Поради рекрутерів, як збільшити шанси відгуку на своє резюме

​Привіт! Мене звати Людмила, маю 8+ років досвіду у напрямку Talent Acquisition та є співзасновницею закритого рекрутмент ком’юніті The ONE.

Починаючи з березня цього року, у мене та моїх колег з рекрутингу збільшилась кількість запитів від охочих отримати допомогу з пошуком роботи. При чому консультацій потребують дуже різні спеціалісти, навіть ті, яких до війни роботодавці й самі активно хантили.

Тож ми з колегами, аби допомогти аплікантам, зібрали учасників ком’юніті на рекрутинговий брейншторм. Вирішили почати з найпростішого і найпершого етапу — резюме. Досвідчені фахівці з IT-рекрутингу продуктових та сервісних компаній розробили гайд, який збільшить шанси на позитивний відгук до вашого резюме.

Сподіваюсь, наші поради стануть в пригоді спільноті DOU та допоможуть в пошуку чи зміні роботи.

Структура Resume

Всі ми знаємо, що саме резюме — це те перше, що бачить роботодавець. Звісно, якщо не говоримо про випадки з особистими рекомендаціями кандидатів. Але без попереднього знайомства рекрутер й гадки не має, наскільки ви можете бути професійним, тож все це потрібно донести йому через CV.

Аби в рази збільшити ваші шанси і можливість отримати запрошення на співбесіду, необхідно відразу скласти гарне враження на роботодавця. Саме тому так важливо, щоб резюме було структурованим та лаконічним. Щоб ані ви, ані компанія через прикре непорозуміння не пропустили свій Match.

Це може здаватись очевидним, але насправді не всі резюме, які ми з колегами бачимо, виглядають саме так. Тож визначимо і пропишемо тут найбільш вдалу структуру для CV:

  • Iм’я та прізвище.
  • Якщо бажаєте, можна додати професійне фото.
  • Контакти:
    • Пошта з вашим реальним ім’ям, а не нікнеймом чи будь-якою іншою назвою.
    • Месенджер — нікнейм + активний лінк.
    • Номер телефону, якщо готові відповідати на дзвінки.
    • Професійні соціальні мережі — це може бути Github, LinkedIn, Behance, Dribbble, Xing.com.
  • Вказуєте назву та рівень позиції на яку претендуєте, якщо для вас це важливо. Якщо не знаєте, як назвати позицію, вказуєте ту, на яку відгукуєтесь.
  • Короткий опис професійного досвіду 2-3 речення (Summary).

Приклад summary зі списком:

  • 8+ years experience in User Interface and website prototyping and design;
  • 3+ years experience with mentoring/leading Designers;
  • 5+ years experience in Product IT companies;
  • I prefer working on challenging and exciting projects, which require deep insight into user interaction.

Приклад з персональним зверненням до компанії:

«I am a Software Engineer with 10 years in commercial development. I have in-depth knowledge of Angular, React.js, Redux, and Node.js, experience in writing difficult business logic on UI, and I can prioritize well and communicate clearly. I’m interested in obtaining a position as a Senior Software Engineer at [company name]. Taking into account my previous track record, I believe I can contribute to product enhancement and implement effective solutions with high-quality results.»

Якщо ви Junior спеціаліст, вказуйте дотичний досвід, pet-проєкти.

  • Далі — професійні навички: Tech Skills, програми, інструменти, мови програмування.
  • Мови, якими володієте.
  • Досвід:
    • pоки, з якого по який період;
    • назва компанії (якщо можна вказувати);
    • позиція та проєкт;
    • обов’язки та досягнення, сумарно до 5 пунктів. Якщо робите резюме на ринок США, більше акцентуйте саме на досягненнях.
  • Освіта: роки, з якого по який період, університет та спеціалізація. Якщо маєте додаткову освіту, професійні курси та сертифікати, зазначайте — це буде плюсом.

У нас виникли дискусії, чи потрібно фото у резюме. Потрібно, тільки якщо це фото професійне або таке, що, хоч і зняте на телефон, має гарну якість. Якщо сумніваєтесь, краще не додавати світлину. Цікаво, що в Європі та США є компанії, які взагалі не розглядають резюме з фото. В українських компаніях така принциповість щодо фото зустрічається рідко, адже історично більшість звикла до резюме з фото кандидата.

Серед учасників ком’юніті дехто згадав про різні зашквари з професійного досвіду, як-от коли у файлі резюме було прикріплено фото з випускного і явно у нетверезому стані. Подумайте про свій імідж та намагайтеся уникнути ситуацій, коли б ваше резюме стало приводом для жартів та рекрутерських байок.






