Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Чи відчуваєте ви, що ваша робота має сенс?

Відчувати себе щасливим на роботі неможливо, якщо ви не розумієте, для чого ви працюєте.

Хочемо запитати вас чи відчуваєте ви, що ваша робота має сенс? Чи важливо вам це взагалі відчувати? Чи погоджуєтеся з думкою, що робота без сенсу наближає вас до вигорання?

💬 Розповідайте в коментарях.

👍ПодобаєтьсяСподобалось6
До обраногоВ обраному1
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Так, вона приносить мені достатньо грошей і не сильно заважає проживати життя. Я не чілавєк-работа і мої сенси в цілому знаходяться за бортом галєри. Те, що програмування мені в принципі подобається — до того ще великий бонус.

Наступною буде тема «Чи відчуваєте ви, що ваше життя має сенс»?

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Досить специфічне може в мене до цього відношення, а може досить здорове

Про щастя й сенси

По-перше робота не має робити людину щасливою, робота має не робити людину нещасливою

Працювати без розуміння сенсу — та запросто

По-друге не дуже здорово ставити роботу в центр життя і фокусуватись занадто на сенсах в роботі — це просто робота афтер ол

По-третє — відчувати натхнення в роботі й сенс і якесь розуміння що твоя робота цінна комусь — це дуже важливо, але в сухому залишку зовсім не обов’язково, якщо нема інших проблем на робочому місці і платять добре

Зазвичай компанії обмінюють фальшиві сенси на кусок зп, але справжні сенси не йдуть ззовні і не йдуть замість зп.

Ніколи не варто наприклад демпінгувати якщо робота справді приносить якийсь відчутний сенс і подобається. Одне не виключає інше.

Про вигорання

Вигорання — цікаве явище, яке так само цікаво вирішується

Вигорання не існує, якщо не горіти і не овертаймити на нудних роботах, захищати свій час, відпочивати коли втомився, а не коли можна, не братися за задачі без естімейта, і вміти класти болт на роботу. вигораючі в основному самі себе заганяють і без всяких сенсів.
Є такий тренд antiwork — там є чому корисному повчитись, навіть якщо не поділяти рух

Не варто вигорання пов’язувати з відсутністю сенсу — це не пов’язані речі.
Якщо комусь треба три роки вкалувать 80 годин на тиждень заради якогось сенсу, то через три роки такої роботи 99% вже забудуть заради чого вони починали такий путь, їх вже більше турбуватиме мозоль на жопі

Не сенс і не користність вашої роботи вимагає від вас викладатись на 150% постійно за ту саму зарплату, це вимагає ваш роботодавець. Ну або в гіршому випадку ви самі.
Цей нюанс не варто забувати.

Сенс і ворклайфбаланс — теж одне не виключає інше

Тому ні не критично важливо, ні не наближає до вигорання, але це дуже супер якщо таки він є, але це дуже супер не варте того щоб заробити чиряк на дупі

Ще про сенс маю сказати, може це комусь врятує життя )))

Сенс має бути також власний персональний, а не просто якийсь зовнішній. Грубо кажучи на додачу до «цей ямл-файл зробить щасливим кастомера» чи «ця пайчарт краще відображає дані в юай» має бути наприклад персональне «я чогось навчився нового», «а це згодиться для статті», «а кльовий пайчарт я зробив, хоч і помудохався, грудак у мене колєсом». Будь-яка робота комусь потрібна, але щастя не в тому щоб зробити когось хепі на роботі, а зробити на роботі хепі себе в першу чергу. Сподіваюсь тут нема одружених на роботі

Такі мої два центи

Чи відчуваєте ви, що ваша робота має сенс?

в слові сенс помилка, в літері н

Навіть у роботи є сенс, на відміну від ...

Чи мріють андроїди закреслено працівниці онліфанс про електричних овець закреслено сенси?

Моё убеждение — не стоит заниматься чем-либо имеющим смысл. Потому что там столпотворение — это инстинктивно привлекает людей и все хотят этим заниматься, соотношение спрос/предложение не то. Любая прибыльная деятельность должна быть абсурдной, остро бессмысленной — тогда она будет отталкивать всех умных, сознательных людей, и конкуренция там будет небольшой, легко будет навариться.
Первый знакомый мне мультимиллионер, лет 10 назад, был чувак который наладил ботов (он их даже не писал) на куче vpn-ов майнить золото в майнкрафте и его продавать. Это многое мне объяснило о жизни.

