Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Про волонтерство в Естонії: досвід ELEKS

З 2019 року офіс ELEKS працює у Таллінні, об’єднуючи в дружну команду висококваліфікованих спеціалістів з України й Естонії. Яніка Мерило, Head of Tallinn Branch Office, каже, що за цей час ніхто з естонських колег не покинув ELEKS і офіс має намір розвиватися. Останні місяці для закордонних спеціалістів були наповнені не лише роботою, але й волонтерством.

Яніка Мерило — громадська діячка, радниця Міністра цифрової трансформації, має багаторічний досвід роботи в ІТ. Вона є частиною команди, що впроваджує в Україні е-рішення. Яніка зараз активно поширює інформацію про війну в Україні закордоном. За час повномасштабної війни вона дала понад 30 інтерв’ю закордонним медіа, у яких розповідала світові про Україну і боротьбу, яку ведемо з 24 лютого 2022 року.

«Мої мовні навички є зараз корисними, і я перекладала, мабуть, кожну урядову делегацію з України до Естонії на урядових зустрічах, а також перед парламентом. Я навіть робила синхронний переклад з української на англійську очільнику Європарламенту Роберті Мецолі та синхронний переклад з української на естонську виступів Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука та Президента України Володимира Зеленського естонському парламенту», — розповідає Яніка, радниця Міністра цифрової трансформації та Head of Tallinn Branch Office у ELEKS.

Також Яніка Мерило була залучена у відкриття естонської школи кодування kood/Jõhv. Це ініціатива в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України і започаткована з метою навчання українських студенток в Естонії, які хочуть пробитися у світ ІТ. 200 українок отримають стипендію та безоплатне проживання під час навчання на 2-річній освітній програмі.

«Я щиро радa, що найінноваційніші естонські ініціативи тепер доступні й українським студентам. kood/Jõhvi зустріли в Естонії як нaсправді новий підхід до викладання та отримав справжню популярність у студентів і підтримку від уряду Естонії», — пояснює Яніка. Вона розповідає, що естонський кластер ІКТ та компанії також постійно пропонують допомогу в кібервійні.

Волонтерство стало рушійною силою суспільства, а також — показником небайдужості й готовності працювати разом задля перемоги. З початку повномасштабної війни компанія ELEKS продовжує наймати спеціалістів в Україні та закордоном. Для ньюкамерів позиція компанії — це також важливий показник, що впливає на рішення прийняти пропозицію співпраці. Так було і у випадку з Юрієм Брегманом, Senior Full-Stack Software Developer, який живе в Естонії з 2016 року, і вирішив приєднався до ELEKS у травні 2022 року саме через соціально відповідальну позицію компанії.

«Мій пріоритет — займатися чимось, що допоможе нам перемогти у війні. З перших днів ми з дружиною волонтерили та допомагали. Маючи контакт знайомих військових, я почав займатися закупівлями необхідного обладнання. Щось вдалося закупити своїм коштом, щось — зафандрейзили. Я розбирався в обладнанні, щодо деякого радився з експертами. Ми вибудували логістику доставлення з Естонії в Україну.

З 24 лютого пріоритети в кар’єрі змінилися й вирішив попрощатися з попередньою компанією, у якій працював. У мене було чимало запитів на Лінкедіні, і один з них був від рекрутерки з ELEKS. На той момент я вже знав, скільки компанія робить для армії. Друзі також мені розповідали про допомогу і підтримку спеціалістів і спеціалісток. Для мене це важливо», — розповідає Юрій.

Коли він став частиною ELEKS і отримав доступи до внутрішніх ресурсів, почав допомагати волонтерам із чату. З початку повномасштабного вторгнення в корпоративному месенджері компанії з’явився чат, у якому волонтери активно діляться потребами, запитами тощо.

У багатьох естонських магазинах усе розкупили в перші дні централізовано, обладнання шукають по всій Європі. Юрій каже, що допомагає не лише українська діаспора, але й місцеві. Його знайомі естонці відправили два власні автомобілі на потреби української армії. Волонтерство тримається на людях і не збирається зупинятися. Він розповідає: «Війна змінює пріоритети і показує людей справжніми. Я переоцінив велику кількість знайомств. Мої товариші естонці показали, що їм можна довіритися і вони готові допомогти».

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Підписатись на коментарі