ТОП-5 платформ-симуляторів для підготовки до співбесіди
Легкий мандраж, потік безладних думок та хвилювання — звучить знайомо? Саме це відчуває ледь не кожен під час співбесіди, бо вона відкриває шлях до омріяного оферу. Щоб не допустити провалу, важливо завчасно підготуватися та продумати відповіді на можливі питання.
У цій статті ділюся унікальними платформами-симуляторами для розробників (і не тільки), що допоможуть почуватися впевненіше під час інтерв’ю та підвищать твої шанси на успіх. Поїхали!
Ресурс із безкоштовною бібліотекою реальних відеоспівбесід з інтерв’юерами світових технологічних лідерів: Facebook, Amazon, Apple, Netflix і Google (FAANG). Інтерв’ю присвячені структурам даних, алгоритмам і проєктуванню систем. Для зручної навігації сайт пропонує фільтр за категоріями (Data Structures and Algorithms, Mathematics, System Design, Python) та за рівнем експертності (Easy, Medium, Hard).
До того ж ти маєш можливість і сам пройти тренувальне інтерв’ю з одним із співробітників FAANGу або іншої престижної ІТ-компанії. Це преміум-послуга, і її ціна варіюється в залежності від теми та від того, чи потрібен інтерв’юєр із конкретної компанії. Вартість тренувальної співбесіди стартує від $150.
Розмова анонімна: інтерв’юєр не матиме жодної інформації про вас, лише чутиме голос. А якщо вам не сподобається співбесіда — Interviewing.io гарантує повернення коштів.
Розробники платформи, команда інженерів із Сан-Франциско, переконують, що проходження інтерв’ю та отримання фідбеку — цінний досвід як для новачків в ІТ, так і для професіоналів.
Це вебсайт, який дозволяє практикуватися на задачах із кодування. Вони розділені по рівнях: easy, medium, hard. Всього платформа нараховує понад 2400 питань на основі 14 мов програмування, серед яких C++, Java, JavaScript, Kotlin, Python, PHP, Ruby та інші.
Принцип роботи простий: написати код для запропонованої сайтом задачі. Щойно будеш упевнений в її рішенні — натискай Submit. Якщо код не прийнято, то його треба правити, поки не отримаєш статус Accepted.
Преміум-підписка дає доступ до повного переліку питань, авторських рішень задач і цікавих кейсів.
Інструмент дозволяє потренуватися відповідати на поширені питання в режимі реального часу. Відповіді розшифровуються та аналізуються за допомогою штучного інтелекту. Платформа має кілька напрямів на вибір:
- Data Analytics
- E-Commerce
- IT Support
- Project Management
- UX Design
- General
Interview Warmup є частиною програм Grow with Google та Career Certification. Спочатку технологія була створена для допомоги студентам Google Career Certification у пошуку роботи, нині ж вона доступна кожному.
Зайди на сайт і натисни «Start Practiсing», після чого обери напрям тренувальної бесіди. З цього моменту розпочинається твоє інтерв’ю. Питання будуть технічні, ситуаційні, а також про твій бекграунд. Наприклад:
- Imagine you are working on an Agile Project. What would you do to set up and execute the project?
- Describe a situation when you disagreed with someone at work. What did you do, and what was the result?
- Tell me about one of your favorite projects. Why is it special to you?
Система записує твої відповіді (у форматі тексту або аудіо) й перевіряє їх на використання професійних термінів та повторюваних слів. Наприкінці бесіди тренажер підказує, яких тез та термінів не вистачило у твоєму спічі.
Interview Warmup нікому не передає відповіді — він розроблений винятково для переборювання страху перед інтерв’ю. Ти можеш зберегти свої відповіді та попрацювати над ними самостійно.
📌 InterviewBit
Ця платформа допоможе подолати значне хвилювання перед інтерв’ю, тому що тут ти спілкуєшся вже не з роботом, а з людиною. На Interview Bit є теоретичний та практичний контент, що стосується мов програмування Python, Java, JavaScript, C++ і C#. Головна фішка ресурсу — в тренуванні комунікації.
- Підключися до системи й знайди співрозмовника. Ним буде такий самий претендент на роботу, як і ти.
- Далі ти отримуєш питання для інтерв’ю, які треба буде поставити опоненту. Усі питання добираються в залежності від позиції, компетенцій та володіння мовами програмування. Так само визначається бліц питань і тобі.
- Разом із питаннями кожна зі сторін отримує відповіді до них, щоб швидше проаналізувати сказане.
- Тривалість кожного інтерв’ю — 45 хвилин.
- Після двосторонньої співбесіди учасники ставлять один одному оцінки у двох аспектах: як інтерв’юеру та кандидату.
- Процес відбувається анонімно й лише англійською мовою.
Таким чином ти перевіряєш себе не тільки на знання технічних питань, а й на готовність впевнено та без вагань вести бесіду.
Цей сайт називають найкращим ресурсом порад для інтерв’ю з програмування. Тут ти знайдеш різнопланові статті, наприклад:
- Fixing Impostor Syndrome In Coding Interviews
- Why You’re Hitting Dead Ends In Whiteboard Interviews
- The 24 Hours Before Your Interview
Окрім цікавих та корисних статей, Interview Cake пропонує пройти платний експрес-курс із доступом до ретельно дібраних питань від інтерв’юерів провідних компаній, зокрема FAANGу. Вартість підписки на три тижні становить $149, на три місяці — $249.
Ідея створення платформи належить Паркеру Фіні, який допоміг своїй подрузі за тиждень підготуватися до технічного інтерв’ю та отримати офер від Facebook.
Співбесіда — це нелегкий, втім цікавий і корисний досвід. Світ технологій пропонує тобі дієві інструменти, щоб позбутися докучливих хвилювань. Бажаю успіхів!
Якщо маєш цікаві історії з проходження співбесід — поділися в коментарях.
9 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів