Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

7 аспектів сеньйорності

В різних ситуаціях поняття «senior developer» може означати різні речі: хтось може братись за надскладні завдання, а інший — давно на цьому проєкті і швидко закриває таски. В цій статті я спробую подивитись на поняття сеньйорності з різних аспектів.

На одному проєкті, де я працював, в коді було багато замовчань: наприклад, всі ID для текстових публікацій починались на 1**** (наприклад, 12222), а ID відповідних картинок для них — на 8**** (відповідно, 82222). Чому такий дивний і не масштабований мапінг? Тому, що хтось колись зробив «костиль», а далі девелопери просто продовжували традицію. І коли я тільки прийшов на проєкт, тімлід здивувався, що я сам не здогадався, мовляв: «Так ти ж сеньйор?!».

Після того, як я підняв з підлоги свою відпавшу щелепу, я задумався — а дійсно, що таке сеньйор? Якщо тімлід сплутав тепле з м’яким, то, виходить, що є різні сорти сеньйорів?

Я дійшов до висновку, що, дійсно, є декілька напрямків, за якими сеньйор може розвиватись. Можна сказати, що бали сеньйорності конкретного девелопера на конкретному проєкті складаються з наступних аспектів.

1. Computer Science

Цей напрямок не дарма називається комп’ютерні НАУКИ — в якомусь сенсі, треба бути вченим: знати загальні ідеї типу теорії множин, теорії ймовірностей, структури даних, O-складність алгоритмів, черги, кешування та буферизацію, патерни проєктування і т.п.

Сеньйор цього аспекту розуміє базові принципи, що приводить до наступних наслідків. По-перше, якщо має бажання, може побудувати таке саме своє «з лайна і палок». По-друге, не захоплюється новими реалізаціями старих ідей: ну ок, з’явилась Kafka, але ж це просто шина даних, їх в тому чи іншому вигляді використовують вже півсотні років — якщо буде треба, додамо, а якщо ні, то принцип YAGNI ніхто не скасовував.

Ціль — мати уявлення, як аналоговий світ опрацьовується дискретними інструментами. (Якщо ви не зрозуміли слово «дискретний», то це може означати брак знань саме за цим пунктом).

Цей аспект, по ідеї, прокачується якісною освітою (факультет «Комп’ютерні науки»).

2. Сучасні інструменти

Треба знати всі ці Ажури з Кубернетесами, добре в них орієнтуватись, розуміти плюси та мінуси і через то уявляти, куди все далі буде рухатись. Наприклад, непогана ідея — слідкувати, що зараз вже вміє штучний інтелект. Досвідчений інженер може побудувати свою армію перцептронів, але нащо, якщо є стандартні реалізації нейромереж?

Ціль — не вигадувати велосипед.

Окрім проєктного досвіду, цей аспект прокачується тренінгами та сертифікаціями на відповідну тему — не такий важливий сам сертифікат, як підготовка до екзамену.

3. Конкретний стек

Наприклад, LAMP vs .NET. Як каже мій знайомий, «я не беру абстрактного синьйора, а беру синйьор Java/ .NET/ рhр/ whatever».

Ціль — знати мову так добре, щоб розуміти, для яких задач вона не підходить.

Тому сила тут приходить з суровим досвідом на реальних проєктах. На формошльопному проєкті немає потреби у Late Static Binding, але як тільки з’являється Фабрика Стратегій...

4. Предметна галузь

Якщо девелопер працює на проєкті в галузі «логістика», то він 100% знає, як працювати з координатами та часовими поясами, мацав руками формулу розрахунку відстані на сфері і не плутає UTC з GMT. Не секрет, що сутність «карта» має різні значення для галузей automotive, гемблінгу і платежів.

Одна з ознак добре освіченого спеца в цьому аспекті — це знання галузевих приколів.

Якщо компанія розуміє силу цього аспекту, вона перестає бути галерою з різноманітними проєктами — у компанії з’являється спеціалізація.

Ціль — перестати бути «несправжнім зварювальником».

Цей аспект прокачується або через Т-спеціалізацію (друга освіта — наприклад, «біоінформатика»), або через дистиляцію знання (в термінах Domain Driven Design) з людьми замовника, або через багато років гризіння кактуса (досвід).

5. Конкретно цей проєкт

Я це називаю «старожил». Старожил знає відповіді на питання «чому саме так?» — всі нашарування логіки проєкту, де що лежить, чому були прийняті ті чи інші рішення, і чому ID колекції картинок має починатись на «8». Отримати ці знання — це половина затрат на нового девелопера.

Ціль — опанувати крихкий баланс «костилів».

6. Delivery-методології

Скрами, канбани й інші сейфи дані нам для того, щоб досягнути результату у прогнозований час. Сеньйор це розуміє, і тому йому не треба пояснювати, чому треба різати задачі з 20 сторіпойнтів на дрібні таски, нащо потім за ними логувати час і т.п. Досвідчений сеньйор знає, що єдиний спосіб захиститися від питань менеджерів або клієнтів «ну що там, коли вже?» — це дати visibility своїх тасків у трекері.

7. Софт-скіли

Все, що написано вище — це хард-скіли, роботу треба вміти робити. Але є ще і питання стилю. Софт-скіли включають англійську мову, вміння працювати з клієнтом напряму, вміння взаємодіяти з підлеглими, вирішення конфліктів. Є якась пекельна впевненість в очах сеньйора, коли він натискає «Деплой» на Продакшн-сервері — джун так ще не вміє.

Софт-скіли напрацьовуються з дитячого садочка і далі в процесі самоактуалізації людини.

Ціль — (про це я вже писав) вчитись не бути «Джоном Сноу на вечірці».

Розберемо архетипи.

23-річні сеньйори — добре розібрались в сучасних технологіях та конкретному стеку, ідеально знають цей конкретний проєкт. Але професійно провалюються в computer science і галузі, а іноді — ще й персонально у софт-скілах.

Індус-старожил на стороні замовника (національність варіюється, але типаж ви впізнаєте) — за роки роботи ідеально знає цей конкретний проєкт і тримається за своє місце в очікуванні IPO. Непогано знає конкретний стек і предметну галузь, тому вважає себе повноцінним сеньйором, і через то поводиться не дуже ввічливо (бракує софт-скілів), типу «де ви були 8 років?». Має діру за показником знання сучасних інструментів, тому або саботує їх, або винаходить свої «костилі».

Програміст-аутист — похмурий сеньйор з рівнем комунікації близько нуля (не прокачані софт-скіли), який з одного боку все знає, а з іншого, — майже не розмовляє ні з ким. Був в нас девелопер, який тільки вітався та прощався на дзвінках, ми його називали «хай-бай девелопер», потім він мовчки змінив стек на свому підпроєкті з РНР на Пайтон, а ще згодом — звільнився.

Маю надію, ця класифікація додасть ясності в комплексне поняття розвитку спеціаліста. І якщо HR шукають сеньйор-девелопера, будуть знати, що окрім збігу за ключовими словами конкретного стека з резюме, ще є інші аспекти, на які варто звернути увагу.

👍ПодобаєтьсяСподобалось50
До обраногоВ обраному12
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Senior — це коли тобі вже пофігу, чи в офері не забули часом вказати слово Senior

без диференціації штанів за кольором суспільство позбавлене сенсу

Якщо очистити до максимуму всі критерії синьорності, то в сухому залишку залишаться

1) здатність до аналітичної діяльності
2) здатність приймати рішення і нести за них відповідальність
3) певний рівень загальної технічної експертизи
4) здатність до ефективної комунікації з великою кількістю людей

Знову ті філософські мислення про грейди. Можу бути хоч трейні, лиш би платили нормально.

Ах да еще вижу расизм и эйблизм в этой статье, редакция Доу вам ок с этим?

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Як стати сіньор
1. Працювати
2. В якийсь день вирішити називатись сіньор девелопером
3. Побачити, що ринок згоден з твоїм твердженнм

Як заробляти більше
1. Працювати
2. Мониторити ринок і вирівнювати рівень своїх скілів з сумою, яку за це платять
3. Заробляти більше, ніж сіньор, а називати себе можна і Software Engineer

Чому це 23-річні сеньйори повинні провалюватись в Computer Science? Вони щойно з універу і повинні пам’ятати теорію. Звичайно, якщо вчили її.

23-річний сеньор, це мем, тісно повязаний з емоційним профілем суб’єкта. В цьому контексті, це типаж молодої людини, з завищенним відчуттям власної важливості та експертності, не підкріпленої реальними знаннями. Тобто це не ті колишні студенти, які «знають, що нічого не знають».

Я просто оставлю это здесь youtu.be/tE9N5pQ3vfY?t=1463
Есть законы и конституция. Если человек не нарушает ничего, то с ним все нормально.
Эти навязываемые всякими деятелями правила поведения (выращивание homo halericus и прочих терпил) есть от лукавого как сказал тот же Коломойский. Забейте! Имеет значение что делать и сколько платят (кому-то еще график). Успешный успех в виде не нужных тех-интервью для компании, выступления на конференциях ради «Успешного Успеха» фигня полная и не всем заходит в их философии жизни
P.S.
Галеры начали реагировать на сужение рынка вариантов для кандидатов. Ищутся новые-старые методы обосновывать не поднимание зп и напутствие сотрудников на поиск причин всеx своих проблем и изьянов в самих себе же (тригеря комплексы). Вот и все.

Кроме законов и конституции есть:
— правила этикета
— устав компании
— моральные принципы принятые в цивилизованном человечестве

Можно не нарушать законы, но нарушать вот єто 👆Например, ни в одном законе не написано что нельзя к*кать мимо унитаза [извините за такой пример если вы как раз завтракаете]

устав компании

Компанія не моя(навіть частково), її працівником я не є, бонусів/путівок/знижок/<хоч чогось> я від неї не отримую.
Я конрактор з погодинною після оплатою. Зі всіх зобов’язань перед мною у фірми є платити гроші (після відпрацьованих годин) і нотіс період.
Чого я маю робити щось ектра типу тех інтерв’ю (на які я є не репортаю години), помагати з пресейлами чи брати участь у всяких мітапах і т.п.?

моральные принципы принятые в цивилизованном человечестве

В деяких країнах це навіть незаконно працювати через Б2Б щоб зменшити витрати компанії і соц відповідальність. Так може хай перше компанії почнуть працювати з «моральними принципами»

Senior — це коли тобі вже пофігу, чи в офері не забули часом вказати слово Senior

В 2012 було все просто. Отримуєш 3к? Значить сеньйор. А далі інфляція долара все зіпсувала.

наразі 6к валютою на валютний рахунок, а не на гривневий за курсом НБУ

Якщо ви доказуєту комусь що ви сеньйор, значить ви не сєнйор.

Якщо ви на сеньйорській посаді, з сеньйорською зп і з відповідальністю як в сеньйора, значить ви сеньйор)

Досить цікаво спробували розкрити холіварну тему. Хоча думаю, що автор і не ставив собі за створити точне визначення сіньйора. Щоб рокрити точніше, то треба вдаватися в більші деталі.
Наприклад, я, як фронтенд-розробник, в роботі дуже рідко стикаюся з Computer science, хоч я приклав трохи зусиль, щоб мати хоч якийсь рівень у цьому, так як освіта в мене не профільна.
Але сьогодні, коли читав цю статтю, зловив себе на думці, що я вже доволі багато призабув із цієї теми, що, однак, мені зовсім не мішає працювати. А тримати свої знання з цієї теми постійно на високому рівні доволі важко

Суть хорошого інженера не тримати все в голові, а пам’ятати що така річ існує, і в разі потреби перечитати та розібратись. Тому, коли на українських галерах неадеквати починають ганяти по різним деталям реалізацій та функціоналу фреймворків чи інших технологій, то сміло можна дропатись із співбесіди.

Ще досі є люди які думають що сіньор це людина з супер технічними і софтскілами, досвідом, мотивацією і кучою всього іншого?
Якщо такі люди й існують, то смисл їм йти працювати сіньор девом а не СТО в малу фірму чи начальником відділу в ФААНГ?)

Сіньор це не вершина а максимум середина кар’єри інженера

Куда дальше расти сеньору? Начальник это смена инженерии на управление. Программист это инженер, можно придумать дополнительные уровни аля стаф принципал и так далее, но обычно это условности связанные с объяснением почему один сеньор получает х денег, а второй 3х. Обычно стафы и принципалы это связано на сколько ты долго тусишь в одном продукте (читай выслуга лет), и не коррелирует с реальным уровнем инженера.

Вообще я бы инженера измерял по четырем пунктам:
1. Знание программной инженерии как таковой
2. Креативность в совмещении разных инженерных подходов
3. Прагматизм
4. Понимание как люди взаимодействуют с кодом

Все остальное это не программирование а совсем другое.

Софт скилы это не про инженерию, может про менеджмент, может продукт девелопмент (ака бизнес).

Треба знати всі ці Ажури з Кубернетесами

Не нужно.

Ціль — знати мову так добре, щоб розуміти, для яких задач вона не підходить

Ахахахаха, лол.

Досвідчений сеньйор знає, що єдиний спосіб захиститися від питань менеджерів або клієнтів «ну що там, коли вже?» — це дати visibility своїх тасків у трекері.

Мде.

1. Макбук
2. Айфон
3. Эппл вотч
4. Эир подс
5. Айкос
6. Желание свалить в ЕС/США/Канаду
7. Патриотизм

4/7 — на півдорозі до сінйора

А зеркалка/велосипед замість патріотизма покатить?

Нет, но как доп.пункты вполне, вполне!

13 про айфон заміняє зеркалку в 99% випадків.

А велик может заменить электросамокат из цитруса или..электровелик. Странно почему автор темы остановился только на 7 пукнтах синьйора-маркиза, мы тут уже больше насчитали.

Самок главное то забыл — сеньйорское пузо

Це просто жиза жизульна. Сумно(

Головне, щоб не сеньйорський геморой

Не знаю как у вас в Украине, но у нас, в АУ, все более-менее стройные, наоборот тренд на спорт и ПП. Может они просто недостаточно синьоры еще.

Вообще не замечал подобной корреляции. Видел много синеров с разбитым ксяоми, так как: «зачем менять то, что идеально работает» или «мне этого с головой хватает» и в то же время видел много джунов с макбуками так как иначе программирование не выучить, макбук добавляет +20% к скилам.

Хотя сейчас, макбуки с новыми М1/М2 это выбор по умолчанию. Разве что тебе нужна винда или какие-то специфические конфигурации.

По цене макбука можно купить топовый компьютер и небольшой ноут в придачу.

А ще по ціні мерса можна купити багато жигулів. Ну у вас і смаки)

Я ж не пропоную купувати жигулі, топовий комп’ютер можна порівняти з Lexus, Infiniti, Honda.
А ось мерседес і Apple це дійсно схожі речі: обидві гарні іграшки.

Комп’ютер на глючній вінді в принципі не може бути лексусом. І ще неочікуваний факт — комп’ютери, які по якості збірки, корпусу, товщині, вазі відповідають рівню мака — мають ціну не менше, ніж мак, а часто навіть більше. Але віндузятники звикли працювати на костильній ОС і важких гарячих ноутах з дешевого пластику, і робити якісь закидони в сторону «дорогих» маків)

Що робити, якщо макОС просто не подобається від слова «зовсім»?
Наприклад, купа дрібниць типу неможливості перемикати розкладку комбінацією Alt+Shift, чи перейменування файлу після натиснення на Ентер, а не його відкриття?
Ще можна згадати про принципову відсутність матових екранів у Епла.

На маку розкладку можна перемикати капсом, що ну дуже зручно. Треба лише позбавитися синдрому каченяти, що все має бути як на шиндовсі.

синдрому каченяти, що все має бути як на шиндовсі.

А давайте не будемо уходити в жарти, що за макОС «все має бути як придумав дядя-гей»?
Хоча по-суті питання відповіді, очевидно, немає.

Є віндові ноути такого ж класу як макбуки (зовнішній вигляд, матеріали, якість зборки, габарити і вага), але і ціна у них макбучна. І то, по автономності все-одно будуть зливати макбукам мінімум в 2 раза, і будуть з активним охолодженням)

Славімо самий холодний і тихий MBP 2017+ року, з найзручнішою та надійною клавою. А на додачу ще можна безкоштовно побути тестером передових технологій, як то повне випилювання 32-розрядної підтримки, чи розетту з армом!

2017 мав певні проблеми, так, але теперішні маки на М1 в рази кращі, ніж будь-які ноути на застарілому х86 і мають всі переваги, які я назвав вище.

Звісно, що вам, віндузятникам, нові технології не потрібні. Синдром каченяти не дозволяє вам їх зацінити. Тому і далі сидіть собі на своєму шиндовсі з купою легасі костилів, а для нормальних девів є мак)

Як варіант. Мак чи лінукс — то вже питання смаку. Але точно не шиндовс.

Інженерний персонал, що обслуговує та використовує МКС на пару з thinkpad’aми\HP’шками з «Шиндоус» на борту абсолютно згодні з вами — існують або правильні ОС\лептопи, або неправильні xD
І ще існують тільки «правильні» та «неправильні» мови програмування чи фреймворки, спеціалісти ні в якому разі не підбирають найвідповідніший інструмент під кожну задачу!

«неправильні» мови програмування

«Шиндовський до-дієз має горіти в пеклі!!»

отчє наш спасі і сохрані, шоб тлінні душі всіх хто хоч «прєвєд мір» написав на диявольскому до-дієзі знайшли спокій та були прощені!

dou.ua/...​windows-or-macos/#2441401
«9 липня 20:28
Статистика відвідувачів DOU за останні 30 днів:
Android — 32.66%
iOS — 29.66%
Windows — 24.68%
macOS — 10.17%
Linux — 2.28% »

Виявляється (відкинувши Android і iOS), ненормальних девів вдвічі більше від нормальних. Оце так поворот.

На доу заходить багато недевів — всяких менеджерів, скрам мастерів, бухгалтерів, а також рандомний народ, який хоче глянути на зажраних айтішників. Ось вони і є аудиторією шиндовса на доу. Ну і звісно, процент збоченців-дотнетчиків.

Ось вони і є аудиторією шиндовса на доу.

Пруф?

В розділі «Зарплати» кількість анкет менеджерів, скрам-мастерів і т.д. — в рази менше кількості анкет всіх кодерків. Ніякої прямої кореляції з «Windows — 24.68% , macOS — 10.17%»

Бо анкети заповнює малий процент всіх відвідувачів. А сайт відкривають тонни анонімів, в тому і числі всякі піценосці на шиндовсі, які вирішили зайти глянути айтішні зепки. Кароч, прямої кореляції між цими даними немає.

глянути айтішні зепки

Сума переглядів трьох статей-звітів на доу — прибл. 150к.

При цьому інших статей і топіків — десятки. Перегляди тільки щодо «мобілізації», «Чи планують айтівці по завершенні війни жити в Україні » і «ніщої Європи» — не менше. Піценосці будуть цікавитися «ніщою Європою»? Не смішіть.

Я не знаю, що треба робити з windows, щоб вона глючила. Як саме вона глючить?
І я ж не казав міняти шило на мило. Я сказав, що за ціну мака можна придбати повноцінний потужний персональний комп’ютер, а до нього простий ноутбук, якщо потрібно іноді кудись піти.
Я взагалі не розумію, як можна програмувати на мініатюрних 15 дюймових ноутбуках, це ж страждання.

Я не знаю, що треба робити з windows, щоб вона глючила. Як саме вона глючить?

Йде в ребут коли захоче, щоб поставити срані апдейти (про це меми в неті навіть ходять), а також починає тупити з часом, бо такий костиль як рестр починає розростатися. Ще не рідкість, коли після апдейту щось ламається. Трошки прикладів:
www.techradar.com/...​-because-of-course-it-did
www.techadvisor.com/...​ows-wifi-hotspot-bug.html
habr.com/ru/news/t/645131
habr.com/ru/news/t/506608
habr.com/ru/news/t/546834
Неробочий вайфай, впн, принтери, софт. Хороша ОС, просто прекрасна.

за ціну мака можна придбати повноцінний потужний персональний комп’ютер

В якого перевагою над маком будуть хіба ігри. Проци М1 в мака мегапотужні, навіть десктопним конкурентам до них далеко.

Я взагалі не розумію, як можна програмувати на мініатюрних 15 дюймових ноутбуках, це ж страждання.

Ноутбуки більше 15 дюймів — не ноутбуки, а бандури. А так погоджуюся, для програмування завжди підключаю до свого мака два зовнішніх 4К моніка на 27 дюймів. А от для швидких фіксів в дорозі ноут зручно мати.

Йде в ребут коли захоче, щоб поставити срані апдейти (про це меми в неті навіть ходять)

Нет, просто оранжевый значок на кнопке Power

починає тупити з часом, бо такий костиль як рестр починає розростатися

Тут достаточно переставить винду, в то время как эпловское железо начинает тупить с часом и это не лечится. Про замедление айфонов они сознались, но про замедление лэптопов гордо молчат, хотя количество вопросов от людей много.
У меня на полке macbook pro 12 года с осью lion еле включается сейчас, на том старом софте перестал толком работать

Трошки прикладів:

Эти проблемы могут случиться, а могут и не случиться, у меня не случались
Если погуглить что-то типа mac os update bugs\error\breaks там тоже можно ссылок насобирать, не показатель.

Хотя я согласен, что в плане дизайна эпл удачнее, индусский дизайн винды 11 не оч

Тут достаточно переставить винду

Улюблена розвага віндузятників)

в то время как эпловское железо начинает тупить с часом и это не лечится

Дурниці. Я в 2020 кілька місяців працював на корпоративному ноуті 2015 року. Не тупив він взагалі.

Про замедление айфонов они сознались

Ті айфони заповільнювали, бо батарея здихала, а не через вік девайсів. Поміняти батарею на нову — і 5 річний айфон буде літати. Чого не скажеш про дроєд, до речі, який вже після 2 років так відчутно лагає.

Улюблена розвага віндузятників)

Привіт з 90-х.
В windows уже 10 років як є звичайний reset до базових налаштувань, якщо щось не подобається, але навіть ним я не користувався з 2016.
Причому windows настільки стабільна, що навіть змінивши материнську плату, процесор, пам’ять і навіть ssd мені не довелося переставляти систему, все працює як годинник.
А на локальних серверах (у мене їх декілька) стоять ubuntu lts/raspbian. Виконують свою роботу, їсти не просять. Звичайно, arm набагато примітивніший за x86_64, тому якщо щось примітивне — то arm/mips, якщо серйозне і з гарантією — то x86_64.

Ну що ж ви так)) Не ламайте людині синдром каченяти, набутий з WinХР.

Причому windows настільки стабільна

АХАХАХАХАХАХАААААААА!!!!!111

А шиндовс всё равно сам не переустановится!

Лёгко. Ты просто настолько отстал от паровоза, что про нужные инструменты даже не слышал :-)

АХАХАХАХАХАХАААААААА!!!!!111

Дай вгадаю — ти пиляєш FreeBSD на своєму десктопі вдома?)))

Я не знаю, що треба робити з windows, щоб вона глючила. Як саме вона глючить?

Вінда сама не так уж і глючить, а вот дрова і хардваре постійно. То вбудований звук відвалюється, то блютус, то відеокарта ресетиться. Особливо це популярно на ноутах. Да вина виробників заліза і драйверів, но страдаєш ти за віндою.

Я взагалі не розумію, як можна програмувати на мініатюрних 15 дюймових ноутбуках, це ж страждання.

Також так думав, але від нудьги і ради эксперименту, спробував кілька місяців на роботі попрацювати чисто за ноутом. Спочатку плювався перші кілька тижнів, але згодом звик і не відчуваєш особого дискомфорту. До клавіатури швидше за все звикаєш. Великий монітор заміняють віртуальні столи, єдине що мерж незручно робити де три колонки кода відкриваються. А вот тачпад боль, скільки не використовуй все-одно мишка набагато зручніша. Но, тут є плюси — може хоткеїів по-більше вивчиш щоб мо-менше тачпада торкатися.

Короче, діло звички. Єдиний недолік що ноути для здоров’я погані так як маєш горбатитися перед ним і очі більше напружувати так як текст і все інше дрібніший ніж на моніторі.

Комп’ютер на глючній вінді в принципі не може бути лексусом. І ще неочікуваний факт — комп’ютери, які по якості збірки, корпусу, товщині, вазі відповідають рівню мака — мають ціну не менше, ніж мак, а часто навіть більше. Але віндузятники звикли працювати на костильній ОС і важких гарячих ноутах з дешевого пластику, і робити якісь закидони в сторону «дорогих» маків)

Юного падавана вижу я. Суждений категоричность и нетерпимость недалекая посты заполонила его. Владеть чувствами надо своими, выглядеть глупо иначе будешь

Зато у тебя голова седеет, а мозгов не прибавляется, виндузятничег.

А ты смешной. Требования к своим проектам так же собираешь поди? Есть одна серебряная пуля и не еб волнует.

Та ні, це приблизно віндузятники так і думають, що шиндовс в них на всі випадки життя. А що є такі прекрасні ОС, як мак і лінукс, які в рази кращі — то їм невідомо, бо синдром каченяти.

Научись для начала воспринимать написанное.

шиндовс в них на всі випадки життя

— я такого нигде не упоминал. Что я упоминал, что юношеский максимализм, когда «кроме Эппла все остальное говно» — выглядит откровенно глупо. Но скорее всего что-то объяснять бесполезно, ибо Даннинг-Крюгер на первом пике во всей красе.

Что я упоминал, что юношеский максимализм, когда «кроме Эппла все остальное говно» — выглядит откровенно глупо.

Це ти навчися читати. Я говорив не лише про мак, але і про лінукс.

Але ж Лінукс в порівнянні з недогризком — теж гімно, вірно?

Ні, я такого не казав. Лінукс — норм штука, просто мак краще для десктопу, на мою думку. На серверах лінукс рулить. І єдина недоос — це шиндовс, огризок — топ)

сижу 10 лет на линуксе, могу сказать точно так же рулит для десктопа с пряморукими пользователями. Немало видел людей, которые даже не знают что такое bash или терминал в маке и у них поросячий визг от всей яблочной продукции, а все что не яблоко — г*вно

ну и что ты многими фичами из zsh пользуешься или то что оно просто по дефолту предустановлено?

и нетворкинг между докер контейнерами через одно место

Хлопчику, у тебе дислексія? Ти не вмієш читати?

Дядінька, дислексія лише у віндузятників, які своїми кривими шрифтами випалили очі.

Комп’ютер на глючній вінді в принципі не може бути лексусом. І ще неочікуваний факт — комп’ютери, які по якості збірки, корпусу, товщині, вазі відповідають рівню мака — мають ціну не менше, ніж мак, а часто навіть більше. Але віндузятники звикли працювати на костильній ОС і важких гарячих ноутах з дешевого пластику, і робити якісь закидони в сторону «дорогих» маків)

Коли руки ростуть зі сраки — то тільки на епплі і працювати))

Ну я не здивований, що в мавпи така думка. Мавпам тільки на шиндовсі і сидіти 😉

Хлопчик — найкраща операційна система це Макось.
Чоловік — найкраща операцій система це Вінда.
Дідусь — найкраща операційна система це Юнікс.
...
Сеніор — я і є операційна система.

тру сенйор: мені пох, я на любій мові можу писати як на Фортрані

tbh это позиция вечного мидла

пох, збс і мотивація з від"ємним ростом, особливо при фіксованому курсі та закритих кордонах, ну буде 5куїв а не 6куїв, які все одно в тебе придумає держава як віджати

Якщо руки ростуть із сраки не можеш в гаражі перебрати стартер жигулів — то тільки на оверпрайснутому мерседесі і їздити. Не кажу що вінда це жигулі, але, ну блін, що за рабский стиль мислення?

Користувачі, замість того щоб вимагати у виробника необхідного функціоналу з коробки, починають гнобити тих, хто вимагає. Я віндузятник, у мене руки з правильного місця ростуть і я можу сам вирішити проблеми вінди чи відсутність того чи іншого функціоналу, но блін, чому я маю цим займатися коли у конкурентів це працює із коробки? Да у конкурентів є свої проблеми, і будь я їх юзером я би так же само їх пинав а не розказував би що у юзерів руки не з того місця ростуть. Ви же гроші платите, маєте повне право пинати виробника.

Заезженные шаблоны. Вот на сравнение наткнулся, новый Air на М2 и последний Dell XPS — эталоный представитель виндо-ноутбуков яблучного формфактора:
www.youtube.com/watch?v=Lf9sjtv3LYs

Итого, Air просто уничтожает XPS, более того, сильно быстрее даже XPS подключенного к розетке. И цена при этом у него существенно ниже!

И это при том, что:
1. Автономность сильно лучше, за первую половину тестов Делл сожрал 60% заряда и дальше был на зарядке, тогда как Air за весь тест сожрал лишь 40% и все время был на батарее.
2. У Air нет активного охлаждения и был холодным
3. Air на М2 не самая удачная модель в плане цена/производительность, Air на М1 чуть медленнее при этом существенно дешевле.
4. Это лишь Air, представляю чтобы с Делом сделали прошки

Но, у Дела, сюрпрайз, дизайн существенно лучше и современнее. В кои то веки эпл отстает в дизайне, позорище. Кто бы мог 5 лет назад подумать что у ентерпрайзного Делла дизайн будет лучше чем у хипстерского эпла.

та это и так понятно, что яблочко збс, а все остальное говно. Там в самой винде куча бесполезного трэша крутится, который выжирает батарею бесполезно. Сначала дропнуть винду, а потом уже тестировать на нормальной операционке

Знову ті філософські мислення про грейди. Можу бути хоч трейні, лиш би платили нормально.

Програміст-аутист
майже не розмовляє ні з ким

Хехе, я уже расстроился, что статья не достаточно токсичная, но под конец автор не разочаровал :)

Якщо очистити до максимуму всі критерії синьорності, то в сухому залишку залишаться

1) здатність до аналітичної діяльності
2) здатність приймати рішення і нести за них відповідальність
3) певний рівень загальної технічної експертизи
4) здатність до ефективної комунікації з великою кількістю людей

Здатність самостійно* вирішувати поставлені задачі в відведені строки з адекватною якістю (в залежності від строків і поставленої задачі**).

*Самостійно мається на увазі не сів і сам пилиш не спілкуючись з командою, а в тому плані що не задовбуєш питаннями колег і начальство, не відволікаєш їх. А то є такі сінйори, що і кроку не можуть зробити без чиєїсь згоди. Блін, беріть відповідальність і ініціативу в свої руки. Вам платять за вирішення проблем, а не за перекладання проблем на інших.

**Є такі задачі що написав і забув, тут про якість можна не паритись, а є такі, що треба підтримувати і вдосконалювати роками, добавляти фічі, тут треба вже задуматись про якийсь дизайн, але знову ж таки, без фанатизму так як ти ще не знаєш, що тебе очікує.

По посаді мушу займатись тим шо розводити сіньорів (і не тільки ) :)) , багато у чому згоден з ТС. «Аспекти» якими керуємось ми, приблизно такі:
1. Для швидкої чи попередньої оцінки дева «на льоту»: джун — вміє працювати в команді під «чуйним керівництвом»; мідл — вміє працювати самостійно, в команді і як єдиний дев свого напрямку на проекті; сіньор — вміє координувати роботу декількох інших мідлів і джунів, в т.ч. по суміжних напрямках (наприклад QA, бекенд, фронтенд). Но і ще пару фіч, які м-м-м характеризують професійність підходів і поглядів людини.
2. Для детальної, «правильної» оцінки:
— Хард-скіли; для простоти хай будуть ті шість що названі у статті. Як не крути, це визначальний «аспект» сіньорності.
— Софт-скіли, ті шо перерахував ТС (англійська, спілкування з кліє нтом, деякі менеджерські навички). Але на мою думку чи не головне — це вміння і бажання ділитись своїми знаннями: менторка і навчання джунів, співбесіди, можливо лекції тощо. Тут же ж — вміння постійно вчитись самостійно і факти до того.
— Напевно треба окремо додати думку про роботу дева в розрізі тих хард- і софт-скілів з його проекту (проектів). Сюди ж — стаж по спеціальності, кількість проектів чи напрямків у кар’єрі по спеціальності, і т.п. речі які швидше грають роль статистики а не блокерів. Хоча до думки ПМа я прислухаюсь.
Але досконалі тільки боги і топи :), тому сіньору дозволяється «коє-гдє у нас порой» бути трошки грішним: не знати в деталях, для прикладу, кубернетиса, канбана чи UDP-протокола бо ніколи не стикався з тим практично, не читати лекцій бо має фефекти фікції, не вміти резолвити конфлікти бо сам такий :) і т.д. Єдина на сіводня вимога яку м-м-м обійти практично неможливо — англійська.
Ще більше деталізувати не буду. Висновки ± очевидні, і головний як на мене: досконалої системи нема :) як нема і досконалого сіньора. Але якщо Ваша система задовільняє вас і компанію у 9 випадках з 10, то ІМХО вже дуже круто.

сіньор — вміє координувати роботу декількох інших мідлів і джунів, в т.ч. по суміжних напрямках

Що робити коли на проекті одні сіньори?

Шукати того/ту з них, хто хоче прокачувати менеджерські скіли і залучати до керування проектом. Багато сіньорів хочуть йти лише по технічному шляху, от їх і координувати

Для чого? Є проект з сіньорами. І їм не потрібно ніякого вміння координувати мідлів і джунів.

тоді в чому питання було? те, що їм це вміння на даний момент не потрібно не означає, що вони його не мають мати. якщо через якийсь час я в цей проект візьму мідла/джуна, я очікую від моїх сіньори, що вони зможуть навчити і зкоординувати.

Для чого? Є проект...

Дівчина має рацію. Дуже нечасто так буває що доступ до тіла замовника чи продакт овнера (в т.ч. внутрішнього) розподілено рівномірно для всіх скажімо п’яти сіньорів. З’являється нова задача, туди приходить шостий дев, і старший пацан починає думати про правильні речі: делегувати частину своєї улюбленої тєкучкі тех-ліду, аби вистачило часу займатись більш важливими справами. Або в продакт овнера з’являється ще один продукт-проект, і часу на поточний стає вдвічі менше. Це природній процес.

проект з сіньорами. І їм не потрібно ніякого вміння координувати

Та канєєєшна. А потім з команди йде лід, і виявляється що всі ці сіньори навіть тікет в жирі створити не можуть, бо не знають як половина полів заповнюється. І без ліда пройобують усі планінги тому що всі тіки кубернетіси крутити вміють а декомпозувати задачі на толпу народу ніхто не може

так это задача PM делать декомпозицию больших тасок совместно с синьорами и таски заводить, не надо на них взваливать продуктовую часть, а то я видел такие конторы, им надо синьор и продакт в одном лице. Разраб может заводить баги, техдолг, рефакторинг а не придумывать сам себе таски

так это задача PM делать декомпозицию больших тасок совместно с синьорами и таски заводить

Ага, щас... Ты бы хоть теорию почитал. Задача PM, в лучшем случае, — задать те самые «большие таски», декомпозицию которых будут делать специалисты в своей предметной области. А также построить процесс так, чтобы всё запланированное было выполнено в срок с надлежащим качеством.

І в межах бюджету. Тобто ефективно використовувати ресурси.

І в чому тут задача ПМа?
Не кажіть дурниць.
Продакт нарізає задачі до певного рівня, нижче якого при декомпозиції потрібні технічні знання. А нижче щоб розділити на остаточні технічні задачі з нормальним технічним описом — нахріна там ПМ? Тільки дев може створити нормальну задачу на іншого дева.

Якщо у вас технічні задачі нарізають ПМи чи БО, які дупля в цьому не відбивають, то «мнє вас жаль» © тм.

Якщо в смислі «швидкої оцінки», то розумійте ту тезу пліз до кінця, там де про суміжні напрямки. Людина не може бути «савсєм одна», поруч є ще хтось від кого потрібно як мінімум отримати задачу «зроби мені добре», і віддати готове «бери спробуй». Це ще один сіньор, тех-лід, тестер, дизайнер, фронтендщик, замовник, девопс, оракліст... Якщо ж задачі достатньо вузькі і такі, що координації потребують мало, то з великою ймовірністю там справиться і мідл, який сидить над тою задачею вже рік+. Ну або як варіант процесів ніфіга нема на проекті.

їм не потрібно ніякого вміння координувати мідлів і джунів

Це станом на сіводня «не потрібно». Але згадайте скільки жирних проектів в туристичній галузі, entertainment-і чи нафтодобувній пєнкнуло у 20му році. Хард-скіли чи ангєльську підтягнути не важко, а от якщо потрібні певні софт-скіли — це може виявитись проблємним питанням.
Зрештою, я написав: ідеалу не буває. Якщо потрібно заповнити вакансію тех-ліда, а претендент-сіньор каже шо ніяких таких скілів в нього не було, нема і не потрібно, то зрозуміло шо він до даної вакансії не пасує :(

після того як пєнькнули одні проекти появилося ще більше інших проектів
пенькнуло то що мало пенькнути

. Якщо потрібно заповнити вакансію тех-ліда, а претендент-сіньор каже шо ніяких таких скілів в нього не було, нема і не потрібно, то зрозуміло шо він до даної вакансії не пасує :(

навіщо рвати жопу за +5 копійок

Що робити коли на проекті одні сіньори?

Визначити, хто найслабший, відбити від зграї, і зачморити до рівня мідла.
Закорєфаниться з менеджеротою, сказати що знайшли ресурс для зменшення костів команди, зарізати йому зп або підвищення.
Токсичненько, буде контент для їбаного.

замкрунти в приміщенні на 24 години і дочекатися коли там залишиться самий трушний

Есть еще простой вариант — показать какой-нибудь запущенный легаси-проект, и спросить рекомендацию по улучшениям:
джун — «а что это?»
миддл — «все говно, все нужно выбросить и переписать с нуля на хайповые технологии немедленно»
сениор — «а почему выбрана библиотека/компонент/технология X? есть какие-то неочевидные причины? есть требования к обратной совместимости? и т.п»

+1, на співбесіду. Людей в компанії я все-таки ± знаю кращє :)

джун — «все говно, все нужно выбросить и переписать с нуля на хайповые технологии немедленно»
миддл — «а почему выбрана библиотека/компонент/технология X? есть какие-то неочевидные причины? есть требования к обратной совместимости? и т.п»
сениор — «Знову ця фігня. Можемо зробити варіант А, В, С. Плюси такі, мінуси такі, рекомендую В по таким то причинам»

тру сенйор: працює — не чіпай

Якби було в статті 9 скілів, а не 7, то сприймав би її більш серйозно

А ще можна додати скіл «Вміння читати код», щоб задавати менше дурних запитання. А так тут усе висосано з пальця: немає жодної статистики з кластерізацією, немає методики обчислення критеріїв, самі критерії від балди, сова на глобус.

Знайди мені на планеті когось зі скілом «Вміння читати чужий код». Я йому поклонятимусь.

«бажання та можливість читати чужий код» — так краще? Бо мені здається ти маєш на увазі саме «раз глянув — все зрозумів», а Ендрю — «не одразу, але розбирає самостійно що там мали на увазі в прийнятний для вирішення його задачі час» та «приймає до уваги код, який залежить від модуля над яким він зараз працює»

Код без коментарів не відповідає на питання: чому так?

Не зовсім правда :) Але код без коментарів вимагає більше часу на те, щоб зрозуміти «чому так».

Взагалі, якби код без коментарів (або без правильного неймінгу, або /будь-яка інша ознака нормального коду/) було ось аж настільки неможливо прочитати, то як тоді реверсом займаються? Там нема коментарів, обфускований код (в кращому випадку) або асм (зазвичай). І якось знаходять навіть в такому коді відповідь питання «чому так»

Не зовсім правда :)

Мой любимый пример. Что тут происходит?

float Q_rsqrt( float number )
{
long i;
float x2, y;
const float threehalfs = 1.5F;

x2 = number * 0.5F;
y = number;
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0×5f3759df — ( i >> 1 ); // what the fuck?
y = * ( float * ) &i;
y = y * ( threehalfs — ( x2 * y * y ) ); // 1st iteration
// y = y * ( threehalfs — ( x2 * y * y ) ); // 2nd iteration,
// this can be removed
return y;
}

Детали: medium.com/...​-square-root-e51fee3b49d9

Але код без коментарів вимагає більше часу на те, щоб зрозуміти „чому так”.

намного больше времени

Да, намного больше. Не читал полностью пример, но мне чем-то напомнило хак для производительности в какой-то из игрушек ID software для 3д графики. Сейчас считерю, гляну статью, а потом уже код. Вечер пятницы все же. Но ты же сам понимаешь, что это корнер кейс?

Но ты же сам понимаешь, что это корнер кейс?

Увы нет. Я к сожалению много подобного навидался и в бизнес-логике.

Наверное самый распространенный кейс — длинный if-else с условием по полю {x}code. Типа

if (code == 17 || code != 56 ) { нетривиальная логика }
else if (code == 315 ) { нетривиальная логика }
...
и такого 20 рядов, с самыми причудливыми сочетаниями &&, ||, ==, != в условиях

Что именно значат все эти коды, примерно помнит только один старожил, потому что этот кусок логики был as-is (ctrl-c + ctrl-v) мигрирован из предыдущей системы.

Масса удовольствия разбираться с таким (нет)

Масса удовольствия разбираться с таким (нет)

Звісно немає, але хочеш не хочеш — мусиш. За таким кодом ніякої математики або інших сакральних знаннь зазвичай не стоїть. Але я не можу сказати, що цей кейс поширений, я з таким не дуже зіткався.

Т.е. в коде не было примитивной энамки с нормальными именами вместо хард-кода?))

Масса удовольствия разбираться с таким (нет)

Если сабж работал 10 лет без нареканий, то переписывать его из соображений перфекционизма (с перспективой получить по голове за новые баги) — удовольствия еще меньше.

А чим допоможуть тут коментарі? Звісно, що за десятью рядками кода може стояти математична теорія, яку треба не один рік опановувати. З назви функції (та зазвичай це ще краще видно у контексті використання) я бачу, що вона обчислює квадратний корень, але наскільки важливо як саме? З іншої точки зору, якщо тобі це цікаво, то перший самий очевидний пошук у Google 0×5f3759df sqrt виводить нас на статтю у Wiki, яка пояснить набагато краще за коментарі. Це усе що я можу сказати про цей код за три хвилини. Так, не вистачає одного рядку на кшталт

/* See wiki: Fast inverse square root */

P. S. Мені більше подобається таких код:

static inline uint64_t next_combination_mask(const uint64_t x)   
{                                                                
    const int n = __builtin_ctzll(x);                                      
    const uint64_t a = x & (-x);                                 
    const uint64_t b = x + a;                                    
    const uint64_t c = b ^ x;                                    
    const uint64_t d = c >> (n+2);                               
    return b | d;                                                
}                                                                

Якщо «конкретно цей проект» у всіх 10, та конкретний стек не менше 8 — то треба бути саботером, щоб не зібрати з них ефективну команду. Я лише додам, що показники від 0 до 10 зазвичай логарифмічні, якщо ми говоримо про їхній вплив на кінцевий результат.

Але щось мені підказує, оцінки досить суб′єктивні. А вплив кожного показника на проект не ідентичний. Наприклад, чи дійсно проект потребує багато бла-бла-бла? Навряд чи, якщо є аргумент «де ви були 8 років».

Тому все це казочки у стилі «Я — Дартаньян».

Емм... eфективну команду...
Ти ж зустрічав людей які непогані професіонали в плані технічних скілів, але як люди — гавно?

ну так а в кого повна кругла пєчеєнька на діаграмі?

У того самого хай-бай. Але він не спілкується із планктоном.

У того не печенька, а паляниця — тест пройдено.

Ладно там ще «повна кругла», а ще ж може бути «бублик з діркою всередині». Це коли ти вже обідаєш за столом з архітектами, але забув як руками «хеллоу ворлд» написати і про що говорити з джунами :)

В аграрном секторе будут звучать прикольно сеньеры:
— сеньер агроном
— сеньер акрокибернетик

Ну или там сеньер доярка ))

Не то что в модном it-секторе ;)

Добавь MTS 1/2/Sr и прочих Distinguished Fellow)

Ага, или например сеньер ганжубасер ))
А у девиц с улицы красных фонарей, интересно, есть сеньерность?

Наверное. Некоторые работали до 70+ лет и к ним ходили в основном на поговорить, некоторые клиенты десятилетиями.

Прямо как в приемную депутата описал )))

А у девиц с улицы красных фонарей, интересно, есть сеньерность?

если судить по кино, то у них есть СТО
это та тетенькая, которая постарше и командует всем

А у девиц с улицы красных фонарей, интересно, есть сеньерность?

Быстро деливерят
Вжух и в продакшен!

А як же сіньор-тракторист?

Чергова токсі стаття, каюсь у відповідь сам таку написав, хоча є сенс. Взагалі за роки роботи і писанину с фідбеками в яких рекомендація на підвищення у мене склалось чітке бачення хто такий старший інженер/ка — це людина яка може працювати повністю самостійно, без того щоб її постійно контролювали. Тобто людина діла — взявся зробив, як не може через щось сказав бажано щонайшвидше, чому, власне, не може, що для цього потрібно і вирішить питання. Не взявся бездумно, продавився менеджментом, чи було соромно сказати, що не розуміє що саме треба робити, чи усе не вірно зрозумів та не спитав, після чього провалив усі дедлайни підставивши як менеджмент так і колег. За синхронізацією з тех лідом, ця людина прийде сама і скаже робитиму от так, може аргументувати свою думку, питати підтримки з технічних рішень чи естімейтів. Більше за те, я вважаю, що senior тобто старший, на сам перед вирізняється можливістю менторити молодших спеціалістів, ставити їм завдання в рамках своєї більш загальної задачі, контролювати хід виконання, консультувати з різних питань тощо. І це, якраз, саме те що і вирізняє справжнього сініора від дутого 23 літнього. Дуже рідко коли люди без відповідного досвіду роботи мають якості старшого розробника, зазвичай цей досвід накоплюється приблизно за 5-6 років, а це зазвичай вже вік 27-28 років (якщо закінчити Універсітет у 22 роки). Ще є без ініціативні люди, що сидять в мідлах десятками років, не хочуть брати на себе відповідальність або за роботу, що вони роблять або за молодших спеціалістів, не йдуть на підвищення з власної ініціативи, живуть в зоні комфорту. Щодо гапів як із софт, так і хард скілів, то вони є у будь кого, включно з супер-дупер сініорами, директорами з технологій тощо. Іноді на рівні джуніора навіть, і це у безперечно дуже сіньйорістої людини. Скажімо у переважної більшості программістів проблема з тайм-менеджментом, елементарно зустрічі не можуть запланувати чи встигнути підготуватись до мітингів із менеджментом чи клієнтом, що може призводити до пустих мітингів де менеджер — продавчиня, просто тягне час доки клієнт не вирішить замість отримання відповіді на своє питання підти по іньших справах. Так само навіть сініор менеджери можуть не робити агенди з мітингів, не знаходити відповідальних за завдання тощо, бо ті хто дуже добрий, скажімо у продажах не обов’язково чемпіон з делівері і навпаки.

Хотіла написати щось подібне, але мене випередили :) Senior в моїх командах — це problem-solver і ментор, це про відповідальність. До Senior QA я прихожу із загальним описом задачі і отримую готовий підхід, впровадження і пару навчених цій задачі Regular/Associate QA. І про гепи зі скілами також погоджуюсь, у мене є і дуже технічні Senior і дуже комунікабельні, але всі вони problem-solvers, і треба використовувати їх сильні сторони та допомогати розвиватися у вибраному напрямку.

Ажури/кубернетеси справа девопсів, розробнику має бути пофігу де там раниться його код. Техлід з інжінірінг менеджером підключили конект до БД в якомусь AWS і по всьому.

Так за розгортання в клаудах відповідає девопс, а архітектить клауд-архітект. Я працював на проектах з кубером — мені як розробнику варто лише знати 1 команду kubectl, щоб залогінитись в контейнер в поді.

Так само з клаудами — CloudWatch + Parameter Store, решта вже справа девопсів та техлідів розбиратись, як там і що в клаудах працює.

это извечный холивар ширина против глубины, и в целом оба варианта имеют место быть.
Если вам нравится широкий профиль это ок
Если вам нравится узко но глубоко копать это ок
Просто каждый из этих двух групп выбирает какой вид работы ему больше подходит.

Хы, параллельно в одну из финтех контор собеседуюсь, которые в облаках только робкие шаги начинают, и я им кубер, терраформ и прочие страшные слова. А они а вы точно хотите у нас работать, чёт ты больно дерзкий?

Компенсація як в звичайному розробнику, чи як розробнику+девопсу?

2 зарплати нiхто не дасть, але вище середнього ринка буде

Ага, и потом написанный без понимания используемых инструментов код упирается в лимиты сервисов. Потому что

розробнику має бути пофігу де там раниться його код

 и, очевидно, так же пофиг, какие «где-то там» есть ограничения на число запросов к API, data throughput, etc.

Як була поставлена задача, так і була зроблена. Задача клауд-архітектів/техлідів всі ці ньюанси прораховувати і задавати у технічних вимогах.

В пост-радянському ІТ можливо і так. Я от працюю на американському стартапі, абсолютна декомпозиція ролей і ніхто лишнім не займається. А те, що ви за ці копійки, що платять в атусорсі будете розробником-5в1 сидіти зранку до ночі, розбиратись з купою технологій, поки інші косять бабло і працюють по 2-3 години в день, то подумайте над раціональністю вашої професії.

ОК, верю, в твоём стартап тебе дают сделать blackbox с подробнейшим и абсолютно точным ТЗ, и ты его пилишь без оглядки на используемые framework’и, взаимодействие с другими компонентами, etc.
Чем в этом случае сеньор отличается от мидла или даже джуна?

Бо джуни пробують пів дня — день законектитись до БД по сервійснейму з докеркомпоза в ІДЕ

пробують пів дня — день законектитись до БД по сервійснейму з докеркомпоза в ІДЕ

погодь, но ведь

Задача клауд-архітектів/техлідів всі ці ньюанси прораховувати і задавати у технічних вимогах.

потому что

на американському стартапі, абсолютна декомпозиція ролей і ніхто лишнім не займається.

Разве не так? ;-)

Базове знання докера/докер-композа та локальне розгортання входить в обов’язки розробника. А ось докерсварми, кубери, куберфлови, CI/CD і тому подібне ні.

Базове знання докера/докер-композа та локальне розгортання входить в обов’язки розробника

Именно сеньора или любого разработчика? ;-)

А ось докерсварми, кубери, куберфлови, CI/CD і тому подібне ні.

Ага, а потом вот такие «сеньоры» пишут код, который приводит, например, к аварии Ariane 5 :-D

Ну да, ведь за давностию лет, ошибка криворуких программеров, не вникающих в особенности проекта, перешла в ошибки

клауд-архітектів/техлідів

.

З.Ы. Так что там с настройкой среды разработки — это квалификация джуна или уже сеньора?

Как ты спеку напишешь да приемку выполнишь — так оно и полетит

Ну то будуть і платити такому «вузькоспеціалізованому» спеціалісту 2-3к, а не 5-8,

Шкода за твій гіркий досвід. Нормально платять без глибоких знань тих всяких куберів

Автоматчикам платять 6-8, котрі базово знають мову програмування і клєпають тестіки по 2-3 години в день, далі займаються власними справами.
А ви хочете, щоб розробник за абстрактні 6-7К знав декілька мов програмування, девопсову частину — кубери, клауди, був експертом по базам даних (як дизайн так і внутрішня робота SQL + NoSQL), всякі еластік сьорчі, реббіти та кафки? Смішно. З такими вимогами в розробці взагає немає сенсу сидіти, якщо можна взяти два фултайми автоматчиком.

За що платити високу зп людині яка вивчила хіба c# якийсь та SQL?

Можна знати мову і SQL на рівні джуна, а можна знати мову і SQL на рівні техліда.

нащо такий дев якому все хтось на блюдечці має підготувати щоб він тільки написав свій дорогоцінний код в метод контроллера API.

Саме за це 5-8к і платять.
Якщо тобі не платять — ти щось doing wrong.

В мене на проекті відповідальні за це девелопери. Насетапили serverless plugin і без девопсів менеджимо і розгортаємо всю aws інфру, також менеджимо ейрфлов, який у вигляді докер контейнеру раниться на ес2, не уявляю як це працювати в залежності від девопса.

В мене знайомий девопс на двох фуллтаймах працює, бо якраз на проекті девопсову частину перекинули на девелоперів і в нього мало роботи.

З мого досвіду деволси найбільше працюють на початках коли налаштовують все з нуля. Далі вже девелопери користуються їхніми «подєлками».

Виходить, що девелопер це як швейцарський ніж за миску рису, а інші спихають на них всю роботу — навіщо тестувальників, якщо розробники покриють все тестами, навіщо напрягати девопсів, якщо можна навчити девелоперів всяким куберам, клаудам, CI/CD; навіщо залучати DBA, якщо перекинемо це на розробників, навіщо наймати архітекта, якщо ти сіньор-помідор і сам заархітектиш, навіщо наймати експерта по ELK-стеку, якщо це заставимо розробника, навіщо окремого тімліда, якщо всі сіньорні і розберуться, а якщо ні, то не підвищимо зп.

Це все почалось з фулстеку :)

Я за декомпозицію ролей на проекті.

а чим вас дивує багатозадачність девелоперів, якщо її можна дорого продати?
мені імпонує ідея писати паралельно код та тести, створювати інфру, таким чином відчувати повну відповідальність за свою роботу. Справді, навіщо наймати архітекта за овердофіга, якщо можна дати сіньйор-девелоперу (не 23 річному) простір для зростання та хорошу зп, в більшості випадків нічого страшного не станеться.

Так якби за таке платили. Ви бачили вимоги на 7К розробника? Там все, що я перерахував, не враховуючи ще експертизу по ML та брокерам.

Тим часом автоматчикам дають ті самі 7К, де треба знати 10%, від того що має знати розробник. З точки зору фінансів і простої логіки — навіщо стресувати, вкалувати, вечорами сидіти, зубрити, розбиратись, закріпляти на практиці ось ці всі речі, якщо не буде адекватної компенсації?

Не знаю хто сидить, зубрить і розбирається вечорами, я це роблю в межах робочого часу. Ну 7к на галерах і 7к на прямому контракті це різні речі, вимоги я бачив — нічого особливого. Залежить що ви хочете: легких грошей — пиляйте автотести для апішечок, engineering excellence — dive into this shit, розвивайте експертизу та свою вартість на ринку. Не все міряється грошима.

Та всі вже зрозуміли, що ти код макака, яка вміє тільки ендпойнти в контролер накидати і базу кверянути. Не переживай, колись може зміниш свої погляди і станеш інженером. А може так і залишишся фактичним трейні-джуном за рівнем знань.

вміє тільки ендпойнти в контролер накидати і базу кверянути.

Лол, 99% роботи в цьому і полягає. А ні, потім ще тестами то все покрити. От і спринт закінчився

Не знаю що там у вас полягає, але я, як дата інженер, комбіную навики девелопера, девопса + поглиблене знання БД. Хороший дата інженер — це завжди і клауд інженер, який вміє всю інфраструктуру задефайнити самостійно.

Що ти хотів тим довести? Що сотні тисяч розробників і користувачів рестових апі повинні все кинути і почати іти у дата інженери?

Що повноцінні інженери вміють не лише круди клєпати. Можна і класичну бекенд позицію знайти для реального інженера, який шарить і девопс, клауд, архітектуру і процес тестування, а не просто код манкі.

Тобто повноцінний інженер і літак побудує, і потяг, і авто? Заодно може і будинок побудувати.

Простий пересічний інженер — звичайно ж ні. Але насправді геніальна талановита людина, як от Yaroslav, зробить це з легкістю. Ще знайде час поспілкуватися з трейні-макаками.

І в 40 поїде кукухою, бо просрав все життя на речі, які неоплачувались

я залишив комент в цьому треді лиш тому, щоб він був поряд з коментами такої надзвичайної людини, як Ярослав

Не треба перекручувати. Все, що я назвав — входить в компетенцію будь-якого нормального програмного інженера. Крудошльопи — це не інженери, це код манкі. Ну але і на таких є попит на ринку на певні зарплати.

входить в компетенцію будь-якого нормального програмного інженера

Вибачте, але це лише в чиїйсь хворій голові.

Хороший дата інженер — це завжди і клауд інженер, який вміє всю інфраструктуру задефайнити самостійно.

Це так, але це в більшості специфіка роботи дата інженерів, звідки девопсу знати нюанси обробки даних і плюси та мінуси сервісів, наприклад aws, призначених для цього. Відповідно, якщо дата інженер це все знає, то й створити інфру це вже не проблема. В галерному девелопменті, задача девелопера — запушити код в бренчу, далі вже не його проблеми куди він потрапить.

«Моя задача написати ДУЖЕ СКЛАДНИЙ КОД по перекладуванню джейсончиків у базу даних, та отримання інших джейсонів звідти. Як шо там далі деплоїться та тестується — то не мої проблеми. Смузі само себе не вип’є та й на самокаті треба ще покататися.». Але я РОЗРОБНИК! Висококваліфікований спеціалист.

Так ти ж тестер, не доріс ти ще до перекладання джейсончиків))

Ах да еще вижу расизм и эйблизм в этой статье, редакция Доу вам ок с этим?

Приєднуюсь до запитання. Мені це теж кинулось в очі.

Якщо ви про «індусів», то там нема расизму (хз щодо отого другого, «ейблізму», вперше чую)
Якби автор написав замість індусів — американців чи українців, питань би у вас не виникло. Саме слово індус теж допустиме і не образливе, хоча дехто намагається за нагоди блиснути ерудицією на тему індієць vs індус

Очевидно же, что речь идет не про индусов и не про аутистов, а про собирательный образ, паттерн поведения. Или месье не про суть, а лишь про наличие слов-триггеров в тексте?

Расизм это буквально «собирательный образ» определенной расы, часто используемый с негативной окраской. Людям может и норм расизм, сексизм и ейблизм в статьях, но зачем отрицать то, что он там есть, этого мне не понятно.

Спасибо, о воин социальной справедливости, теперь мне четко видно, что автор вовсе не собирался говорить об инженерной синьорности! Он использовал это лишь как прикрытие для того, чтобы излить свою шовинистическо-человеконенавистническую пропаганду по отношению к:
- Индусам (из-за нацистской теории о том, что они планируют поставить белую расу на колени при помощи говнокода и сильного акцента)
- Молодежи, в лице 23-летних синьоров (как он смеет утверждать, что у них многолетнего опыта, это очевидное предубеждение!)
- Аутистам (не знаю что они делают, но тоже явно как-то угрожают человечеству)

Требую от автора немедленно заменить следующее:
- «Индус-старожил» на «человекообразное существо информационно-вычислительной специальности, обладающее продолжительным опытом работы на конкретном проекте»
- «23-летний синьор» на «человекообразное существо информационно-вычислительной специальности, обладающее чуть менее, чем средним опытом работы в данной сфере»
- «программист-аутист» на «человекообразное существо информационно-вычислительной специальности, имеющее специальные потребности в области межвидовой и интерперсональной коммуникации»

Также, вдохновившись ценностями социальной справедливости, я требую от редакции ДОУ обратить внимание на избыточное использование термина «синьор», который имеет все признаки white privilege, отдает колониализмом и используется для создания неравенства по сравнению с мидлами и уже тем более джуниорами!

P.S.: Зачем поиском всяких -измов занимаются хорошо живущие и обеспеченные люди в условной Калифорнии я примерно могу понять, зачем натягивать эту сову на глобус и заниматься virtue signalling у нас — мне непонятно.

Спасибо

Пожалуйста

Требую

Удачи!

требую от редакции ДОУ

Вперед!
Зачем ты порвался только, вот что не ясно.

А разве ДОУ не для этого? Предъявить автору можно только что главная метрика не указана. А у индуса-то короче.

Кожен бачить що хоче/здатний бачити. )

Дартаньяни не носять сомбреро. Тільки шляпа

Ти хотів сказати — шпага :)

ти не повіриш, як сомбреро перекладаться з іспанської))

Сомбре, наскільки пам′ятаю — тінь. Тобто це просто джерело тіні.

Понял что не сеньор согласно данной классификации

Мені здаеться що тут до купи намішана і теорія і практика.
Ось наприклад маючи червоний диплом магістра комп’ютерних наук я, за вашою схемою мав би 9 — 10 у Computer Science, Сучасні інструменти, Конкретний стек, можливо у Предметна галузь (за темою диплома). Але, звичайно, практичного досвіду у мене вистачало хіба що на джуна. І навпаки: після 3х років на першому проекті: теорія забута наполовину, зате «Конкретно цей проєкт прокачаний» до 9. Тобто синьор — теоретик с прокачаними софт-скілами — це «вийобщик», якій тільки їздить по конференціях і розповідає що МОЖНА зробити — але на практиці сам він такого не робив жодного разу. Хоча це мабуть вже рівень архітекта!
І навпаки — синьор — практик може не знати комп’ютерних наук. Зато в змозі розібрати будь-який спагетті-код і знайти помилку просто подивившись на сорси.

І навпаки — синьор — практик може не знати комп’ютерних наук.

Не может, вернее, тут стоит обозначить что понимается под термином «знает». Достаточно малое количество людей напишет с нуля по памяти реализацию какого-нибудь красно-черного дерева за 15 минут, но иметь хотя бы базовое понимание что это — необходимо.

А це необхідно кому саме (FE/BE/DevOps/...)? І на яких саме проектах? І для яких задач? Чи це тільки для інтерв’ю потрібне? Чи просто необхідно і все тут, бо у всіх синдром самозванця і треба шось собі і оточующим доводити?) Шо робити наприклад сініор фронтенду, у випадку якщо йому роками не доводиться використовувати жодні дерева, жоден з алгоритмів пошуку чи linked lists? :)

Пришлем ему на фронтенд пачку данных, пусть вспоминает)

Ну прішліте уже, а то як же ж ми без данних на фронтенді всі ці роки, лише текст і гіфкі)

Шутки шутками, видел в нескольких местах реализацию кластеризации на фронтенде)

Весь нативный мобайл. Но обычно родными средствами, если не надо сделать что-то специфичное. И если нет требования к экономии траффика или есть локальное кеширование — то это все равно делать придется (при условии что надо визуалку пилить с нуля). Кластеризация — это и фронтенд специфика, потому как затрагивает пользовательскую/юай часть и ее производительность в числе прочего.

Следует ли это понимать как — синиор фронтэнд пропустил базовый курс по computer science (алгоритмы и структуры данных), который иррелевантен к конкретным языкам программирования :) ?

Не зовсім, сініор фронтенд можливо свого часу не пропустив навіть вищу математику і асемблер із C/C++ на довісок, але яке це має відношення до реалій роботи сініор FE девелопера на типовому проекті? Ну не використовується це все у 98% випадків. Я достатньо бачив і проектів і інших девелоперів, і ефективність девелопера будь-якого рівню саме на client-side аж ніяк не залежить від знань дерев чи алгоритмів. Ну от взагалі ніякої кореляції, нуль. Знання базових принципів програмування, чистий код, досвід, знання особливостей мови, особливостей роботи браузера і всіх API, та врешті решт вміння правильно змінну назвати — це безумовно впливає на ефективність FE девелопера. Алгоритми чи структури даних окрім масиву / об’єкту? — Ніт) Хоч ви тричі напишіть, шо це база)

ефективність девелопера будь-якого рівню саме на client-side аж ніяк не залежить від знань дерев чи алгоритмів. Ну от взагалі ніякої кореляції, нуль

 — млін, у вас же DOM модель на фронті ))

Червоно-чорне дерево «з пам’яті» витягнути мені не доводилося саме це. Але якісь штуки накшталдт тріангуляції або якихось нормативів стосовно кібербезпеки в мене вилазили якийсь час на специфічному проекті. Я зараз з базових з пам’яті можу відтворити хіба що пошук найкоротшого шляху Дейкстри, але там є зарубка, бо свого часу я на цьому алгоритмі і виїхав, бо він мені попався в білеті, інші які я з ним вчив — забулися.

Але інколи в F/E умовному доводиться пригадувати щось про рінг буфери чи ще щось (ну бо фронтенд проблема форсить це). Тоді я просто йду дивитися алгоритм. З пам’яті його вже не витягну.

пригадувати щось про рінг буфери чи ще щось

Собственно это и есть цель базового CS — понимание проблемы и путей решения на высоком уровне.

А по деталям -

Тоді я просто йду дивитися алгоритм. З пам’яті його вже не витягну.

Так все и должно работать.

Как говорят умные люди, грамотно сформулированный вопрос — половина ответа.
Тяжело идти смотреть то, о чем не имеешь представления в принципе ))

Стаття вийшла цікава, але враження від неї склалися як від коктейлю з шаблонів та стереотипів (із додаванням дійсно хороших думок).
Можливо то мої особисті відчуття (напевне так і є) — але після читання статті:

— склалося враження легкого снобізму типу «не закінчив computer science та не використовуєш слово дискретний — НЕ МУЖИК»
— побачив стереотип «потрібно наймати «робітника, котрий вміє користуватися тільки молотком.» Для задачі з викруткою ми витратимо ще пару місяців та знайдемо спеціаліста з сертифікатом Agile Screwdriver Practitioner.
— залишилося питання, як оцей сіньйор повинен бути в курсі УСІХ сучасних технологій

Щодо важливості бізнес знань та софт скілів — повністю згоден з автором.

Якщо розробника взяли з умовою, що він працюватиме молотком, то коли йому скажуть працювати викруткою, постає питання збільшення компенсації через зміну умов праці/навантаження/очікувань.

Так працює у світі чарівних поні, на кожного розробника приходиться по 100500 місць роботи e FAANG компаніях. Де немає слова конкуренція. Де можна просто стукнути ножкою та сказати «Ви мене не цінуєте! Піду через дорогу на +500! Чао!».

Коли тестувальнику говорять на проекті, що йому треба вивчити JMeter для прогону базових перформанс-тестів, то йому накидують бабла до зарплати. Так і зі всім.

Коли тестувальнику говорять на проекті, що йому треба вивчити JMeter для прогону базових перформанс-тестів, то йому накидують бабла до зарплати

Або не докидують. Він за 3 місяці розбирається і свалює на +1к)

— склалося враження легкого снобізму типу «не закінчив computer science та не використовуєш слово дискретний — НЕ МУЖИК»
...
— залишилося питання, як оцей сіньйор повинен бути в курсі УСІХ сучасних технологій

Именно эти «ненужные» знания позволяют не копать в тупиковом направлении, и не изобретать свой уникальный велосипед, если нужное решение уже изобрели до тебя. Для «сеньоров по выслуге лет», этого, конечно, не нужно :-)

С другой стороны — я могу не копать в тупиковом направлении, но при этом абсолютно не помнить уже конкретную реализацию, написанную до меня. А задачки на знание ЦС как раз обычно и проверяют память в том числе. выше приводил пример с ринг буффером (в данном случае для специфического чата), но из головы его уже не напишу, хотя подсматривал алгоритм и реализовывал его ну лет 5 назад максимум

А мене кожного разу вражає пункт про

Індус-старожил

Здебільшого зустрічаю талановитих девелоперів та менеджерів. Так є виключення, але... серед українців також вистачає різних веселощів )

Ще є тип сеньйора «гарні очі довгий язик», де софт-скіли > 10, Delivery 8, все решта менше 4.

Вони потім швиденько тікають подалі від коду в менеджери

Але сеньйорки краще. Ще б розуміти, що таке «делівері» в даному контексті.

Думаю, готовність відвантажувати умовно робоче без зайвого (і незайвого теж) перфекціонізму :)

«умовно рабоче». Вам залишилося лише станцювати із бубеном, щоб вгадати умови.

Сумно тут те, що добити до «десятки» все оте коло на останніх діаграмах життя не вистачить (та і навіщо таке життя). А якщо добивати все рівномірно до умовної «п’ятірки», то це шлях в менеджери. Так що оті «програмісти-аутисти» і «23-річні сеньйори» то ще нічого так варіанти, виходить :)

У сеньеров есть помидоры ))

Для мене в 2022 році сеньйорність визначається тим, що ви робите для країни. Якщо ви задонатили мільйон гривень на армію протягом 5 місяців — без питань ви сеньйор, якими б не були софт-скіли. Якщо ви на фронті зі зброєю в руках — ви супер сеньйор. Якщо ви Володимир Зеленський або Валерій Залужний — ви сеньйор над сеньйорами.

Особисто я не підпадаю ні під перше, ні під друге, ні під третє, тому відчуваю себе просто комп’ютерщиком в запотілих окулярах. Після 24 лютого багато речей переосмислив, і є відчуття, що вся гордість за досягнуті скіли залишилася в минулому.

Я за те, щоб в IT всі були рівними в горизонтальних демократичних командах, бо інакше ми отримаємо ситуацію, коли наші захисники повернуться на робочі місця і опиняться на значно нижчих посадах, ніж ті, хто зараз просто працює. Так не повинно бути.

Я думаю, чтобы рассуждать про тех кто воюет, нужно воевать рядом с ними. К чему эта подмена/смесь понятий, вы никому ничего не должны, но если можете помогать — то респект.

Не заперечую. Я не стверджую, що я саме та людина, яка повинна на цю тему висловлюватись. Просто спрацювала звичка вільно ділитись своєю думкою на улюбленому сайті.

Ми сплачуємо воєнний збір не один рік, питання до зелебобіків, чому волонтери шукають базові речі бійцям на фронт

ФОПи сплачують військовий збір за кожного найманого працівника. Це, звісно, не про айті, але мої батьки — ФОПи другої групи — сплачують його з першого місяця його запровадження.

Дійсно, коли я вивчала всі ці моменти в універі, військового збору ще не було, з вирахувань пам’ятаю лише ПДФО. Тому, вважайте моє твердження помилковим, маніпулювати не планувала :)

Шановний троль, «зелебобіками» ви могли називати українську владу і 73% українців до 24 лютого, а зараз це прямо дорівнює роботі на ворога. Воєнний збір, який ви «сплачуєте не один рік» — це ніщо, враховуючи масштаби потреб армії. Багато ви його заплатили? А якщо ви ФОП, то не платили взагалі. А, точно, ви ж не ФОП, а троль.

Єрмака нам теж любити і шанувати?

Сила в єдності.

Нагадайте про це Зеленському...

— Штірліц, Ви шпійон?
— Мюллєр, треба зберігати єдність, зараз не на часі... розберемося після війни!

ви могли називати

 А зараз типу не можна?))

це прямо дорівнює роботі на ворога

Тіко не забувайте, що зе-зброд собачих перукарів прийшов до влади якраз шляхом дискредитації, в воюючій по-суті країні.

прийшов до влади якраз шляхом дискредитації

Дискредитації кого? Кращих друзів Медведчука?

Коломойський кращий за медведчука?

Коломойський щось вирішує лише в паралельній реальності, створеній 5 каналом.

А ти потішний.

Іди вчи уроки.

Шановний троль, «зелебобіками» ви могли називати українську владу і 73% українців до 24 лютого, а зараз це прямо дорівнює роботі на ворога

Бачу ти явно виборець поточної влади який не може нічого проаналізувати.
Де ти був коли попередню владу замінили на зелених під час війни?