І одиз тих ботів на доу накнопує смисли жизні

Моя робота це моє життя

Ну ще і родина звісно
Інакше для чого все це?

В мене виникло питання: з якого це дива ти почав строчити активно на доу? Що трапилося?

Це ще не активно Трохи отямився від особистих проблем Як то кажуть — прийшов у себе А нікого немає вдома)

Прорубую шлях в інформаційних джунглях)

Коли, наприклад, таксисту замовляють доїхати від точки А до точки Б — він не задається питанням про сенс цієї поїздки, про її користь для замовника чи глобальну — для людства. Він везе, бо йому замовили, бо так комусь треба і він готовий за це платити. Так само роблять будь-який лікар, перукар, продавець, бариста і так далі. Чому у програміста має бути інакше? «Професіонал» — це не ознака якоїсь там нереальної технічної крутості, це ознака можливості робити свою роботу, регулярно, якісно, за гроші, не озираючись на простоту чи складність, цікавість чи нудність, мотиви замовника і так далі. Мені хочеться вірити, що я таким є (ну чи до такого рухатися). Розмови про «сенс» — це щось з пар по філософії на другому курсі універу, давно пройдено і більше не цікаво.

С таксистами не факт, там нытья больше чем среди гребцов

Є книжка «Чому ми працюємо», у якій автор досліджує ставлення до роботи прибиральників у лікарні. Так от, для людини має значення, як її дії вплинули на інших людей, навіть якщо для цього довелося — за власною ініціативою — вийти за межі своїх обов‘язків. Для таксиста може мати значення, що він вчасно довіз людину на вокзал чи в аеропорт, що він відвіз жінку до пологового будинку тощо. Знецінювати сенс — це фактично забороняти собі думати чи відчувати про те, чим займаєшся. А потім дивуватися, як це росіяни прийшли вбивати, хоча з їх точки зору вони заробляють гроші для сім‘ї. І в цьому контексті загарбники підпадають под наведене вище означення професіонала і «не озираючись ... на мотиви замовника» роблять страшні речі. Для цього треба вчити і філософію, і соціальну психологію, і рефлексувати про те, що ти робиш, як і для чого.

А потім дивуватися, як це росіяни прийшли вбивати, хоча з їх точки зору вони заробляють гроші для сім‘ї.

От якраз росіяни прийшли нас вбивати не за гроші, а заради сенсу. Їм хочеться нас вбивати, вони бачать у тому сенс. Заробляння грошей на війні — так собі бізнес-план. Не чув я щось історій типу «як я розбагатів? та заробив на війні». Занадто великі ризики загинути чи бути пораненим.

Ідейних росіян, готових загинути, знищуючи нас, дуже мало. Інакше б вони не здавалися в полон чи уникали мобілізації, а підривалися на гранаті, забравши пару наших. Ви багато такого бачили або чули? А піти підзаробити особливо до того, як дізналися, що тут насправді відбувається, чому б і ні. І мова не йде заробити на решту життя, а умовно за місяць отримати хорошу річну зп в місцевості загарбника.

Оті перші 250к, якими вони атакували 24 лютого — ідейні були, я так думаю, 100%. То ж все офіцери і контрактники — люди, які за своїм свідомим вибором пішли в армію росії вбивати і поневолювати інші народи. Оці 300к (чи скільки там), які вони набирають — їм, може, не подобається ймовірність травмуватися чи загинути, але їм точно до вподоби ідея вбивати і грабувати нас. Ці люди вірять у те, що цим захищають свою країну!

Це я до того, що людина сама не в змозі оцінити вірність і цінність того, що вона вкладає у поняття сенсу своєї роботи. Людина, при бажанні, переконає себе в чому завгодно.

поxyй / поєбать (продаю свій час за гроші)

Який відсоток часу свого життя готовий продати за гроші?

Мені 20% прийнятно, хотілось б 5%, але це не тма про FIRE.