Рекомендації від спільноти

По резюме рекрутер формує враження про вашу особистість та професійність. Диявол у деталях, тож я вирішила окремо зібрати ще декілька порад від колег. Ці нюанси можуть допомогти вам збільшити шанси на проходження першого скринінгу:

  • Спочатку вкажіть ім’я, далі прізвище (враховуючи загальноприйняту практику написання).
  • Останній досвід роботи вказуйте першим.
  • Прописуйте досягнення у минулому часі.
  • Рівень володіння мовою вказуйте відповідно (Elementary to Advanced).
  • Мова резюме: англійська. Grammarly (існує й безкоштовна версія) або інші схожі додатки допоможуть знайти та виправити помилки.
  • Кількість сторінок: не більше 2-3.
  • Назвіть документ своїм ім’ям та прізвищем. Наприклад, ім’я_прізвище_Resume.
  • Не завантажуйте своє резюме у форматі Google Doc, аби у режимі реального часу не можна було побачити, що декілька інших користувачів також ознайомлюються з вашим професійним досвідом у цьому файлі.
  • Використовуйте PDF-формат.

Корисні конструктори для створення резюме:

Не забувайте при використанні шаблонів з різних сервісів видаляти логотип та нерелевантну для вас інформацію.

Загально на перегляд та аналіз резюме рекрутер витрачає від 10 секунд до 3 хвилин. Це залежить і від вашого досвіду, і від того, наскільки зрозумілим є документ. Грамотно складене резюме відразу збільшить ваші шанси отримати запрошення на першу співбесіду.

Точно ТАБУ

Щоб не отримати відповідь рекрутера в стилі:

«Your profile doesn’t completely align with what we are looking for right now.»

або взагалі неприємне мовчання, видаляйте зайву інформацію, якою в резюме вважається:

  • Посвідчення водія, окрім випадків, коли це вказано у вимогах вакансії.
  • Сімейний статус.
  • Гендер.
  • Вік.
  • Кількість дітей.
  • Релігія.
  • Адреса.
  • Мови на базовому рівні.
  • По батькові.

Що ж, успіхів! Сподіваюсь, тепер ви знаєте, з чого починати працювати зі своїм резюме. Бажаю усім читачам знайти своє місце професійної реалізації швидко та легко.

👍ПодобаєтьсяСподобалось32
До обраногоВ обраному20
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Цікаво, а навіщо Summary розділ із зайвою інформаціюєю, яка дублює все те що у вас і так є в резюме декількома рядками нижче? Наприклад як ось досвід на певних позиціях. А ваші досягнення на минулій роботі вказують на ваші скілли.
Також не розумію навіщо вказувати бажану позицію в резюме, якщо ви подаєтесь ціленаправлено на вакансії? От найшов на Джинні я вакансію ПМ. Відправляю їм своє резюме + особисте повідомлення саме на цю позицію. Навіщо там ще одна позначка Хочу бути ПМ-ом?
І стосовно 2-3 сторінок резюме. Серйозно, хіба хтось будет читати що у вас в кінці 3 сторінки написано? Чи навіть другої? Особливо коли пів резюме це саммарі + бажання працювати на якійсь позиції. Мемуари будуть

Також не розумію навіщо вказувати бажану позицію в резюме, якщо ви подаєтесь ціленаправлено на вакансії?

— до прикладу, в джині я виставив пасивний пошук, і вказую позицію, яка мені цікава. Це може бути, коли звертаються до мене за вакансією, а не я пишу про найм до компаній

Ну то Ви говорите про заповнення профілю в Джині. Вірно?
А я про саме резюме. Коли Вам рекрутер пише та запитує ваше резюме, вона уже знає на яку позицію ви хочете, адже ви її вказали в вашому профілю джині, лінкдін чи в листі

Не завжди. Ціль — збільшити вірогідність відгуку на ваше резюме, відповідно вказати ту інформацію яка полегшить скринінг для ревьюєра.

Коли потрібно резюме:
1. Відгук на вакансію. Приклад: останнє місце роботи була позиція Lead, а зараз надіслали резюме на вакансію Senior. Питання, чи точно людина готова бути Senior?
2. Коли вам написав рекрутер. В даному випадку вказуєте позицію яку хочете отримати. Приклад: .Net розробник з досвідом Rect.js, останнє місце роботи вказано Software Engineer. При цьому людині цікава саме Back End позиція. Зазначивши це в резюме, збільшуєте шанс отримати саме те що бажаєте, та заощадите час свій та роботодавця.
3. Рекомендації по запиту (знайомий просить ваше резюме чи ви попросили товариша вас порекомендувати). В даному випадку інформація є необхідною.

видаляйте зайву інформацію, якою в резюме вважається:

...
Гендер.

