Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Допоможіть обрати факультет та спеціальність

Доброго дня,

Питання:

Прошу дати відгуки про навчання в КПІ на наступних факультетах та спеціальностях:

  • ФІОТ — 121 (Software Engineering);
  • ІПСА — 122 (Computer Science);
  • ФТІ — 125 (Cybersecurity).

Особливо цікавить актуальна інформація від поточних студентів або нещодавніх випускників. Якщо навчалися на суміжних спеціальностях на цих факультетах — також буду вдячний за інформацію по тим предметам та викладачам, які перетиналися з вищевказаними.

Цікавлять відгуки про все: поточний викладацький склад, якість викладання та ставлення до студента, наскільки «совкові» чи сучасні викладачі та підходи, зміст навчальної програми та процес, можливості щодо міжнародної активності і т.д.

Бекграунд / Про мене:

  • Є повна вища освіта за гуманітарною спеціальністю, по якій поки що працюю.
  • Сфера комп`ютерних наук цікавить здавна, самостійно підтягнув математику для вступу, рік тому проходив курс CS50 онлайн. Давно планував отримати освіту по технічній спеціальності для того, щоб змінити сферу діяльності. В перспективі цікавить займатися data science або cybersecurity;
  • Щодо ІТ курсів чи універу — довго вивчав це питання, але зрозумів, що для мене наразі краще університет, щоб отримати фундаментальні знання.
  • Зупинився наразі на «другій вищій освіті» в КПІ — заочно отримати диплом бакалавра за скорочений строк (2-3 роки). Також пропрацьовую варіанти очної освіти в ближньому закордоні (Польща, Чехія тощо), але це не предмет цього топіку.
  • КПІ наразі пропонує три спеціальності, які мене цікавлять:
    • 121 (Software Engineering) на базі ФІОТ — три роки — 35к на рік;
    • 122 (Computer Science) на базі ІПСА — два роки — 25к на рік;
    • 125 (Cybersecurity) на базі ФТІ — три роки — 35к на рік.

В принципі всі три варіанти для мене виглядають «робочими»:

  • Навчальні програми по всім трьом напрямкам досить схожі — хіба що в 122 спец суттєво більше чистої математики, а в 121 та 125 більше практичних предметів.
  • Строк навчання не сильно критично, готвий навчатися три роки, якщо на ФІОТ або ФТІ краще буде, ніж на ІПСА.
  • По вартості звісно різниця вдвічі (50к на ІПСА, 105к на ФІОТ та ФТІ), але готовий платити за якісну освіту.

З точки зору працевлаштування мені здається, що плюс-мінус без різниці по якій спеціальності навчатися (скажіть, якщо помиляюся) — все одно потрібно буде займатися самоосвітою, вивчати багато чого на практиці (на роботі) та курсах.

Тому питання більше щодо самого процесу навчання — цікавить актуальний фідбек про навчання по всім трьом напрямкам, а саме щодо якості і процесу навчання, яке ставлення до студентів, яке навантаження та вимоги, наскільки «совкові» чи сучасні викладачі та підходи тощо.

Дякую!

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Привіт.
Закінчив 11 клас, думаю про ступ, через деякі обставини розглядаю тільки Київ.
Я програмую 2 роки, зараз пишу веб на Golang.
Куди ви поступили, і чи могли б ви порекомендувати обраний університет?
Дякую.

Закінчив ФІОТ давно, мій досвід уже нерелевантний, хоч певен і досі хороший вибір, але це не має значення, бо є класний вибір

Має значення що мій керівник в магістратурі Олексій Молчановський пробував змінити свого часу підходи в КПІ, розбив собі лоба до крові, плюнув на це діло, пішов до УКУ і відкрив там технічний напрям. Prometheus — теж його робота, знайшов ось на ДОУ dou.ua/forums/topic/33993, у Молчана премія Філдса, що ще треба?

Вони там вже досить давно мають цілком сучасні програми по клауд і бігдата, а мій колега з яким ми працюєм на проекті там виявилось навіть викладає cloud infrastructure

УКУ історично гуманітарний вуз, але хай тебе це не зупиняє — те що там робиться по технічному напрямі — дуже сучасне, просто топ в порівнянні з усім іншим, не назвеш совком.
Може там нема ще того що називають «науковою школою» і купи пихатих радянських паркетних і справжніх академіків, але в 21столітті це скоріше плюс ніж мінус.

Якби я зараз вибирав другу вищу, чи навіть першу вищу, я б ішов туди. Я навіть думав піти цього року на data-science cпеціалізацію (не магістратуру, просто річний курс), але мені не вистачить вільного часу.

Тому якщо питання другої вищої, то я дуже рекомендую з тих трьох варіантів сильно подумати над магістратурою в УКУ за напрямом датасайенс

Ось тобі лінк на пост мого колеги, краще за будь-яку рекламу, там всередині посилання на реєстрацію на спеціалізацію (не магістерка)

www.linkedin.com/...​vity:6957783643834458113

А магістерка тут apps.ucu.edu.ua/data-science

Дякую! Я бачив цю програму, мене УКУ з усіх ВНЗ України приваблює найбільше. Але не впевнений, що потягну одразу магістратуру (в мене неповʼязана гум. спеціальність), а на бакалаврат на жаль в УКУ лише денна (що теж має сенс).

Мені здається що з гум першою спеціальністю в уку буде точно в рази комфортніше, ніж в будь-якому з трьох.

Не знаю як там на іпсі чи в фті, думаю не краще, але на фіоті аура ісключітєльності і митуттєхнарі зашкалює, в чому є як свох плюси так і мінуси. Панькатися з людьми там не звикли, тим менше з гуманітаріями. Фіот, іпса і фті завжди були чимось типу аристократії в кпі, іпса інститут згуровського ректора і звісно там ще більше аристократичної пурги.

В магістерці в мій час давали нуль корисного практично, всі працювали, і не чув щоб там щось радикально помінялось. Якщо ти за знаннями — не найкращий вибір в плані навіть спілкуватися з людьми про предмет вивчення :)

Потягнеш чи нє то вже не мені вирішувати, на мій погляд, захочеш — то потягнеш. Не знахочеш — тоді ні. Побалакай з ними, опиши ситуацію, спитай що вони думають

Мій вибір точно УКУ, відгуки чув чудові, в Ігоря розпитував теж казав сам би пішов, ну плюс там мій керівник ще що спец по машинній лінгвістиці, і на доу сьогодні три лялі стажуються в гуглі. Take my money

на мій погляд там найкраще, що відбувається з українською вищою технічною освітою зараз

готовий платити за якісну освіту

тоді тобі точно не в «топові державні» ВНЗ. я б краще розглянув варіанти в ЄС

Дякую! Варіант з ЄС також розглядаю

Вчився на ФІОТ на 121, рекомендую: вчитися й працювати не заважають, деякі викладачі розповідають актуальну інформацію.
Друг вчився на ІПСА, не рекомендує: дуже багато непотрібних речей і бюрократії.
Інший друг вчився на ФІТі: навчання там немає особливо, але вчитися дуже просто.

Підписатись на коментарі