Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Вивід валюти з ФОП через депозит

Доброго дня,

хотів поцікавитись, чи є в когось досвід виводу валюти в готівку через опцію валютного депозиту?

Задля уникнення втрати 20% на продажі валюти і згодом купівлі вже готівки з не меншою втратою по ринковому курсу.

Наприклад, продавши валюту в Монобанк з ФОП по курсу 36, по тому ж курсу одразу оформити валютний депозит на короткий період (3 міс) і потім запросити отримання готівкою в валюті в касі? Які підводні камені, чи в когось був досвід? Дякую

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному4
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Підводний камень в тому, що ніхто ще свої гроші назад не отримав, бо 3 місяці не прошло з моменту вступу закону.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Хай, курси наче вирівняли але якщо тобі потрібен готівковий долар то всеодно виводити через депозит наче вигідніше.
Як зараз з цим справи? Для експерименту поклав 1к на депозит через Приват24 для бінзнесу на 60 днів. Хто підкаже як потім знімати? Треба у підтримку замовити за деякий час до закінчення депозиту валюту у відділенні?

Звичайний депозит виводиться на картку для виплат (валютну), а потім вже в приват24 можна замовити готівку (займає кілька днів). А от що робити з ФОПівським депозитом — не знаю. Боюсь що його знову ж доведеться продавати (міняти на гривню). Ще й треба з оподаткуванням розбиратись. Ще насторожує термін 60 днів, бо «конвертаційні» депозити наче від 3-х місяців мають бути.

Зараз можна купувати безготівкову валюту в банках «миттєво» до 50000 гривень в еквіваленті на 1 банк, а 3-місячні деподити до 200000 на банк. Можна декілька банків по 50000 щоб миттєво. Але буде деяка курсова втрата на ФОП$->UAH->$

Можна, але треба з комісіями розбиратись. Наприклад комісія за поповнення приватівської картки для виплат — 0.5%, це стосується зокрема й обмінної операції коли купується валюта на картку (якщо на картку виводиться депозит, то такої комісії нема). У моно ця операція без комісії, але якщо виводити готівку, то там комісія чи то 0.9%, чи 1.9%, не пам’ятаю точно (якщо виводити депозит у готівку, то такої комісії нема). В А-банку теж зняття готівки з картки може бути або 0% або 0.9% залежно від походження коштів (треба розбиратись, як вони відпрацьовують валюту, куплену на картку). Не знаю що там по іншим банкам, в будь-якому випадку треба уважно вивчати.

ось із ще меншими втратами виведення, але теж через конверт депозит, але з транзитом через ОВДП
fi202x.blogspot.com/...​2023/02/blog-post_14.html

Дальше или открываем в том же банке конвертационный депозит, или снимаем 100000 грн. и вносим наличными в другом банке с более выгодными условиями, например, в Айбокс за 99970 грн. открываем трехмесячный депозит на $2707.

Це в якому банку такий курс? В приваті 100к грн = 2670 усд

І яким чином виходять менші втрати? Продаєш бакси з фоп-а все одно по 36.6, звідки вигода?

як це в Приват банку, із втратою 2.5% та 3 міс. очікування готівки:
fi202x.blogspot.com/2023/02/blog-post.html

Чтобы меньше тратить время на походы в банк оформляем конвертационный депозит не на максимально возможную сумму в $2670, а только на $2400 (через ограничение в Приват Банке в выдаче/заказе USD один день суммой в $2400).

В чому проблема тримати залишок на карті для виплат і потім зняти вже більшу суму? Там ж комісії нема. От з моно проблема — зняття з карти 0.9%

можна заморозити майже $300,
а можна далі крутити на «депозитній каруселі»

тобто якщо дипозит знімати зразу в касі то 0,9 немає, а якщо депозит виводити на валютну карту фізособи, а далі з неї знімати то +0,9%, я правильно розумію?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Підкажіть будь ласка по валютному депозиту в моно. Коли закінчується срок, вони кажуть що «Виплата депозиту — На вашу картку monobank або готівкою у відділенні банку». Про яку картку тут іде мова? Про гривневу чи валютну карту фізіка? Дякую.

Валютну фізика.

Краще такі питання в майбутньому задавати в чат техпідтримки банка.

либо читать договор при его подписании ))

Це скоріш за все вивід готівкою через А-Банк без комісії 0.9%

А хтось робив порівняння де вигідніше відкривати валютний депозит на 3 місяці?
Є стаття на мінфіні minfin.com.ua/...​upiti-valyutu-na-depozit
Але вона вже не актуальна. Може дасте лінку на клуб 100 тисяч?

Доброго дня усім! Чи правильно я розумію, що 1 до 1 ФОПу готівковий долар не вивести? Єдиний легальний шлях це «здати з ФОП рахунку валюту по курсу НБУ, а потім знову купити долар на 3-місячний депозит уже як фізособа, втративши 2-3% на подвійній конвертації». Все так, чи щось я пропустив, і є вигідніші легальні шляхи?

Дякую за відповідь! Моно 1 до 1 уже не практикує теж?

Та ви що, звісно ні — це ж які фінансові втрати продавати вам за тим же курсом за яким кілька секунд тому купили у вас 🙂
Раніше це була комерційна перевага перед іншими банками в боротьбі за клієнтів, а на зараз не потрібно бо ніхто нікуди не дінеться з цим курсом

То, що було в моно — обертка. Для юзера це було максимально наближено до переводу з ФОП-рахунку на картковий, але насправді під капотом відбувалися продаж та купівля за тим самим курсом (навіть у виписці воно відображалось саме таким чином). А оскільки купити долар на картку зараз неможна, то й весь цей хак не працює.

Зате можна купити на депозит, і якщо б було бажання то могли б таким чином зробити купівлю на депозит. Але бажання чомусь нема. Але звісно нема в чому звинуватити саме їх, бо звісно жоден інший банк не зробив так також

Насправді це зовсім різні та взаємонезалежні речі.
1. Є продаж ФОП-івської валюти за заниженим курсом. Якщо не враховувати мутки з відрядженням (зокрема, знімати через «картку-ключ» за кордоном), то це єдиний шлях витягнути з ФОП-а бодай би щось.
2. Є азартна гра від НБУ з депозитами. Щоб зіграти, фіз.особа має принести гривню (готівку або картку — не важливо). Чи є ті гривні вихлопом від продажу ФОП-івської валюти, чи від продажу готівки в обміннику, чи ці гривні вже 10 років лежали під матрасом в гривні (ну а що, може й таке бува) — не має значення.

2-3%

это просто смешно, наверное забыли, как по25% было в первые месяца войны, когда на межбанке сливали по 29 а у менял по 36 было? В обменниках щас полно валюты, если есть желание 36,8 -> 40,5

При бажанні можна навіть спіймати курс в районі 39.1
Неодноразово бачив в місцевій обмінці

45хв у черзі Універсал банку у Львові і заповітні $1300 у кишені

подскажи пожалуйста, а когда ты заказывал валюту с депозита? То есть, сколько времени прошло с заявки до выдачи

4 дні тому замовив

спасибо!

Підкажіть будь ласка, чи є можливість відкривати щомісяця новий депозит? В додатку станом на 08/01/2023 при оформленні депозиту є така фраза: «Не більше 2670$ з гривневих карток цього місяця». Тобто якщо я відкриваю депозит в січні на 2670$, то в лютому зможу знову відкрити ще один депозит на 2670$? Тобто у мене буде 2 депозита на загальну суму 5340? Чи як? Іншої чіткої інформації знайти не вдалося. Дякую

Підійшов строк знімати. Моно каже треба 2 повні робочі дні щоб підготувати валюту у відділенні універсал банк. Київ. Подивимось.

Мені у Львові при замовленні сьогодні видали дату 8 листопада. Теж глянемо :)

Підкажіть будь ласка, чи є можливість відкривати щомісяця новий депозит? В додатку станом на 08/01/2023 при оформленні депозиту є така фраза: «Не більше 2670$ з гривневих карток цього місяця». Тобто якщо я відкриваю депозит в січні на 2670$, то в лютому зможу знову відкрити ще один депозит на 2670$? Тобто у мене буде 2 депозита на загальну суму 5340? Чи як? Іншої чіткої інформації знайти не вдалося. Дякую

Мені здається, що ліміт саме на календарний місяць. А можливо рівно місяць від дати відкриття попереднього.
Запитайте в підтримці.
100% в моно і приваті можна в лютому на 100к грн, потім в березні і далі. Тобто водночас 3 депозити мати. І це на кожну людину в кожному банку )

вот еще один вариант — с размещением на депозите на 6 месяцев и обязательной продажей в конце срока по курсу НБУ minfin.com.ua/ua/2022/10/20/94215117
Имхо, варик хуже текущего

Тут тема про те, як вивести свої доллари з ФОП у готівку.
В вашій статті тема для дурних лохів з гривнею, які думають, що через пів року курс НБУ буде вищий чим зараз.
ФОПи з валютою можуть здати свої бакси по курсу НБУ в будь який момент.

і відкупити їх через конвертдепо

кому як, а якщо курс НБУ піднімуть, то варік заграє новими фарбами

тоді і ринковий зміниться.

Виглядає як спроба приборкати інфляцію. Спроба прибрати в ринку надлишкову грн, щоб громадяни не скупали все, що бачать, а понесли на супер депо.

дело в том, что в этом варианте нет никакого смысла, учитывая наличие трехмесячных депозитов без обязательной продажи потом валюты по курсу НБУ, так что хз, кто будет его юзать.
зы ограничение в 100к\месяц легко обходится открытием счетов в нескольких банках

Можливо ці нові правила хочуть застосувати до теперішніх 3-х місячних депозитів?!

може в когось тої гривні нємєрано, так сказати дядя работає на гривневій фабриці, і в нього того гуталіна завались

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

А я які ризики для наступної схеми? Являюсь ФОП працівником, маю прямий контракт з АСАШАЙ, та маю можливіть сам пересилати кошти на будь-який рахунок: фіз.картку, фоп usd, доларову карту моно/революта/іракського банку тощо)
Які будуть ризики, якщо я проведу платіж SWIFTом відразу на доларовку картку mono usd.
Як мені відомо для фінмоніторинга банку потрібно надати інвойс і цього достатньо. Банк не передає ніякої інформації в податкову, якщо ти сам цього не активуєш в ДІЇ.
Також є протокол, який Україна імплементувала в серпні цього року: tax.gov.ua/...​tsentr/novini/606248.html
Але я так розумію, що він ще не працює і моніторить лише офшори.
То що буде, якщо я уявно маю зп 100 вічнозелених, 50 з них я кидаю на доларову фізичну картку, а 50 доларів на ФОП USD. і відповідно декларую лише 50 доларів з ФОП монобанку.
Які ідеї?

swift платіж приходить від ЮР.компанії в США

Так це ж класно.
Ти можеш таких мати 2 за рік.
Головна умова щоб у них не було представництва в україні

платіж може бути відфудболений котобанком

То що буде, якщо я уявно маю зп 100 вічнозелених, 50 з них я кидаю на доларову фізичну картку, а 50 доларів на ФОП USD. і відповідно декларую лише 50 доларів з ФОП монобанку.

в кращому випадку заплатиш ПДФО + ВЗ, а в гіршому розкажеш потім нам

Банк не передає ніякої інформації

спробуй, розкажеш нам, як котобанк «не знає», що ти ФОП,
зайди в «електронний кабінет платника» в розділ «облікові дані платника» і переконайся, що «котобанк не передає ніякої інформації в подактову»

Не зовсім так. Якщо ти займаєшся комерц. діяльністю, то маєш зареєструватися відповідно. Разово, може, й ок так зробити, регулярно — ні, навіть, сплачуючи подохідний податок.

Так з надходжень на картку фіз особи потрібно платити 19.5% під час річного декларування
не важливо ви її їх отримуєте на Моно чи Пейонір чи Вайз

Якщо є контракт на послуги та інвойс то єдиний податок як завжди. Проте це є порушенням режиму використання рахунків і при отриманні коштів на приватну картку банк так само робе фінмон по платежу, і якщо це приват рахунок а платіж бізнес — має відмовити

В теорії ти можеш слати не на фоп рахунок коли є фоп.
Досліди тільки чи нема обмеження на кведи.
А так компанія не в україні.
Класифікуй як іноземний дохід.
Формально більше податок але гроші в іалюті це компенсують

все ж ліпше на ФОП, продаж по 36.56 і зразу заведення під 37.45 (дельта приблизно 2.5%) на 3 міс. валютний конвертаційний депозит. Якщо є «жива» валюта або гривня в еквіваленті, то можна паралельно з такою суммою захеджувати і додатково і вийти (потім )у невеликий плюс

Це могло б бути гідною схемою, але скрізь всі кажуть про проблеми зі зняттям готівкого долара з депозиту. А потрібен саме готівковий долар, бо це єдина форма, яку можна продати потім за ринковою ціною. Якщо вивести його на валютну карту фізика, то при розрахунках тією картою в українських магазинах (тобто при розрахунках гривнею) знову ж таки буде конвертація за курсом близьким до НБУ (тобто фактично через 3 місяці ми все ж таки продаємо долар по курсу НБУ). Вийняток — розрахунки на усіляких аліекспресах (там же ще не врубили подвійну конвертацію?) та за кордоном — там є шанс розрахуватися без конвертації валюти через гривню (але це не точно).

які проблеми, якщо ще перші конвертаційні депозити ще не закінчилися

Ну так не обов’язково ж щоб це був саме конвертаційний і саме депозит... моно вже давно не дозволяє навіть спробувати замовити валюту хоч кудись, окрім відділень універсалу, яких всього кілька на всю країну (тобто вже неможлио замовити на банк-партнер, та й в своїх відділеннях «завтраками» годують). Ну і на приват також скаржаться — не депозитами ж єдиними. У когось був старий депозит, хтось з карти фізика хотів гроші зняти, але «валюти нєт, но ви дєржитєсь»

Моно віртуальний котобанк, і там віртуальна котовалюта, яким він боком до цього свята життя?

Не факт, що о всі знімуть валюту і зашиють в матрац або закатають в трьохлітову банку або закопають під грушею. Можуть піти конвертувати по другому раунду, а валюта лишиться в системі.

Тому зраду та ІПСО нема чого розганяти передчасно. Будут біть — будєм плакать. Передчасно нема чого дзюрити в рейтузи.

Ну так я не тільки про моно казав, я там ще й про приват казав, який і раніше був системоутворюючим, а зараз ще й державний. Але щось у питанні виконань зобов’язань він не далеко пішов від своїх суто онлайнових конкурентів.
Цей великий шлях валюти у напрямку матрасу починається з заведення на рахунок ФОПа під неминучий продаж за курсом, який встановлює НБУ. Люди, які рахують гроші, також рахують і ризики. Хто ці ризики оцінює на рівні «не всім віддадуть — та й пох, мені повезе» або взагалі на туалетно-памперсному рівні («дзюрити в ретузи» та тому подібне) — тим ок. Всі інші прагнуть прораховувати цей момент на етапі прийняття рішення про перший крок (чи обирати шлях «отримати на ФОП -> продаж по НБУ», чи ні)
Мені так подобається ця «логіка». Усіма можливими копняками відважувати людей від «білої» роботи та заганяти їх в тінь — це не зрада. А коли дехто цим невдоволений та ще й мав наглість вголос про це сказати — зрада-зрада, ІПСО, не дзюрити у ретузи (бо ж мабуть путін нападе). 🤦‍♂️

Бабо має працювати, а не лежати в матраці, але хтось думає що так надійніше, тому банки скрутять дулю, то таке, вовків боятися в ліс не ходити. Жити шкідливо: можна вмерти.
Ще раз, факти є? Нема, бо ще не прийшов термін видачі конвертаційних вкладів.

