Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Для чого насправді існує ІТ-рекрутер, або «Пустіть одразу до ліда»

Привіт! Мене звати Ліза, я технічний рекрутер в GT. Думаю всі, хто читає стрічку в українському LinkedIn, хоча б раз натикалися на «скриньку Пандори» у вигляді постів про конфлікти рекрутерів та розробників, і навіть ставали частиною цієї дискусії, довшої за саму вічність. Усі ми люди, і неприємні моменти на роботі траплялися і в моїй практиці.

Наприклад, минулого тижня кандидат на посаду сеньйор фронт-енд розробника запитав мене, навіщо йому етап з рекрутером і вимагав одразу зустріч з техлідом команди. А моїй коліжанці кандидат на посаду мобайл інженера взагалі відмовився відповідати на запитання про складнощі, з якими він стикається у роботі, аргументуючи це тим, що [цитата]: «я не буду пояснювати це рекрутеру, бо рекрутери занадто тупі, щоб зрозуміти».

Хотілося б вірити, що таких кандидатів небагато, але подібних ситуацій трапляється дедалі більше. Через це я вирішила озвучити своє пояснення, навіщо в компанії існують рекрутери та чому не варто одразу йти до техліда на співбесіду.

Дисклеймер: пишу з власного досвіду та кращих практик рекрутменту, до яких кожен з нас має прагнути. Звісно, не все скрізь працює саме так, але варто знати, якими задумувались процеси найму в ІТ і чим може стати в пригоді рекрутер кандидату.

Рекрутер як адвокат кандидата

Знали б ви, які часом цікаві вимоги до кандидатів ставлять техліди чи менеджери, які шукають собі людей в команду. Але швидше за все ви й не дізнаєтеся, бо рекрутери на перших етапах майже завжди пояснюють їм, що, наприклад, шукати фулстак-девопс-скраммастера в одній особі — погана ідея.

Тож варто сприймати рекрутера як людину на своїй стороні, як свого адвоката, а не насторожено очікувати неоднозначних запитань та завдань «із зірочкою».

Більш того:

  • Рекрутер розуміє проблеми кандидатів та їхню мотивацію, і, збираючи всю цю інформацію, ніби складаючи пазли, намагається заметчити правильних людей на правильну роль.
  • Рекрутер розуміє, на які питання хочуть знати відповіді кандидати на перших етапах процесу. Вони знають, яку зарплату очікує сеньйорний розробник, а також те, чому тестове завдання краще прибрати з процесу.
  • Саме від рекрутера залежить, яке перше враження отримає менеджер від кандидата та чи захоче покликати його на наступний етап інтерв’ю.
  • Апелюючи багажем своїх знань та аналітикою, рекрутер може домовитися з менеджером на найвигідніші можливі умови співпраці для кандидата.

Проте не варто забувати: рекрутер може як презентувати кандидата у вигідному світлі, підкреслюючи сильні сторони, так і занести його до блекліста, якщо, наприклад, на першому інтерв’ю зіштовхнеться з грубістю або неадекватністю людини.

Пам’ятаєте того, хто назвав мою колегу «не надто розумною»? Так от, він у блеклісті. Не думаю, що він дуже через це переймається, але шанс на кар’єрний шлях у тих клієнтів, з якими працює рекрутерка, що почула про себе таку «характеристику», він собі закрив назавжди.

Рекрутер бачить «повну картину»

Зазвичай коли в команду наймають людей це означає, що потрібна допомога. Вже і зараз. Все горить-несеться і #немаєчасупояснювати — дайте додаткові голови і руки. Тож, повірте, в таких умовах лідам команди найменше, чого хочеться, це витрачати час на кандидатів, які прикидаються іншими людьми в резюме.

Бо потім виявляється, що Сергій зі Львова — це взагалі не Сергій, він не розмовляє українською від слова зовсім, та може лише зачитувати цитати з «власного» CV. Минулого року був період часу, коли я взагалі думала, що на мені «китайське прокляття», бо на інтерв’ю приходили лише «Джастіни Мельники» — українці з Сербії з дуже азійською зовнішністю. Зовсім не підозріло. Може хтось підкаже, що то була за навала така?

