Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Як аргументувати прохання підвищити зарплатню?

Наприклад, ви працювали-працювали, і раптом вияснили, що людям на такій же позиції в вашій компанії платять на $500 більше. Взнали одним із цих способів:

а) Вам розповів колега за чашечкою кави (або не розповів, а просто проговорився наприклад «Ця тачка коштує як одна моя зарплатня»)

б) Ви взнали це із віджета ДОУ

в) Просочилася інформація скільки дають тим, кого зараз хайрять на ваш проект


Чим, в такому разі, аргументувати менеджеру прохання підвісити вашу зарплатню? Так і сказати менеджеру, що «до мене дійшла така інформація»? Чи єдиний валідний аргумент це принести офер на +$500?

Чим ви зазвичай аргументуєте коли просите підвищити ЗП?

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному2
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Просто за год работы выделялся на фоне остальных не только тем, что могу писать код, а тем что могу взять ответственность на себя. Большинство ждут с моря погоды — ждут, когда им принесут четкие требования, архитектор нарисует дизайн и скажут что делать, а они смогут написать свой кусок кода. Кодеров полно, а инженеров мало. Есть сложная непонятная задача? Я беру, согласую требования с бизнесом, скоммуницирую с соседними командами, нарисую дизайн, согласую его, если надо полидю пару мидлов для имплментации и так далее. Я не перерабатываю, я просто беру сложные задачи. На двух последних работах через год мне накидывали по 1к без внешних офферов и тому подобного.

Те, що комусь платять на 500 баксів більше — у жодному разі не аргумент аби підвищити вам!
Для початку поновите своє резюме та профіль на линкедине. Почніть відвідувати конференції, бажано офлайн — там багато рекрутерів. Почніть проходити тренінги — в ідеалі готуватися до якоїсь сертифікації. Обов’язково діліться з колегами цікавою технічною інформацією з конференцій чи тренінгів.
Це перша — найбільш м’яка форма натякнути що ви працюєте над самовдосконаленням і націлені на більше. Розумний менеджер чи HR добре розуміють такі натякі: якщо людину не підвищували скажімо рік і він почав виявляти активність — то зрозуміло що треба щось думати. Далі або з вами поговорять — або будуть уявляти що нічого не помічають (і це вірний знак що грошей на підвищення нема).
Далі можете, особливо не ховаючись, ходити по співбесідах у інші компанії. Може пощастить і виявиться що ви себе значно недооцінювали і замість +500 вам десь запропонують +1000. Якщо ні — то для начальства це другий дзвіночок: вони або спробують домовлятися — або вирішать відпустити і знову промовчать.
Знайшли офер, який влаштовує? Не треба бігти шантажувати — це велика помилка. Напишіть що збираєтеся піти — хай вас розпитують чому і куди. Кажіть що вам тут дуже подобалося, але треба двигатися далi. Для менеджера останній шанс вас втримати — можете послухати контр-офер. Ось чому важливо не показувати офер — щоб не називати суми!
Може бути така ситуація, що вам запропонували десь тільки +300, тут вам пропонуюсь залишитися на +500, а ви кажете що залишився би тут, де звично, але ж там пропонують аж +1000. В результаті можете сторгуватися залишитися на +500 зараз і ще +300 у наступному кварталі (коди буде новий бюджет).

Чим ви зазвичай аргументуєте коли просите підвищити ЗП?

Як казав класик "ніколи не просить — самі запропонують і самі усе дадуть"©, звичайно якщо ви того варті! Не запропонують тут — запропонують там.

ніяк. Якщо не задоволений — ідеш в іншу компанію на більшу ЗП. Якщо тобі норм — працюй далі.

Якщо ти прийшов просити підвищення — ти незадоволений. Незадоволений працівник — поганий працівник. Тебе звільнять і так і так. Можливо трохи пізніше, якщо ти важливий для компанії саме зараз.

Спросить у менеджера «Что мне нужно сделать, чтоб получать больше?»

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Не треба рівнятися на посаду, бо навіть на одній посаді можна приносити різне велью. Рівнятися треба на ринок праці взагалолом (виросли з/п по галузі), на власний досвід (я став більш цінним спеціалістом) або якісь мотиваційні речі, на кшталт «у мене є бажання вивчати нові технології, засидівся на цих, але...»

Взагалі, питання з/п як на мене суб’єктивне та індивідуальне. Тому якщо ти почуваєш себе впевнено, то можеш попросити. Якщо впевненості немає, то краще її прокачати та походити на співбесіди.

Як мінімум треба просити) Я якось так підвищення не просив і мене не підвищили, бо не подумали, що мені це важливо. Я це дізнався вже як йшов з компанії, бо переїхав до іншої країни)

Як казав мій перший PM на галері — а за що тобі підняти ЗП ? За те що ти сумлінно виконуєш свої обов’язки? Так це якраз про це ми домовлялися коли тебе брали на проект! Якщо хочеш більшу ЗП, то починай робити щось більше, додатково ніж передбачено твоїми функціональними обов’язками.

Пройшли роки і тепер я розумію що він був правий

Мудак він був. Ринок постійно змінюється. Який дурень буде працювати за менше грошей якщо за кутом за те саме дають більше?

Мій перший начальник взагалі був, як зараз кажуть «бавовна»

Інфляції в його світі не існує.

То мабуть ще за совка було))

1. Никогда не видел что бы при прийоме на работу была в точности описано все что должен делать человек и потом именно все делалось согласно написаному
т.е. как правило задачи на самом деле в точности не определенны и могут очень сильно меняться
2. качество, скорость и эффективность выполнения работы
все эти показатели могут очень сильно меняться в процессе, и один и тот же человек по одним и тем же задачам может со временем показывать совершенно разный резлуьтат
3. рынок задает уровень зп и если по рынку она меняется то очень глупо со стороны менеджмента делать вид что «все также как когда мы принимали тебя на работу, ничего не изменилось»

1. Никогда не видел что бы при прийоме на работу была в точности описано все что должен делать человек и потом именно все делалось согласно написаному

є посадова інструкція, якщо це про роботу

По опыту около 10 работ — в половине случаев это была чистая флрмальность, а во второй половине написанное в инструкции покрывало от 50 до 80 процентов видов задач, но и то это были весьма общие описания под которые конкретные задачи почти всегда могли в той или иной степени не подходить

Яка така посадова інструкція у ФОПа?

Тобто як знайшов роботу на $800 у 2000-му році, так і працюй на них усе життя?

Нi, потрiбно стати CTO/CEO i вам почнуть платити $1200 :)

Тані звичайно, я мав на увазі в цілому. Попросити підняття бо інфляція, курс зріс, ну це слабенький аргумент. Що почав працювати краще ( при цьому продемонструвати звіт по KPI) вже краще але все ж не те. А от відчутний плюс до ЗП отримаєш коли наприклад став неформальним лідером команди, запровадив у роботі те що спростило роботу усій команді і зробило її більш результативнішим, коли тебе ставлять ментором для усіх новачків, коли тімлід питає твоєї думки по важливих питаннях команди. Тобто коли ти не просто член команди і пишеш собі код у куточку, а коли ти реально впливаєш, причому якісно на робочий процес команди

Зарплату буду повышать в том случае, если дешевле повысить чем заменить или искать нового. Nothing personal, just business.

