×

Чи брешете ви в резюме?

Всім привіт, у мене майже 1.5 року досвіду роботи загалом (якщо брати фріланс), якщо не брати, то місяців 5, та й пару гарних власних проектів + ​робота над опенсоурс продуктами різними мовами програмування.

Мені в цілому не важливо яку мову використовувати, можу будь-який, та й не думаю що це суть даної теми.

Я провів експеримент, створив резюме сеньйора з 4 роками досвіду нічого не змінюючи у своєму резюме окрім досвіду роботи, опублікував на різних порталах і мені тепер щодня в личку стукає по 5-8 HR, хоча це резюме сеньйора нічим не відрізняється від мого, а мені за весь цей час ніхто навіть не запросив HR пройти, про все інше мовчу.

Ну і як бути джуну, з досвідом роботи, навіть якщо я позиціонуватиму себе як мідла, то всі мені відмовляють через досвід роботи

Тому питання, чи нормально це дописати собі 1-2 роки досвіду роботи, якщо ти потім нормально можеш пояснити все на тех собесе

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному1
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Моє ставлення — ні, це не нормально. Зрозуміти на співбесіді, що ти не синіор — дуже легко. Витратиш час свій і людей, які проводять співбесіду. Це неповага. Але, якщо так повезе, що з іншої сторони буде такий самий несиніор і тебе все ж таки візьмуть, то очікування від тебе будуть не по твоїм можливостям. Некомфортно буде і тобі і компанії. Це loose-loose. Продовжуй шукати зі справжнім резюме і рано чи пізно знайдеш СВІЙ проект. Знаходить кожен, хто дійсно хоче.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

2010-й. Подзвонив замовник, коли ми вже їхали від нього в таксі на літак, спитав, чи є в нас хтось з досвідом матлабу. На чомусь такому я курсову здавав. Сказав, що є. Виявилося, то був маткад. Довелося за тиждень вчити матлаб і писати на цьому демку фінансового монтекарло.

Когда я работал в одной крупной международной аутсорс компании, мне, мидлу, дописывали кучу несуществующих проектов в резюме чтобы продать как синьйора. Раз большим компаниям можно, то и тебе тоже.

Все залежить від того, що означає «брехати».
Якщо ви написали, що у вас 5 років досвіду з Python, у вас 2 роки, то це брехня, то не варто робити.
Але якщо ви написали, що ви дуже крутий Python розробник, тому що дійсно так думаєте, то це не брехня, а ваш погляд. Тільки співбесіда підтвердить чи спростує це.

5 — перебор, а вот написать 3 — вполне ок.

Я всегда считал что фриланс в резюме джуна и есть враньё, написанное в надежде выиграть немного очков у оппонентов. Автор, колись: Ты же только с курсов, но уверен что очень хорош? :) Разные языки программирования это JS и TS? :)

Суть лычки «мидла» же не в том, что он на тех собесе доку реакта наизусть пересказывает, а в том, как он задачи/проблемы решает.

Стучатся рекрутёры потому что четыре года опыта, да ещё и пожелания по зп наверняка не высокие, как для кандидата с четырьмя годами опыта. Вряд-ли там кто-то читал резюме.

Ну а вообще, если по теме,- за враньё никто ведь бить не станет, и в суд не подадут.
Сам так делать не пробовал, и никто из знакомых мне в таком не признавался.

Тому питання, чи нормально це дописати собі 1-2 роки досвіду роботи, якщо ти потім нормально можеш пояснити все на тех собесе

Для першої роботи це терпимо, для всіх наступних — ні.

Деякі галери (всі на яких я працював) теж дописують досвід джунам коли продають клієнтам.

Так, але не багато, можна замовчувати щось, можна додавати пару місяців роботи, замість гапів придумати «проект з нда». На твоєму місці я б накинув 8-10 місяців і позиціонувався як мідл. Накинь з початку кар’єри в якійсь галері де студенти на конвеєрі, щоб не було питань чого пішов так швидко, бо там всі джуни і зп мала

Я нарешті зрозумів, чому в Канаді так популярні рекомендації і по ним продзвонюють. Дуже легко подзвонити в твою минулу кантору і там виявиться, що ти тут і не працював чи працював 2 місяці замість двох років. Продовжувати можно довго) Хотів би таку практику в Україні, бо допомагала би при працевлаштуванні тих же джунів

Ряд компаній, представлених в Україні, теж таке практикує.

Які саме?) Бо я не чув)

Бачте, якщо робити так офіційно, то в українських реаліях можна отримати позитивний відгук на посереднього співробітника, й негативний відгук на доброго співробітника, особливо якщо компанія не хоче його втрачати або якщо він залишив її в минулому, а потім було важко знайти йому заміну...

Мені в цілому не важливо яку мову використовувати, можу будь-який

дуже помітно мультимовну експертизу)

Відповідь на питання суттєво залежить від того, що саме розуміти під словом «нормально». Це цілком нормально в тому сенсі, що багато хто так робить. В багатьох випадках це чи не єдиний спосіб досягнути бажаного. Це не нормально в тому сенсі, що брехня завжди може бути викрита і зазвичай (навіть якщо залишається таємницею) не робить відносини між людьми більш комфортними. Як діяти в кожній ситуації кожен вирішує сам. Я особисто не схвалюю людей, які додають собі пару років досвіду в резюме і сам так ніколи не робив. Але засуджувати людину за те, що вона таке зробила, я скоріш за все також не буду.
Причина такого стану справ, на мій погляд, полягає в тому, що абсолютна більшість работодавців шукають не талановитих та розумних розробників, а тих, хто гарантовано може виконувати ту чи іншу роботу. За відсутності кваліфікації для оцінки знань та навичок потенційного співробітника, єдиний критерій, якому довіряє абсолютна більшість работодавців, — це вже існуючий досвід виконання такої самої роботи. І це робить з ринку труда програмістів якесь всрате казіно.
В мене був випадок, коли я маючи вже більше 15 років досвіду роботи в індустрії не зміг переконати работодавця витратити час на співбесіду мене як Junior Frontend Developer. Причина — в мене «не було доведеного досвіду комерційного використання Java Script». Через пару місяців, я працював на Upwork як Full Stack, успішно правив існуючий JS код і писав новий. Тобто в мене було цілком достатньо кваліфікації щоб робити таку роботу. Не вистачало лише вміння переконати работодавця, що я міг це робити.
Тобто, якщо людина впевнена, що здатна гарно робити певну роботу, а єдиний спосіб переконати в цьому роботодавця — це сбрехати, ну, я вважаю, це — особистий вибір кожного. Принаймні, багато хто так робить і досягає успіху. :) Якщо опиняєшся в дивній ситуації, дивна поведінка може бути єдиним можливим шляхом.

я б порадив перш за все відмовитись від використання грейдів в резюме. я працював в 4х конторах, великих і малих, і так і не побачив реальної різниці в посадових обов’язках для інженера між грейдами.
можливо десь це є, але зазвичай грейди — це про штучні обмеження на ріст зп. чому штучні, бо реальність потреб компанії може не відповідати ефемерним наборам навичок в грейдах. тому певно варто сприймати грейди — скоріше як гроші, які готова заплатити контора за вирішення своїх проблем.

а малювати собі досвід — є знайомі, які це робили, отримували роботу, працювали без якихось претенезій до них.
я особисто максимум, що дозволяв собі — це заокруглити в вигіднішу для себе сторону.

ще додам, що вцілому згоден з деякими коментаторами, що недосвідчених людей видно на інтерв’ю. я говорю про досвід вирішувати проблеми, і це софт скіл. робота інженера часто — це чогось не знати, але знати як знайти рішення. до мене це одкровення прийшло на 4му році моєї кар’єри

Ні. І брехунів терпіти не можу.
Оффтоп: текст спочатку написали російською а потім переклали?

Честность окупается.

Если вы не смышленый малый, который все схватывает на лету, то лучше не рисковать.

Коли проводив співбесіди, то навіть люди з досвідом могли базових речей не знати🤷‍♂️ Так що все дуже суб‘єктивно) Але я б не брехав краще

Думаю зменшувати досвід в резюме

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

нічого не змінюючи у своєму резюме окрім досвіду роботи

ну так власне це і є основна зміна. Ейчар не може по резюме сказати, наскільки ти добре знаєш умовний Spring, але припущення що людина, яка працювала з ним 4 роки знає більше за людину, яка працювала рік — достатньо логічне.
Якщо в компанії вміють проводити співбесіду — то домальований досвід буде помічено дуже швидко (а враховуючи що ейчари між собою спілкуються — це може створювати проблеми і в майбутньому).
Якщо не вміють — то цілком можуть і взяти — і там або дуже швидко навчишся плавати, або потонеш. Якщо потрапиш в хорошу команду з шарящими людьми — то є шанс швидко і якісно навчитись, якщо потрапиш до таких же джунів — то скоріш за все буде все погано.

Якщо потрапиш в хорошу команду з шарящими людьми — то є шанс швидко і якісно навчитись

Тобто компанія шукає Senior розробника, а отримує «оце ось все» з 1,5 роки досвіду (рік з яких це фриланс) та

в цілому не важливо яку мову використовувати

І якщо команда «хороша» то розробники будуть свій робочий час витрачати на те щоб дотягнути героя по хардскілам і при цьому якось не завалити перфоманс всієї команди. «Картина маслом».
Не треба так ©

Вполне нормально, если это не первые твои 1-2 года опыта работы

Дорисовать себе опыта до нужной цифры — святое дело.

Моє ставлення — ні, це не нормально. Зрозуміти на співбесіді, що ти не синіор — дуже легко. Витратиш час свій і людей, які проводять співбесіду. Це неповага. Але, якщо так повезе, що з іншої сторони буде такий самий несиніор і тебе все ж таки візьмуть, то очікування від тебе будуть не по твоїм можливостям. Некомфортно буде і тобі і компанії. Це loose-loose. Продовжуй шукати зі справжнім резюме і рано чи пізно знайдеш СВІЙ проект. Знаходить кожен, хто дійсно хоче.

Тут вопрос скорее о том, как пройти начальные CV скрининг рекрутера, а не само тех интервью.

Я б на тех інтерв’ю був дуже не задоволений, якби виявилося, що кандидат пройшов ейчара обманом.

Конечно, адекватные рекрутеры делают тех скрининг. У нас после такого отсеивается большое количесво кандатов. И обманом его пройти нужно постараться. Речь о рекрутерах, которые выбрасывают в урну половину резюме, потому что им не нужны неудачники.

Є такі, згоден. Але брехати все одно не логічно, бо хороший рекрутер тебе вирахує і, можливо, потім і відсіє саме за таку штуку. А з поганим нічого не поробиш — може у них вся компанія така )

Зрозуміти на співбесіді, що ти не синіор — дуже легко.

Каким образом? Все тут говорят о каких-то практиках сеньордетектинга, но без подтверждений.

Дивне питання. Просто провести технічну співбесіду. Ну а по конкретним питанням, то їх практично не буває однакових для всіх. З одного витікає інше. Тип паче, що це все дуже суб’єктивно.

Тип паче, що це все дуже суб’єктивно.

То есть вы задаете разные вопросы и по своему усмотрению понимаете синьор перед вами или нет. Но ведь джун может начитаться теоретической литературы, и ровно также пройти собес. А если как мы видим человека сразу начинают приглашать на кучу собесов, то через десяток таких, он будет отвечать на вопросы лучше, чем реальный сеньор.

Звісно з власного розсуду, а хто ж ще розсудить ) Джун не може начитатися і напроходитися настільки, щоб за місяць стати синіором. І взагалі, самі лички не мають ролі. Значення має тільки зп, яку хоче людина. Я підбираю питання у відповідності до зарплатних очікувань і дивлюсь, як людина відповідає. Якщо ок — робимо офер. Все просто.
А синіор знає набагато більше ніж джун. Потрібні роки, щоб дійсно в чомусь розібратися. Була у мнее співбесіда, де я скинув кандидату трошки коду, який щось робить і виводить результат в лог. Питання стандартне — що буде в лозі? Людина чесно призналася, що не знає, та зауважила, що могла виконати код в консолі і дати відповідь. Але ж я б потім спитав чому саме так відбувається. І тут або ти знаєш і розбираєшся, або ні. Крім того синіор — то не тільки про знання мови программування, це також про всілякі соліди і т.д. Я вже не кажу про сам досвід і софт скіли. Я також питаю про попередні проекти. Що там було, як було влаштовано, як написано рішення, архітектура, які були челеджи, як з них виходили і т.д. Джуну нема звідки брати той досвід, щоб проканати за синіора.
У мене також є приклад хлопця, який дуже добре орієнтується в теорії на свій досвід і у нього великий потенціал. Але саме брак досвіду дуже помітний.
Давайте інший приклад. Є проект, який починали джуни. POC зайшло, треба їхати далі. Щоб нормально їхати потрібен синіор. Проводити співбесіду на такий рівень було нема кому. Ну наче норм людина, взяли. Але виявити, що то зовсім не синіор, а тільки «роки досвіду» не змогли. Закінчилося звільненням, бо з обов’язками і відповідальністю людина не впоралась.
Але знову ж таки, то все дуже суб’єктивна історія. Не можна дати чітки питання і рекомендації співбесідуючому і очікувати, що все буде класно. Я теж робив помилки при наймах. І це, доречі, теж досвід )

Але знову ж таки, то все дуже суб’єктивна історія.

«Говорили, балакали — сіли, та й заплакали». Вернулись опять к тому, что весь метод собесов основанный на теории и личном мнении, совершенно не дает гарантии понимания о специалисте перед вами. Поэтому ваши слова

Зрозуміти на співбесіді, що ти не синіор — дуже легко.

не правда. Потому что совершенно не легко это понять на собесе. Лишь когда человек столкнется с рядом проблем, то в процессе их преодоления в течении времени можно сделать оценку. Что и подтверждает ваш опыт

Ну наче норм людина, взяли. Але виявити, що то зовсім не синіор, а тільки «роки досвіду» не змогли. Закінчилося звільненням, бо з обов’язками і відповідальністю людина не впоралась.

У нас почему-то нету западной традиции — отзывов с прежнего места работы. Полное недоверие в обществе. А ведь именно на прошлом месте работы люди могут дать уже полную характеристику человеку в работе на дистанции. И если они говорят, что человек у нас проработал 2 года, всегда со всем справлялся, хотел большего, но предложить ему ничего не могли, то зачем его вообще собеседовать, и играть в эти игры разума (мерка пистонами) на собесе...

Ви прийшли просто в сарказм потренуватися, чи щось цікавить? Я кажу, що синіора від джуна відрізнити легко і це дійсно так. Якщо у вас не виходить — ну що ж, рано чи пізно вийде. Важко зрозуміти, чи синіор буде працювати добре — це так. Ну і звичайно, що джун не зможе зрозуміти, чи перед ним синіор. Щодо відгуків — то прикольна штука, але не завжди працює. Той синіор, якого звільнили — його вирішили звільнити без огласки причин. Сказали, що то спільне рішення, треба рухатися далі і дали хороші рекомендації. Його забрали в інший проект тієї ж компанії і всі видохнули. Відгуки не спрацювали. А щодо брати без співбесіди з хорошими відгуками — це стріляти собі в ногу. Різні проекти — різні вимоги до технічної складової. Ну і обов’язковим етапом в будь-якому разі є менеджерське інтерв’ю, де з’ясовується мотивація. Відгуки тут явно не допоможуть. І, доречи, той мій промах, що я приводив вище, якраз був з цим пов’язаний. Оцінили по скілам правильно, а ось працювати бажання у людини не було.

А наскільки легко відрізнити стронг-мідла від сеньора?

Це вже важче. Чим менша різниця тим важче її визначити.

«Все врут» (House M.D.)

Я не брехав. І коли мене питали питання «скільки буде об’єктних файлів створено за такої то програми» — я сказав «не знаю, я по тому не читав, не довідувався». Пізніше, коли людина, яка мене брала на роботу звільнялась, я йому це нагадав, а він каже «а ми щось нормальне тебе питали? Це було питання для перевірки як ти викручуєшся, чи почнеш обманювати, придумувати, мислити, шукати...»

На опыт вообще всем пофиг... никто и никак не может его измерить...
На собесе могут спросить скока лет педалишь и на этом весь интерес заканчивается...
Один раз только чувак просил рассказать о прошлых проектах
Если можешь пройти собес или порешать Хакерранр или другую задротную по@боту вот это и есть пруф твоего опыта.
Другой вопрос если в какойто технологии не шаришь... то тут пробивается вообще легко и если попался то дальше могут и собесить вообще...
Писать правду или напихать вранья в резюме это вопрос больше к этике...
Я пишу как есть... но даже в этом раскладе часто предлагают вещи не мою сторону вообще :)))

fake it until you make it

якщо ти потім нормально можеш пояснити все на тех собесе

Важливішим є те, чи зможеш працювати на тому рівні, який буде очікуватися від тебе з огляду на бажану ЗП та, відповідно, роль. Особливо якщо, як ти сам кажеш, ти працював над різними продуктами і банально не встиг заробити достатньої експертизи в якійсь вузький спеціалізації. А працювавши в соціальному ваккумі на фрилансі, чи впевнений ти, що можеш адекватно оцінювати свій рівень відносно інших кандидатів?

Я приписував собі 1 рік фрілансу перші три роки. Чи мало це значення — сказати важко. Думаю, що навіть без цього результати співбесід та «торгів» були б дуже схожими.

Кстати — а как можно приписать себе что-то во фриланс, если профиль исполнителя виден с заказами и отзывами?

Фриланс ведь разный бывает, не только через фриланс-платформы.

Приписывал год «периодических мелких проектов и задач, которые мне подкидывал знакомый», устраиваясь на работу в офис

Чи брешете ви в резюме?

Поки що ні, але скоро досвід комерційної розробки перевалить за 20 років і, напевно, буду частину його приховувати, прибираючи з резюме щось мало релевантне.

Брехати ні
Підбрехувати — так, потрібно

У меня к этому двоякое отношение. На тех интервью все равно выяснят соответсвует ли твой скил позиции независимо от нарисованного опыта, поэтому чтобы пройти особо упорных рекрутеров, которые смотрят на годы в индустрии, может быть допустимо дорисовать минимально необходимый опыт.

К тоже же, фриланс можно смело учитывать и если хочется быть точным — можно условно разделить часы работы фрилансером на 5-7 в день и включить соответсвующий опыт. Или просто указать, что в этом промежутке фрилансил. В то же время, некоторые рекрутеры могут настороженно относится к записи о фрилансе в резюме.

Но не без этого конечно! Гарно не сбрехать истории не рассказать!

Написывать себе годы опыта — не вариант.
Единственное что я делал — один проект/компанию из опыта упустил т.к. они смогли в амбиции, но не смогли в бюджет и в какой-то момент удалили всю тиму/юр.лицо (да и стек тот уже не актуален). Но нужно понимать что туда меня судьба закинула на 0,3 года (2%) при общем стаже в 13 лет.

немного подбрехать можно, но не сильно. Есть у рекрутеров тупой фильтр «нужно Х лет на технологии Y», для него можно подкрутить года, чтоб обойти первичный скрин рекрутера. На собесе все равно раскусят и обломают дутых синьоров

Это как разработчик одного фреймворка кидал скрин что он не подходит на вакансию так как нужен опыт 3 года с этим фреймворком, а он создал его всего 2 года назад.

Ні, брехати не треба. Не має значення трохи чи ні.

За життя я провів десятки співбесід з кандидатами на junior позицію. Є люди зі скромним резюме, але крутими скілами як для junuior. Є люди з пафосним резюме, а по перевірці ніби перший раз в житті комп’ютер увімкнули.
Висновок з мого досвіду: 20 хвилин спільного онлайн написання коду плюс 5 хвилин поговорити про теорію, і одразу стає зрозуміло хто є хто.

До автора: краще бути чесними. Якщо є відповідний рівень знань, то робота знайдеться. Так, це може зайняти іноді довгий час.

ну так проходь співбесіду на Senior, в чому проблема.

Проблема в тому, що на співбесіду на сіньйора не запрошують, якщо він пише правду про досвід

мені тепер щодня в личку стукає по 5-8 HR

пишу саму правду, а от деякі hr-и полюбляють клієнту перебільшити — таким чином мене джуна з досвідом ув 1 рік видавали за сіньора, тоді я за пів-року дуже виріс, але пішов сам, бо то була друга робота і дуже велике навантаження

Я думаю, що не нормально. Хоча можливо я просто старомодний. Брехати — погано, а ще й сенсу особливого немає, все одно все рано чи пізно випливе. Інша справа, що будь-яку інформацію можна подати по-різному. У вас є освіта? Там було хоча б якесь програмування? Чудово: досвід некомерційної розробки. Те ж саме про опенсорс, пет-проекти. Півтора роки разом з фрілансом? Ну напишіть almost two years in various commercial projects, або (що там у нас за рік був?) — commercial experience since early 2021, ніхто там не буде з календарем сидіти. Пишіть правду, але так, щоб це було вигідно для вас.

Фриланс не является опытом коммерческой разработки — вы там один делаете свою работу, а не в команде.
Позиционируйте себя как Junior, добирайтесь опыта — и все будет.

Від того, чи автор працював сам на фрілансі, чи в команді, жодним чином не залежить, чи є це «досвідом комерційної розробки». Автор розробляв софт? За це автору платили гроші? Якщо відповідь «так» на обидва питання, вітаю, у автора є досвід саме комерційної розробки.

Если работал в команде — что на фрилансе большая редкость, то опыт есть. А если нет — то увы. И да — как это не странно, но опыт коммерческой разработки не имеет отношения к разработке за деньги, это как раз про умение вести работу в команде + знание специфики инструмента, как минимум таск менеджера и гита.

Есть достаточно примеров, когда в компаниях, на full-time, люди работали одни на проекте, без команд. Так что критерий про команды ниачом.

Я не представляю современный IT продукт без командной работы.

Я не представляю современный IT продукт без командной работы.

Таких продуктов много, но они небольшие
50-200 тыс строк логики примерно, по опыту (я над одним таким работал)

И да, там даже интереснее работать чем в тиме, т.к. делаешь сам широкий спектр задач, и тебе не иппут мозг покер планнингом и другими мега важными ритуалами

Я за 20-25 лет в команде больше 2 человек не работал вообще не разу.
В одном из проектов codebase была под гигабайт. И все равно работало два человека.
Верите?

Охотно верю. Исключения есть везде.

опыт коммерческой разработки не имеет отношения к разработке за деньги

LOL.
Коммерция (от лат. commercium — торговля): торговая и торгово-посредническая деятельность, участие в продаже или содействие продаже товаров и услуг.

Именно по этому всех тяпает от выражения «опыт коммерческой разработки». Оно к коммерции мало чем относиться.

якщо за гроші — то воно автоматично стає і комерційною, і професійною.

Ви звели комерційну розробку до командної роботи, а там іще як мінімум:
— Робота з продакшн-кодом (що б то не було);
— Планування своєї роботи для вкладання в дедлайн;
— Комунікація з замовником, причому, залежно від проєкту, на рівні, що виходить за рамки відповідальності навіть мідла;
— Відповідальність за результати власної праці (за спинами тієї-таки команди не сховаєшся);
— Базові навички sales.

Во-первых, на фрилансе подряд сплошь и рядом — как минимум нанять дизайнера, иногда бекендщика (я со своей фронт колокольни говорю).
Во-вторых, я успешно с фриланса запрыгнул сразу на мидла минуя бойню джунов. Да, пару недель поразбирался с жирой/битбакетом/бранчами и дальше пошло успешно.

Ну значит опыт действительно был мидл, по этому компания оплатила двухнедельное обучение — это норм.

Ничего более тупого еще здесь не видел.

Если я работал на upwork в больших командах, с митами, разделениями ролей это я один делал работу?

А вот это уже тот самый коммерческий опыт

Те, кто имеет опыт фриланса, или своего бизнеса, обычно стоят куда больше, чем те, кто имеет только опыт работы по найму.

Будь-яка діяльність має дві сторони медалі, можливо фрілансеру набридло робити все, спілкуватися з не завжди приємними клієнтами, чи перероблювати щось безкоштовно, завжди бути в пошуках нових клієнтів, чи боротися з сотнями відгуків індусів на проекти, і людина хоче розвиватися в іншому, або хоче більшої стабільності, тому не робіть попередніх оціночних суджень)

Это означает, что чтобы заинтересовать фрилансера пойти на «галеру», «галере» придется заплатить значительно выше рынка.

Робота в команді — це один з скілів, який потрібен будь-якому розробнику для роботи в компанії, але все-таки він не є серед головних.
Фріланс — це комерційна розробка/доробка ПЗ, яка дуже сильно прокачує навички розуміння і правильного трактуванням вимог завдання, комунікацію з клієнтом, самоорганізацію, вміння оцінювати дедлайни, вміння розбиратися в чужому коді, але із-за постійних змін контекстів, коротких дедлайнів і відсутності код-рев’ю дуже страждає якість коду.
Взагалі, фріланс не кожен розробник потягне, тому власне я б вважав його як досить вагомий досвід, який не кожній компанії підійде, але все-таки з достатньою аргументацією і хорошими проектами в портфоліо такому спеціалісту буде достатньо за місяць підтягнути навички «роботи в команді», якість коду за допомогою код рев’ю та "скіл перетягування тасок в жирі"☺️ і впевнено працювати в компанії

Робота в команді — це один з скілів, який потрібен будь-якому розробнику для роботи в компанії, але все-таки він не є серед головних.

Я більше скажу: на мою думку такого скіла взагалі не існує. Є скіли будувати команду і лідити команду. А працювати в команді, якщо вона хоч якось нормально побудована, здатний будь-який інженер-професіонал.

Я двічі за свою кар’єру знаходив через Upwork роботу, де доводилося працювати в міжнародних командах і проекти були обидва не маленького розміру. Винагородження в обох випадках я отримував через Upwork. Тобто за всіма формальними ознаками це був саме фріланс. Більшості людей притаманно вважати, що все, що виходить за межі власного досвіду — це чиїсь фантазії. Насправді, світ прекрасний саме своєю різноманітністю.

Ну так все верно — это коммерческий опыт, а не классический фриланс.

Певний досвід «класичного» фрілансу в мене також є. І я не вважаю його менш цінним за будь-який інший. Скоріше навпаки. Ніщо так не привчає до якості, як відсутність будь-яких прошарків між тобою та кінцевим споживачем. Ніщо так не вчить правильно оцінювати ризики як робота на fixed price. Доречі, команди фрілансерів також існують. Немає чіткої межі між «чистим фрілансом» і «галерним досвідом». Є п’ятьдесят відтінків сірого.

А если работал в недружной команде. То все можно минусовать, как опыт)

чи нормально це

Залежить від визначення «нормально»

у мене майже 1.5 року досвіду роботи загалом (якщо брати фріланс),та й пару гарних власних проектів + ​робота над опенсоурс продуктами різними мовами програмування.

Фріланс це також робота, контрібют в опенсорс це теж для багатьох манагерів плюс. Пет проекти скоріше за все ніхто дивитись не буде, але можеш додати в резюме. 1.5 роки можна спробувати округлити до 2х.

Мені в цілому не важливо яку мову використовувати, можу будь-який, та й не думаю що це суть даної теми.

Насправді не можеш, є багато дрібних і не дуже нюансів в кожній мові программування по яким тебе будуть гвалтувати на інтерв’ю. Думаю ти знаєш синтаксис, але це не все.

Спробуйте пройти пару-трійку тестових співбесід на tada.training а також дивіться які питання на співбесідах.

Знаю парня, который приписал себе более 2 лет опыта, а по факт было ~ пол года и получил мидла с оооочень хорошей зп в одной из крупных фирм. Через пару месяцев его уволили.

Из собственного опыта могу сказать что собеседование на мидла почти ничем не отличается от собеса на джуна, с сеньерской позицией все по другому.
Если у тебя действительно 2 года опыта, то продавай себя как мидла, но проси не меньше чем в статистике на доу. Ведь если ты будешь просить мало, на тебя будут смотреть, как на посредственного и неуверенного разработчика и никто тебя не возьмет — это очень важный момент! И я и мой друг были в такой ситуации

Через пару месяцев его уволили.

Ну зато у него реальный опыт мидла появился, о котором можно честно написать в резюме.

И не забыть раздуть эти пару месяцев до года.

так тогда уже выходит Senior. И бабки получил, и опыт, и уже Senior — профит!

И бабки получил, и опыт, и уже Senior — профит!

главное в итоге чтобы подсрачника не получил
а то будет обидно
ожидал опыт и бабки, а оно вон как вышло )

Если будут пытаться дать подсрачник — всегда можно обвинить компанию и тимлида в токсичности же.

Реальний досвід можна отримати на реальних пет-проектах

Підписатись на коментарі