Ну по-перше, подушку ніхто не відміняв. І подушка має бути ліквідною Це і раніше означало, що якась частина має бути у готівці, а зараз тим паче.
По-друге, готівка не обов’язково означає матрас. Просто НБУ зробив так, що сьогодні лише готівку можна обміняти за ринковим курсом. Будь-яка ж форма б/г при конвертації втрачає 10-20%.
По-третє, навіть у цій темі вже є повідомлення про проблеми зняття готівки у приваті (з карткових рахунків чи зі старих депозитів — не важливо). Вже сьогодні (а точніше — ще «вчора», умовно). І це ще навіть не прийшов термін видачи конвертаційних вкладів, який у рази підвищить попит на готівку (а отже й нестачу), коли прийде.

Навіщо тобі доларова готівка? Їдеш в США?
Скільки тобі вистачить? 1М?
Яка кількість на конвертаційних вкладах?
Скільки НБУ недавно зробив підкріплення комбанків готівковим доларом?

Раніше банки могли давати лише з приносу.
Але така зрада, що аж памперси мокрі.

Навіщо тобі доларова готівка? Їдеш в США?

Я ж вже вище писав, що готівка мені потрібна для того, щоб обміняти її на гривню за реальним курсом, без курсового відкату.
Наприклад, сьогодні за готівку дають близько 41 грн, а за б/г 36. А я справжній патріот Її Величності Гривні, я не згоден за брудний зелений папірець отримати лише 36 одиниць патріотичного гривневого щастя, бо я люблю батьківщину на всі 41.

Так тебе ніхто не заставлає обмінювати тепер долар на гривню, а далі міняти її через конвертаційний депозит на долар з надією через три місяці назад забрати.
Не розумію кламання.

«З надією» — це звучить «обнадійливо» 🤣 З надією що мені його віддадуть у валюті депозиту, а не гривнею (знову ж таки по курсу НБУ). Якщо проблеми з видачею готівки є вже зараз (ще до початку видачі конвертаційних депозитів), то надія на успіх через 3 місяці якась слабенька, м’яко кажучи. Умовні пару баксів закинути можна, але розраховувати на це як на основний спосіб отримання доступу до чесно зароблених — ну таке...
(а тим часом економіка почекає ще 3 місяці на гроші, які могли б бути залиті в неї ще навесні)

маємо шо маємо, я так і не зрозумів, ти хочеш купити долари вже по 41, чи покласти на депозит і забрати по 37?

В мене немає задачі купляти долар (хоча технічно іноді й доводиться проходити через вимушену операцію купівлі як складову подвійної конвертації). Зі мною доларом розраховуються, тож він в мене є.
Мені потрібно:
1. Мати можливість ним розраховуватись там, де приймають долар (найпростіший приклад — аліекспрес). Технічно для цього потрібно пройти через подвійну конвертацію при переказі на картковий рахунок. Раніше при цьому втрачалося 1-2%, що теж бісило, але сьогоднішні 10-20% просто унеможливлюють таку операцію. Цей пункт менш важливий, ніж наступний, бо платити можна й гривневою карткою, і там втрати на подвійній конвертації близькі до адекватних.
2. Мати можливість конвертувати долар у гривню (звісно ж за ринковим курсом, або максимально близьким до нього). Оскільки я живу в Україні та більшість грошей витрачаю саме у гривні — це основний пункт. І він не виконується. Я знаю де мені за долар дадуть реальну ціну (приблизно скрізь), але держава мені мій долар не віддає. Вона мене обмежила можливістю продати долар лише одному монополісту, який пропонує за нього такі копійки, що це не варто навіть обговорення. Схематоз з депозитами по-перше обмежений, по-друге це все ж таки 3 місяці, по-третє вони навіть не намагаються створити ілюзію, ніби це не чергове «поле чудес» від кота Базіліо.

Тобі написали варіант. Як з мінімальними втратами безготівковий долар перевести в готівкову форму. Але ти: «конвертаційний долар не дають, ужас-ужас, всьо прапало».
От не видаватимуть, тоді буде зрада. Та й взгалі, ти що один в такій ситуації? Не можу зрозуміти причини кламання. Як і не можу зрозуміти навіщо тобі готівковий долар

Тобі написали варіант. Як з мінімальними втратами безготівковий долар перевести в готівкову форму. Але ти: «конвертаційний долар не дають, ужас-ужас, всьо прапало».

А конвертаційний долар якийсь не такий як усі інші? Якщо вже зараз не видають ні з карткових рахунків ні з депозитів (так-так, валютні депозити існували ще до появи «акції»), то з яких дивних див «конвертаційний» долар має працювати якось інакше?

От не видаватимуть, тоді буде зрада.

ну так вже ж не видають, навіть у цій темі писали про це

Та й взгалі, ти що один в такій ситуації?

Не один, намахують не особисто мене а щонайменше всіх експортерів — це якось має покращити особисто моє становище? Я ж не росіянин, мені добре тоді коли мені добре, а не тоді коли всім погано

Як і не можу зрозуміти навіщо тобі готівковий долар

Пишу вже щонайменше втретє — щоб продати (поміняти на гривню) за ринковим курсом.
У той час, коли за 1 готівковий долар я можу придбати 600г курячих гомілок, за 1 безготівковий долар дають лише 500г тих самих курячих гомілок.
До того, як НБУ почав гратися у подвійний курс, б/г долар мене цілком влаштовував. Сьогодні ж сам НБУ визнає, що один тільки факт його посередництва додає ризиків на 10-20% від вартості — то нахіба воно мені потрібно міняти «базовий актив» на таку ненадійну розписку?

Мені видавали з депо які закінчилися, не знаю, чому тобі не видають. А писати можуть ІПСО яку завгодно.

До того, як НБУ почав гратися у подвійний курс, б/г долар мене цілком влаштовував. Сьогодні ж сам НБУ визнає, що один тільки факт його посередництва додає ризиків на 10-20% від вартості — то нахіба воно мені потрібно міняти «базовий актив» на таку ненадійну розписку?

Особисито пан скільки криз пережив? Мені видається, що це перша.І цього разу, НБУ на висоті. Може тобі Кубіва/Гонтереву/Арбузова/Яценюка, чи кого не вистачає?

з.і.
ОБС: в четверг (а до НГ 146% ) можуть підняти оф. курс., потерпи

Особисито пан скільки криз пережив? Мені видається, що це перша.

Достатньо, щоб у жовтні 2022 все ще жити за той долар, за який дають по ринку, а не по НБУ.
Але матрас все ж таки не гумовий, тож вічно це тривати не може.
Та й економіку це обмежує. Одна справа, коли я витрачаю на все, що мені потрібно. І зовсім інша, коли я маю піджиматись, бо незрозуміло, скільки той маразм з курсом ще буде тривати, а матрас, як я вже казав, не безлімітний.

Може тобі Кубіва/Гонтереву/Арбузова/Яценюка, чи кого не вистачає?

ну чєво ви, вон пасматрітє что ваша Амєріка натваріла в Іракє, в Югославіі і ваабщє кто пєрвий в мірє ядєрную бомбу прімєніл — нікого не нагадує? але ж ІПСО — це я 🤣

ОБС: в четверг (а до НГ 146% ) можуть підняти оф. курс., потерпи

Це краще ніж нічого, але це ми вже проходили (вистачило менше ніж на тиждень). Потрібно не піднімати а відпускати. І якщо вже так подобаються аналогії з папєрєднікамі, то згадаймо хто «тримав» курс 8.

І зовсім інша, коли я маю піджиматись,

це просто жах, це через поганий НБУ ти маєш піджиматися,
ІПСО таке ІПСО

. Потрібно не піднімати а відпускати.

Тільки чому ж пан не Голова НБУ (чи один із заступників, або в наглядовій раді), або міністр економіки (або ж хоча б один з заступників чи радників)

то згадаймо хто «тримав» курс 8.

і хто «тримає» курс?
27.5 -> 29 -> 36.56
ІПСО, таке ІПСО

Ще забув про «примусовий продаж», але поганий НБУ не примушує, зрада однозначно.

це просто жах, це через поганий НБУ ти маєш піджиматися,

Виконуючи вказівку НБУ, банки не віддають експортерам їх гроші (без 10-20% відкату) — хіба це не привід для посиленої оптимізації витрат? хіба не НБУ ініціатор такої вказівки?

Тільки чому ж пан не Голова НБУ (чи один із заступників, або в наглядовій раді), або міністр економіки (або ж хоча б один з заступників чи радників)

Наприклад тому, що хочу заробляти свої гроші чесно. Я свою професію обрав. Я не можу займатись всім і скрізь, але я все ще очикую якісного сервісу у інших сферах, будь то керування автобусом, у якому я їду, чи керування НБУ, від якого я теж залежу.

і хто «тримає» курс?
27.5 -> 29 -> 36.56

27.5 — це був ще ринок, навіть 29 перший час був ринком, а далі його «тримали» аж до літа, потім переставили на 36, і з ринком воно співпадало лише кілька днів, а сьогодні його знову «тримають»

Ще забув про «примусовий продаж», але поганий НБУ не примушує, зрада однозначно.

А що, продаж не примусовий? Може НБУ дозволяє з ФОПівським доларом зробити хоча б щось, окрім як продати? Може мені хоча б дозволяють обрати кому продати? (а там вже й про ціну домовимось). Чи може я хоча б можу виставити свій Ask?

А хіба не НБУ зафіксував курс?
Щодо відео — там не про фіксацію курса, там про емісію. До емісії в мене питань нема. Окрім, можливо, одного нюансу — у відео разів 50 було повторено, що емісія — вимушена міра щоб закрити брак грошей. Так от фіксований курс сприяє тому щоб грошей ставало ще менше, бо ніхто не хоче заводити валюту у країну (маємо менше грошей, зокрема менше податків), а хто хоча б щось заводить — не хоче конвертувати (нікому не потрібні ці курсові втрати), а те, що сконвертовано — витрачається з підвищеним рівнем жадібності (бо доступ до ресурсу штучно обмежується).
І це ж не тільки про поганих жадібних ІТ-шників, це про всіх експортерів. ІТ-шників просто жаба душить, а інший бізнес, який виготовляє щось фізичне, має дохід конвертувати по 36, а сировину та комплектуючі купляти вже по 41 (за рідкими вийнятками, коли вдається скористатися тим міфічним «критичним імпортом»). І коли такий бізнес закривається, він виганяє на вулицю найманих працівників. Це перемога.
А ще, коли ЗСУ аж настільки залежить від донатів, НБУ штучно обмежує людям доступ до власних грошей, які могли б піти зокрема на військові донати

Зрозуміло, що краще бути здоровим і багатим, але ж ситуація наразі інша.
Мені би теж хотілося єдиний курс, та лібералізацію, а не з валютного рахунка ФОПа валюту продай, заведи гривню на рахунок фізособи, а далі знову на валюту міняй.... але цей гєморой був ще при папіредниках.
Теж не зрозуміло, чому не можу з валютного рахунка ФОПа купляти на Аліекспресі, що за блдж!

Ну то що це гемор — то лише частка проблеми, та навіть втрата 1-2% на подвійній конвертації (якщо хочеш отримати бакси на валютній карті) — не велика трагедія (хоча й привід розглянути ФОП-рахунок у банку, який до 24.02 дозволяв робити цю операцію з нульвою втратою на подвійній конвертації). Але коли ці 1-2% перетворюють на 10-20%, коли місяцями ігнориться вий суспільства (якщо не всього, то щонайменше у профільних колах) — це вже цілеспрямовані дії, а не «ой, так вийшло»

коли місяцями ігнориться вий суспільства

а коли тут було інакше?

у травні ти прикривався донатами ПЖ

Ну чого ж прикривався? Я просто пояснював, що обмеження доступу до грошей призводить до посиленої економії (і на даний момент це не змінилося).
Маємо банальну піраміду Маслоу. Навіть така важлива річ як донати йде вже після їжи. Після їжи вже йдуть і донати, і купівля новенького айфона (умовно). Але біда в тому, що в умовах обмеження доступу до грошей лісом йде все що не їжа (і умовний новенький айфон і більшість донатів).
Звичайно донати не в повному бані. Але якщо поруч збирають на наприклад пікап, то замість 10к (коли бачиш на рахунку 50к грн і скоро буде проплачено інвойс) ти вже кидаеш 500-1000 грн (бо на картці 10к, і щоб її поповнити треба витягати з-під матрасу останні залишки кешу, а новий прєдводітєль НБУ каже що з курсом у нас все норм, тобто зміни не очикуються). Цифри зі стелі, я просто хотів показати що вони відрізняються на порядок.
Чи знайшов я інші шляхи донатити? Так, знайшов. Але:
1. Цей шлях залежить він унікального збігу обставин, тож він є не у всіх
2. Якби його не було, це не змінило би ситуацію з усіма іншими донатами (те, що описано вище)
3. «Місцеві» волонтери все ж таки отримують від мене менше ніж могли би при іншій політиці НБУ

В приваті недавно замовляв 3к готівкою, через день забрав. Але це Київ, можливо в інших містах проблеми.

Через схемк приват грн -> револют юсд -> приват юсд -> базар грн і знов по колу деякі спеціалісти прогнали по 100-150 к баксів. Хоча більшість всеж обмежувалась 20 к баксів.
Через схему валютного туризму проганяли ще більше. Люди возили десятки карток.
Фінмон це від 400 к грн на місяць в основному, рідше від 200 починають цікавитись.
Я звісно не знаю які в вас об’єми, але я думаю ви зрозуміли.

200-400к це на одну картку? чи на кожну картку моно приват пумб і ще например 6 карток?

конвертаційні депозити не тільки для виводу валюти з ФОПа з лагом в 3 місяці, а і для тих хто застряг в гривні є можливість зменшити фінансові втрати
fi202x.blogspot.com/2022/10/blog-post.html

Дякую, кеп

Для інформації: сьогодні (04.10.22) замовив зняття 1000 у.о. готівки з валютної картки моно — сказали, що найближча дата 26.10.22 (Київ, Лівобережна)

Замовляй зараз на дату закінчення депо

Звідки ця інфа? В А-Банку вже не видають?

Ну, якщо вам подобаються товпи в відділеннях Привата, то ходить туди. Соціалізація як ніяк)

100к обігу на фоп в місяць або 30к по кредитці і в вас платина. Обслуговування без черги.
Але вже майже не користуюсь приватом, дістали постійні комісії за будь яку операцію і жахливий сервіс.
Перевів усі рахунки в ПУМБ. Там платина при обороті 10к по дебетці в місяць. Комісії майже відстутні.

Пишка уже вжух з Бегемота

рахунки в ПУМБ

використав теорему Ескобара

Ніколи не розумів, на кой ляд потрібна та платина. Та навіть голд. Чи ви користуєтесь отим консьєрж сервісом, зараз, коли все можна нагуглити? Чи оці лаунжі, раз на рік на відпочинок, побути не як всі? Це лише понти. Лаунж не прискорить виліт вашого літака, ви все одно будете там стирчати. Ну і так, в Моно теж комісії майже відсутні.

Платинум — це відсутність черг та вирішення будь-яких проблем з банком
От тобі менеджер звичайного відділення каже, що він не може актуалізувати дані, бо твоя справка переселенця з міста, яке постіно обстрілюється.
Йдеш до ВІП-відділення, 5 хвилин і все актуалізоване)
Карту проєбав — не дадуть тобі нову, бо пластік в Україну не завозять. Треба довго качатися, ругатися...
Йдеш до ВІП-відділення, 5 хвилин і карта на руках)
Бачиш дивну комісію, тобі передзвонюють та розжовують, що то за списання)

Я тебе здивую, але в Моно все те саме робиться через Телеграм та Нову Пошту))

Як вам вже вище відповіли, платина це в першу чергу суттєво покращена комунікація з банком.
В мене до вас є зустрічне питання. А готівковий долар ви теж на нову пошту отримувати будете?
Єдиний банк де можна замовити готівку до видачі з моно це Універсал Банк з відділеннями у трьох містах. А-банк повідомив що під замовлення валюту для моно возити не будуть. Тільки з наявності в касі. А наявності як завжди нема, ходи з відділення в відділення та знімай по $100. Спорт як ніяк)

Єдиний банк де можна замовити готівку до видачі з моно це Універсал Банк з відділеннями у трьох містах.

Це брехня. Ні в правилах надання послуг, що я наводив тут цитату, ні на практиці такого нема. Колись ще в травні я без перешкод зняв 500 євро зі свого рахунка в Моно через касу А-Банка. То ж не треба вводити людей в оману.

А щодо комунікації, то в Моно найкраща служба підтримки ever. Не потрібно мати дешеві понти я у вигляді якоїсь крутої картки, щоб до тебе уважно ставились. І вони цим неабияк пишаються.

Колись ще в травні я без перешкод зняв 500 євро зі свого рахунка в Моно через касу А-Банка.

згадала баба як дівкою була

Цей сабж мотай нижче. Там тобі буде пояснення, щодо А-Банку та Моно станом на вчора, що також не дуже вже актуальне)

Бо сьогодні, 11.10.2022, жоден банк не вдчинився о 9-00. Пумб взагалі своїх співробітників вдома залишив.

Ви ще згадайте початок війни, коли деякі відділення понад місяць не працювали. У томи числі ті, де були депозитні сейфи. Якщо жоден банк не відчинився — до чого тут Моно? Хочете вигідний курс та захищеність — обирайте депозити. Хочете доступність грошей тут і зараз — йдіть на чорний ринок. Як на мене, все просто.

Коли приват почав роздавати голд, він нівелював усі переваги статусу. Зараз хіба що платина чогось коштує. Хоча й там вже сервіси почали обмежуватися.

В застосунку пропонують тільки Київ, Львів, Дніпро, інфа тижневої давності.

В мене нема можливості перевірити практично, але наскільки я бачу з документа під назвою «Умови і правила обслуговування...», на стр. 76, в рядку 5, п. 6 зазначено що «Виплата суми Депозиту та/або коштів з Рахунку „до запитання“, а також [...] може бути здійснена Банком готівкою у касі Банку / банків-партнерів за умови пред’явлення отриманого в Мобільному додатку касового коду». При цьому, те що саме А-Банк є банком-партнером, зазначено в п. 3.2.9. Тобто, с точки зору правил, ніщо не заважає зняти готівку в валюті в касі А-Банку. Але НБУ може мати свою думку (зараз навіть гривню можна тільки 100к зняти).

Цього і слід було чекати. Готівку в баксах отримати не вийде, принаймні в Україні

віртуальний банк, віртуальна валюта

зачем писать уе? Сразу валюту написать нельзя? $

Сьогодні прийшло повідомлення від моно, що видати готівку 26 жовтня не зможуть. Зателефонував, сказали, що зможуть видати лише 7 листопада

Напиши отзыв на minfin.com.ua там обычно очень хорошо реагируют на отрицательный отзыв и пытаются максимально быстро решить проблему, и дата выдачи может поменяться на более раннюю

Ничесе. Я в своем райцентре просто прихожу в отделение А-Банка и получаю доллары без какой-либо очереди.

BTW, в приваті хотів відкрити депозит, написало шо ліміт 50к UAH на місяць (хоча постанова НБУ про підвищення ліміту до 100к вийшла 1 жовтня).

Написав в сапорт — сказали: «Вивчаєм постанову, про результати проінформуємо на сайті»
Станом на 4 жовтня ще вивчають :)

Скажіть будь ласка, себто відкривається депозит з рахунку ФОП, і після закінчення депозиту кошти повертаються, але тепер вже на карту фіз. особи? Дякую
P.S. наскільки розумію що у випадку використання привату вивести готівку взагалі не видається можливим.

ФОПівські долари потрібно продати (по НБУ, скажімо по 36), гривню вивести на карту фізика, і вже з неї оформити депозит (долари буде куплено по, скажімо, 37... тобто з відносно адекватними втратами на подвійній конвертації).
Вузьке місце: потрібно вірити що через 3 місяці вдасться витягнути з банку валютний кеш (бо його можна продати по 41 чи скільки там буде, тобто по ринку). Якщо ні — доведеться вивести на карту фізика, а таким доларам знову ж таки ціна — 36 (чи щось максимально близьке до НБУ).

Дякую величезне за детальну відповідь!
Я правильно розумію, що депозит повертається на валютну картку фізика?
Ймовірно для того аби витягти кеш з карти доведеться добряче докласти зусиль, тому що наразі (принаймні ПБ) стверджує що віддає готівкову валюту тільки (!) якщо її продали у відділенні і вона на даний момент є в наявності, наскільки мені відомо, можу помилятись.

Майже всі банки дозволяють робити таке. Не обов’язково класти гороші у Приват. Наприклад, ненависний Альфа банк, видав мені готівкою доллари з моєї карти фізика позавчора без проблем по замовленню.

Треба вивчати нюанси. Я знаю що моно повертає валюту з депозиту на карту, але карта тут — запасний варіант, бо отримувати готівку з карти — комісія (щось біля 2%), а з депозиту — без комісій. Але моно зараз взагалі не варіант, бо майже нема відділень (окрім кількох міст: Київ, Дніпро та десь ще), а партнери (А-Банк?) зараз готівку не віддадуть.
В інших банках треба вивчати. Наприклад валютна карта для виплат у ПБ (як і будь-яка карта для виплат у ПБ) має комісію 0.5% на поповнення, тож виникає питання — чи буде братися ця комісія при виводі депозитних доларів на карту?

0.5% при «нецільовому» поповненні (переказах P2P). Виплата кредиту, зарплати чи пенсії це, наскільки я розумію, цільове поповнення.

Я знаю що моно повертає валюту з депозиту на карту,

- откуда такая информация?

Я имел в виду — как вариант. Т.е. среди вариантов снятия валютного депозита предлагается выплата на валютную карту в моно (возможна ли выплата на валютную карту в другом банке — не помню, не пробовал). Информация — личный опыт, это работало и до 24.02, и уже после 24.02 я так себе депозит возвращал, когда увидел что на А-банк уже нельзя заказать.

Я имел в виду — как вариант.

валюта с депозита возвращается либо на карту моно либо налом, а дальше уже можно этот нал в любой другой банк отнести

бо отримувати готівку з карти — комісія (щось біля 2%),

0.9%

Вже дозволяють в межах 100к. в 10-00 відкривав

Підводний камень в тому, що ніхто ще свої гроші назад не отримав, бо 3 місяці не прошло з моменту вступу закону.

Вже отримали. Поки що працює наче

Все ок. Валюту отримав😎

Отримав штуку баксів валютою на доларову карту які оформлював на тримісячний депозит.

так це і так ні для кого не сюрприз. питання полягає у видачі готівки на руки.

Проблем з готівкою немає. Видали новенькі соточки.

Тепер готуй 0.9% за обнал🤷‍♂️

Навіщо?
Тримати валюту на карті може бути в ряді випадків куди вигідніше чим тримати в папірцях.

в такому випадку, кому взагалі потрібні ці депозити? хіба що тим нещасним, що отримують гроші у гривні.

готівка коштує дорожче.

у більшості айтішників наступнтй кейс — на фоп заходить валюта —> продають на депозит —> знімають готівку.
інакше який у цьому сенс? валюту з фопа без проблем можна продати за ту ж саму ціну, що і валюту з фізкарти без заморочки з депозитами.

Не всі мають змогу отримати свою ФОП валюту, частина гебців отримують гривні без можливості тримати непродану валюту. Так історично склалось.

мені шкода цих людей, але ж тема цього топіку все ж про валюту на ФОП рахунку

А ну назви ті випадки

1. Купівля в закордонних магазинах аби з тебе не чарджили по курсу 50
2. Інвестиції ніхто не відміняв, особливо зараз, коли ринок летить на дно
3. Диверсифікація заощаджень, просто не тримати все папірцями в одному місці

1. Гривневою картою робиш це по 37.45 (Оплачував в аппсторі еплівському)
2. НБУ заборонив переводити валюту за кордон.
3. Єдиний більш валідний поінт. Але і тут проблеми, в разі гострої потреби ти ті гроші не знімеш швидко.

В закордонних магазинах це не те щоб вигідно, це просто ніяк, тобто ти не витрачаєш на конвертаціях (НБУ нас довело до того, що ми вже й цьому радіємо).
В усіх інших випадках, коли треба заплатити в гривні (а це мабуть все ж таки більшість витрат), конвертація буде за заниженим курсом (хоч через самостійний продаж, хоч через конвертацію при сплаті валютною карткою), тобто з карти спишуть на 10-20% більше доларів, ніж потрібно, щоб здійснити гривневий платіж.

В монобанк можна залишати на депозиті і далі, навіть якщо не продовжував його.
В будь який момент переводиш на карту або в касі зняти без комісії.

Підкажіть будь ласка, чи є можливість відкривати щомісяця новий депозит? В додатку станом на 08/01/2023 при оформленні депозиту є така фраза: «Не більше 2670$ з гривневих карток цього місяця». Тобто якщо я відкриваю депозит в січні на 2670$, то в лютому зможу знову відкрити ще один депозит на 2670$? Тобто у мене буде 2 депозита на загальну суму 5340? Чи як? Іншої чіткої інформації знайти не вдалося. Дякую

так, щомісяця в одному банку на еквівалент до 100000 грн
fi202x.blogspot.com/2022/12/blog-post.html

дякую за відповідь. почитав ваш блог. розумний підхід))) якщо у вас це так організовано (з літа), то підкажіть будь ласка, чи нема проблем з отриманням валютної готівки в моно та приваті?

моно не користуюся для конверту, з приватом теж ще не було досвіду, є так як вистачає банків із ліпшими умовами для конвертації
fi202x.blogspot.com/2023/01/blog-post.html

а як зі зняттям депозиту? тут же основне питання: чи видає банк готівкою USD

Починав з тих, що були першими: укргаз, акорд, ще коли був ліміт в 50К.
З акордом проблем не було.
Пізніше підключилася Альфа, теж в ліміт 50К.
Із новим 100К лімітом укргаз в моєму місті тимчасового перебування загальмував видачу.
Чекаю, обіцяли в кінці наступного тижня.

дякую за детальну інформацію!

Розкажіть детальніше як саме можна отримати готівку з валютного рахунку ФОП закордоном ?
Має бути картка доларового рахунку ФОП і прямо з неї в банкоматі знімається? Це в усіх банках працює?

Я юзаю монобанк і наскільки знаю то тільки він це супортає(тому на нього і перейшов).
Тому якщо є монобанк то відкриваєш там фоп рахунок(через додаток), моно тобі робить віртуальну картку яку підвязуєш в гугл/епл пей. В додатку ставиш пін код для тої картки.
Далі шукаєш euronet банкомати (вони всюди є) і всі (що я бачив) супортають віртуальні картки.

Прикладаєш телефон на значок схожий на wifi, вводиш пінкод і знімаєш гроші. Ліміт за раз 100$ (був місяць тому)-180$(зараз). Ліміт 100к грн в день, тому знімаєш кілька разів по тих 100$. Комісія 2%.
З картки можна знімати кеш і розраховуватись за їжу, авто, ну все що можна віднести до відрядження (тобто в магазині іграшок платіж не пройде)

а ліміт 100 баксів це ліміт від монобанка чи від банкомата?

Від банкомата (там коли вводиш суму зняти то пише який ліміт, 800 zlt кілька днів тому в Польщі)

З картки можна знімати кеш і розраховуватись за їжу, авто, ну все що можна віднести до відрядження (тобто в магазині іграшок платіж не пройде)

ага, дякую за уточнення

не бачу в додатку де можна зробити цю картку до ФОП рахунку в $. Це в пiдтрику писати чи як ? Дякую.

не бачу в додатку де можна зробити цю картку до ФОП рахунку в $.

Пиши, там норм супорт.

1. Будучи на скріні своєї гривневої картки, клікаєш на сіру іконку карток вверху екрана (по центрі).
2. Появиться список твоїх карток. Спайпаєш догори, внизу екрану будуть твої ФОП рахунки і текст «Відкрити ФОП картку».
3. Тикаєш на Відкрити ФОП картку. Далі по підказках, я не памятаю конкретно.
4. Коли перейдеш на валютний ФОП рахунок (пункт 2 вище), свайпаєш вправо щоб побачити номер рахунку. Свапаєш вверх по рахунку і появиться картка

в Польщі дають зняти валюту через банкомат чи суто в злотих зняття?

Я знімав тільки в злотих.
В туристичних місцях ще можна в євро

Які банкомати дозволяють зняти в євро?

Який курс з $ ФОП Монобанка при знятті в злоті? Монобанк не корвертує $ спочатку в грн а потім в злоті?

Який курс з $ ФОП Монобанка при знятті в злоті?

± як на форексі. Сьогодні платив, 4.84

Монобанк не корвертує $ спочатку в грн а потім в злоті?

Ні

В Привате заходите в «Каталог послуг» -> «Картки», выбираете свой валютный счет, оформляете себе корпоративную карточку на свое имя (ФОП). Теперь это ваша личная карта для снятия валютных денег. По правилам, с корпоративной карты можно снимать и использовать деньги только на командировки и бизнес-нужды в командировке. Но это контролируется только для юридических лиц. Для физических лиц/ФОП это никак не контролируется, только при снятии наличных в банке (уточню этот момент позднее). Поэтому вы можете тратить деньги с этой карты на любые нужды, кроме кода торговца 6211 (покупца ЦБ и брокераж). Других ограничений по типу закупки банки не делают. Если вы хотите снять валюту — можете попробовать снять ее в банкомате за границей, то также не запрещено. Лимит — еквавалент 100 000 грн НА ДЕНЬ. Также есть лимит 100 000 грн НА МЕСЯЦ (на 1 банк / 1 клиента) на операции P2P и для «розрахунків, здійснених з використанням електронних платіжних засобів, для оплати операцій з активами, які безпосередньо конвертуються (обмінюються) на грошові кошти та відповідно до правил та/або інших внутрішніх документів міжнародних платіжних систем належать до операцій „квазікеш“ (англійською мовою quasi cash). До таких операцій, зокрема, але не виключно, належать: купівля криптовалют, поповнення електронних гаманців, купівля подарункових сертифікатів, перекази на користь букмекерських компаній, оплата дорожніх чеків. Коди категорій торговців, що можуть використовуватися для таких операцій, зокрема, але не виключно, такі: 4829; 6012; 6050; 6051; 6534; 6539; 6540; 7800; 7801; 7802; 7995»

Я проверил нормативную базу, можете делиться данной веткой как экспертной консультацией. В данном случае работают два нормативных акта НБУ. Вот здесь — zakon.rada.gov.ua/...​aws/show/v0005500-19#n352 — определено на какие цели можно снимать деньги с корпоративной карты — на любые, которые не противоречат законодательству, в том числе и далее перечень. А здесь — zakon.rada.gov.ua/...​aws/show/v0018500-22#Text — определены лимиты, о которых я говорил. Вот здесь — zakon.rada.gov.ua/...​aws/show/v0164500-22#Text — сказано, что корпоративные карты используются «для потреб господарської/підприємницької» деятельности. Снятие чистого дохода ФОП для использования в личных целей, по нашему мнению, вписывается в понятие «предпринимательской» деятельности, так как целью деятельности есть зарабатывание дохода, который надо както тратить — выплачивать дивиденды, так сказать. Банки могут ограничивать направления использования карт, и даже проверять операции, что может быть урегулировано договорами. Но на практике это не делается. Если что и будет, то штраф 17000 грн за нарушение валютных операций, но это очень маловероятно (очень низкий риск) с такой нормативной базой, как есть.

В приваті точно є. Пишите листа в банк що ви їдете у відрядження і вам видають валютну картку до рахунку. Картка може бути віртуальна.
Ще можливо зняти готівкою в касі під те саме відрядження, але мій досвід спілкування з приватом показав що в них є якесь внутрішне розпорядження готівку не видавати ні під яким соусом. Крутили мене по колу місяць і морозились.
Але враховуйте те що на відрядження є добові ліміти вище яких оподаткування 18% як дохід фізичної особи.

що ви їдете у відрядження

просили якесь підтвердження?
а якщо хто в умовній польщі?

Я хотів отримати готівку в касі, тому вони вимагали з мене документи що підтверджують бронь, квитки ітд. Вставляли палки в колеса як могли бо розуміли що скоріш за все я нікуди не поїду. А от з карткою типу без питань бо вона працює тільки за кордоном.

Доречі в ПУМБ наприклад таких питань не задають, але враховуйте що теоретично податкова може перевірити факт виїзду та чеки на транспорт і проживання і якщо виникнуть питання то там штраф в відсотках від суми що отримали на відрядження.

Повторюсь що з карткою таких проблем не повинно бути як мінімум в межах 80 євро на добу що є максимумом для неоподатковуваних відрядних.

есть какие то гарантии что после войны налоговая не прийдет с вопросами — зачем снимал валюту с валютного счета без продажи в гривну?
Бо моно вроде писал что эти деньги должны идти под «командировочные». Где то слышал о дневных командировочных в 80уе, а не снимай сколько-хочешь.

Гарантії. Від податкової. В Україні. Після війни.

можуть заднім числом перекинути з ЄП на загальний

по ідеї, не повинні. Я колись дізнавався, що це обмеження (обовязковий продаж долларів) НБУ. Тобто податковій повинно бути пофіг. якщо ти заплатив податки нормально. А ми платимо по курсу в день заходу валюти на рахунок. Ти ж можеш їх через рік зняти. але податки сплачені по тому курсу, що був і курсова різниця не враховується. Тому це не зона дії податкової.

Але знову ж читав, що це зона дії валютного контролю. І там штрафи від 17к. І якраз відповіді на це питання я не знайшов(

Податкова претензій не матиме, але чи не будуть претензій з боку інших державних структур — оце питання

есть какие то гарантии что после войны налоговая не прийдет с вопросами — зачем снимал валюту с валютного счета без продажи в гривну?

Бо дозволяє закон, тому банк і дозволяє так робити.
Податковій пофіг на що ти тратиш гроші якщо ти не зменшуєш суму доходу тими витратами.

Где то слышал о дневных командировочных в 80уе, а не снимай сколько- хочешь.

Це для працівників а не ФОПів. Для них з 80€/день не треба платити податку на дохід

Податковій пофіг на що ти тратиш гроші якщо ти не зменшуєш суму доходу тими витратами.

зато зможуть збільшити суму податків, якщо знайдуть порушення і переведуть заднім числом на загальну систему, і вже і не пофіг

якщо знайдуть порушення і переведуть заднім числом на загальну систему,

Порушення чого, стаття, лінка на схожі випадки? Як ви взагалі працюєте в Україні стільки років і такі сикуни?
Приписуєте на пустому місці якісь 80 євро в день і тому подібний брєд:)
Оці всі розмови нагадують байки що до тебе може прийти податкова бо ти не справжній ФОП а «галерний» з одним клієнтом.

підводний камінь бачу ише на отримання готівки в касі
1) у якму відділенні Моно партнерів у вашому місті це взагаі можливо
2) комісія за зняття готівки
а так все вірно, є офіціний спосіб по норм курсу купувати валюту
доречі з 1 жовтня ліміт 100 тис на 1 банк
youtube.com/...​fxn73CmgULk?feature=share

А у вас на каналі є відео про izi банк, чи можна в ньому отримати потім готівку ?

почитай спочатку відгуки в інтернеті. і подумай двічі чи той курс від ізі такий вже привабливий

Не рахуючи ризиків примусового обміну по курсу нацбанку на гривні при видачі цих депозитів.

Лично испытал проблему снять всего 1к баксов со своей валютной монобанка. Дичь полная. Типа у них нет бакса.

Моя логика простая. Если на моей карте лежит 1к то и у них должен быть 1к. А если его нет, то что у меня есть? Разводилово

Ви розумієте що таке готівковий і безготівковий долар? Чи ви думаєте коли вам переводять 5000 баксів, то їх фізично везуть з Америки?

Без сарказму — подивіться трохи відео на ютубі як працюють банки

C точки зрения клиента пох, везут, не везут, у меня есть 1000 долларов, значит я могу их снять без проблем, остальное — лирика. Инкапсуляция, если терминологией программирования.

Ну це якраз банку пох, а у вас невідповідні очікування, які мають мало спільного з реальністю

Давайте детальніше про очікування. От є у вас 1000 грн, ви їх кладете на свою гривневу картку. Ви розраховуєте, що зможете їх зняти (ну, може, мінус якась комісія) в банкоматі? Розраховуєте.
Так от, чому очікування щодо долару мають бути інші? Або банк каже «я взагалі не відкриваю рахунки в доларі» — і тоді ніяких до нього претензій. Або він бере на себе зобов’язання такі рахунки обслуговувати — і от тоді «видача готівки» є невід’ємною складовою обслуговування такого рахунку, і хай собі крутяться як хочуть. Врешті решт Україна не є в суцільному оточенні москальнею, проблеми фізичної доставки валюти — це всього лише логістика, хай займаються нею.

Это моя валюта, которую я завел в страну, остальное меня ипать не должно, отдайте мне мое честно заработанное.

Ти в воюючу країну завів доллар. Знаючи про всі можливі обмеженя. Країна тобі подякувала. Продавай доллар та виводь гривню.

зараз вони навіть продати її не дають без 10-20% відкату банку на неринковому курсі

Цікаво, що ти скажеш про наступного керівника НБУ, якщо Шевченко вважався дуже лояльним)

Ну я поки не знаю що від нього чекати. Подивимось. Якщо наведе лад — скажу «нарешті». Якщо ще більше почне гайки закручувати — я всеодно не скажу «при Шевченко було добре», можу лише сказати «при Шевченко було менш хєрово», бо об’єктивно, навіть якщо при наступнику будуть грабувати 50% (для прикладу), то це не відміняє того факту що при папєрєдніку грабують 10-20%.
Але що ми вже наперед очикуємо фігню.. може навпаки зроблять краще. 🙂

лояльним до кого/чого?
з.і.
перестановка ліжок в борделі

тобто податок на фопа вже 45%
через попа ще якось гроші виводять

так це ж тільки курсові втрати...
заробив 41000 грн (штука баксів), банк віджав все що вище за 36600 грн, після сплати ЄН залишилось 34770 грн, після сплати ЄСВ залишилось 33340 грн. Скупився на всі 33340, з них тільки 27783 грн пішли на товар (решта на ПДВ).
(41000-27783)/41000 = 32%

а якщо взад на конвертаційний?

а куди заводити, тушок шапіто не випускає

І що? А якщо Ви, наприклад, на автостоянку з охороною поставите своє ІНОЗЕМНЕ авто — то вони вам можуть його тепер не віддавати, бо воно ж іноземне?
Або банк працює з валютою, або не працює. Якщо не працює — нехай так і каже. А якщо працює — то нехай, курва, працює!

Теперішня банківська система нагадує базари 90-х років, де у тебе гопніки віджимають твою виручку або ставлять на %. При чому нас заставляють заводити сюди свою виручку.

А от при ВФЯ було... а при ПАП теж... а зараз ....

Я очень часто вижу банкоматы которые не работают или у них закончилась наличка, вы никогда с таким не сталкивались?) Впринципе сейчас в стране война, есть много ограничений которые позволяют нашей экономике хоть как-то существовать. Одно из них — банк может отдать только ту наличку которую получил, если Вася не принес им сегодня штуку баксов, им нечего вам дать

Одно из них — банк может отдать только ту наличку которую получил, если Вася не принес им сегодня штуку баксов, им нечего вам дать

Це обмеження було знято НБУ 5-го вересня. Тепер все залежить від бажання самого банку — хоче він возити готівкову валюту чи ні.

Ну вот поэтому идет банк нах, те, у кого есть валюта, хер ее положат в банк, пусть тунца сосут.

Так ее особо никто и не кладет)

ну так если я работаю с иностранным заказчиком, то разве у меня есть какие-то другие легальные варианты получить свою оплату, кроме как руками заказчика положить свои заработанные баксы в украинский банк? я не нашёл.. а в итоге банк берёт валюту в заложники и требует 10-20% выкуп

багато варіантів. тим більше, якщо працюєте з іноземним замовником — payoneer, paypal, wise...

З точки зору здорового глузду — так. Отримав на умовний wise, задекларуваав, сплатив податок. Але скільки вже було на цю тему дискусій, і в цілому всі сходяться до висновку що такий кейс у законах не прописано (хоча наче й не заборонено), а отже це рулетка — доколупається до тебе місцева королева папірців у податковій чи ні. Доведеться тобі доводити що не верблюд з перспективою попасти на штраф та злетіти з єдиного податку заднім числом, чи ні. З такими ділами вже легше просто не декларувати, але такого я не хочу радити ані собі, ані іншим (не дивлячись на те, що НБУ саме до цього й підштовхує).

Да тут вопрос не в том, кто что печатает, а просто в обязательствах. Если ты мне отдал на хранение 1 литр виски, то наверное и назад по первому же требованию ожидаешь получить именно виски и именно 1 литр, не смотря на то что я его не произвожу. Мне и не надо его производить, чтобы вернуть тебе в целости и сохранности то, что ты мне отдал на хранение. И если я тебе предлагаю вместо литра виски забрать 42 кг сала по рыночному курсу (его-то я выращиваю, «бери-бери, я себе ещё напечатаю» ©), то это уже компромисс, однако он хотя бы чуть-чуть находится где-то рядом со справедливостью (пусть и очень отдалённо). А вот если я, вопреки рынку, начну тебе диктовать что либо я тебе дам всего 36 кг сала либо вообще ничего не получишь — вот это есть ничто иное как дискредитация меня как партнёра (в данном случае ты знаешь, что такому жадному алкашу свой виски доверять нельзя).

Продавали, був би курс нижче.

Прямо зараз бачу на сайті приватбанку продаж по 40.6 (звичайно воно не завжди є у наявності, але іноді все ж таки є... хоча мабуть тому і нема у наявності, бо «вулиця» сьогодні просить на гривню більше, то нахіба його продавати у касі?). А мені пропонують 36.6 — нормальний такий спред у 10%. Якщо б мені просто віддали мої бакси то сьогодні я умовно «через дорогу» продав би їх щонайменше по 40 (це якщо не дуже шукати вигідніший курс), але турботливий НБУ вирішив що я маю продавати банку по 36.6, щоб той потім ще думав, продати в касі по 40.6, чи через кишенькових мінял по 41.6

С виски аналогия не совсем корректна. Тогда на хранение не физически бутылки виски, а сертификат на её покупку. Мы, получая на фоп валюту, не приносим физические напечатанные баксы в банк, а увеличиваем количество виртуальных баксов на счету банка. Если схема с депозитами заработает, то в результате и нам вернут циферки на счет физлица. От этого не легче, но факт остается фактом. Вот нет у них кеша на всех и привезти не могут сейчас. Курс в обменках именно на наличный бакс. Он сейчас дороже. К сожалению все большие покупки требуют именно его и продавцы считают по дорогому наличному баксу, т.к. всё ушло в тень.

У нас волонтеры мучаются, т.к. деньги на счетах, а купить по безналу много чего не могут и все нал просят :(

Давай на секундочку вернёмся к виски 😁 Давай сравним ценность бутылки виски, долговой расписки от соседа Васи на бутылку виски, который трезвенник, и аналогичную расписку от соседа Пети, который алкаш. Полагаю, что ценность долговой расписки от трезвенника Васи будет весьма близка к ценности непосредственно бутылки виски. В то же время ценность расписки от алкаша Пети меньше чем стоит стеклотара.
Ну т.е. ценна расписки = цена объекта * коэффициент надёжности должника.
Теперь возвращаемся к доллару и НБУ. Так вот, НБУ изо всех сил старается вбить народу в голову, что доллар наличный и доллар на счету украинского банка — две большие разницы. Во-первых, безнал от НБУ надо ещё сильно постараться конвертнуть в нал, во-вторых, безнал от НБУ стоит минимум на 10% меньше чем нал. Вроде и не хотелось приходить к такому выводу, но НБУ сам старается выглядеть в глазах людей вот тем алкашом Петей. Зачем — не понятно. Но потом ой как долго придётся доказывать что бросил пить 🤷‍♂️

Сложно возразить. Разделяю выводы. Ситуация несколько хуже. Не просто безнал от НБУ надо как в нал, а безнал ФОП, который и вовсе бесполезен ещё надо как-то хотя бы в безнал физлица перевести, а только потом уже думать как его тратить / переводить в нал и т.д.

Вариант с депозитом рассматриваю только как костыльный метод решения задачи безнал ФОП -> безнал физлицо. Пока она не решена о втором этапе и не думаю. С безналом физлица уже можно будет думать и снятии за пределами Украины семьёй или кругом через revolut/wise/binance/usdt/нал. Комиссии на круг надо считать. Может там выйдут те же сегодняшние 12% и смысл отпадёт.

Посмотрю на результат первопроходцев и будет видно рабочий ли вариант. Сегдняшних депо лимитов мне хватит с головой. Пока семья не в Украине и с карты их траты списываются не по 41, то депозитного лимита выше крыши. Разве что донатная часть могла б быть чуть больше, но если не самому что-то покупать, а проверенным фондам, то надеюсь они хоть не по 41 покупают валюту. На оставшуюся часть типа термобелья и сухие души не так много уходит, чтоб и тут о курсовой разнице думать.

ты подходишь к банкомату, а в банкомате физически закончились деньги. Как ты думаешь, для тебя лично должны инкассатора прислать с мешком денег?

Если банк заботится о своей репутации, то у него в банкомате деньги никогда не будут заканчиваться. Если НБУ заботится о своей репутации, то он не допустит чтобы по его вине деньги заканчивались сразу во всех банкоматах всех банков страны.

Если банк заботится о своей репутации, то у него в банкомате деньги никогда не будут заканчиваться.

назови хоть один банк в банкомате которого никогда не заканчиваются деньги

Заканчиваются, но это редкость. Такие случаи анализируются и делаются выводы. К тому же ты всегда можешь перейти условно через дорогу и снять деньги в другом банкомате. Сейчас же, если продолжать аналогию, мы имеем дело с ситуацией, когда деньги закончились везде. НБУ продолжает стимулировать рост разницы между рыночным и официальным курсами, попутно закручивая гайки «карточным туристам», что опять же усиливает дефицит, вместо того чтобы избавиться от фиксированного курса, и тогда «крутильщики» просто вынуждены будут менять род деятельности

Чи ви думаєте коли вам переводять 5000 баксів, то їх фізично везуть з Америки?

Мають бути готові видати їх, так, фізично, якщо клієнт запитає.
Як оцінювати, скільки клієнтів таке захоче і скільки відповідно готівкових доларів приготувати — це проблема банка, а не клієнта.

Без сарказму — подивіться трохи відео на ютубі як працюють банки

Без сарказму — «ютуб-освіта» давно стала мемом за свобю дірявість.

Когда я пытался забрать долларовый депозит в свое время, то да, Ощадбанк так и отвечал, что доллары самолетом везут из США и они еще не прилетели, потому выдать их не можем.
Как бы это не было смешно, но по факту получается, что да, везут из Америки.
НБУ тогда и в новостях писал, что самолеты из Штатов не летают, потому долларов в банках нет.

1) Знаходимо людину яка може виїхати за кордон.
Ужгород — Кошице це 2 години на автобусі та аж 400 грн в один бік.
2) Людина знімає там єври з ФОП карти, одразу кладе на відкриту словацьку євро-карту і потім одразу на звичайну євро карту МОНО.
Наскільки мені відомо, жодних комісій.
Замість карти можна і нал привезти, здається до 10к можна без декларування.
Все.

Забув — зняття готівки чи то 1% чи то 2%

Ліміт 100к грн/день.
Комісія 2%
А так то норм схема)

Ну так я «для дому для сім’ї» а не заради «схематозу». Просто варіант зекономити свої влашти кошти бо ще ж податки треба платити.

Грубо кажучи, ~5к євро = 2 дні. = ~25к грн мінус дорожні витрати та готель/хостел ) І вже не так прикро враховуючи податки )

зняти доллар з ФОП на гривню курс 36.8
купити доллар за гривню на вулиці — 42.15
різниця курсі у гривні — 5.35 на 1 доллар
таким чином, щоб перевести ваш фоп доллар у готівковий доллар, буде:
5000 * 5.35 = 26750 грн. Це менше ніж ваші

2 дні. = ~25к грн мінус дорожні витрати та готель/хостел

Я казав про євро. Не зрозумів про менше ніж. Мій фоп євро не треба переводити в готівковий євро — я просто його знімаю в банкоматі. А потім або везу в гаманці або через словацький рахунок перекидаю на фіз карту євро. А в Україні вже можу його зняти та продати по нормальному ринковому курсу. То ж не критично чи я додатково матиму 25к чи 26750 (мінус дорожні витрати)

Як що є знайомі в Германіі вони можуть підключити валютну карту ФОП до свого телефону і знати готівку з банкомату без мене ?

ліміт 50к грн на місяць чи 12500 на тиждень на людину та банк, якщо мова про банкомат

ліміт 50к грн на місяць чи 12500 на тиждень на людину та банк,

Це якщо з гривневої картки.
З валютної 100к грн/день

Ліміт на неоподатковувані відрядження 80 євро на день або 2400 в місяць, далі податок 18%. І це при тому що податкова може поцікавитись як так ви їздили у відрядження не перетинаючи кордон. Штраф за нецільове використання коштів від 25 до 50 відсотків якщо я не помиляюсь.

P.S. Найбільш реальна схема зараз це отримувати їх на wise/payoneer/deel потім виводити на приват і не декларувати а просто знімати бакс. Ще можна через крипту і зняти готівкою у валютників.

Яке відрядження? Яке нецільове використання коштів? Ви про що? Монобанк сам каже що я можу зняти валюту за кордоном. Чому я не можу просто заплатити з тієї валюти 5% по курсу НБУ на момент потрапляння на рахунок? Я ж фактично так і роблю, в незалежності по якому курсу я потім цю валюту на грн обмінюю. Щось тут не те )

Я вже нижче відповідав, ще вам відповім. Так, дійсно, якщо у відрядження їде сам ФОП то платити податок не потрібно, але потрібні документи на витрати що перевищують 80 євро на день. Тут докладна консультація b2bconsult.ua/consultation/35676
А з приводу податків можна встановити касовий апарат і декларувати дохід як готівку у гривні.

але потрібні документи на витрати що перевищують 80 євро на день

Потрібні за яких умов? Як можна так впевнено писати такий брєд?
Це коли ти гривневий ФОП і тобі треба валюту купити в банку, тоді тобі треба підтвердження всякі і т.п.
ФОП на 3 групі в податкову не подає інфу про свої витрати бо в нього податки з обороту.

тому що не варто гратися з державою в азартні ігри (якщо ти не сам є державою)

І в мене не стоїть питання «не декларувати». Податки платити треба.

Ліміт на неоподатковувані відрядження 80 євро

Це відноситься тільки до працівників а не до ФОПів.
Тому там і є слово «неоподатковуванні», що означає що з тої суми не треба платити податок. ФОП зі всього платить податок тому все чим він обмежений це постановою НБУ про ліміт в 100к грн в день

Так, перечитав. Податок платити не треба, але треба надати документи.
Тут детальна консультація.
b2bconsult.ua/consultation/35676

Я вже 4 роки сплачую податки у гривні хоча отримую доход у валюті. То навіщо мені касовий апарат? Ви щось мене плутаєте ) Які нафіг витрати на день. Ви не плутаєте ФОПів з найманими працівниками?

Та якась дивина, фоп 3 групи не повинен звітувати по витратам у податкову
Це більше стосується для працівника, щоб з цієї суми добових не сплачувати податки скоріш за все — і це точно вже інша історія. А ніяк до самого фоп.
Жодного закону чи в податковій не знайшов де саме посилаються на закон про зберігання документів про витрати, бо це вже суперечить звітуванню фоп на ЄП 3 групи без пдв

Про касовий апарат це я вам писав як найбільш легальний спосіб сплатити податки з валюти якщо ви захочете завести її наприклад через крипту.
Щодо обмеження в 80 євро то це не про оподаткування ФОП 3 групи, а про валютне законодавство і його обмеження. Це різні речі.
В будь якому випадку буде цікаво почитати про ваш досвід зняття готівки за кордоном.

Фоп єдиник без пдв звітує тільки за отриманні кошти, якщо сплачені з них податкі — які можуть ще вимагати документи з витрат? Якась дивна піч. Це точно стосується фоп 3 групи без пдв, на якій більшість іт фахівців? Де вказано, що податкова має право вимагати документи з витрат? Є посилання на закон чи податкову?

Таке враження, що трактують як хочуть.

P.s

ФОП — платники єдиного податку 3 групи, які є платниками ПДВ, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат. Їм дозволено вести облік як у паперовому, так і в електронному вигляді.

Ті, хто без пдв( ІТ )

ФОП — платники єдиного податку 1-2 груп та платники єдиного податку 3 групи, які НЕ є платниками ПДВ, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів. Облік можна вести як у паперовому, так і в електронному вигляді.

Немає жодного згадування про витрати Для 3 без пдв

а от ще один камінь в бік фоп

шукай роботу з оплатою в доларах
і не як фоп

правда як кажу рекрутерам на джині вони мліють і тікають...

В Украине находясь, в долларах, да еще и не ФОП? Каким образом?

офіційно — фізособа без фоп
свiфт на валютний рахунок
* якщо не стали примусово конвертувати

PS платник за межами україни

Примеры на практике, чтобы человека с Украины наняли с загранконторы по трудовому с оплатой в валюте в студию, очень интересно послушать.

человека с Украины наняли с загранконторы

ну я так працював(контора в Лондоні)
2 роки десь
гроші свіфтом в валюті на валютний рахунок фізособи
ніяких примусових конвертацій
ніяких квартальних звітів
податки раз на рік по курсу минулого року
ніяких казок про незаконну підприємницьку діяльність

по трудовому с оплатой в валюте

ну так

по трудовому

тільки не українському, були перманентами багато хто (СНД)
я був одним з перших кого оформилм на контракт

очень интересно послушать

шукай по форуму тут мої ранні пости

PS ото галери пудрять мізки фопами
в україні є мінімуи 3 форми найму
по трудовій
як фізособа по контракту (навіть галера так платила поки оформляв фоп)
ФОП

Я платив податок через рік.
Записував курс долару щомісяця в день виплати.

Поті на початку року декларація і один платіж.
Вигідно при рості курсу долару.
Гроші в валюті (принаймні були)

Ну з галерами що присутні в україні так не вийде. Але при бажанні галери теж можуть мати філію десь

просто вот любопытно и сколько же процентов налога ты платил с дохода, что так выгодно тебе было?

Цей спосіб працює, але він незаконний. Точніше законний, але ви мали заповнити декларацію в кінці року, вказати всі ці прибутки і оплатити 15% податку. І крім того в банку ви при відкритті рахунку вказуєте що не буде комерційних платежів. А у вас комерційні.
Тут все залежить від банку. В них є законна можливість ваші гроші конфіскувати

тсс... не надо людей огорчать, что к ним налоговая потом постучится и тоже самое спросит ))

почему это декларация в конце года, а не в середине?

того що фізособа подає декрарацію на початку року

ну я конечно может удивлю, но декларация физ лиц подается не в начале года, а до 1 мая

Ну гониш
Не початок року?
З січня по травень

говоря языком налоговой отчетности, то это как-бы уже далеко не первый квартал

А у вас комерційні

ні
це про той же міф що й незаконна підприємницька діяльність

2 договори на рік так можна

читайте мої самі перші коменти тутна доу
якраз починав з цього питання
є цитати переписки з податковою

2 договори на рік так можна

— а три уже нельзя?

3 вже ьуде систематично
І підприємницька

Читай закон або мій пост в 2012

полный бред )))) То есть, судя по твоей логике, если у меня будет один договор по которому я получаю каждый месяц платежи, то это не предпринимательская деятельность? ))))))))

Сам ти маячня. Або галери тобі мізки промили
Не буде
От візьми і почитай.
.твм навіть цитати податкової

Мало того, якщо ти не працюєш хоча б на 3 галери (слава зайчикам)ти обманюєш податкову, працюючи як фоп.
Справжній підприємець від 3х контрактів на рік. Не інвойсів, контрактів

круто конечно. Но вот тут суд немного другое решение выносит. Тут суд считает, что даже одна услуга (водитель просто один раз перевез пассажира за деньги) — это уже незаконная предпринимательская деятельность reyestr.court.gov.ua/Review/105776315. Давай вот чтоб ты не был балаболом, ты покажешь, где в законе написано, что можно до 3х контрактов в год заключать без ФОП, хорошо?

Ти ж прочитав ті коменти що я посилаюся?
Якщо так, добав її сюди будь ласка

Тепер про твою ссилку.
Там таксист.
3 клієнт і всьо
Дуже легко пришити.
А в тебе клієнт це компанія
Хочя так і дивися гільДія придумає ліцензію на написання коду як у того такстста

А когда есть разработчик и клиент компания — в чем разница? ) Типо для таксиста законы одни по порядку ведения хозяйственной деятельности, а для ит разработчика другие? )

таксисту треба ліцензія
в твоїй же лінці навіть є

без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії,

я от тільки не розумію навіщо не розібравшися вилив на мене відро хейту

ну я теж правда поплювався...

Где тут про лицензию написано в фабуле дела?

«....проводив господарську діяльність без реєстрації як суб`єкт господарювання»,

Если бы ему хотели за отсутствие лицензии штраф выписать, то процедура была бы совершенно другой.

Ну це ж юристи.
Читай по тексту
Я вже втомився тебе заспокоювати

Якщо мета розібратися — інформації достатньо і без фоп можна і більш законно

Якщо придумати чому ні — сам себе розважай

Ну це ж юристи.

ага. Даже и не сомневался в том, что ты в законах лучше разбираешься чем полицейские которые составили этот протокол и судья который рассматривал это дело.

Вот в другом примере, суд наверное торговца арбузами привлек к ответственности тоже из-за того, что у него не было лицензии на торговлю арбузами. reyestr.court.gov.ua/Review/106613092

Прикинь, а в законе написано, что для торговли арбузами лицензия не нужна zakon.rada.gov.ua/laws/show/222-19#Text

Ну хай, раз наполягаєш.
Ти гарбузи продаєш?
А про підприємця читав?

Ну хай, раз наполягаєш.

это не я, а закон так говорит, что лицензия не нужна

Ти гарбузи продаєш?

нет

А про підприємця читав?

да

minfin.com.ua/ua/2022/09/30/93100927
Національний банк збільшив із 50 тис. грн до 100 тис. грн (в еквіваленті) щомісячний ліміт на купівлю громадянами безготівкової іноземної валюти з подальшим розміщенням на безвідкличний депозит від трьох місяців

Хто його знає що буде через 3 місяці :(
Але потенційно зможете використовувати з валютної картки

Але продавати валюту з ФОПа і купувати кеш по космічним цінам у бариг теж не сильно вихід. Та і що робити з кешом?

В описаній схемі кеш ні до чого. Але якщо таки вивести кеш з депозиту, то можна його продати баригам вже за ринковою ціною і потім в умовному АТБ купити на 10% більше умовної ковбаси

якщо платити в Україні валютною карткою то там курс близький до НБУ, тобто знову ж таки це продаж валюти з дискотном

якщо платити в Україні валютною карткою то там курс близький до НБУ

може ви мали на увазі гривневу картку?
Валюту з валютної картки можна переслати по п2п, наприклад, та інші сценарії, де гривнева не підійде.

продаж валюти з дискотном

і з відтермінуванням

може ви мали на увазі гривневу картку?

Я мав на увазі що якщо я буду в Україні платити гривнями за допомогою валютної картки, то щоб заплатити умовні 4200 грн в мене спише приблизно 115 баксів замість 100.
Якщо ж розплачуватись за кордоном (або в закордонних онлайн-магазинах), то так, наявність валюти на карті фізика цілком вирішує питання (хоча й тут треба бути уважним, щоб не натрапити на подвійну конвертацію)

Валюту з валютної картки можна переслати по п2п

Вроде бы, это уже прикрыли :(

Из привата сейчас проблема потом забрать валюту

А сегодня в завтрашний день не все могут смотреть. Вернее смотреть могут не только лишь все, мало кто может это делать

раньше можно было заказывать — сейчас так не работает?

Идея — супер. Вот так вы оформили дипозит по 26, а тут — раз — нацбанк сделать по 40.
Деньги то вы свои получили, но есть ньюанс.
Короче, не играйте со специально обученными дядечками в покер.

депозит оформлюється у валюті. при чому тут курс?

Выехавшим за пределы Украины эта тема вообще не должна быть интересна, т.к. кэш никак не снимешь лично без пересечения границы, только обратно выезда уже не будет

почему? деньги с депозита можно выводить на валютную карту. Потом с снимать заграницей, комиссия 2%

Якщо закордоном — одразу знімай з гривневої карти, в чому проблема

проблема в курсі я так розумію.

Курс депозиту і обналу, думаю, буде той самий

В ліміті десь 300 євро/тиждень/рахунок, а так нічо :)

Це Ви прийшли сюди пожалітись на важке життя у безпечній Європі?

Рекомендую спробувати арендувати житло і прожити в Європейській країні за 1200 евро в місяць які дозволяє зняти НБУ.

У тебе картка тільки одного банку?

Як тільки закінчиться війна — обов’язково поїду і спробую. Але я впевнений, що Ви знаєте, що ліміт на 1 банк (тобто з двох вже 2400), і на безготівкові розрахунки окремий ліміт. Тож Ваша відповіть — чиста маніпуляція

Про маніпуляції чудово розповідати поки сам не опинишся в такій ситуації=) Звісно ж в Европі всі платежі тільки картками і всі туди везуть з собою карти сорока двух банків)

безготівкові розрахунки до дупи бо в абсолютній більшості випадків довгострокову оренду сплачують прямим переказом на рахунок лендлорда. а перекази з України за кордон заборонені. Тому треба зняти готівку, закинути на місцевий рахунок і звідти вже робити переказ лендлорду. У виняткових ситуаціях буває можно кешем платити..
тобто таки маємо ліміт в еквіваленті 12.5к гривень на тиждень.

