Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Чому ти провалюєшся на співбесідах англійською. П’ять причин

Hey folks!) З вами на зв’язку Вероніка Косяк — власниця онлайн-компанії StopFail, місія якої — допомагати айтівцям та власникам бізнесу ставати високооплачуваними та впевненими в собі гравцями на світовому ринку, опановуючи англійську мову та soft skills.

Ця стаття допоможе з’ясувати, чому ти провалюєш співбесіду англійською і розібратись, що робити з відмовами. Також я ділюсь корисними фразами, відео та книгами, які будуть корисними при підготовці до співбесіди іноземною мовою. Поїхали? :)

Співбесіда — дуже стресова подія для кожної людини. Вона вимагає підготовки професійної та психологічної. Однак, якщо співбесіда відбуватиметься англійською, тоді до цих двох аспектів додається ще й підготовка лінгвістична.

У кандидата виникають додаткові проблеми: доводиться думати не тільки про те, що сказати, а й як сказати іноземною мовою, щоб це звучало граматично правильно, як підібрати потрібні слова з вже вивченого вокабуляра, вибрати потрібне з купи часів і успішно перекласти професійні терміни.

Мозок закипає, намагаючись одночасно жонглювати трьома аспектами, впевненість у собі йде кудись далеко, ти починаєш ловити себе на помилках і неправильній вимові. Ти з усіх сил стараєшся, а потімм — тривале очікування і «Ви нам не підходите». То що ж пішло не так, і як це виправити.

Причина #1 — відсутність підготовки

Уяви, що співбесіда — це дуже важливий іспит, а будь-який важливий іспит вимагає підготовки. Коли ти приходиш на іспит, не знаючи ім’я викладача, ти провалюєшся.

Така сама логіка і зі співбесідою. Якщо ти попередньо не почитав нічого про компанію, не відкрив її сайт, не ознайомився з детальним описом вакансії, не продумав, що у тебе можуть запитати, і тому не можеш чітко відповісти на питання, адже вони здаються неочікуваними. Так ти створюєш враження незацікавленої людини, тому й отримуєш відмову. Кому приємно бачити байдужого, непідготовленого кандидата?

Зазвичай співбесіда іноземною мовою лише посилює такий «ефект несподіванки» і непідготовлений кандидат одразу видає себе у подібних стресових умовах.

Причина #2 — брак знань (hard skills)

Це одна з найчастіших причин відмови, особливо в IT-сфері. Пам’ятай, що відсутність технічних професійних навичок не компенсують ні відмінні знання англійської, ні вміння комунікувати, ні гарні очі. Сьогодні, навіть, здавалося б, гуманітарні професії вимагають базового знання Windows, уміння працювати Word, Excel і розбиратися з електронною поштою.

Що вже казати про IT-сферу з її широким спектром спеціальностей. Тому завжди уточнюй вимоги до вакансії перед тим, як подаватися на неї. Можливо, щось ти зможеш вивчити до співбесіди, і тим самим підвищиш свій шанс на успіх.

Причина #3 — проблеми з комунікацією (soft skills)

Якщо ти до мозку кісток технік з 10-річним стажем роботи, і на погану підготовку в технічному плані поскаржитися не можеш, це не означає, що на тебе чекає 100% успіх на співбесіді. Біда може прийти звідти, звідки не чекаєш — роботодавець просто не оцінить твої особисті якості. Адже працювати доведеться не лише з машинами, а й з людьми, зокрема.

Кинеш всі сили на вихваляння себе у професійному плані — можуть зробити висновок, що ти вискочка і не вмієш працювати у команді. Будеш занадто скромним — явні ознаки соціофобії. Вживаєш забагато технічних термінів про роботу — не знайдеш спільної мови з колегами.

Щоб уникнути таких шаблонних упереджень потрібно вміти підлаштуватися під співрозмовника і показати своє вміння налаштовувати зв’язок між людьми (рапорт). Якщо цього немає — немає й бажаної посади.

Причина #4 — невпевненість у собі

Оце знайоме усім «Ой, я так хвилююся!» таки є частою причиною провалу співбесіди. Науково доведено, що не лише наші думки впливають на наше тіло, а й навпаки.

Так, є два типи поз, які ми можемо займати щодо співрозмовника: слабкі та сильні. Сильна поза характеризується прямою поставою, відкритим положенням рук, піднятою головою, розправленими плечима або навіть широко розставленими руками. Це поза переможця. Слабка поза — це поза жертви, коли людина згорблена, закриває обличчя, схрещує руки, опускає голову.

Дослідження, проведені американським соціальним психологом Емі Кадді показали, що прийнята поза домінування чи, навпаки, жертви змінює рівень тестостерону чи кортизолу у крові людини. А як ти можеш здогадатися, тестостерон — це гормон сили, а ось кортизол, більш відомий як «гормон стресу», виробляється, коли нам страшно і саме він змушує нас рятуватися втечею.

Отже, щодо досліджень, коли ми приймаємо «сильну позу», то в середньому рівень тестостерону в крові підвищується на 20%, а у людей слабких поз він знижується. Разом з ним знижується і шанс отримати бажану посаду. Якщо тема зацікавила, але не переконала, то для детальнішої інформації з цього приводу можна послухати коротку лекцію «Your body language may shape who you are» («Мова твого тіла формує твою особистість»).

Причина #5 — брехня

Здавалося б, кому спаде на думку брехати на співбесіді? Однак, як показує практика, таке трапляється. Часто ми хочемо здаватися краще, ніж є насправді. З психологічного погляду — це нормально.

Однак уяви, що твій потенційний начальник має знайомих на твоєму попередньому місці роботи (адже, як правило, люди з однієї й тієї ж сфери перетинаються на трудовому ринку). Тоді отримати правдивий відгук не буде важко.

Сюди відноситься і прикрашання свого резюме. Коли кандидата запрошують на співбесіду, вражені його блискучим CV, а як результат отримують англійську на рівні Beginner замість Upper Intermediate або фактичну відсутність комунікативних навичок замість неймовірного вміння знаходити спільну мову з будь-якими людьми.

Troubleshooting: як пройти співбесіду англійською

Я не можу гарантовано перерахувати, що саме в тебе запитають на співбесіді, але можу сказати, як точно відповідати не можна. Фрази нижче будуть дуже корисними у твоїй підготовці до співбесіди:


DO NOT


DO


Перелічувати свої переваги одна за одною, ніби ти вивчив напам’ять словник характеристики особистих якостей

"I am talkative, active, kind, emphatic, clever..."


Розповісти про одну-дві свої переваги, закріпити це прикладами з професійної діяльності

"I am a proactive person. I often offered fresh ideas for improving the workflow. "


Прямо заявити про свої недоліки, які теоретично можуть вплинути на робочий процес

"I can hardly communicate with other people. I feel more comfortable alone"


Згадати про незначний недолік (який не вплине на робочий процес) і пояснити, як ти над ним працюєш

"I’m a bad speaker. When I have to perform in front of a lot of people, I get lost. But recently I started attending online speaking club"


Погано відгукуватися про попереднє місце роботи



"I did not have a decent salary and there were many drawbacks in the company management"


Згадувати попереднє місце роботи з подякою за набутий досвід. Можна сказати, що ти пішов у пошуках особистого розвитку



"I received great experience working in the company, and I am grateful, but I decided to move forward"


Говорити, що ти хочеш цю роботу через гроші



"I want this position because it is highly paid"


Сказати, що ти зможеш принести користь компанії на цій позиції та розкрити свій потенціал



"I want to be a part of this company because I believe I can be of assistance in its growth"


Губитися на питанні про плани на майбутнє

"Well, I do not know what will happen tomorrow..."