Тобто коли ти не просто член команди і пишеш собі код у куточку, а коли ти реально впливаєш, причому якісно на робочий процес команди

Добре, став лідом, докинули +1000. Через рік що робити?)

А по темі, все визначає ринок. Я зараз підвищення не прошу бо бачу що 7-8к це стали топ найми на джіні людей сильніших за мене. Ще рік тому це можна було вибити для сіньора без лід обов’язків.

2019:

Вы верите что программист «в среднем» работает 4 часа? По-моему это отмазка для ленивых

2022:

Мені не треба, щоб мені роботи докинули, мені треба просто грошей.
краще робити роботу повільно та пагано

Молодець, ростеш :)

якщо робити повільно і погано, то роботи буде багато, такий собі перпетум мобілє: ти створюєш баг, потім QA його ловить, ти фіксиш пійманий баг, та генериш новий і ... так до нескінченності

Пара-трійка таких багів — і на мороз

Пара-трійка таких багів — і на мороз

Ха ха ха
Якщо людина попрацювала 6+ місяців то щоб її звільнили треба тупо нічого не робити.
Може тоді за місяць-два і дропнуть

Просто говориш своєму менеджеру що хочеш більше грошей. Без уточнень, виправдань та інших словесних фінтів. Далі це вже стає його проблемою. І це ок, йому саме за це і платять. Якщо тебе звільнять тільки за таке запитання, то з такими людьми взагалі працювати не варто

Якщо ти не просиш більше, то значить тобі не потрібно по дефолту.
Стукайте і вам відчинять ©

Так, для мене єдиним аргументом є — мати на руках офер від іншої компанії, який по факту підтверджуе вашу ринкову ціну. У своїй практиці тричі залишався у поточній компанії, при чому двічи підвищували зарплату суттєво вище, ніж мав офер. I тричі таки переходив до іншої компанії, хоча в одному випадку поточна компанія готова була підвищити зарплату

вєсті с полєй:
1. партайм в стартапі:
— я тут рік вже з вами, як щодо перегляду рейту,
— так, класно що ти підняв питання, даєм +10% токенів, а скільки тобі ще вважаєш потрібно, з твого боку хочем більше годин
— нє, годин досить, можете індексувати рейт на інфляцію
— на яку саме, бо є різні інфляції, 10% і 30%
— USD CPI 8.5% y2y
— піднімаєм рейт на 15%, бо бачу що ми файно зпрацювалися,
— ок
— ок
— пишу СЕО щоб готував новий контракт
— дякую
— дякую

2. фултайм в галєрі:
-я тут рік вже з вами, як щодо перегляду рейту,
— у нас по процедурі в кінці року
— але я проскочив попередній райз у минулому році, бо тоді не було ще року, як з вами
— я тоді передам вищому менеджменту побажання твоє, а тим часом попитаю фідбек клієнта, але відповідь буде десь за два тижні не раніше, тим часом заповни форму, тут в нас новий процес евалуейшена
— заповнив
— тоді чекаєм фідбек клієнта і вищого менеджмента
— ок
— дякую
— дякую

это если в стартапе есть бюджет, чтоб повысить рейт, а если его нету, то «возможно потом через полгода, когда пойдут продажи». А в галерах извечная бюрократия с формами, 3 апрува от манагеров. За 2 недели получил оффер в другой галере на +1К, чем все эта дурь с пересмотром рейта раз в год там или сколько, перфоманс эволюйшен, дрочить какие-то цели и т.д.

цікаво, коли люди озвучують аргумент типу «за підвищення кажуть більше робити», то це як?
бо звучить дуже драматично.
це про «працювати ночами» чи може «закривати вдвічі більше тікетів»? або «робити щось інше замість власне написання коду в той самий робочий час»?

Оооо, це ви не натикалися на менеджерів у яких проблеми з математикою.
— «Ти повинен робити оце і оце і ото, окрім основного проекту, на якому ти на фултайм».
— «Так це овертайм?»
— «Ні, ти в робочий час роби».
— «Так в робочий час я ж на проекті працюю?»
— «Ну не знаю, придумай що-небудь»

— Ні, давайте в рамках проекту, щоб не довелось клієнту брехати
— Нажаль, в рамках проекту нічого додаткового не придумаємо
— Ну, тоді давайте інший проект, де таке можливо

Якщо у вас є performance review процес або 1to1 — то так і сказати менеджеру:
«Я хочу підвищення ЗП на Х відсотків»

Далі є 3 варіанти розвитку подій:
1) Вам роблять підвищення

2) Вам не роблять підвищення, але ви разом із менеджером створюєте план розвитку на квартал і якщо цей план виконаний — вам роблять підвищення.

Як приклади: ви берете на себе забовязання поліпшити процеси Х/Y/Z, створюєте активності по knowledge sharing всередині команди, читаєте набір книжок та отриманні знання реалізуєте у продукті. Робота вашого менеджера — знайти об’єктивні метрики для вимірювання вашого зростання. Ваша робота — тримати записник з усіма вашими успіхами та досягненнями до наступного перфомансу.

3) Вам не роблять підвищення і не пропонують варіантів.

Тут просто йдемо в іншу компанію бо контр-офери, як правило, не працюють більше одного разу.

1) Вам роблять підвищення

Для отримання півдищення, вам дають цілі, щоб ви .башили як папа Карло. Потім через квартал/півроку піднімають зп на ваші X/3, причому нову ЗП ви почнете отримувати через квартал/півроку.

Таке теж буває. Але зазвичай якщо підвищення вам апрувлять зараз — відтерміновують через квартал/рік це red flag. При нашому ринку у жлобських конторах нема сенсу залишатись, навіть якщо там крута команда.

А їбашить чи ні заради підвищення — вибір кожного. Десь це буде сприяти вашому професійному зростанню, а десь ви за 250$ вбиваєте своє здоров’я

Вважаю, що мають рейт автоматом піднімати на індекс споживчої інфляції, без огляду на перформанс.
Перформанс, то вже інша історія, то як би вже бонус до індексації

але ви разом із менеджером створюєте план розвитку на квартал і якщо цей план виконаний — вам роблять підвищення

Ага, кілька тижнів щоб узгодити план, квартал почнеться через місяць, +3 місяці сам квартал, через кілька тижнів мітинг. Ура, пройшло пів року, ми піднімаєм тобі ЗП, правда зараз на 150$, решта 150$ вже з початку року, там ще 3 місяці почекати.
І так ми розвели лоха 6 місяців працювати без підвищення і БІЛЬШЕ, і ще 6 місяців з середнім підтяттям 225$.
А нових людей наймають на +500-1000 більшу ЗП.

Якщо менеджер зацікавлений у вашому зростанні — все описане робиться 1-2 дні максимум. Якщо не зацікавлений — тоді треба валити ¯\_(ツ)_/¯

Менеджер заинтересован чтобы вы делали работу и не доставляли хлопот)
Особенно галерный. Потому сначала на рынок, потом оффер на стол. Не нравится — вышел и забыл)

Якщо менеджер зацікавлений у вашому зростанні

Для менеджера «зростання» це про обов’язки, скіли і перформанс а не гроші)

1. Бути незамінним
2. Сказати шо є офер на +хххх долл

По-перше, оце от

Взнали одним із цих способів:
а) Вам розповів колега за чашечкою кави (або не розповів, а просто проговорився наприклад «Ця тачка коштує як одна моя зарплатня»)
б) Ви взнали це із віджета ДОУ
в) Просочилася інформація скільки дають тим, кого зараз хайрять на ваш проект

такий собі спосіб тримати руку на пульсі ринку. Раз в рік оновлєюмо рехюме і включаємо пасинвий пошук на Джині, або просто відповідаємо рекрутеру в LinkedIn, відписуємо бажану зп, і дивимось на реакцію.

Чим, в такому разі, аргументувати менеджеру прохання підвісити вашу зарплатню? Так і сказати менеджеру, що «до мене дійшла така інформація»? Чи єдиний валідний аргумент це принести офер на +$500?

Особисто для мене простіше отримати оффер і потім від цього починати переговори.

На джині було 7К, 1-2 рекрутера в тиждень, поставив 6К — налетіли як на мед, перекинув на 6К5 — вроді більш-менш норм, не багато і не мало, не задовбують.

Просто за год работы выделялся на фоне остальных не только тем, что могу писать код, а тем что могу взять ответственность на себя. Большинство ждут с моря погоды — ждут, когда им принесут четкие требования, архитектор нарисует дизайн и скажут что делать, а они смогут написать свой кусок кода. Кодеров полно, а инженеров мало. Есть сложная непонятная задача? Я беру, согласую требования с бизнесом, скоммуницирую с соседними командами, нарисую дизайн, согласую его, если надо полидю пару мидлов для имплментации и так далее. Я не перерабатываю, я просто беру сложные задачи. На двух последних работах через год мне накидывали по 1к без внешних офферов и тому подобного.

ждут, когда ... архитектор нарисует дизайн и скажут что делать

 А хіба такі компанії існують? Працюю вже в шостій компанії, з наявністю архітектора програмного продукту зіткнувся тільки в останній, але архітектор не вказує окремим розробникам ЩО і тим більше ЯК робити. Проектні менаджери та менеджери команд також вкрай рідко деталізують завдання в розумінні як саме воно має бути реалізоване. Якісь стандарти розробки при цьому звісно існують. Тобто в усіх компаніях, де я працював, я жодного разу не перетинався з кодерами. Чи може мені пощастило?

Ох бачив я різних архітекторів...в одній компанії з Німеччини архітектор навіть код ревью робив. В різних компаніях можуть бути різні обов‘язки. Зазвичай архітект як мінімум затверджую хай левел архітектуру.

Не зовсім зрозуміло, чому архітектор не повинен робити код ревью

Скажи, что семью кормить надо.

Продукт чи аутсорс? Тімлід є ? Коли було останнє ревю зарплати ?

В твоєму випадку — ніяк. Патова ситуація. Ти не можеш ніяк аргументувати тим, що до тебе «просочилася інформація», бо в тебе будуть питати звідки саме просочилася, а ти не зможеш відповісти, бо підставиш колегу.
Далі можливі варіанти, але це залежить від того, що це за компанія, що ти від неї хочеш і як ти відносишся до свого поточного місця роботи. Якщо це якась галера, і тобі в цілому пофіг на все, просто хочеш підняти бабла — тоді можеш лякати їх оферами від інших галер. Або вигадувати приводи для перегляду ЗП (ну, скажімо, пояснити це тим, що на тебе поклали більше задач і обов’язків, ніж ти собі уявляв, коли був на собєсі — це теж доведеться аргументувати і пояснити, але це трошки краще, ніж «аргумент», що тебе бомбануло через більш високу ЗП у колеги, про яку ти дізнався десь-не-скажеш-де), або ще якось розводити — можливо вийде.
Якщо це норм контора, і тобі там подобається, ти там себе бачиш ще пару років, то тоді треба буди обережнішим. Просто, якщо по-нормальному, то так не робиться, типу: «ти продав мені сємєчки за дві гривні, а Миколі — за гривню, давай тепер повертай мені гривню». Найбезпечніший варіант — працюй до перегляду ЗП, і на перегляді проси більше.

Риночком аргуметувати. Вас цитую, чудово сказали ж!

Працювати — цікаво, але з того часу, як я наймався, риночок виріс, і моя ринкова ЗП зараз не та, що була два роки назад.

От десь так і кажіть.
Загалом — залежить. Залежить від місця, структури контор та менеджерів.
Я б трохи понив менеджеру обережно, якщо нема реакції — припер офер. Контрофер — треба додати до оферу різницю між офером і тим, що маєте. Це вам за те, що ви зробили роботу по оцінюванню риночку.
Я брав 2 контрофери, саме по тій схемі. Ніяких проблем, не жалкую. Але це мабуть залежить від див. вище.

нічим, можеш спробувати — але компанії працюють таким чином, що легше буде змінити компанію

На власному досвіді можу сказати, що 100% впевненності в таких перемовинах дає вже готовий офер на руках на ці самі +500. Тоді, в разі відмови, ви все одно отримаєте +500, але вже в іншій конторі.

Все залежить від компанії. Але загалом сказав би — іти працювати в продукт. Там менше змінних впливає на зарплату людини.
Зараз переїхав у Польщу, це співпало з performance review, які проходять кожні півроку. Хороший фідбек по ревʼю і сам факт переїзду дозволили отримати +25% до gross зарплати (інша справа, що net зарплата через податки все одно вийшла меншою, але це вже питання не до роботодавця 🙂). Погрожувати контр-офферами не довелося. Просто на додаток до performance review попросили порахувати, скільки я вважаю, мені потрібно отримувати на новому місці. Накидав прикладів вилок, які пропонують у вакансіях, трохи даних з levels.fyi і дані податкового калькулятора — і дали саме стільки, скільки я одразу попросив. По ходу, треба було ще трохи більше просити, раз так просто погодилися 😄

через півроку попросиш ще +8%, через інфляцію злотого

ще +8%

Краще ще +25 🙂 Злотий до євро, до речі, досить стабільний, так що цим аргументувати навряд чи вийде, компанія європейська.
Та загалом у нас ЗП рахують по середньозваженому обмінному курсу євро до злотого за півроку. Тож через півроку як мінімум буде перерахування по актуальному курсу.

яке злотий до євро?
мова про інфляцію, тобі нагуглити СРІ в єврозоні чи сам в змозі?

Інфляція сама по собі не є специфічною для злотого річчю. Тож «+8%» якщо і треба буде просити, то через інфляцію як таку, ситуація злотого не унікальна.

Як аргументувати прохання підвищити зарплатню?

Банально, свой работой и результативностью.
А за что еще платят зарплату ?!

Если работать не интересно, подойдет любой из способов расписанных ниже.

Працювати — цікаво, але з того часу, як я наймався, риночок виріс, і моя ринкова ЗП зараз не та, що була два роки назад.

Ви дуже наївний, якщо думаєте, що ви будете «просто круто працювати» а менеджер сам це помітить і сам предложить більше грошей. Поки люди самі не кажуть — менеджери не добавляють, навіть якщо людина єбошить за двоїх. Це мрія менеджера — єбошить за двоїх, і грошей за двоїх не просить.

моя ринкова ЗП зараз не та, що була два роки назад.

за два останні роки рівень піднявся 1.5, ти де був весь той час?

Працював :D «Работать на нашому проекті велика честь»

Хм, глупо полагать, что только работать это достаточно. Необходимое условие, но недостаточно.
Платят за результат. Но ты как истинный «боец» ухватился за часть фразы. И понесло остапа.

