Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Чи траплялися у вас в командах конфлікти через те, що люди різні?

Чи траплялися у вас в командах конфлікти на грунті того, що люди — різні?

Наприклад:

— кар‘єристи vs пофігісти

— жаворонки vs сови

— балакучі vs мовчуни

— люди з 20 роками досвіду vs люди з 2 роками досвіду

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Один з конфліктів, що найбільше запам’ятався (це був не разовий випадок, а досить довгий «серіал» протяжністю в 2 роки):
люди, що полюбляють «академічне програмування» vs люди типу «get this shit done»
Або ще можна сказати: теоретики vs практики

Люди другого типу були більш схильні імплементити прості робочі рішення, те що було потрібно для конкретної таски, над якою вони працювали. Вони не особливо задумувалися над архітектурою, потенційним масштабуванням і т.д. Типу «зараз у нас 100 користувачів, в найближчі місяці буде не більше пари тисяч, тому немає сенсу думати як нам бути, якщо гіпотетично користувачів буде мільйон».

Люди першого типу навпаки постійно думали на перспективу, витрачали купу часу на обробку різних edge cases, які на практиці можуть настати раз на декілька років, або й не настати взагалі. Вони робили досить круті штуки, але дууууже довго і часто продовбували дедлайни/естімейти, та викатували чудове рішення, коли вже «потяг пішов» і бізнесу було потрібно щось трохи або й геть зовсім інше.

І я не кажу про війну девелопери vs архітектори — я описую власний досвід роботи з розробниками рівня мідл/сеніор, просто з різними поглядами на те, що можна назвати «хорошою роботою».

Як показало життя, фінансові перспективи і кар’єра у людей другого типу складаються краще)
Хоча моя вибірка може буте не зовсім репрезентативна, у ній всього лише декілька десятків людей.

Менеджери vs програмісти ;)

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

забавно, что многие отвечают совсем не на вопрос который был задан, приводят примеры как они были правы, а кто-то не прав. Вопрос был про разность людей как причина конфликта, а не «когда кто-то был неправ».
слабые когнитивные способности многих местных айтишников — это грустно.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

У меня лично случа(лись)ются только два типа конфликтов — zero tolerance к:
1) Failed builds, в случае когда что-то пушится к общие ветки без предварительной локальной проверки
2) Заявлениям «я не знаю как X» без предварительных попыток разобраться

в случае когда что-то пушится к общие ветки без предварительной локальной проверки

Це відчуття коли нині деплоїв на прод і тільки з третього разу успішно:)
А тут в люди через мерлжі агряться)

1.На проект взяли джуна на менторинг, проработал несколько дней, потом он сделал форс-пуш в мастер, чем самым запорол всю работу команды (благо гит локально хранит репозиторий) начался накал страстей и поток бранных слов, который перерос в драку, и джун отхватил по морде и с обиженным лицом уволился в тот же день (сбежал с офиса и больше не появлялся)
2. Был молчаливый дядька, которому за плечами лет 20-30 кода, прогал на всем, чем можно — С, Джава, Перл, Раст, PLC, Питон, Go. Знал Кафку до мельчайших подробностей

джун отхватил по морде

Странно что били джуна, которому «положено косячить», а не того кто пуши в мастер не закрыл...

2. Был молчаливый дядька, которому за плечами лет 20-30 кода

Так Ви хотіли написати «Бил молчаливый дядька» ?

у вас какая-то команда дегенератов-макак, не умеете собеседовать, менторить джунов, ну и полная соц. несостоятельность в плане доведения ситуации до мордобоя.

— А що буде якщо я зроблю пуш в мастер?
— Дадим п**ди.
— Це типо метафорично «звільните»?
— Ні. Дадим п**ди.
— А чому просто не зробити мастер захищеним?
— Ми його захищаємо п**дюлями.

Дичь какаята. И это я не про джуна.

За 8 років в компаніях тільки один раз — свіжий менеджер в компанії на новому проекті.
Взяв сторінку зепліна в 6 модулями на ній (які треба було натягнути на наш CMS-продукт) і зробив тікети з заголовками Screen 1 .. Screen 6, це після дзвінка зі мною де я йому пояснював про що взагалі мова йде і що за модулі в нас є, наче ж щось ручкою собі записував при цьому.
Від такої наглості пішов стукати всяким Engineering Directors: менеджера зняти з цього проекту, а через кілька місяців взагалі звільнили.

Останнім часом додалося «волонтери vs зрадофіли»

Я напевно єдина ота людина в якої був конфлікт тому що я розмовляю в компанії і побуті українською.
Захід України.

Захід України.

А якою хотіли щоб розмовлли?
Угорською чи Польською? :-)
Русского тут не багато ж....

то було в 2019 році. але людина досі нічого не зрозуміла, говорить якоюсь болгарською. правда уже не зі мною

А как вы смогли конфликтовать если не понимаете друг друга?

я тоді ще розумів болгарську. зараз почав забувати

Мені колись втирали, що Болгарська на ншу схожа.
Поїхав я в Помор«є на відпочинок.. ну да.. схожа... «з точністю до навпаки» :-)))

1) sales vs tech (напродають того чого немає а потім відділ r&d ламає собі голову як то реалізувати і потім підтримувати
2) Ops vs Dev (нагівнокодять в продакшн, а потім на онколл супортити свій код не хочуть іти)
3) Support vs QA/Dev (одні відкривають баги по скаргах користувачів, а інші закривають зі статусом won’t fix, edge case, low priority, low impact -іноді просто пачками закривають
4) старі співробітники vs нові (понабирали тут з інтернетів, особливо коли старі люблять свої ж костилі і трупом лягають коли їх хочуть виправити або автоматизувати
5) culture difference — європейці/американці vs азіати/араби vs латиноси (manana) vs акуна матата
6) CTO/CIO vs CFO (коли в бюджеті фірми дірка від IT витрат росте)

4) старі співробітники vs нові (понабирали тут з інтернетів, особливо коли старі люблять свої ж костилі і трупом лягають коли їх хочуть виправити або автоматизувати

куди частіше ті інтерни без досвіду і думають що ті костилі виправити то пів години роботи. тому що він бачить той костиль в одному файлі і думає, що його еффект розповсюджується на тільки на той файл.
або є ще такі, що кажуть «а давайте все перепишемо». при тому, що сам він це зробити не в змозі.

«а давайте все перепишемо»

— А давайте! Ти від завтра починаєш, ок?
— Та ні, я ж пропозицію/ідею подав, у вас же є девелопери, от нехай вони...

буває по різному, але нажаль частіше «все херня, треба все переписати» це результат «я ніхера не розумію, тому це все гівно». якби ж то тільки інтерни, досить багато тупих програмістів з багатьма роками кодингу

мосьє з африканцями/італійцями/французами ще не працював?

З італійцями та французами працював.

Просто не знав, що в Samsung R&D Institute Ukraine так називають африканців/італійців/французів.

Ops vs Dev (нагівнокодять в продакшн, а потім на онколл супортити свій код не хочуть іти)

А потім наймають дівчаток, щоб те *івно сапортили за мінімальну ЗП )
А ще хочуть, щоб дівча було люб"язне та лояльне до тих телепнів )

Ще до війни, розробник був с дно, там залишилась його родина. Так от у нього був коментар: коли я висловлюю свою думку, то на мене ображаються обі сторони. От так ось. Доречі, йому дуже пощастило, що він спланував свою поїздку, якраз тоді, коли почалась масова мобілізація в щирі, і він залишився в Києві. От така історія

там оточення впливає, багато йо№нутих серед «нормальних» донецьких — тут вони кажуть що бути за днр/днр/росію це дно і засуджують і тут же кажуть, що вони були проти майдану, бо на майдані звірі вбивали міліцію/беркут, які просто виконували свій «долг». а потім дивуються чого ж вони такі хороші і «у всьому об’єктивні» отримують на горіхи від всіх.
але вони наші, їм треба просто вилікуватись і будуть чудовими людьми

Так. Навіть пісенька про це є — “You gotta keep ’em separated”

Зверніть увагу ось на яку річ. Це важливо до чортиків.
Коли формується піраміда управління, хто пролазить на самісінький верх?
Коли ви дасте відповідь на це питання, подивиться навкруги та перелічте ті піраміди управління де є східні риси у їх формуванні.
Ті, хто народжені, щоб правити тими, у кого неначе відсутні необхідні гени чи є у них щось спільне? Я думаю, що є. Вони всі evil.
Їхня сатанинська (соціал-дарвинистька) поведінка по відношенню до інших саме і дає їм змогу формувати / будувати всі ці піраміди (не тільки управління, але й так просто камяні, для себе та своїх близькіх)
Таким чином, я постулюю: якщо хтось у вашому колективі не вживається з остальними саме час його або підвищити або звільнити (і тоді на новому місці він таки стане керівником)
Люди керівного складу — «ті що народжені правити» чимось відрізняються від загальної маси людей.
Я думаю, у них десь у генах прописано як вміло використовувати інших.

Пролазить той, хто хоче і може

Тобто напевне слизький? Або маслом натерся... От якби було психологічне тестування таке — їм би одразу стало прозоро.

Такий тест давно існує, ви можете безкоштовно пройти його. Так, справді існують люди, які є природженими керівниками, як Джобс.
www.16personalities.com/personality-types

Дякую. Пройшов. Я — Геральт із Рівії. Можу мечем, а можу магією.

Тобто розумніші, сміливіші, працьовитіші і так дальше.

Кінь був найпрацьовитішим на селі, але головою колгоспу він так і не став ©

це якась повна шиза і схильність до теорій змов.
чи просто наслідки життя в совковому і пост-совковому гівні, де все недорозвинуте і нема об’єктивних критеріїв ні в організації ні в роботі, тому все скочується до закону джунглів «хто сильніший той і правий».

Незважаючи на корупцію і багато інших проблем цивілізований світ вже давно відійшов від вами описаної проблеми, багато де (навіть в Україні) все ж таки люди вибивається на лідерські позиції за скіли і за роботу.
Якщо ви цього не бачити навколо себе, ймовірно ви працюєте в бидло-гівно-конторі, шукайте місце краще. а «сатанинські» теорії і змови, поки що живуть лише в вашій голові.

Заспокойтесь — це науково-фантастична гіпотеза.

Чесно кажучи, дуже рідко бачив (відкриті) конфлікти в ІТ, все-таки менеджмент тут набагато професійніший, ніж в інших галузях.
Звичайно, вони іноді бувають, але це більший конфлікт інтересів, а не звичайний особистісний конфлікт.
Наприклад, тестувальник не хоче закривати баг, менеджер хоче, щоб програмісти попрацювали на вихідні та ще й безкоштовно і т.д.

Один з конфліктів, що найбільше запам’ятався (це був не разовий випадок, а досить довгий «серіал» протяжністю в 2 роки):
люди, що полюбляють «академічне програмування» vs люди типу «get this shit done»
Або ще можна сказати: теоретики vs практики

Люди другого типу були більш схильні імплементити прості робочі рішення, те що було потрібно для конкретної таски, над якою вони працювали. Вони не особливо задумувалися над архітектурою, потенційним масштабуванням і т.д. Типу «зараз у нас 100 користувачів, в найближчі місяці буде не більше пари тисяч, тому немає сенсу думати як нам бути, якщо гіпотетично користувачів буде мільйон».

Люди першого типу навпаки постійно думали на перспективу, витрачали купу часу на обробку різних edge cases, які на практиці можуть настати раз на декілька років, або й не настати взагалі. Вони робили досить круті штуки, але дууууже довго і часто продовбували дедлайни/естімейти, та викатували чудове рішення, коли вже «потяг пішов» і бізнесу було потрібно щось трохи або й геть зовсім інше.

І я не кажу про війну девелопери vs архітектори — я описую власний досвід роботи з розробниками рівня мідл/сеніор, просто з різними поглядами на те, що можна назвати «хорошою роботою».

Як показало життя, фінансові перспективи і кар’єра у людей другого типу складаються краще)
Хоча моя вибірка може буте не зовсім репрезентативна, у ній всього лише декілька десятків людей.

Ось мій шлях. За плечима 15 років коммерційного програмування. Завжди старався писати код правильно. Часто був у проекті у ролі архітектора. Більшість проектів були з нуля. Але більшість з цих проектів не злетіла у замовників. Тож з одного боку це дозволило мені рости професійно, а з іншого, це нафіг нікому не було потрібно.

Коли хтось каже, що щось робить «правильно» — то одразу виникає питання, а якими правилами ця людина керується.

патерни проектування, solid, код стайлінг, бест практики. чи у вас там у Глобалі про таке не чули?

А бест практикі — це які? Хто вирішує що є «бест», а що не дотягує? «У нас в глобалі», до речі те ж саме — різні команди вважають за «правильне» різні речі.

Паттерни, до речі, не є правилами, це... паттерни. Тобто впізнавані архітектурні елементи. А де і як їх вставляти — так само, в кожного своє бачення.

Ну все це відносно. Так я, наприклад, був і серед перших, і серед других. З одни і тим самим підходом до розробки. В першому випадку топив за красиве рішення, що буде легше підтримувати та за необхідності — розширяти, замість костилів і говнокоду. В другому (вже інша команда, звісно) — за принцип KISS серед завзятих overengineer-ов, що вважали за обов’язок зробити абстрактний інтерфейс та фабрику найпримітивнішому контейнеру, що не потребує навіть наслідування. Тому що можуть. Або дуже бояться, що щось їм завадить це додати пізніше, якщо знадобиться. Хто їх зна...

якщо гіпотетично користувачів буде мільйон

Добре що в фронті пофігу, бо той мільйон хоч і зайде, але у кожного сайтик відкриється 1 раз.
А якщо сервер упав — то зробіть тікет комусь з беків або девопсів.
Тому я за get this shit done, ще й попутно видаляючи зайві шматки коду :)

теоретики vs практики

я зрозумів, що ви мали на увазі але ви не вірно використовуєте слова «теоретик», «практик». «теоретик» це ті що пишуть наукові роботи, практики це всі комерційні програмісти.

Взагалі-то посади поряд двох розумних людей, і матимеш незгоду у більшості питань. Тому конфлікт — це нормально. Питання лише чи під конфлікти з робочих питань є правила, і тоді вони дозволені; чи конфлікти заборонені — і тоді йди звідти доки не вигорів, не втратив навичок [конфлікти без правил на це спроможні], та тобі не насипали поганої карми.

Коли конфлікти заборонені, готуйся отримати ввічливі посмішки та ніж у спину.

Узагальнення — велике зло.
Що саме за конфлікти? Хтось когось обікрав? Хтось чиюсь падругу спокусив і обезчестив? Хтось зайняв не своє місце на парковці? Хтось відмовляється таски робити бо не хоче? Зелебот VS порохобот? Хтось не миється і смердить на весь опенспейс? Хтось по п’яні побився і тепер не розмовляють? Когось підвищили, а когось ні і другий про це дізнався?

За 10+ років я бачив всі вищеописані типи конфліктів.

Хтось по п’яні побився і тепер не розмовляють?

А якою мовою вони не розмовляють? [питати у п’ятницю ввечері]

смердить на весь опенспейс

Натякали? Чи просто затискали ніс? :)

Справа була в сусідній команді років 8-9 тому.
Спочатку з ним хтось намагався делікатно говорити, потім просто почали тролити і відверто булити. Потім той тіп кудись дівся через декілька місяців.

Був випадок. Але там колега чимось хворий :(

можешь далі не писати, ти просто не зрозумів суті питання взагалі

це єдиний справжній привід для конфлікту

Так, я теж за все хороше і проти всього поганого =)

а бувають конфлікти через те що люди погоджуються один з одним?

Слухай, я вже вдруге дивуюсь твоїй фантазії. Якась вона дивна

А бувають конфлікти, коли погоджуються?!

Інтерфейси з літерою I чи без
Приватні змінні з підкресленням чи ні

Форматирование JS кода пробелами, но разный дефолтный размер отступа (2 или 4 пробела)

**Злодейский смех**

Тем кто готов из-за этого конфликтовать прописано проносное)))

Це джунівський холівор якийсь. Але колись на такого тімліда попав, якого взяли «з вулиці». І він «ані бельмеса не розумів». Проект закінчився погано і без мене :-)
Звичайно, що проблеми та причини конфлікту були набагато глибші.

То то и оно. Если вот из-за таких вещей начинается холивор, то явно в команде что-то сильно не так с лидом и процессами. Как минимум (из вот этих двух строк недо-холиваров) следует что в команде нет кодстайл гайда и инструкции по настройке гита для новопришедших в команду людей.

Эти вещи — только симптом более глубинных и серьезных проблем.

світла vs темна тема IDE.

Тут ніякого конфлікту давно нема. Звичайно ж світла. Або ворог народу.

ну це не конфлікт, але згадав ще дивну штуку — потрібен чи ні цифровий блок на клавіатурі.

Постійно так відбувається. Курси Кожаєва допомагають вирішувати такі проблеми по пацанськи 8-)

Звичайний чай vs чай з бергамотом (ака Earl Grey).

Навари усім кудін

Зелений із гінгко-білоба 50/50, і нехай лише якась нечисть спробує його заварити температурою вище 80°

Класику забув — tab vs space
Якщо люди хоч якось перетинаються у команді, то треба просто почекати коли станеться конфлікт. Це ж типове Tell me about the time.. питання, то ж і сітуації типові

Чекати можна довго, краще за першої ж нагоди задати правильні питання — і нехай конфліктують. Допоки сваряться, є час попрацювати.

Складніше за все не спалитися, принісши на мітинг велике відро попкорну.

Менеджери vs програмісти ;)

Щось ніколи не бачив страйку менеджерів. Мені здається, це тому що їм треба зарплатню урізати.

Люди vs люди. Ці істоти завжди щось не поділять.

Підписатись на коментарі