Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Кар’єрний шлях. Як я працював у різних типах IT-компаній, включаючи FAANG, і чому повернувся до України

Всім привіт. Мене звуть Сергій Маяков, я технічний директор продуктової IT-компанії Newage. У цій статті хочу поділитися нюансами роботи у різних типах IT-компаній, з власного досвіду розповісти про плюси та мінуси.

Зараз складний час, і перед багатьма інженерами постає питання пошуку роботи / перекваліфікації. Сподіваюся, що моя історія допоможе комусь зробити правильний вибір.

В IT за покликанням

Я вірю, що по-справжньому успішним можна стати лише тоді, коли захоплений своєю справою. Тому щиро раджу всім початківцям в IT прислухатися до себе перед тим, як вибрати спеціалізацію.

Вже багато років довкола українського IT чимало хайпу: всі ці розмови про те, як багато платять програмістам та який низький поріг входу у професію. Справді, з огляду на українські ціни та можливість вести діяльність через ФОП робота програмістом виглядає дуже привабливо. Якщо говорити про рівень життя, то програмістом найбільш вигідно працювати в Україні чи у США.

Але не варто вибирати цей шлях лише заради грошей. Ти не стаєш інженером, закінчивши курси за пару місяців: робота в IT (та й не тільки) — це постійний розвиток. Ніколи не настане момент, коли ти «довчився». Якщо готовий постійно розвиватися протягом кар’єри, завжди докопуватись до суті проблеми, аналізувати та шукати недоліки й отримувати від цього кайф, вітаю, — ти нашої крові.

Якщо ж відчуваєш, що це не зовсім твоє, — IT не обмежується тільки інженерами: можна розглянути як спеціалізацію бізнес-аналіз, проджект- й продакт-менеджмент, дизайн та багато іншого, що підходить більш творчим людям. І поріг входу, до речі, значно нижчий.

Зараз більшості навчальних курсів передують ознайомлювальні безплатні вебінари. Запишіться на декілька, послухайте й оберіть професію, у якій дійсно хочете розвиватися. Не покладайтеся на спонтанні рішення і пам’ятайте, що у будь-якій справі успіх можливий тільки при повному заглибленні та віддачі на всі 100%.

Для мене вибір IT-професії не був питанням тренду. Мені було по-справжньому цікаво з того моменту, як у віці 6 років я повністю розібрав свою 8-бітну приставку «Сюбор», намагаючись зрозуміти, як вона працює.

Потім я самостійно вивчив Basic задовго до вступу в КПІ. В інституті одразу вибрав Java як основну мову, хоча в далекому 2007-му вона не була такою популярною.

Мене драйвило програмування, було цікаво розумітися на нюансах нових технологій, і я вірю, що саме цей драйв відіграв важливу роль.

Досвід роботи в Україні. Що я зрозумів про відмінності міжнародного продукту, аутсорсу і стартапу

Моєю першою серйозною роботою стала посада Android-розробника в продуктовій компанії Samsung. До цього я 3 роки працював адміністратором, завдяки чому трохи прокачав базові знання «Лінукса» й мереж.

Час у Samsung дав мені нереальний досвід та професійний розвиток. Саме тут я навчився презентувати ідеї, захищати їх, вибудовувати процес розробки та керувати реалізацією проєкту у команді.

Обираючи роботу в міжнародній продуктовій компанії, важливо бути готовим до активної взаємодії у команді, розвитку навичок презентації, постійної концентрації на питанні корисності того чи іншого функціоналу кінцевому користувачеві. Також бувають ситуації, що продуктова фіча стає неактуальною та/або сам проєкт теж втрачає актуальність.

Наступним значущим етапом моєї кар’єри була робота в українському аутсорсі.

Спочатку я приєднався до невеликого аутсорсу на проєкт для одного з банків Америки (на момент закриття в аутсорсі були зайняті 300 осіб).

Проєкт та стек, як і в будь-якому банку, були дуже консервативні. Відразу скажу — на цьому проєкті був побудований грамотний менеджмент з усіма приємними наслідками: відсутність гарячки та овертаймів, завжди задоволені клієнти та співробітники, лояльні стосунки з керівництвом, прозоре кар’єрне зростання. Але у 2014 році, коли почалося воєнне вторгнення росії в Україну, клієнт вирішив мінімізувати ризики та вибрав аутсорсера з Індії.

Після цього я перейшов до великої міжнародної аутсорсингової компанії. У масштабному аутсорсі всі процеси вибудовані, є чітка взаємодія на кожному рівні: новачків грамотно і поступово вводять до компанії та проєкту, працює програма особистого розвитку, є проджект-менеджер і менеджер, який стежить за тобою і сприяє твоєму розвитку. А ти просто працюєш, дотримуючись встановленого порядку.

Виходячи з мого досвіду, перевага роботи в аутсорсингових компаніях — передбачуваність процесів та побудована взаємодія із замовником. За правильної організації ти завжди знаєш, що від тебе вимагають і що маєш робити. Жодних відхилень від заданого курсу. Загалом комфортність роботи залежить від того, наскільки пощастило з клієнтом та на якому етапі проєкт.
Однак, у такому підході є і зворотна сторона — можливості розвитку у межах свого проєкту обмежені. Навіть якщо ти робиш більше, ніж потрібно, найчастіше це нікому не потрібне. Замовник платить за визначений обсяг робіт.
Ти можеш змінювати проєкти, але ситуація глобально не зміниться. Є замовник — він платить компанії fixed rate, за який тебе продають, а ти отримуєш із цього певний процент.

Тому я почав шукати можливість потрапити до компанії, де б довелось робити все: бути й адміном, і девопсом, і архітектором, і проджект-менеджером. У 2016 році я вибрав Newage — тоді це був продуктовий стартап у чистому вигляді: невелика орендована кімната як офіс, кілька людей у ​​команді, ніякі процеси ще не побудовані. Було тільки якесь загальне бачення, як зробити продукт, бажання розвивати ці ідеї й дуже заряджений колектив, націлений на результат.

Працюючи як техлід/ тімлід, я наймав спеціалістів, розширював команду, приймав архітектурні рішення. Мав практично повну свободу щодо технічного розвитку продукту, чого мені так не вистачало на попередніх місцях.

Про роботу в стартапі можу сказати, що вона навряд чи підійде тим, хто звик до чітких і налагоджених процесів, порядку та впевненості в завтрашньому дні, хто віддає перевагу розміреній роботі.

Будь-який стартап — це завжди шлях у невідоме. Ти не знаєш, що станеться наступного моменту, але маєш швидко переформатуватися під ситуацію і придумати елегантне рішення. Проте саме стартапи стають ідеальним місцем для тих, хто прагне різнобічного розвитку.

Досвід роботи в Amazon в Канаді: зміна поглядів на підходи до IT

Думаючи про особистий розвиток у професії, я прагнув навчатися у найкращих і взяв собі за мету потрапити в FAANG. З 2012 року цілеспрямовано проходив співбесіди до Amazon, Goolge, Disney та Microsoft, щоб переїхати до США. Але то з фідбеком були складнощі, то кілька років поспіль не міг отримати американську візу навіть за наявності оферу.

Переїзд малювався мені на тлі можливості їздити на пікапі в ковбойському капелюсі, жити у двоповерховому будинку посеред зеленого моріжка, дихати повітрям вільної Америки, — та склалося інакше.

Якось я пішов на співбесіду до Amazon Canada та через 24 години отримав дві круті пропозиції до різних команд. Кілька місяців зайняла підготовка документів, і я опинився в Канаді.

Проєкт, до якого я приєднався, був пов’язаний з високотехнічною частиною Amazon, що пов’язувала всі віртуальні покупки з фізичними речами на складах в усьому світі. Це був крутий досвід роботи з гігантською розподіленою високонавантаженою системою з найсуворішими SLA.

Перше, що мене найбільше вразило в Amazon, — масштаб. Загальна кількість співробітників компанії на той момент становила близько 500 000 людей. Сервіси, точки продажу, команди, склади — все це було розподілено по світу. І потрібно було організовувати безперебійну роботу всього процесу (від оформлення замовлення на сайті до завантаження посилки в машину), оскільки найменший збій порушить роботу цілого ланцюжка і призведе до затримки наступних посилок.

Я зрозумів, що якщо раніше зосереджувався на результаті, то тут фокус маю тримати на процесах. За умови організації процесу, логічного та зрозумілого всім учасникам, команди можуть працювати самоорганізовано та автономно у будь-яких ситуаціях — навіть у масштабі десятків тисяч співробітників проєкту та сотень тисяч сервісів.

Я став активно вивчати та розвивати Site Reliability Engineering — практики, які зародилися в Google та Amazon. SRE-практики допомагали в побудові дійсно надійних систем будь-яких масштабів і складності (це охоплює SLA з availability, durability, correctness, throughput, freshness, latency, quality та багато інших).

Коли в проєкті 10-50 сервісів, це не виглядає великим челенджем, але при масштабах у тисячі разів більше картина стає цікавішою та складнішою. Чого варте лише завдання з дотримання між кросконтинентальними дата-центрами distributed consensus, користуючись яким, працюють багато систем.

Я детально аналізував зростання світових IT-гігантів, щоб зрозуміти, як їм вдається (а комусь і не вдається) підтримувати та розвивати високонавантажені розподілені системи із сотень тисяч сервісів, при цьому забезпечувати належну якість продукту та гарантувати високий рівень доступності. Без цих практик під час масштабування проєкту складність підтримки та розвитку зростають експоненційно до збільшення команд та сервісів.

Робота в Amazon мене багато чого навчила, у тому числі правильно аналізувати помилки та реагувати на інциденти. Наприклад, там я регулярно був onCall (чергував). У цьому процесі треба моніторити працездатність усієї системи, за яку відповідає твоя команда.

Масштаби системи та інфраструктури колосальні навіть у рамках команд, і за відсутності бездоганних підходів до моніторингу та алертингу ефективний контроль був би неможливим. Якщо десь — у будь-якій точці світу і в будь-який час — щось відбувається, у тебе є 15 хвилин на реакцію до ескалації. Потрібно визначити проблему, продумати план дій і, щоб запобігти наслідкам, дати вказівки іншим співробітникам (якщо розв’язання проблеми не у твоїй зоні відповідальності), які теж розкидані світом.

Коли ти залучаєш людину з іншої команди та говориш про якусь серйозну проблему в її домені, необхідно за кілька хвилин надати всю значущу інформацію. А це неможливо, якщо не вмієш максимально чітко, коротко і послідовно висловлювати свої думки.

Після «гасіння пожежі» починався детальний розгляд проблеми, щоб вона не повторилася, і цей аналіз іноді сягав моментів найнижчого рівня.

Перші такі чергування були дуже стресовими, особливо коли кілька проблем з’являлися уночі й одночасно. Спочатку, оскільки знаєш ціну даунтайму, від спрацьовування пейджера пульс підстрибував до небес, але поступово вироблялися чіткість і холоднокровність в аналізі проблеми будь-якого масштабу.

Робота в Amazon дала мені можливість зрозуміти важливість організації процесу та взаємодії команд, а не тільки чистоти коду та дотримання архітектурних патернів.

Чому я повернувся до продуктової компанії в Україну

Через кілька років в Канаді я зрозумів, що таке життя мені та моїй сім’ї не підходить. Колосальне зростання цін на нерухомість та «інша» медицина стали основними факторами.

Так, тих, хто вважає, що в Канаді найкраща та безплатна медицина, я розчарую. Вона в більшості випадків дійсно безплатна, але загалом канадська система охорони здоров’я підходить людям з хорошим здоров’ям та дуже міцними нервами.

Та й на поточній роботі я багато чого навчився — настав час рухатися далі. У мене був вибір: нарешті втілити давню мету і переїхати до США, влаштувавшись у якийсь перспективний стартап, або повернутися додому.

Чому не FAANG? Безумовно, організованість, передбачуваність та впевненість у завтрашньому дні й цікаві челенджі роблять FAANG все ще привабливими. Але варто розуміти, що зростання, яке спостерігалося останні 12 років, зараз йде на спад, і акції (а половину ЗП платять саме акціями) навряд чи дорожчатимуть у 10-20 разів, як це було останні 10 років. Відповідно, перспектива не така яскрава, як раніше, особливо якщо ви хочете в найближчому майбутньому придбати нерухомість в США або Канаді.

Так я вирішив повернутися до України й прийняв офер Newage на позицію СТО. На той момент компанія значно зросла: отримала нових клієнтів, створила кілька нових продуктів.

Також зізнаюся, що особисто мені більше підходить робота у менш бюрократизованих компаніях. Дуже зручно, коли майже будь-яке питання можна вирішити в найкоротший термін, без десятків мітингів і тривалого листування.

Занадто бюрократизовані процеси пригальмовують швидкість команд або взагалі «гасять» ініціативи, які дуже часто є тригером розвитку. Я прихильник живіших та гнучкіших процесів.

Ми часто проводимо proof of concept або A/B тестування, щоб прийняти те чи інше рішення та оцінити його ефективність. Адже не завжди можна заздалегідь усе передбачити, а інвестувати багато часу у детальний аналіз і ресерч іноді менш ефективно, ніж перевірити ідею у «бою».

Звісно, це не було б можливим без належного рівня observability, який є невіддільною частиною SRE-підходів.

Зараз у компанії я активно впроваджую SRE-практики й вибудовую процеси, здатні масштабуватись. Ми приділяємо багато уваги відпрацюванню таких речей, як capacity planning, incident analysis/ root cause analysis, monitoring and alerting, development vs best practices.

Наприклад, на всіх наших великих проєктах, де працюють сотні сервісів, є SRE-борд, який показує стан усієї платформи та кожного її компонента, включаючи мережу, у максимально зручному та зрозумілому вигляді.

На бордах виведено лише ключові метрики, щоб протягом 10 секунд можна було зрозуміти, чи є проблема, де саме (у деяких випадках — і в чому причина) та простежувати транзитивні залежності систем. Таким чином ми в рази спрощуємо та прискорюємо аналіз й реакцію на інциденти.

Що стосується самих інцидентів, у нас є спрощена практика postmortem/ correction of error. Якщо стався серйозний інцидент, потрібно провести детальний аналіз (5 Why’s), щоб докопатися до суті, оцінити втрати, прийти до екшн айтем, які потрібно виконати для виключення інциденту в майбутньому. Все логічно та просто.

За мірками бізнесу Newage зараз — молода компанія в процесі розвитку. Але ті підходи та практики, які поступово впроваджуються, є ключовими на шляху до встановленого SLO та покращення наших продуктів до максимально якісних й конкурентоспроможних. Я впевнений у правильності свого вектора розвитку та бачу багато перспектив.

Особисті висновки про продукт vs аутсорс

У розповіді про власний кар’єрний шлях я постарався виділити плюси та мінуси роботи в різних ІТ-компаніях.

Мені робота в мульті- або монопродуктовій компанії в Україні здається найкращим вибором для розвитку як інженера, тому що:

  • у продуктовій компанії більше можливостей впливати на архітектуру та вибір технології;
  • дуже заохочується особиста ініціатива;
  • немає такої великої залежності від замовника та його настрою, як в аутсорсі;
  • більше можливостей експериментувати та впроваджувати цікаві фічі;
  • компанія найбільше зацікавлена ​​у твоєму розвитку. Адже вона заробляє не перепродажем тебе чи сервісу з розробки, а завдяки якості та розвитку продукту, отже, має сприяти всім можливим способам його вдосконалити.

У поточних реаліях, вибираючи компанію, я б ще звертав увагу, як вона поводилася в перші місяці війни: чи були звільнення, як підтримували співробітників, чи були (й залишилися) клієнти в росії?

*****

Я повернувся до України за кілька місяців до війни. Раніше уявляв себе громадянином світу і вважав, що жити й працювати можна будь-де. Але поки мешкав у Канаді, зрозумів, що є невидимі нитки, які пов’язують мене з Україною.

І зараз, попри все, я радію поверненню. Проживаючи всі події воєнного часу тут, знаю, що я у своїй країні та серед своїх людей.

Мені подобається ставлення українців до роботи чи іншої справи, яку вони вважають для себе важливою: віддаватися всією душею, працювати на максимумі власних можливостей.

Я відчуваю цей ритм, ми на одній хвилі. І маємо все, щоб зробити майбутнє таким, яким самі захочемо.

Мені зараз як ніколи близькі рядки Мирослава Вересюка: «Гадаєш, ти мене образив, коли бандерівцем назвав? Скажу тобі на це одразу — я ним не був! Тепер вже став!»

👍ПодобаєтьсяСподобалось44
До обраногоВ обраному7
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Автор повернувся в Україну, бо в Торонто дуже дорога нерухомість, а інших міст в Канаді нема. А ще погана медицина, а я так розумію, що автор постійно хворіє.

Поки читав про Амазон, то було відчуття шо я тупий баран, який просто муває таски та по доброму заздрив що людина має такий крутий експіренс.
І що я бачу в кінці? Повернення в Україну задля роботи в стартапі ім’я якого я прочитав вперше.
Який наймає програмістів в Україні бо перш за все вони дешевші.
А все тому що квартиру в Ірпіні можна швидше купити.
Аплодую стоячи!

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

у каждого свой путь и свои приоритеты. Согласен про медицину, обычно люди не привыкли ждать по 3-4 месяца МРТ, по 8-9 месяцев на прием к специалисту, платить по 50 долларов за вызов скорой и ждать по 5 часов в емердженси. Но с другой стороны эти правила распространяются на всех — богатых, бедных, черных, желтых, белых, молодых и старых. Сколько бы у тебя не было денег, ты просто не можешь сделать прием раньше. Плюс тут не ставят всяких абстрактных диагнозов типа ВСД и вертоцерибральный синдром, которые существуют только у нас. Лечат только когда что-то диагностируют. По поводу недвижимости в Украине привыкли что за год-два можно ИТ-шник может купить квартиру под киевом при этом не залазя в кредит. Тут немного по-другому — покупка недвижимости это долгосрочный проект на 15-30 лет с учетом наличия стартового капитала. Из своего опыта скажу что живя в Торонто и работая в Амазоне через 3-4 года можно накопить достаточно сбережений чтоб взять ипотеку на дом в ГТА. При рациональной экономии, в зависимости от состояния экономики и фондового рынка выплатить ипотеку полностью вполне реально в течении 7-13 лет при наличии рамок зп на уровне тех что в Амазоне сейчас. По акциям тоже есть ньюанс — конечно плохо что за последний год они просели в 2 раза, но есть другой пример когда между 2017 и 2021 они выросли выросли в 4 с половиной раза.

При рациональной экономии, в зависимости от состояния экономики и фондового рынка выплатить ипотеку полностью вполне реально в течении 7-13 лет при наличии рамок зп на уровне тех что в Амазоне сейчас.

15 років працювати в амазоні щоб купити житло?
Ще й економити...
Чого в Канаді таке дороге житло? Там ж не силіконова долина

не в Канаді, а в Торонто і Ванкувері, там на ринку житла взагалі хвора ситуація.

В остальных местах тоже цены не соотвествуют заработкам, там в целом по стране один из самых низких уровней доступности жилья среди развитых стран.
Скажем в том же Галифаксе за последних 3 года цены почти удвоились. Норм мест с относительно доступным жильем почти нет. Сейчас таким принято считать Альберту (Калгари + Эдмонтон)

Норм мест

З того і треба було починати :)

Але все таки є — Альберта і Квебек.

Альберта і Квебек

Кому и кобыла невеста ©

Не, ну з таким підходом можна і казати, що в ЮК житло недоступне, бо в Лондоні не купиш, Німеччині не доступне, бо в Мюнхені не купиш, в Нідерландах недоступне, бо в Амстердамі не купиш і т.д :)

ну з таким підходом можна і казати, що в ЮК житло недоступне, бо в Лондоні не купиш, Німеччині не доступне, бо в Мюнхені не купиш, в Нідерландах недоступне, бо в Амстердамі не купиш і т.д :)

Так тут не говорять про особняк в місті чи про елітні квартири з басейнами.
Якщо айтішник з топ компаній не може купи собі звичинайну двокімнатну квартиру то ІМХО щось не так з ціною)

Не може купити в Торонто і Ванкувері. Ванкувер + Торонто! = Канада.

Ванкувер + Торонто! = Канада.

FAANG != галера)
У селі хату можна купити за 10000$ але село не != Україна)

Я ніби вище навів два приклади не сіл, де спокійно можна купити хату, але кожен бачить що хоче :)

Калгарі ціни також полетіли (мабуть тому, що Ванкувер і Торонто вже нікуди вище), а про Квебек, там є свої приколи.
Я розумію вашу точку зору, але не кажіть що не бачите проблеми :)

Десь далеко на півночі вам мабуть безкоштовно дадуть житло і ще доплатять за те що ви туди переїдете. Факт в тому, що все бізнес життя в Вакувері, Торонто і Калгарі, тому так, Вакувер і Торонто ~= Канада.

Факт в тому, що все бізнес життя в Вакувері, Торонто і Калгарі

Факт в тому, що все бізнес життя Великобританії в Лондоні.
Факт в тому, що все бізнес життя Нідерландів в Амстердамі.
Факт в тому, що все бізнес життя Швейцарії в Цюриху.

Ну і так далі :)

Ми можемо довго ходити по колу, але ситуація в Канаді не унікальна. Але загалом мені плювати, то вже не мої проблеми дорогого житла в тих містах :)

ситуація в Канаді не унікальна.

Да нет таки уникальна огромный пузырь на рынке недвижимости за последние 4 года достиг небывалых масштабов

www.ubs.com/...​-estate-bubble-index.html

Ті ж міста, які я згадував раніше, деякі пару раз — Амстердам, Цюрих, Мюнхен...

Так тут оно везде включая Калгари и виниппег и Галифакс и даже PE...

Лол, а що вже з вінніпегом не так? Ні, ну те, що це дира і так зрозуміло, але ціни на житло там цілком притомні.

І так, це є також факти :) І так, ситуація в Канаді не укнікальна. Я б навіть сказав би, що не знаю розвиненої країни де це не було б проблемою.
Але сенс в тому що є проблема, від якої можна відхреститися (бо в селі ж можна купити хату за безцінь), а можна говорити і привертати увагу (що є кращою позицією, як на мене).

Я б навіть сказав би, що не знаю розвиненої країни де це не було б проблемою.

Now we are talking :)

Але сенс в тому що є проблема, від якої можна відхреститися (бо в селі ж можна купити хату за безцінь), а можна говорити і привертати увагу (що є кращою позицією, як на мене).

Так а що тут говорити? Ринок порішає. Поки є люди, які готові купувати житло в Торонто і Ванкувері по теперішніх цінах — нічого не зміниться.

Є китайці які вимивають бабло, камон. Іх заборонити і все за декілька років «порішається» (мабуть, а може й ні), але все ж, на це треба політична воля, ринок сам не зможе.

Заборонити покупку житла для певної національності? мммм :)

не національності, не перекручуйте. Те що зараз «інвестори» в основному китайці це факт.
Є потуги ввести додатковий податок для не-резидентів, але це пшик, як на мене.

Те що зараз «інвестори» в основному китайці це факт.

Факт. І? Заборонити продавати китайцям? :)

«Инвесторы» были все кто мог взять моргидж по низким ставкам не только китайцы

уже запретили покупать людям без внж. посмотрим, какой будет эффект, я не особо верю в него. Азиаты будут по-прежнему без проблем покупать на своих родственников.

Вы думаете, что так сложно построить кучу дешевого жилья из досок и ваты или даже железа и бетона во второй по величине стране мира с населением меньше Украины? Типа земли не хватит всем? ее хоть попой жуй. Все как и в Калихорнии и других местах Северной Америки с дурацким зонированием и прочим бредом из 19го века. Факт в том, что хозяевам жилья в Канаде выгодно нынешнее положение дел, можно на пенсии неплохо продать свою крысиную нору и свалить во Флориду.

Ринок порішає. Поки є люди, які готові купувати житло

Рынок греют «инвесторы» в надежде на продолжение роста цен.
www.cbc.ca/amp/1.6685427 (пример абсурда)

Факт в тому, що все бізнес життя Нідерландів в Амстердамі.

Нiт, в Ранстадi

Не здивований, що згадані мною Німеччина і Нідерланди в списку.

Польщу мабуть теж рівняли по цінах одної Варшави :)

150% инкам в Канаде? Средняя цена дома 700к.

The ratio measures the development of housing affordability and is calculated by dividing nominal house price by nominal disposable income per head, with 2015 set as a base year when the index amounted to 100. Index value of 120, for example, would mean that house price growth has outpaced income growth by 20 percent since 2015. Overall, house prices grew faster than incomes in most of the countries.

Так в одном списке Чехия и Канада ничего что стартовая позиция разная ? (соотношение к доходу на 2015 год ) сейчас надо в Канаде платить моргидж 30 лет получается вот прикинь если тебе 35?

house price growth has outpaced income growth

не имеет значение где, сравниваются цифры для каждой страны отдельно

Да я понимаю, я про доступность говорю в абсолютном измерении, а не в относительном

Я когда-то встречал статью что в Северной Америке среднее время за которое люди выплачивают ипотеку составляет около 23 лет. Многие особо не парятся с досрочными погашениями. Но в целом если на это посмотреть так что ты покупаешь через 3-4 года дом с небольшим участком и последующих 23 лет платишь за него аренду которая не поднимается каждый год, то в принципе это не самый плохой вариант с учетом инфляции и последующих индексаций зарплат. Главное чтоб за эти 23 года лидер соседнего государства со своим народом не тронулся умом и не пошел на тебя войной.

Кстати, в Канаде, в отличии от Штатов, нет фикс рейта на весь срок ипотеки, максимум на 5 лет. Так что у многих в связи с ростом процентов «аренда» очень даже выросла

Fixed на 5 лет — это самый распространенный вариант с наименьшими процентами, потому его обычно все берут в Канаде. В целом банки имеют опции и на 30 лет, но обычно они требуют от 20% первого взноса, при этом процентная ставка для таких займов значительно больше, что критично особенно на начальной стадии ипотеки

Это не совсем так.
В Штатах ваш фикс рейт прописан на весь срок ипотеки, например на 30 лет. В Канаде если у вас фикс рейт на 30 лет у вас есть период, на который он фиксируется (обычно 5 лет) и потом он пересматривается на следующий период.

wowa.ca/mortgage-rates
Canada vs. USA Mortgage Terms
Canada’s mortgage term lengths are relatively short when compared to mortgages in the United States. The most common mortgage in the U.S. is the 30-year fixed mortgage, which means that homeowners don’t need to renew their mortgage for the entirety of their amortization. This is a large departure from the Canadian mortgage market, where homeowners expect to renew and renegotiate their mortgage rates often.

Да, Вы правы, я этот вопрос сильно не изучал, но просмотрев варианты (rates.ca/mortgage-rates/toronto) оказывается что 10 лет — максимальный срок на который можно фиксировать ставку. Видимо изначально перепутал с общим сроком аммортизации

Ще треба врахувати що ІТшиники, медики та інші топ виплачують сильно швидше ні ж в середньому. Середня зарплата в США 46к тоді як сінйор (на якого тут всі орієнтуються) легко получає 200+к.

проблемы с жильем появились относительно недавно — не за долго до ковида и во время его процентные ставки по ипотеке упали ниже 2-х процентов. В итоге многие брали дополнительные кредиты и сдавали жилье в аренду что перекрывало почти всю оплату по займу. Некоторые даже просто покупали в качестве инвестиции, в связи с чем с этого года ввели налог на пустое жилье. Все это в итоге надуло пузырь и в Торонто цена на дома за 2 года вырости на 300-500К. Сейчас этот пузырь сдувается, так как ставки дошли до 6-7% и никто брать жилье не хочет под такой займ. Я думаю через полтора-два года ранок немного стабилизируется и в этот момент опять начнут появляться более менее нормальные варианты под реальные проценты

Який я афігенний так як багато чого навчився там і сям. А ось яка афігенна у мене компанія.
Окей, ясно

Забув — в Канаді погана медицина та дорога нерухомість. В США не так-то багато й платять.
Записав.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

I agree with TS.. for almost the same reasons we left Canada and going to land in Ukraine, once things are settled

доу тепер — нильня

Always has been. Тут просто чемпіонат із спортивного ниття. Є прям такі монстри...

Так увесь сир в тому, що тези щодо «аставаца» пишуть ті, хто поїхав, бо в Україні хоч погано, але жити можна, у той час як табір пропаганди за виїзд роками ниє як тут, в Україні, погано, і в той же час ганчірками, попередньо змоченими відхожим розчином, не виженеш. Якесь обопільне садомазо.

ха) влучна термінологія)

обопільне садомазо
Через кілька років в Канаді я зрозумів, що таке життя мені та моїй сім’ї не підходить. Колосальне зростання цін на нерухомість та «інша» медицина стали основними факторами.

Даже не знаю как в Канаде люди выживают...
Наверно нервные все, больные или при смерти.

Спасибо интересная статья.
Удачи в начинаниях!

Дякую за чудову статтю, цікавий досвід.
Бажаю автору подальшого розвитку на батьківщині!

Поки читав про Амазон, то було відчуття шо я тупий баран, який просто муває таски та по доброму заздрив що людина має такий крутий експіренс.
І що я бачу в кінці? Повернення в Україну задля роботи в стартапі ім’я якого я прочитав вперше.
Який наймає програмістів в Україні бо перш за все вони дешевші.
А все тому що квартиру в Ірпіні можна швидше купити.
Аплодую стоячи!

Тобто якщо є крутий експірієнс то не можна повертатись в Україну?

Можна, чому ж не можна.
Але навіщо?
Працювати в незрозумілому стартапі, який тебе найняв тому що ти дешевше тамтешнього джуна?
Чи не дайбоже в умовному софтсерві, хай навіть і делівері менеджером якимсь.
Ну така собі мотивація.

Що не так з працювати делівері менеджером в епамі наприклад?

Делівері менеджер — це той чувак, що суші приносить?

Та все так, тільки що люблять з усих боків при тому що зп не завжди вище ніж у програміста.

Але навіщо?

Йому може подобатись життя у Києві та Україні — оточення, рідні, природа, їжа.

Рідні. Це єдина серйозна причина. Природа, їжа — все це в Канаді є, навіть більше.

Ні, не все є — у нього може бути свій сад з овочами та фруктами. У цьому випадку будь які порівняння не мають сенсу ))

сейчас тебе расскажут, что все везде одинаковое

хотя это как с любимым человеком. вроде у всех есть две ноги, две руки, голова и пыцька, но все таки любимый человек только один и другого не надо

любимый человек только один и другого не надо

ну це кому як :)

сил на всех не наберешься )))

але тре прагнути!

стань моряком или пилотом)

або проституткою?

Знакомая в Австрии пробила местных эскортников. Там таки есть погромисты по основной профессии)

Знакомая в Австрии пробила местных эскортников. Там таки есть погромисты по основной профессии)

Как скучно я живу :(

была в молодости знакомая с подработкой в этой области. у них там даже врачи есть. типа это dark side у них такая и надо ей дать тоже возможность для реализации

То у них хобби такое.

один основний, і ще три-чотири ненапряжних на удальонці :)

один основний

Ти мене лякаєш, то все тлетворні євро-віяння :)

і ще три-чотири ненапряжних на удальонці :)

для души!

что все везде одинаковое

та могут сколько угодно доказывать, но у меня есть ребенок с кожными высыпаниями — прекрасный детектор качества еды )) :’(

по поводу еды — я уже ничего не понимаю
8 лет в Дойчланде, все годы хожу красна девица — то ли экзема, то ли аллергия. не знаю на что, к дохтору ходила, сказал наверное Fruchtzucker раз после черешни лицо становится цвета этой самой черешни

после 24022022 нервы сдали, забила на все, с тех пор только бухаю (вино это тот же Fruchtzucker), ем денеры, пиццу, мороженое, пару литров колы или энерджи в день маст хэв

аллергия/экзема прошла, даже шрамы затянулись
не во что теперь не верю

после 24022022 нервы сдали, забила на все, с тех пор только бухаю (вино это тот же Fruchtzucker), ем денеры, пиццу, мороженое, пару литров колы или энерджи в день маст хэв

Ух, это ж сколько км в день надо пробегать-проезжать на велосипеде!

каллораж ограничиваю и бывает дни, когда только алк и кола

по поводу еды — я уже ничего не понимаю
8 лет в Дойчланде, все годы хожу красна девица — то ли экзема, то ли аллергия. не знаю на что, к дохтору ходила, сказал наверное Fruchtzucker раз после черешни лицо становится цвета этой самой черешни

В мене було те саме, і саме в Німеччині почалося. Пройшло після того, як місяць користувався кремом і милом проти кліща Demodex. Але не знаю, чи саме засоби допомогли, чи просто саме пройшло. Пояснень немає, бо якщо то були засоби, то чому кліщ не повернувся?

слышала не раз, что по приезду такое бывает, но обычно проходит само через какое то время. у моего бывшего мужа прошло через год само. а у меня стало только хуже, пошло на пальцы, ладони. а теперь, когда питаюсь какой то хренью тоже все прошло. у родителей вот сейчас вообще ничего такого, нормальная кожа.

В мене було те саме, і саме в Німеччині почалося.

Те що вам не розкажуть про Німмеччну — там є%ало стає як буряк (сорі за каламбурчик) :)

Це єдина серйозна причина

нам конечно всем виднее, что серьезно чуваку, а что нет )

Можна. Але це не раціонально. Особливо в поточній ситуації. Це як довго планувати відпустку, купити всі готелі, квитки на літак, а в останній момент не поїхати, бо сумно розлучатися з домом. Автор прийняв ірраціональне рішення (і я певен, у нього були на те причини), але намагається цого якось раціонально обґрунтувати.

Багато народу приїхало навіть х закордону воювати, це теж ірраціонально ?

Він же не воювати приїхав. А багато хто приїхали незадовго до війни розповідаючи які вони патріоті і як класно в Україні, а як тільки війна так відразу до Польші повтікали.

так відразу до Польші повтікали.

І що не повертаються ?

А багато хто приїхали незадовго до війни розповідаючи які вони патріоті і як класно в Україні

А багато хто поїхав і розказує, як погано в Україні.

Є ті, хто дуже полюбляє саме воювати.
Вони ідуть у різні місця, не тільки в Україну.

Я от коли читав про Амазон — дуже жалів автора. Після ось цього:

Якщо десь — у будь-якій точці світу і в будь-який час — щось відбувається, у тебе є 15 хвилин на реакцію до ескалації

мені здається що не тільки в безіменний український стартап можна повернутися, а, не знаю, вантажником в АТБ чи оператором Нової Пошти — і будеш радий таким змінам у кар’єрі. Ну тому що куди вже гірше жити, ніж так?

Так. Але за це непогано платять. Це дає гарний буст кар«єрі. Після такого досвіду співбесіди проходяться легко, для кандидата з таким бекграундом відкрито дуже багато можливостей в гарних компаніях, куди, як правило, не беруть людей з вулиці. Інша справа, що не варто доводити себе до стану, коли «краще вже вантажником в АТБ».

онкол зараз, нажаль, у всіх достойних компаніях. це невід’ємна частина сервісів. якщо вже так боїшся онколу, то тобі дорога в гівно-компанії і працювати з дибілами.
Але насправді воно не так страшно як автор пише, 15 хв це не «порішать» проблему, а включити лаптоп чи з телефона підтвердити отримання визову і почати дивитись, що відбувається.
В перші пару ротація, чи коли ще зелений новачок, то воно стресово, потім все простіше, not a big deal 90% of time. Ну і в різних командах онкол різний, якщо принципово це напрягає то можна підшукати команду з більш розслабленим онколом.

а то зараз напридумують міфів про жахливі умови праці в фаангах. он в Києві їхать на работу крізь затори через їб""чий подол по їб"""чим дорогам з нахабними водіями — оце жопа. Краще вже онкол.

В перші пару ротація, чи коли ще зелений новачок, то воно стресово, потім все простіше, not a big deal 90% of time.

Потом все не проще, потому что во-первых, приходит понимание какое количество предотвратимых проблем будят тебя в 3 ночи, во-вторых, приходит понимание как и кто эти проблемы создает.

А поначалу как раз збс, проснулся ночью, адреналин подскочил, чувство почти как у супермена, из своей теплой кровати спасаю мир.

он в Києві їхать на работу крізь затори через їб""чий подол по їб"""чим дорогам з нахабними водіями — оце жопа.

ото в епоху повсюдного ремоута таким лякати, ліл

Онколи для людей без хобі. І без життя в цілому. З он колом з ескалацією в 15 хвилин не можна елементарно сходити в басейн чи на масаж, в спортзалі на біговій доріжці маєш постійно перевіряти нотифікації, можна забути про походи вихідного дня. Та навіть коли виходиш прогулятися в парк, необхідність взяти з собою рюкзак з ноутом і щось там робити (навіть потенційно) персонально у мене викликає бажання звільнитися з такої контори. Персонально я сприймаю весь час, який мені можливо доведеться працювати, як робочий, а з графіком 16/7 я швидко вигораю.

Робота то така штука для людей без хобі і без життя. Не можна елементарно сходити в басейн чи на масаж коли в команди дейлік. Ужас!

А стосовно околів. Вони в команді відбуваються по черзі. Тому не так страшно. Тим більше коли і так платять 200-300к+ в рік.

У нас на попередній галері були онколи. Нічого страшного і капало додаткові 250 баксів в місяць.

онкол раз в 2 місяці чи близько того на тиждень чи половину. бляха муха один похід пропустиш за два місяці. звісно це все ж трохи напрягає, але казати, що не можна займатись хобі ну взагалі — це якась маячня.
онкол це не значить що ти кожну хвилину працюєшь. коротше, що тут пояснювати, про онкол ви тільки трохи чули «па телевізору» в стилі «не читав але засуджую»

Достаточно что ты на онколле должен с собой ноут таскать. Это уже херня.

Онколл це зло, якщо раз на два місяці на тиждень(пів?) то не вірю. Бо це означає що у вас 10 девів (одної спеціалізації) в команді.

Сам на онколі був два роки (2 тижні кожних 1-2 місяці), спочатку напряжно, потім привикаєш. А коли змінив роботу то офігів який я був лох. Ноут носити не треба, ввечері/вночі ніяких дзвінків коли в тебе мала дитина плаче, про роботу в позаробочі години не думаєш, не відкриваєш ноут забившись в куток коли якась паті.
Зранку в 9 ноут відкрив, в 5 ноут закрив (тоді ще й в офісі залишав). І все, голова вільна.
Причому що і так нічого не пофіксаєш за ніч.

млять, «не вірю», «10 девів (одної спеціалізації)»... що за дичину ти втираєш.... з ким я балакаю, ніби з Васею з села, веслай далі в гівно-конторах...

веслай далі в гівно-конторах...

І тобі удачі на гівно-позиціях з онколом))

Я 5 лет с онколами провел. По пунктам могу рассказать.

Во всех серьезных командах, у которых есть Tier0/Tier1 сервис, oncall всегда 2 человека — primary и secondary. В особо запущенных случаях еще и третий. Если хочешь сходить в бассейн, пишешь своему secondary — возьми на себя такой-то час, в таблице меняешь кто oncall и идешь себе спокойно. То же самое касается похода в горы на выходных, или просишь своего secondary подменить, или просто просишь кого-то в команде подменить, в любой команде есть ноулфайферы, которым все равно на выходых нечем заняться.

Эскалация через 15 минут идет не президенту США, а твоему secondary. Суть эскалации не в том, чтоб анально покарать того, кто не ответил на телефонный звонок, а в том, чтоб на проблему рано или поздно кто-то посмотрел даже если один человек по каким-то причинам не смог принять вызов.

Опытные люди могут просто по названию тикета понять, это какая-то хрень, которая может до завтра подождать (можно прямо с телефона перевести в pending), или п****ц, надо срочно спасать мир.

Ходить в парк можно без проблем, ноут в сундук, ноуты сейчас легкие, мобильный интернет почти везде есть. У меня были знакомые, которые на выходные ездили на лыжах кататься с ноутом в рюкзаке.

Реальные проблемы онкола — это:
— прерваный сон, особенно если это случается несколько раз в неделю.
— осознание того, что большинство проблем были предотвратимы, но начальству пох, это ведет к сильной демотивации, знаю кучу людей, которые уходили именно из-за того, что начальство отказывалось выделять ресурсы для предотвращения проблем.

все чьотко описав. але кому тут пояснювати, пів форума якихось манки-кодерків.

Може реально людям впарювали онкол на галері і за це не доплачували. Тоді дійсно бомбить. У мене на галерах завжди доплачували за це.
Якщо працюєш на ФААНГ з космічною компенсацією то якийсь просто стид жалітись на онколи.

1. Згоден, можливо саме так. Але справа в тому, що стаття не про галеру, і якщо мартишки сперечаються тут спираючись на досвід з галери, то схоже що мартишки чи читати не вміють, чи їх мізків тільки вистачає на вивчення фреймворків, але не на розуміння навіть цієї статті.

2. кхм, кхм. в ФААНГ компенсація не «космічна», а від «нормальна» до «дуже хороша» в залежності від позиції та вміння торгуватися. «космічна» то зовсім інший масштаб, то про стартапи чи не про програмування взагалі.

Лежит под пальмой негр и ждет, пока на него банан свалится, а как свалится, так он его и съест. Идет поблизости белый и говорит негру:
— Слушай, ты чего здесь лежишь под деревом и ждешь бананов? Возьми палку, сшиби несколько штук, пойди на рынок и продай их...
— Ну, и чего дальше?
— Как чего!? Деньги получишь — наймешь еще десяток негров, таких как ты, которые будут бананы с пальм сшибать, а тебе останется их только продать...
— Ну, и чего дальше?
— Ты чего, негр, тупой что ли!?! У тебя еще больше денег будет — наймешь сотню негров, посадишь тысячу пальм и будет у тебя огромная банановая плантация.
— Ну, и чего дальше-то?
— Ну, ты и идиот! У тебя денег куча будет, работать самому не надо — лежи да бананы лопай!
— А сейчас я чего делаю ?

вот неправда
негр мог бы стать влиятельным человеком, ему б медальку дали, грамоту
а согласился быть бомжом каким то

— Ну, ты и идиот! У тебя денег куча будет, работать самому не надо — лежи да бананы лопай!

Тут ошибочка. Все-таки будет больше возможностей чем тупо бананы под пальмой хавать. А для негра хавать бананы под пальмой это его предел.

ну кому ты пытаешся объяснить, там соответствующий уровень развития.

В этой баянистой шутке все хорошо, но есть деталь: белый на бананы посмотреть от скуки решил, ему сменить картинку ничего не стоит. А негр на бананы смотрит от безысходности, сменить картинку он не может.

Вот тебе занимательная картинка.
Определяй на какой ступеньке ты находишся, а на какой ТС
upload.wikimedia.org/...​x-Maslowsneeds_ru.svg.png

Але поки мешкав у Канаді, зрозумів, що є невидимі нитки, які пов’язують мене з Україною.

Ага должность, бабло и в нищей стране приятное чувство «элиты»

Не проецируйте свой случай.

Амазон може вичавити людину, як лимон. Що, ймовірно, і відбулося. Тобто після такого досвіду, життя в країні на межі вийни (а тепер уже з повноцінною війною!) сприймалося автором як вирішення проблем, повернення в безпечне місце. Але ж... Об"єктивно це не так. І от мені хочеться запитати — а у автора є дружина, діти? Вони також радіють і переживають разом з вами?

Тут велика ймовірність, що є ПМЖ чи громадянство Канади, тож можуть повернутись будь-коли

ПМЖ втрачається, якщо не бути в Канаді певну кількість днів за останні 3 чи 5 рокі.

Такая жиза написана, видно что человека интересует в жизни нечто большее чем присесть в тёплое место, а с медициной реально в половине мира такая шляпа, говоришь шо тебе плохо, помогите, тебе говорят Окей и записали через 2 недели на приём... а как не хватает близких и друзей, с теми даже с которыми общался раз в месяц...
Но если к делу, то снова такая жиза про бюрократию, когда создавал проект 5 лет назад, специально сказал инвестору условия «без бюрократии, это убивает бизнес» и идеи!
Видно у человека багаж опыта теперь, а это собственно все что нужно от больших компаний, ибо делать там больше особо нечего, нужно плыть дальше, где горизонт не как щель через которую проплывали аргонавты.
Недвижка тоже больной вопрос, дом в Канаде за 2 ляма, а под Киевом можно построить за 150к и сделать ещё лучше, а при одинаковых доходах на удаленке, назревает вопрос с рекламы «зачем платить больше».

Короче автору лойс, видно чел тех, чисто по конкретике, с маленькой изюминкой своих ощущений, описал!

под Киевом можно построить за 150к и сделать ещё лучше

«Но есть нюанс.»

Да, но ты каждый год можешь строить по дому, а вероятность что прилетит именно в твой, не так уж высока

вероятность что прилетит именно в твой, не так уж высока

Це реально всі наявні в Україні проблеми?

«строить каждый год по дому» — просто вдумайся в эту фразу. нахера это надо, если не любитель «строить дома», не ну ясно что это «оптимальная стратегия» в условиях Украины, но в этом то и дичь ситуации, что вот этим и приходится заниматься.

Да погодь ты с домами.
Ща дию до ума доведут, вед запретят и начнется настоящая жиза, в которой будет не до лойсов.

Недвижка тоже больной вопрос, дом в Канаде за 2 ляма, а под Киевом можно построить за 150к и сделать ещё лучше, а при одинаковых доходах на удаленке, назревает вопрос с рекламы «зачем платить больше».

Это будет сильно за Киевом в глухом селе, где через дорогу будут покосившиеся заборы со 100-летней историей и просыпаться будешь под пение петухов соседей. А в нормальных коттеджных городках европейского типа не сильно далеко от Киева, ценники $500к — 1м (до войны).

Уже лучше виллу на Бали где-то рассмотреть при таких раскладах, раз уж удаленка. За 150-200к можно купить.

при всем уважении но Канада — говнище в плане перспектив. В США ещё можно срубить норм зарплату толковым людям, с жильем херовенько, но за счет ЗП синьйора дом за лям за несколько лет все ещё вполне подъёмно (конечно не стоит рассматривать популярные части говно-калифорнии).

«зачем платить больше».

Если у вас возникает такой вопрос, то вам точно не стоит никуда ехать

Перші такі чергування були дуже стресовими, особливо коли кілька проблем з’являлися уночі й одночасно.

Робота мрії :)

Через кілька років в Канаді я зрозумів, що таке життя мені та моїй сім’ї не підходить. Колосальне зростання цін на нерухомість та «інша» медицина стали основними факторами.

Це точно був Амазон? Не розумію, як можна працювати в компанії FAANG і переживати через ціни на нерухомість.

Не розумію, як можна працювати в компанії FAANG і переживати через ціни на нерухомість.

та точно :)
всі знають що фаангівець купує по будинку на 2-3 роки, сініор — за рік. Щось тут не те, він ще про медицину щось не те казав...

Та ну, це смішно. Я працюю далеко не в FAANG і можу дозволити купити собі житло, та хай навіть і у Мюнхені. Це стосується будь-кого, хто працює в IT секторі в великій компанії, в минулих роках багато співробітників з офісу купили житло. Це ж скільки треба заробляти в Amazon, щоб не мати можливість купити житло за 1 млн в Торонто? Така інфа може проканати тільки для тих, хто ніколи не працював за кордоном. Щось він замовчує.

І звісно тебе ріст цін не хвилює? Та й можеш ти його дозволити лише в кредит на 20+ років, і то далеко не топове.
Ціни на нерухомість турбують навіть реально багатих людей, не те що якихось там бідних рпз :)

Така інфа може проканати тільки для тих, хто ніколи не працював за кордоном

Тада, тут всі присутні забугорці відвалили лям+ за своє житло. Ми віримо.

п.с.

та хай навіть і у Мюнхені

Згідно гугля середня ціна метра в мюнхені — 9.5кє, тобто 100м кв — лям+ євро. Да, ти можеш собі без проблем це «дозволити».

Ні, взяли іпотеку під 4% річних. При зростанні в 5% на рік.

Ні, взяли іпотеку під 4% річних. При зростанні в 5% на рік.

ипотека на 20+ лет, но 4% только первые 10 лет в Дойчланде. а дальше можно погадать на кофейной гуще какие будут цены на недвигу и какие проценты на ипотеку.

хотя все равно норм, через 10 лет просто продать это все. главное, чтобы сейчас это жилье отвечало требованиям, а не конура, где все друг у друга на головах, но зато своййййооооо

на кофейной гуще какие будут цены

Искушению можно только поддаться

Проценти рахувати приємно, не переконаєш не старайся

кому нерухомість мета існування або бажана морковка, її ціна може тільки зростати і звісно завжди більше ніж відсотки

її ціна може тільки зростати і звісно завжди більше ніж відсотки

надо просто держать в фокусе это ощущение победы и крыльев за спиной, когда владеешь недвигой стоимостью лям,... не 2 ляма, ведь будет только дорожать. а про 25 лет ипотеки и другое неприятное можно просто не думать.

Ну вово

в мене тільки від розміру податків й гебюрів які треба відлистати зразу і потім жити лише уявою майбутнього 2035 коли я поверну їх завдяки магії безкінечного росту стає погано. І при цьому сидіти ровно на роботі перед манагерами щоб не дай бог не турнули в прірву

На здачу теж сенсу давно нема, з цими лівацькими тормозами на оренду власники стають якимись реально дойними коровами для соціальних дегенератів які вирішили що мають право на житло саме в мюніху, яким хтось його должен забезпечити за твій рахунок і яких не випреш з тої квартири

не бачу ні сексу ні сенсу в нерухомості баварській єсічес

яких не випреш з тої квартири

Рассказываю. Нанимаешь охранные фирмы где работают сплошь выходцы из бСССР, те вышвыривают «не выпрешь» — ты заходишь, вставляешь свои замки и не пускаешь обратно

Золотий 1% української айті еліти не сплутаєш ні з чим

нема проблем і тебе ніхто не звав їх вирішувати, коли будуть я на тебе подивлюсь

приедут полицаи и надают люлей

тут не работает как в Нико

приедут полицаи и надают люлей

Вовану? Приколюєшся? Сі не вродив ще той поліцай...

они его количеством возьмут
у меня был знакомый боксер араб, здоровый как Кличко
5 полицаев и лежит араб на земле
скрутили

Вова, выебываться перед полицейскими в в северной Америке — не самое умное занятие.

в будь-яких сталих суспільствах поліція не терпітиме того що терпить в нас. Це ще один дикий стереотип нашого суспільства.
Пригадую сусід жалівся що дочка в іспанії вийшла на антиковідний мітинг. Приїхав полісмен, попросив розійтись, бо зараз ніззя. Вдруге вже приїхали люди які не слухали — просто ***рили всіх підряд, міт на цьому завершився. Каже охуєть демократія. В нас би їх тижнями вмовляли :)

В нас би їх тижнями вмовляли :)

У нас бы отхуярили тех, кто приехал

вовану бажаю файних баварських поліцаїв і поліцистін під 190 і буде йому поліцейська акадємія

поліцистін під 190

Ходют тут такие, что страшновато становится))))

Ну я в захваті, влюбляюсь в кожну, шкода не взаємно

Я взагалі зріст мав на увазі єсі шо :P

Отключается лепестричество, у народишка изымаются телефоны.

Аха-ха. А потом справки по врачам собираются с двойной скоростью о том, что больной с детства и в армию тюрьму нельзя по состоянию здоровья. Ну или тренер запрещает ))) Все так.

Нет, потом арабы, или негры долго жалуются на угнетение от злых белых.

Пока наблюдал только сбор справок по врачам о болезнях, жалобы на травмы и на то, что тренер запрещает незнакомых мужиков в зал приводить. Вот когда справки соберёте влажные фантазии о жалующихся неграх с арабами в ЕС станут хоть немного ближе к реальности, тогда и приходите.

Нанимаешь охранные фирмы где работают сплошь выходцы из бСССР

Я готов заплатить за то чтоб посмотреть как какой-то «сотрудник охранной фирмы, выходец из бСССР» (который занимается тем, что проверяет ID-шники у людей при входе в ночной клуб) будет Вове объяснять, что у человека есть законное право находиться в его доме, выдворить его оттуда можно только через суд, и что отключать им элекртичество незаконно даже если они перестали платить.

Ты не понял, это «специальные» охранные фирмы.

Похоже это ты не понял. Криминалом, особенно таким очевидным и тупым, заниматься тут никто не будет ради того, чтоб сэкономить тебе несколько тысяч долларов на выселение через суд.

Це буде дууже дорого. В Україні спробуй найняти пацанів вибити старий борг — здивуєшся тарифам і сумам від яких вони починають цікавитись твоїм кейсом.

А кто сказал «несколько тысяч»? Там проценты от стоимости

А яка буде вартість? Востаннє коли мені потрібно було — їх цікавили суми від 5к чистого профіту. За бугром навіть боюсь собі уявити.

їх цікавили суми від 5к чистого профіту.

Зависит от страны

це в Україні, в багатих країнах палюбе більше.

Я это и имел в виду: зависит от страны, но конечно криминальный путь решения не может быть дешёв

ну не стоит вот так сразу разбивать его влажные фантазии, это ж его любимое дело — приходить сюда и фантазировать

в мене тільки від розміру податків й гебюрів які треба відлистати зразу і потім жити лише уявою майбутнього 2035 коли я поверну їх завдяки магії безкінечного росту стає погано.

~7% від ціни житла в мене було

не бачу ні сексу ні сенсу в нерухомості баварській єсічес

Тут згоден, купувати зараз в Баварії це зло. Але, якби я планував там жити і надалі, то купив би. Просто тому, що це цікаво.

Але жити самому це не інвестиція і не про відсотки, це для себе і тут зовсім інші фактори

якщо справді заходиш і відчуваєш що це твоє і тобі комфортно — то хіба є різниця які там відсотки і скільки вона коштуватиме за 10 років і чи спад чи ріст надворі.

Якщо знаєш що залишаєшся і надовго то брати іпотеку однозначно

Але і це всеодно не про мюнхен.

Є взагалі досить ознак що непереможний вічноростущий мюнхенський ринок звалиться в піке, навіть незважаючи на дефіцит площ. Це мабуть буде як танець серед трупів, але отоді я може таки щось хапану. Зараз нема сенсу абсолютно

Є взагалі досить ознак що непереможний вічноростущий мюнхенський ринок звалиться в піке

Ознаки в студію!

ну тоді hold my beer, буде відчуваю срач, але ось мій аналіз майбутнього від павла глоби. Стостується берліна теж, але в берліні буде більше піке, бо це shithole загалом і просто притон ліваків, поясню внизу

I. фактори які депресують ріст реальних зарплат
1) remote work culture — особливо айтісектор але не тільки включно з всякими гуглами насититься робочою силою із всяких депреснякових німецьких васюків, португалій та україн в тому числі
2) їхати в перенасичений мюнхен стане не модно, що ще більше буде депресувати ріст зарплат в мюнхені
3) річка висококваліфікованих мігрантів що текла останні 20 років що живила цей дикий ріст зарплат і попит висохла ще в 2019, і я не бачу як вона ще наповниться, хвиля українок-біженок і навіть в минулому сирійці не замінять цю річку — це не покупці метрів у мюнхені, це вічні зйомщики і перші кандидати на виїзд
4) інфляція на все в тч на енергію — номінально зарплати будуть підвищуватись, але реально доходи падатимуть — пояснювати думаю не треба чому
5) витрати на опалення — пояснювати думаю не треба чому
6) пастка прогресивного податку — податкові брекети не змінюються номінально разом з інфляцією, тому реальні доходи нижніх прошарків будуть падати ще швидше по мірі того як у них підвищуватимуться податки з їх зарплат

4, 5, 6 означатиме часті страйки і підвищення мінімальних зарплат кілька разів (уже скоро 12євро, чекаю ще), це ще посилить підвищення цін на все і ще додасть газу в інфляцію на все. Короче класична інфляційна спіраль на наступні кілька років, тому доступних іпотек як раніше ще довго не буде

7) щодо айтішечки — фаанги і стартапи наситились і вже скидують баласт і тормозять найм, це знов таки затисне ріст зарплат в решті ринку на кілька років

Мій висновок — покупців стане менше і транзакцій буде теж менше, багато висококваліфікованих що збирались отот купити, збирали взнос останні 5 років і не встигнули взяти свій ще якось доступний 1% просто виїдуть з цього п****ца

II. фактори які піднімають ціну на нову житлову нерухомість і роблять її просто недосяжною
1) ріст відсоткових ставок, дешевих кредитів не буде ще довго
2) ріст енергоносіїв і матеріалів загалом
3) вимоги до енергоефективності
4) фактори з I, що впливають на інфляцію
5) лівацькі підходи уряду до регуляції ринку. Короче на кожен багатоквартирний будинок тільки якийсь відсоток забудовник може продати, а решту треба здавати. Відсоток квартир на продаж зменшили, тому нові квартири на продаж мають будти продані дорожче. Через іншу лівацьку ідею про тормоз цін на оренду

Мій висновок I і II — колапс нової забудови за рік-два, як не звалиться просто, то почнуть скидувати зі збитком аби лише продати, уряд буде сектор рятувати за рахунок всіх, щоб всіх врятувати від безробіття, що значить ще більшу інфляцію. Від цього новобудови все одно значно не подешевшають до доступності через вищі іпотечні ставки.

перекур і biobreak, а вам шанс покритикувати, далі буде

III фактори які збільшують пропозицію на вторинному ринку
1) бумери йдуть на пенсію й продаватимуть свої квартирки
2) орендні тормоза роблять давно здачу непривабливою, але зараз іпотечні квартири прив’язані до ставок в яких хтось живе і платить оренду як 10 років тому, зараз будуть скидувати поки ще можна і просто щоб забрати інвестицію
3) те саме стосується іпотечних квартир для себе, взяті під гнучкий відсоток — іпотечні виплати ростимуть, буде більше продажів
4) банкрутства і спад — уряд відтявав банкрутства компаній постраждалих від ковід і рятував їх, в цю кризу я не думаю що цей фокус повторять. Зростання безробіття, спад економіки, буде більше продажів і просто foreclosure
5) через remote work culture — компанії які кормились на оренді для понаїхів типу mr lodge будуть теж скидувати неліквід
6) закони про модернізацію неефективних квартир роблять цю мороку невигідною для власників. Квартири з D і нижче і всяким мазутним, а потім і газовим опаленням будуть скидувати
7) по мірі того як старі іпотеки повинні будуть рефінансуватися, буде більше і більше квартир на ринку від людей які не зможуть продовжити іпотеку на старих умовах
8) сім’ї експатів які живуть в іпотеку і які роблять більше дітей і хочуть збільшити площу, продаватимуть старі квартири і виїжджатимуть в привабливіші фінансово більші об’єкти в інших землях/містах

Мій висновок — used квартир на стане більше

Загалом I, II і III мені кажуть що покупців стане менше, нові купляти не буде доступно, а вторічки в місті й навколо стане більше

IV Фактори росту ринку

На жаль тут нічого в мене нема :) В смислі я їх не бачу

V Що буде рости

Буде більше пенсіонерів. Пенсійні barrierfrei будиночки й квартирочки будуть в попиті. Це не фактор росту бо barrierfrei-квартири і всякі пенсійні заповідники — це свій власний ринок
Студентські однушки біля уні завжди ходова штука в мюніху.
Однушки біля вокзалів і зручних розв’язок для бізнес-подорожуючих

Про берлін

Суб’єктивно. Жив то можу сказати. Нікого не хо ображати чесно, але 10к за квадрат в мюнхені і берліні різні за якістю, рівнем інфраструктури і безпечністю

На відміну від мюнхена берлін таки резиновий — дуже велике місто і там багато де можна зняти і побудувати

тому думаю спад в мюніху буде разом зі ще більшим спадом в берліні, бо фактори по суті такі самі, але в плані якості житла залишатись берліні бажання в мене було б менше. Крайні ліваки, країні праваки, художнікі, поети й інші всякі бажаючі покачать права і побити вікна кунстлєри й хіпстери на мій погляд тільки додадуть барв у цей фонтан

Загалом все це перетвориться на подачки уряду бідним, високу інфляцію мінімум два роки, ще більше регуляцій ринку оренди, лавинний зброс і здешевшання об’єктів на ринок без покупців, падіння ціни на квадрат до того моменту коли рівень оренди знову почне оплачувати іпотеку і почнуть з’являтись нові стимули для росту.

Ринок обвалиться, відкоригується, це я прикидую буде років за 2-3 і далі буде знову ріст, правда не буде такий взривний як у 2000-2020тих і не з такими низькими іпотечними ставками і буде багато дешевих квартир з обтяженнями по опаленню чи модернізації

На мій погляд всі взяті в іпотеку об’єкти в останні 2 роки втратять в ціні за життя своїх кредитів, взяті за останні 5 — може вийдуть в нуль

Епілог
Найсмачніше — все написане це за умови що в наступні кільки років не буде чергового п****ца рівня ковід чи війни в європі

Велике дякую, але мені це треба перечитати разів 10 , інакше не дійде до мого мозку ¯\_(ツ)_/¯

если все спланировать, стиснуть зубы и булки, чтобы ни за что не отступать от плана, то будущему 2035 быть! будущее ж не может быть таким жестоким, что вот ррраз и нет его по плану. )

если есть жена/муж, то надо еще спланировать как сделать так, чтобы она/он не поменяли свою точку зрения относительно плана 2035, ведь от этого человека напрямую зависит размер ипотеки и размер крыльев за спиной. сложно поспорить, что от суммы 2 ляма бабочки в животе куда более активны, чем при 1 ляме.

мне кажется в таком режиме можно весьма сносно существовать, мозг будет полностью загружен поддерживанием режима идиллии и если она не рухнет с прилетом ракеты или метеорита, то можно считать что жизнь удалась. а так как жизнь только одна, то как оно могло бы быть по-другому никто не знает.

На здачу теж сенсу давно нема, з цими лівацькими тормозами на оренду власники стають якимись реально дойними коровами для соціальних дегенератів

сейчас больше имеет смысл купить многоквартирник-бомжатник под сдачу для беженцев с оплатой через социаламт и не в Мюнихах само собой.

десь саме так, дійшов тих же висновків і навіть до цього

сносно существовать

І наступний логічний висновок що сносно я можу існувати і в орендованій :)

Під здачу — має сенс, багато податкових плюшок, але це ж блін вже друга квартира
від якої далеко не поїдеш, а жить то все одно десь треба. Але без лівацьких тормозов, це вбиває блін весь кайф

Варіант колись купить на здачу, якось віртуально бути в німеччині, а фізично драла в Україну в мене зараз робочий

що сносно я можу існувати і в орендованій :)

или несносно
арендовать одному под силу такое на которое ипотеки не хватит даже если жениться на трех синьоритах. а потом надоело или синьориты сбежали и можно снова свою холостяцкую 50 квадратных метров.

можно конечно и со своей недвигой проделывать те же фокусы, но в свою недвигу покупаешь как минимум хорошую мебедь, делаешь хороший ремонт, хорошую сантехнику, потом банально будет давить жаба это все сдавать по цене 13 ойро за квадрат.

Варіант купить на здачу, якось віртуально бути в німеччині, а фізично драла в Україну

главное быть прописаным где-нибудь, а так никто ж не следит

тут не стільки в прописці справа, чулан завжди знайдеться

фокус тут що податкові плюшки фонтанують барвами тільки якщо є айнкоммен відповідний тими плюшками насолоджуватись і щоб втрати на оренді всотували надлишок айнкомен перші 10 років

а от регулярний айнкоммен 10 років за віртуальної присутності та ще й з якоюсь подушкою на чорний день чи кризу щоб з голой жопой не остатись — отут для мене вже челленж

Ковід короче для мене просто манна небесна але це вирішує тут проблему тільки частково

Я тут страждаю схематозом певною мірою але теоретіш план та інгредієнти — чулан в баварських єбєнях типу мюльдорфа в годині потягом, 20% на взнос на щось, дворічні витрати на подушку безпеки і потім фріланс 10 років з віртуальності. Але сенс навіть такого буде тільки в разі здування ринку хоча б на 10-15% і відсутності тормозов. В іншому разі вкладання в акції в рази простіше, ліквідніше і має більше сенсу в перспективі. Я все таки не настільки люблю баварію щоб так парить собі моск аби отримати баварські метри з альпенблік за будьяку ціну

а про 25 лет ипотеки и другое неприятное можно просто не думать.

вы нипонимаете, процент меньше кальтмиты!

І звісно тебе ріст цін не хвилює?

Зростання цін на нерухомість мене, навпаки, неабияк радує.

Та й можеш ти його дозволити лише в кредит на 20+ років, і то далеко не топове.

Кредит на 20+ років, все вірно. Вважаю своє житло топовим для свого міста. Воно могло бути навіть «преміумним», якби я встиг купити інші апартаменти у тому самому будинку. Але в Німеччині все найкраще розбирають першим, тому я задоволений і своїм вибором.

Тада, тут всі присутні забугорці відвалили лям+ за своє житло. Ми віримо.

Я впевнений, що ті, хто дійсно працюють в FAANG-ах, відвалили

Згідно гугля середня ціна метра в мюнхені — 9.5кє, тобто 100м кв — лям+ євро. Да, ти можеш собі без проблем це «дозволити».

100 квадратів у новобудові в місті для IT-шника дійсно дорогувато. Але 80 квадратів цілком досяжно. Інший варіант будувати будинок за містом.

9.5к це не новобуд

Новобуд останній був 14к :)

Мюнхен не Гановер сорі

Фаангіст може й дозволить собі, але от пишатись тут не буде особливо чим. Може фаангісти й листають, але просто закопати стільки грошей в одне місце і поставити на те що наступні 30 років все буде як попередні 30 — треба бути просто дегенератом рівня фаанг.

Мюнхен не Гановер сорі

Мова у топіку була про Торонто. А там ціни цілком співпадають з моїм Гановером. І якщо айтішники в Гановері можуть купити житло, то мені смішно, що працівник FAANG тікає з Торонто, бо каже, що не може купити.

Я думаю він собі все міг дозволити в торонто

Але з такими сумами розставатись таки задумаєшся а чи справді торонто місто де я хо залишитись

Я думаю він собі все міг дозволити в торонто
Але з такими сумами розставатись таки задумаєшся а чи справді торонто місто де я хо залишитись

Канадські міста одні з найкращих для життя, наскільки я пам’ятаю по рейтингах якості житла. З того що він пише, можна зрозуміти, що йому не вистачало грошей, причому не тільки на житло. Ні місто, не мова, не інтеграція, а саме гроші його не влаштували. І для мене це смішно, якщо він працював в FAANG. А тому, впевнений, він щось не домовляє.

Через кілька років в Канаді я зрозумів, що таке життя мені та моїй сім’ї не підходить. Колосальне зростання цін на нерухомість та «інша» медицина стали основними факторами.

Всі щось не домовляють, звісно не все щастя складається з рейтингів якості життя інакше всі б жили в нерезиновім торонто і там було б ще дорожче :))

Переїхав значить знав чому, а тут написав що через дорогі торонтівські метри. Нема тут до чого докопуватись

можна зрозуміти, що йому не вистачало грошей, причому не тільки на житло.
А тому, впевнений, він щось не домовляє.

ты не знаешь какие у него стандарты жизни
может у него хобби на вертолете летать, а жилье ему комфортно, чтобы минимум 200 квадратов на двоих

и это ж не космос на самом деле, вполне себе нормальные запросы

Але 80 квадратів цілком досяжно.

Воно може й досяжно, але не настільки досяжно, щоб людину без свого житла не хвилював ріст цін...
Гадаю, щоб дали іпотеку на 700-800К, потрібна зп тисяч 150 на рік.

Інший варіант будувати будинок за містом.

Так за містом вже ж не Мюнхен.

Воно може й досяжно, але не настільки досяжно, щоб людину без свого житла не хвилював ріст цін...

Без свого житла так, але ти спитав чи хвилює мене.

Доречі, зараз і немає зростання, навпаки ціни впали через те, що виріс процент
www.iamexpat.de/...​rcent-major-german-cities

Гадаю, щоб дали іпотеку на 700-800К, потрібна зп тисяч 150 на рік.

Рік тому вистачило б 100-110k, зараз процент виріс, тому банки можуть по іншому на все дивитись. Я б зараз не купував нічого і просто копив гроші, бо процент доволі швидко пішов униз.
www.interhyp.de/...​n/zinsen/zins-charts.html

7+ годовых зарплат? Рецепт успеха прям)

В мене знайома екс в берліні купила 50кв ново в годині від центру на громадському

працює в мс, опціони має, пишається собою

Я ж послухав і щиро підтримав. Щасливий що з нею не склалося

Якщо ви оцінюєте ексів по тривалості поїздки від придбаного житла в центр, то «ще невідомо, кому пощастило».

ексів не оцінюю, тільки розумові здібності й життєві пріорітети
їздити в ліс аж за копейнік через 3-4 пересадки і остберлінські гадюшнікі в свої новозбудовані 50 квадратів наступні 10 років — отето я називаю жизнь удалась

і попереджаючи питання, да я в берліні жив, повір я знаю шо кажу

якщо я зможу закопати півляма в лісі під берліном, то я вже краще поїду в якийсь ліс на Волині і там повішуся, від щастя

А що заважає продати нерухомість раніше ніж через 10 років?

податок платиш за спекуляцію

загалом можна навіть раніше за певних умов, але воно не окупається раніше за 10 років в будь-якому випадку, а поморочитись десять років щоб взагалі нічого не отримати — який тут сенс

їздити в ліс аж за копейнік
остберлінські гадюшнікі

Zeuthen?

новозбудовані 50 квадратів наступні 10 років

я не понимаю, зачем они это делают

Інший варіант будувати будинок за містом.
Так за містом вже ж не Мюнхен.

Не факт, залежить від людини. Мої рідні орендували будинок за Гановером і дуже задоволені. Зараз говорять, що їм дуже пощастило не орендувати в місті. От подобається їм коли є свій садочок з фруктовими деревами, ділянка з травичкою на 800 квадратів, зона барбекю, надувний басейн, батут і тд.

А от співробітник (українець) зараз закінчує будівництво будинка за містом, так у нього це вимушено, бо діти підросли і треба велике житло. Жити за містом він не хоче і планує повернутися, коли вони виростуть.

Інший співробітник (німець) побудував будинок десь 3-4 роки тому у селі, на березі озера, з приватним пляжем (елітне місце). Зараз у нього два сини народилися, каже що не почуває себе комфортно, хай і будинок гарний, хоче жити в місті. Але хоче саме у будинку :)

Будинок за містом ще більший космос ніж квартири

Актив що росте в ціні в нерухомості — земля. Бетонометри падають в ціні з часом, тянуть гроші, вимагають ремонтів. Просто разом з квартирою ти купляєш кусок. А земля на баварщині це псц

Будинок за містом ще більший космос ніж квартири
Актив що росте в ціні в нерухомості — земля.

В Німеччині це працює так. Забудовник купує велику ділянку за містом, де планує побудувати, скажімо, 100 приватних будинків. Ти вибираєш місце і тип будинку (з сотень варіантів), його тобі будують. Співробітник-українець якраз заселяється через місяць у такий будинок у селі. По ціні — його будинок вийшов у ті самі гроші, що й моя квартира в місті, тому ні, не космос. В більших містах будинок у селі буде ще й дешевшим, ніж квартира в місті.

Ну в моїй німеччині це працює теж так.
В твоїй німеччині воно доступно для айтішніка, я не сперечаюсь, просто в мюніху і біля воно космічно. Землі дефіцит для забудови

Просто розповідаю,що в мюніху і мабуть уже берліні фаанг не особливо попонтується.

Я думав їхати кудись іще, не дурний, просто мені баварщина нра. Якщо і поїду кудись звідси то вже додомки або в гельветіку

я не сперечаюсь, просто в мюніху і біля воно космічно. Землі дефіцит для забудови

Ти шукав варіанти? Покажи мені пропозиції по будівництву будинків під Мюнхеном. Я не вірю, що там ціни вищі за 700-800k, разом з землею.

Я не вірю, що там ціни вищі за 700-800k, разом з землею.

Під мюнхеном будинок з землею 800кє? Тут т-щ Макс казав що ціна землі 3К метр :)

Тут т-щ Макс казав що ціна землі 3К метр :)

Це якщо ти сам будеш шукати і купувати ділянку. Забудовник же купляє завжди доволі велику ділянку і там ціни за землю досить невеликі. Вони взагалі входять вже в ціну будинка, тому я й хочу подивитись пропозиції.

Наприклад, мій багатоквартирний будинок стоїть на такій купленій землі. І вона обійшлася забудовнику в... 500 євро за квадрат! І це в топовій локації в місті. Просто тому, що ділянка на десятки гектарів.

Під мюнхеном будинок з землею 800кє?

то какой то совсем плохонький дом или расположен в метре от автобана. под Берлином норм дом, площадью 150-170 квадратов, не новый, расположеный в среднем нетоповом месте стоит лям.

под Берлином норм дом, площадью 150-170 квадратов, не новый, расположеный в среднем нетоповом месте стоит лям.

Це якщо будинок одиночний і купується окремо, нормальна ціна.

А якщо купувати у забудовника, який будує котеджне містечко? Ну не вірю я, що будет більше 800k за гарний будинок, разом з землею. Навпаки, буде дешевше. Невже ніхто з вас не цікавився? Під Гановером це 500k за гарний, цегляний будинок.

дабендорф, клас
це взагалі навіть не ліс під берліном це ліс за лісом під берліном

дабендорф, клас
це взагалі навіть не ліс під берліном це ліс за лісом під берліном

Це село біля Берліну. Якщо ти хочеш жити у коттеджному містечку, то майже завжди воно буде в селі. Власне кажучи, в Києві теж багато коттеджних містечок і вони також в селах.

ну в цьому й моя проблема, може в тебе не так я не сперечаюсь

здати це неможливо, чи точніше сказати людина з грошима там знімати не захоче

якщо я уявляю що там живу і залишаюсь, то я хочу жити не в селі під києвом по німецьки, а в нормальному місці з доступом до цивілізації наприклад їздити на велику на роботу

а їздити годину на авто на роботу — ніж таке то краще я вже у львів поїду, чи в португалію наприклад — там хоч океан і краби на сніданок

До 600k, разом з податками.

И сколько мне надо будет платить ежемесячно по кредиту если у меня допустим есть 100к на первый взнос, мы предлагаем, что процент через 10 лет будет такой же и я беру кредит на 20 лет?

И сколько мне надо будет платить ежемесячно по кредиту если у меня допустим есть 100к на первый взнос, мы предлагаем, что процент через 10 лет будет такой же и я беру кредит на 20 лет?

На 20 ніхто не бере зараз, мінімум на 30 років. Я цим калькулятором користувався перед купівлею
www.immobilienscout24.de/...​ung/finanzierungsrechner
Якщо це новобудова, то прибери Maklerprovision з Kaufnebenkosten.

Порахував тілько що свій варіант. Різниця 500 євро на місяць, у порівнянні з тим, що я отримав минулого року!

мінімум на 30 років.

То есть предполагается, что либо человек ввязываться в ипотеку на 30 лет в возрасте 30ти лет, когда средний европеец закончил выш и может поработал года 3. Или это делается ближе к 40ка и платится до 70. Звучит анреал.

Я цим калькулятором користувався перед купівлею

2200 если на 20 лет и айгенкапитал 100к

я действительно не понимаю зачем платить 2200 в Zossen, если за 1800 можно арендовать тоже самое на окраине Берлина где нибудь в Шпандау или Мюгельзее ещё и с выходом к воде.

30 лет платить кредит, чтобы на 7м десятке жизни наконец то оно стало твоим, правда не полностью, а скорее всего половина (половина — потому что большинство людей не синглы, а семейные)

это Erfolgsstory

продать через 15 лет — идея норм, но только если есть возможность эти 15 лет прожить в нормальном жилье в нормальном месте. если под Берлином, то цена от ляма. плюс морально быть готовым, что вторая половина через 15 лет может передумать ведь у нее там воспоминания в том доме и розы цветут. тогда придется разосраться и zwangsversteigern с потерей 20-30 процентов от стоимости.

короче хочется от всего сердца пожелать удачи, но мне как то паливно влазить в такое. мои коллеги немцы либо ввязались в это МММ, но с интенцией выплатить все за 10 лет, либо живут на съёмном и думают на старость линять туда где дёшево. даже про Одессу спрашивали и вот недавно снова.

То есть предполагается, что либо человек ввязываться в ипотеку на 30 лет в возрасте 30ти лет, когда средний европеец закончил выш и может поработал года 3. Или это делается ближе к 40ка и платится до 70. Звучит анреал.

В моєму будинку більшість в районі 30-40 років, але є й такі, яким 60. Я не думаю, що банки зараз очікують, що ти все виплатиш «до смерті». Не ти будеш платити, так родичі. Тому я застрахував своє життя на суму іпотеки, на наступні 25 років.

я действительно не понимаю зачем платить 2200 в Zossen, если за 1800 можно арендовать тоже самое на окраине Берлина где нибудь в Шпандау или Мюгельзее ещё и с выходом к воде

Ти сама вирішуєш, що тобі краще. Можна взяти іпотеку на 30, або навіть на 40 років і платити менше, ніж оренда. На калькуляторі просто дивишся, скільки ти згодна заплатити процентів банку сумарно.

В мене зараз маленька дитина, тому я не планую нікуди переїзджати у наступні 15 років. Іпотека зараз для нас ідеально. А через 15 років ми її погасимо і будемо думати далі.

Я не думаю, що банки зараз очікують, що ти все виплатиш «до смерті».

конечно нет. у тебя кредит на 10 лет, потом либо ты выплачиваешь банку остаток либо рефинанс под новые условия. рефинанс для людей 60+ сильно зависит от исходных данных, гораздо сильнее чем если человеку 30+.

на 40 років і платити менше, ніж оренда

надо брать на 80 лет. и платить за пентхаус 200 ойро по кредиту в месяц. а как помру, то родственники только рады будут платить 200 ойро дальше, тогда как стоимость пентхауса будет только расти.

я трохи дивився шотамукитайців з їх економікою

короче у китайців — це справді тема іпотеку виплачувати в кілька генерацій

ще одна свєрхдєржава, що тут сказать

мінімум на 30 років

Так себе перспектива :-(
Нормальная ипотека это горизонт 6-9, ну может 12 лет. Дальше этого срока я планирование выплат вообще не понимаю как сделать, это ж нефлексабельно тянуть такое ярмо всю жизнь.

Нормальная ипотека это горизонт 6-9, ну может 12 лет.

Буквально 10 років тому в Україні всі купляли тільки за нал. А в останні роки 7 років розстрочки вже абсолютно нормальне явище. А від семи і до 14 недалеко. А там і ще більше, в залежності від ціни житла. Не було б війни, то вже в цьому році розстрочка б до 10 років дійшла.

это ж нефлексабельно тянуть такое ярмо всю жизнь

І тим не менш, практично всі, хто купив житло в Європі, США та інших розвинених країнах, в останні 10 років, його тягнуть або тягнули.

його тягнуть або тягнули

очень правильное слово 👍

Буквально 10 років тому в Україні всі купляли тільки за нал.

Ні, це не так. Розстрочки почалися з 2005

Буквально 10 років тому в Україні всі купляли тільки за нал.
Ні, це не так. Розстрочки почалися з 2005

Та хоч у 1995-му. Це не міняє факту, що 10 років тому практично всі айтішники купляли за нал, або максимум с розстрочкою на півроку-рік.

Та хоч у 1995-му. Це не міняє факту, що 10 років тому практично всі айтішники купляли за нал, або максимум с розстрочкою на півроку-рік.

ну ты прям за практически всех взял и расписался
в моем мире практически все покупали в ипотеку

ну ты прям за практически всех взял и расписался
в моем мире практически все покупали в ипотеку

Почитавши цей форум, в останні роки, я побачив, що в Україні всі купляли тільки за нал («максимум за три роки») і люто ненавидять іпотеку. А тому, я тобі не вірю :)

«цей форум» != «в Україні всі».
Персоналії з Доу купляли за кеш, хтось інший — в іпотеку.

Розстрочки почалися з 2005

на рік-два

Влітку 2008 мені банк пропонував на 10 років )

Проценты были двухзначные или трёхзначные?

Влітку 2008 мені банк пропонував на 10 років )

згадала баба як дівкою була :)
Всі пам’ятають 2008р

Слабак, я в 2006 однокомнатный хрущ в кредит на 30 лет отхватил всего за 35 всего лишь под 12 процентов
В 2008 он стоил уже около 60 и я радовался что я такой умный и красивый
Кредит закрыл в 2013
В 2015 продал за 19
Вобщем инвестиции это не мое, да

Рекомендую оцей там в профіверсії корисними педальками покрутити можна

www.baufi24.de/finanzierungsrechner

Але в мене чогось непереборне відчуття що вопрос с подвохом був, чую барабанну дробь, чекаю чомусь на розв’язку

Ні не шукав, я просто тут аби попіздити

Можна звісно знайти якийсь RHM на 700к на свій гаманець, що в принципі зрівняно з квартирою, те ж що я називаю будинком і куди я готовий заїхати з нормальним розміром грюнда, коштують від ляма і більше.

Хто хоче купити щось той своє щось таки купить. Є і квартири відносно дешеві. Але дешево тут значить або убита або дике опалення на мазуті, або якась трикутна планіровка або в якомусь чєловєйніку з таких же експатів або ще якісь обтяження. З того що мені нра, щось я можу, але тоді встає питання що я не дибіл викидати стільки грошей і сподіватись на стабільність

Тада, тут всі присутні забугорці відвалили лям+ за своє житло. Ми віримо.

XD XD XD

1. В Канаді нерухомість дорожча ніж в Німеччині.
2.

можу дозволити купити собі житло

Так ти купив чи тільки «можеш собі дозволити»? Якщо купив, то яка вартість, скільки спалень і місячний платіж?

1. В Канаді нерухомість дорожча ніж в Німеччині.

Ні це не так. Якщо порівнювати з Гановером, де я живу, то в Торонто ціни приблизно такі самі, десь 6000-7000k євро за квадратний метр за гарне житло в гарному районі не в центрі (річ про новобудови). Але в Берліні, Штуттгарті, Франкфурті чи Мюнхені ціни набагато вищі. Тому говорити, що ціни на житло настільки високі, що треба повертатися в Україну — смішно.

Так ти купив чи тільки «можеш собі дозволити»? Якщо купив, то яка вартість, скільки спалень і місячний платіж?

Вже купив, вже живу, 2 спальні. Місячний платіж менший, ніж аренда подібного житла.

десь 6000-7000k євро за квадратний метр за гарне житло в гарному районі не в центрі

ІМХО, це дуже дорого (порівняно не тільки з Україною а й з іншою Європою).
Тобто двокімнатна квартира ±70м2 буде коштувати 450-500к євро, це ж платити 3-4к євро протягом 20 років?
В Польщі/Києві за ці гроші можна купити будинок в хорошому районі міста.

ІМХО, це дуже дорого (порівняно не тільки з Україною а й з іншою Європою).

Це дуже дорого для того, хто не звик до таких цін. Для жителя Торонто або Ганновера, це реальні ціни на ринку. А для жителя Берліна або Мюнхена це дуже маленькі ціни.

Тобто двокімнатна квартира ±70м2 буде коштувати 450-500к євро, це ж платити 3-4к євро протягом 20 років?

Все залежить від відсотка. Зараз він не дуже вигідний і треба чекати, але у минулому році, коли я купляв, як виявилося, він був найкращий в історії. При відсотку в районі 1%, платити в місяць за 450-500к євро треба 1.3 — 1.5k, нехай і на 30+ років. Але це дешевше або співставно з орендною платою за таке саме житло. Для мене вибір очевидний, краще платити такі самі гроші, але за своє житло, ніж за орендоване.

При відсотку в районі 1%, платити в місяць за 450-500к євро треба 1.3 — 1.5k, нехай і на 30+ років.

Це супер вигідно, не знав що може бути іпотека під 1-2% при інфляції в 8%, вітаю)
В Польщі ставка зараз вже до 10% доходить, думаю в кінці на наступного літа брати)

Це супер вигідно, не знав що може бути іпотека під 1-2% при інфляції в 8%, вітаю)

Зараз відсоток десь 2.8%, тому краще почекати, він пішов вже вниз. У минулому році був 1% і навіть 0.6%.

Якщо подивитися структуру інфляції у 8%, то стане зрозуміло, що дорожчає далеко не все. Навіть бензин зараз вже пішов униз. Мені важко сказати, що саме зараз дорожчає, візуально я цього не бачу. Скоріш за все тільки газ і гаряча вода.

Подивився, дерев’яні речі ще подорожчали, причому суттєво.

Навіть бензин зараз вже пішов униз.

Пішов вниз в порівнянні з 24022022?

Скоріш за все тільки газ і гаряча вода

Від газу залежить промисловість, а від неї все решта. Та й ціна євро зараз під плінтусом.

Пішов вниз в порівнянні з 24022022?

Сам дивись:
24.02.2022 — 1.818
de.fuelo.net/...​s/date/2022-02-24?lang=de

10.08.2022 — 1.782
de.fuelo.net/...​s/date/2022-08-10?lang=de

Причому, 1.782 це ще й дорого, бо ранок. Ввечері, декілька днів тому я заправлявся по 1.69.

Та й ціна євро зараз під плінтусом.

Ціна євро не мінялася. Всі валюти ростуть або падають постійно. До USD або CNY євро впав, але до JPY або TRY виріс.

або TRY виріс

Смішно :)
До TRY мабуть навіть венесуельський Болівар виріс :)

Ціна євро не мінялася. Всі валюти ростуть або падають постійно.

Євро не так давно коштував 1.2 бакси, тепер 1:1. Так, ціна євро не мінялась...

Щодо цін на бнз то всі кажуть що ціни на паливо в європі пішли вгору. Здивований що ти навів інші цифри. Цікаво що скажуть інші забугорні мешканці...

Євро не так давно коштував 1.2 бакси, тепер 1:1. Так, ціна євро не мінялась...

А чому ти рівняєш саме до долара? Порівняй до японської йени, або до золота, або до біткоіна, або до гривні. І поясни, чому в США інфляція більша, якщо євро такий слабкий :)

Щодо цін на бнз то всі кажуть що ціни на паливо в європі пішли вгору. Здивований що ти навів інші цифри. Цікаво що скажуть інші забугорні мешканці...

Ціни на бензин пішли в гору 3-4 місяці тому, зараз вони йдуть вниз, в тебе застаріла інформація.

А чому ти рівняєш саме до долара? Порівняй до японської йени, або до золота, або до біткоіна, або до гривні.

Ти зараз як росіяни говориш — «та пофігу що бакс тепер по 120, в нас же не бакси». Вони також не розуміють, що за долари купується дохеріща товарів, і тому курс локальної валюти до долара — важливий. Як наприклад і курс євро до юаня, який (сюрпрайз) також падає.

Вони також не розуміють, що за долари купується дохеріща товарів, і тому курс локальної валюти до долара — важливий.

Так ти наведи, які саме товари купуються за долари. Європа це не Україна, яка платить за все в доларах. Європа платить постачальникам у євро, включаючи і за газ та нафту, якщо ти цього не знав. Навіть на iPhone ціна не змінилася, хоча, по твоїй логіці, повинна була підвищитись на 20%.

Так ти наведи, які саме товари купуються за долари.

Глянь торг баланс.
ЮС один з найбільших торг партнерів Німеччини, як і Китай. Вся ця інформація є публічною, це легко перевірити.

Глянь торг баланс.
ЮС один з найбільших торг партнерів Німеччини, як і Китай. Вся ця інформація є публічною, це легко перевірити.

По твоїй логіці всі товари з США та Китаю повинні були вирости на 20% в євро, правильно? Але цього немає, сам перевір.

Виросло дерево, будівельні матеріали, але це ніякого відношення до курсу не має. Більш того, я тобі написав, що в США, де долар став сильніший, інфляція вища за ЄС, що не збігається з твоєю логікою.

По твоїй логіці всі товари з США та Китаю повинні були вирости на 20% в євро, правильно? Але цього немає, сам перевір.

Не прямо на 20 і не прямо вже, і не всі. Не все так просто. Я тобі наведу приклад — припустимо, в виробленому в німеччині молотку метал з китаю. Довбешка складає нехай 20% вартості молотка. На скільки виросте ціна молотка при падінні євро до юаня?
На 20%? Ні, адже ціна металу це 20% від ціни молотка.
Коли виросте, завтра? Ні. Тому що метал міг бути закуплений ще раніше.
Це складно порахувати, але вона однозначно виросте. Це навіть не економіка, це просто здоровий глузд.

Я тобі наведу приклад — припустимо, в виробленому в німеччині молотку метал з китаю. Довбешка складає нехай 20% вартості молотка. На скільки виросте ціна молотка при падінні євро до юаня?
На 20%? Ні, адже ціна металу це 20% від ціни молотка.

Ось тобі молоток з металу. Він. як коштував 50 євро рік тому, так і коштує
www.idealo.de/...​079010-picard-hammer.html
А ось дешевий молоток, він як коштував 4 з копійками, так і коштує
www.idealo.de/...​-500g-8583230-gedore.html
Твоя теорія провалилася. Можеш ще з iPhone спробувати, він теж не подорожчав.

Твоя теорія провалилася. Можеш ще з iPhone спробувати, він теж не подорожчав.

Та яка теорія :)
Юра, не говори дурниць.
А доречі, от якщо завтра євро впаде на 90% до бакса, для тебе також нічого не зміниться? Це такий метод є в математиці — від противного.

у нас є хороший сайт з порівнянням цін на промотовари в різних інет-магазинах www.prisjakt.nu
і там по кожному товару є графік історичної ціни.
Можно довго заліпати. І ні, там нема прямої кореляції зі зміном курса крони до бакса — навіть на різні смартфони, хоча здавалося б — чистий імпорт
www.prisjakt.nu/...​.php?p=5683804#statistics
де тут зріст до 20% на різниці курсу?

де тут зріст до 20% на різниці курса?

Я вже стомився це пояснювати. Див приклад про молоток і статтю вище.
p.s.
Інфляція в Швеції біля 10% за рік.

ну так що тут пояснювати? Твоя теорія що курс бакса напряму відображається в цінах товарів не зовсім підтверджується практикою. Тому що залежність в ціноутворенні набагато складніше ніж просто курс валют.
Так само як і розуміння що мов би зп падає якщо вона менше в баксах. Вона сьогодні меньше в баксах, а завтра вище в баксах і на місцевій купівельній спроможності це відображається за великим рахунком так як зріст цін на молоко в Україні для українських айтішних зп.

Інфляція в Швеції біля 10% за рік

В Швеції немає євро, при чому тут шведська інфляція до курсу євро :). А сама шведська крона впала до бакса на 6.5% з 24 лютого. Знову твоя теорія провалилася.

Знову твоя теорія провалилася.

:)
ти не відповів на питання вище. Якщо завтра євро буде 10 долларо-центів, ціни зміняться?

євро подешевшах — це факт, проблема якраз в міцності євро.

Євро не подешевшав до золота, це факт. І ще до багато чого. Я розумію, що в Україні долар основна валюта, але в ЄС це не так.

Тому що імпорта в йенах, золоті або біткоінах майже нема. А в баксах доволі багато. Тим не менш, з точку зору звичайного споживача це вже давним давно обговорили dou.ua/...​rums/topic/38928/#2438892

Впервые за долгое время заправился не дороже 2 евро за литр, 1.999)

Но вот интересно, нефть европа покупает за евро или таки за баксы

Здається що досі за бакси. Але вже багато роки ідуть розмови про те що пора перейти на купівлю в євро хоча б деякими країнами типу з мідл іст.

Ну ось i вiдповiдь на «курс нi на що не впливає»

Но вот интересно, нефть европа покупает за евро или таки за баксы

За євро звичайно, як мінімум Німеччина.

За євро звичайно, як мінімум Німеччина.

можна пруф?

газ у рф таки за евро, за нефтянку сходу не нашел

газ у рф таки за евро, за нефтянку сходу не нашел

так ціна газу драматично виросла, там курс ховається.

та и другой импорт тоже надо смотреть

в тому і справа, що сам газ, нафта, електроенергія виросли настільки, що хз де там в ітоговій ціні ріст вартості, а де падіння курса валюти.
Плюс треба не забувати, що у нас наприклад в ціні і бензину, і електрики — десь 50% якщо не більше — це податки. Які теж зараз уряд доволі гнучко туди-сюди тусує різними «знижками» в залежності від цін на ринку.
Тому просто з точки зору споживача взагалі нема сенсу слідкувати за курсом валюти. Він звичайно має свій вплив, але розмір цього впливу на кінцеву ціну не пропорціональний. Як я писав в іншій темі — навіть ціні на айфони в епплсторі не пропорціональні курсу, тому що встановлена ціна це більше про маркетинг, ніж собівартість + маржа. Хоча якщо звичайно курс надовго закріплюється на якій новій психологичній відмітці — то ціни рано чи пізно проапдейтять.

Тому просто з точки зору споживача взагалі нема сенсу слідкувати за курсом валюти.

Є сенс. При падінні євро до баксу і юаня ціни на імпортовані товари (а їх просто хмара) будуть рости однозначно. І будуть рости серйозно. Також, це буде впливати на ціни на готелі по світу, інвестиції, і взагалі на все. Та зп банально падає. навіть в порівнянні з Україною, де зп в айті в баксах.
Не слідкувати можна якщо не хочеш засмучуватись, це да.

Є сенс. При падінні євро до баксу і юаня ціни на імпортовані товари (а їх просто хмара) будуть рости однозначно. І будуть рости серйозно.

В Україні будуть, бо Україна нічого не виробляє. В ЄС — не будуть, що і відбувається зараз. Ти не можешь продавати молоток на 20% дорожче, ніж продає поляк. А тому, ти залишаєш ціну в євро, як є, щоб залишитись на ринку ЄС. І моя історія в амазоні це тільки підтверджує, коли одні і ті самі товари з Китаю коштують так само і рік назад, і зараз.

В Україні будуть, бо Україна нічого не виробляє

Баланс глянь. Це відкриті дані. Німеччина дофігіща імпортує з китаю і сша, і оскільки курс євро до цих валют падає, то і на споживача це однозначно впливає. Це вже навіть не економіка, це здоровий глузд, нафіга ти сперечаєшся з очевидним?

Це вже навіть не економіка, це здоровий глузд, нафіга ти сперечаєшся з очевидним?

Якщо це очевидне, то покажи мені в ЄС товар, який виріс в ціні через підвищення курсу долару. Поки що ти тільки говориш, але не знайшов нічого, що ж подорожчало. Бо потім з’ясуєш, що Європа купує речі за євро, як це робить, наприклад, мїй концерн. Уяви собі, ми платимо в Китаї в євро.

Теж про це говорили. Це у тебе сприйняття через звичку до українського контексту, де бабка ціни на сімки піднімає тому що «доллар виріс». А в інет-магазинах ціні майже на всі промтовари прив’язани до бакса, і міняються наступного ж дня як змінився курс.
Про падіння зп взагалі фігня. Більшу частину моїх трат складають житло, авто, місцеві послуги, іжа, етц. І ці ціни або чисто в кронах, або ще можуть корелювати з євро, наприклад їжа. Але не з баксом.
«Айфони» скаладають дуже незначну частину затрат. Навіть бензин складає невелику частину затрат — в мене за місяць паркінг коштує дороже ніж затрати на в 1,5 рази подорожчаюче пальне, не кажучи вже про всі інші затрати.
Інфляція — да, вона з’ідає дохід. Але ось тут я наводив приклад в реальних цифрах, що курс крони до бакса має дуже відокремлене відношення до рівня інфляції. dou.ua/...​rums/topic/38928/#2439288

«Айфони» скаладають дуже незначну частину затрат.

Так це не працює. В твоїй шведській їжі може бути шоколад з китаю, масло з сша, і т.п. І це в дуже простому товарі, в інших може бути ще драматичніше. І при падінні курсу твоєї валюти до цих валют ціна на концевий продукт не може не вплинути на кінцеву ціну. Це просто абсурд в стилі доуноміки.

В твоїй шведській їжі може бути шоколад з китаю, масло з сша

Може бути. Але це ми говоримо скоріше за все про 5% вартості моїх затрат на їжу. Да, ці 5% подорожчали на 20% із-за різниці в курсі, і то скоріше за все значно менше, тому що не вся ціна це імпорт. Я цього навіть не помічу. Я набагато скоріше помічу якусь засуху в Іспанії чи нову епідемію тварин на фермах Данії чи Швеції.

ціна на концевий продукт не може не вплинути на кінцеву ціну.

це очевидно. Мова саме про рівень впливу. Якщо американськи булочки в твоїй улюбленній булошній завтра здорожчають навіть вдвоє, то технічно купівельна спроможність твоїй зп впала. А практично — тобі пофіг, нічого не змінилось, так як на ті булочки ти тратив незначну частину своїй зп. В кінці кінців якщо так сильно виросла ціна можна перейти на французські булочки — майже зажди є альтернатива.
В цьому сенсі підняття базової ставки ЦБ Швеції на 0.25% на мене більше впливає ніж вся різниця курса крони до бакса.

ова саме про рівень впливу.

Рівень ніхто не знає. Завтра зникне олія з України, і ціна на випічку може і в 1.5 рази зрости. А може на 1%.

В цьому сенсі підняття базової ставки ЦБ Швеції на 0.25%

А її не тому піднімають що інфляція тисне?

А її не тому піднімають що інфляція тисне?

Повертаємося на попередні позиції

Інфляція — да, вона з’ідає дохід. Але ось тут я наводив приклад в реальних цифрах, що курс крони до бакса має дуже відокремлене відношення до рівня інфляції. dou.ua/...​rums/topic/38928/#2439288
Але ось тут я наводив приклад в реальних цифрах, що курс крони до бакса має дуже відокремлене відношення до рівня інфляції.

Добре, тобі питання як Юрі — якщо завтра крона впаде до бакса і юаня вдвічі — на тебе це вплине?

звичайно, але не в 2 рази.
Думаєш я більше буду платити за житло, послуги, іжу яка на 90+ % швецька або європейська, і т.д.
Крім цього є така штука як «імпортозаміщення» :) ті швецькі речі які я не купував, тому що умовно кажучи кітайські були дешевші раптом стануть більш доступними :)

звичайно, але не в 2 рази.

Во! Тепер все вірно.

Думаєш я більше буду платити за житло, послуги, іжу яка на 90+ % швецька або європейська, і т.д.

Будеш. А ще за авіаперельоти, готелі, айфони, машини, і ще мільйон товарів — все де є імпортна складова. % залежить.

Якщо курс зміниться в 2 рази я звичайно помічу. Коли він міняється туда-сюди на 10-15%, я навіть не знаю що це відбувається. Мені навіть його дивитися особливо нема де, крім заходити спеціально в гугл і перевіряти який поточний курс. Якщо в 2 рази зміниться курс крони до євро — то я набагато сильніше це помічу. А на курс до бакса на практиці пофіг взагалі.

Теж про це говорили. Це у тебе сприйняття через звичку до українського контексту, де бабка ціни на сімки піднімає тому що «доллар виріс». А в інет-магазинах ціні майже на всі промтовари прив’язани до бакса, і міняються наступного ж дня як змінився курс.

Так і є, українці звикли, що ціни стрибають у залежності від курсу. Їм не віриться, що ціни можуть бути стабільними довгий час, не залежно від курсу до якоїсь там валюти.

«Айфони» скаладають дуже незначну частину затрат.

Американські айфони не подорожчали, китайські дрони dji теж не подорожчали. Хоча, по теорії Юджина, повинні вирости в ціні на 20% в ЄС, лол

Так і є, українці звикли, що ціни стрибають у залежності від курсу. Їм не віриться, що ціни можуть бути стабільними довгий час, не залежно від курсу до якоїсь там валюти.

О да, ми знаємо стабільні європейські ціни (інфляція 10%), стабільні % на іпотеку, і все інше :)
Я більше не буду це розжовувати, www.dw.com/...​-europe-and-us/a-62437126

О да, ми знаємо стабільні європейські ціни (інфляція 10%), стабільні % на іпотеку, і все інше :)

Якщо інфляція 10%, то чого ж квартири подешевшали на 6%? :)

Покажи нам, нарешті, те, що подорожчало.

Покажи нам, нарешті, те, що подорожчало.

Я вірно розумію, що в офіційні цифри німецької статистики про ріст цін ти не віриш? :)
www.destatis.de/...​s/Basic-Data/vpi041j.html

то чого ж квартири подешевшали на 6%

Тому що % по іпотеці зріс, наприклад?

Я вірно розумію, що в офіційні цифри німецької статистики про ріст цін ти не віриш?

Я вірю своїм очам. Ось сайт зі всіма товарами
www.idealo.de
По кожному товару є історія ціни за минулий рік. Ти сам можешь побачити, що на абсолютну більшість товарів ціни не дорожчають, не дивлячись на «інфляцію».

Як так виходить? Дуже просто, 90% інфляції — це ціни на газ і трохи нафта. За газ, в цьому році, люди заплатять більше на 40-50%, ось і вся інфляція. Але за айфон, вони як платили 800 євро, так і будуть платити. І за памперси, і за молоко, і за зміну коліс, ціна буде та сама, що і в січні 2022 року.

Тому що % по іпотеці зріс, наприклад?

Ну так ти ж розповідаєш, що курс євро, це головне. Поступово, Юджин приходить до того, що в ЄС курс євро не грає ролі, а ціни регулюються іншими методами.

машини здорожчали. Як і якась ще інша техніка. Але знову ж таки де в цій різниці в ціні курс до бакса, а де післяковідне глобальне подорожчання на чіпи і логістику.

Але знову ж таки де в цій різниці в ціні курс до бакса, а де післяковідне глобальне подорожчання на чіпи і логістику.

А де війна в Україні. А де... тому і важко помітити. Але те що падіння євро тисне на імпортні ціни, яких просто дофіга — це абсолютний факт — як те що вранці сходить сонце (правда в Швеції дійсно не скрізь :))

Але те що падіння євро тисне на імпортні ціни, яких просто дофіга — це абсолютний факт — як те що вранці сходить сонце

Ну то покажи нам цей тиск, я тобі дав сайт. Поки що ти тільки вигадуєш все, базуючись на українських реаліях.

Я вірю своїм очам.

Вибач, очі штука суб’єктивна. От очі моїх друзів в німцях відмічають ріст цін, причому на все, включно з хавкою. Цифри статистики за них.

Поступово, Юджин приходить до того, що в ЄС курс євро не грає ролі, а ціни регулюються іншими методами.

Поступово Юджин приходить до висновку, що в професії, яка мала б передбачати певний поріг логічного мислення і освіти, є люди зі, скажімо так, альтернативною логікою, економікою, і навіть арифметикою!

От очі моїх друзів в німцях відмічають ріст цін, причому на все, включно з хавкою. Цифри статистики за них.

Продукти подорожчали ще в кінці минулого року, ми навіть на форумі це не один раз обговорювали в листопаді-грудні. З того часу вони не дорожчали. А тут сюрприз-сюрприз, курс до долара почав змінюватися тільки з лютого. Тобто, твоя теорія знову провалилася.

Продукти подорожчали ще в кінці минулого року, ми навіть на форумі це не один раз обговорювали в листопаді-грудні. З того часу вони не дорожчали.

Погано коли в опонента всі ходи записані, пра?
tradingeconomics.com/germany/food-inflation

Погано коли в опонента всі ходи записані, пра?
tradingeconomics.com/germany/food-inflation

Згідно твоїм цифрам, в Німеччині, з січня, продукти здорожчали на 64%. А якщо ріст не припиниться, то до кінця року на 200% :)

А ну запитай у своїх славнозвісних друзів, чи витрачають вони на продукти на 64% більше, ніж у січні.

Згідно твоїм цифрам. в Німеччині з січня продукти здорожчали на 64% :)

Юра, припини. Ти поскладав ті % докупи, так? :)

Юра, припини. Ти поскладав ті % докупи, так? :)

А що треба було зробити? На скільки подорожчали продукти з січня?

А що треба було зробити?

Ну якщо напр є стата, що в вересні знижки на ковбасу були 10%, в жовтні 5%, а в листопаді 4%, то це ж не означає що в знижка за 3міс була 10+5+4=19%?

Ти дав якісь цифри, тепер поясни мені їх. На скільки відсотків подорожчала продуктова корзина з січня 2022?

Ти дав якісь цифри, тепер поясни мені їх. На скільки відсотків подорожчала продуктова корзина з січня 2022?

Та що там пояснювати, там же прямо в заголовку написано:
«Annual food inflation in Germany accelerated to 14.8% in July of 2022»
Annual.

Тобто, з минулого літа ціни на продукти виросли на 14.8%? Цілком вірю. І яке відношення до цієї інфляції має курс євро, який змінився до долара тільки з лютого 2022 року? Чому, наприклад, ціни виросли не через газ, нафту, і відповідно більш дорогу логістику?

Увесь тред ти розповідаєш, що інфляція відбувається через те, що курс євро до долара впав. Яке відношення має курс євро до спаржі в Німеччині або томатів в Іспанії?

Тобто, з минулого літа ціни на продукти виросли на 14.8%?

Тобто на квітень вони виросли на 8.6%, а на липень — на 14.6%. В цій табличці є і 12.2021 — там дійсно такий є ще один стрибок.

Яке відношення має курс євро до спаржі в Німеччині?

dou.ua/...​rums/topic/39404/#2461402

це створює додатковий тиск на ціни в ЄС. Падіння євро не значить різке здорожчання всього, так як ринок великий, і виробництво внутрішнє. Ціни на всякі айфони ще не змінились так як всякі епли не будуть бігати за курсом і моментально міняти ціни, але якщо євро і далі буде слабким то ціни рано чи пізно вони відкоректують. Далі це буде тиснути на ціни на енергоносії, чіпи, і інші банани і шоколад. Звичайно що тут немає такого що якщо євро впаде на 20 відсотків до доллару то ціни виростуть на 20, але на 2-5 відсотків точно, не буває такого що ринок це буде ігнорувати. Зараз це нівелюється за рахунок виробників товарів, тобто вони стали менше заробляти. Але довго це відбуватись не буде

Дуже просто, 90% інфляції — це ціни на газ і трохи нафта.

Ммм, ні :(
Food Inflation in Germany averaged 1.66 percent from 1992 until 2022, reaching an all time high of 11.10 percent in May of 2022 and a record low of −3.10 percent in October of 2009.
tradingeconomics.com/germany/food-inflation

І за памперси, і за молоко, і за зміну коліс, ціна буде та сама, що і в січні 2022 року.

коли буде? зараз я бачу іншу ціну аніж у січні.

І за памперси, і за молоко, і за зміну коліс, ціна буде та сама, що і в січні 2022 року.
коли буде? зараз я бачу іншу ціну аніж у січні.

Ось наші памперси
www.amazon.de/...​en/gp/product/B07HKPXY72
Дивлюся історію амазона на один і той же продукт американського виробника
03.08.22 — 34.42 EUR
16.06.22 — 36.73 EUR
21.05.22 — 36.73 EUR
25.04.22 — 36.73 EUR
04.04.22 — 36.73 EUR
15.03.22 — 36.73 EUR
21.02.22 — 37.89 EUR
29.01.22 — 34.64 EUR
11.01.22 — 34.64 EUR
13.12.21 — 37.02 EUR
20.11.21 — 37.89 EUR
26.10.21 — 37.89 EUR
10.10.21 — 37.89 EUR
16.09.21 — 37.02 EUR
21.08.21 — 34.42 EUR
31.07.21 — 37.02 EUR

Немає, ні інфляції, ні зростання ціни через зміну курсу. А це американський продукт. Ось типова ситуація для Німеччини і значна відмінність від України, де ціна може легко вирости на 50% за місяць.

Немає, ні інфляції, ні зростання ціни через зміну курсу.

где ты покупаешь памперсы, что они у тебя не подорожали?

где ты покупаешь памперсы, что они у тебя не подорожали?

Я ж дав посилання
www.amazon.de/...​en/gp/product/B07HKPXY72
Purchased 16 times.
You last purchased this item on 3 Aug 2022

Я ж дав посилання

Почему тогда Pampers в Кауфлянде и Россмане подорожали?

Почему тогда Pampers в Кауфлянде и Россмане подорожали?

Для того щоб сказати, що вони подорожчали, треба навести ціни за рік, як я це зробив. Тому що, навіть по амазону видно, що в одни місяць може бути 34 EUR, а вже через пару тижнів 37 EUR. Людина гадає, що було подорожчання, але через пару місяців ціна знову 34 EUR.

Людина гадає, що було подорожчання, але через пару місяців ціна знову 34 EUR.

ну слава Богу,

а то в 2015, когда я приехала в Дойчланд, Putenfleisch был 5 евро за кило, сейчас 9.79, курогруди были 3,49, сейчас 9.98.

надо просто подождать и снова будет по 5 евро

(в твоем примере с памперсами они по ходу вообще не дорожали, с 15.03.22 ты по видимому стал покупать либо другое количество в коробке, либо другой размер по цене не 37, а 36. и для обоих размеров периодически цена падает до 34, это типа супер-пупер акция, берите-кушайте-не подавитесь )

ну слава Богу,

а то в 2015, когда я приехала в Дойчланд, Putenfleisch был 5 евро за кило, сейчас 9.79, курогруди были 3,49, сейчас 9.98.

надо просто подождать и снова будет по 5 евро

(в твоем примере с памперсами они по ходу вообще не дорожали, с 15.03.22 ты по видимому стал покупать либо другое количество в коробке, либо другой размер по цене не 37, а 36. и для обоих размеров периодически цена падает до 34, это типа супер-пупер акция, берите-кушайте-не подавитесь )

спорить с Буряко-экономикой нет смысла )))

он сегодня злой. обычно невозможно понять — то ли он троллит, то ли мы живем в разных Германиях, то ли у него полный транссерфинг реальности, что у меня курогруди подорожали больше чем в 2 раза, а у него нет (вернее да, но это все временно)

что у меня курогруди подорожали больше чем в 2 раза, а у него нет

Я не кажу, що вони не подорожчали, впевнений що подорожчали, проте, не маю уяви наскільки. І якщо курятина в 2 рази подорожчала, а напої, молочка, хліб і тд. подорожчали лише на 10% за багато років, то може просто це окремий випадок? І подорожчання сталося не через інфляцію, а по іншим причинам.

Та й вони не мають відношення до треду. Тут мова про американські і китайські товари і їх ціну в залежності від курса євро.

у мну ботокс подорожал
американский
плак-плак

І подорожчання сталося не через інфляцію, а по іншим причинам.

какая еще может быть причина?
выращивание мяса сложнее чем выращивание кока-колы, производство включает в себя более длинную цепочку, больше компонентов, сложнее транспортировка. это все «суммируется» в цене. отсюда и подорожание мяса условно на 50 процентов, а колы на 10 (или сколько там она подорожала).

Putenfleisch был 5 евро за кило, сейчас 9.79

Путенфлейш? Хватит финансировать россию. Вы там совсем уже в своей германии :)

в твоем примере с памперсами они по ходу вообще не дорожали, с 15.03.22 ты по видимому стал покупать либо другое количество в коробке, либо другой размер по цене не 37, а 36. и для обоих размеров периодически цена падает до 34, это типа супер-пупер акция, берите-кушайте-не подавитесь

Це один і той же товар, 104 памперси. Купується через кнопку «Buy it again». І так, ціна не мінялася. Мені дивно, що навіть люди, котрі живуть в Німеччині, не вірять в очевидні речі.

Пруф
ibb.co/tZdmC02

а то в 2015, когда я приехала в Дойчланд, Putenfleisch был 5 евро за кило, сейчас 9.79, курогруди были 3,49, сейчас 9.98.

Це так не працює, покажи якісь посилання, що ціна була саме така, по роках. У тебе он і памперси подорожчали за рік, хоча в мене беззаперечні докази, що це не так. Може вони й подорожчали в Кауфленді, але тільки тому, що сам Кауфленд підняв ціни, бо, як бачиш, ціна на амазоні не мінялася.

Але розмова була про американські товари, які за теорією місцевих «горе-економістів» повинні були подорожчати через зміну курсу. Курятина може дорожчати зовсім по іншим причинам, може там мор якийсь був, як в Бразилії з кохве.

Це так не працює, покажи якісь посилання, що ціна була саме така, по роках.

Юр, ты в магазин ходишь или все жена делает?
Или вы такие бохатые, что на ценники не смотрите?

вот первое, что мне выплюнул Гугль

»Im Juni des Jahres 2022 lag der Verbraucherpreisindex für frisches Geflügelfleisch bei 148,2. Daraus ist abzuleiten, dass die Preise für frisches Geflügelfleisch seit dem Jahr 2015 um rund 48,2 Prozent gestiegen sind.«

de.statista.com/...​elfleisch-in-deutschland

вот первое, что мне выплюнул Гугль

Я вірю що м’ясо подорожчало. Не тільки в Німеччині, доречі, а скрізь. Був у Словаччині два тижні тому у відпусці, так там ціни в Кауфленді і Лідлі, на половину продуктів, вищі ніж у Німеччині на ті ж самі товари! Для мене це було дуже дивно.

Німеччина — одна з найстабільніших країн по цінам. Тут підвищення ціни молока на 5% обсмоктували півроку в масс-медіа, щоб людей підготувати. Тому, якщо щось дорожчає в Німеччині, то де інде, воно дорожчає ще більше, в процентному співвіднощенні, і я не розумію твоєї проблеми.

і я не розумію твоєї проблеми.

кебаб был 4 евро, а сейчас уже 7

а молоко меня не интересует, я не младенец

одна з найстабільніших країн по цінам

fix: одна з найдотованіших

тому що по таких цінах і з ROI по яких вони в Німеччині їх тупо не вигідно купувати

Євро не так давно коштував 1.2 бакси, тепер 1:1. Так, ціна євро не мінялась...

