Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

ДіЯ. Поділіться успішними історіями, які допомогли вам чи знайомим

Шановна спільнота!

Зараз дуже важливо комунікувати в ЄС успішні досягнення України як Розвиненої країни.

ДіЯ є таким досягненням, але зараз для побудови комунікації не вистачає успішних історій, якими я прошу Вас поділитися.

P.S. Прошу відразу не писати про недоліки, я сам вам можу аргументувати 100500 проблем екосистеми ДіЯ. Але це наші проблеми — це внутрішні проблеми. Війна не дає час та ресурси на «виправлення» проблем ДіЯ.

Тому прошу для хейту використовувати інші топіки.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
ДіЯ є таким досягненням, але зараз для побудови комунікації не вистачає успішних історій, якими я прошу Вас поділитися.

Ділюсь успішним успіхом в дії, який ви збираєтесь просувати в ЄС і вже розпіарили продаж Дії в Єстонію.

Наприкинці квітня вмовив батьків виїхати з прифронтового Харкова. На той момент була вже дуже сильно розпіарена допомога як послуга в Дії. Дружина чекала на гроші, ті перші які 6500, десь місяць. А по відгукам на Мінфіні деякі люди отримали гроші взагалі в травні — але спишем це на перший млинець який як відомо комом.

Так от, наприкінці квітня батьки приїхали до мене, відразу обом була встановлена Дія і під моїм наглядом оформлені послуги отримання допомоги, тепер вже тієї що 2000. Мати можна сказати пощастило і вона отримала перші гроші в середині травня. А от батьку гроші не приходили. Спроби з’ясувати щось через підтримку Дії завершились абсолютно нічім: служба підтримки тупо відморожувалась, а в самій Дії ніякої інформації про стан заявки не було (і не має досі). Після багатьох спроб, дзвінків до міністерства та інші горячі лінії в середині липня батько пішов до «собесу» і оформив статус через паперову заявку. В серпні отримав перші гроші. До слова вже не на карту єПідтримки, яка відпорчатку незрозуміло нащо була потрібна, а на звичайну карту яка використовується також для отримання пенсії.

А вже через тиждень ВР прийняла закон про те що заявки які Дія неопрацювала повинні бути перевірені вручну і гроші нараховані з моменту подачи заявки. І батько знов пішов до «собесу», подав заяву, там перевірили інформацію в телефоні і ... після тижня відмовили бо «Дія не передала інформацію про те що в квітні отримала заявку». Оставимо на совісті журнаглистів та депутані те що вони розповідали про «достатньо тільки інформації з телефона». Після цього були написана скарга на дане рішення. І ось в кінці жовтня отримана відповідь яка коротно виглядає так: дійсно заявка була подана ще в квітні через Дію, але гроші ми вам все одно будемо виплачувати лише з серпня.

От така чудова штука ця Дія. Обов’язково треба «внедрить» це чудо української цифрової бюрократії в Естонії та іншиї країнах ЄС.

спробував запостити іноземний сертифікат вакцинації
пошукало мого сімейного лікаря (а хто це?) і відправило по гречку

Тому прошу для хейту використовувати інші топіки.

ти дурень чи прикидаєшся?

Став в чергу на вакцинацію в дії. Вже вакцинований більше року чекаю коли ж підійде моя черга євакцинації.

Подовбався пару тижнів зі спробою змінити через Дію місце реєстрації, нічого не вийшло, плюнув і більше не відкривав. А десь же там в презентаціях мінцифри я рахуюся як один з «мільйонів зареєстрованих користувачів».

А зараз можна змінювати місце реєстрації — наче на час війни це призупинили чи я помиляюсь?

Для оформлення на роботу через портал Дія сформував довідку про місце проживання. Отримав ковід сертифікат через портал. Декілька раз підписував документи Дія Підписом. На Новій Пошті показував паспорт з додатку Дія, щоб забрати прсилку. В Борисполі проходив контроль з паспортом у Дії

Може комусь вона й корисна,автомобілістам наприклад, особисто я її не юзав від слова взагалі, ковід сертифікат один раз лише додав у wallet на айфоні. Мені було б цікаво подивитись скільки її розробка та саппорт кошувала українським платникам податків, здається епам досі контрібютить туди, тому думаю не мало.

Давайте. Дия мне очень помогла, тем что создала ряд государственных API к реестрам, которые моя компания использовала для создания технических решений ряда проблем, возникающих при взаимодействии с чиновниками. Особенно помог социальный рейтинг чиновников — благодаря этому и еПрокуратуре, бюрократы, головотяпы и взяточники пошли под суд и больше не занимают места, которые айтишники сокращают за счет Дии.
Только в прошлом году аппарат сократился на 19%, а разработка еЗброя помогла раскрыть «распильные» контракты, по которым деньги на оборону шли в совсем другое место.
Но самым большим достижением Дии стала поддержка защищенных API ЗСУ с начала первых военных действий, благодаря которой поставки оружия и ленд-лиз, а так-же гуманитарная помощь смогли прозрачно и гарантированно добавить поставщика.

В целом — Дия делает полезное дело, создавая и документируя открытые государственные API, создавая реестры на блокчейне общественности и сокращает аппарат чиновников.

Но самым полезным считается волевое решение министра Федорова, который выложил первую версию мобильного приложения в opensource, что помогло разработать фреймворк eGov, благодаря которому КМУ еще 7 декабря 2020 смог создать уникальный формат безбумажного государства, выполнив обещания Шмигаля,

Именно благодаря лицензионным отчислениям с прогрессивной Европы и США, которые начали внедрение фреймворка, мы смогли оперативно отразить российскую агрессию и всего за месяц переломить ход событий, разрушив крымский мост массированным ударом зарубежной техники, которая вся — от экипажа до снарядов, была полностью оплачена за счет лицензионных отчислений.

