Про перспективи мануального тестування
Усі статті, обговорення, новини про тестування — в одному місці. Підписуйтеся на DOU | QA!
Зараз все частіше говорять про перевагу автоматизації процесу тестування взамін мануальному. Виникає питання, чи може автоматизація повністю замінити ручне тестування?
Мануальне тестування — це традиційний спосіб перевірки роботи ПЗ вручну.
Тестувальники моделюють ситуації у відповідність до тестових сценаріїв і записують результати.
Основна мета ручного тестування — переконатися, що програма працює нормально, без будь-яких функціональних дефектів та помилок, а також відповідно до вимог.
Ручне тестування виконується у такі етапи:
1. Підготовка до тестування (аналіз вимог, розробка плану, оцінка ризиків).
2. Виконання тестів та фіксація дефектів.
3. Звіт та рекомендації.
Вже на першому етапі неможливо впоратися без мануального тестувальника, тестування документації вимог це важливий крок до забезпечення якості продукта з самого початку його життєвого циклу.
Ручне тестування важливе, оскільки у процесі тестування використовується індуктивне мислення, методи дослідження зі сторони юзера. Без ручного тестування процес буде незавершеним, збільшується ймовірність критичних функціональних дефектів.
Автоматизація може скоротити час однотипних перевірок, збільшити точність та зменшити людський фактор, проте не зможе повністю замінити ручні методи тестування. Завжди є певні критичні області, які вимагають ручної експертизи чи контролю.
Обидва методи мають свої плюси та мінуси, тому важливо компонувати, або ж використовувати в залежності від розміру та типу програмного забезпечення, яке потрібно тестувати.
Вони ніколи, повною мірою, не замінять один одного.
Ручне тестування ніколи не зникне повністю, воно може бути мінімізоване, та не заміщене.
Linkedin
26 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів