ІТ-експорт перевищив 3,74 млрд $ за перше півріччя 2022 року (UPD)

«За даними Національного Банку України, обсяг експорту комп’ютерних послуг за перше півріччя 2022 року становить 3,74 млрд долл, що на 23% більше ніж за аналогічний період попереднього року. Це майже 110 млрд грн. надходжень до економіки України. При цьому сума сплачених ІТ-індустрією податків та зборів у першому півріччі склала 32,6 млрд грн.» — повідомляє асоціація «ІТ Ukraine».

ІТ-спільното, так тримати 💪

UPD: Опендатабот повідомив, що частка ІТ-експорту у червні впала на 7%. Падіння спричинив розрив між офіційним (29,65) та ринковим (36) курсом на той момент. Але це всеодно більший показник, ніж у червні 2021 року.

👍ПодобаєтьсяСподобалось7
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Цікаво, наскільки зменшиться IT-експорт після відкриття кордонів

Цікаво коли відкриють кордони
Я згоден повернутися до України за умови, що кордони в бік ЄС будуть відкритими

за умови, що кордони в бік ЄС будуть відкритими

Жалко, не буде гарантії, що їх не закриють знову в будь-який момент 🙂

Зеленський пропонує продовжити воєнний стан і мобілізацію до зими dou.ua/forums/topic/39547

Ймовірно, Зеленський готовий до того, щоб після війни ІТ-експорт впав ще сильніше)

Індуси теж опублікували цифри
Там іх з півмільярда

Пан підполоковник з військомату прикладає усі можливі зусилля щоб виправити це та зменшити частку айті у ВВП країни :-)

Навпаки, пан полковник збільшує кількість ІТ в Україні, і запобігає зменшенню надходжень.

ну-у-у ... так і є. Чи багато Ви знаєте професій, які на 100% виключають м-м-м ескорт? :))

Щось не віриться, в Україні за оцінками 50% падіння ВВП, а ІТ гусакам, як з гуся вода. Може на основі цих інформаційних підгрунть ми готуємося робити Европейські податки 50-60% тільки для ІТ?

в Україні за оцінками 50% падіння ВВП

Я скрізь зустрічав оцінки максимум 35-40%. Правда я рашистів не читаю, це ти у них побачив?

Данные по самой крупной компании не впечатляют
forbes.ua/...​9f7f2be13d64b362476b4.png

Всемирный банк давал оценку в −45% по ВВП, многие другие таргеты из отчета уже побили
www.dw.com/...​a-45-procentov/a-61427984

Это же надо быть совсем идиотом, чтобы ждать что их кто-то будет платить.

Это же надо быть совсем идиотом, чтобы ждать что их кто-то будет платить

Не пам’ятаю, щоб протягом останніх років хочаб якусь державу хвилювала думка «кріпака» =)

Це майже 110 млрд грн. надходжень до економіки України. При цьому сума сплачених ІТ-індустрією податків та зборів у першому півріччі склала 32,6 млрд грн.

Это вообще как? Налоги фопам подняли до 30%? Или к налогам и сборам отнесли кидалово с разницей курсов?

Возможно считают ещё налоги которые айти галеры платят + кто-то не как фоп работает, а там хз. Народ у нас непритязательный, схавает и такое . Больше интересует клоун арестович с его аграриями, которые вроде как больший внесок в ВВП делают чем задроты
youtu.be/bBlvfn9HiTk

Арестович, конечно, клоун, но я думал, этот вырезанный из контекста кусок уже не используют. Ан нет, всё ещё работает ))

Дехто заплатив податки наперед. Наприклад ЄСВ багато хто заплатив за весь рік

Враховуючи, що за весь 2021 рік було 6,8 мільярдів finbalance.com.ua/...​si-na-36---do-68-mlrd/amp то за підсумками 2022 року цілком скоріше за все буде падіння на 5-10 відсотків.

А які хороші доходи банків з курсової різниці на зп, просто неймовірні!

Банки так само продавали валюту імпортерам по 29.5.
Так що спочатку підкиньте інформацію по купівлі-продажу валюти банками у експортерів/імпортерам, а тоді розказуйте.

Це черговий клоун, він не зможе надати докази прибутків банків від такої діяльності.

А тобі таке подобається? Втрачати на курсі
Мені не важливо чи банки чи імпортери чи хтось іще забере мої гроші. Я хочу допомагати тим, кому я хочу

Тож доказів не буде?)
Я не хочу втратити країну. Усе інше — вторинне)

Які докази потрібні? Віднімаємо від чорного ринку курс НБУ і множимо на ЗП
От вам конкретна сума скільки у вас забирають. Причому забирають банки. Може вони комусь далі продають дешеву валюту, а може й ні
Мені не принципово хто саме те бабло тирить. Чи банки что імпортери

Є цифри, з якими неможливо сперечатися. Це цифри які показують прибутки банків. Їх публікує Нацбанк
А є твоя диванна думка. Підкріплена відсутністю знань в економіці
Тож я хочу побачити цифри надприбутків у банків.

что імпортери

Ну тут все зрозуміло. Давайте наступного нитіка. Цей закінчився

цифри які показують прибутки банків. Їх публікує Нацбанк

І останні такі цифри показали, що банки вийшли в плюс вперше за час війни.