Неправда. Не так давно він коштував 0.99 бакси, а тепер аж 1.02 — так що росте :)

всі кажуть що ціни на паливо в європі пішли вгору.

Це не так важливо. Головне — молоко стабільне :)

Цікаво що скажуть інші забугорні мешканці...

Не так давно дізель був майже по 26 крон, а зараз по 22,5. Але минулорого року він був по 17 приблизно:)

Головне — молоко стабільне :)

І до гривні євро виріс!

нічосі тут зашквар, короч всі неправі, поумнічаю

це вроді як по температурі надворі визначати швидкість вітру — десь то корелює, але загалом пальцем в небо

1) в 2008 був курс 1:1.6 ото була стабільність!

2) ціна ресурсів в кінцевому продуктів — відкладена, руду звідки буде метал з якого будуть робити дорожчі молотки ще лиш везуть на переробку, і метал же їде не тільки зпоза ЄС

і не все так просто з ціною бо є і знижки, є запаси, є дотації імпортерам, є мита, і плюс ніхто не хо підвищувати ціну першим на ринку і метал може здешевшати через слабкий юань і гривню

курсова різниця, де вона впливає на прибутки таки згодом перенесеться в ціну для споживача

а прямий імпорт звісно дорожчий став прям зара

і кохве от подорожчало зараза, а ціна кохве є в ціні всіх хайтек товарів, погані передчуття

і кохве от подорожчало зараза, а ціна кохве є в ціні всіх хайтек товарів, погані передчуття

Нарешті хтось таки знайшов те, що подорожчало через прямий імпорт. Напевно, всю інфляцію на себе кохве перейняло.

А то я дивлюся, американська Coca Cola за рік не подорожчала ні на цент, навіть подешевшала.
www.idealo.de/...​e-24×0-33l-coca-cola.html
А там же теж є кохфеін. Куди дивляться експерти по курсу євро, не зрозуміло.

Нарешті хтось таки знайшов те, що подорожчало через прямий імпорт :)

А чому доречі подорожчало? В німеччині жеж інші методи ціноутворення.
Ламає теорію....

та кохве щось неєбічно дорожчає, якийсь кофейний п****ць у світі, десь читав що боби ростуть в ціні, але то давно було

ось щось про те
fortune.com/...​s-10-year-high-inflation

у нас доречі не помітно щоб кава сильно здорожчала. Наприклад авокадо сильно подешевшало, пам’ятаю пару років тому було набагато дорожче — була якась глобальна криза авокадо :)

так може перестають купляти як грінпленетпродукт, бо розогнали ж тему що авокадо багато води потребує для вирощування

хз просто пальцем в небо

я думаю в ціні набагато більше позначається якийсь неврожай чи забастовки працівників плантацій ніж курс крони до бакса.

я думаю в ціні набагато більше позначається якийсь неврожай чи забастовки працівників плантацій ніж курс крони до бакса.

А при інших рівних?
Це ж елементарно — якщо кава купується в ефіопів за бакси, то їх же не колише к-ть євро, їм потрібні свої 50 баксів за мішок. Як може навіть чисто математично не вирости від цього ціна?

ти намагаєшься впихнути якійсь теоретичні викладки. Але мова ізначально йшла про сприйняття споживачами.
Так ось, з точку зору споживача взагалі ніхто в єс ніколи не знає який там зараз курс до бакса, як він змінився і чи вплинуло це на ціну помідорів.
В Україні зміна курсу навіть на 10% це завжди подія, про яку всі в курсі — просто елементарно тому що цей курс всюди — в онлайн-банкінге, на вулиці в обмінниках, в інет-магазинах. Люди будут спілкуватися і читати коли сдавати валюту, а коли купувати і в яких пропорціях. Люди зберігають дома бакси кешем або переводять зайві гроші на баксові рахунки. І ВСІ велики і багато невеликих покупок завжди привязані напряму до ціни в баксах.
Це крім того, що більшість людей так чи інакше виравохує свій дохід в баксах — не тільки программісти.
А в Європі курс може сходити на 10% вниз, а потім повернутися назад і більшість навіть не помітить цього. І скільки їх поточна зарплата в баксах по курсу теж нікого не цікавить. Ось такий вплив.

, з точку зору споживача взагалі ніхто в єс ніколи не знає який там зараз курс до бакса

Пересiчний далi свого шнобеля та гаманця не сильно дивиться. Але це нiчого не вiдмiнює

так пересічний в Україні теж не дивиться, але курс до бакса знає завжди з точністью до 10 копійок.

Рынок гривны маленький, у евро — большой. В поездках в какую-то Испанию, шведы разницу в курсе к евро вполне себе заметят начиная от этапа букания.

Гараздо більше шведи помітять вплив шкільних канікул. Ціни що на квітки, що на житло залежать від стількох факторів що який там курс до євро має дуже мало значення. Тим більше коли швед відкриває більшість популярних сайтів від бачить ціни в кронах

Каникулы то сезонное и неизбежное. Северяне очень даже считают денежку и вряд-ли не заметят, что тур в Испанию в кронах внезапно подорожал

Курс у нас заметили право-саркастичные СМИ, массмедиа предпочли отмолчаться. Зато призывы машину не мойте, в душе мойтесь быстрее, на самолётах не летайте, наш премьер — самый премьеристый премьер, тётя Саския, когда ходит в туалет, спрашивает своего Еруна, не нужно ли ему тоже, чтоб 2 раза не смывать.

Саския

О у вас тоже это имя популярно :D

Хм, был уверен, что это сугубо нидерландское имя) Минералка ещё есть такая.

Минералочка и у нас есть, а имя просто германское:
en.m.wikipedia.org/wiki/Saskia

Может быть, не спорю.
Хотя Брунхильда тож германское, а у нас не особо встречается.

Так НЛ это ж германский народ. А Брунхильда это больше северогерманское, которое чаще встречается в Скандинавии.

Вот только про адиннарот не надо, обойдёмся германоязычными)

Хотя тут некоторые философы пишут статьи мол учить мемецкий обязательно и в случае потопа уцелевшие земли отходят Германии.

В пограничье как раз все ваши отлично знают немецкий :D на прошлой неделе был в районе Маастрихта, даже ни разу английский не пришлось использовать))) Маастрихтнаш!!1

Да и в не пограничье тоже немецкий знают многие. Маленькая страна, но страна торгашей в хорошем смысле этого слова, открыты иностранным языкам. Ну и наибольшие партнёры по торговле UK и DE.

В Бельгии фландрийцы учат французский, чтобы делать с валлонцами бизнес, а те сильно гордые, тлетворное влияние южных соседей.

Гордость французов ни к чему хорошему не привела. Начиная от самой Франции и заканчивая отсталым (по сравнению с другими провинциями) Квебеком. Ну и Валлония конечно полное дно в сравнении с Фландрией — бывал там частенько.

Ну Валлония лидировала экономически какое-то время, но в последние лет 50 нет, но всё ещё гордые. Ну голландский язык давили тщательно, потом удивляются сепаратистским настроениям.

В Бельгии чем дальше на юг, тем глубже дупа.

чем дальше на юг, тем глубже дупа

Это же золотой стандарт для Европки, за исключением разве что Германии, где слегка наоборот :D

Так НЛ это ж германский народ

Остановись! Так начинался Донбасс и ОРДЛО ))

Гараздо більше шведи помітять вплив шкільних канікул

та ладно шведы очень бедные и экономят на всем ( это из наблюдений за туристами), 3 месяца личного опыта конечно не объективно сильно, но как то коллеги ( шведы) уж очень скромно живут и это ИТ вроде не самая низкооплачиваемая сфера ...

Тренд останніх 8 років — вниз, з тимчасовими відскоками, і подальшим просіданням.

Люди зберігають дома бакси кешем

Осталось немного баксов в кеше, привезенных из Киева при переезде. Хз что с ними тут делать, оставлю наверное на следующий переезд в штаты :D

Я свои когда-то отвёз обратно в Украину и поменял в правильном подвальчике на евро. 500к правда напихали, ну по паре тыщ за раз насовал в наши банкоматы, принимающие купюры.

20% рост в евро на инвестицию :))

у мене кілька знайомих веганів, то помітив що авокадо в них сильно помінялось на всякі запаковані снеки типу сиру з мигдалю і сосиски з їстівної гуми й солі

я думаю просто асортимент побільшав і лінивим людям ліньки чистити навіть те авокадо тепер коли їсти щось хочеться, а це ж топ на столі у веганів був

думаю просто хайп спав чи може більше стало виробників просто

не маю нічо проти веганів єсішо, сир з мигдалю дуже навіть ок, сосиски просто якась лажа ті що пробував

я ніякий не веган, але авокадо постійно купую.

та я теж, просто спостереження якесь таке

але я і мабуть ти ж його їмо далеко не в такій кількості

чогось подумав що давно не чути було ніяких новин за beyond meat, тільки от глянув — так ціна акцій дропнулась в три рази

щось таки на веганському полі таки відбувається тектонічне про що я не знаю

ето жж неспроста

Ну на мій смак було норм, мене хіба напрягає власне концепція називати нем’ясо не нем’ясом але якм’ясом, я ніколи не розумів яка в них аудиторія

Звичайні люди візьмуть звичайний бургер, а уявити вегана який скаже «скучаю за бургером» чи скучаю за м’ясом не виходить. Якийсь каргокульт а не ідея

Смак же то таке — технології такі що й кокаколу зробити можна зі смаком хрусткого бекона

Мабуть ото «навчились» не гірше ваша правда. Бо був останній раз у веганській забігайлівці то там уже пропонували на вибір якм’ясо бійондміт і якм’ясо відшефа на 30% дешевше. Не прорахували в паверпойнт цей момент

А чому доречі подорожчало? В німеччині жеж інші методи ціноутворення.
Ламає теорію....

Ну я не знаю, яке саме подорожчало. Ось кохфе, яке п’є моя дружина
www.idealo.de/...​ahlen-500-g-dallmayr.html
З 24 лютого, коли курс змінився, подорожчало аж на... 1.7%. Але за рік подорожчало на 13.5%. Дідько його знає чому, але точно не через курс євро.

Дідько його знає. чому, але точно не через курс євро.

Якщо в папуасів купують за бакси, то доля курсу в цьому однозначно є.

Якщо в папуасів купують за бакси, то доля курсу в цьому однозначно є.

Якби в папуасів купували за бакси, то як раз з 24 лютого і виросла б ціна. Але вона не виросла.... зовсім. А от у минулому році виросла, коли курс не мінявся.

Якби в папуасів купували за бакси, то як раз з 24 лютого і виросла б ціна.

Ні.

Якби в папуасів купували за бакси, то як раз з 24 лютого і виросла б ціна.
Ні.

Я покопався в інформації і знайшов дві причини, чому курс євро до долара не впливає на вартість кохве для європейських споживачів.

The centre for coffee trading is based at the Intercontinental Exchange (ICE), situated in New York. Here, the price of coffee, known as the C price is traded in US dollars (USD).
Ціна кохве завжди у віртуальних доларах C, які не співпадають з реальними по курсу.
The value of the dollar can also cause fluctuations in the C price. Otávio Sandrin, Commercial Coordinator at O’Coffee Brazilian Estates in Brazil, tells me, «If the US dollar is too high, usually the C price drops to compensate for the final price.»
Сильний долар автоматично знижує ціну кохве, тому в євро ціна залишається та сама, от і вся розгадка. І я впевнений всі інши маркети, типу металу і тд працюють так само.

Але є ще й інша причина. Європа — найбільший споживач кави у світі, тому вона отримує найбільші преференції. Коли Європа купує менше кохфе, виробники можуть залізти в мінус. Тому, ціни регулюються так, щоб вони найбільше підходили саме Європі.

А ось справжня причина, чому подорожчало кохфе:

Екстремальна погода в Бразилії спричиняє підвищення цін на каву. Останній урожай у Бразилії, найважливішому виробнику кави та країні-експортері, був великим розчаруванням.

Спочатку посуха, потім мороз, а тепер Ла-Нінья. Бразилія нещодавно пережила найгіршу посуху за 90 років. Після цього настав найсильніший мороз за десятиліття; Результатом стала вирубка кавових дерев. Погодне явище Ла-Нінья тепер може призвести до подальших проблем із майбутнім урожаєм.«Південні штати страждають від сильної спеки та посухи з середини грудня», — підкреслює експерт із сировини Фріч. Натомість в інших регіонах випали надмірні опади, що також могло призвести до втрат врожаю, оскільки через сильні дощі плоди, що ростуть, обсипалися.

P.S. Юджин, шо тепер скажеш? :)
P.S.2 А всі інші можуть скинутись мені на каву, за пошук інфи :)

В цене кофе на прилавке в Европе цена кофе на бирже наверняка составляет мизерный процент.
Рыба вот поднялась ощутимо.

щось набренькав ти, тільки що читав що воно таке, наскільки я зрозумів C-прайс це просто базова ціна необробленої кави на біржі, а різні сорти вже прив’язані до цієї ціни + премія, це не віртуальні долари нє

сильний долар скоріше значить що за один долар можна імпортнути більше бразильських мішків за їх песо чи що там у них, реали во, а в євро мабуть таки має вирости ціна ще більше, бо євро впав до доллара, то в євро буде менше мішків. Буде ще дорожчати знач

мабуть таки через усе, погоду й неврожаї і клятих москалів

Дивись уважно

The value of the dollar can also cause fluctuations in the C price. Otávio Sandrin, Commercial Coordinator at O’Coffee Brazilian Estates in Brazil, tells me, “If the US dollar is too high, usually the C price drops to compensate for the final price.”

ну та, то ж це мейкс сенс

коли доляри сильні, за доляри можна більше купити кави, відповідно ціна кави в долярах зменшується, бо попит не змінився

а ви там до речі кавоварку мабуть маєте і дружина в тебе дальмайр любить, то може порекомендуєш яка кавоварка хороша така щоб тицьнув кнопку і без стресу і не зламалась через рік? бо я все то відкладаю, то коли йду в магаз то їх там тьма просто і мене депресує

не знаю аж стидно таке питати сорі)

а ви там до речі кавоварку мабуть маєте і дружина в тебе дальмайр любить, то може порекомендуєш яка кавоварка хороша така щоб тицьнув кнопку і без стресу і не зламалась через рік? бо я все то відкладаю, то коли йду в магаз то їх там тьма просто і мене депресує

Кавоварку вирішили не купляти, щоб не підсажуватись на каву. Дружина сама варить, коли потрібно.

оу я розумію твою дружину реклама з бляйбтроєм просто шик
мабуть ото й подоржчало через гонорар

ой та в цих нємців якийсь квадратно-прямокутний капіталізм

три роки була однакова ціна з штампіками, що дощ що сніг що метеори — стабільність

за ніч бахнули на +50% і майже заповнений штампіками бонус-папріець сказали викинути, бо сорі то було вчора, а сьогодні вже не вчора

а ви тут про метал в німецькому молотку який не видно в цінах

там в тому молотку більше центів пішли на страйки, простої і права лгбт ніж на той метал

А там же теж є кохфеін. Куди дивляться експерти по курсу євро, не зрозуміло.

В одному кавовому зерні — 6мг кофеіну. В 0.5 коли — 40мг кофеіну.
Ціна 100грамової упаковки кави зросла на 20%.
Наскільки зросте ціна 0.5 кока-коли, якщо прийняти, що все подорожчання кави буде негайно і прямо відображено на ціну кока-коли?

Ну и колебания не так чтобы 8, 14, 24

Я зараз наймаю таке ж саме житло, як у мене в іпотеці (для родичів). Мої платежі за іпотеку + усі австралійські обовязкові рейти менше, ніж платежі за оренду один в один такої ж самої хати. З перших рук, скажемо так, інфа.

хто працює в IT секторі в великій компанії,

и не только в крупной

Ну, об’єктивно, ви не придбали житло, а фактично взяли його в оренду в банку )

Варто зазначити різницю між можливостю купити житло, та обґрунтованість такої покупки в даний час.

1. В Канаді зазвичай дають кредит до х4 від твоєї ГРОСС зарплатні в рік. Що дозволяє IT фахівцям придбати мінімальне житлко в кредит до 28 років.
2. Середня GROSS зарплатня IT фахівця в Канаді ca.indeed.com/...​oftware-engineer/salaries
Якщо це ФААНГ, то цифри в 2-3 рази вищі, тобто маючи даунпеймент, ми дійсно можемо розгдядати житлко ±1 000 000 CAD. Якщо даунпейменту в розмірі 15-20 % немає, до ціни додається страхування кредиту, а це досить солідна сумма.
3. Приклад житла за один мільйон в Торонто =) www.narcity.com/...​ted-to-sell-for-even-more
Можно знайти 1-2 кімнатні квартири, але у всіх різні вимоги до житла. 60метрів за 1 мільйон мене не влаштовує.
Актуальні ціни realtor.ca

4. Звичайно Канада не обмежується одним Торонто чи Ванкувером, але інснують певні обмеження, де ти можеш жити і працювати. Наприклад, якщо ти працюєш на певну компанію в одній провінціі, скажім в Онтаріо, ти не можеш працювати ремоут живучи у Квебеку, де ціни на нерухомість в 3 рази нижчі. Також не всім підходить житло в невеликих містах з населенням в кілька тисяч людей. А також ти всеж повинен деінколи відвідувати офіс, отже радіус пошуку житла має обмеження навколо великих мегаполісів. Щодо нерухомості в ГТА (або інших пригородах), там нерухомість не значно дешевша, а інколи навіть дорожча ніж у місті.

5. Стосовно велих зарплат в ФААНГ та придбанні кожного року по будинку. Два моменти слід взяти до уваги окрім самих цифр в офері :
1. Половина ГРОСС заробітку йде від акцій, податок на американські акціі при продажу 49%
2. Базова зарплатня підлягає прогресивній системі опадаткування та залежить від провінції, сягає до 42 %
ca.talent.com/...​&from=year&region=Ontario
3. Третій тип компенсації — бонуси, які також підлягають 50-ти відсотковому оподаткуванню

Звичайно є RRSP vs TFSA аккаунти, які дають можливість більше відкладати та зменшуваті оподаткування, в рамках RRSP інсують круті программи націлені якраз на допомогу придбання житла, але це ніяк не змінює того, що price/value розірвані.

In a nutshell — ФААНГ фахівець міг і може зараз придбати нерухомість в Канаді чи США в кредит, проте мова йде не про можливіть придбання нерухомості, мова йде про доцільність.

податок на американські акціі при продажу 49%
2. Базова зарплатня підлягає прогресивній системі опадаткування та залежить від провінції, сягає до 42 %
бонуси, які також підлягають 50-ти відсотковому оподаткуванню

Дякую, тепер в Канаду точно не поїду) мені тут польських 13% виглядає багато))

13% це якась сіра схема типу укр фоп?
коллега поляк сказав що в них податки 40%

може мається на увазі на продаж акцій. А так податки в польщі більші.

Для девів до 60к$/рік 8.5% по договору підряду.
Це 17% — 50% знижки на податки якщо передаєш авторські права на код.
Післ 60к базовий податок стає 32%, деву 16%.
При 100к$ в рік вийде 11к$ +2к$ соц забезпечення (zus).
Розрахунки ± бо всі ліміти і соцплатежі в злотих.