Показати, наскільки ти цілеспрямований, говорячи про свої плани (пов’язані з цією сферою діяльності)


"I plan to remain loyal to one company and hope to gain enough experience to become a senior manager or to participate in shaping the strategic plans for the company development"


Не ставити питання про позицію



"I have no questions, all is clear to me"


Виявити інтерес до вакансії, обов’язково поставити кілька запитань


"How many people work here? Will I work independently or in a team?«

Життя після відмови на співбесіді та робота над помилками

Відмова при прийомі на роботу однозначно б’є по самооцінці, проте це — не кінець світу. Отримав відмову? Буває! Заохочуй себе чашкою улюбленого чаю або кави за спробу, і негайно берись до аналізу помилок. Саме робота над помилками допоможе уникнути провалу наступного разу.

Крок # 1

На жаль, не всі рекрутери вказують на однозначну причину відмови. Однак, ти завжди можеш ввічливо уточнити, що було не так, які аспекти потрібно підтягнути і пояснити, що цей коментар тобі дуже допоміг би вдосконалити свої професійні та особисті якості.

Усвідомлення своєї проблеми — перший крок до її вирішення. Якщо рекрутер дає відгук, що ти погано підготовлений з англійської мови, значить, тобі потрібно сфокусуватися на вивченні мови. А якщо ти здався іншій стороні недостатньо мотивованим, попрацюй над комунікативними навичками та емоційною компетентністю.

Крок # 2

Невдача — це привід стати кращим. Завжди пам’ятай, що недоліки можна підтягнути, та й до того ж рекрутери часто повертаються до гідних кандидатів через певний проміжок часу, коли ті набираються навичок та досвіду.

Від себе рекомендую ресурси, які допоможуть у саморозвитку, наприклад, книги «Ви прийняті!» (автор Корін Грант), «У них так заведено» (автор Росс Маккаммон).

Відео англійською мовою:

Крок # 3

Рухайся далі! Склади список можливих питань, продумай свої відповіді на них, використовуй отримані знання та продовжуй набиратися досвіду на співбесідах.

Роби акцент на своєму потенціалі, підкресли своє бажання розвиватися, розповідай про те, що ти робиш, щоб бути кращим, професійнішим, сміливішим. Пам’ятай, що для досягнення успіху часом доводиться зазнавати невдач.

Професіоналами не народжуються — ними стають. Тому, отримавши відмову, не варто опускати руки. Важливо розібратися в тому, що було не так, а потім опрацювати помилки. Таким чином, step by step, ти обов’язково досягнеш успіху.

Невеличкий словник для початківців:

Vocabulary


Soft skills


комунікативні навички


Hard skills


технічні/професійні вміння


To build a rapport


налагодити взаємини


CV


резюме


Feedback


відгук/коментар


Speak up for yourself


презентувати себе


To highlight


підкреслювати


To hire


найняти


Job interview


співбесіда


Troubleshooting


шлях вирішення проблеми

👍ПодобаєтьсяСподобалось26
До обраногоВ обраному12
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Авторка керує курсами англійської, тим часом блог на англомовній локалі www.stopfail.com/our-blog/?lang=en 0 статей. на руснявій локалі www.stopfail.com/our-blog всі статті. «Ясна-панятна». 2023 рік

Аналогічно з укр.мовою — www.stopfail.com/our-blog/?lang=uk . Дно глибше Маріанської впадини.

ну причини провалів вказані не тільки за співбесідами англійською, а взагалі будь-яких по суті, дякую за фрази щодо ситуацій

Заведи трактор и будешь проваливаться по другим причинам

Як на мене, головний недолік цієї статті — фамільярно-повчальний тон, в якому вона написана.

Все критикующие статью, берут из нее некоторую часть и доказывают ее противоречивость и глупость. Но само написание этой статьи было не для того чтобы ее читали, а чтобы опубликовали. Вас снова обманули тем же способом, что и на собеседованиях. Вы пытаетесь понять смысл в тексте, но это не программирование, здесь текст формируется не для этого.