Де ти був коли попередню владу замінили на зелених під час війни?

Я був на виборчій дільниці, впевнено поставивши галочку за Зеленського. І жодної миті не шкодував про свій вибір. Бізнес на крові, сміттєва блокада Львова задля дискредитації Садового, союз з Медведчуком, Мінські угоди, позбавлення громадянства Саакашвілі — усього цього було достатньо, щоб відправити «попередню владу» у відставку, що і зробив народ України, мудрістю якого я захоплююся.

Бєня, Єрмак. Святєйші люди прийшли

Про найголовніше забув. Дороги подобаються?)))

позбавлення громадянства Саакашвілі

Тепер Корбан. Уроки вивченi.

Корбан — громадянин Ізраїлю. Позбавлення громадянства особи, що прийняла громадянство іншої держави, є законним. Нагадаю, що Саакашвілі мав лише одне громадянство: українське. Позбавлення громадянства Саакашвілі було актом безправ’я і свавілля пана Порошенка.

до одного місця. Точно таке ж позбавлення тишком-нишком, поки людина за кордоном і вжух, не може повернутися.

Копія мого паспорта є у консульстві, але мене щось автоматично позбавляти українського громадянства не поспішають.

Питання: А чтому вирішили позбавити громадянства Корбана, Бєню і КО саме зараз? То що виходить Бєня не підпадає під українське законодавство як громадянин України більше? Нє олігарх, виходе тепер, і до війни віднощення не має як громадянин України.

Чому ж ви полишили свій впевнений зе вибір у скрутному становищі, поїхавши до західної європи? Чи звідти зручніше захоплюватись мудрістю народу? -)

Чому ж ви

Чому ж ви заховалися за анонімним акаунтом?

А яке значення має моя «анонімність» аккаунту до ваших висловлювань, які не відповідають діям? Одна ж справа розказувати про правильний вибір з Франції, а зовсім інша — персонально пройти через всі складнощі, які цей вибір прямо зараз несе для «мудрого народу», чи не так?

Ваша анонімність має відношення до того, що ви переходите на особистості, тим часом невідомо, з якої фабрики тролів ви це пишете. Якийсь анонім не має права мені щось розповідати про якісь складнощі, через які я «не пройшов». Скажіть дякую, що я вам взагалі відповідаю, нехай це принесе вам ваші 30 срібняків.

Ви мені відповідаєте виключно тому, що вас емоційно зачепив мій коментар. А якщо він зачепив — значить у вас самого себе є питання по даному вчинку.

Я всім, а не лише вам, відповідаю в цій гілці, тому що я її почав і вважаю поганим тоном починати розмову і зникати. Якби мене емоційно чіпляв кожен анонімний коментар на DOU на мою адресу, я би вже пережив не один інсульт. Так що можете собі не лестити. Але те, що інформація про мене відкрита, а ви ховаєтесь, багато про що говорить.

Інфантилізм, неусвідомлення відповідальності за наслідки своїх дій і свого вибору (бо ж простіше у Францію звалити, хай інші розхльобують). Класика зелебобіків.

Лол. То чувак який втік нам втирає про кльових слуг? А я дарма час витратив на коментування.

просто любити популістів краще на відстані, не вникаючи в реалії, покладаючись тільки на тупий серіальчик)

Жодної миті?
Ви точно вже не маєте відношення до України або просто передивилися 1+1, якщо таке кажете.
Слуги — суміш популізму, некомпетентності і малоросійства.
Доказ цьому це ініціювання «Економічний паспорт українця». Таке міг би ініціювати тільки повний дурак і це тільки одна з таких ініціатив. А ще були мільярди дерев, єбабусі, президентські університети і великі будівництва. Про малоросів (Шкарлет, Ткаченко) і зрадників (Демченко) при владі взагалі мовчу.
Дуже добре любити серіальний чи медійний образ із Франції, коли цей популізм тебе не стосується.

Залишу свій останній коментар в цій гілці, бо вже набридло гаяти свій час. Якби вибори президента України відбулися 1 серпня, за Зеленського проголосували б 74%. Це результати опитування. На другому місці Притула — 7%. І лише на третьому місці Порошенко 6%. До речі, мільйони українців будуть голосувати з усіх куточків світу. І мені дуже приємно, що я не переходив на особистості в цій «дискусії», в якій моїм опонентам нічого іншого не залишилося, як пищати «Франція» (самі вони теж за кордоном або в окопах блокадного Львова). Дорогі порохоботи, якщо ви будете залишатися такими токсичними неадекватами, вас залишиться ще менше, ніж 6%. Народ України мудрий.

Ооооо.... як все запущено

Зеленского 74%?Офигеть, раз ничему не учатся то в действие вступит естественный отбор

Соціологи практично не проводять опитування зараз, через надзвичайно велику похибку (підписуйся на директора КМІС, він пояснює чому це так). Те, що зеленяві тг-канали закидають в інфопростір — не більше ніж зеленява ІПСО.

Я не порохобот, не треба тут вішати ярлики. Порох наразі ніхто, про нього вже всі забули (окрім порохоботів і зелеботів, що воюють між собою в різних соцмережах) і я особисто про нього не згадував у своєму повідомленні. Та й наразі взагалі про вибори не думаю, так як вибори в умовах воєного стану проводитися не можуть. А реалії такі, що воєнний стан може бути ще дуже багато років і за цей час багато що може змінитися. Якщо хтось говорить про вибори, то це взагалі треба бути відірваним від реальності.
Наскільки я знаю, то ніяких опитувань офіційно не проводилося щодо виборів президента. Хіба може десь у фейсбуці, що не є репрезентативною вибіркою. Крім того зараз неможливо провести соціологічне опитування враховуючи яка кількість територій є окупованою, а також те, яка кількість біженців, що залишили країну. Пошук у гуглі також результатів не дав, тому тут ви більше схожі на бота, тому що маніпулююте якоюсь інформацією незрозумілого походження.
До чого тут «блокадний Львів», якщо я говорив про економіну і політичну діяльність до 24 лютого? Я не зачіпав подій після 24 лютого і конспірології, що зараз поширюється проти президента. І, окрім «Франції», я ще навів багато аргументів (їх можна було б навести ще дуже багато), але Вас взагалі засліпило у цій любові до президента настільки, що ви навіть не прочитали те, що я написав, а у своїх повідомленнях кидаєте просто образи в мою сторону, не відповівши на мої аргументи.

Ось, будь ласка, джерела.

1)
www.pravda.com.ua/news/2022/08/11/7362903
Українська правда від учора: «91% схвалюють діяльність президента Володимира Зеленського». Опитування проводила найавторитетніша в Україні соціологічна група «Рейтинг».

2)
ukraine-elections.com.ua/...​os/opinion_poll_show/2083
74% проголосують за Зеленського в першому турі. Опитування «Оперативної соціології». Опитано 1507 людей.

схвалювати дії не те саме, що проголосувати. Я, між іншим, також схвалюю його дії, що відносяться до війни, так як там дуже багато засекреченої інформації, без володіння якою неможливо прийняти якесь рішення. Історія України каже, що коней на переправі краще не міняти. Так що перший пункт ні до чого тут.
Стосовно другого, то тут вже згадували, чому зараз важко важко провести таке соцопитування. Окрім того, про «Оперативну соціологію» я ніколи не чув і хайлевельне гугління вказало, що там працюють ледь не діти на керівних посадах. Я схильний вірити директору КМІС, ніж комусь значно менш авторитетномим соціологам і опитуванню, що опубліковано на сумнівному сайті. Та й вибори дуже далеко, війна ще може тривати кілька років, вказувати це як аргумент може хіба хтось далекий від українських реалій
Та й навіть якщо це правда, це не відміняє факту, що він просто популіст і в мирному часі він вів нашу країну в прірву. Як я казав, «Економічний паспорт українця» міг ініціювати тільки повний дурень і ви нічого не сказали мені щодо цього, окрім як перевели стрілки на вибори

В рейтингу немає Залужного з Арестовичем, рейтинг — фейк з Г+Г.

за Зеленського проголосували б 74%

Ага да-да, якраз саме тому Зелебоб грається в «гарного поліцейського» в темах про дозволи військоматів на перетин меж областей і т.д.

Я був на виборчій дільниці, впевнено поставивши галочку за Зеленського. І жодної миті не шкодував про свій вибір.

Ви привселюдно розписалися в своєму... як би так м’яко сказати, невмінню думати.

Публічний камінгаут — це, в принципі, теж сміливість.

Ви привселюдно розписалися в своєму... як би так м’яко сказати, невмінню думати.

Виключно в очах неадекватів з числа 6%, які дрочать на шоколадного короля, зневажають український народ і працюють на ворога.

працюють на ворога

В методичці було «заробляють на війні».
До речі, а Зелебоб зараз гарно підзаробив? Oh, wait...

До речі, шановний рейтингодрочер.
Ви ж уже в такому віці, що маєте розуміти, що в воєнний час число Пі становить не менше 4.

Крім того, ці вищезгадані 74 і 6% можна швидко свопнути. За один день.
Достатьно просто потанцювати на стадіоні з монологом:
«Хто відповість за Іловайськ/Дебальцеве Херсон/Маріуполь?? Як можна вижити при таких низьких пенсіях курсі долара / цінах на пальне??? »

Чи не вам це знати найкраще?)) Мисліть ширше.

Я за те, щоб в IT всі були рівними в горизонтальних демократичних командах,

Не дай Бог

опиняться на значно нижчих посадах, ніж ті, хто зараз просто працює. Так не повинно бути.

Чому? Лікарі які зараз на фронті теж не здобувають досвіду у речях не які не відносяться до війни, чи повинен студент який рятував солдат на фронті мати той самий вплив що і хірург за стажом в 30 років, який просто продовжував виконувати свою роботу? Люди які в 2014 воювали, спокійно йшли на джунів чи стажерів, та дорастали до свого рівня саме завдяки знанням, а не подачкам. Вибачте, але тут ринок, а не коммунізм, де «сеньйор над сеньйорами» Хрущев давав поради агрономам, а його товарищ Мао не давав спокою горобцям. Кожен займається тим, чим вміє

А диаграмм для нормальных пацанов не завезли) ?

Все нормальные пацаны — «ровные», смысл одинаковые диаграмы сюда постить?

без диференціації штанів за кольором суспільство позбавлене сенсу

Підписатись на коментарі