В настоящее время экспорт роялти от фреймворка Дии превышает 100млд USD в год.

С вами был корреспондент из параллельной вселенной.

Ви розумієте що такі асоціативні ланцюжки не з являються у голові самі по собі?
По моїй гіпотезі, людина, яка творчо розмірковує над якимось художнім твором, читає/сканує/моделює потенційні (тобто до деякої міри реальні) майбутні.
Спочатку це дуже абстрактно, тоді ви деталізуєте, тобто «схлопываете волновую функцию информации из будущего полученной в неопределенном виде»
І від реальності у завершеному стані модель із художнього твіру відділяє лише що?
Так — деякі зміни реальності, які у тому рахунку можуть бути спровокованими самим письменником.
Тим самим щільніше все стає і ближче і якщо письменник продовжує це як рекурсія яка сама себе визиває, як фрактал який сам себе відтворює із майбутнього у минуле (бо теперішнього часу не існує взагалі)
Звідси, я виходжу до теорії управління власною реальністю із точки зору переміщення у просторі можливих змін та досягнень.
До чого це?
Та все просто. Реальність у вас саме така, якою ви її бачите.

Я же сразу написал — из параллельной вселенной, где украинская элита решила отказаться от коррупционно-мафиозного стиля управления и инвестировать все в замечательную Украину, где политики из США приобретали недвижимость. Отличный климат, нет опасных животных и насекомых.

Корупція це теж способ управління. Це явище там можливе, де існують між законами у законодавстві великі щілини. Не зовсім точні формулювання. Коли суддя не знає яке рішення прийняти він бере страховку або компенсацію власних ризиків. Складні випадки теж поза закном знаходяться це ті, які заплутані.
Ну й звісно — нема ж законів та юристів, які засуджують виробника програмного забеспечення за такі помилки у продуктах, які призводять до морального урону у користувачів? Я думаю, тут тотальну кучу бабок можно віджати.
Або за виправлення того чи іншого бага або створення більш приємнішого чи зручнішого інтерфейсу треба теж підгоняти програмістам компенсацію у сірі кармани?
Все що є це те що обрали не обранці народу, а сам народ. «Действием или бездействием»
Тому коли хтось сварить владу, яку сам і обрав я дивуюся.
Тим більше у такі складні часи як тепер. Тепер сварити владу не можна зовсім. У такі часи потрібна як ніколи єдність. Як та єдність що допомогла декому перейти із «русскоговорящих» у україномовних.

О! Послухайте, хлопці! Я нарешті все зрозумів. Тільки без образ, бо правду зараз напишу.
Ви просто не вмієте давати хабарі. Для держ службовця хабар це сіра зарплата.
Підійдіть до цього як до задачі із літкоду та вирішіть проблему.
Навчитися давати хабаря лехше ніж ліквідувати хабарництво у бюрократичній системі.
Була думка ще створити юрідичне фремворк апі яке моделює законодавство та посадити QA за пошук лакун, багів, протиріч у ньому але...
Простіше та лагідніше просто навчитися давати хабарі.

Написав вам листа про свій інший винахід — електричну розетку нового типу.

Не дуже зрозуміло, що саме потрібно. Поділитись успішними історіями, як Дія допомагає у повсякденному житті чи що?

А, ну ок. Оформлював заявку на ВПО, вона десь там зависла у недрах Дії, потім її відмінили, потім оформив нову заявку на ВПО, її також відмінили, але через деякий час відновили першу заявку і підтвердили її. Вся успішна процедура зайняла чотири місяці. Для прикладу — оформлення ВПО офлайн займає пару годин, підтверждення отримуєш одразу, але я розумію, що оформлювати щось офлайн — це моветон, бо диджиталізація.

Війна не дає час та ресурси на виправлення проблем

Сказав би я чого треба дати цим господам. І це точно не смузі.

Експертизи? В сфері HA та eID, кого персонально можете порекомендувати?

Злив персональних даних українців:

Саме «Дію» й її творців частина українців звинувачує у злитті персональних даних в анонімні телеграм-канали.
Дія є таким досягненням

Маячня.

Якщо ви пишете на DOU «давайте будь ласка без критики» то критика точно буде.

Тобто, якщо б ДіЯ була супер дупер секюрною, все норм? вона класний продукт? Так?

Для безпечності застосунок «Дія» треба було одразу робити у відкритому коді як роблять Acra або Government apps.

Код застосунку «Дія» викладуть у відкритий доступ — Мінцифра
dou.ua/...​ta/news/open-source-diia

Коли українські фахівці з кібербезпеки писали публічно що застосунок «Дія» має бути в opensource то фахівців ігнорували, а коли opensource це обов’язкова умова для впровадження в більш розвинутих країнах то аж бігом. Як висновки можете зробити з цього?

Я зрозумів що Ви не дасте відповідь на моє питання

Якщо застосунок «Дія» був би безпечним тоді й варто задавати такі питання без «якщо».

Ви пропонуєте хвалити авансом держслужбовців, які відмовляються визнавати свої помилки, але гарно вміють в SMM щоб ці помилки приховати або щоб про помилки забули.

Не кажи гоп. Найвірогідніше, як і для тестування, викинуть якусь іншу, спрощену версію. Але все одно буде цікаво почитати, можливо деякі сніпети навіть видадуть авторів, хто то насправді писав та де копіпастив.

его могут выложить только без приватных либ и вы не получите reproducible build

Якщо б застосунок «Дія» був би безпечним в opensource й комфортним то я б вважав застосунок «Дія» хорошим продуктом, а поки SMM-щики держслужбовці ігнорують критику то продукт дірявий.

Підписатись на коментарі