Native mobile development vs cross platform. Що обрати?

Усі статті, обговорення, новини про Mobile — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

Я працюю веб розробником (TypeScript), але захотілось спробувати себе у мобільній розробці звідси і виникає питання: Native mobile development vs cross platform? Хто працює у цій галузі що ви можете сказати з цього приводу? Зокрема мене цікавить мова swift (iOS).

Також маю додаткові питання:

  1. чи великий поріг входження у цю сферу?
  2. з чого можна почати вивчення? Зокрема цікавлять джерела.
👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

чомусь ще ніхто не запостив ескобара.
оба варіанти погані тому що мобайл це глухий кут і грошей там немає

Часто виглядає так, що кросс — це намагання всістися одразу на двох стільцях закритими очима. З одного боку — ціль виправдана. З іншого — часто вдвічі більше гємору, ніж могло б бути.

Тому треба собі задати питання. Яка ціль? одразу потім кидати свої стартапчики на два стори?

Якщо цікавить Swift, то вчіть Swift.
І забийте на поради з форуму.

Чи знаєте Ви джерела, з яких можна почати?

Алексей Скутаренко — кращий на youtube. Але рекомендую для початку Objc вивчити ( у нього ідеальна база входа на objc )

Наскільки я розумію, на Objective C зараз майже не розробляють нові додатки, тільки легасі підтримують. Чи я неправий?

але на більшість позицій можуть вимагати також знання по Objective C.

Objective-C буде плюсом, але по факту його все менше і менше зустрічається. Хіба що в старих проектах. Зараз навіть в США на нові проекти вже приходять вакансії із SwiftUI вже. Так що в теорії через декілька років SwiftUI вже буде більш поширений. Swift можна повчити за гроші в Raywenderlich, але можно і безкоштовні варіанти знайти. Мені особисто за манерою подобається youtube.com/c/LetsBuildThatApp , але я давно нових відмова не бачив. Проте можна і старі передивитись — буде цікаво

Я основи починав з С, а далі офіційна документація від Apple.
Мам у них є книга по Swift безкоштовна.

А взагалі почати можна з якось Head First Swift.

React Native подходит для большинства приложений

Пишу приложения и нативно на Android (Kotlin), и кросс-платформ на React Native. Немного работал с Flutter.

Если станет вопрос, на чем писать новое приложение — то выбор за React Native.
Писать можно быстро, под все платформы, и перфоманс в нем неплохо подтянули за эти несколько лет.

React Native за несколько лет очень хорошо улучшился по перформансу (Hermes, JSI, TurboModules + Fabric, но на него переходить пока рано)
Все же это уже не тот фреймворк, который был еще в 2018.
Можно писать на TypeScript, придерживаясь всех правил и паттернов, и по перформансу будет хорошо.

Смысла во Flutter не вижу особо.
Синтаксис построения UI в Dart намного хуже, чем JSX в React Native и Jetpack Compose в нативном Android.
Язык Dart редкий и не слишком гибкий, по сравнению с TypeScript и Kotlin.
Библиотек на них намного больше на TS/Kotlin, чем на Dart.
Людей на TS/Kotlin найти намного проще.
Перформанс сравним с тем же React Native в 2022 году с прямыми руками (Hermes, JSI, TurboModules etc)
Да и как-то за 4 года Flutter так и не завоевал рынок, работы по React Native все так же больше.

Но большинство приложений все также пишутся нативно. Да и знать натив — всегда в плюс.

React Native подходит для большинства приложений

Пилю свої маленькі мобільні стартапи, жодного разу ця штука мені не підходила. За багато років.

Якщо потрібно швидко увійти — то беріть flutter, якщо ні то краще swift/swiftui

Был в подобной ситуации)
Если хочется чтобы быстро и весело то react-native должен подойти, только будь аккуратен, руки будут «грязными».
Еще не плохо Flutter, но порог выше, хотя смысл ± тот же)

Сейчас после RN и прочих костылей, я бы выбрал все таки нативку)

Кроссплатформ — не панацея, в любом случае настанет тот момент, когда нужно будет писать плагины на нейтиве для той или иной фичи, рекомендую нейтив, работа есть, работа интересная и перспективная.

Я взагалі вважаю що кросплатформ це химера (не плутати з HIMARS :))) Бо виходить однакове позбавлене індивідуальності лайно на усіх платформах. Але ж ця ідея дуже приваблива для бізнеса...

Підписатись на коментарі