моя робота має сенс тому що:
1. Я люблю те, чим на ній займаюсь
2. Це забезпечує мене, мою сім’ю і може трішечки тих кому допомагають благодійні фонди
3. Сподіваюсь, що результати роботи приносять користь моїй країні

Ну, у продукту, над яким я працюю, не один мільйон активних користувачів щомісяця, тож здається, те, що я роблю, комусь потрібно.

Моя работа имеет смысл потому что за нее готовы платить = значит это кому-то нужно.

Куда больше бесит когда заставляют делать неправильно (потому что кастомер мудак).

Дуже часто кастомер — мудак примушує робити дурниці аби тільки розпиляти бюджет. Отже «готові платити» зовсім не означає «комусь корисне».

Дуже часто кастомер — мудак примушує робити дурниці аби тільки розпиляти бюджет.

Скинь назву свої контори, з радістю допоможу пиляти бюджет)

Я не только вижу, что моя работа имеет смысл, но я также общаюсь с клиентами и решаю их проблемы. Это касается всех команд Aspose.

А потом придет другое руководство, закроет проект и распустит команду. Вот и весь смысл.

Проект с 2005 года, я на нем с 2013-го, до этого с 2011 я работал на другом проекте, он и сейчас относительно живой, но я перешёл на текущий. По прогнозам текущий проект, минимум, до 2035 года.

чи відчуваєте ви, що ваша робота має сенс?

Нажаль, ні, давно не відчуваю сенсу у роботі. Бо вона вже давнісенько — день сурка — планінг, 8 дейлі поспіль, ревью-ретро, а за ними нові 2 тижні, знову і знову, again and again, forever... Where is my red pill???

Чи важливо вам це взагалі відчувати?

Так, хоча б іноді.

Чи погоджуєтеся з думкою, що робота без сенсу наближає вас до вигорання?

Так, вигоряння і привело мене до стратегії поведінки мідла — «Ви мені платите гроші, даєте tickets — я працюю. Якщо tickets нема — я не працюю, а ви усе одно платите мені гроші».

— шо ви вмієте?
— можу копати,
— а ще що?
— можу не копати.

з.і.
у світлі дій НБУ і мінфіна роботи роботу втатив інтерес, просто привичка (може і шкідлива)

Сенс від пігулок?)

And the pills that mother gives you
Don’t do anything at all... ©

Щоденні стендапи це моментальний red flag.

red flag — не йти працювати у таку команду/шхуну?

Саме так. Це признак того, що неадекватний замовник протиснув такі речі і наш менеджмент прогнувся (а такий менеджмент завжди гратиме проти вас і за свої бонуси), або не дай бог ще самі таке запропонували.

В штатах взагалі ці стендапи вже або повністю відмінили, або є один день на мітинги, або стендапи вівторок/четвер, де навіть не ви говорите ваш статус, а менеджер сам пробігається хто що робить і ви переважно навіть рот не відкриваєте, якщо немає питань/блокерів.

В штатах взагалі ці стендапи вже або повністю відмінили, або є один день на мітинги, або стендапи вівторок/четвер, де навіть не ви говорите ваш статус, а менеджер сам пробігається хто що робить і ви переважно навіть рот не відкриваєте, якщо немає питань/блокерів.

Дякую, поржав)
Ще байки будуть?

Ви ржіть, а наш менеджмент попросив вернути мітинги, бо американці відмінили, так як не бачать сенсу в стендапах.

американці відмінили, так як не бачать сенсу в стендапах.

Там важливе уточнення пропущене.
Не бачать смислу проводити мітинги з вами, неуками криворукими.

а може «наш менеджмент не нужєн»

В нас немає розподілу на українські команди, ми всі частина одного.

Да, потому что я работаю на успех стартапа, в котором у меня есть RSU.
Приятно видеть, что продукт развивается и привлекает новых клиентов, среди которых уже есть такие компании, как Panasonic, Patagonia, CocaCola. Приятно видеть, что перформанс приложения уже совсем не в таком говне, в каком он был, когда я только пришел :)
От выгорания и усталости это не спасает, но всё же даёт дополнительную мотивацию.

Да, потому что я работаю на успех стартапа, в котором у меня есть RSU
От выгорания и усталости это не спасает

осел_і_морква.jpg :)

Та я даже и не спорю, лол. Но это всё равно прикольнее, чем работать на галере.

Ну у веслания на галерах тоже есть плюсы. Не пыльно, можно перебирать проекты один за одним (сделал проект и будет следующий), прокачивать знания в разных отраслях. Отвечать только за то что надо делать по контракту. Зафейлился весь проект — контракт выполнен — претензий нет.

Работал в 5 стартапах и одном не совсем стартапе, но типа с % от продаж.
Все зафейлилися. Больше не буду.
Вообще из 20летней практики и 600+ проектов успешно работает количество компаний которых можно пересчитать на пальцах, буквально.

Наверное, каждый хочет поверить в выигрыш в этой лотерее и поэтому должен набить шишки самостоятельно :)

То хай джуни сенси в роботі шукають, а я вже бачив проекти які народжувались та помирали, коли не помирали то замінювались на протилежне і т.п.

Тому сенс дуже простий: платіть бабки — буду грести (а можу й не грести). Хочете вправо — хочете вліво. Якщо воно не здохне через пару років і можна буде тримати лінк в CV — взагалі кайф.

сенсу не відчуваю
так як працюю через аутстаф прокладки, щось критичне для бізнесу нам не дають робити, та і знаходячись в Україні я далекий від продукту який розробляємо. та це і фізично не можливо — так як це корпоративний софт...
але вигорання немає — це навіть трохи цікаво двигати кнопочки туди-сюди за $100К

Згоден, рано чи пізно гроші набридають і перестануть бути мірилом щастя. Тож не в них щастя.
Але сенс і щастя — це різні речі. Не можна постійно бути (відчувати себе) щасливим. Але можна бути весь час нещасним, наприклад, якщо ти не можеш реалізувати себе та свої найкращі якості.
Можливо, це ваш випадок.

Для цього я перейшов на нинішню роботу :-)

Я чувствую, что в моей работе есть смысл, когда за нее платят.

За будь-яку роботу платять, але не у будь-якій роботі є сенс.

Смысл любой работы в оплате. Если за работу не платят, то и работать смысла нет.

Волонтери нервово посміхаються на ваші закиди)

Їм також «платять», але у іншому вигляді.

якби не було сенсу — то б і не наймали роботу робить...

Якщо за роботу платять — це означає, що якісь люди згодні відірвати від свого бюджету шматок і дати вам. Якщо вони вирішили, що краще зробити це, а не витратити ці гроші на щось інше — значить щось інше менш потрібне, а ваша робота — потрібна більше. Що ще потрібно?

У якій роботі немає сенсу?

Наприклад, у роботі, яку можна легко замінити електронним додатком чи іншим засобом автоматизації.

Конкретні приклади, будь ласка, з обґрунтуванням та аналізом сенсів для тих, хто буде створювати, використовувати та обслуговувати цей додаток.

Если за работу не платят то это не работа))

Да, но только когда работал в каком стартапе.

Привіт, з якого бункера вийшов?

Мда. Поздравляю Макса, DOU превращается в КЫВТ.

Не знаю, що таке КИВТ, але в нас цензура сама цензурна, як і демократична демократії як Пн.Кореї та економічна економіка чучхе

тікети закриваю, щоб менеджер бонус отримав
менеджер мене любить, навіть якщо погано працюю
тільки з іншого боку...

До 24 лютого працював Business system analyst в 3PL провайдера. Сама по собі логістика — це супер динамічна галузь, а коли ти своєю роботою додатково її пришвидшуєш, то це окриляє. Постійно шукаєш способи та розробляєш нові інструменти для спрощення роботи співробітників, покращення клієнтського сервісу та досвіду.
Робота без сенсу немає сенсу.

Наступною буде тема «Чи відчуваєте ви, що ваше життя має сенс»?

А наступною за цею «Як правильно в’язати вузол?»

смысла в работе не ощущаю, но чёт все равно кайфово ))

таблетки красненькие и грибы на подоконнике вместо фиалок )

таблетки красненькие

где берешь? я покупаю красные, но всегда дают синие

то ти мвапа нео, який вибрав ред пігулку, а мавпі дає синю?

