Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

🐞 П’ятнична флудильня для QA-спільноти #12. Руйнуємо міфи у тестуванні

Усі статті, обговорення, новини про тестування — в одному місці. Підписуйтеся на DOU | QA!

Привіт, друзі! 🙌

Продовжуємо зустрічатися щоп’ятниці усією спільнотою тестувальників тут, на форумі, щоб обговорити актуальні питання, ділитися досвідом та корисними лайфхами.

Формат на сьогодні такий: пишіть, який знаєте міф у тестуванні і одразу руйнуйте його ⚒️

Готові стати одним з Mythbusters?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Міф 2, з якого мене бомбить: Практика важливіша за теорію. Часто проводжу інтерв’ю з тестерами, і, в тому числі, питаю теорію, наприклад: техніки тест дизайну. На що часто отримую відповідь «я теорію погано знаю, але тестую добре» (я так в універі преподам говорив, а потім дивувався низьким оцінкам на заліку). Бо як даєш завдання «ось вимоги до функціоналу, ось контекст, які тести ти проведеш?» часто отримую досить поверхневе тестування, про повне покриття навіть мови нема. Гарне тестування базується на розумінні теорії

Лучший способ проведения интервью с кандидатами — тестовое задание из той области, которой занимается фирма, убиваете сразу 2 зайцев. Видно человек в теме или просто потусоваться и опыта поднабраться....

О, прикольна тема! Додам одразу кілька коментів.
Міф 1: Автотестування краще за мануальне тестування. Гарний мануал тестер може принести стільки ж користі проєкту, скільки і автоматизатор. Тому не женіться обов’язково опановувати умовний selenium, playwright, cypress. Це має подобатись.

Хоча, хоч одну мову програмування я рекомендую опанувати кожному тестеру — це дає можливість краще розуміти застосунки, що ми тестуємо та ефективніше робити мануальне тестування (наприклад: написати скрипт, що згенерує тестові дані). Є багато способів використання програмування окрім написання автотестів

В контексті українського та в принципі й світового айті, люди обирають та женуться за автоматизацією тільки тому, що там платять більше тугріків. А люди загалом хочуть більше заробляти.
А зі знання мов програмування, автоматизації, інших глибоких технічних тем зазвичай грошенят відсипають побільше, ніж за «знаю 33 техніки тест дизайну чорного ящику. Де тут ручка, щоб її крутити!?»

Все с точностью наоборот, если ты олдскульный автоматизатор, и можешь построить тестбенч для конечного продукта на всех этапах его разработки, ты мечта любого CEO, хотя бы той простой причине что экономишь ему время и деньги на дебагинг, на безмоглых джунов и криворуких кодеров.

А мне вот интересно, как Вы будете проверять тестера на языке G? И будет в принципе такового искать?

Міф, що тестувальник такий собі ’ворог’ девелопера, у якого ціль все зламати і т.д.
Так от — якщо тестувальник справді так вважає, то це поганий тестувальник!)
Ціль тестування — це підтвердження відповідності очікуваному результату, визначення рівня цієї відповідності. QA — це не ворог дева, це дві частинки одного цілого, які працюють разом на одну ціль — делівері хорошого продукту)

Мені один раз Front-end розробник сказав «Дуже важко без тестувальника розвиватися розробнику» Це найкраще підтверджує ваші слова)

Так.
Дев. та тестувальник для програми — це як кінолог та господар для собаки) кінолог вчить пса командам а господар потім тестуе, по кейсу і вже навчаним командам. І так повторюється декілька разів

Миф о том, что войтивайти через тестирование легче всего. На сегодняшний день для мидлов и выше, смена компании не составляет труда, а вот для трейни/джунов, там по 300 человек на место, благодаря курсам «выучи тестирование за 2 месяца и получай со старта 800$». Поэтому на сегодня легче через дев войти

Правда, саме тому став вчити js))

На 300 людей на місце, а вже зараз ~1000.

я так і починав))) лише в другій компанії зрозумів що дійсно мені подобається та я хочу розвиватися у цьому)

Закінчив курси 12 липня по автоматизації на джаві які проходили на соціальному проекті з 12 липня шукаю роботу але по автоматизації нічого нема . Був питався знайомого казав щоб почекав до вересня — жовтня і тоді робота появиться . Але я би хотів спитати вашу думку???

Работы хватает, просто таких как ты, окончивших курсы, сотни на место. Попасть на первую работу это десятки проваленных собесов и огромная удача. А потом уже легче будет. Хотя поддерживать скилл тоже нужно уметь, ведь профа в этой сфере подразумевает учёбу до конца карьеры, какой бы ты крутой спец не был

Можливо не там шукаєте? На джині підключила бота за необхідними критеріями і приходять вакансії.

Підписатись на коментарі