За пару десятилетий опыта, у меня было достаточно кейсов, чтобы клеймить указанный подход работает, да это требует усилий и самоорганизации — не только работать, но и правильно доносить результат работы до руководства. Делать работу видимой, уметь измерять импакт в рамках команды/юнита/компании.

Безусловно прыгать проще, у соседа больше, etc.
Поэтому и 101 тема о нытье.

Після спілкування з деякими менеджерами у мене склалося враження що єдиний імпакт, що їх цікавить — це кількість проданих попо-годин. Чим більше продали тим краще. Тому краще робити роботу повільно та пагано, бо тоді замовник найме ще одного програміста і ще одного QA — профіт! А як будеш нормально робити — нікого більш не найме.

Тому краще робити роботу повільно

... і шаройобитися ще на одному ...і так плавно починаєш підходити до основної ідеї економіки зайчизму... розробників мало, тому зайчатина — це Х2 зепешки, без стресової розмови про евалуейшен 360

В лонг ран....

зайчизму

это все что будет уметь кандидат
зато без

без стресової розмови про евалуейшен 360

LOL

Это правильно впечатление, не сомневаюсь. Видимо их работа состоит именно продажи жопо часов. Не ?
Не нужно быть гением чтобы понять, что не каждый (гребец, менеджер, директор) заинтересован в работе и результате как таковом, таким важен процесс, максимально растянутый во времени.
mobile.twitter.com/...​tatus/1339997380335128576

Платят за результат.

Точно?

Точно произойдет только одно событие в твоей жизни.
Предлагаю тебе эксперимент: подойти к своему непосредственному начальнику и задай этот вопрос. Навсяк случай обнови резюме заранее.

людям на такій же позиції в вашій компанії платять на $500 більше

Одна позиція не означає один рівень людей — результати роботи, загальний досвід, англійська, локація дева (найм одесита/харків’янина є більш ризиковий ніж львівнина чи того хто за кордоном), більш перспективність виростити ліда і звичайно що фідбеки від ліда.
Нехай є два сіньори з повністю однаковими параметрами, якщо лід дає фідбек що Василь це топ, без нього команда загнеться (бо він з ним в теніс грає), а Петро просто норм то очікувано що першому накинуть максимум а на Петру що залишиться.
Тому 500$ це ще дуже мала різниця (хіба що це про джунів).

Вам розповів колега за чашечкою кави (або не розповів, а просто проговорився наприклад «Ця тачка коштує як одна моя зарплатня»)

Якщо ти це скажеш менеджеру то нормально в цій компанії працювати не зможеш. Бо той хто тобі проговорився дістане і попередить інших. Бабла за таке не дадуть бо для менеджерів буде ясно що ти хуй#ло і команда все одно тебе позбудеться)

Ви взнали це із віджета ДОУ

Якщо в тебе ЗП нижча за віджет доу то співчуваю. Готуйся до співбесід і переходь на +50% (принаймі так було до війни).
В поточній компвнії тобі так ніколи не піднімуть бо швидше за все дешевий проект (в іншому випадку піднімали б самі до −20/-30% від ринку)

) Просочилася інформація скільки дають тим, кого зараз хайрять на ваш проект

Питаєш ліда/менеджера чи має 5 хв поговорити. Підходиш (якщо офіс) або зідзвонюєшся в слаку/т.п. (головне не писати текстом), кажеш що знайомий пропонує сходити на співбесіду (де ЗП така яку ти взнав). Питаєш чи реально таке получити на поточному проекті. Наголошуєш що ще нікуди не ходив.
Якщо каже ± так в найближчому мвйбутньому то супер, питай коли можна обговорити точні деталі та й все.
Якщо каже ні то в тебе фіговий рейтинг/репутація на проекті і тобі нічого не світить ні зараз ні в майбутньому. Свалюй.

П.С. я хз як вплинула війна

хз як вплинула війна

як ковід, спочатку півроку опа, потім ... вжух

Ну так. Оффер мабудь найнадійніший спосіб. Але, я все ж таки вважаю, що спершу таки треба спробувати поговорити по нормальному та з аргументованими доводами. Навести приклади чому ви повинні заробляти більше. Якщо компанія вас цінує та ви справді просите свою ринкову ціну, то все повинно спрацювати. Якщо ні, то повертаємося до плана «А»))

Був джуном, став сіньором — платіть бвльше!

Був джун, став зять директора

Аргументировать нужно оффером с большей зарплатой.

ти підриваєш цим свою міфічну лояльність до компанії, для продуктових компаній, наприклад, це 100% зрадонька, як і для окремих особисто ефективних манагерів на галерах

От-от, кажуть «оферами вимахуватися — нелояльно», а по-іншому майже не працює. Ще працює набрати на себе тонну нової роботи за ті +500

Спросить у менеджера «Что мне нужно сделать, чтоб получать больше?»

Я вияснив, що людям, які роблять рівно стільки скільки я (точно таку ж роботу з такою ж якістю в такі ж сроки) вже платять більше. Мені не треба, щоб мені роботи докинули, мені треба просто грошей.

А не «что мне нужно еще сделать». Я вже роблю все що потрібно, як я вважаю.

Це біда для керівника, якщо він дасть гроші просто так — то доведеться це зробити для усіх і хто працює і хто не працює. Більше за те у вас і вашого керівника можуть бути дуже різні оцінки чия робота чого вартує. Швидше за все далека як з його сторони так і з вашої від дійсності і справжня вартість може бути з’ясована тільки коли ви будете шукати іншу роботу, а керівник вам заміну. Чи будуть введені стандартні практики по типу 1 то 1 кожні два тижні, де він пояснює вам, що треба, ви пояснюєте йому чого хочете.

что мне нужно еще сделать

Може бути і так, що власне запропонувати і нема чого, іншої роботи просто нема, тут позиція «просто [кодерка|тестувальницi|девопса]» і наступні п’ять років і нічого і не планується міняти. Тобто ви глибоко в болоті і треба йти. Те саме і для компанії такі проекти поступово — засмоктують усю організацію туди.

Це біда для керівника, якщо він дасть гроші просто так — то доведеться це зробити для усіх і хто працює і хто не працює.

інфляція долара 9%, тому «просто так», бо дядя ФЕДя надрукував бабла за час ковіда так, що його стало в 1.5 раза більше

Ну американський уряд через ФРС, заліз до усіх в кишеню. І не тільки американьский нажаль. І це безумовно велика помилка яка робить ситуацію не краще, а гірше. Та усе одно це не аргумент, просто так давати гроші, це автоматом означає тоді підвишіти усі ціни для споживача тобто запросто можно втратити і бізнес і людей бо економічно це усе перестане бути вигідним. Чому власне і йдуть на аутсурсінг та аутстафінг — бо не вигідно фінансово за кордоном робити розробку, це головний аргумент хоча і іньщі плюси теж є як і мінуси.

CPI 109% + PPI 140%, але терпіли можуть терпіти, бо переживають за бізнес, а не за себе

автоматом означає тоді підвишіти усі ціни для споживача тобто запросто можно втратити і бізнес і людей

вони вже автоматом вжуххххх, і без гребця Васі з із Задрищеньска

кстати, это худшее, что можно сделать
получите символическую прибавку и существенный бонус в обязанностях/работе =)

Ну это уже зависит от компании.

На галері майже рік, lead і все таке. Маю 6 ує. Шо думаєте, чи прийшов час йти і просити більше?

it depends, зараз самі знаєте які форсмажори, а через дорогу +500 не факт що запропонують

6 куо мало для ліда.
Але зараз не найкращий час стрибати.
Як варіант — працювати а-ля мідл, так більш реалістично.

працювати а-ля мідл,

Quiet quitting

Ты намекаешь на то что, что 6ку — это рейт мидла?)

Смотря в какой конторе. Но вопрос не в том.
Посмотрел, что получка умеющего себя продать синьора (3-й квартиль, английский Upper) — не меньше 6к. А если чел-лид хочет/думает просить больше, значит есть некий дискомфорт. Для компенсации этого самого дискомфорта можно как раз и работать как недо-синьор.

між мідлом і лідом є ще сінйор

Напишіть, скільки нормально, якщо 6 мало? Від якої суми ви б стартували у пошуку?

Хз что вы делаете. Может вы такой лид как я сеньйор)))
А если вы лид натуральный то стартуйте с 8 и покачивайте наглость. 6к любой неоперившийся сеньйор фронт рекат/рагуляр/вуй имеет.
Удачи.

раз в полгода пишу с с напоминанием о повышении рейта, но эта тема довольно тяжелая, не проекте есть какой-то бюджет и компании может быть дешевле будет нанять нового дева на меньшую зп чем повышать вам. На всякие перфоманс ревью и повышение раз в год не ведусь, спустя 6-9 месяцев на проекте, если не видно повышений то начинаю собеситься на в другие компании, то что на контроффер мало кто соглашается, разве что вы уж крайне ценный сотрудник, уход которого принесет материальный ущерб проекту

Самый простой способ — пройти собеседование в другую фирму. Если на текущем месте контр-оффер не сделают, ну и ладно.
К примеру я после первого года опыта, перешел на аналогичную должность на аналогичный стек и в целом по обязанностям +/- то же самое НО ЗП в 2.5 раза больше (1000 => 2500). Советую не ограничивать себя этими 500USD, бизнесу всё равно кому платить, главное чтоб ты решал его задачи.

С первого места, где платили 1к ушел т.к. узнал что чувак которого я обучал и нянчился с ним получал зп больше моей (порядка +300$), контр-оффер не сделали. Имею подозрения что он дорисовал себе лишний год опыта в резюме, но это совсем другая история.
ЗЫ React Native

Привіт , і як тобі React Native ? Не хочеш переходити на щось інше ?

Працював близько року з RN. Сам фронтендер. Мабуть залежить від проєкту. Мені попався проєкт після MVP. А я ще тоді нейтів вперше побачив. І я був один на мобілці. І в компанії більше не було РН розробників. Тому намучився. Постійно в проєкті щось відвалюється і не збирається білд. Дуже важко ставити естімейти. Технологія здалася дуже крихкою. Але думаю мій досвід досить специфічний. А загалом цікава технологія, ідея принаймні. Круто, коли ти фронтендер, і раптом можеш моб аплікухи робити. Але таки прийдеться і в кишки лізти іноді, в джаву там всяку...

Есть ощущение скуки, правда возможно это выгорание. Вилка зарплат у RN довольно высокая и спрос на разработчиков есть. Мысли попробовать что-то другое в целом присутствуют но к кардинальные изменениям не готов т.к. слишком хорошо устроился у текущего заказчика (работаю на продуктовой фирме без посредников в виде галер + после войны предлагают трудоустроить в Европе со всеми плюшками как у местных жителей).

Есть ощущение скуки, правда возможно это выгорание.

я в таких випадках або беру як мінімум день відпустки,
або кидаю весло, а доробляю у суботу/неділю а в будні пинаю, знаючи скільки потратив часу, відтягую кінець таски поки не прийде натхнення,
з іншого боку, намагаюся переконати себе, що де ще буде така можливість (перебратися в ЄС, в січні кликали прямим текстом, гордо відмовився від релокейту, лохті кусь-кусь тепер ібо 18..60)

В этом и ловушка в моём случае. Организм включает лень и не хочет отрабатывать.
Отсутствие хоть какого тайм трекинга сильно расслабляет, потенциально могу пару дней ничего не делать, при этом выходя на дейлики, и никто ничего не заметит. Наличие совести и нежелание потерять доверие не даёт мне злоупотреблять этим)

Не розумію скіглення.
Представ, робота не цікава, тяжка, не кожен таку потягне і не кожен згодиться, мозок опирається її виконувати.
Уяви, що ти який МЧСник, в тебе завдання зайти в заражений участок на кілька хвилин, щось там зробити і потім ти «вільний» на кілька днів або тижнів, поки організм не прийде до «норми».

Так звані «високі» з.п. в ІТ — оплата шкідливості за «вигорання».

Шахтеів, або зварників, чи інших людей, які працюєть в шкідливих умовах, теж повинна мучити совість?

Не можу зрозуміти, ніби не тупі люди в ІТ, а таких елементарних речей не доганяють. Якісь комплекси провини ще розвивають в себе.

Я свитчер из сталевара и что такое задница я прекрасно понимаю)

В мене теж було щось подібне. Контрофером не лякав. А коли йшов, сказали, чому ж контрофер не засвітив, ми б підняли. І схоже що не жартували. На той момент майже в 2.5 рази.

Нагадало:
якби я знала, що ти такий пробивний, то б колготки зняла.

Так отож. Знав би що можна було не йти, то й не йшов би. Просто грошей хотілося, а роботу міняти не хотілося зовсім.

Ще треба розуміти спеуифіку бізнесу, де ви працюєте.
Якщо, наприклад, ви працюєте в аутстафі та вас наймали як мідла, то ваше підвищення має бути зрозуміле та погоджене саме в зарубіжній компанії. Якщо там не узгодять те, що вам мають платити більше, то галера наврядчи буде щаслива платити з власної кишені.
Або менеджер з зарубіжної компанії підтвердить, що ви виросли, але инжинірінг менеджер скаже, що їм тупо не потрібен ще один сіньйор, а треба саме мідл, і вони не бажають платити більше, то галера теж буде не в захваті. Але тоді можна нагинати галеру, щоб ставили вас на інший прект з влповідною зарплатнею. Але тоді вже чому б не піти на ринок та взяти ту ЗП, на яку заслуговуєте

Саме так! Якщо вас продали клієнту за одну ціну — то будуть намагатися вас тримати на цьому місці і цій позиції. Нову позицію треба шукати самому — і швидше її знайти у інший компанії.

Шлях 1: Ідіть до менеджера, стукайте по столу або ніжкою по підлозі, та говоріть «Ви мене недооцінюєте! Чому йому платять більше! Несправедливість!».

Шлях 2: Ідете в N інших компаній, отримуєте там пачку оферів на +500, а може й більше. Потім йдете до менеджера, та говорите «Я тут отримав офери, але я дуже лояльний до вас, не хочу іти з компанії, може переглянемо ЗП?»

Шлях 3:Отримуєте офер на +500 або вище та валите з компанії.

Шлях 4: Дуже корисним є вести brag document — тобто документ, де ви фіксуєте усі свої досягнення на роботі за якийсь проміжок часу. Потім, коли розмовляєте з менеджером, скажіть, що хочете підвищення та обговоріть свій promotion packet (тобто що треба зробити для підвищення та в який період). Brag document вам тут допоможе предметно розмовляти про досягнення.
Далі йдете, досягаєте того, що треба та отримуєте нову ЗП (може навіть більше ніж «у того парня». Якщо після виконання умов, вас продовжують годувати «сніданками» — шукаєте нову роботу та йдете. Ця компанія не для вас.

