×

Чому донатити стали менше? Обговорімо

У червні 2022 року в межах літнього зарплатного опитування ми опитали ІТ-спеціалістів, скільки вони донатять на потреби ЗСУ. І виявилося, що близько 80% опитаних регулярно фінансово допомагають армії, а медіанний донат становить $270 на місяць.

А чи зменшували ви кількість донатів з початку повномасштабного вторгнення і до сьогодні? Якщо так, то чому? Чи плануєте повертатися до попередніх показників?
👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Тому що перші тижні ми залишились з асфальтом замість броніків/касок/жгутів і треба було якось перенести цей період.
Потім в нас на курсах зжерли 25-30%, бо країною керують ідіоти (особливо в НБУ).
Тепер спокійніше стало і доробляю нерухомість, що планував ще з минулого року.

Стала донатити не менше, а більше, бо дуже хочеться додому.

з самого початку були думки, що війна це буде марафон а не спринт, але бажання якнайшвидшого закінчення переважало все на світі. за перших пару місяців задонатив більшу частину збережень на ремонт будинку, тому зараз донати , це лише 15-25% від зп

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Донатити стали менше тому що донати — не стійкий процесс. Тому що добровільний і кожен сам вирішує скільки донатити. А в умовах високої невизначенності, високих ризиків зазнати матеріальної чи фізичної щкоди, песимистичних очікувань доволі природньо для людей заощаджувати гроші.
Плюс є відчуття що допомогає весь світ, і якось знайдуться гроші і на військові потреби і на гуманітарні.
Та і об’єктивно донати населення не покривають мабуть і 10% витрат на армію — це легко порахувати. На прикладі тих же байрактарів — на донати населення і бізнеса іх купили умовно кажучи 5 штук, а на гроші держави більше 50.

Покупка байрактарів на донати — це уже виняток. Зазвичай за рахунок них вдається закрити поточні потреби. Високу ефективність показала витрата донатів на покупку автомобілів, медичних товарів, китайських дронів, планшетів зі спеціальним предвстановленим софтом тощо. Ось наприклад людина збирає на зв’язок dou.ua/forums/topic/39800

Через бюрократію і великий оверхед держава просто не взмозі забезпечити ці потреби. Саме тут і стають в нагоді волонтери. При донатах перевіреним волонтерам можна бути впевненим, що ефективність витрати коштів буде в десятки, а то і сотні разів краща, ніж це робила би держава.

Тому навіть те, що ми отримуємо від Штатів і інших країн військової допомоги на десятки мільярдів не відміняє важливість пожертвувань.

Так, волонтери відіграють дуже важливу роль для покращення ефективності військ на землі в тих умовах в яких вони є. Але в відносних числах донати — це капля в морі витрат держави + інших держав які допомогають на армію і взагалі все навколо війни.

Ніхто не сперечається, що менша у кількості коштів, але це не робить донати непотрібними, тому що така допомога — це зовсім інша ніша.

доначу так само, але замість ПЖ — СГ, і ще двом людям, яким довіряю — Анні Домбровській для військових медиків, Мартину Бресту ака Олегу Болдирєву — на авто.

За декілька діб через ДОУ на мій проєкт задонатили ~120к гривень, при тому середній донат 5 тисяч гривень, максимальний 25 тисяч, гадаю це чудовий результат, тому можу зробити висновок що люди донатять та досить багато!
Інша справа що інформація о потребах не так швидко розповсюджується, мій пост (цей dou.ua/forums/topic/39800), наприклад, подивилось лише 1200 людей, а більше переглядів — скоріший збір.

Ні, навпаки більше фінансово. А активність в інтернет військах сильно зменшилась, практично вже не приймаю участь(

Планую купувати військові облігації

вторжение уже почти год идет, сплануешь к концу войны видимо

Дохід зріс на початку літа, тому стараюсь 200к донатити щомісячно, це більше ніж напочатку, бо довелось шукати нову роботу

Два (ведь два?) месяца назад НБУ обновил курс на актуальный, следовательно ЗП в долларах, после конвертации, стала примерно на ~25% больше.
Соответственно и донаты стали больше на столько же.
Лично я скидываю деньги в «Повернись живим».

Уменьшать не планирую до конца войны.

