Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Тимчасовий притулок в ЄС: податки, медицина, оренда житла

Вирішив описати свій досвід і досвід знайомих. Спонукали до написання повний бардак в інфопросторі з питання 183 днів і помилкові ( як на мене ) судження про медицину і оренду в ЄС.

Питання для мене є болючими. Тому вирішив поділитися своїм (і не тільки) досвідом.

183 дні.

Особисто подавав для родички запит в податкову в одну з краін ЄС. Відповідь надійшла приблизно за 10 днів.

Суть відповіді : 183 дні не є основним критерієм. Основним критерієм є центр життєвих інтересів. Якщо Ви не плануєте залишатися в краіні притулку, то платити там податки не потрібно. Це стосується наших ФОПів , які працюють віддалено.

Окрім того, добре мати власність і родину там. Як додатковий критерій. Наприклад непогано платити комуналку віддалено ж.

На мою думку більшість статей в неті по цих питаннях пишуть зацікавлені особи. Так звані «рішали». Бо саме вони втратили величезний шмат бізнесу в ЄС. Для наших з притулком надано режим максимального сприяння і рішали опинитися збоку.

Тому вони створюють з тих питань «інформаційний шум», щоби напитися хоч там, де можливо є проблема.

Це ж саме бачу ( моніторю канали біженські) з питань авто в ЄС на наших номерах, інших дрібних проблемах.

Медицина:

В ЄС доказова вона. Тому суттєво відрізняється.

В нас лікарі бачать в тобі клієнта з грошима (як правило). Айтішнік це для них «дійна корова» своєрідна.

Близького родича нещодавно так «залікували» , що в ЄС довелося рятувати.

Бо. Роблять масу зайвих непотрібних процедур (особливо це стосується приватних клінік). Мені довелося по бізнесу працювати з тими лікарями давно. І розповідали, що є вимоги в таких клініках натягнути клієнта на зайві процедури. І добре, якщо це не впливає на результат потім негативно.

В ЄС в принципі усе інакше. Робота в основному ведеться за протоколами. Мені довелося брати так звану «другу думку» не раз в різних краінах. І вона співпадала. Якщо ситуація добре вивчена і якщо протокол не передбачає декількох варіантів лікування. Або або. З приблизно однаковими імовірностями досягнення результату.

Наші люди часто дивуються, що тут мало призначають ліків. Це насправді відбувається, бо організм в основному має справлятися сам. Є відомий жарт про те, що грип без ліків проходить за 5 днів, а з ліками лікується за 4,5 дні, Але ліки — це як правило віддалені побічні ефекти. Тому в ЄС парацетамол або ібупрофен. При болях, температурі вищий, аніж 38,5.

Наші ще жаліються, що неможливо прийти і одразу майже попасти до лікаря. Так. В більшості краін потрібно наперед записатися. Навіть у приватні клініки інколи черга до спеціаліста.

Але. В ургентних випадках — на швидку. І повірте, що рятують як правило професійно. Помилки теєж трапляються. Але суттєво менше. В мене і в родині і серед знайомих багато онкологіі на пізніх стадіях і тому я моніторю ці питання дуже ретельно.

Зрештою як основний аргумент — тривалість життя в ЄС суттєво більша. В тому числі завдяки саме доказовій медицині.

Оренда житла.

В різних краінах по різному, але в основному є правило, що нашим біженцям просто не здадуть. Потрібно шукати досить довго людей, які до цього готові. Таких людей небагато.

Можуть стати в нагоді сервіси середньстроковоі оренди типу : spotahome, houseanywhere і іх аналоги. Інколи в airbnb якщо задаєш тривалість 3 місяці заявляються недорогі варіанти. Зрештою нашими ФОПам не конче жити в тій самій краіні. В Португалії, на Канарах, деяких регіонах Італії, Франції, Угорщини, Чехіі і Польщі дуже навіть адекватні варіанти траплялися.

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
183 дні не є основним критерієм. Основним критерієм є центр життєвих інтересів

Польща приблизно те саме нашим і написала, думаю інші країни типу Словакії / Словенії будуть діяти аналогічно.
Німці там нормально гайки крутять і з автобусів/потягів знімають людей, там не рекомендую таким займатись.

Якісь страшилки. У Німеччині поки такий бардак, ніхто не знає шо і як. Деякі землі за пів року досі не видали пластикові карти чи вклейку в паспорт. Місцеві чиновники з легкістю гублять листи. А спілкування в основному через звичайну пошту. Польща у плані реєстрації та обліку громадян під захистом на 2 кроки попереду.

Різниця в тому, що на початку війни Польша на свої кордони кинула гуманітарку для біженців, а Німеччина патрулі поліції для контролю і депортації всех кого можна. У мене знайома там сидить (вже з картою), багато цікавого розповідала про рейди на автобуси і потяги: хто без документів — на висадку.

У квітні їхала до Іспанії з сестрою з дитиною. У неї був наш паспорт у формі книжки, у дитини — свідотцтво про народження. Проїхавши Польщу та Чехію в Німеччині нас через це зняли з потягу. Сестру відвезли зняти відбитки пальців та сфоткати. Поки ми чекали (хвилин 30) нас накормили. А потім спокійно сіли в черговий потяг далі.

Добре якщо так, але я знаю за інші перевірки.
Всі хто не їдуть кудись конкретно (в житло на букінгу чи до резиндентів додому) знімались і переміщались в фіг зна які табори, хотіли вони цього чи ні.

Написала та не написала. finbalance.com.ua/...​hodiv-otrimanikh-v-ukrani По діючому законодавству після 183 днів перебування потрібно заплатити податок за весь період перебування. І потрібно зробити це не пізніше 20-го числа наступного місяця коли набувається податкове резиденство. Тобто для тих, хто приїхав з початку війни, податок треба платити в вересні-жовтні. Це якщо по закону, але буде Польщя це контролювати чи ні то окреме питання.

Підписатись на коментарі