Что, простите? Ваша компания не учитывает diversity факторы при найме?

в Україні це заборонено відповідно до статті 22 КЗпП України

8+ years experience in User Interface and website prototyping and design;
3+ years experience with mentoring/leading Designers;
5+ years experience in Product IT companies;

індіан стайл

Спасибо за статью, но

Аби в рази збільшити ваші шанси і можливість отримати запрошення на співбесіду, необхідно відразу скласти гарне враження на роботодавця.

Это довольно абстрактная формулировка. Нужно понимать, что резюме проходит этапы
сорсера-рекрутера-эйчара-лида/архитектора-менеджера, возможно VP или CEO. Резюме — это продукт и каждый хочет увидеть в нем что-то, что даст ответы на вопрос : «почему нет». Нужно понимать что каждая из этих функциональных позиций ищет и почему.

Приклад summary зі списком:

Я бы рекоммендовал делать «фрактальное CV». Первая страница — по сути резюме. По первой странице нужно сложить адекватную (!) картину о вас. Далее уже идут проекты/скиллы/подробности.

Назвіть документ своїм ім’ям та прізвищем. Наприклад, ім’я_прізвище_Resume.

Почему не CV ?

Насчет удобности чтения — CV, есть исследования про тепловые карты и как человек воспринимает информацию. Часто люди в самые лакомые места ставят свою фото, что сбивает человека от получения им нужной нам информации. Я вообще противник фото в CV, если хотите посмотреть на человека — забронируйте звонок и общайтесь.

и еще нсчет ATS-optimized resume. Это маркетинговая уловка генераторов резюме или это реальная рабочая тема, повышающая конверсию ? Насколько мне известно это лишь упрощение структуры самого документа для более удобного парсинга в ATS. Может вы добавите что-то еще по этому поводу.

Саме через те, що часто резюме проходить різні етапи скринінгу, потрібно щоб було легко знайти ключові слова. Загально прийнята структура та оформлення резюме допомає легше візуально сприймати текст. Конструктори у цьому допомагають. Звичайно, можна резюме зробити і у звичайному Doc файлі. Але як показала практика — мало хто це робить якісно, і за допомогою конструкторів резюме зробити швидше.

Данні з PDF файлів прекрано зараз парсяться ATS, виключенням може бути наявність великої кількості візуальних елиментів.

Використання конструкторів допомагає саме у оформленні резюме. Звісно якщо людина вміє і готова гарно оформити файл у Doc, то чому б ні. Єдина рекомендація зберігати файл у PDF. Багато людей працюють з Mac і щоб відкрити Doc документ потрібно зробити додаткові кліки.

Стосовно «Насчет удобности чтения — CV»

Resume має чітку структуру та має складатись з 2-3х сторінок максимум.
В той час як, СV — більш повне та може містити у собі до 10 сторінок 👉🏻 enhancv.com/...​S5FFgY-VhLAhoCzgsQAvD_BwE

В Україні ми часто утотожнюємо СV та Resume. Тому тут залежить від побажань, основне щоб назва документу була професійною — ім’я_прізвище_Resume, а не 1234 чи Olchik_CV.

Ну, я сторонник такой методологи, где первая страница отвечает на вопросы: кто ты, что умеешь, что хочешь, что делал. А далее страницы это уже детализация проектов.

Взагалі, фото в резюме закликає оцінювати вашу зовнішність, колір шкіри тощо, замість того, щоб зосередити роботодавця на ваших професійних якостях. Зовнішність стане в потребі на наступних етапах співбесіди. Як правило другий етап -це онлайн, третій особиста зустріч

Тобто, якщо видалити зайву інфу, яка зазначена в кінці тексту, то гарантовано не буде мовчання, чи як? Я цю частину не зовсім зрозуміла. Гадаю, мовчання з боку рекрутерів може мати значно більше причин, аніж вказаний сімейний статус в резюме

Треба ще порадити безкоштовні сервіси, де можна класно оформити дизайн резюме.

У статті також вказані 👉🏻 корисні конструктори для створення резюме:
www.canva.com
www.cvmaker.com
cvmkr.com
cv2you.com/uk-ua
resume.io

Скажу как человек, который ревьювил много резюме
очень раздражают пестрые резюме где все размазано в угоду дизайну, так же не менее раздражают белые листы с напиханным текстом с непонятным шрифтом.
Структура + clean дизайн и подача согласно UX вот что лучше всего воспринимается.
Увы, конструкторы резюме, в основном, заточены не под то, чтобы дать тебе 1 шаблон универсальный, а чтобы ты ими чаще пользовался.

Начебто очевидні речі написані, але можливо для пошукачів роботи тут будуть певні відкриття їм же на благо.

Підписатись на коментарі