Якщо працювати через аналог нашого ФОПа, то там кілька варіантів. Найпростіший це 19% пофіг яка сума. +1к$ соцплатежі щоб була державна медицина для сімї.
Є варіант з 17% тільки з чистого прибутку (тобто багвто витрат можна списувати) + ліміт(20к$) можна подвоїти якщо дружина не працює. Після ліміту стає 32%.

При 100к$ в рік вийде 11к$ +2к$ соц забезпечення (zus).

Колись цікавився, цифри були геть інші, і доволі сумні. Менше 20% не виходило ніяк. Можливо Ви опустили ще якісь обов’язкові виплати?

Можливо Ви опустили ще якісь обов’язкові виплати?

Ні, це те що я плачу зараз, працюю через бізнес інкубатор. Послуги інкубатора 300zlt на місяць, туди входить багато всього, для легалізації найкращий варіант.
Точно знаю що на польському серві теж юзають цю схему, знайомий заповняє раз в місяць якусь доку для податкової про авторські права.
Я теж не очікував що буде так мало, все таки європа.

Менше 20% не виходило ніяк.

Ну навіть аналог ФОПа має 19%, перші два роки там ще й якісь знижки.
Тут було кілька тем на доу про польські податки.

Це лише податок 19%?
Ще потрібні + соцвнески + ще якісь страховки?
Те саме питання і по Вашій схемі. Можливо просто якісь виплати платить роботодавець, тобто вони для Вас неявні?

Ще потрібні + соцвнески + ще якісь страховки?

Якщо працюєш через бізнес інкубатор або через аналог ФОПа то платиш аналог нашого мінімального ЄСВ, що включає державну медицину (для всієї сімї) і соцстпхування. Точно не скажу скільки коштує але знімають ДО 500zlt (здається 350).
Якщо тобі цікаво то погоаори з кимось з бізнес інкубаторів, наприклад twoj startup загугли. Там українською тобі розкажуть про всі схеми і які податки.

Глянув в банківську апку, я отримав ±91-92% на руки (300zlt послуги інкубатора мені компенсовують). Тут недавно писали що податок зменшили до 6.5%, можливо тому так багато.

Приклад житла за один мільйон в Торонто =) www.narcity.com/...​ted-to-sell-for-even-more

Говориш, що гараж продали за 600k

Актуальні ціни realtor.ca

Але я відкриваю друге посилання і бачу, що за ті ж 600k продають досить непогані квартири 2 bedroom. Де підвох?
www.realtor.ca/...​BedRange=2-2&Currency=CAD

Я так понял, что из того, что рисуют в оффере можно смело делить на 2-1.7

якщо ти працюєш на певну компанію в одній провінціі, скажім в Онтаріо, ти не можеш працювати ремоут живучи у Квебеку, де ціни на нерухомість в 3 рази нижчі.

а з України можеш, алє є нюанс (канадські зп не світить)

Ну не за 2-3 года, но если ты за 5-10 лет не купил жилье то с тобой что-то не так. Купил имеется в виду надежно купил, а не ипотечное рабство на 30 лет. Так, конечно, можно и за 2-3 года.

Дуже легко в ФААНГах працюють і переживають за ціни на нерухомість

Це точно був Амазон? Не розумію, як можна працювати в компанії FAANG і переживати через ціни на нерухомість.

да легко

Во-первых, это канадский Амазон.
Во-вторых, он там был только 2 года.

Підтримаю автора, бо так само не вважаю фаанги найкращим місцем для роботи. Висока зп часто означає понаднормову роботу, стрес та конкуренцію, з ризиками бути звільненим. Неодноразово чув про такий забіг, довжиною в життя, від американських колег.
Що до повернення, причина ІМХО, завжди одна — неможливість інтегруватись в чуже суспільство. Це може бути і мова, і звички, і друзі. Шкода що так вийшло. Радий, що вдалося прийняти зважене рішення, та рухатись далі у бажаному напрямку.

Працюючи як техлід/ тімлід, я наймав спеціалістів, розширював команду, приймав архітектурні рішення. Мав практично повну свободу щодо технічного розвитку продукту

З цим треба обережно, мав негативний досвід подібної співпраці, коли нетехнічний спеціаліст на посаді ПМа, без процесів та розуміння, але з великими амбіціями та гарним кредитом довіри, просто все поламав. Частина людей, що реально тягнула проекти, звільнилась.

Огоооо я в шоці які люди

Заворожений читав на одному диханні. Рад що знайшов і збудував себе сам. Завжди чомусь думав що ти в якомусь пошуку

Не сумнівайся далі буде фонтан, хай тільки пошесть відлізе. Найтемніша ніч перед світанком

Буду наступного разу то може здибаємось, правда не знаю коли

Успіху, кастомерів побільше і перемоги

Это зависит, если налоги повысят свалят все

Коли відкриються кордони, я нарешті повернусь назад

Да нічого не буде. Кордони відкриються тоді, коли все буде добре, коли буде перемога чи коли рашка буде на лопатках, коли в Україну будуть владувати мільярди доларів і вона буде змінюватися на очах. Тут не те що виїжджати ніхто не буде, навпаки будуть повертатися щоб бути причетним до успіху.

Це як зараз думаєш що буде біткойн по 100к, продаси. А реальності коли він буде по 100к, ти будеш думати: а нафіга продавати? росте ж! )

в Україну будуть владувати мільярди доларів і вона буде змінюватися на очах

И Киев переименуют в Нью-Йорк а Нью-Йорк в Киев))

бляха, який наївняк
тобі скільки рочків??

Цікаво як люди, що виїхали і прожили все життя в чужій країні знайдуть відповіді на запитання

— що я зробив за життя окрім споживання і покращення якості свого життя
— чи працювати на країну іншого народа і приносити користь йому, а ні своїй державі було варте того чи ні
— чи це нормально, що мої діти не стануть українцями і стануть частиною іншої спільноти через мене

P s це не в плані моралізаторства, а радше в якості дилем з життя експата

Вангую, що вам тут дадуть відповідь «Гарна спроба, товарищъ майор»))

Хороші питання, питання що дають відповідь чи варто воно того і чи є щастя без трактора. І натякають що мабуть голодний:)

Людям властиво захищати свій вибір, навіть якщо самих всередині щось таке гризе або повністю шкодують. Не чекай чесності в такому ) Уникають таких запитань, або розказують як все класно і яка травичка таки справді зеленіша і як кльово жити з іпотекой на 30 років на горбу.

А повернутись важче ніж поїхати, це треба хорошу впевнену відповідь собі дати чому повертаєшся в нашу реальність.

Я міг би тобі сказати свої відповіді, але мої тебе не зроблять щасливим. Але колись не поїхав у штати через такі питання, щоб бути ближче до батьків, і не хочу вже три роки упираюсь брати іпотеку, бо знаю що як візьму то назад я вже не повернусь.

Поки просто стараюсь бути вдома, якось ні туди ні сюди

А повернутись важче ніж поїхати,

Спірне твердження

не думаю, але хай буде спірне, може в когось не так
після кількох років в німеччині мене багато чого вдома почало дратувати на кожному кроці

мабуть голодний:)

Це як? Я тільки що поїв

такі питання в мене в голові коли я голодний :) жарт просто

Прикольно, виходить від їжи падає інтелект.

А ще всі хто їв рано чи пізно померли

Про жахи іпотеки — то з власного досвіду, чи десь в художній літературі читали ?

Ніколи не розумів того. Якщо так сильно патріотити, то треба і жити десь у рідному селі. А не їхати до Києва. Як то кажуть де родився, там і згодився. Треба все життя покласти на розвиток рідних НьюВасюків. Стати депутатом, піднімати процент жирів у маслі. А не то ваше чужинське айті. Тільки рідне село. Бо діти не стануть частиною рідного села.
Моя держава — то держава яка приносить мені користь, і тоді я буду приносити користь їй. А якщо вона мене використає як контрацептив, та викине — то нащо вона мені потрібна? А зараз нажаль так і стає з більшістю українців.

Краще їхати якщо є можливість як мінімум подивитися світ. Не знаю що може бути гірше ніж не спробувати всі можливості які є і не спробувати себе в них реалізувати, мабуть справді тільки виправдати це чимось наприклад патріотизмом.

Не їхати немає причин.

Просто народ у нас знає єдиний спосіб — с концами. В сто раз краще поїхати набратись досвіду звідусіль і повернутись як техдир, ніж сидіти ці роки й світа білого не бачити й жаліти що не спробував

Не знаю шо глобального інженера гризе, в мене були схожі питання 10 років тому просто, тому відповів, схожі але не ці

Ну мене нічого не гризе :)

Просто приходять запитання в голову і я їх пишу. Ну і явно ж у людей, які виїзжають такі запитання будуть рано чи пізно.

Мій месседж взагалі не про патріотизм.

Якщо почитати реакції, то видно одразу людей, які ніколи не жили в іншій країні тривалий час, бо проживши ти розумієш, що типу інша культура вона інша, несподівано)) і автоматично починаєш своє цінити трохи більше. Взагалі я рекомендую всім пожити за кордоном, це дає тобі стільки запитань про свою ідентичність, хто я, звідки я і тп. Це не дуже приємні запитання для мозку, бо складні, але взагалі прикольно))

а мені я подобаюсь як людина, в плані, що я радий, що я народився там де народився, а якщо не народився б в Україні, то це був би вже не я, а наприклад якийсь сумний європеєць наприклад, який там все сортує, ходить і думає як побороти СО2 і тп

Дивна звичка у патріотів пов’язувати сенс життя з Україною.
Багато людей вбачають сенс життя в вихованні дітей. Для релігійних людей сенс життя це Бог і різні релігійні принципи життя, що ніяк не пов’язані з якоюсь конкретною країною (якщо тільки це не РПЦ). Деякі мріють про те, щоб власними зусиллями рухати технічний прогрес
Так от для багатьох людей, зовсім не очевидно, що сенс життя — це Україна

Дивна звичка у патріотів пов’язувати сенс життя з Україною....що сенс життя — це Україна

Так це і означає патріотизм (за означенням), завдяки таким людям Україна існує

Це те саме, якби якійсь завзятий айтішник вам доводив, що ви маєте відмовитись від своєї роботи за 3-5-10К і піти працювати за 500 баксів в якийсь стартап, який не приносить доходу, але дуже перспективний. І за 10-20 років зможе змінити світ технологій
Або хтось дуже віруючий буде вам доводити, що ви маєте жити за заповідями і канонами православної церкви, адже тільки так ви зможете догодити Богу. І не буде розуміти чому ви відмовляєтеся.
Для багатьої людей сенсом життя є сім’я. І в тому теж є альтруїзм і вдячність. Навіть якщо для цьюго треба вивезти сім’ю за кордон

що я зробив за життя окрім споживання і покращення якості свого життя

А зачем делать что-то еще?

що я зробив за життя окрім споживання і покращення якості свого життя

А что ещё нужно?

ні своїй державі було варте того чи ні

Я что, король или герцог? Нету у меня государства своего — есть одна жизнь, прожить её приятно и весело — вот высшая задача

що мої діти не стануть українцями

Будто бы украинство это чего-то особенного © че плохо быть поляком, или французом?

Звісно у вас немає держави, в ментальних россіян править царь.

А в Україні держава є, як і є демократія і свобода слова.

є демократія і свобода слова.

А может и равенство граждан перед законом? Бугага

Наскільки, що тільки в Україні і знаходитесь (до війни в тому числі) і сидите на доу весь цей час

тільки в Україні і знаходитесь

До войны я часто ездил, просто тебе об этом забыл доложить :)

сидите на доу весь цей час

Почитай количество комментариев в день — станет понятно

— чи це нормально, що мої діти не стануть українцями і стануть частиною іншої спільноти через мене

Відповім питанням на питання: «чи нормально буде, якщо я залишуся в Україні через свою лінь та бажання жити на рідній землі що у моїх дітей буде лише три шляхи — вебкам,закладки та айті?»
На мою думку, всі батьки повинні думати про майбутнє своїх дітей та бажати їм найкращого (а прожити на мінімалку в Канаді чи в Україні дещо різні речі).

— чи працювати на країну іншого народа і приносити користь йому, а ні своїй державі було варте того чи ні

А є різниця? Можу ще зрозуміти моральний аспект питання коли працюєш на країну-агресора на зразок рашки — там різниця є. А кому приносити користь — Франції, Швейцарії, США чи Україні — чи не байдуже? Аби людина щаслива була.

— що я зробив за життя окрім споживання і покращення якості свого життя

І тут найцікавіше: а як зберігання локації\її зміна впливає на «зробив за життя крім споживання»? Ти що тут що там працюватимеш на одній й тій самій роботі. Єдина різниця що тут грошей й відповідно можливостей більше. Проте прямої кореляції між кількістю грошей та «створенням» чогось нового немає.

Про себе не можу сказати, ще молодий занабто, ці питання більше для людей за 50. Ось у свого батька і спитав. Йому 50 років, народився у селі в республіці Татарстан, у 20 років як війскового його перевели до Одеси (всіх найкращих курсантів відправляли на південь України, а довбойобів залилали на далекий схід рашки) , після развалу совку отримав паспорт України, у 96 полишив службу у званні капітан, 14 березня 2022 року, у свій 52 день народження, вступив до лав ЗСУ у якості капітана ПВО. Це так, невеликий бекграунд, щоб стало зрозуміло про кого йде мова.

— що я зробив за життя окрім споживання і покращення якості свого життя

Ставив покращення свого життя, та життя своєї родини у пріорітет, до людей які кричать про партіотизм відноситься с недовірою, після 24 ця недовіра тільки виросла, тому що багато його знайомих «патріотів» магічним чином у березні виїхали до Гамбурга та Кракова.

— чи працювати на країну іншого народа і приносити користь йому, а ні своїй державі було варте того чи ні

Він звичайно вважає своєю державою ту, в якій він зараз живе. Він дуже радий що може приносити користь саме Україні, але до війни часто згадував зо у 2005 йому пропонували поїхати в Норвегію, але він, відмовився, про що трохи жаліє.

— чи це нормально, що мої діти не стануть українцями і стануть частиною іншої спільноти через мене

Коли він у березні приїхав в частину, я спитав, чи можу я приїхати до нього (я на той час вже декілька місяців жив за кордоном), та піти в його частину хоч рядовим. Він відповів щоб я не був *****йобом, а просто продовжував надсилати гроші у фонди, та купував йому та товарищам якусь снарягу, яку ще можно було знайти. Та каже щоб ми с дівчиною не думали заводити дітей, доки не отпримоєму громадянство (це він має на увазі ВНЖ) якоїсь заможної західної країни.
Ось якось так виглядають відповіді людини, яка майже все життя прожила в іншій країні. Свою рідну мову (татарську) він повністю забув, згадувати великого бажання не має.

Прочитав з цікавістю, дякую за відповіді

Якщо діти вже народжені то вони вже українці, а якщо вони ще не народженні то чому вони мають бути українцями і паритись через це?

Молодец, что поделился опытом!
А предпочтения у каждого свои.

Ніби й саксес сторі, амазон, СТО але якось сумно

Бо мейнстрім нав´язує їздити по Америках і працювати в фангах за кордоном.

Мені подобається, що цей тренд змінюється

дорога нерухомість в Торонто воно то так, але Канада != Торонто. та і з зп амазону я не думаю, що це величезна проблема. Проміняти амазон на, вибачте, ноунейм компанію, ну не знаю.

Та ні, пам’ятаєш вислів «перший хлопець на селі чи останній в місті», а добав ще сюди бюрократію, це капець

Автор повернувся в Україну, бо в Торонто дуже дорога нерухомість, а інших міст в Канаді нема. А ще погана медицина, а я так розумію, що автор постійно хворіє.

У мене склалося враженння, що це стало приводами для повернення, а причина, в першу чергу, в бажанні повернутися додому, де все своє і всі свої.

Згоден. Також враження, що автор хтів на Батьківщину, та шукав привід.

причина, в першу чергу, в бажанні повернутися додому, де все своє і всі свої

И в этом нет абсолютно ничего плохого.

Саме так, я свого часу теж повернувся з Німеччини через цю причину.

А на ДОУ під подібними статтями як завжди знайдуться умніки зі словами «ти невдаха, просто не вмієш їсти ту коричневу кахвету».

У вас круто виходить робити висновки. Напевно, саме для цього авто поділився своїм досвідом.

ви точно повністю статтю прочитали?

Або запропонували посаду CTO, яку при усій повазі до Amazon звичайному рядовому програмісту, особливо не американцю отримати буде надзвичайно складно. Вірогідність десь на рівні 1*10^-9. Більше за те, скоріше Amazon на посаду CTO якого небудь департаменту, шукатиме саме людину з досвідом CTO, а не підвищуватиме власних спеціалістів, які чергують на супорті, бо ті елементарно на цьому не знаються, тобто треба навчати — а навіщо витрачатись коли по три міліони резюме в рік? Це типовий для американців підхід в усіх галузях — між ринком і навчанням обирати ринок. От щодо медицини, колеги писали, що усе набагато краще ніж в Україні саме в Канаді. В багатьох країнах навпаки, набагато гірше, якщо якщо це не преміум приватні клініки де лише первинний візит і діагноз буде коштувати в районі 10 тисяч євро. Усі хто жаліються про медицину, це зазвичай про дітей йдеться, акушерство, педіатрів тощо. За кордоном це справді дуже дорого, якщо якісно. Рекомендують шукати лікарів теж українських емігрантів з діаспори.

лише первинний візит і діагноз буде коштувати в районі 10 тисяч євро

Це де такі ціни, в Харкові?))

Have you ever been or lived in Canada? If not, than dont criticize TS (topic starter) opinion. I used to live there and i agree with him..

Чому не українською?

using laptop at the moment without UA or ru keyboard. Why is it even bothering you?

Бікоз ю донт андерстенд трендс фром тік-ток, бумєр.

@NeverTooLate

have you ever been to Canada
have you ever lived in Canada
did you ever live in Canada

no offence meant єсішо

-Пришлось спускаться вниз за телефоном))-
Капец , ну чего вы пристебались к тому кто какие ошибки делает в правописании.

Шлях до англійської лежить через погану англійську, я ж тобі добро роблю, просто настрій хороший

If not, than

If not, then

В Канаді реально майже відсутня превентивна медицина як така і нелюдський час очікування візитів до лікарів-спеціалістів. Добра лише емердженсі. І то в великих містах. І то не завжди. Залежить ще від провінції, бо фінансується саме на провінційному, а не федеральному рівні, але в середньому саме так і стає тільки гірше через постійне зростання населення і відставання інфраструктури. В Києві до повномасштабного вторгнення була краще при наявності грошей.
Це одна із основних причин, чому ми звідти поїхали. Але не назад до України як автор.

В Києві до повномасштабного вторгнення була краще при наявності грошей.

Зразу видно експерта ))

preventive medecine это не про доступ к специалистам, а про регулярные медосмотры, где обычные терапевты обнаруживают п****цомы по ранным симптомам, и тогда уже отправляют к специалистам.

«І (Й), спол. І. єднальний. Уживається для поєднання двох рівноправних синтаксичних одиниць»
Що перше, що друге там не вогонь.

Підписатись на коментарі