Ідея застосування автоматизації тестування програмного забезпечення у соціальних мережах
Усі статті, обговорення, новини про тестування — в одному місці. Підписуйтеся на DOU | QA!
Доброго вечора. Ми з УкраЇни. Звати мене Олексій. Я звичайний автоматизатор і вже встиг попрацювати в декількох IT компаніях і майже 6 років у Luxoft. Це досить довгенька подорож між проектами, офісами компанії, різними технологіями. Та це ще й досвід, якому завжди треба вміти знаходити застосування.
Кожному з нас буде дуже складно уявити реальність сьогодення без соціальних мереж. Вибачайте, але заклики Telegram каналів все частіше ігнорувати значно важче ніж системи оповіщення про повітряну небезпеку. Один за таких ресурсів, а саме «StopRussiaChannel | MRIYA» закликає до співпраці кожну небайдужу людину що має у своєму розпорядженні смартфон чи планшет. Але як повинен реагувати на присутність ворожого контенту та ненависного триколору пересічний автоматизатор, що пройшов стандартний шлях працівника IT сектору — з самооборони до добровольчого піднозділу? Звісно використати технічни навички як засіб інформаційної боротьби
Ідея застосування автоматизації тестування програмного забезпечення у соціальних мережах прийшла сама собою. Але вже звикнувши до ліцензованих комерційних засобів гостро постало питання як реалізувати ідею безкоштовно. Тут став до пригоди Serenity BDD framework, що на маю думку ще дуже поширений для створення проектів автоматизованого тестування. Без Selenium бібліотеки роботу з Web application також дуже важко уявити. Отже, маючи знання базових принципів ООП та розуміння іх реалізаціі в Java, почав з встановлення Intellij Idea. Кажучи про BDD треба розуміти, що без Gerkin language support plugin не обійтись. Далі ще простіше — встановлюємо Java, Maven та завантажуємо Selenium WebDriver. «src\test\resources\drivers\windows\v103» директорія вже містить останню версія Chrome Driver. Але може так статися, що доведеться поновити. Всі налаштування Chrome Driver ві знайдете, при бажанні звісно, у serenity.properties файлі.
Отже коли перші кроки зроблені потрібно визначитися з діями, що необхідно виконати користувачеві для досягнення поставленої мети. Фомалізуємо їх у «юзер сторіс». Візьмемо найпоширеніші запити — подати скаргу на акаунт, що містить рекламний контенту ворожої військової компанії та агітацію щодо її підтримки. Маємо скопіювати поширені в чаті посилання до файлу з назвою соціальної мережі тут «cybersecurity\src\test\resources\socialNetworksFiles».
Далі необхідно також трохи бізнес аналізу, щоб моти змогу розширення функціоналу можливістю пошуку вищезазначеного контенту та збереження посилань на нього у файли. Отже у перспективі — запустити сторіс для пошуку підозрілих матеріалів в Instagram, TikTok, YouTube та зберегти результати. Потім запустити сторіс для відсилки скарг на авторів того неподобства. Кожна зі сторіс має Meta filter("block_in_tiktok«, «Block_terrorists», «block_in_youtube»). Вказавши його у AcceptanceTestSuite, ви можете запустити лише зазначену зі сторіс.
Звісно, якщо приділити достатню кількість часу, можна зауважити, що поміж різних соціальних мереж дуже багато схожих кроків. Адже функціанальність фактично одна. Треба із цим напевно також буде попрацювати.
Драфтову версію проекту можна знайти перейшовши за посиланням gitlab.com/a6526/cybersecurity. Кожен бажаючий допомогти з реалізацією ідеї може взяти код, ознайомитися та дописати необхідні степи чи попрацювати з одним з Page object-ів. У рутовому фолдері проекту ви також знайдете документ з підказками щодо побудови CSS/Xpath локаторів. Мабуть можливо навіть згенерувати приклад POST Rest request-у для кожної соціальної мережи окремо, та змінюючи заголовок з адресою користувача робити все лише єдиним запитом. Але це поки що здогадки...
Майте на увазі, що після виконання Verify maven goal, буде згенерования Serenity report, що є дуже і дуже зручним. Його можна буде знайти тут: cybersecurity/target/site/serenity/index.html.
Не буде зайвим і переглянути README файл, що також містить приклад Serenity report-у.
Дуже сподіваюся, що є у спільноті бажаючі погратися з Java кодом у BDD фпеймворку та у яких вистачить натхнення довести до ладу цю ініціативу та тим самим допомогти кібер поліції, що є модератором «StopRussiaChannel | MRIYA». І наостанок — мобільна версія застосунків має незначні відмінності від Web додатку. Тому можливо доведеться додати трохи магії степи. Ось і все.
Дякую і скорішої всім перемоги!
3 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів