Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Як справи з бомбосховищами у різних містах України зараз?

Як справи у вашому місті? Чи є мапа бомбосховищ? Чи функціонують бомбосховища? Цікаво почути в коментарях

Можу сказати тільки за м. Дніпро:

  • офіційна мапа сховищ відсутня (може десь є, але я в інтернеті знайти не зміг)
  • як я розумію, позиція мера Дніпра: «на єтом моі палнамочія всьо, ***тесь як хотіте с укритіямі». Типа нема де робити, грошей нема, «все розкрадено до нас», і т.д.
  • довжина метро в місті є показником величі корупції, тому в цьому мініатюрному метро можуть сховатися тільки хто в тому районі поруч живе

Чи були ви хоч раз в якомусь бомбосховищі за весь час війни? Маю на увазі не власний підвал або погріб.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Мені на щастя не довелось в них бігти, але знаю про наступне:

1. Дніпро
Місто загалом без чогось підземного, побудоване від рівня грунту вверх.
Метро там допоможе дуже малій кількості людей, які так вийшло що живуть від вокзалу до красного каменю.
Підвали панелек/хрущовок загалом непридатні для пересидіти в них навіть годину.
Новобудови з підземними паркінгами штука дуже не популярна (як і ТРЦ з перекриттям поверхів).

2. Київ
Краще з точки зору великої кількості станцій метро.
Є будинки круглого типу, коли під’їзд на 360* всередині між квартирами, туди пробити нереально, багато новобудов з паркінгами.

3. Львів
Центральні частини міст дуже гарно зариті вниз хоча б на −1 рівень, підвали сильно відрізняються від тих що в Дніпрі (і навіть продаються як нежитлові приміщення).
Багато новобудов з паркінгами, по-моєму найкраще місто в Україні зараз.

Як завжди, гроші громадян розікрали (я про Дніпро). Кому цікаво, є судовий позов
www.facebook.com/...​53oQx9iwbSdkQJ4VyK44uDhBl

Був в одному в центрі Львова, в інших локаціях міста — паркінги і підвали.
Місцеві нещодавно прийняли норми, за яким має бути в усіх новобудовах. Може колись будуть. Також активісти розчищали древні сховища, напевно періоду 2ї світової війни, але то крапля в морі. Звичайно це у випадку «worst case scenario», тьфу-тьфу, поки не актуально.

Перші 7 днів від початку війни просидів з сім’єю у бомбосховищі Харківського заводу, яке будувалося як укриття на випадок будь яких атак. Виходив звідти на кілька годин на день, за водою та їжею. З 3-го дня почалося масове зараження вірусними хворобами (закрите сире та холодне приміщення, від 500 до 800 людей від 0 до 90 років), на 7-й день втекли з міста с запаленням легенів у дітей.
Зараз укриття так само працює, думаю мало що там змінилося.

У Харкові є метро, у Дніпрі також є метро. І воно не мініатюрне — якщо використовувати не тільки станції, а й тунелі — то вистачить усім.
Бомбосховища також є — для Харкова є мапа. На більшості радянських заводів бомбосховища мають бути. Для Дніпра гугл підказав:
dp.vgorode.ua/...​ishch-v-dnepre-po-rajonam
Як вірно написали, не усюди вони доступні і завжди відкриті.
Але я не бачу у цьому проблеми — і ось чому: коли вже лунає тривога бігти до бомбосховища запізно! У Харкові взагалі вибух завжди випереджає тривогу — бо час підльоту 3-5 хвилин (від запуску). Ну хай до Дніпра буде летіти 10 хвилин — хто за цей час встигне одягтися і добігти до бомбосховища у сусідньому будинку?!
Коли була небезпека — харків’яни мешкали у метро. Так само і бомбосховища — якщо небезпека то треба постійно там бути (і двері повинні бути зачинені!).
Якщо не хочете сидіти у бомбосховищах, а краще вдома — то пам’ятайте: зруйнувати багато-поверховий залізо-бетонний будинок (не хрущобу!) можуть тільки:
— Пряме влучання ракети Калібр або Іскандер (Кінжал — але то вже екзотика).
— Пряме або дуже близьке влучання ракет С-300, XS-200 бомб ФАБ-500.
— РЗСО може вразити осколками, може обвалити зовнішні стіни. Але хто використовує «правило двох стін» і сховався у коридорі — у безпеці. «Скласти» увесь під’їзд РЗСО не в змозі.
— Арта може влучити в одну квартиру — переважно у верхній поверх. Зруйнувати декілька поверхів — не може.
— Те саме про загрозу невлучних ракет типу С-300 які падають більше 50 метрів від будинку: буде велика яма, винесе вікна, може обвалить балкони. За 2 стінами ви у безпеці.
Усе це добре бачити на зразку харківської Салтовки. Там переважно залізо-бетонні панельні будинки. Будинків де «склалося» декілька поверхів — кілька штук. Ще декілька десятків — із влучанням у верхні поверхи. Тобто навіть просидівши 7 місяців у коридорі такого будинку на Салтовці — шанс загинути не дуже великий (не вищій аби буди збитим п’яним водієм на переході). Звичайно, це не враховуючи що у такому будинку не буде вікон, електрики, водопостачання.
Найбільший ризик — на вулиці від уламків. Тому бомбосховище зараз не дуже потрібно — у Харкові замість цього ставлять бетонні зупинки — вони врятують від уламків.
www.youtube.com/watch?v=y_ROTM0eIsY

Пару раз в феврале была в бомбоубежище в офисе Глобала во Львове, с тех пор ни разу.

Підписатись на коментарі