Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Чи може резидент США приїхати в Україну?

Всім привіт

Давно проживаю і є резидентом США, і треба з’їздити додому

Цікаві реальні кейси як виїжджати з України для тих, хто має ПМП в іншій країні.

Панує думка, що потрібна печатка у паспорті про взяття на консульський облік, але в законі такої вимоги не прописано.

Чи достатньо просто показати на кордоні грінкарту (або інший документ про ПМП)?

Також незрозрозуміло чи обовязково щоб стояла печатка «постійний консульський облік» бо є варіант «тимчасовий консульський облік»

тільки реальні приклади, дякую

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Цікаво що не Андрій а Андрєй
І дружина мала візу до україни

По своему опыту, даже имея законные основания на выезд, шансы 60/40, что пограничники скажут «п-й воюй», те же студенты выезжают иногда и на 10й раз.
Без печати про ПМП в консульстве — я бы даже не совался.

з точки зору законодавства України карта ПМП іншої країни не є рівноцінною штампу «вибув на постійне місце проживання за кордон» у паспорті.
іншими словами, якщо Ви попередньо не оформили виїзд на ПМП як розписано тут, і лишаєтесь прописаним на будь-якій адресі в Україні, то Ви не будете вважатись особою, котра «постійно проживає закордоном».
btw:

печатка «постійний консульський облік»

не ставиться, якщо попередньо не оформити виїзд на ПМП

тобто якщо я звернусь в Укр консульство мені відмовлять в такій печатчці? в чому сенс, мені не потрібен дозвіл я вже маю ПМП

плюс я тожно знаю що багато людей стают тут на облік без проблем без оформлення в україні для голосування і тп

можливо я неправильно зрозумів Вас: Ви є громадянином України, постійним резидентом США (грін кард), Ви не маєте постійного консульськго обліку, і в паспорті у Вас немає печатки «постійне проживання» (Ви не оформлювали в Україні виїзд на ПМП в ДМСУ) ?

* з мого особистого досвіду: я отримав лише тимчасовий консульський облік на термін дії картки резидента (хоча маю EU long-term residence), оскільки не оформлював документи на виїзд на ПМП через ДМСУ. Для постійного консульського обліку потрібно оформити виїзд і отримати печатку в паспорт від ДМСУ (посилання на список документів для подачі на постійний консульський облік, де фігурує ця норма.).
* виїхати з України (чоловікам 18-60 років), котрі, наприклад, мають грін-кард (США) або, скажімо, EU long-term residence можна лише за умови наявності в закордонному паспорті печатки про прийняття на постійний консульский облік у країні Вашої резиденції (якщо вірити Прикордонній Службі України)

тобто якщо я звернусь в Укр консульство мені відмовлять в такій печатчці?

Не совсем — можно подать в консульство установленный пакет документов (перечень есть на сайте), они их отправят в Украину по инстанциям и в итоге таки поставят печать, но это развлечение в мирное время занимало до двух лет.

в чому сенс, мені не потрібен дозвіл я вже маю ПМП

Смысл в том, что если бы ПМЖ другой страны для пограничников имело бы юридическое значение, то им пришлось бы иметь актуальную базу образцов видов на жительство всех почти двух сотен признанных Украиной стран мира и уметь отличать их оригинальность, иначе бы сейчас любой потенциальный призывник мог бы предъявить на границе распечатанную на принтере бумажку с французскими иероглифами, заявив что это вид на жительство у королевстве Антигуа и Барбуда. Да и потом, наличие вида на жительство означает право человека проживать в какой-то стране, а не факт, что он проживает именно там, а не в Украине. Так что единственным документом, который имеет юридическое значение для пограничников является печать о выписке на ПМЖ.

Не отравят( сейчас этим занимаюсь

они их отправят в Украину по инстанциям и в итоге таки поставят печать, но это развлечение в мирное время занимало до двух лет.

На сайте консульства написано, что они выдают підставу для зняття з обліку, а дальше 2 шаг. Вам лично надо ехать в Украину сниматься с учета) Ни один оригинал документов консульство не отправляет в Украину. Я сейчас просто в розпачі из-за этого( у меня вообще прописка в Харькове, Харьков сейчас вообще не занимается вопросами снятия с учёта из-за войны. Все остальные области занимаются- а Ха нет(

chicago.mfa.gov.ua/...​-prozhivannya-za-kordonom

Увага! Генеральне консульство України в Чикаго не приймає та не відправляє документи міжнародною поштою. Генконсульство не несе відповідальності за втрачені, зіпсовані, невірно адресовані чи пізно доставлені поштові відправлення.

Ты не снялся с учета через Миграционку- это 8 кругов ада( сочувствую
Сейчас это невозможно(

Діма Малєєв наче не може виїхати

мабуть він не мав печатки з консульства а в украіні її отримати нереально, але дякую це дещо прояснює що просто грінка не катить

Не мабуть, а точно. Печатки він не має. І зараз печатку ніхто не поставить, бо воєнний стан.

Підписатись на коментарі