За ІІ квартал банківська система отримала 4.5 млрд грн збитків через відрахування в резерви під очікуванні кредитні втрати.

bank.gov.ua/...​or_Review_2022-08.pdf?v=4

Відрахування в резерви — це досить умовні збитки. Читати далі пробував?

Зростання доходу та економія витрат дали змогу
переважній більшості установ зберегти операційну
прибутковість. Кількість операційно збиткових банків
скоротилася до 12 установ у червні порівняно з 22 у
березні
Водночас банки скорочували операційні витрати, зокрема витрати на заробітну плату впродовж квітня-травня. Зростання доходу та економія витрат дали змогу переважній більшості установ зберегти операційну прибутковість.

Шо ж ти фраєр контекст вириваєш?)

це досить умовні збитки

Підвищення вимог до обов’язкового резервування насамперед спрямоване на посилення процентного каналу монетарної трансмісії шляхом управління структурним профіцитом ліквідності в банківській системі й загалом на послаблення інфляційного тиску. Крім того, це сприятиме зростанню обсягів строкових залучень банків за одночасного збереження ролі обов’язкового резервування у стимулюванні дедоларизації економіки України.
bank.gov.ua/...​a-monetarnoyi-transmisiyi

Бідняжки, під час війни на курсі втрачають, це ж взагалі не збитки, й не прибутки...

Шо ж ти фраєр контекст вириваєш?

З контексту тут вириваєш тільки ти поки.

Зростання доходу

Яке може бути у банків зростання доходу під час війни?

під час війни на курсі втрачають

Уяви, втрачають. А доходи в банків зростають. Оце цікава колізія, як же так 🤔

взагалі не збитки, й не прибутки

Якби долар просто впав, це справді важко було б назвати збитками, бо люди самі підписалися на прив’язку до валюти. Але що таке втрати на штучно створеному спреді, як не збитки.

Тоді питання до пана, який має чудові днання в економіці. Куди дівається різниця між 36,6 і 40 грн/дол?
Є докази, що ця різниця йде в ЗСУ?

bank.gov.ua/...​or_Review_2022-08.pdf?v=4

10та сторінка, графік 44
Хто вас обкрадав у 2му півріччі 2021го?) Бо відсотковий дохід такий самий, як тоді) а саме комісійний дохід впав на 7 млрд грн/квартал

На графік 45, та сама сторінка, подивіться, не оминайте
Там вас очікує відповідь на питання, куди ділися гроші.

А ще, сам текст почитайте. Там багато прощо, але дуже стисло

Отже ніхто не знає що це за ліві чуваки, які забирають собі 40-36,6
Але ще раз повторю, мені нема різниці хто їх забирає. Важливий сам факт, що забирають
Нема доказів, що 40-36,6 іде на ЗСУ

Менше аргументів, більше ярликів )

Ви хочете сказати, що я маю прочитати на 45му графіку «в резерви під кредити іншим банкам» і сказати «Ну ок»? Мені не ок

в резерви під кредити іншим банкам

експерт, ти хоч якось гуглом користуєшся? Звідки про інші банки інфа?)

Якщо на борту корабля було 26 овець та 10 кіз, то скільки років капітану корабля?

Якщо у вас виникає непереборне бажання додати 26+10, то поздоровляю, вами керує інтуїтивне прийняття рішень, теж саме з 40-36,6. на вас «заробляють», тільки коли користуйтесь картками при розрахунках закордоном (+інтернет). Тож, якщо бажаєте, щоб на вас ніхто не заробляв, користуйтесь картками державних банків (або ПУМБа, якщо бажаєте достатку Ахметову).
P.S. При імпорті товарів та послуг все йде до бюджету=армії.

Ну, начебто, це круто. Для країни з війною ще більш круто

А роботу знайти все важче.

Це тому що 1 піпл працює на 4х, судячи з останніх трендів.
Якщо таких буде 10 тисяч, то рахуйте це мінус 40 тисяч вакансій )

То простіше не роботу шукати, а такого піпла. Профіт.

Клієнти хочуть уберегти свій продукти від bus missile і mobilisation факторів. До речі феміністки можуть бути задоволені, у цьому випадку росте прибавливість україньских розробниць, бо мало того, що є імунітет від військомату, так ще й з Європи можна батрачити.

Ну от велике питання це природа цього росту.
Є стійка підозра — що він спричинений витратами на релокацію і допомогу співробітникам у зв’язку з війною.
І цікавішим буде результат за підсумками року.

Ще потрібно глянути результат за 2 півріччя минулого року, тому що великий ріст може бути зосереджений саме там. А друге півріччя 2021 і перше півріччя 2022 можу бути на ± одному рівні

Якщо дивитись на другий квартал (де витрат на релокацію і допомогу співробітникам має буди менше), то у 2021 році — 1,605 млрд. дол., а у 2022 році — 1,743 млрд. дол., тобто +8.6%. Якщо ж казати тільки за червень, то 0,547 -> 0,564, тобто +3,1%. Висновок: дійсно, основна частина росту прибутку айті галузі спричинена матеріальною допомогою для співробітників.

Підписатись на коментарі