та нас дві мавпи
усе набагато гірше ніж ти міг подумати...

та я ж Берлине, у нас тут скоро это начнут в Лидле продавать наверное, капец город, я начинаю его по-честному любить )

класс
мне к вам 3 часа ехать за рулем
что ли наведаться набрать себе красных капсул

кстати о капсулах
а как там продвигается разработка твоих бадов, что б от кодинга перманентно штырило?

там не только бады, там еще будет поддержка психотерапевта по общим вопросам, например, как пережить осознание, что новая версия продукта, которую писали взамен старого легаси стала хуже этого легаси уже на стадии альфа, даже не дозрев до бета. а также по вопросам более личного характера, например — как не ударить дизайнера или как думать про тикеты, а не что QA неправ.

мне к вам 3 часа ехать за рулем

приезжай XD

там не только бады, там еще будет поддержка психотерапевта по общим вопросам, например, как пережить осознание, что новая версия продукта, которую писали взамен старого легаси стала хуже этого легаси уже на стадии альфа, даже не дозрев до бета. а также по вопросам более личного характера, например — как не ударить дизайнера или как думать про тикеты, а не что QA неправ.

Звучит как триалка, базовый пакет, улучшенный и премиум

приезжай XD

Ок! :)

Робота — це звичайно обмін свого часу на гроші і все таке, але я багато типів робочих задач, від яких я прямо кайфую. Звичайно, є великий відсоток рутини і задач, які просто трохи напрягають, проте навіть у власних пет проектах вони є, тут уже нікуди не дітись.

Мій поточний робочий проект взагалі викликає у мене дуже велике естетичне задоволення, хоча не про всі попередні можу так сказати, тому тут залишається тільки порадити старатися вибирати їх з розумом.

Молодец, заборол систему)))
Удачи полечиться на 3к ;-)

Раніше відчував, зараз вигорів і сенс лише один — забезпечити себе, свою сім’ю та максимально донатити.

Шукати сенс в аутсорсі, ви серйозно? Дайте більшу лопату, щоб більше бабла загрібати, а не сенс шукати)

Чим відрізняється аутсорс від не-аутсорса? Тим, що власник продукту не на іншому континенті, а в сусідньому кабінеті? Працював я і там, і там, різниці в тому мало. Справжня різниця з’являється, коли власник продукту — ти. Оце дійсно інший рівень, але на ньому живуть одиниці з нас.

Сенс починають шукати там, де нема задоволення. Або тоді, коли нема задоволення. Ви ж не шукаєте сенс в шоколадці? В відпустці на середземному морі? В пінній вечірці?

Чи ви маєте на увазі глобальний сенс, як-то «цей проект змінить життя багатьох людей на краще». Звичайно, майже кожен проект робиться для того, щоб змінити чиєсь життя на краще. Можливо, не ваше. А може, і ваше теж. Але частіше всього все, що програміст може отримати від проекту для себе — це цінний досвід та задоволення від процесу.

Або коли є вибір. Я працюю, мене все влаштовує. Мені пропонують ніби кращі умови. Я й замислююсь: «Чи має сенс моя робота? Чи є сенс прийняти пропозицію?». Часами замислююсь що придбати: шоколадку чи цукерку? Куди поїхати: на Середземне море чи на Червоне? Куди піти: на пінну вечірку чи на покерну? Завжди в таких випадках виникає питання: «Чи є сенс в відпустці на середземному морі? Чи є сенс в пінній вечірці?»

спочатку погодився, а потім зрозумів, що все ж різниця є. бо шоколадка, відпустка чи пінна вечірка не займають у людей більше 50% їхнього життя. і, наприклад, якби я півроку тупо лежав на пляжі на середземному морі чи по вечірках тусовався, я все ж мабуть спитав би себе: а в чому сенс, а чи потрібна мені якась самореалізація і тд?

Взагалі дуже дивне питання. Більшість працює для грошей. Сенс роботи — отримати стільки грошей, щоби вистачало на всі потреби. Тому для більшість дуже добре розуміє для чого вона працює й який сенс в її роботі.

Сенс роботи — отримати стільки грошей, щоби вистачало на всі потреби.

Якщо так ставити питання — то і справді тривалість робочого часу повинна скорочуватись з розвитком технологій. Я попрацював 2 години — мені вистачить на увесь день. А якщо буду працювати 8 годин — то будуть зайві гроші, які потім будуть надувати «бульбашки» і провокувати кризи.

А оно так и есть.
Если сравнить сенйорские 2 часа и семью в африке.
Просто вы больше хотите получить за эти два часа.

Хочемо запитати вас чи відчуваєте ви, що ваша робота має сенс?

Хотів би сказати що так — адже працюю над продуктами, якими користуються мільйони юзерів. До того ж доводилось працювати і на медичних проектах — отже ніби то рятувати здоров’я чи навіть життя.
Але з іншого боку я розумію що 90% задач — то якийсь баг-фікс чи мінорні покращення, які, може когось потішать, але на результат важливої функціональності продукту впливу не мають. Наприклад: красивий звіт скільки пацієнтів врятували — це добре, але звіт нікого не врятує!

Чи важливо вам це взагалі відчувати?

Важливо — особливо з роками. Починає розуміти що все, що я роблю викинуть і забудуть за кілька років! А де ж той Храм, який залишиться після мене? Починаю думати що треба хоч дерева навкруги дома саджати — інакше взагалі нічого після себе не залишу.

Чи погоджуєтеся з думкою, що робота без сенсу наближає вас до вигорання?

Робота — вона від слова РАБ. Це час життя, який ти продав за гроші аби робити щось, що накаже інший. Тому робота має сенс для того, хто за неї платить.
Проблема інша: коли у житті нема іншого сенсу, окрім роботи! Оце вже 100% наближає до депресії.
Відверто кажучи: навіть 40 годин на тиждень — це менше третини усього часу. Якщо у людини у житті є щось важливе і надихаючє — то робота не буде мати вирішального значення!

Робота — вона від слова РАБ

Це російьска «работа» від «раб», а наша — від «робити» ))

А результат роботи — від слова «пороблено».

Який робітник така і робота

А само слово робот от чешского слова robota — подневольный труд (просто работа будет рráce).

Она имеет по величине ровно тот же смысл, что и у чувака, который в сильпо сыр нарезает.

Відчувати себе щасливим на роботі неможливо, якщо ви не розумієте, для чого ви працюєте.

Працюю щоб заробляти гроші, що тут можна не розуміти?)
Це ж не волонтерство чи благодійність.

чи відчуваєте ви, що ваша робота має сенс?

Так, вона забезпечує мене, мою сім’ю і розвиває навички за які добре платять.

Чи погоджуєтеся з думкою, що робота без сенсу наближає вас до вигорання?

Ні, до вигоряння призводить життя без сенсу.
Тому не треба ототожнювати роботу зі своїм життям і все буде добре.

Робота це 8 годин життя людини. Гадаю що, важко жити, якщо в роботі нема сенсу

Робота це 8 годин життя людини. Гадаю що, важко жити, якщо в роботі нема сенсу

І який сенс в твоїй роботі?
ІМХО, шукати сенс в роботі по найму/контракту це шлях до стану як в харківського Бобра

Бажаєш вигоріти та впасти у депресію — спитай в мене, як!

Не знаю як там у Бобра, але поки що думаю, що треба шукати сенс у роботі. І якщо його немає то змінювати роботу

Які ще 8 годин лол, то у джунів мабуть

Скоріше важко працювати аж 8 годин що з сенсом що без, а жити от без сенсу в роботі таки можна )

В поняття робота я вкладую все мої дії для роботи: вчу нові технології, здаю сертифікацію, мітинги та саме кодінг. В мене це займає десь 8 годин. Так і працюю десь 14 років, з невеличкою перервою на волонтерство. Не сказав би що легко, але і не занадто складно

В контракті написано працювати 40 годин на тиждень, а не досягати якогось результату.
Та і загальний план знає лише командир. ©

Насправді складно сказати коли ти джуніор, що ти відчуваєш свою важливість на проекті. Мені пощастило з компанією і колегами які дійсно допомагають мені бачити мій внесок в проект, акцентуючи на цьому увагу кожен раз як можуть. Чесно скажу, це те, що допомогло пройти найскладніший етап в перший час, і допомагає працювати з ентузіазмом зараз)

А гроші конвертуються в якесь хоббі/бізнес/будь-які інші мої інтереси, а ось вони мають для мене сенс

Не завжди. Хоббі зазвичай потребує більше часу, аніж грошей (якщо це не наркотики, гемблінг чи проституція). І гроші у час не конвертуються, нажаль. Можна купити гітару — але не можна купити вміння грати.