розраховуватись за оренду просто українською карткою можна хіба в готелі чи букінг.ком, але то про туризм, а не довгострокову оренду.

A також ранiше гадала, що українською карткою не можна оплачувати аренду. Виявилось, що можна. Принаймні у Польщі. Іду на пошту і там оплачую польский рахунок українською карткою. Комісія нижча ніж при переведенні в готівку.

мм, тобто вам лендлорд дав IBAN рахунок PL... і ви робите переказ на нього зі своєї української картки на пошті? Правильно?

Так, все вірно. У мене у контракті прописаний IBAN рахунок. Раніше я знімала готівку, клала на свою польську картку та пересилала на його рахунок. Поки добрі люди не підказали варіант із поштою)

Так, перекази також можна робити і через Жабку. Пересилала до 1000 злотих без проблем. А більш великі суми краще через пошту.

т.е. я могу на почте назвать свой польский номер счета и оплатить своей украинской картой на него средства? А не знаете в каких лимитах и как отображается на укр.карте это — как оплата товара в инете или как-то иначе? И то же касается вопроса по жабке. На сайте жабки увидела, что можно снимать до 500зл налички при любой покупке, попытались это провернуть — сказали, что только с польскими картами работает такой кешбек, с украинскими нет((

Відображається так само як і оплата товарів та послуг в інтернеті. Не впливає на ліміт в 50000 грн на зняття готівки.
Готівку в Жабці не знімала, лише переводила гроші, і з цим проблем не було.

Вітаю вас. Підкажіть будь-ласка чи у вас ще працює цей спосіб?

Бо з початку цього місяця пошта польська змінила MCC на своїх терміналах для таких переказів (з 9402 на 4829), і з гривневих карток такі перекази перестали працювати. Бо тепер вони відображаються як перекази у валюті завдяки новому MCC, а не як поштові послуги (як це було ще в жовтні місяць тому наприклад).

В жінки ніколи на пошті польській не вдавалося розрахуватися навіть гривневими картками, навіть за поштові послуги, не те що за переказ. Валютними без проблем. Не знаю, чого так.

А для чого вам знімати обов’язково кошти, щоб їх витрачати?!

Ви самі спитали в «чому проблема?»
Не влаштовує відповідь?

Я точно знаю, що проблема притягнута за вуха, бо всі знімають з кількох карток, а також на розрахунок карткою — окремий ліміт.

А я знаю що по факту не вистачає тих нещасних карток.
Може тут хтось і приїхав з відром рахунків (штук 5+), але в середньому у людини ФЛ рахунок в 1 банку, дай Бог що в 2 і були картки до обох.

В Польщі я оплачую польські рахунки українською карткою на пошті, аренду також.

о_О це вже овермазохізм.
Я там штраф 150зл заплатив з 7зл комісією один раз, мені вистачило.
Тільки що пхав бумажки через банкомат в рахунок щоб завтра оренду платити.

Я хз чому Вам так не щастить. Я за трансфер 3200 злотих плачу лише 25 злотих комісії. Що становить 0.8% замість 0.9% від укрсиба чи 2% вінших банків в євронеті.

Я не думаю що там була лотерея і мені випав який неправильний тариф. Просто тоді рахунку не було і списали 157зл за штраф розміром 150зл, варіантів не було.

Зараз плачу 0% комісії, але треба макулатуру то виймати з укр. карток, то вставляти через банкомат/кассу на польську.

Я, можливо, здогадалась чому у Вас така комісія. Ви заплатили майже 5% комісії — стільки скільки беруть за переведення в готівку кредитних коштів. То може ви платили кредитними грошима?
Бо я подивилась свої квитанції — комісія 25.6 злотих це сама та комісія, яку стягує укрсиб при переведенні в готівку, якщо ліміт перевалив за 40 000 грн, що як раз актуально в моєму випадку.

Мій банк отримав тільки 1% при конвертації. Тьотя на терміналі пальчиками нажала 157зл і чек видало на 157зл. Дебетна/кредитна картка ролі не грає, 7зл поклало собі відділення пошти.

1200 в місяць, тобто трошки менше 50 к ліміту на депозит, який ви заберете через 3 місяці. а тут одразу

Для мене одразу — коли вся сума приїхала на рахунок.
А бігати кожен тиждень до банкоматів весело тільки перший місяць, далі вже ні.
І в результаті це гроші приблизно на оренду хати з комуналкою (ну і трошки за парковку і щось купити не через POS-термінал)

Моно відкриває карту віддалено. Відкрийте собі, і буде у Вас 2400 на місяць.

Проблеми, що Ви описуєте — неприємні. Але для тих, хто в Україні, зараз питання в якому бомбосховищі перечекати радіоактивний дощ після атомного снаряду. А Вам не зручно бігати в банкомат.

Віддалений рахунок (навіть якщо якимось раком його причепити до GPay) в більшості випадків не спрацює. Тому що успішно працюючих банкоматів через GPay ми бачили поки що раза 2.

перечекати радіоактивний дощ після атомного снаряду

Ну збс логіка, давайте закриємо усі теми на форумі крім ядерної загрози. І так, я в курсі що мені випадково пощастило опинитися в ЄС в момент початку війни, через це мені не можна коментувати навіть питання щодо банків/рахунків?

Вам точно можна коментувати і більше того мій дозвіл не потрібен, вільна країна. Але проблеми, за які Ви топите, просто вирішуються, тож ге треба їх ставити в один ряж з тими, які не вирішуються

Це ви в топік про валюти/депозити приперли ядерну загрозу і почали ставити її в ряд з топіком і усіма коментами.

Зайдіть ще в технічні топіки. Якщо в когось щось не білдиться і не компайлиться, то чмираніть його, що он тут інші ядерний снаряд чекають, а в нього — сволоти щось не білдиться!

успішно працюючих банкоматів через GPay ми бачили поки що раза 2

Euronet в Польщі благополучно працюють з Apple Pay. Чи з Google Pay якось інакше?

У більшості навіть рідера немає, або є, але чомусь телефон не бачить і читає фізичні картки. В перші тижні війни вся наша пачка айтішників з гугло-яблуко-пеями бігала по всім банкоматам Словакії / Польші — по-моему ніхто не зняв. Зняли тільки по фізичним карткам.

В перші тижні війни вся наша пачка айтішників з гугло-яблуко-пеями бігала по всім банкоматам Словакії / Польші — по-моему ніхто не зняв

Зняв у першому ж банкоматі Euronet на вокзалі Warszawa Zachodnia. Хоча, може, всі айтішники пригнали на власних авто і не помітили цей банкомат 🙂

Гнали на моїй та ще одній орендованій машині, Варшаву не проїжджали. Трусили в основному Liptovský Mikuláš + Krakow

Euronet в Польщі благополучно працюють з Apple Pay. Чи з Google Pay якось інакше?

Так само працюють.
Єдина відмінність між фізичною карткою і зняття через гугл пей- це ліміт за раз. Зараз це 800 злотих. Тому щоб зняти 2к$ треба 10 разів зняти по 800.

Працювали 2 тижні назад
Ліміт був 500 злотих за раз на євронеті, банкомати парібас видавали зразку 1550зл(еквівалент 12500грн) з карток УкрСиббанк
Все робили без карток фізичних

у меня не вышло с парибаса снимать с укрсиб карты только телефоном, банкомат просит прислонить физическую карту рядом. Если поднести карту к банкомату, тогда снимаю без вопросов, дает 1500-1600зл за раз, смотря какой курс. С евронета получилось на днях снимать через телефон с карт привата и моно, физических карт этих у меня нет. Ограничение — 500зл за транзакцию, приходится стоять и повторять по несколько раз. Краков

який сенс порівнювати проблеми, які між собою не пов’язані? Чи від того, що біженець припинить бурчати про незручності та просто відкриє 5 карток, у бункерного йолопа ядерне гімно з голови одразу ж випариться?

Выехавшим за пределы Украины эта тема вообще не должна быть интересна, т.к. кэш никак не снимешь лично без пересечения границы, только обратно выезда уже не будет

Що за байки.
За кордоном можна знімати з валютних рахунків (як фіз-особи так і ФОПа) до 100к грн в день

ні, 12500 грн в еквіваленті на тиждень. 100 к то гривні в Україні. З валютного ФОП за законодавством не можна знімати валюту, лише продавати в гривню. Всі інші способи — мутки

ні, 12500 грн в еквіваленті на тиждень. 100 к то гривні в Україні. З валютного ФОП за законодавством не можна знімати валюту, лише продавати в гривню. Всі інші способи — мутки

Ну я за кордоном, мені краще знати)
12500 це ліміт зняття з гривневого рахунку фіз особи.
Законодавство дозволяє тратити гроші з валютного фоп рахунку на відрядження

Я теж закордоном. А як ФОП може сам себе відправити у відрядження? Я ж кажу, мутки
Тратити, але не знімати.

А як ФОП може сам себе відправити у відрядження

А що, йому указ президента для цього треба?)

Якщо вам мутки то переконувати не буду) може і краще що масово так не роблять і тому монобанк дозволяє знімати з $ ФОП рахунку

коли прийде час податкової, то вона може згадати. Тоді буде багато проблем.

коли прийде час податкової, то вона може згадати. Тоді буде багато проблем.

Хаха, що згадати? Можете хоч якось обгрунтувати це?

В податкової можуть бути питання якщо зменшувати суму оподаткування через витрати. Якщо я плачу(або вже заплатив і трачу по трохи залишки) тих 5% зі всієї суми яка заходить на рахунок то в податкової немає підстав щось питати.

Можуть нарахувати штраф, пеню і все таке. Читала бухгалтерів і всілякі історії, через 7 років після звітності вилазять чогось косяки. Можуть перевести заднім числом на загальну систему і ще купа всякого

знімати ще раз конвертующи те що примусово стало гривнею?

чи таки є можливість за дефолтом залишити в валюті і зняти без конвертації?

За кордоном можна знімати без конвертації в гривню через монобанк. Про це і розмова)

Тобто гроші заходять в валюті?
І банк не конвертує?

залишилося умовити галеру перераховувати на цей рахунок

залишилося умовити галеру перераховувати на цей рахунок

Ну це ізі бо це ж укр банк а не wise чи ще щось.
Якщо будуть проти то кажеш що не хватає лімітів на старому тому або так або хай готівкою дають:)

По закону перекази в гривні.
Але галера якби хотіла то доньку моглаб задіяти не в україні

крапка — лише пунктуація, а власна назва з маленької — то вже неповага

Тема вообще неправильно называется.
Не вывод валюты с ФОП, а оформление конвертационных депозитов в банках по курсу, близкому к МВРУ на 3 месяца. И это можно сделать щас во многих банках. Первые выплаты уже пойдут в октябре-ноябре.
Надо понимать, что из-за войны сроки и шансы получения наличной валюты будут расплывчатые и туманные.
Монобанк — не рекомендую, всего лишь 3 крупных города осталось, где есть универсалбанк. Шансы вырвать валюту у банков-партнеров весьма сомнительные.
mustbe.ml/tables/club50k
В военное время я вообще хранил бы сбережения только в крупнейших международных банках с иностранным капиталом и и в парочке государственных, имеющих прибыль, остальные шмонябанки, спортсбанки и пр. необанки могут вылететь очень просто, т.к. у них финансовая модель построена на кредитовании физлиц. Если сдыхает банк, фонд выплатит вам депозиты по курсу НБУ 36.57, который меньше, чем депозитный (37.4..38)

Вообще тема корректно называет сабж-сабжем.

Интерес вывести валюту с ФОП счета с минимальной комиссией...

ХЗ как в разных банках — у меня ФОП в монобанке — сейчас по курсу 1 к 1 можно сконвертировать до 50тыс грн в месяц с $ ФОП счета...

Может лавочку прикроют в ближайшее будущие....

У меня в моне еще много $ на годовых депозитах... вывожу их по чуть через одно место....

А раскройте тайну, каким образом можно конвертировать 1 к 1 в моно?

Открываем депозит в моно в долларе — пополняем депозит с ФОП $ счета — вроде так оно работать должно — в след месяце опробую.
В этом месяце нет возможности опробовать сабж. Уже конвертировал 50000грн в 1333$

Эх, хорошо бы было) но долларовый депозит напрямую с долларового ФОПа не пополниш

Вроде появилась такая опция. Шо-то моячило, но уже 50тыс уже конвертнул.
1го числа проверю. А то на ФОП счету 4тыс$ зависло

Так раніше (до війни) в монобанку можна було перевести з валютного ФОПу на свій власний валютний рахунок. Виглядало просто, але «під капотом» було Валютний ФОП-рахунок — гривні — Валютний рахунок власний. І все відбувалось за одним курсом (без різниці в курсі продажу і покупки). Тому і зараз Монобанк може таке зробити, але на депозит і з обмеженням в продажі (50 000 грн). Що йому заважає?

Ну курс буде не один. продаєш в грн по 36.6, в купуєш долари на депозит по 37.95

І так, напряму ніяк не виведеш долари з рахунку ФОП , тільки продаж в грн

Отож бо й воно. А продаж знову ж таки по 36.6 (чи який там буде НБУ на день продажу). Тож виходить що витратив купу часу, втратив 1-2% на конвертаціях, так ще й не досяг мети (продав валюту за заниженим курсом від НБУ). Моно підходить для такого алгоритму лише якщо поруч є відділення Універсал банку — наскільки я чув, вони видають валюту на відміну від партнерів (а-банк та хто там ще)

я не знаю як зараз. Я висловив думку, що вони могли повернути той старий механізм

може через те, що півроку назад обмежили покупку доллара, а зараз його дозволили. І монобанку ніщо не заважає робити все те саме по цій схемі.

Чи що йому заважає? Він не може по одному курсу перекинути валюту з ФОП-рахунку на депозит? Може

Ну давай розкажи, чого не може

Ясно. Написати купу речень і жодної конкретики

Він не може по одному курсу перекинути валюту з ФОП-рахунку на депозит?

курс продажу і покупки відрізняється приблизно на 65 копійок

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

На форумі finance.ua є ціла тема «Клуб 50к» стосовно цього, на першій сторінці є табличка з переліком банків та умов («as is», може не відображати останні зміни).
forum.finance.ua/topic249138.html

Те що треба — зараз Монобанк дозволяє відкрити депо з ФОП рахунку, цього місяця вже ліміт 50к з гривневої карти закрив.

Але тут ще проблема забрати $ кешем з монобанку...

Але тут ще проблема забрати $ кешем з монобанку...

В чому проблема?

Проблема системная!

1. Отделений Универсала почти нет в Украине!
2. Банки партнеры не выдают валюту!

Я как говорится «стежками» сумел получить кеш, но ни кому не рекомендую в подобное мокаться...

Мне лично нужен был кеш для покупки недвижимости, у близких людей дом Рашня разрушила (область Харькова), тут в Одессе прикупили жилье.

Там в где Рашня поработала, жить опасно, растяжки, неразорвавшиеся снаряды в огороде... Будут уже осваиваться и жить в Одессе.

именно так, я осваивал это говнецо с начала августа... теперь почти эксперт в этом...

а можно поподробнее про «стежки»?

через менеджера банка партнера — договариваться...

Обмеження на купівлю безготівкової валюти 50 тисяч гривень в місяць.

