×

[Test Engineering Weekly] Як вчити мови програмування, DDoS-атака на Google Cloud, види хешування та помилкові судження про email

Усі статті, обговорення, новини про тестування — в одному місці. Підписуйтеся на DOU | QA!

Легкого та спокійного Вам тижня!

Це Олександр із черговою порцією найцікавішого зі світу тестування та інженерії:
— що таке навчання та як правильно вивчати нові мови програмування;
— що таке oracles в тестуванні та в чому їх проблема;
— testability тест для Вашого проєкту;
— DDoS-атака на Google Cloud з 46 000 000 RPS;
— великий світ хешування;
— багато інших цікавих речей...

Краще

Поки що не читав поганих статей від Matthieu Cneude. Сьогодні хочу порекомендувати дві статті, які доповнюють одна одну: How to Learn a Programming Language in Three Steps та The Art Of Learning For Software Developers.

Learning includes understanding, remembering, and applying the knowledge in different situations (transfer).
Step 1: find a well-known and rated book, follow it and write the code given as example.
Step 2: half-way through the book (or when you feel ready), begin a small side project. If it’s something personal, it’s even better. Continue your book and you side project in parallel.
Step 3: show your code to whoever can give you feedback. Having a mentor is the best!

Testing

Величезна стаття від Cem Kaner щодо проблеми oracles в тестуванні. Також у цій статті я знайшов цікаві думки щодо якості курсів та навчання студентів:

When a few students give bad answers on an exam, the problem is in the students. They don’t understand the material well enough.
When a lot of students give bad answers on the exam, the problem is in the instruction. It’s the responsibility of the teacher to troubleshoot and fix this.
When a lot of students give bad answers that are weak in a consistent way, something specific in the instruction leads them down that path. In my experience, that something is often something the instructor is particularly attached to.

Якщо ви хотіли чогось більш практичного (або тільки думаєте про те, як почати вивчати автоматизацію тестування), маю для вас файні майстер-класи від Roman Marinsky: API тестування та UI з Selenide. Без води — тільки код та побудова тестового проєкту з усіма потрібними штуками.

Все ще не визначилися до кінця, що називати інтеграційним тестуванням? Рекомендую прочитати серію статей, де автор розбирається у цьому на прикладі мікросервісів (поки доступні тільки частина 1 та частина 2).

Ви напевне чули про Joel Test для процесів у компанії. А як щодо подібного тесту, але для testability Вашого проєкту?

Ще трохи цікавого та технічного тестування: Fault Injection Testing with API Gateway.

Engineering

Мені завжди цікаво, як різні великі компанії реагують на хакерські атаки. У цій статті можна почитати, як Google Cloud заблокував велику DDoS-атаку, яка генерувала 46 мільйонів запитів в секунду!

Лист помилкових суджень та припущень про електронні адреси. Стане у пригоді, якщо потрібно буде писати тести на валідацію email.

Якщо ви хочете дізнатися про hashing дещо більше, ніж просто визначення та декілька прикладів — є просто шикарний пост від Ciprian Dorin Craciun — The many flavors of hashing. Тут ви побачите не тільки усю різноманітність видів хешування, але й практичні поради про те, де саме доречно використовувати той чи інший тип хешування.

Що робить Solution Architect? Чим він відрізняється від Software Architect? Це невелика, але надзвичайно змістовна стаття, яка допоможе Вам зрозуміти різницю між цими двома поняттями.

У чому різниця між моніторингом та obervability? Чи важливі ці аспекти у сучасній розробці?

Чи є різниця між deploy, ship та release? Та чому не можна заміняти один термін на інший.

Processes

Хороший конспект книги Effective Remote Work (James Stanier). Деякі поради можна брати та застосовувати одразу.

У продовження теми “зіркових” інженерів — я знайшов рецензію на ще одну дослідницьку роботу на цю тему — What Distinguishes Great Software Engineers?

Серія статей про теорію обмежень з прикладами зі світу розробки від Tiago Forte.

Що я читаю зараз

Цього тижня я прочитав невеличку книгу Team Guide to Software Testability. Книжка практично без “води” та стає по корисності в один рядок із Leading Quality. Це дуже хороша інвестиція ваших шести доларів в електрону версію книги.

Все ще проходжу курс з Terraform на Udemy та дізнаюся багато цікавих штук про цей інструмент.

Більше цікавого про інженерію в тестуванні, блокчейн та розподілені системи читайте в моєму каналі.

👍ПодобаєтьсяСподобалось7
До обраногоВ обраному3
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Підписатись на коментарі