... а для збільшення ентропії і прискорення теплової смерті всесвіту // звуки апокаліптичного ембіенту в бекграунді

Змахує на дискриминацию по мовному признаку ;)

Я з першого разу пройшов інтерв’ю англійською, мені було 22 і я мав граматичний Pre-Intermediate Strong, просто флуенсі рівня Апера :-D
Мені відмовляли після інтерв’ю англійською, але ніколи — через власне англійську.
Про що і ця стаття, направду.

Незрозуміло як це.
Upper fluency це мабудь коли я можу досить вільно розмовляти, без еее, нууу, ааа. (?)
Але якщо граматика кульгає, то чи не буде fluency звучати як у реднека з села? 🤔

U know what I mean....
U know what I’m saying 😎

Але якщо граматика кульгає, то чи не буде fluency звучати як у реднека з села? 🤔

Нє, ніколи іноземець не звучатиме як реднек. Реднек — нейтів.
Плюс, розмовляв я з ізраїльтянами, вони так само не нейтіви.

Малося на увазі, що реднек малограмотний 😊

«Малося на увазі» теж малограмотно :)
Принципове нерозуміння різниці між «в культурі» і «між культурами».

«Малося на увазі» теж малограмотно :

В мене шия не червона 🤣
Але «у нас так кажуть», адже мова то не математика.

В мене шия не червона 🤣

Та навіщо? Я ж вас не присоромлюю, на відміну від ваших спроб змусити мене 36-річного червоніти за себе 22-річного ;-)

Але «у нас так кажуть», адже мова то не математика.

Як сказати :-)
Якби ви мене порівняли з таджиком, це було б ближче до діла, ніж реднек :)

на відміну від ваших спроб змусити мене 36-річного червоніти за себе 22-річного ;-)

Інсинуація!!!
Не було такого 🤣

Якби ви мене порівняли з таджиком

Я не можу порівнювати, адже не знаю як ви розмовляєте.
Якщо серйозно, толише «Мутко стайл» = «Диар джентельменс, лет ми спік фроммай хорт... » харить.

Решта то не варте суперечок

P. S. Просто мені британець колись казав, що мова дуууже там відрізняється і від освіти.
Тобто грубо кажучи «селюки» розмовляють так, що їх порозуміти важко.

Дослідження, проведені американським соціальним психологом Емі Кадді показали, що прийнята поза домінування чи, навпаки, жертви змінює рівень тестостерону чи кортизолу у крові людини.

А тепер йдемо у вікіпедію
Не найбільш авторитетний ресурс, але посилання на дослідження присутні

However, in 2015 several researchers began reporting that the effect could not be replicated, and, in 2016, Carney issued a statement abandoning the theory

Підказує, наскільки відповідально людина підійшла до написання статті, і на її якість

Це не про відповідальність, це про загальну схильність людей додавати надлишкової ваги фактам, що підтверджують їхню думку :)

Їм тут медом намазали?
Знову прийшла якась, на цей раз Вікторія, з 0 коментів і єдиною статтею та щось втирає в дусі «за все хороше, проти всього поганого» х_х

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

пойду расправлю плечи чтобы тестостерон поднять

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Классический рекламный вброс: «100 причин почему вы лузеры и должны вкинуть бабло в курсы английского»

Про те, шо бува, коли англійська не дуже добра, є отут: thedailywtf.com/...​re-You-Cool,-Man-and-More, останній розділ. Памʼятайте, шо слово façade читаєцця як «фасад» навіть англійською.

Бо ти не знаєш англійську. Бадум-тсс

Це так прекрасно, коли після пункту про те, шо не варто брехати, показуєцця, як його краще брехати. Ну тобто не завжди там, може, брехати, але «говорити, шо рекрутивки хочуть почути». Шо в принципі майже те саме. Я брешу, ти знаєш, шо я брешу, я знаю, шо ти знаєш, шо я брешу. Спілкуємось шаблончиками й проходимо співбесіди.

Це тест на сумісність корпоративним цінностям

Ну, з цього переважно оті цінності й видно. Привітно обіймаємо, в спинку ножик всуваємо.

Hey folks!)

І відразу фейл. Якщо ви пишете англійською, ніколи не ставте смайлики самотньою дужечкою. Це називається russian smileys. Ніде окрім ексСРСР так не роблять. Пишіть «:)».

Ну і я майже не побачив порад комунікації конкретно англійською. А замість підвищення тестостерону можна було б згадати про таке:

— How are you — це _не_ запрошення розповісти, що ви з’їли на сніданок і що витіяла ваша кішка. Відповідайте теж how are you, навіть якщо ви очікуєте, що потім співбесіднику буде цікаво, що ви робили.
— Усі дієслова в наказовій формі слід попереджати словом please, або взагалі замінювати на «could you [please] X». (Виключення бувають, але можна без них.) Пам’ятайте — ви спілкуєтеся мовою без T-V distinction, мова поваги тут працює інакше.
— Краще уникати сильних негативно офарбованих епітетів. Якщо ви кажете, що щось є bad або awful, ви повинні мати залізобетонні причини говорити це. Це не лише з британцями, це взагалі краще бути on the safe side з іншими культурами.
— Не промовляйте FAQ як «фак» (а я таке чув :). Ефейкью. (Можна ще fæk, але це простіше зафейлити.)

І відразу фейл. Якщо ви пишете англійською, ніколи не ставте смайлики самотньою дужечкою. Це називається russian smileys. Ніде окрім ексСРСР так не роблять. Пишіть «:)».

Це якась нова мулька, для тих хто в інеті недавно.

Ми прийшли сюди десь в кінці 90х і в нас були нормальні смайлики. :)

В зовсім олдфагів, які застали ще Фідо, смайлики були ще й з носом. :-)

А оскільки українська айтішка тих часів була щільно пов’язана з японською поп-культурою (хоча точніше навпаки), то ми доволі швидко опанували ще й японські смайлики ^_^

Потім в інтернет почали випускати всіх підряд і народився Ж)

Ми прийшли сюди десь в кінці 90х і в нас були нормальні смайлики. :)

В зовсім олдфагів, які застали ще Фідо, смайлики були ще й з носом. :-)

Ой-вей
Я таки з тих олдфагів, і смайли в мене еволюціонували з часом у бік спрощення, бо людина лінива по суті своїй :-) :) )

то коли ліг з мокрою головою, а вранці прокинувся з ідеальною зачіскою? #;]

Хах, з носом, як тобі таке: @}—>—

Таке бачив лише в гайдах типу «смайлики для різних випадків» але ж всі знають що дівчат нема в інтернеті, то все бородаті сісадміни :(

Писав ці смайли в чатах бізарре ще до того, як вам ці гайди написали :D

Гадаєш, бородому сисадмінові не буде приємно отримати квіточку? Всі ж ми люде.

Пиво. Нащо та квітка?
А краще текіла 😂

Це були суворі часи, про модні в 2022 тренди ніхто не думав. І адмінам краще було дарувати пароль на канал з варезами в підмережі :)

Відповідайте теж how are you

Можно, но это будет какой то реднек стайл. Правильнее good/fine how are you

або взагалі замінювати на «could you [please] X».

«could you X» что эквивалентно по смыслу «can you please X», поэтому «could you please X» обычно не употребляется.

«could you X» что эквивалентно по смыслу «can you please X», поэтому «could you please X» обычно не употребляется.

Блин.
В переписке с менеджерами постоянно «could you please X» вижу.
Хотя, возможно то Индусы пишут....

Соответственно я и сам так порой пишу, хотя эти «polite вихляния» меня харят.
Особенно если в разговоре :-)

Можно, но это будет какой то реднек стайл.

Окей, згоден, «fine, and you?» буде максимально надійним варіантом.

А де тут власне про англійську? xD

Підписатись на коментарі