Тобто, 2 з 4 шляхів (половина) це все-таки спочатку отримати офер і починати розмову коли він вже на руках, не раніше

Як хочеш. Справа в твої професійних скілах. Мені якось підвищували без оферу з іншої компанії. Аргументація була така «Я взагалі не хочу нікуди йти та мені подобається у цій компанії. Але я бачу що мої колеги з такими ж скілами зараз влаштовуються на роботу, де ЗП +Х. Це наводить мене на думку, що треба почати ходити по співбесідах. Або. Або ви підвищуєте на +Х і я спокійно працюю далі». На +Х не підвищили, але на 0.7Х — так.
Мені тоді справді не хотілося не куди йти, тому погодився

Вирішувати Вам. Це як у покері. Можна мати «сильні» карти та без проблем підвищувати ставки. А можна — маючи слабі карти — «блефувати». В такому разі все залежить від ваших софт скілів.
Маючи один або декілька оферів Ви будете знати свою РЕАЛЬНУ (а не вигадану) ціну на ринку праці, а також будете мати альтернативні шляхи, якщо менеджер не захоче давати більше грошей.

А смисл йому не давати, це не його гроші не з його кишені

якби всі менеджери так думали, вже б у всіх у нас було по 10К, але ні — у менеджерів є якісь обмеження (не знаю, які саме) і думаю в їх KPI (ключові показники ефективності) входить вміння утримувати людей нематеріальними способами (чашки, футболочки, погладити по голівці і тп)

у менеджерів є якісь обмеження

ну з точки зору аутсорсу — очевидно, бо переважно це fixed price контракти, тобто маржа компанії має бути максимально висока при низьких операційних витратах. За це у великих аутсорсерів менеджери отримують хороші бонуси в кінці року.

Це брехня, абсолютна меншість проектів — фікс прайс. Маржинальність не завжди є в показниках для бонусів. Підняття маржиналості заниженням зп — шлях в нікуди, через рік замовник продавить на ще, якість впаде, проект закриють. Тож маржинальність підвищують іншими способами.

купив синйор гребця умовно за $30/h продав за $60/h, на ці 2% живе маржі і живе бізнес та отримують менеджери бонуси, а тепер подумай, чи сильно збідніє шлюпка якщо тобі буде $33/h

якщо тобі буде $33/h

Це залежить від розміру шлюпки, на умовній з топ-5 галер, такий райз в річному розрізі принесе нормально так витрат, а якщо підняти з/п частині людей не на 500, а на 200, то набагато вигідніше менеджеру заплатити річний бонус за те, щоб він сказав гребцю, що нема бюджету і хтось та й схаває цей булшит. Я особисто бачив відповіді на FAQ щодо цього в інтернал доках однієї з найбільших галер, де розписано, чому шлюпка збідніє.

так хтось відкриє ногою двері в кабінет менеджера бо нема підвищення рейту півроку, а хтось буде 2й рік зпід лавки на доу скіглити, веслярі різні

на мою суб’єктивну думку іронією до вас не дотягує, треба щоб підівчився по матриці копетенцій, а потім на ассесмент з незалежними експертами.

Незалежні експерти, не команда рубістів з Дніпра з оіцінювання глибини компетенцій ліберальних цінностей?

ніт, вони швидш за все говорять на рускій мові і не хочуть це міняти, то навряд будуть незалежні, туди треба західноукраїнських експертів, ассесмент хедом рекомендую пані Ірину Фаріон.

о, Ірена, яволь! даст іст фантастішь!

цікава фіча на доу, відсилати текст делітнутого коменту у вигляді нотіфікейшину :D

я не по тим ділам (асесменту мужиків), занадто традиційний, так сказати, не проникся ліберальними цінностями

думаю, що ютуб канал Ірини Фаріон допоможе вам остаточно розібратись у своїх поглядах!

не делітнутий, а модіфікований,
написав одне (запекав місце під рибу), а потім наповнив змістом,
це ж продвинуті уеб техніки

продвинуті уеб техніки

а чому уеб, якщо ви ембеддед системс експерт?
ви зарезервували місце в пам’яті під один вираз про ліберальні цінності, але потім змінили його іншим.

так телеметрія від чуйників оновилася

Шляхи 2 та 4 виглядають як потенційна завʼязка сюжету гачі-фільму. Прийнамні 2-й)

Ну якщо ви перформите добре, то просіть одразу +1000 (при позитивному розкладі вам й дадуть +500-700). Підберіть вдалі аргументи та говоріть лише про професійніі досягнення, а не про інформацію що прийшла, менеджер може налити води, що він захайрив такого самого дева на −500 від вашої поточної компенсації, чим будете крити його відповідь, щоб не відчувати себе крінжово?
Якщо розмова далі не йде, то шукайте нову роботу, ніколи не розумів навіщо бавитись в ці шантажі з інтервалом в рік часу. Хоча якщо ви не на галері, то суттєвий райз переважно дають самі на ревью, якщо ви стабільно перформите більше ніж вимагає поточний рівень, що доволі справедливо.

в нормальних компаніях ревью проводять на регулярній основі.
якщо у вас такого нема то це вже тривожний дзвіночок.

вам платять ту сумму на яку ви змогли себе продати

почніть з того що для себе а не «для торгів з менеджером» отримати оффер на +500 (або більше, поторгуйтеся обов’язково) в іншій компанії куди ви б дійсно перейшли (а не в рандомну галеру в рабськими умовами)

і не важливо де ви це вияснили що людям платять більше і наскільки більше
важливо — чи ви задоволені чи ні, чи +500 вирішить всі ваші проблеми з цим?

в компаніях де не проводять ревью на регулярній основі(рабські галери) і аргументи теж жосткі — оффер і шантаж і дт

в нормальних компаніях ревью проводять на регулярній основі.

— ну конечно, на протяжении 10+ лет в индустрии не встречал «нормальных», как среди монстров аутсорса/аутстаффа, так и среди продуктовых, которые сами инициируют повышение, среди коллег та же история. Ну это логично, нахуа предлагать повышение, если работают и за эти деньги, будут ждать пока сам не попросишь, если попросишь, может накинут, если нет — ништяк, меньше затрат, бизнес, хуле.

ви про постсовок? так там нормальних нема і не буде

Я про реальность, а не фантазии. Названия «нормальных» в студию или таковых не встречали, а друг соседки говорил?

для тих хто в танку: на постсовку нормальних не зустрічав

Ось варіанти:

Я проходив тестову співбесіду на сайті tada.training й запитав скільки я можу заробляти в їх компанії, мені відповіли $10_000 за місяць, чи є в мене можливість заробляти стільки у компанії YourCompanyName?
Що мені потрібно покращити щоб запробляти $10_000 за місяць у компанії YourCompanyName?

А хіба прокатує аргумент «просто хочу +500»? У вас таке спрацьовувало? Вони ж починають оцю пісню «А за що? А ми „ні за що“ не піднімаємо, бери собі ще оцих і оцих обов’язків. А ти спочатку докажи...»

А хіба прокатує аргумент «просто хочу +500»?

А если не прокатит ты что-то потеряешь?)

А за що?

