, благодійним організаціям, зокрема фонду «Омріяна Країна», колегам та друзям. Ваш внесок є неоціненним.

Отже, почну з початку.

Ми планували триденне відрядження на Донбас, в ході якого мали відвідати чотири військові підрозділи та доставити гуманітарну допомогу цивільному населенню. Їхати збиралися у складі колони волонтерської групи «Мольфари на джипах». Вони спеціалізуються на пошуку, придбанні, ремонті та доставці якісних автомобілів військовим. Наша команда повинна була доставити вантаж, а на зворотному шляху забрати водіїв.

За два дні до виїзду мій колега Богдан Хаустов повідомив про повну зміну маршруту, затримку виїзду на день, та попросив взяти на себе функції другого водія. Замість виїзду у відносно безпечні місця за кілька десятків кілометрів від лінії фронту для для вивантаження автівки мені повідомили, що ми маємо їхати кудись на південний схід від Запоріжжя. Про всяк випадок колега попросив дістати додаткові засоби захисту, адже з деякими підрозділами місце нашого прибуття будемо узгоджувати «по ходу», згідно з поточними обставинами, і була ймовірність того, що нас попросять наблизитися до передової.

Волонтерський екіпаж я зустрів вже у Білій Церкві. Два дні до того він вирушив із Закарпаття, відвіз посилки військовим на північ Житомирщини та Київщину.

День був насичений подіями. До волонтерської групи Fallout Noise долучилася Ольга Орел, яка разом зі своїми колегами з Швейцарії вирішила взяти задачі по забезпеченню військових медичним приладдям. На цю поїздку Ольга передала військовим медикам бандажі, турнікети, кровоспинні засоби, перев’язувальний матеріал, протиопікові гелі тощо. Все це стало своєчасним подарунком нащим захисникам, оскільки саме про ці речі вони цікавилися перед виїздом.

Згодом я познайомився з Юрієм Москаленком та Білоцерківською Волонтерською Групою. Це потужна спільнота, яка працює з 2014 року і багато допомагає військовим. Традиційно нас довантажили корисними речами (масксітки, енергетичні батончики, тушонка тощо). Випили кави, обмінялися новинами та проаналізували поточну обстановку.

Вранці ми вирушили з Білої Церкви до Запорізької області. Того ж дня дісталися до одного з батальйонів гірських штурмовиків, де на нас чекав теплий прийом. Особливо запам’яталася смачна армійська їжа, яку готували воїни з Закарпаття. Там ми передали їм електроніку, харчі, засоби гігієни і малюнки від школярів, які завантажив благодійний фонд з Ужгородського району.

Наступного дня ми їздили переважно полями. Нам потрібно було зробити дві вигрузки у різних підрозділах та прийняти рішення щодо ночівлі.

У першій точці розвантажили вищезазначені посилки з малюнками, продукти, сітки тощо. На пам’ять про наш візит ми обмінялися шевронами з одним із наших бійців. За час поїздок до гарячих точок я почав збирати колекцію шевронів від підрозділів, які ми відвідуємо.

Друга точка — польовий шпиталь.

Перед відправленням нам повідомили, що трасою (коротким шляхом) їхати складно та ризиковано — місцями дуже погане дорожнє покриття, є вірогідність потрапити під ворожий вогонь чи ще в якусь халепу. Тож, було вирішено оминути небезпечні ділянки. Домовившись про місце зустрічі з військовими, ми знов рушили ґрунтовими дорогами через поля та якісь маленькі села, де було легко заблукати. По приїзді, після розвантаження нас попросили сховати автівку в певному місці, з чим нам допомогли місцеві мешканці. Те, що село розташоване поблизу лінії зіткнення, стало зрозуміло через періодичне гупання артилерії та мінометів неподалік і проліт поряд з нами літака. Якщо минулої ночі ці звуки та спалахи долинали з відстані, то тепер вони були значно ближче і доносилися вже з різних сторін.

Від місцевого дідуся я дізнався, що село з 14 березня знаходиться без електропостачання. Аби придбати необхідне, селяни змушені полями діставатися до «цивілізації». Залишивши місцевим гуманітарний вантаж, наданий фондом «Омріяна Країна», ми почали готуватися до ночівлі.

Вечеря та ніч проходили під вже звичні звуки вильотів чи прильотів неподалік, але більше за ворожий обстріл нас непокоїло інше: якщо зранку піде дощ, ґрунтові дороги перетворяться на суцільну багнюку. Тоді ми або застрягнемо тут і я матиму працювати з польового шпиталю, або нам доведеться їхати ризикованим шляхом, покладаючись на удачу.

У неділю ми попрощалися з військовими медиками і вирушили до Білої Церкви, де нам підготували чудову зустріч наші волонтери.

По завершенні поїздки зрозумів: якщо буде можливість вирватися в таку подорож ще раз, я однозначно погоджуся.






Окрім термінових закупок є запити від кількох батальйонів.

У зв’язку з великими обсягами такі потреби ми закриватимемо через благодійний фонд. Здебільшого це будуть закупівлі форми (партіями в 100 та більше одиниць) і тактичного приладдя від українських виробників.

Залишаю реквізити рахунку БО «Благодійний фонд «Омріяна Країна»:

Отримувач: БО ОК ФОНД, код: 38703503

Рахунок IBAN: UA223052990000026007046225793 АТ КБ «ПриватБанк».

Призначення: на благодійну діяльність

Вперед до перемоги, нація нескорених!

👍ПодобаєтьсяСподобалось5
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Ех, хотілось би звісно аби в нашій країні не було причин займатись такими справами але причини нажаль є, тож волонтери — то мегакруті люди в моїх очах. Бережіть себе і велике дякую.

Підписатись на коментарі