Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

ФОП-єдинник 3 групи? «Вітаємо» із черговими складнощами

Схоже у ФОпів-єдинників знову проблеми. Точніше у тих, хто зараз намагається припинити власну діяльність.

Спочатку трохи нормативки. Як ми всі пам‘ятаємо, Податкова тимчасово, з 01 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану на території України встановила можливість відсоткової ставки єдиного податку для його платників — ФОПів третьої групи — у розмірі 2% від доходу.

Податковий (звітний) період для платників єдиного податку третьої групи, дорівнює календарному місяцю (Згідно пп. 9.6 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

Самі Податкові декларації за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю подаються протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (згідно п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

ФОПи-єдинники третьої групи, які використовують особливий порядок оподаткування, у випадку визначення єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок), подають звітність за період — грудень як податкову декларацію платника єдиного податку за IV квартал податкового року, в якій розраховують зобов’язання платників єдиного податку наростаючим підсумком та визначають відомості про суми єдиного внеску (абзац другий п.п. 9.7 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

А тепер про проблему, яка виникає зараз на практиці:

Коли зараз закривається ФОП, який знаходиться на 2% ЄП і подається декларація по єдиному податку з додатком ЄСВ, то друга квитанція від Пенсійного Фонду взагалі не надходить.

Пенсійний Фонд України знову не налагодив свою роботу і ФОПи чекають квитанції ще з травня.

Тобто зараз ФОП подає звіт, а нарахування по ЄСВ немає, так як ПФУ його не прийняв. Відповідно закрити ФОП зараз вкрай проблематично. ЧИ скоро виправить цю ситуацію ПФУ — запитання філософське. Але про цю проблему треба знати всім ФОПам-єдинникам 3 групи, які надумали припинити власну діяльність.

👍ПодобаєтьсяСподобалось4
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Коли зараз закривається ФОП, який знаходиться на 2% ЄП

Проблеми жлобів людей не обходять:)

Зобов’язання сплачувати податки, в т.ч. ЕСВ, інує до моменту, коли ФОП подає заяву про припинення діяльності. З цього моменту немає різниці, закрили (чи зняли з реєстрації) його одразу, чи за півроку, чи воно висітиме в стані припинення десятиліття. Податки ви не платите. Діяльність не здійснюєте. В мене напиклад, досі висить близько 200 дол переплата по ЕН, яку податкова відмовляється повертати, ігнорячи листи з вимогами пояснити що відбувається. Не платіть податки в УКраїні.

Нажаль є багато питань до податкової, але закликати людей не сплачувати податки, особливо в такі часи, вважаю недоречним.

це завжди була брехлива злодійська держава
вести тут офіційну діяльність і платити податки — повним крейзі треба бути...

Я вважаю не так і підтримую бізнес, створюю нові робочі місця та сплачую податки!

а яке відношення чергова банда злодіїв що тимчасово дорвалася до влади має до мого паспорта ?

Ви кажете завжди. Отже щоразу дориваються. Здавайте паспорт і не платіть податки в іншій країні

не кажіть що мені робити — і не скажу куди вам йти ...

Не радьте мені, куди вас послати
Подивилась ваш профіль в лінкеді і що сказати: ви завжди чимось незадоволені, хтось завжди винен. Вам пора шукати іншу планету

глянь спочатку на себе в зеркало і шукай собі іншу планету сама
такі як ти премудрі чомусь в результаті розказують як бути патріотом живучи потім зовсім в іншій країні

Я не живу в іншій. І плачу податки в Україні.

А куди здати шоб мене випустили?
(Сарказм)

Не знаю ни одного человека, который бы перешел на 2%

В нас дуже багато компаній ФОП і ТОВ перейшли на 2%, я б сказала майже всі.

В нас дуже багато компаній ФОП і ТОВ перейшли на 2%, я б сказала майже всі.

В кого це, «в нас»? Бо серед моїх знайомих таких термінальних жлобів 0%. Це ж додуматися — забирати у місцевих бюджетів гроші у такий час...

Чув від колишнього колеги, що їх змусили перейти на 2 відсотки

Чув від колишнього колеги, що їх змусили перейти на 2 відсотки

Назву контори непогано було б написати, країна має знати своїх «хероїв»

Хто змусив і яким чином?
Скрізь пишу: ведіть свої ФОПи самі, в тому нема нічого складного, ми кожен день робимо набагато складніші речи.

Я думаю, мається на увазі, якщо галєра співпрацює з ФОП і умовно платить за неї податки, то змушували переходити, щоб сума компенсації була меншою
А вести ФОП може будь-хто в цьому випадку

Скрізь пишу: ведіть свої ФОПи самі, в тому нема нічого складного,

Я працював на компанію де ФОПа не вели, ЗП вище 3-го квартиля по Доу.
Так більшість відмов після оферу була через те що компанія ФОПа не веде.
ІМХО, толкових айтішників які можуть самі себе обслуговувати максмимум 20%, решті треба бухгалтерів, HR, людину яка кулер з водою встановить і т.п.

Воно із іншого боку не дивно. Наша держава при необхідності з нею взаємодіяти в мене також викликає з початку бажання знайти людину щоб дати їй грошей і щоб вона все необхідне зробила замість мене.
Але я запевняю шановну спільноту що процес ведення ФОП не є складним, особливо коли все налагоджено і треба тільки відправляти звіти і перераховувати гроші.
Додатковим стимулом для мене є ще той факт що ФОП за власну діяльність відповідає особисто і відповідає усім майном.

Багато хто вирішує донатити напряму в ЗСУ. У всіх є вибір.

Багато хто вирішує донатити напряму в ЗСУ. У всіх є вибір.

Коли у вашому населеному пункті взимку не буде почищено дороги, бо нема грошей на соляру, згадайте про вибір.

Не по темі, але що означає «we do it bm»?

Bm це англійський сленг, що означає bad manners. Але я так розумію тут не про це?

Не про це))), але дякую не знала. Взагалі то це business management.

У меня бывшая перешла, QA с 3 килобаксами :)

Підписатись на коментарі