Гарне запитання.
Знайти сенс можливо в кожній роботі. Як приклад — робота дає гроші, на гроші я утримую сім’ю. Зараз ще донати на ЗСУ мають вагомий сенс працювати.
Так же з’являється сенс коли вчиш чи допомагаєш комусь по роботі.

Було б ще класно, якщо в вакансіях писали чим проект, на який запрошують, допомагає людству.

Було б ще класно, якщо в вакансіях писали чим проект, на який запрошують, допомагає людству

Наша гемблінг компанія допомає людям зняти стрес після важкого дня, відчути азарт і радість від виграшу.

І дуже тобі таке допоможе?))

Так. Я не змарную час на співбесіду. Просто не зможу з таким працювати

Так вам просто треба звернути увагу на іноземні компанії. Вони якраз часто одразу описують продукт який ви будете розробляти. Ба більше — вони навіть можуть описати що конкретно розробляє команда в яку ви проходите інтерв’ю.
Тобто не «ми розробляємо альтернативу страйпу», а «ми розробляємо альтернативу страйпу, а ви проходите інтерв’ю в команду яка пише плагіат для всіляких e-commers платформ типу Shopify».

я звертаю увагу на іноземні компанії... але, на жаль, вони на мене — ні :(

Тут я б розділив поняття сенсу на:
1) Загальне розуміння того, що ти робиш і який твій вклад у компанію.
2) Відчуття глобального сенсу у твоїй роботі в плані цілей сталого розвитку ООН чи щось таке.

В той час як перше — це базова потреба в роботі, без якої неможливо бути задоволеним своєю діяльністю в принципі. То друге — пункт необов’язковий, бо не кожна робота може таким похвалитися

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Чи відчуваєте ви, що ваша робота має сенс?

так, особливо в день коли ЗП надходить

Тут життя не має особливого сенсу враховуючи заборони воєнного стану.
А робота і подавна.
Ти просто робиш те за що платять і часто таку дічь... Просто на автоматі (не особливо задумуючися навіщо то все — якщо продається — значить треба)

Так, вона приносить мені достатньо грошей і не сильно заважає проживати життя. Я не чілавєк-работа і мої сенси в цілому знаходяться за бортом галєри. Те, що програмування мені в принципі подобається — до того ще великий бонус.

Звичайно, коли Ви вирішуєте задачі бізнесу, і вони приносять користь людям, то це цікаво і приємно. Але кількість бюрократії навколо деяких проектів дуже сильно знижує еффективність інженерів та користь результуючого продукту.

Работа нравится.
А вот рынок труда, к сожалению, портит все положительные эмоции о ней.
И тут выходят на следующий план рабы и галеры.)

Підкажи, як само ти і ці стартапи знаходили одне одного? Бо в мене зараз стабільний, але одноманітний ентерпрайз — хотів би знайти норм другий проект.

Шукай на angel .co

Якщо тобі тільки кеш потрібен то в джіні фільтруй по слову стартап (зазвичай аутстаф прослойки мають багато таких вакансій).

Через прослойку трохи безпечніше бо кинути на ЗП ремоут дева з східної європи набагато легше ніж компанію з ельфії в якої є юрист (хоч і парт тайм)

Тут ще питання в тому, чи казати їм, що вони в мене не єдині? Чи так це не спрацює?

Тут ще питання в тому, чи казати їм, що вони в мене не єдині? Чи так це не спрацює

Не знаю нікого кому б вийшло.
І знаю кількох людей яких не питали — вони й не казали.

Та й хз чи то в твоїх інтересах щоб вони знали.

Цікаво. То ж фрілансом є сенс займатися попри конкуренцію з індусами

Підписатись на коментарі