Як отримувати грошi з власного додатку?
Доброго дня, шановне панство!
Маю три питання стосовно отримання грошей з власного додатку.
Припустимо, у мене відкрито ФОП і є фреміум-додаток у Google Play.
Питання № 1:
Чи правильно я розумію, що схема тут така:
- Користувач платить гроші;
- Google бере комісію;
- решту грошей надсилає мені на ФОП-рахунок раз на місяць;
- я плачу ЄСВ та 5% ЄП з отриманої суми?
Питання № 2:
Який КВЕД потрібно додати до свого ФОП 3 групи, щоб отримувати гроші за продаж доступу до контенту програми?
Питання № 3:
Якщо у додатку є можливість задонатити на його розвиток — і реалізовано це, наприклад, через банку Монобанку — то як це грамотно провести за податками?
Здається, що всі зароблені гроші повинні йти на рахунок ФОП, а не на якусь там банку?
26 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів(!) Отже, в решті-решт, додав такі КВЕДи:
Короче, якась біда.
Я вже задав це питання на сайті юристів за гроші.
І що ви таки думаєте?
Кожен юрист каже щось своє. А той, чию відповідь там більш залайкали — пропонує аж СІМ КВЕДів!
Що це за *****, малята? Я ж не займаюся аби чим, я хочу займатися дуже конкретною справою и чесно платити податки — чому ніхто не зна, який КВЕД треба обрати?!
От, подивіться на це різноманіття:
uristy.ua/question/72439
Ви можете додавати скільки завгодно кведів в свій ФОП. То в чому проблема?
На спрощеній системі нема такого поняття як «завести гроші на ФОП», тому що ви платите податок від обігу, а не від чистого прибутку.
Раджу за такі речі консультуватись з бухгалтерами, а не юристами.
Я читаю в інсті цю бухгалтера instagram.com/...yniuk?igshid=YmMyMTA2M2Y=
Можете записатись на консультацію через її асистента (не реклама, просто в неї все чітко і мені це імпонує)
Ну це як оголошувати сім змінних в коді, щоб зберігати одне число (бо ніхто не забороняє).
Повинен же ш бути якийсь порядок :)
З таким підходом вам краще писати код, а не вести бізнес
От нагуглив стару тему на dou:
dou.ua/forums/topic/22484
Наскільки зрозумів ключові моменти:
• якщо продаю копію додатку фізичній особі (мій кейс) — це не роялті;
• отже підійде КВЕД 47.41 (kved.com.ua/kved/47.41).
У вас не торгівля, а розробка
Так я ж отримую гроші за продажу контенту додатку, а не його розробку?
Це якби я на заказ щось розробляв, чи ні?
Вище написав — що мені юристи за гроші відповіли.
Кведы теже. Донаты/продажи как угодно на свой счёт переводи, на один фоп счёт в идеале чтобы минимизировать проблемы, со всего этого плати налог, безналоговой части тут нет
В смысле те же КВЕДы?
У меня сейчас КВЕДы product manager’a: 62.02 «Консультування з питань інформатизації» и 70.22 «Консультування з питань комерційної діяльності й керування».
Ну т.е. они даже близко не похожи на «Продажу контента через приложение».
те же что у разработчиков, я, порой, забываю что тут околоайтишных людей полно
А як тоді з ПДВ?
Коли я щось купляю в іграх то VAT 20% там є
я же вроде написал что платить с этого всего налоги надо, конкретные цифры даст бухгалтер
Послухаю)
Та щось всі мовчать :(
Повен форум програмістів і ніхто не робить пет-проектів з монетизацією?
Мабуть треба буде якогось юриста шукати.
Пет проект дуже рідко пов’язан з монетизацією. Це скоріше виняток, ніж правило.
Якщо в тебе застосунок приносить гроші — це велике везіння :)
Дай посилання — подивитися, будь ласка
Так в мене це вже далеко не перший пет-проект.
Тобто це історія не про везіння, а скоріш про досвід і розуміння шо ти робиш.
Мабуть шо зроблю великий пост на dou десь на початку вересня — там буде і посилання, і розповім як самотужки робити проекти такого рівня :)
А! Так то ж інша справа!
Чекаємо
Є кілька. Про монетизацію тільки мрію поки що.
Топік корисний, його хоч у закладки додавай.
А що користі, якщо нічого не порадили?
Поки що не порадили. Ще порадять. Окрім того, це важливе питання саме по собі. Навіть знати, що на нього ніхто нічого відповісти не може — вже крок уперед. Але — ось гілка dou.ua/...campaign=24082022#2468063 де наче порадили все що треба.
Дякую!
Вище залишив посилання — що мені юристи за гроші відповіли.