×

Какой банк выбрать для ведения ФОП?

Всем привет.
Посоветуйте банк для фоп.
планирую начать работать в белую и платить налоги.

какой банк лучше всего подойдет ? Средства планирую держать на счету/счетах в банке/банках ( допустим война уже закончилась)

имеется доход до $200к в год ( крипта, сайты, и т.п деятельность)

Все доходы ранее полученные, большую часть переводил/получал в крипте

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Монобанк, звичайно. Всі інші — це середньовіччя, поганий сервіс і тарифи.

Пан користується бінансом та іншими мутними схемами?)

Мутный это твой монобанк который свистнул лицензию левого банка, а его отделения называет «точкой выдачи карт». Я обслуживаюсь в куче банков и там такого нет, хайп котобанка уже прошёл много лет назад

Зараз би називати банк пана Тігіпка лєвим. Ото дурне.

Точка видачі — це не відділення, а саме точка видачі. Відділеннями є звичайні відділення Універсал банку. Тому так, «банк без відділень» — це маркетинг, правильно назвати «банк з потребою у відділеннях лише для зняття/внесення кешу у великих сумах». Це якщо не хочеться бавитися з банкоматами, де велику суму треба довго і нудно знімати. А так можна і на відділення взагалі забити, чого не скажеш про інші банки.

Хайп пройшов, прийшло визнання факту, що це найбільш технологічний банк в Україні з найвигіднішими тарифами. Моно став дорослим і масовим продуктом. І стабільним, на відміну від того ж примата, у якого онлайн банкінг вічно лежить.

найбільш технологічний банк в Україні з найвигіднішими тарифами.

кому і кобила наречена... в Дельті був ІБ ліпше чим в ПБ, і де та Дельта?
про тарифи і технологічність ... байка
ну котиків лайкати да... нема ніде більш

Скільки тобі платять, бот примата?) Кобила тут якраз далеко не моно)

ну да, як наіпнеться, то 600000 грн. може вернуть, зато прикольно

В нас будь-який банк можна наіпнутися, включаючи примат і ощад. Тому зберігати великі суми в українських банках — це в принципі дурість. А от для виведення коштів ФОП і різних побутових витрат можна і укр. банки юзати, і тут моно рулить.

моно з своїми конячими комісіями не рулить, ліпше Альфа, але для $200к в рік, то ПБ без варіантів.

Альфа звісно класний банк, але говорити про конячі комісії в моно — це лол.

0.9% в кеш монька-шмонька,
алка 0% два папісят в кеш, ібан безпалтно вхід/вихід

Хіба в плані кешу, так. Хоча не вважаю 0.9% за суми поверх 50к грн в місяць кінськими комісіями. Бо на всі онлайн операції комісії відсутні.

не на всі, до 10К в місяць, потім комісія (комуналь і податки без коміса)

Хм, ніколи не платив 10к за комуналку. Це що, треба мати хату як в Межигір‘ї?)

примат і ощад «можна наіпнутиься» хіба разом з Україною, але ти рекламуй моню, нуашо, будь-який

примат і ощад «можна наіпнутиься» хіба разом з Україною

Що цілком реалістично. Влада ізі може відмовитися повертати гроші з аргументом «а в нас війна». Так само, як і шле звичайних хлопців на передок в примусовому порядку, бо «в нас війна». Тому гроші можна тримати або в закордонних банках, або під подушкою. Частину заводити на бінанс в USDC. Але аж ніяк не тримати в банках, які можуть накритися, або НБУ придумає чергове 100500 дебільне обмеження, чому ти не можеш користуватися своїми грішми.

Але ти далі жри свій примат, не подавися комісіями)

Он просто агент монобанка, у моно целая сеть таких агентов для формирования мнения в соцсетях и общественных пабликах и мониторинга отрицательных отзывов в интернете. Типичные признаки: рьяная защита банка, отрицание каких-либо негативных моментов, списывание всех проблем банка на ошибки клиентов

Был на райфе пока одна галера насильно в укрсиб не увела.
По тарифам вроде 100грн + 0%, халява просто

Посоветуйте банк для фоп.

Если в приоритете удобство — Моно, если — надежность, то — Райффайзен, Правэкс.

Приватбанк

Можете хтось розповісти на які параметри сервісу звертати увагу?
Мені треба рахунок для ІТ фоп .