В одному банку

«Этот предел не зависит от количества банков, а действителен в расчете на одного вкладчика. Другими словами, в нескольких банках купить по $1,3 тыс. и положить их на депозит не удастся» — гуглим матчасть, к сожалению нет

С другой стороны, если поставить это на поток, начиная с «через 3 месяца с дня первого вклада» можно получать свои деньги ежемесячно хотя бы в таком объёме почти без потерь на двойной конвертации (стандартные 1-2% на спреде в день оформления депозита потерять таки придётся). Если конечно это будет работать (а то ведь могут например отказаться выдавать в валюте, а опять-таки выдавать в гривне по НБУ). На $1.3k прожить можно, главное чтоб через полгода 50к грн не превратились в 500 баксов — тогда без увеличения лимита будет уже тяжело.

Што? У мене вже в 3х банках

Дякую. Який? Покарання яке за порушення?

zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0154500-22
Нужно читать первоисточник, а не бульварную прессу

«1-4) продажу банком одній фізичній особі безготівкової іноземної валюти в обсязі, що не перевищує в еквіваленті 50000 гривень на календарний місяць, для розміщення в цьому банку строкового вкладу (депозиту). Строк розміщення придбаних коштів на вкладному (депозитному) рахунку в банку має бути не менше трьох календарних місяців без права дострокового розірвання договору банківського вкладу та повернення такого вкладу (депозиту) фізичній особі до закінчення строку;»

Через 3 месяца уже в зсу будем, там уже наличный бакс тебе будет не нужен

треба додавати КВЕД «100.500 Утилізація орків»

Найкращий шлях для валюти ФОП — через зарубіжний банкомат)

Згоден, сьогодні PTT картку з’їв, а до цього $100 з ФОПу перетворювались в $93.6 готівки, а з позитиву то вулична кішка на балконі народила.

шукайте NFC банкомати. Я взагалі без карти закордоном, довелось заблокувати, бо хтось десь вкрав дані. Але нічого, знайшла в Чорногорії Erste банк банкомат NFC, то по-трошки видоюю картку)

А в якій валюті видоююте? Та чи бере банк свою комісію?

Євро. Ні, нічого не бере (обираю без конвертації). Приймає лише мастеркард (в мене платинова моно visa, маю віртуальну Mastercard до неї), то знімаю з віртуальної

для тих хто за кордоном тема не актуальна, мабуть і укр фоп там не потрібен...

А хто неподалік кордону, дуже навіть актуальна. Ще порахуйте зняти валюту, поміняти по ринковому курсу, покласти грн на картку та розраховуватись хоч і за кордоном знову ж за мінусом різниці курсів.

якщо ви маєте на увазі, що неподалік кордоду, це не в Україні, то ваш план не працює. Банк гроші віддасть тільки тримачу депозиту за наявності документів. А явкщо ви приїдете в Україну, то навряд чи зможете виїхати. Це працює лише для жінок або якщо у вас є нотаріально довірена особа. Знову ж таки, жінка повинна буде вам ту валюту відвезти.

Не ускладнюйте) Є ФОП в Україні який отримує валюту на моно і знаходиться в Україні біля кордону. Далі справа техніки — чи то жінка їде туди-назад, чи підв‘язати картку на телефон та передати. Готівку з Європи можна тим же вайзом переслати майже без комісій через приват

Доброї ночі,маую багато родичів і друзів у Європі,ВОни можуть зняти валюту з моїх гривневих карток,А як вонипоповнять мій вас н поклавши гроші на вою картку?
Бо якщо покладуь,то податкова почне цікавитись,а що це за гроші і звідки(

Я продовжую працювати через укр ФОП. Тому тема актуальна

поділіться будь ласка деталями: країна, мережа банкоматів, в якій валюті видає, які комісії та обмеження саме зі сторони «банкоматів» ? дякую

Словак, найближче місто де можна без проблем зняти — Михаловце, валютних туристів багато, тому кожен раз треба шукати непустий банкомат, але глобально це найбільші банки, postova, vub і тому подібні, де є банкомати з nfc, чим більше непрохідне місце знайдете тим краще) Євро, комісія моно 2%, комісія банкомата відсутня, обмеження моно щось 100кгрн на добу і 400кгрн щомісячно

дякую, а ліміти від одного банкомата/мережі банкоматів на добу є? тобто чи можна зняти в одному банкоматі 100к грн в еквіваленті

Ліміт не залежить від банкомата або мережі банкоматів. Ліміт працює в межах 1 українського банка, через який банкомат ви би не знімали.

Раніше у Монобанку була можливість перевести валюту з ФОП рахунку на особистий рахунок без втрат на конвертацію, й зараз відсутні заборони з боку держави на таку можливість та можливість відключена у Монобанку.

Я поклав на депозит $100, але якщо захочу зняти то ймовірно валюта буде просто відсутня в касі.

неправда. зараз купівля безготівкової валюти заборонена. лише через 3-міс депозит.
моно раніше продавав і одразу після купував вашу валюту один до одного

Було б логічніше валюту з ФОПу переводити на валютний депозит.

згоден, але що стосується законодавства для фопів, то тут логіка безсила

при чем тут логика к законам? с 2014 года с ФОПа валюту можно только ПРОДАТЬ

Я перепрошую що турбую, зараз тільки намагаюсь освоїтись в питанні роботи з валютою. Скажіть будь ласка, чи коректно я розумію, що наразі більшість просто накопичує валюту на рахунку ФОП, в надії що НБУ підійме курс ближче до ринкового?
Я розумію що є можливість перевести кошти «в лоб»: USD/картка Фоп->UAH (за курсом НБУ)/картка фіз.особи ->USD (обмінники)/готівка,
але окрім як цим способом залишається 2 варіанти — накопичувати на рахунку фоп, або ж — депозит, з надією що кошти зарахують після 3 міс. на валютний рахунок, вірно?
Дякую!

В мене звичайно ж нема статистики щодо того, що робить «більшість», але можу сказати що накопичення теж не позбавлено своїх мінусів:
1. За все, що зайшло на ФОП, потрібно раз на квартал сплатити податки. Тобто чим більше зайшло, тим більше податків потрібно сплатити (навіть якщо чекаєш курс і не міняєш). І за 3 місяці набігає кругленька сума. І ляже вона видатками на, мабуть, і без того обмежені додаткові джерела доходу або накопичення (ті, за які ти живеш поки намагаєшся перечекати курс).
2. Ніхто не може гарантувати, що умовно завтра НБУ не вигадає якусь вказівку про примусовий обмін всього, що люди понакопичували (вірогідність мала, але не нульова, особливо якщо на валютних ФОП-рахунках дійсно зараз накопичено багато валюти — у НБУ, мабуть, є доступ до такої статистики)

За все, що зайшло на ФОП, потрібно раз на квартал сплатити податки
І за 3 місяці набігає кругленька сума.

Хаха, 15% від одної ЗП + 4к на ЄСВ? Не дуже кругла сума виходить)

У мене з 21го лютого ЄСВ не знімається податковою.

Коли в тебе дохід не заморожено, то сплатити 15% від нього + 4к ЄСВ — це дійсно копійки. Але ж ми зараз говоримо про ситуацію, коли людина намагається перечекати курс, отже дохід фактично заморожено. Отже жити доводиться за інші (часто обмежені) джереа доходів (а частіше мабуть просто проїдати накоплену подушку безпеки).
Тепер рахуємо. Візьмемо зі стелі 3к на місяць, 15% = 450 баксів, плюс 100 баксів ЄСВ... за ці гроші можна місяць жити (принаймні без сім’ї). Якщо джун — діли на 2, якщо сенйор — множ на 2 (такого вже й на сім’ю на місяць вистачить).

в кого це там дохід заморожено? ваш дохід доступний вам по 37 грн. за доллар. ще півроку назад ви його продавали по 27 і все було добре.
Для життя на місяць більшості людей достатньо 1000$ на місяць. Це 37 тис. грн. Різниця між вуличним курсом (40.4 на сьгодні) складає 3500 грн. на тій 1000 долларів.
Отже, ви втрачаєте 3500 грн. на своєму цісячному прожитку. До чого всі ці ваші «всьо пропало»?

типу «ми тебе не сильно пограбували, всього на 3500 грн, ну чого ти жмотися, ІТ-шник мажор — це ж копійки для тебе» ?

коли було 29 — це було приблизно на 20% менше від реальної ціни.
сьогоднішні 36 — це приблизно на 10% менше від реальної ціни.
ні одне ні інше мене, звсно ж, не влаштовує.
легального шляху отримати свої гроші не втративши більше за... ну хоча б 3% — я не бачу, отже шляхів нема (чи вони є а я їх просто не бачу?), отже гроші заморожено.

Заморожено — це коли ти не можеш взяти ні копійки своїх грошей. А не те, коли тебе просто жаба давить брати ці гроші.

Заморожено під викуп. Або підгоняй мільйон та літак... ой.. я мав на увазі відслюнявлюй 10%, або шиш тобі а не твої гроші.

пограбували не тебе, а пограбували тих хто тримає гривневі активи,
долар як був 1 долар так і лишився = 1 долару.

Зараз ти можеш виводити $2k7 з одної банки з мінімумом втрат на комісії та обмін (до 2%).

Хто почав це робити у липні, вже може забирати свої перші конвертаційні взад.

Якщо у липні сенйор мав дохід $5K, що приблизно 183К грн., то він міг занести в Акорд і Укргаз 50К+50к, на себе, і ще майже стільки на дружину чи якого родича. А з жовтя це можна робити дистанційно через Приват і Альфу тільки на самого себе.
Фактично на живому кеші тре було пересидіти від кінця лютого до кінця жовтня, 8 місяців.
Напр. при витратах біля $150 на особу,
fi202x.blogspot.com/2022/10/3-2022.html
кешу достатньо було би мати на руках в еквіваленті $3600 (при умові що маєш своє житло, яке не окуповувалося) на сім"ю з трьох осіб (це якщо дружина не працює).

Загятнути пасок на 8 місяців не бачу великої проблеми.

пограбували не тебе, а пограбували тих хто тримає гривневі активи,
долар як був 1 долар так і лишився = 1 долару.

Тих, в кого була гривня у будь-якому вигляді — то само собою.
Але також пограбували й тих, в кого був безготівковий долар в українському банку (сюди ж відносимо ФОПів, які зав’язані на отримання безготівкового долару на рахунок в українському банку).
Зараз 1 долар під матрасом це 1 долар, 1 долар у American Bank — це також 1 долар, але 1 долар в українському банку перетворився чи то на 80 центів чи то на 90 — НБУ ще сам не визначився. І це не про активи, це про звичайний долар на звичайном рахунку в українському банку.

Фактично на живому кеші тре було пересидіти від кінця лютого до кінця жовтня, 8 місяців.

піду почитаю новини, бо слова твої звучать так, ніби вже нарешті «відпустили» курс.... ні... не відпустили, отже рано ще місяці рахувати...

вище відповів, що вже можна йти знімати конвертаційні долари, якщо ти почав конвертувати 3 міс. тому, і далі продовжувати конвертувати, а не скіглити

Я вже тобі теж пояснював про проблеми з наявністю долара, а вангувати при відкритті депозиту, у якому банку через 3 місяці буде готівка (буде — це не «якщо хтось принесе продасть», буде — це буде під замовлення) — це не серзойно.
А ти продовжуєш у кожному повідомленні просувати ці депозити наче ти їх продаєш

типу «ми тебе не сильно пограбували, всього на 3500 грн, ну чого ти жмотися, ІТ-шник мажор — це ж копійки для тебе» ?

коли було 29 — це було приблизно на 20% менше від реальної ціни.

Походу ти ще не працював коли був обов’язковий продаж валюти)

Незважаючи на повномасштабну війну все дуже лояльно, є способи купити валюту через депозит по норм курсу, банки не банкрутують (мені в 2014 мій валютний депозит фонд гарантування вернув гривнями з курсом −50%), готівку можна забрати без лімітів 100$ на день.

1. То, що ти називаєш обов’язковим продажем я застав частково (починав з 50%)
2. Фактично ж продаж і зараз обов’язковий (ну якщо називати речі своїми іменами), бо ти й зараз не можеш зробити нічого з ФОПівською валютою окрім як продати монополісту по його ціні. Можеш обирати час, але не покупця і не ціну.

при Арбузові/Кубіву/Гонтаревій/Яценюку було почесноку, а зараз грабує НБУ

при Арбузові/Кубіву/Гонтаревій/Яценюку було почесноку, а зараз грабує НБУ

ні, не було й при них по чесноку.
це якось має міняти оцінку сьогоднішнього грабіжу?

скільки доларів вкрав в пана НБУ?
скільки доларів пана примусив продати НБУ по невигідному курсу?
є обмеження на воєнний час, з кінця липня є можливість мінімізувати втрати від обміну.
чому пан не тримав готівку на момент Ч?
Крім того, при переході на курс 36,56 було достатньо днів щоб перейти із беготівкового долара в готівковий з мінімальними втратами? Чому пан не зробив цього, а скиглить про пограбуванням НБУ.

скільки доларів вкрав в пана НБУ?

у середньому по 3-5 грн з кожного проданого долара

скільки доларів пана примусив продати НБУ по невигідному курсу?

поки ніскільки, бо й раніше не дуже довіряв НБУ, і це дуже сумно що я виявився у цьому правим

є обмеження на воєнний час, з кінця липня є можливість мінімізувати втрати від обміну.

так-так, я вже чув пісню про чарівні лотерейні депозити.

чому пан не тримав готівку на момент Ч?

щось тримав, але це тягнеться вже дуже довго, тож і заначка скоро скінчиться

Крім того, при переході на курс 36,56 було достатньо днів щоб перейти із беготівкового долара в готівковий з мінімальними втратами? Чому пан не зробив цього, а скиглить про пограбуванням НБУ.

хто сказав що не зробив? зробив.
дяяяякую люб’язному НБУ за те що за півроку призупинив свій пограбунок днів так на 5, можливо навіть на тиждень.

зустрічне питання: чи не заї*ався пан хамити та випрошувати співмірну хамську відповідь?
«істерити», «скиглити»... ти, кypвo, ким себе там уявив?

пан не замахався голосити про пограбування НБУ?
тебе грабує РФ шляхом фізчиного знищення України і українців?
до тебе ще не дійшло?

пан не замахався голосити про пограбування НБУ?
тебе грабує РФ шляхом фізчиного знищення України і українців?
до тебе ще не дійшло?

не треба прикриватися війною.
рашка вбиває нас танками та ракетами.
навіть підвищення ринкового курсу — наслідок нападу рашки.
але офіційний курс зафіксувала не рашка, а НБУ.

напиши петицію, ти ж уже складав.
тобі вже разів з 10 разів писав, займися конструктивною діяльністю (інструмент НБУ надає), а не скігленням.

тобі вже разів з 10 разів писав, займися конструктивною діяльністю (інструмент НБУ надає)

це не інстрвмент а лотерея, і це я вже також разів з 10 пояснював.
а справжня конструктивна діяльність, яка дійсно працює, погано поєднується з податковим законодавством, тому не хотілося б до такого опускатися.

Ще раз повторю, але іншими словами: ти тратиш даремно енергію, намагаючися боротися із системою, замість того, щоб витрачати її (енергію) ефективно, використовуючи ті можливості, які існують в системі в даний час і в даний момент.
Маєш 5% ЄП (можна було перейти і на 2%), є конвертаційні депозити, але ти чомусь бачиш тільки «що НБУ грабує», в той час як той же НБУ тобі надає інструмент для хеджування від «пограбування».

Маєш 5% ЄП (можна було перейти і на 2%), є конвертаційні депозити, але ти чомусь бачиш тільки «що НБУ грабує», в той час як той же НБУ тобі надає інструмент для хеджування від «пограбування».

Навіщо мені 2%? Мені 5% не жалко. Та навіть якби ці 10% (чи до цього взагалі було 20%) оформили у вигляді податків — це було б зрозуміло. А коли зараз просто на конвертаціх «миші з’їли» частку грошей — це нікуди не годиться.
І взагалі мені не зрозуміло який зв’язок між цими депозитами та ФОПами. Щоб скористатись цим депозитом не обов’язково бути ФОПом.
Це різні речі.
Тому:
1. Навіть якби у мене викликав довіру такий депозит, я б туди поніс гривні з інших джерел. Просто щоб прокрутити. А продавати ФОПівськи бакси на 10%+ нижче реальної ціни — зась.
2. Ти оцінюєш ризики неотримання готівки з такого депозиту як низькі, тому постійно розповідаєш про ці депозити. Я оцінюю ці ризики як великі, настільки великі, що якщо я й піду у цей депозит, то просто з умовною парою сотень, чисто щоб зараз купити з дисконтом стільки баксів, скільки мені не жалко щоб пролежали там місяцями а може й роками (доки їх можна буде продати за реальною ціною, коли це шапіто з подвійним курсом скінчиться). А оцінювати ці депозити як спосіб через 3 місяці отримати валютний кеш (чи хоча б гривню по реальному курсу а не по НБУ) в мене підстав нема.

Ти застряв в своїй парадигмі, в той час як інші рухаються далі,
ще кілька підказок: підніми рейт на 10%, або знайди проект де платять криптою.
Боротися із системою це як сцяти проти вітра ... використовуй її.

підніми рейт на 10%

Я і зараз хапугам не хочу своє віддавати не тому що на хліб не вистачає, а просто тому що воно моє, а вони хапуги. Вони не ввели податок, вони хочуть щоб гроші на конвертації провалювались ніби в нікуди, і щоб незрозуміло куди.
Тому коли рейт підніметься — відношення не зміниться.

знайди проект де платять криптою.

це один з варіантів, про який я писав вище

а справжня конструктивна діяльність, яка дійсно працює, погано поєднується з податковим законодавством, тому не хотілося б до такого опускатися.

але не платити податки — це все ж таки погано

не заважайте істерику істерити: доларів нема, гвалт!

не заважайте істерику істерити: доларів нема, гвалт!

переходимо на особистості? а що трапилось? нема вже де слово вставити про чарівні депозити?
один з надією що вгадаєш, у якому банку через 3 місяці бакси будуть, другий взагалі із самого початку пообіцяли конвертнути назад по НБУ через 6 місяців (хз як там буде через 6 місяців, а попередні 6 місяців офіційний курс з реальним не має аж взагалі нічого спільного)
два веселих депозита.

Лізу Трасс неполюбили за те що знизила подохідний податок з 45% до 40. І тут я задумався про наші 5+10... Чи дійсно це так багато

І тут я задумався про наші 5+10... Чи дійсно це так багато

Звичайно ж 5% (або навіть 20% в умовах війни) — це не багато, але у адекватній ситуації: отримав дохід -> сплатив податок.
А зараз ми миємо ситуацію коли дохід отримав лише на папері, а 5% від нього треба сплатити з інших джерел/накопичень — а це вже накладно навіть з 5%
Тільки є ще нюанс: «+10» — це не податок, податок би я сплатив. А не цю НБУшну маячню

Как вариант, найди работу с зп в грн, чтобы не страдать из-за разницы курсов.

Якщо болить голова, вдарьте молотком по пальцю і голова вас турбувати перестане.

В оригинале так: www.youtube.com/watch?v=Wxo5s8qoEYk, но ты тоже уловил суть. Это лучше, чем ныть на форуме.

Как вариант, найди работу с зп в грн, чтобы не страдать из-за разницы курсов.

М-да... В городе завёлся маньяк, насилующий девушек.
Что же делать? Может надо активизироваться правоохранителям? Может девушкам нужно обзавестись средствами самозащиты? Да нет же, просто надо всем девушкам сменить пол, и не надо будет «ныть» про то что полиция уже полгода не ловит маньяка, а в магазинах раскупили газовые баллончики.
Работу меняют тогда, когда не устраивает именно работа. Когда не устраивает государство — меняют государство (хотелось бы в смысле перемен, а не в смысле «на другое»).

Средствами замозащиты ты активно отказываешься обзаводиться. Их в магазины завезли в избытке. В ПУМБе, например, все нормально в валютой, по крайней мене в Киеве: можно и купить, и снять. Полюс довольно удобное мобильное приложение.

Да и полиция работает: разрыв сократили с 25% до 11%.

Но девушка закрылась дома, не выходит на улицу даже в светлое время суток в строгой одежде.

Средствами замозащиты ты активно отказываешься обзаводиться. Их в магазины завезли в избытке. В ПУМБе, например, все нормально в валютой, по крайней мене в Киеве: можно и купить, и снять.

Это не средство самозащиты а лотерея.
Потратить кучу времени и денег на дезодорант с надписью «против маньяков» (и да, возможно в коробке будет 1-2 настоящих баллончика), и рассчитывать на него — это ещё хуже чем не иметь его вовсе.
Украина немножко шире чем Киев.

Да и полиция работает: разрыв сократили с 25% до 11%.

вот спасибо полиции, которая вместо того чтоб привлекать маньяка к ответственности, обязала его мыться не за 25, а за 11 дней до акта насилия

Ок, какой выход ты нашел для себя? Проедать гривневые накопления? Или весь этот флейм чтобы оправдать работу в серую?

Проедать гривневые накопления?

проедать гривневые накопления? 8 месяцев? я не настолько отчаянный чувак, чтобы держать в гривне столько денег, чтобы на них жить 8 месяцев.
проедаю ту валюту, за которую платят по рынку.

Или весь этот флейм чтобы оправдать работу в серую?

1. «Флейм»... мне это так «нравится» когда люди считают что они могут другим указывать, о чём они могут говорить, а о чём нет. Я высказал своё мнение (это, мать его, форум, он для того и существует), со мной вступили в спор, я ответил, в итоге вышло много сообщений, и теперь оказывается это я флеймлю... ну-ну
2. Я не работаю в серую.
3. Я не планирую работать в серую (по крайней мере, пока не проел запасы)
4. Не представляю, как общение на форуме могло бы «оправдать» принятие решений (в данном случае — о работе в серую).
5. Если к тому времени, когда мои запасы исчерпаются, вопрос с курсом всё ещё не будет решён, этого срока будет уже достаточно, чтобы мне не нужны были какие-либо ещё дополнительные «оправдания» для поиска альтернативных способов получить доступ к своим заработанным средствам.

Ты удивишься, но, по сути, ты играешь в такую же лотерею. При этом расходуя более ликвидный ресурс. Когда долларовые накопления закончатся, разрыв мержду рыночным курсом и НБУ может быть больше сегодняшних 11%. А пользуясь доступными механизмами можно было бы существенно минимизировать этот риск. Но если это перешло в раздел религии, то с этим сложнее что-то сделать, конечно.

Про расходование ликвидного ресурса — это понятно. Поэтому и «тяжёлые решения» будут приниматься не с нулём под матрасом, а после пересечения «красной линии».
По поводу «доступного механизма» — я просто раскладываю эту всю систему на компоненты иначе, чем мне сейчас предлагается.
Почему-то конвертационные депозиты предлагают рассматривать как «компенсацию» пониженного курса. На самом же деле кроме пониженного курса выкупа ФОПовской валюты есть и другие ограничения — невозможность купить безналичный доллар (ещё бы, никто не хочет продавать людям доллар по такому курсу).
Так вот эти «конвертационные депозиты» являются компенсатором именно запрета на продажу безналичного доллара (перевод с гривневой карты на валютную). И к ФОПам он отношения не имеет. Не говоря уже об сомнительности и ненадёжности самого механизма.
Чтобы им воспользоваться — нужна гривна. А дальше как в Простоквашино: чтобы продать что-то не нужное (гривну за доллары) нужно сначала купить что-то не нужное (гривну же), а у нас на ФОПовские доллары лапу вымогатели наложили...

я просто раскладываю эту всю систему на компоненты иначе, чем мне сейчас предлагается

Ну, т.е. можно перелить воду из полупустого стакана в стакан поменьше и перестать заморачиваться.

Я не думаю, что ситуция с курсом поменяется сразу после окончания войны. На выравнивание рыночного курса и курса НБУ могут уйти месяцы или годы. Поэтому я для себя решил, что чем раньше начать пользоваться подобными депозитами, тем раньше получится минимизировать курсовую разницу. Это особенно так, если сейчас есть подушка наличных долларов на три месяца, которая и так используется.

Есть ряд банков, которые продолжают нормально работать с долларами, можно открывать депозиты в них. В среднем айтишнику 2-3 банка более, чем достаточно.

Я не думаю, что ситуция с курсом поменяется сразу после окончания войны.

Это да. Появление 6-месячных депозитов с принудительной обратной продажей говорит о том, что в ближайшие полгода они отпускать курс не планируют.

як варіант закінчується многокурсіє,
або забуваєм про гривню і як Чорногорія,
або як Болгарія, прибиває цвяхами курс до євро...
опції є, тільки стригти баранів та щипати гусаків буже тяжче

знизила для «багатих», а не для пересічених, тобто умовні Джонсони нічого не відчули, а хто мав 6 діджітс в доході, то їм мало би полегшати.
Це як би в нас знизили податки для депутатів ВРУ

І ляже вона видатками на, мабуть, і без того обмежені додаткові джерела доходу або накопичення (ті, за які ти живеш поки намагаєшся перечекати курс).

а для цього потрібно тримати кеш в резерві, а не жити від «зепе до зепе», дехто ше й в кредит

Якось тут все намішано 🙂
Жити не «від ЗП до ЗП» означає що маєш витрачати менше ніж заробляєш та мати накопичення. І коли у цьому контексті кажуть про «кеш», то мають на увазі не буквальний кеш (фізичні папірці під матрасом), а всі «вільні» гроші (ліквідні, не інвестовані), а це вже не тільки фактичний кеш а також і рахунки в банках.
Зараз ситуація трохи інша. Якщо людина не жила «від ЗП до ЗП» та має накопичення, але вони не в паперовому кешу, то людина все ще в cpaцi, бо має віддавати бакси з дисконтом. І це сьогодні головний меседж від НБУ: «вважаєш що совок і 90-ті давно пройшли? довіряєш українському банку? не тримаєш паперовий кеш під матрасом? ха! я вже йду до тебе 👺»
Ну а щодо кредитів то їх просто треба вміти готувати. Якщо це кредитна карта у грейс періоді, або оплата частинами (важливо — безвідсотковий її варіант), то це інструмент, завдяки якому можна трохи зекономити а іноді ще й на морозиво заробити. Звичайно ж мова не йде про то щоб купити тачку під 20% річних та за 5 років оплати банку ще одну таку ж саму.

Звичайно.
І головна перевага кешу — його ліквідність. Головний недолік кешу — ці гроші не працюють, тобто їх з’їдає інфляція.
Теоретично (і НБУ мав би бути зацікавленим у підтримці цієї теорії) гроші на рахунку в українському банку мали б мати рівно ті ж переваги та недоліки, але ще й бути більш безпечними (немає ризиків фізичного пошкодження або квартирної кражі). Але чомусь НБУ навпаки докладає зусиль щоб люди не довіряли грошам на українському рахунку, а довіряли лише кешу.

Головний недолік кешу — ці гроші не працюють, тобто їх з’їдає інфляція.

тоді кушайте активи, якщо кеш не працює, а шопадєлать

Але чомусь НБУ навпаки докладає зусиль щоб люди не довіряли грошам на українському рахунку, а довіряли лише кешу.

а це не тільки НБУ, в ЄС/UK/USA аналогічно

в ЄС/UK/USA аналогічно

1. в ЄС/UK теж різний курс долара на готівку та б/г?
2. невже й у USA так само? це як? у банкоматах списують 1000 а видають 800 ?

вірно, до того ще появився сьогодні варіант класти гривню на конвертаційний валютний депозит із поверненням гривнею через 6 міс. по оф.курсу. НБУ

Принаймні це чесно (чесно попереджають, що долар не віддадуть), але на цьому переваги такого депозиту закінчуються 🤷‍♂️
А найсумніше у цій новині те, що це майже гарантує фіксацію курсу НБУ на найближчі щонайменше 6-7 місяців. Навіть якщо трохи піднімуть, то всеодно збережеться велике відставання від ринку (інакше нахіба б вони такий депозит пропонували? і нахіба їм підтягувати курс раніше ніж пройдуть «виплати» по депозитах?)

Взагалі то справа не у фіксованому курсі. Справа в тому, що НБУ не продає валюту за своїм же курсом. Всім фопівцям було б абсолютно пофіг на фіксований курс, якби вони змогли, як раніше, забрати свої доллари за цим курсом.

так вже три місяці, як можна конвертувати безготівковий долар ФОПа в готівковий майже без втрат, (приблизно як до 24.02) тільки із поставкою готівкового долара через 3 міс.

Всім фопівцям було б абсолютно пофіг на фіксований курс, якби вони змогли, як раніше, забрати свої доллари за цим курсом.

«Тут і зараз» — мабуть так, але не надовго. Бо якщо НБУ почне не тільки купляти але й продавати по заниженому курсу, то це вже буде якась януковщина з доларом по 8, і ми бачили що з того вийшло.

Мені похрін на януковщину чи що там. Мені не віддають мої чесно зароблені гроші. Раніше я міг їх отримати одразу, у повному обсязі і саме в тій валюті в якій мені заплатили.

Ще раз — я не якийся там хитрожопий власник гривень, що хоче купити доллари. В мене вже є доллари, які я хочу отримати на руки.

але якщо захочу зняти то ймовірно валюта буде просто відсутня в касі.

Так можна ж попередньо замовити. Але зараз з валютою є певні проблеми. Нещодавно замовляв то сказали можна забрати аж через пітори тижні. Раніше день-два було.

Отделений Универсал банка практически нет в Украине. И у банков партнеров нет валюты для партнера.

Все вірно. Мова була про Київ. Тут більш менш норм з відділеннями універсала.

Это начинает раздражать, а то уж это смахивает на «за Киевом жизни нет»...

Ибо монобанк насрал сильно!

Проблема с которой я столкнулся: предлагают забрать деньги в отделениях в Львове, Киеве или Днепре. Но мне до ближайшего из них 150 км.

Це переваги банка без відділень)

И это еще не начали выплачивать эти 3 месячные валютные депозиты, думаю, потом будет куда хуже.

Такого банку як «Монобанк» взагалі не існує ;)

Згоден. Це справді паскудно, що в назві є банк, а по факту нема.

Курс купівлі в моно зараз 37.95. Що звісно краще, ніж 43, але й не 36
Досвід навряд чи є, адже купувати під депозит дозволили в серпні

ага и отделения универсала остались только в Днепре, Львове и Киеве. С учетом какой сейчас напряг с наличным баксом во всех банках, ложить валюту в моно безумство

С учетом какой сейчас напряг с наличным баксом во всех банках, ложить валюту в моно безумство

Це божевілля у випадку з будь-яким банком, воно в принципи так завжди було, але зараз найбільш ілюстративно))

гроші моно ще можна у відділеннях а-банку забрати, попередньо замовивши

а-банк уже давно отоморозился, забрать можно «по факту наличия в кассе» а не предзаказу. Это работало, пока не было дефицита наличной валюты
minfin.com.ua/...​y/monobank/review/301912
minfin.com.ua/...​y/monobank/review/302017
minfin.com.ua/...​y/monobank/review/300407

З 16 вересня Альфа Банк дозволив те саме онлайн. А до цього дозволяв це робити, але треба було фізично йти в банк і оформляти депозит.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Підписатись на коментарі