Инфляция/война/новая беха

а що, більше ніде не беруть, а зепешки вистачає до зепешки? тогда біда пічаль

Не ищите работу на маленьких фирмах, там маленькие зарплаты с издевательским к Вам отношением маленьких начальников и засранными сартирами)

А хіба прокатує аргумент «просто хочу +500»? У вас таке спрацьовувало?

Так, завжди.

ніяк. Якщо не задоволений — ідеш в іншу компанію на більшу ЗП. Якщо тобі норм — працюй далі.

Якщо ти прийшов просити підвищення — ти незадоволений. Незадоволений працівник — поганий працівник. Тебе звільнять і так і так. Можливо трохи пізніше, якщо ти важливий для компанії саме зараз.

I’m judging from experience. яущо компанія в тобі зацікавлена — самі дають +500

Незадоволений працівник — поганий працівник. Тебе звільнять і так і так.

Багато років кажу правду як я незадоволений коли доводиться тулити милиці на гнилих проектах — і сподіваюся що звільнять. Але щоразу тільки вмовляють залишитися.
З галери можуть звільнити тільки якшо менеджеру у пику врізати. Бо заміну звільненому можна знайти тільки на більші гроші.

отож, за гнилий перформанс теж навряд чи виженуть, хіба коли біда-біда, то бортануть в перших рядах, але і тоді і прокачених гребців що перформлять луччє всєх теж заборт,
коли мінус 100 тушок, яка тобі різниця, ти в першій десятці спочатку списку, чи в кінці

Зі мною приблизно так і сталося. Кілька разів просив підвищення, а мене все годували відмазками, що ось-ось скоро. Пізніше просто знайшли двох фронтів, нівелювали мої досягнення та сказали, що я навіть на джуна не тягну. Одразу знайшов нову компанію з х2 зп і всі мною задоволені
На новій роботі компанія сама 2 рази підвищувала зп

Из личного опыта — если Вы ценный работник, предложить руководству принять Вас на работу в качестве фрилансера на тех же условиях с учетом тех же расходов которые с Вами связаны по выплате зарплаты и разным отчислениям и т.п. В таком случае вам на счет будут переводить БРУТТО, а отчитываться перед налоговой по своим затратам Вы будете совокупно с учетом того что Вы как фрилансер туда можете включать.

Ви до нас з хабру завітали?

Не с хабра, в прошлом я там общался и имел там пару публикаций, токсичные минусаторы отбили желание что либо там делать.
По ситуации, еще как догадываюсь, читаю слежу, поддерживаю и веду кооперацию с Вашими специалистами.

Думаю, при інфляції долара 9% за рік, з.п. має бути автоматично підвищена на 10%. Тобто тут навіть нема про що говорити.

Якщо цього не відбувається:
— знаходиш паралельно партайм проект, з вищим рейтом,
— знаходиш де платять більше, або де роботи менше.

Але наразі, не все так однозначно, ринок ковбасить, поки рабам не дадуть волю, то робити вигляд що працюєш.

Аргументація:
— нудний проект,
— челенджінг таскс,
— ...

Берете до уваги кошт найму, що потім хто прийде, не факт що залишатиметья по вище вказаним причинам, тобто бізнесу накинути 5..10% простіше чим марудитися із заміною.

Але як писав вище, якщо за останній рік не було перегляду +10%, то це тривожний дзвіночок.

І +$500, до чого, до $500, чи до $5000?
В першому випадку це +100%, в другому поправка на інфляцію долара.

Наразі якщо ти ще застряг в Україні то радієш хоч який роботі. Можливо шукаєш шабашку.
Якщо вже у Європі — то починаєш шукати справжню роботу замість галер.

А чим галєри зараз погані в Європі?

чим галери хороші взагалі? в EU/UA/USA

Швидка можливість для понаєха знайти роботу без знання місцевої мови і вийти на міжнародний ринок з англійською. Такая собі тиха гавань, де можна взяти перерву і обжитися на новому місці, вчити мову, шукати нові варіанти.

Якщо ти вже у країні клієнта — який сенс працювати через посередників і віддавати їм свої гроші?

Якщо ти вже в тій країні, але це сталось через війну, яким чином влаштуватись на роботу офіційно?)
Або коктракт буде дуже плаваючим або ж його не буде)

Те, що комусь платять на 500 баксів більше — у жодному разі не аргумент аби підвищити вам!
Для початку поновите своє резюме та профіль на линкедине. Почніть відвідувати конференції, бажано офлайн — там багато рекрутерів. Почніть проходити тренінги — в ідеалі готуватися до якоїсь сертифікації. Обов’язково діліться з колегами цікавою технічною інформацією з конференцій чи тренінгів.
Це перша — найбільш м’яка форма натякнути що ви працюєте над самовдосконаленням і націлені на більше. Розумний менеджер чи HR добре розуміють такі натякі: якщо людину не підвищували скажімо рік і він почав виявляти активність — то зрозуміло що треба щось думати. Далі або з вами поговорять — або будуть уявляти що нічого не помічають (і це вірний знак що грошей на підвищення нема).
Далі можете, особливо не ховаючись, ходити по співбесідах у інші компанії. Може пощастить і виявиться що ви себе значно недооцінювали і замість +500 вам десь запропонують +1000. Якщо ні — то для начальства це другий дзвіночок: вони або спробують домовлятися — або вирішать відпустити і знову промовчать.
Знайшли офер, який влаштовує? Не треба бігти шантажувати — це велика помилка. Напишіть що збираєтеся піти — хай вас розпитують чому і куди. Кажіть що вам тут дуже подобалося, але треба двигатися далi. Для менеджера останній шанс вас втримати — можете послухати контр-офер. Ось чому важливо не показувати офер — щоб не називати суми!
Може бути така ситуація, що вам запропонували десь тільки +300, тут вам пропонуюсь залишитися на +500, а ви кажете що залишився би тут, де звично, але ж там пропонують аж +1000. В результаті можете сторгуватися залишитися на +500 зараз і ще +300 у наступному кварталі (коди буде новий бюджет).

Чим ви зазвичай аргументуєте коли просите підвищити ЗП?

Як казав класик "ніколи не просить — самі запропонують і самі усе дадуть"©, звичайно якщо ви того варті! Не запропонують тут — запропонують там.

Так якщо в лоб трактувати класика, то можна просто сидіти в куточку, кодити як шалений, і чекати поки менеджер сам помітить таке золотце, і принесе +500 на тарілочці з кайомочкою.

Нічого він не помітить сам, а принесе тільки нових тасок «Ти так круто справляєшся, на от тасок ще!» І тим паче менеджер не сидить по вечорах і не думає кому б добавити ЗП. Поки самі не просять ніхто пропонувати не буде.

Поки самі не просять ніхто пропонувати не буде.

Це не зовсім так. Я не люблю гроші і за усі роки роботи ніколи не приходив просити грошей.
Просити переписати — так, проситися на новий проект — так, проситися у відпустку — так, але грошей завжди було більше, ніж треба.
І при цьому кожні пів-року зарплатню переглядали і грошей додавали майже автоматично:
dou.ua/forums/topic/6344
Тому що на кожному гнилому легасі проекті я був хіба що не єдиною людиною, хто в чомусь розбирався — ще й міг підказати іншим. Відпускати мене не хотіли (навіть у відпустку!). Але галера вміє утримувати тільки грошима (хоча гроші не мотивують!) — тому кожен раз мені просто додавали грошей. Це дозволяло менеджеру казати що він «прийняв мери».

І тим паче менеджер не сидить по вечорах і не думає кому б добавити ЗП.

Якщо це нормальна ІТ компанія (а не належить якомусь баризі з ринку чи мажору) — то вона слідкує за ринком і кожен рік менеджери отримують бюджет на підвищення. Звичайно — його не вистачає на всіх, тому менеджеру і справді доводиться думати.
Найгірше те, що бюджет дають 1-2 рази на рік. І цілком можливо що через місяць хтось дізнається що сусіду накинули 300 баксів — і побіжить до менеджера. А грошей вже нема і не буде ще пів-року!
Саме тому цілком можлива ситуація, коли одна людина звільняється через недодані 300 баксів — а на її місце беруть новачка на 500 баксів дорожче! Бо бюджет на підвищення і бюджет на найм — то різні гроші!
І коли пишуть що для швидкого зростання зарплатні треба «скакати» між конторами на +500 — то це правда. А для синьорів ще й треба полювати на гарячу вакансію, коли можуть і 10К пропонувати якщо потрібно терміново.

Выходишь на рынок и узнаешь себе цену)
Если нигде больше не дают тогда можно почитать пургу бобровую)
Если дают — ноги в руки и пошел)

Більше відповідей можна не шукати. Тут написано майже ідеально😀

Почніть відвідувати конференції, бажано офлайн — там багато рекрутерів. Почніть проходити тренінги — в ідеалі готуватися до якоїсь сертифікації. Обов’язково діліться з колегами цікавою технічною інформацією з конференцій чи тренінгів.

Какая чушь)
Вместо того чтобы выйти на рынок и узнать себе цену за пару недель — вы предлагаете страдать ерундой без надежды на результат?

Вместо того чтобы выйти на рынок и узнать себе цену за пару недель — вы предлагаете страдать ерундой без надежды на результат?

У деяких конторах за похід на співбесіду (зрада!) — можуть звільнити одним днем без останньої зарплатні!
Для джуна то реальний ризик бо заощаджень великих ще нема — а знайти нову роботу може бути не швидко.

У деяких конторах за похід на співбесіду (зрада!) — можуть звільнити одним днем без останньої зарплатні!

Ну что же — в таких конторах и вместо повышения писюном по губам проводят. Нельзя быть неадекватным только в каком-то одном аспекте)

Так — але більшість джунів починають саме з таких контор. Бо без досвіду беруть тільки вони.

Тогда набраться этого опыта и бежать)

У деяких конторах за похід на співбесіду (зрада!) — можуть звільнити одним днем без останньої зарплатні!

і це супер, бо дехто не має сили сам піти

Якщо зп не у верхньому квартилі віджета доу, то ніяк, просто змінюєш роботу, збережеш свій час та нерви

На мою думку, і як роблю я, впершу чергу потрібно зрозуміти що ми отримуємо заробітню плату таку, на яку ми змогли себе продати. Навички важливі для бізнесу коли ти розумієш його проблематику та шляхи його покращення. Старайтесь більше спілкуватись із людьми цієї сфери.
Я знаю декілька різних варіантів:
1) Не дуже люблю цей спосіб але працює лише раз. Ви проходите співбесіди в інші компанії та оцінюєте скільки ви коштуєте на ринку. Якщо ви отримали офер на більшу зп, тоді можна це озвучити це керівникам тімліду або тд...
2) Почати вести себе більш ініціативно та комунікувати з людьми з більшим досвідом. Оцінити що вимагається на цей технічний рівень. Та підійти до керівника з чіткою аргументацією. ось це я роблю, ось мій перфоманс та ви можете дослдити як я себе проявляю у команді. Та запропонувати переглянути вашу зп передчасно.
3) На пряму запитати що потрібно щоб покращити свою зп. І чи можна буде це зробити в найкоротші терміни.

Звісно це все ситуативно та в кожній компанії свої процедури та регламенти для цього, а також від вашого бажання співпрацювати саме в цій компанії чи колективі. Я зазвичай підходжу і прямо питаю, . Але якщо мене не влаштовують відповіді ( некоректні наприклад або в дусі ти повинен працювати більше і ми це побачимо, це не окей, потрібні чіткі цілі), це причина задуматить чи хочу я співпрацювати з компанією.

на рахунок 2 пункту це не дужа варіант
автора наняли на 5К з його перформансом в 100%
нову людину наняли(або коллезі платять) 5,5К при такому ж перформансі в 100%
автор буде жопу рвати на 120% за тіж самі 5К то різниція буде ще більшою, в надіі на те що йому піднімуть до 5,5 хоча він заслуговує 6К (відносно коллег)

От-от. Придеш просити +500 без суворих аргументів — накинуть тобі +$300 а додаткової роботи на $700 щоб не бути в мінусах.

а додаткової роботи на $700

це як, столи носити і підлогу підмітати після 8 год. кодіння під трекером?

Ні, можуть навішати обов’язки тіпу «Проводити 5 інтерв’ю в місяць» або «Ти повинен прокачати інгліш від B2 до С1» або дати пару джунів/мідлів менторити. Все це щоб 500 не давати «ні за що».

і в чому проблема, моніториш/інтерв"ювиш за рахунок основного проекту, це ж не мішки бараболі тягати в наднормовий час

прокачати інгліш від B2 до С1″

ніби це щось погане

ніби це щось погане

Погане тут те, що замість того, щоб просто підняти ЗП — менеджер придумує різні палки в коліса щоб це не робити. Або щоб відтянути час.

і хто заважає «піти», навіть, не через дорогу (бо нормальні пацани давно на віддаленці) на +$500 чи скільки там, навіть дупу не потрібно відривати від дивану

Ніхто не заважає. В тому і питання — якщо я бачу, що за мою роботу можна отримувати більше — то треба спочатку йти на співбесіди, а потім вже маючи офер розмовляти зі своїм менеджером, чи навпаки? Як я розумію офер це найсильніший аргумент. Кращий, ніж просто прийти і попросити (без інших оферів на руках)

Коли є офер, то контрофер краще не приймати. Часто в таких випадках вам пропонуватимуть менше та дадуть додаткову роботу. Простіше міняти компанію і робити плюс мінус те саме, що й робив. Плюс ви ще не будете помічені як ненадійний, який у будь-який зручний момент зможе піти проходити співбесіди в інших компаніях.

Якщо у вас в компанії є система, як ви можете підвищити свою зарплату, то варто користуватися такими можливостями. Скільки заробляють інші співробітники вас не повинно хвилювати, на скільки себе хто продав, скільки він і коштує.

так, тре порівнювати себе вчора із собою сьогодні і завтра,
знати поточну свою ціну на ринку.

Але в останій час, як працюю не з укрогалерами, там жлобства такого не спостерігав, на одній дали скільки просив, на інший трохи менше, сказали що менше року працюєш, тому не положено, але підняли на 3%, і сказали що як буде рік на галері, то нагадай, будем щось рішати

тяжко сказати, але я в моніторингу ринку завжди, тому в курсі що пропонують, і чи є зміст щось ініціювати

Залежить від компанії) В мене наприклад ці конструктивні розмови були і все окей.
Але ви в чомусь праві. Для деяких компаній легше звільнити вас та взяти назад на вищу кваліфікації аніж поступово піднімати зп.

Підписатись на коментарі