Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Як падіння гривні впливає на ваш інвестиційний прибуток у валюті

Чи ви чули про податок на курсові різниці? Це — неофіційний «податок», який сплачують жителі країни, в якій відбувається девальвація локальної валюти.
Так чи інакше, але я вирішив про нього вам розповісти.

👍ПодобаєтьсяСподобалось3
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

почему на фото всех успешных успехов стоит человек в костюме, в позе полубоком, и скрестив руки? Часов же с аналоговым циферблатом не видно!! Какой тогда успешный успех без часов на промо картинке? Сразу видно, джуниор в успешном успехе!!!

З психології це закрита поза
Новий тренд це ще борода і руки в тату

Найсмішніше, що всі ці речі про power posing походять з мяко кажучи «underpowered studies» про це вже й книжка є «Science Fictions: Exposing Fraud, Bias, Negligence and Hype in Science». Воно звісно дискутабельно, особливо у світі «пост-правди(ц)» в якому ми маємо сумнівне щастя жити і який підштовхує бути з якогось боку барикад з будь-чого але шаблонність таки якийсь дисонанс в сприйнятті викликає

Взагалі, декларувати подібного роду свої закордонні інвестиції в Україні зараз сенсу немає практично ніякого. Якихось дійсно плюсів я не бачу, а от з мінусів — це наша нереформована податкова помножена на відсутність адекватного оподаткування приросту капіталу. В сухому залишку, отримаєте дикий гемор, та ймовірність, що ви заплатити податку більше ніж заробите

Не декларувати погана стратегія для життя у цивілізованих країнах.
Важко потім зняти і витратити буде.

Загалом повністю погоджуюсь, але якщо це суми більші ніж хоча б 100к доларів. В решті випадків, завеликий оверхед

Не декларувати погана стратегія для життя у цивілізованих країнах.
Важко потім зняти і витратити буде.

А в чому буде проблема зняти гроші?
Прийде платіж, банк його прийме або попросить підтвердження що це за гроші якщо буде погано прописане призначення платежу (легко вирішиться роздрукованою інфою про вивід грошей)
Податкова тут до чого? В мене ж буде ще купа часу задекларувати цей дохід.

А наступного року після зняття вкажу в декларації інвестиційний дохід в розмірі знятого. Хіба иут можуть бцти питання? 10к$ зняв, з 10к$ податок на дохід і заплатив

Податокове зобов’язання наступає в момент продажу цінних паперів, а не в момент виводу грошей.
Коли ви все-таки задекларуєте прибуток, ви маєте надати підтверджуючі документи, що цей прибуток був отриманий в попередньому календарному році. В вашій схемі, у вас не буде підтверджуючих документів.

Коли ви все-таки задекларуєте прибуток, ви маєте надати підтверджуючі документи, що цей прибуток був отриманий в попередньому календарному році

Купив, через 5 хв продав і вивів)
Якщо в мене акції з дивідендами типу майкрософта, то при кожному виплаті дивідендів маю збирати оті виписки, перекладати їх (що не дешево) щоб заплатити кілька десятків $?
Та й я докупляю раз в два місяці, там тих операцій куча)

Таки простіше просто тримати на рахунку а там видно буде.

Нащо кожного разу збирати якісь виписки і перекладати? Раз на рік згенерували звіт і вислали собі поштою (послуга ця коштує 10 баксів).
ПС простіше — безперечно, законно — ні.

Податокове зобов’язання наступає в момент продажу цінних паперів, а не в момент виводу грошей.

вважаю це критичним недоопрацюванням;
якби на брокерський рахунок не треба було переказувати власні кошти, от тоді да, логічно платити податок з нарахувань;

наш банківський рахунок показує:
— відправлення коштів на брокера за океан;
— зарахувань звідти ніяких не було;
по факту це збитки.

Насколько это актульно если деньги пришли и лежат просто на фоп счете?

Не актуально.

Это налоги на продажу-покупку. Если вложили 1000 долларов, когда доллар был по 8, а получили в конце срока 2000 долларов но уже по курсу 36, то получается доход 72000 — 8000 = 64000 грн. Вот с этих 64000 надо заплатить подоходный налог. Налог 19.5% составляет 12500 грн, хотя доход ваш был всего 1000 долларов = 36000. Т.е. эфективный налог — треть, 33%, хотя ставка-то 19.5%.

При расчете дохода, курс на вложенную сумму берется из прошлого?

Ну конечно. Доход же в гривне. Значит инвестиции тоже в гривне.

Краще так:
Купили акції на $1000 за курсом 8.
Продали за $800 по курсу 36.
Дохід 28800 — 8000 = 20800
Податок 19.5% = 4056
Ефективний податок... а хз )

Я рахував ефективний податок.
Ви можете зробити те саме для свого кейсу і припущень зробивши копію таблиці
docs.google.com/...​8jJmT3GJ2vRFvmVZuedY/edit

Та ми з Вами це якось вже обговорювали раніше )
Це типу жарт про «ефективний» податок, який треба сплатити навіть якщо на акціях програвся. Чисто за рахунок курсової різниці )
Ставка «ефективного» податку на збиток стає від’ємною, я так розумію.

а, зрозумів)
на акціях бажано не грати, а інвестувати в них відповідно до цілі і свого ризик профілю.
податок (capital gain) нагадаю платиться тільки при продажу.
Якщо взяти VWRA чи ISAC і 20 років в них інвестувати, то відповідно і податку 20 років не виникає.

Підписатись на коментарі