×

Продовження ідеї мобільного нічного бачення (Pro Night)

Усі статті, обговорення, новини про Mobile — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

Привіт, можливо Ви памʼятаєте історію із додадтком Green Night, який я зробив весною? Було багато хейту але щє більше підтримки, і станом на зараз додаток вже скачало більш ніж 39 000 людей, тому дякую кожному, хто долучився. Бачивши таку зацікавленість я не хотів закидати цей проект і вирішив довести його до більш профейсіного рішення, яке назвав Pro Night .

Пошук цільової аудиторії

Отримавши різні відгуки я зрозумів шо хоч деякі військові і дійсно використовували мій додадок,

але все ж таки на фронті більш потрібні приціли, з далекобійною оптикою та тепловізійним баченням.

Але мій додаток дедалі частіше качають у США, що може свідчити про те, що можливо його використовують для полювання чи нічних прогулянок лісом. Подивившись на Ютубі обзори на монокуляри нічного бачення я зрозумів шо вони не дуже й то випереджають мою аппку, особливо якщо вона встановлена на iPhone 13 Pro ;) Тому вирішив наздогнати можливості монокуляра, зробити аппку платною, а половину від зароблених грошей знову ж таки передати ЗСУ.

Metal Framework та GPU підсилення сигналу

Усі фізичні характеристики камери були вже витиснуті на максимум щє у Green Night, тому далі мене очікував довгий шлях експерементів із програмною обробкою та підсиленням рівнів сигналу. Маючи певний досвід у фотографії я знав, що у фоторедакторі певними фільтрами можна помітно збільшити яскравість зображення. Тому залишалось робити такі фільтри у реальному часі. Для цього у нагоді став Metal Framework, який якраз дозволяює обробляти зображення на графічному підпроцесорі Айфона. Штука доволі непроста, особливо якщо до цього ти не мав досвіду с геймдевом чи 3D графікою, але я мав дуже сильне бажання довести ідею до кінця, тому прийшлось занурюватись, паралельно пригадуючи C++ та Лінійну алгебру. Також в нагоді стала Apple-івська імплементація потокової обробки зображеннь AVCamFilter .

Після довгих експерементів мені таки вдалось створити дійсно потужний прилад нічного бачення.

Як бачите, іноді зображення виглядають так, наче зробленні вдень.

Чи працює додаток в інфрачервоному діапазоні?

Певно найбільш запекла тема попердніх обговорень додатку — чи може iPhone бачити в інфрачервоному діапазоні? Замість відповіді я просто залишу це фото

Доречі ця світлина відкриває щє одну можливість додатка — швидке визначення розташування вуличних камер з інфрачервоною підсвіткою

Робота над помилками

Найбільш поширеним зауваженнями були проблеми із швидкістю рендерінга та можливість робити фото прямо із аппки. У новій програмі ці проблеми вирішені. Кількість кадрів тепер можна регулювати, що паралельно дозволяє підлаштовуватись під яскравість оточуючого середовища.

Замість висновків пропоную вам скачати і переглянути можливості додатку:

apps.apple.com/...​o-night/id1638753363?l=uk

Також можете поширити цю апку із вашими західними колегами, адже це значно дешевше ніж монокуляр нічного бачення з AliExpress. Як було вже вищє зазначено, половину коштів я передам на ЗСУ, тому це щє один спосіб залучити гроші із Європи та США на нашу перемогу 🫡🇺🇦

👍ПодобаєтьсяСподобалось7
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

можливо, є версія на андроїд?

Певно найбільш запекла тема попердніх обговорень додатку — чи може iPhone бачити в інфрачервоному діапазоні? Замість відповіді я просто залишу це фото

Кхм. Та будь-яка камера може сприймати інфрачервоне випромінювання, від якого ще й позбавляються світлофільтром, але це звичайне випромінювання ближнього ІЧ на межі з видимим червоним, а не те що мають на увазі, коли говорять про тепловізори, які якраз сприймають середнє і довге іч випромінювання, що випромінюють нагріті тіла.
Для тих хто прогуляв фізику

Як це у зрівнянні з pvs-14 с зеленим фосфором? Як я зрозумів ви порівнювали з цифровими нічниками, тоді так, більша фото матриця всеодно у цифровому повинна бути краще, але я сумніваюсь що це краще за армійське нічне бачення з фосфором.

Вибачаюсь що так пізно, але в мене нарешті випала можливість порівняти аппку із PVS-14
www.linkedin.com/...​are&utm_medium=member_ios

Підписатись на коментарі