Порадьте будь ласка курс по Linux

Доброго дня, є невеликий досвід роботи з Linux та є бажання змінити кваліфікацію в сторону DevOps — але для початку треба бути впевненним адміном — підскажіть курс (бажано офлайн в Києві), можливо хтось порекомендує дійсно крутий курс. Дякую

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Я б порадив взяти книжки з підготовки до LPIC-1 і прогнати їх, читаючи всі мани і експериментуючи. Це дуже швидко і дає деякий цілком корисний «вихлоп». Потім взяти Linux From Scratch базову і пройтись до діючої системи. Наступним кроком — вирішити наскільки system admin/engineer в подальшому плані розвитку і або підбирати собі шлях в цьому напрямку або зосередитися в напрямку девопс.
Власне, будь-яке mastery це 10000 годин досвіду і так чи інакше їх треба набрати, перейматися «ідеальним» початком (перші 100 годин умовно) не варто, будь-що підійде, тема не екзотична і матеріалу вистачає, як щось «не йде» просто змінити курс/книжку та й усе. В сумарному досвіді і негативний теж корисний.

Дуже гарна книга, як на мене: UNIX and Linux System Administration Handbook
by Evi Nemeth, Garth Snyder, Trent Hein. Є переклад на російську, але раджу читати на мові оригіналу.

Про курс не скажу, мені дуже допомогла книга «The Linux Command Line by William Shotts», вона розповсюджується безкоштовно — linuxcommand.org

Взагалі важко уявити більш-менш повноцінний курс по Linux, якщо він не 50-100 годин. Там по одному тільки AWK мануал вже на цілу книгу
www.gnu.org/...​are/gawk/manual/gawk.html

DevOps — не про linux. Це — методологія, підходи та принципи. Linux — це для душі <3

Тому зараз девопси не знають що таке DNS і відповідно лінуксових команд, не говорю вже про DNS-рекорди.

арч никогда не будут ставить на сервер, это экспериментальный дистр для себя дома, хоть я на нем сижу много лет)

чатку треба бути впевненним адміном

Це точно про девопс

Чи SRE

Поки не робиш це щоденно буде дуже джуніор рівень.

Ну і залежно що мається на увазі під девопс.
Бо’ девелопер в девопс
Адмін в девопс
Дба в девопс
Тестувальник в девопс

А так лінуск фаудейшин і купа відео

Нащо вам саме курси? Є чудові канали на ютубі наприклад NetworkChuck, Linode та багато інших в залежності від того, як сильно в глибину ви хочете копати

Підписатись на коментарі