1. Вартість зарахування СВІФТ переказу (%). Чи є банки які беруть відсоток чи у всіх безкоштовно?
2. Вартість обміну на гривню. Чи є банки які беруть за це додатковий відсоток? Чи у всіх фіксований курс чи є якийсь коридор?
3. Вартість виведення на платіжну карту. Я так розумію з гривневого рахунку ФОП треба гроші переводити на свою звичайну платіжну карту. Чи беруть ьанки відсоток за це? Можливо відсоток є лише для карт інших банків?
4. Фіксований місячний платіж за сервіс?

За що ще банк може брати якісь відсотки?
Хтось бачив порівняння банків по цих параметрах?

Що додатково може запропронувати банк? Автоматизовану бухгалтерію в додатку чи клієнтбанку?

Можете хтось розповісти на які параметри сервісу
звертати увагу?

На ті які ти будеш юзати:)

Якщо ти знімаєш з банкоматів більше 200к в місяць то шукай тарифи з безплатним зняттям.

Якщо ти просто переводиш гроші з одного рахунку на інший і кешом багвто не знімаєш то шукай без комісій за перерахування.

Я юзав Кредобанк, Укрсиб і Моно.
Кредо був безплатний при знятті до 50к в місяць, дальше велика комісія.

Укрсиб безплатне зняття пофіг якої суми (100к ліміт в день), роблять ключ, є персональний менеджер (дуже корисний при поповнені Interactive Brokers), 0.2% за поповнення свого рахунку фіз особи.
Займає мінімум день від часу отримання грошей на валютний до отримання грошей на рахунок фізособи.

Монобанк це простота і хороший супорт, все в кілька кліків в телефоні, не треба ключів для ФОП рахунку. З мінусів — платне зняття готівки, за кордоном 2%, в Україні здається 0.9%.
Займає 5 хв від отримання грошей на валютний ФОП рахунок до отримання на гривневий фіз особи.
Є віртуальна валютна картка ФОПа для відряджень.

ІМХО, якщо це твій перший ФОП і дохід менше 4к$ то я б почав з Моно (бо він повністю безплатний якщо не юзаєш). Якщо вже так хочеш зекономити кілька сотень гривень на комісіях то можеш юзати моно + ще якийсь банк:)

З мінусів — платне зняття готівки

До 50К на місяць — безкоштовно в Україні

Укрсиб с персональным менеджером, прямой звонок намного лучше решает вопросы чем горячая линия.
2. Все берут %, он либо скрыт в курсе либо прямо заявлен в тарифах
3. Да. Почти все банки дерут комиссию при выводе гривны со счетов ФОП на личный счет в банке. Если хочется сэкономить 0,2-0,5% и надо очень много кэша, то лучше всего работает связка ФОП + карта другого банка (Пумб всекарта, Райф карта АТБ), отделений много и банкоматов тоже, банки очень крупные и через месяц не сдохнут. Лимит на снятие кэша, думаю удовлетворит практически любого синьора.
4. 0-20-150грн в мес от жадности банка
Бухгалтерию вести самому либо отдать на аутсорс бухгалтеру.
К примеру в привате и вроде в укрсибе можно подключить аккаунт бухгалтера, который будет создавать платежки, но без права подписи. Вы раз в квартал подписывает платежки в налоговую

Десь восени того року Кредит-Агріколь викотив дуже гарні умови саме для ФОП-айтівців 3-ї групи. Як зараз не в курсі, запитайте. А карткові рахунки вже відкривайте де завгодно. Картковий сервіс мені їхній не сподобався але вже запізно, нажаль

Приват і Моно. Приват надійніше, Моно (УнверсалБанк Тигипка) — популярніше.

Приват24 для бізнеса — доволі зручна і автоматизована штука.

Щодо кріпти. Якщо ви хочете саме купляти її з ФОП-рахунку, у всіх банків можуть бути до вас питання. Якщо ж будете купляти з рахунку фізособи, то з доходу доведеться заплатити податки не як ФОП, а 18+1.5%.

А если я хочу там держать 200к + , естественно белых денег.. могут еще придраться к чему нибудь? К примеру, мне надо будет купить крипты на 50к или что еще прдобное?

Пару кейсов работы через фоп
1. При попытке снять свои деньги, за которые я заплатил налоги, мне отказали в их выдаче, пока я не доказал их легальность (контракты/инвойсы). Не представляю как ты будешь делать это в случае с криптой.
2. У меня банк блокировал мелкое зачисление денег на ФОП счет (~1k usd) т.к. посчитал что это какой-то неизвестный источник. И пока я им не предоставил инвойс (или контракт) по которому я получил эти деньги они держали их в подвешенном состоянии.
3. С валютного счета фоп ты не сможешь использовать деньги без конвертации в грн.

Еще есть подозрение, что если ты выведешь валюту с биржи на фоп счет — ты заплатишь за это налоги, потом если ты эту оставшуюся сумму потратишь на криптомонеты и снова выведешь их в валюту на счет фоп — тебе надо снова платить налоги с суммы вывода.
Я конечно могу ошибаться, но на сколько я помню у нас крипта особо не регламентируется в законодательстве

К примеру, мне надо будет купить крипты на 50к или что еще прдобное?

З ФОП рахунку?
Думаю що це не реально)

До війни я робив так
валютний фоп -> гривневий фоп -> гривневий фізособи -> валютний фізособи -> SWIFT переказ поповнити брокерський рахунок. Тиж крипту теж в якогось брокера/біржі купляєш.

якщо робота з валютою — моно, там не треба дебільних заявок на продаж писати і чекати строго робочого дня біржи і тим більше писати у строки до 11:30, а у будь який момент можна вивести валюту на гривневий рахунок.

не знаю, мені приват для ФОП ніколи не був цікавий

Які заявки у приваті? Просто створюю платіж на продаж валюти. Але дійсно можна це робити тільки у час торгової сесії

уже давно це можна зробити в будь який час через додаток

Через який?

щойно, спробувала через веб сайт, аналогічно все працює. Не працює тільки протягом 2х годин на добу privatbank.ua/...​mennyye-operatsii#session

в будь який час
Не працює тільки протягом 2х годин на добу

Ясно-понятно

Технічна перерва: з 13:00 до 15:00
Технічна перерва: з 23:30 до 00:19
Технічна перерва: з 09:01 до 10:00

Практично 4 години
Плюс ще й умова є
* За умови зазначених поточних курсів у «Приват24 для бізнесу».

а я писав про приват? ви уважно читали? платіж на продаж — це практично та ж заявка, просто механізм інший, тим більше тільки у час торгової сесії. наприклад, у монобанку обмін робиться у будь який час доби

да, только за заниженный курсом ты выводишь

Особисто юзаю два банки: моно (бо він реально зручний) і приват. В моно якось всі гроші тримати стрьомно враховуючи хто такий гороховський. Приват до речі теж все ок, у них раніше були дурні вимоги типу договір має бути ще й українською (хоча це відмінили ще в 2019 по законодавству), але зараз вже цього нема, користуватись зручно

рекомендую открывать несколько счетов: моно, приват + что нибудь из укрсиб/райфайзен

В какой именно связке? — тоже интересно

При всех сдожнлстях только «Укрсиб». (не реклама ).

там комісія за вивід грошей з фоп рахунку на звичайний, у привата її немає

Я вот не знаю, что лучше, платить или в один млмент остаться без денег... Читайте отзовы о Привате..

Це державний банк, він потоне разом з державою А взагалі я сам від нього не в захваті, я його навів як приклад, моя взаємодія з ним — скоріше легасі. Я їм користуюся вже 14 років і навчився обходити всі його приколи. Деякі мої колеги користуються укрсибом і мають клоунських приколів там не менше. Наприклад, з тою комісією яку вони не брали, цитую, через програмний баг. А тепер — беруть, бо пофіксали.))) А ще в них є екселька, яку треба заповнити, щоб пропустили свіфт переказ))) А в приваті я просто завантажив свій договір англ. мовою.
Також в приваті легко оперувати цифровими підписами і відправляти звітність в податкову.
А так — відгуки я читав і сам деякі з них написав.

Остаться без денег можно по разным причинам, надёжность любого из банков вызывает вопросы, можно держать часть денег по разным банкам чтоб фонд гарантирования покрыл, можно наличку держать, выводить на биржи, зарубежные счета.. говоря простым языком не держать все яйца в одной корзине

на карту для выплат у привата есть комиссия, она индивидуальная от 0 до 0.5%, смотря сколько фопов притащила компания

Ніт, залежить від обороту. Якщо 100к грн в міс приходить на фоп рахунок, тоді 0% Це для ІТ-фопів

ну пумб все карту вывожу много времени, там тем приколов типа «оборот от ... грн в месяц»

что мешает выводить не на счет в сибе? У привата тоже есть комиссия за вывод на карту для выплат, только она индивидуальная в зависимости сколько фопов притащила фирма в приват

Не совсем так. Никогда не работал на укр фирмы при этом вывод на карту для выплат 0% и снятие с карты для выплат 0%. Ранее для того, чтобы получить такие условия достаточно было вывести один раз с upWork на карту, полключался тариф, если не путаю ’it professional’, что и как сейчас не знаю, наверное можно напрямую у поддержки спросить.

Помню года 4-5 назад думал там открыть счет фоп. Приват не хотел категорически, рассматривал Райффайзен и укрсиб, что не подошло в Райфайзен не помню уже. Зашёл в укрсиб спросить не будет ли проблем с выводом денег с upWork на фоп. Попросили контракт от upWork.. Только в распечатанном виде(центральный офис в Одессе). Принес, там 40+ листов.. Сказали что на каждом нужно написать копия верна и поставить подпись(напомню я не открывал счет, я хотел узнать подойдёт ли такой контракт, так как другого нет, а на тот момент проблема была актуальной с принятием договора). Ну мне время тратить некуда видимо — проподписывал всё, занёс.. Дней через 10 пришел ответ что данный договор им не ок. Что-то там еще было не то, уже не помню деталей, написал на почту им письмо в главный офис где расписал все, нажаловался. Ответ пришел через 3 месяца — спасибо что выбрали наш банк, мы обязательно рассмотрим ваши претензии. Более от них ничего не слышал. В итоге открыл в привате, у коллег с пумбом и укрсибом постоянно были головняки, приват первым среди них отменил обязательные акты выполненных работ как только закон вышел, остальные пол года, если не больше ещё вносили их в обязательном порядке. Возможно сейчас всё поменялось. В целом ни разу не пожалел о привате. Из важных мне плюх привата — возможность подавать декларацию фоп через приват бизнес — крайне удобно и понятно все, как у остальных с этим я не знаю. В этом году в дополнение открыл счет фоп ещё и в моно. В моно приятно отсутствие комиссий там, где у привата они есть + куча народа на нем, опять же экономия на комиссиях при переводах из-за этого.

Возможно сейчас всё поменялось

укрсиб давно уже поумнел, как для фопа пойдет банк, как для физлица говно

Монобанк. Их основная фишка — с минимальнымы потерями баксы можно снять наличными (так было до войны и думаю, что после войны тоже).

З фопу ви ніяк не знімете гроші в usd, хіба продаж і купівля, тоді замовлення в касу і якщо вийде — зняти

Вивід, через депозит, вони зробили майже автоматизованим

Тільки курс 37.5 на купівлю і обмеження в 1300 баксів на місяць

Але ж всерівно це зняття валюти :)

Тільки невідомо у якому році, у якій валюті, і з якими обмеженнями. Чи ви справді у казки вірите?

В моно можна було знімати фактично напряму в USD. В чому хитрість — вони дозволяли переводити на доларову картку фізособи через продаж-купівлю по єдиному курсу. Тобто втрати було виключно 0.9% за зняття кешу на касі, без втрат на курсі. Ця фіча поки призупинена через обмеження НБУ.

приват- белее не придумаешь, нормальный веб в отличие от других гос. банков

Пускай сначала этот гос банк расскажет как и почему он оаботает в оккупированном Херсоне, и как проходит активация «ключей» начальниками отделений без сертифицированного канала связи от «спец связь» и «Укртелеком». И кому и за сколько выдавали карты после оккупации.

Поподробнее, пожалуйста, про «ключи» и «каналы связи», что там не так?

Я не знаю какую цель вы преследуете своим вопросом, но сначала рекомендую ознакомиться с Инструкцией НБУ 265 в редакции 2015 года. " Про затвердження Положення про забезпечення безперервного функціонування інформаційних систем Національного банку України та банків України" Ну и задать вопрос, как на оккупированной территории можно обеспечить эти нормы?

Підписатись на коментарі