Став уважніше дивитись куди доначу. Наприклад навіщо донатити на Укроборонпром якщо НАТО надає зброю, виділяє гроші? Мені здається що зараз є великий ризик що донати на державні рахунки можуть піти «по кишенях».
З іньшого боку фонди як ПЖ — довели свою ефективність і знаходять і привозять швидше, ніж якісь волонтери — ентузіасти. Через пів-року війни вже час якось координувати і організувати зусилля волонтерів.
Багато хто з ИТ «волонтерить» — тобто збирає гроші на допомогу в першу чергу родичам, знайомим, які служать десь в ЗСУ, чи ТРО. Справа непогана — але їм доводиться самім десь шукати, замовляти і, дуже часто, переплачувати чи отримувати щось не дуже якісне.
Цікавою виглядає ідея «армії дронов». Але якщо подивитися подкаст:
dou.ua/...​/articles/dou-podcast-37
то стає зрозуміло що, нажаль, більшість дронів використовують як «розхідний матеріал». Зараз багато хто їх збирає, але дуже небагато хто вміє використовувати так, аби він повернувся.
Я вважаю що зараз, через пів-року, найбільш кричущі потреби вже мають бути закрити. Державі надають достатньо допомоги, більшість зброї надають безкоштовно.
Отже волонтерству час від хаосу переходити до більш організованих форм. Можливо гуртуватися навколо фондів.
А тим, хто донатять, час вимагати кращої прозорості, звітності і відповідальності. Бо зараз навіть з’являються волонтери, які не вважають за зле частину грошей, наприклад, витратити на кращу машину для себе — мовляв з кращою машиною можна більше волонтерити. А потім ще можна придбати авто для родича у ТРО — теж буде корисним для справи.
Так-то воно так, але треба бачити межу між допомогою(!) та забезпеченням! Люди донатять свої гроші не тому що вони для них зайві — а щоб допомогти тим, у кого нема (!) іншої надії. Водночас забезпечувати воїнів повинні не донатери та волонтери — а держава. Я не уявляю що воїн не може придбати собі шкарпетки чи білизну і чекає поки волонтери йому привезуть.

Отже волонтерству час від хаосу переходити до більш організованих форм.

З жовтня ленд ліз, тому цей місяць ще донати як завжди, а потім вже міняти схему
Але це лише мій погляд

що поставили по ленд лізу? ленд ліз це популістична пуста хрінь нажаль. зараз США зменшили поставки зброї до мінімума за весь час. розслаблятись рано

Якщо не з неба цифри брали, поважати графік

З жовтня ленд ліз

Багато чув про жовтень. Але Глянув документ, то там наче 60 днів з дати чи то підписання, чи затвердження, тобто десь з травня-червня.
Звідки інфа про жовтень?

кінець фіскального року в вересні, на минулий фіскальний рік виділили 40 млрд на озброєння
Або з жовтня або ніколи -_-

ну і різниця що лендліз — треба повертати. Виділені кошти — ніт.

почитайте конкретні документи, там пакет 40 млрд, в якому по факту на зброю Україні тільки частина, більша частина там компенсація іншим країнам нато за вже передану зброю (нам старе лайно, і їм замість цього новеньку зброю при тому що вони не воюють а ми воюємо) ну і ще економ допомога (знову не тільки Україні). тобто саме допомоги зброєю для України там мізер, в десять раз меньше.

а ось подивіться про ленд-ліз: www.youtube.com/watch?v=jEG0fB5u6Tc

якщо коротко, то те все популістичне на"балово, роблять вигляд що допомагають, а так тільки копійки дають. дивно що народ досі хаває це гівно про 40 млрд.

ну а ще подивіться www.youtube.com/watch?v=dp1YHC2IPM0

Поки кум сидить без броніка і теплака, Бобер поважно філософствує про ПЖ, ленд ліз, та геополітику.

Найс логіка, Бобер, так тримати 👍

Кум посидить ще без броніка та теплака, раз йому ПЖ не дали, значить не дуже й треба було.

А кум на якому напрямку? ПЖ дає там, де точно треба бронік і теплак, а не всім підряд.

Кум уявний.

Я маю наувазі що ПЖ, Коло і так далі не зможуть фізично закрити всі потреби ще дуже дуже довго тому потрібно допомагати всім.

потрібно допомагати всім

Допомагати всім ніяких грошей не вистачить! У волонтерському чаті нашої компанії щомісяця купують декілька автомобілів. А збирають на десятки запитів на авто одночасно. Тому доводиться ретельно обирати — кому авто надо в першу чергу (наприклад Кракену), а кому возити гуманітарку бабусям.
Особисто мені знається безглуздою ситуація, коли люди не хочуть евакуюватися, але хочуть щоб їм, ризикуючи життям, допомагали волонтери. Одна бабка сидить десь під Ізюмом — а волонтерам потрібна машина, потрібне пальне, потрібно ризикувати через міни ... Вибачайте — але я вважаю що є більш важливі потреби, куди можна витратити гроші з більшою користю для перемоги.

Ти що думаєш що мало військових яким потрібна допомога?

Допомагати всім ніяких грошей не вистачить!

ПЖ і Притула за весь час великої війни зібрали грошей приблизно як три дні карткової конвертації для переказу закордон в травні. Вистачить, якщо ця війна буде війною не лише солдат.

Пожилым людям очень страшно бросить все, что у них есть и уехать на пустое место. Нажить заново жилье и основной набор вещей и в молодом возрасте задача со звездочкой для многих.

У мене є родичі у ТРО Харкова. Їм видали якусь зброю і снарягу. Я їм нічого «крутого» купувати не збираюся — бо на блокпостах у місті вони навряд-чи побачать ворога. Інша справа — хлопці, які пішли до Кракена. Там, справді, кожен день під вогнем — їм і медицина постійно потрібна (не «щоб була» — а щоб поранених рятувати), і плиті нові для броників, і авто буває втрачають.
Доречи на «веселому ІТ» підняли цікаву тему як деякі «воюють» в інтернетах: постять фотки «з фронту», знищену техніку, себе зі зброєю. А потім виявляється що та людина у окопах не сидить і не воює взагалі — вона тільки привозить волонтерку та фотається з вояками (примазуючись до їх перемог). Отже волонтери іноді бувають не дуже безкорисні!
https://******.it/2022/09/03/pr-at-war/

Менше донатити не став, і до кінця війни зменшувати не планую. Якщо виросте дохід то планую збільшити

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Купа боргів через те що купив житло та ремонт перед війною. Але доначу постійно 100-1000 грн за раз коли бачу серед друзів збори або Притула або ПЖ, це звісно не пів зп, але що можу. кєшбек монобанка також на ПЖ.

В гривні, як і раніше, 140к у місяць. У валюті це стало менше через зростання курсу.

Все роздав, до зарплати 300 грн... думаю...

Менше став донатити саме великим фондам. Бо якийсь абстрактний супутник це звісно ок, але прямі запити з підрозділів на дрони, корчі і інше — це те, що потрібно зараз і частіше за все дуже швидко.

Больше донатил точечно первые несколько месяцев, потом, как и у Владимира ниже, из инфополя пропала информация о сборах. Поэтому сейчас настроил регулярные донаты каждую неделю в ПЖ, фонд Прытулы и KOLO.

Чому донатити стали менше?
А чи зменшували ви кількість донатів з початку повномасштабного вторгнення і до сьогодні? Якщо так, то чому?

А чому б не звернутись до «доменних експертів» (люди що керують волонтерськими організаціями та економістів) та написати статтю що це пояснює?

Те що озвучувалось ще в березні:
— тоді був стан шоку, через півроку люди почнуть дивитись куди витрачають гроші;
— запаси, що були на 24.02, потроху знижуються;
— люди починають планувати, як та на які гроші будуть жити далі.

Донати та інше волонтерство — це екстрена міра на короткий час, щоб дати час державі запуститись і закривати всі потреби без залучення нестабільного джерела у вигляді донатів.
І тут ще цікава тема для частини попередньої статті або для окремої — як вдело наша держава справляється з цією задачею.

як вдело наша держава справляється з цією задачею.

Для мене це просто бути частиною того що відбувається, також це відображення моєї власної позиції, але мені страншно підти у ЗСУта мочити цю наволочь власноруч. Тому що я насправді дуже переживаю якщо ми(держава) не вирулимо все це.

От дійсно. Минуло вже досить багато часу з початку цього треша і треба вже запитувати з держави. Звісно, волонтерка важлива і волонтери мають змогу бути більш гнучкими і швидше адаптуватися. Але держава то є держава.
В мене під домом стоїть білборд, на якому закликають скидатися на турнікети, які потім обіцяють передати Госпітальєрам (борд і все це не викликає особисто в мене довіри, але справа не в тім). А під бордом зривають з тротуару асфальт і кладуть плиточку. Тротуар був у нормальному стані і негайного ремонту не потребував. А волонтери в той самий час відбудовують Ірпінь і Бучу.

А під бордом зривають з тротуару асфальт і кладуть плиточку. Тротуар був у нормальному стані і негайного ремонту не потребував. А волонтери в той самий час відбудовують Ірпінь і Бучу.

Бо це різні бюджети, від того що Київ не витратить якусь суму вона не з’явиться в інших містах.
Тут цікавіше питання, щодо укриттів в Києві, точніше жодних суттєвих змін по цій темі з 24.02

Та я в курсі за бюджети. Але картина надто яскрава, враховуючи що всі ці танці з плиточкою то є розпил гарантований.

Не помічав такої тенденції у своєму оточені

В мене була проблема що в моєму інфополі не з’являються збори. Тому я став менше донатити.

Коло, ПЖ і так далі мене не влаштовують тому що це великі фонди а я хотів допомагати «маленьким» волонтерам.

Тому розробив собі бота з нагадуваннями про донати і щодня кудись відправляю 1024 гривні. Збори додають користувачі в яких інфополе більше ніж моє.

Якщо ви теж не знаєте куди донатити то підключайте мого бота: @Donate1024Bot

Наразі через бот зібрали вже більше 200 000 гривень.

Статистика зборів, графіки монобанок і так далі: donate1024.org

vyshybanky.com/about може, вам буде цікаво скооперуватися з цим проектом

Рецепт для самих лінивих — підпишіться на Кібердімон у Твіттері, він постійно щось ретвітить :)

Підписатись на коментарі