Також, техлід не завжди знає ситуацію із зарплатами/ компенсаціями/ гонорарами на ринку. Він не може і не мусить відстежувати такі речі, бо має важливіші задачі на проєкті. Буває, що наймаючий менеджер ще зі своїм ФОПом не розібрався, а тут його кандидати закидують питаннями про групи, переходи на 2% і, підморгуючи, розпитують про можливості виїзду з України.

Водночас у компанії є рекрутер, який розуміє правові та фінансові можливості та обмеження, потреби менеджера з найму, технічні особливості вакансії, дедлайни тощо. Додамо ще до цього списку всі зовнішні чинники, такі як: розуміння ринку кандидатів залежно від регіону, зарплатних очікувань кожного зі спеціалістів, технічних стеків та їх відмінностей, культури компанії тощо.

Culture fit кандидата — це взагалі окрема тема. Повірте, це також важливий критерій для продуктивного функціонування команди з новим співробітником. Однак, навіть техлід, який вже існує і творить у цій культурі компанії, не завжди може чітко сформулювати, які цінності важливі для його команди та які софт скіли він хоче бачити у майбутнього колеги.

Саме тому, думаю, деякі з вас стикалися з ситуаціями, коли незрозуміло описані вимоги у вакансії та сумбурний процес інтерв’ю призводили до невдоволення новою роботою. Бо виявилося, що обов’язки зовсім інші, ніж ви очікували, проєкт старий та нецікавий, а з командою взагалі не вдається знайти спільну мову. Часто така співпраця завершується доволі раптово та болісно, з втратами як зі сторони компанії, так і кандидата.

Саме тут на допомогу приходить рекрутер. І, тримаючи у голові величезний обсяг інформації, він/вона може проконсультувати техліда і кандидата, направити їх у вірному напрямку, та не довести ситуацію до сумного фіналу.

Інтерв’ю з рекрутером може зберегти ваш час

На інтерв’ю з рекрутером часто можна почути таке знайоме й шаблонне запитання: «Чому ви вирішили змінити свою роботу?» Насправді ж відповідь кандидата допомагає рекрутеру одразу зрозуміти, чи є сенс спілкуватися далі.

Наприклад, коли твоя ціль — вирости в ліда, а наша позиція не передбачає таких умов, можна і варто закінчити розмову вже після першого етапу.

Або ж інша ситуація: рекрутер розуміє, що часто кандидати не читають всі 100500 букв у конкретній вакансії і можуть пропустити важливі моменти. Наприклад, кандидат не помітив обов’язковий релокейт. Такі речі здаються неможливими, адже це — вагома зміна умов життя, проте і таке трапляється.

Саме тому варто ще раз чітко проговорити всі умови і організаційні деталі вакансії. Чи мають цим займатись технічні члени команди? Цитуючи класиків: «НІТ». Нехай їхня розмова буде технічною і предметною.

Рекрутер — теж людина

Рекрутер — це та сама жива людина, зі своїми переживаннями та проблемами. Постійна комунікація з людьми може виснажувати, так само як і фізичне навантаження, особливо коли це 5 або навіть 10 дзвінків на добу. Робота рекрутера, хай навіть це неочевидно, — стресова, бо ми завжди залежимо від інших людей і їхніх рішень, і через це не можемо повністю контролювати результат наших зусиль.

Це не виправдовує рекрутерів, які можуть поводитися грубо, або триматися зверхньо на інтерв’ю (так, я розумію, що і з нашого боку є такі персоналії), проте важливо ставитися одне до одного як до людей, і тільки тоді співпраця буде приємною та продуктивною, чого всім і бажаю :)

👍ПодобаєтьсяСподобалось52
До обраногоВ обраному6
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Дисклеймер: пишу з власного досвіду та кращих практик рекрутменту, до яких кожен з нас має прагнути.
Пам’ятаєте того, хто назвав мою колегу «не надто розумною»? Так от, він у блеклісті. Не думаю, що він дуже через це переймається, але шанс на кар’єрний шлях у тих клієнтів, з якими працює рекрутерка, що почула про себе таку «характеристику», він собі закрив назавжди.

Компанія GT веде такі списки чи то ваша особиста ініціатива?
А клієнти знають про ці списки?

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

— Для чого?
— Ні для чого.

dou.ua/forums/topic/40753

Для чого...
Одразу згадалась загадка про м’ясо й жінку.

Для чого насправді існує ІТ-рекрутер?

В аутсорсі — хз, мабуть щоб шукати тебе довгими робочими днями у телеграмі чи скайпі, якщо ти ігнориш лінкедін та умудрятись ще й юзати емоджі в формальній переписці або писати плахти, що навіть читати не хочеться. Та зробіть якийсь codility, щоб відсіяти одразу нерелевантних кандидатів і можна звільняти більшу частину рекрутерів, хоча хто буде ще англійську перевірять, коли у самих B1 з натяжкою :D
Закордоном або в продуктах, щоб за 5-7 хвилин надати чітку інформацію про зарплату, вакансію і етапи співбесід, попередньо проаналізувавши досвід кандидата на предмет релевантності і лише тоді писати йому на мейл одразу з лінкою на календар, де можна забукати вільний слот.

про етапи співдесід можна писати прям у описі до вакансії чи поряд з посиланням, економія часу рекрутера і розробника

пишу з власного досвіду та кращих практик рекрутменту, до яких кожен з нас має прагнути

Ага, і так ви вирішили створити новий аккаунт і склепати одразу на форумі якусь тему з псевдо-розумним текстом? Вам 2 доби вже за комірець навішують за ту писанину, куди ж пропали з усім своїм досвідом?

вибачте, та це пєчаль — за всьо харошоє, протів всьєго плахого і з blacklist’ом-вишенькою.

кандидат на посаду сеньйор фронт-енд розробника запитав мене, навіщо йому етап з рекрутером і вимагав одразу зустріч з техлідом команди

відповідати на питання — то ок.

Тож варто сприймати рекрутера як людину на своїй стороні, як свого адвоката, а не насторожено очікувати неоднозначних запитань та завдань «із зірочкою».

0. рекрутер не є адвокатом кандидата, якщо тільки вони не на судовому засіданні, рекрутер не адвокат, а кандидат — не його/її підзахисний(-а).
1. якщо Ви представляєте конкретну компанію
— Ви зацікавлені в тому, аби «закрити всі вакансії, які існують на бізнес-рік та піти займатися аналітикою, навчанням та плануванням наступного року».
Ви точно не зацікавлені пропихнути умовного Васю на посаду, бо треба і горить-палає, бо той умовний Вася або звільниться за 3-6 місяців, або через нього звільниться півкоманди. йой же ж.

2. якщо Ви представляєте конкретного кандидата — Ви працюєте на цього кандидата.

Інша справа — емпатичність та вміння в perfect match. Але тут Ви на стороні компанії, все рівно. Просто вмієте в нормальні ділові стосунки з кандидатами.

І так, насторожено очікувати неоднозначних запитань та завдань «із зірочкою» — ну, буває. Інтервью — завжди стрес (тут з фізіологічної точки зору навіть).

Рекрутер бачить «повну картину»

Щаслива Ви людина!

Так от, він у блеклісті.

Для того, аби закрити для людини доступ до можливостей компанії, має бути щось, що йде в розріз із цінностями компанії. І людина має те побачити.
Для таких переговорних процесів тре вчитися.

Через те, що людина мені особисто відповість з формулюванням

«я не буду пояснювати це рекрутеру, бо рекрутери занадто тупі, щоб зрозуміти».

це точно не закроє доступ до менеджера для цього кандидата. Бо ATS ніхто не відміняв і фідбеки HM також)

Перше, не відповідатиму кандидатові (рівень жартів, скоріш за все, буде різним).
Друге — покажу менеджеру CV та додам фідбек.
Хтозна, може менеджер поділяє думку кандидата. Тоді мені тре замислитися, що я тут роблю))

забули згадати робота що читає резюме
і ще роботоскрипт спамер

Всегда хорошо общался с рекрутерами, отвечал на самые глупые вопросы, просто наливал себе чаек перед собесом и набирался терпения. Не провалил ни одного собеса с ними наверно лет за 5 последних.

Взамен почти всегда удается получить всякую дополнительную информацию, которой нет в вакансии. Больше всего ценю реальную настоящую вилку (часто они сами, если устанавливается хороший диалог, начинают рекомендовать как побольше денег стрясти, что важно работодателю, от суммы в моем оффере зависит их комса, тут win-win), ну и всякую внутреннюю кухню стараюсь узнать. Типа впервые ли с этой конторой рекрутер сотрудничает (если он фриланс или это агентство), не было ли проблем с оплатой комиссии от конторы.

Иногда удается отсечь конторы, кто не платит рекрутеру (или джинну), а потом читаешь треды на доу, что швыранули уже разрабов. Порог самоуважения у рекрутни куда ниже, чем у разрабов — они часто продолжают хантить для конторы, которая уже раз киданула. Сами они не говорят о таком, но если спросишь прямо — ответят.

Короче странно, чего их не любят. Банкет все равно за счёт конторы, а от чесания языком полчаса ещё никто не умирал. Благо удаленно сейчас все, трубку положил и к делам своим возвращаешься.

Короче странно, чего их не любят.

Потому что рассылают копи-пасту и не способны прочитать профиль, где содержатся почти все ответы

Ну если у тебя проблема только на этапе, когда нерелевантную вакансию предлагают, то игнорируй, чё. Вообще не повод злиться, обычная история. Если тебе флаер возле тц в нос суют, тоже не любишь потом всех рекламщиков?

Ну и я писал вообще-то уже про сам первый собес. И там они скорее всего тебя ещё раз спросят о том же самом, что у тебя есть в резюме. И не для того, чтобы специально тебя доебать, а чтобы проверить насколько тебе комфортно вообще общаться с людьми, есть ли у тебя терпение объяснять что-нибудь.

Если и во время собеса на какой-то вопрос рекрутера ты ответишь «в резюме все есть» или скорчишь ещё какую козью морду, это red flag будет и собес ты провалишь.

Терпеливо отвечать на вопросы и часто повторять одно и тоже разным людям — важно для командной работы. Я бы не хотел иметь у себя в команде человека, который вместо ответа на вопрос будет говорить «погугли», «поищи в конфлюенсе» и «это в слаке мы обсуждали месяц назад». Это не ответы, а перевод стрелок, иногда ещё вдобавок приправленный пассивной агрессией.

Если такое рекрутер/эйчар сможет выпалить еще на первом собесе за полчаса общения и откажет токсику — собес точно был не зря. :)

когда нерелевантную вакансию предлагают, то игнорируй, чё

Отвечаю чисто чтобы историю с рекрутерами хранить и потом видно было их уровень. Хотя в последнее время таки отправляю их читать страницу, там целый раздел для них писал.

Если тебе флаер возле тц в нос суют, тоже не любишь потом всех рекламщиков?

Этих я как раз игнорирую, а вот когда в машину суют мусор — то да, злюсь.

И там они скорее всего тебя ещё раз спросят о том же самом, что у тебя есть в резюме.

А тут я как раз рассказываю, потому что могу развернуть ответ больше чем 5 строчек в линкеде или резюме.

это red flag будет и собес ты провалишь

Ну можно считать что у меня такие же red flags, те кто не в состоянии прочитать профиль хотя бы после первого пинка — на звонок не попадают.

1. Жоден рекрутер не знає якість реалізації нефункціональних вимог у проектах та їх роль на продуктивність/швидкість розробки та комфорт роботи... чого задачі що робляться за дві години, чогось магічно робляться місяць, з перенаймом 3-4ьох людей на одну й ту ж задачу... й «проблема завжди не в керівниках».

2. Жоден рекрутер не знає про відповідні Девіантні Процеси на робочих місцях: пасивна агресія, жорсткий контроль, підсиджування, наговорювання, знецінення, замовчування, виправдання бездіяльності, різноманітні психологічні контракти та драматичні трикутники функціонального, продуктового менеджера та розробників... й відповідно за визначенням обовязків HR не може Ескалювати відповідні Девіантні Процеси в рамках органцізації.

3. Жоден рекрутер не знає про рівні стрессу на робочих місцях відповідні форми непотизму, ригідність персоналу, неврози та причини вигорання (описані вище). Особливо кількість можливих недіагностованих Розладів та відповідні Психологічні Компенсаторні Процесси, часто у вигляді Когнітивних Викревлень та Упереджень... про Грибний Менеджмент, зламані або неробочі Ланцюги Делегування та Ескалації, зламану Ретроспективу... та про Безвідповідальність та Бездіяльність як Головну Комунікаційну Дерективу... про Контаміновані Его Стани Дорослих у Керівників Компаній, що є Девіантним для будь якого Бізнес Процесу, за визначенням...

Вибачте, але щось Пазл не Складається.

Я не бачив ще рекрутерів в Україні які реально б виконували свої обовязки

Ви міксуєте обов’язки Recruitment спеціаліста (Sourcer, Recruiter, Talent Acquisition etc.) та HR / People Partner.

Звичайно, то чого спеціаліст з рекрутингу, якщо відокремлювати, не має відповідних данних та вимог від HR, щоб хоча б не витрачати час ?

... та хто ж там таки має «по книжці» складати «психологічні портрети» ?

«психологічні портрети»

Це щось схоже на «хто ви за гороскопом, ми шукаємо Стрільця»?

Це схоже на завдання Будь якого Рекрутера за визначенням.

Тому що

сорян, ніт. Це схоже лише на те, що Ви не працюєте в рекрутмент структурі.
посилання на Thomson Reuters тільки додає.

Питання з моделюванням кейсів використовують в практиці і Talent Acquisition спеціалісти, і (технічні) менеджери. Або ніт.

Ну добре, добре... Томсон не катить... останні два речення тяжко прочитать «як професійному рекрутеру».

To adopt behavioural profiling into your own recruitment processes, a good starting point is to contact your HR team. They may already be using it for recruitment purposes in other parts of your organisation.

Тоді ось вам hrliga й чогось там є про портрети усіляке... Чи ще радяньскої літератури по рекрутингу відсипати, з посиланнями на усілякі портрети та профілювання ?

Зазвичай, значення того всього у рекрутингу соціальні психологи вивчають в університетах.

Чи ще радяньскої літератури по рекрутингу відсипати, з посиланнями на усілякі портрети та профілювання ?

йой нє, почекаю на щось дореволюційне

Ну того й від знецінення рукрутингових процесів, та неготовності впровадження життєздатних конвенцій та кращих практик, ефективність наймів й до дореволюційного зазвичай не дотягує.

Чи то ще недбалість, чи то вже безвідповідальність — питання суб’єктивне.
А от якість роботи HR’ів на ринку Об’єктивно Жахлива, й виявляється потреби в профільній освіті просто немає... як й розуміння про її наявність.

У статті відсутня підтримка в коментарях ~ «Дякую за статтю», але повно вподобайок, схоже на накручування для призів «ПишуНаДОУ».

Я ще не пам’ятаю жодної статті від рекрутеркінь, яка б не обійшлась без пари фразочок-фейспалмів.

90 процентов ректрутеров, с которыми я сталкивался, вообще не понимают ничего в технологиях и не стремятся ничего понимать!

Им оно не надо. Они софтскиллы проверяют.

Ну, хотя бы Java и Flutter нужно различать

А шо там различать — не пишешь на флаттере значит и на джаве не сделаешь лендинг

Но в таком случае есть предложение собираться техническим специалистам в команды и создавать свои black-листы компании и в частности hr менеджеров, которые оценивают специалиста неадекватно и задают неадекватные вопросы

Для цього вже є відгуки.

Разве что в виде аддона к браузеру, мне самому лень пробивать ФИО по эксельке

вирости в ліда, а наша позиція не передбачає таких умов, можна і варто закінчити розмову вже після першого етапу.

Бггг. Есть такой кусок в интервью, как задай вопросы о компании.
И если начнешь интересоваться ростом, то интервью рискует стать последним.

Хотя всякие статьи в интернетах пишут, что это вполне валидный вопрос. Если ответ кандидата не устраивает, он может закруглить общение сам, а не не интервьюер с завышенным ЧСВ

При этом в начале рекрутеры вполне интересуется, а куда мол метишь дальше, в менеджмент трек или техлидовский

И если начнешь интересоваться ростом, то интервью рискует стать последним

Будь яка інформація використовується в обидві сторони. Чи для Вас співбесіда — то все ще іспит?

Питання дійсно валідне. Відповідь може допомогти як компанії зрозуміти, чи зможуть вони забезпечити ті очікування, які Ви, як спеціаліст, покладаєте на співпрацю.
Як от [підвищити компенсацію за умови...] / [допомогти Вам вирости до Architect спеціаліста, а потім відпустити Вас і знайти заміну] / [забезпечити можливість релокейту /офісу / будь-що] .
Так само, і Ви, обираючи між компаніями / напрямками (чи між чим там обираєте), має змогу краще спрогнозувати свої подальші дії.

то все ще іспит

Я может быть согласился бы, если б был фидбек вроде вы нам не подходите потому что и список причин был бы нормой, а не исключением

При этом в начале рекрутеры вполне интересуется, а куда мол метишь дальше, в менеджмент трек или техлидовский

В резюме, причём, лидершип освещается, но кто ж читает.

А норма — спасибо за ваше потраченное время, которое мы очень ценим, но нет. В таком виде это даже не экзамен, а церебральный секс.

в такому кейсі, який Ви описуєте, схоже, що людинонькі (рекрутер та HM) просто виконали свою роботу, бо був незакритий тікет. все.

частіше буває, що рекрутер не може транслювати фідбек, бо його просто не існує для рекрутера.
Лише — reject кандидата.

частіше буває, що рекрутер не може транслювати фідбек

Да, вполне возможно. Тут, имхо, интернал рекрутеры должны давить в сторону улучшения процессов найма в компании. Самим же легче будет.

не можу не погодитись.
можу додати: технічні спеціалісти, які долучаються до рекрутмент процесу, можуть внести своє так само і писати фідбек для кандидата.
(але треба бути готовими до великої кількості гніву навзаєм)

Так в тому і справа як вона зможе дати об’єктивну оцінку якщо немає должного рівня компетенції для оцінки, щоб в подальшому інтерпретувати це тех.ліду

у кожного учасника процесу (рекрутмент) мають бути прописані обов’язки.
очікування від Tech Lead’а та Recruitment спеціаліста в процесі найму кандидата, скоріше за все, відрізняються.
Оцінка кандидата — ціле, яке складається з частин. І pre-screen з рекрутером (в різній інтерпретації), скоріше за все, одна з таких частин.

Для мене робота рекрутера — це відсіяти неадекватів. Людей, які бикують і очі закочують догори.

Знали б ви, які часом цікаві вимоги до кандидатів ставлять техліди чи менеджери, які шукають собі людей в команду. Але швидше за все ви й не дізнаєтеся, бо рекрутери на перших етапах майже завжди пояснюють їм, що, наприклад, шукати фулстак-девопс-скраммастера в одній особі — погана ідея

Сильні у вас менеджери і ліди)

А по темі, рекрутери це такий собі біо-робот для спаму тому і відношення до них специфічне.

І мені краще на НЕтехнічні теми поговорити з майбутнім колегою.

коли твоя ціль — вирости в ліда, а наша позиція не передбачає таких умов, можна і варто закінчити розмову вже після першого етапу.

І відсіяли толкового сіньора, а лід був б радий віддати йому кількох джунів повчитись лідати.

сколько надо учиться чтобы стать рекрутером? а сколько надо кандидатам Senior CV/NLP/Speech/Golang/C++ whatever? ребятки просто в разных категориях, в т ч интеллектуальных, о чем тут вообще речь, каждый суслик агроном

Знаю девушку с педагогическим дипломом учителя украинского языка и литературы, которая работал рекрутёром. Но рекрутёрам в нашей стране больше платят. Пока.

питання поставлено некоректно.
Вас цікавить Senior Tech Recruitment Specialist та Senior Developer with [«whatever»]?
Далі, Ви перелічуєте як мови, так і певні стеки-напрямки, рілі?
Якщо питання про сеньоріті — то коротка відповідь — однаково довго, а після отримання/підтвердження «Senior» — постійно.

вопрос то как раз корректно поставлен
где такое было чтобы senior общались только с senior? middle с middle? нет, обычно пишут вчерашние выпускницы филологического или психологии, закономерно что о чем с ними общаться кроме личного знакомства

okay, бажаю Вам, аби хоч знайомство те було приємним)

За законом Брукса, ніколи не ходіть в те місце де усе горить і терміново треба люди. Це гасіння пожежі бензином. Якщо вас такий проект заніс у Блек-лист, то перехрествться. Хорошу позицію отримати не просто бо на них є попит і відповідно конкуренція. На хорошу позицію треба працювати. Взагалі стаття якась токсична вийшла, від назви починаючи. Рекрутер, як така посада це про що ? Фактично про спеціаліста з персоналу робота якого полягає в «граблінні» ринку праці у пошуку саме цього персоналу. Якщо підти іньшим шляхом, не рекрутерів, а саме спеціалістів з персоналу — кадровиків, стане ясно нащо потрібен такий спеціаліст. А потрібен він у допомозі бізнес керівникові в пошуку людей які зможуть виконувати потреби бізнесу. Так само як і технічний керівник потрібен бізнес керівникові у вирішенні технічної частини, маркетолог для вирішення маркетингових питань, бухгалтер — фінансових, корпоративний адвокат (в штаті чи за контрактом не важливо) — юридичних тощо. Одна людина не може робити усе і бути експертом в усьому і одноосібно приймати усі рішення, без консультацій у відповідних профільних спеціалістів. Тому і треба спеціаліст по кадрам, який зокрема допоможе зробити адекватний профіль вакансії поговоривши з техлідом чи замовником, щоб для початку вони зрозуміли що в них за посада, і відповідно хто їм треба на цю посаду і кого вони шукають. Там як з’ясувати навіть вік і стать стає зрозумілими, особливо якщо знати результати дослідів психологів що підбирають екіпажі до космічних програм. Тут ніби усе те і написанно, але з величезною долею пасивної агрессії — тобто токсики за американьским сленгом. А по суті автор бідкується, що при роботі з масами людей є : грубіяни, халявщіки, шахраї, люди які не відповідають посаді через недостатню або зависоку кваліфікацію тощо. І є не компетентні завдання з посади яка не відповідаючи ринку, та справжнім потребам бізнесу і існуючому бюджету. Так це блін робота така, на неї і винаймають та платять гроші якраз тому щоб бізнесмен сам її не робив, скоріше за усе він сам і не вміє її робити. Як не подобається, в мене була стажерка, що з HR вивчалась на QA Automation і почала програмувати краще за багато кого. І зарплатня вища і нервову систему не так ковбасять.

Красный флаг для вводного интервью рекрутера и проблемной компании:
— первый митинг длится не 15 мин, а 30-45 минут, в особо тяжелых случаях неадекватная компания, с которой уже на этом решил не идти дальше, превысила запланированное время митинга на 15 минут
— рекрутер начинает тестировать на софт-скилы, типа как ты среагируешь, если лиды пропали, а работу делать надо и кучу поведенческих вопросов
— обещать связаться через «пару дней» и пропасть с концами

рекрутер начинает тестировать на софт-скилы, типа как ты среагируешь, если лиды пропали, а работу делать надо и кучу поведенческих вопросов

Ну и в чем проблема ответить правильно? Всё ж гуглится. Раз выучил, на всю жизнь свободен.

Вот по времени я бы не банил, недавно интро звонок с плановых 30м закончился на 70м — нормально посидели стори потравили, время позволяло.

Рекрутеры потрібні, щоб перевіряти наскільки людина вміє грати дипломатичність і репліки типу ‚Я прокинувся і зрозумів, що ваша компанія це моя доля´

Путаешь с эйчарами (или еще какими ретеншн менеджерами). Задача рекрутера — сматчить тебя с конторой. Сэкономить время тебе и конторе, если вы не подходите друг другу. Если там контора семейного типа, то именно рекрутер тебе об этом скажет сразу. Если это внутренний эйчар в конторе, который занимается поиском людей, тогда будет веселье вот такое. Но это все равно лучше, чем выйти на работу и потом охренеть от происходящего на испыте.

я б обрав −1 етап співбесід і задав пару питань щодо компанії тим, з ким будуть інші етапи, або з їх поведінки би все зрозумів, аніж +1 етап співбесід і шанс того, що щось вдасться уникнути

Это как правило высокооплачиваемые люди, вряд ли они захотят общаться с человеком с улицы. Я, во всяком случае, когда собесил людей, никогда не общался без предварительного фильтра. Дел всегда больше, чем успеваешь сделать за день. На такое пустое общение времени не остается. Про СТО/Engineering Manager я не говорю, там еще меньше желания общаться с людьми с улицы и меньше времени на это.

мабуть тому і є роль рекрутера, щоб звузити пул кандидатів. але я кажу, що коли маю вибір, то обираю −1 етап і дивлюсь на культуру команди і людей, з ким буду працювати під час співбесіди, для мене цього достатньо

банер цікавій
кандидату явно подобається техЛідка
а рекрутИрка злиться

Поясніть навіщо hr-інтервʼю більше 20 хвилин?
Бо час від часу я завершую спілкування, коли дізнаюсь що hr-інтервʼю триватиме 40-60 хвилин.

Щоб перевірити софт скіли, це як на побаченні, за 15-20хв можрна не побачити red flags ;)

Так це вже red flag, розробнику на цьому етапі треба замислитись «а що ж буде далі?», якщо тільки hr-інтервʼю триває 60 хвилин.
Подякувати за пропозицію і йти далі — це мій вибір.

Добавил в свой список вопросов перед созвоном, «сколько будет длиться вводное интервью». По моему опыту, с западными рекрутерами вводное от силы 5-15 мин, больше похоже на антиспам, что не индус под видом украинца собеседуется. С нашими галерами, вводное больше 20мин шло в стиле проверки на софт-скилы и ничего дальше не срослось с данными компаниями

У мене при останньому пошуку роботи більшість розмов з HR були по ~30 хвилин, але типу основна частина розмови не про мене, а про компанію/проект/домен, т.я. що взагалі треба робити, яка команда, хто буде прямим менеджером і тому подібні речі, які зазвичай не зрозуміло з опису вакансій. Те що код писати то зрозуміло, але код писати можна починаючи від тв приставок і закінчуючи слотами, і скрізь буде своя специфікка.

Они обычно и назначают таймслот в 30 минут, откуда может браться час — непонятно

Рекрутер розуміє проблеми кандидатів та їхню мотивацію

Дуже сподіваюсь, що ви входите в ті 3-5% що дійсно щось розуміють, бо вся інша маса не спроможна прочитати єдиний текстовий розділ лінкед-профілю де я вказав:
— ЗП
— CV
— стек
— calendly

Майже все що сипеться — це просто копі-паст сміття, бо в копі-паст вставляти ім’я не западло, а прочитати сторінку і знайти усі відповіді — западло.

А потім ви пишете пости типу цього і дивуєтесь фразам

бо рекрутери занадто тупі, щоб зрозуміти

Як я казав вище, сподіваюсь це не про вас і можу поспівчувати становищу, в якому ви опинились через рівень ваших колег

Отже, блек-лісти — це правда і будь-який рекрутер може стати суддею будь-кому. Може виносити суб’єктивні вироки і засуджувати на довічний кенсел, наприклад.

Наскільки відповідальні всі ці люди з невідомим рівнем адекватності?

відповідальні штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років ¯\_(ツ)_/¯

А хоть один прецедент применения сией статьи можете найти в реестре судебных решений?

А ещё у рекрутеров большие глаза и глубокие декольте ;)
На самом деле, рекрутеры нужны только для одного: сэкономить время техлида/тимлида на поиск кандидатов, никакие технические вопросы он не может и не должен выяснять

Технические это да, а на софт скиллы имеет право проверять на первом же вводном созвоне?

Все не читав. Думаю щоб ліду не забивати баки.

Почекали б вже п’ятницю, чи шо.

Дисклеймер: пишу з власного досвіду та кращих практик рекрутменту, до яких кожен з нас має прагнути.
Пам’ятаєте того, хто назвав мою колегу «не надто розумною»? Так от, він у блеклісті. Не думаю, що він дуже через це переймається, але шанс на кар’єрний шлях у тих клієнтів, з якими працює рекрутерка, що почула про себе таку «характеристику», він собі закрив назавжди.

Компанія GT веде такі списки чи то ваша особиста ініціатива?
А клієнти знають про ці списки?

В кожній компанії є такі списки.

То у компанії Echo також?

вони і у кандидатів є — у вигляді стоп-ліста на джинні, наприклад

t.me/djinni_official/672

Зручно, якщо ви хочете, щоб вас не бачили рекрутери з попередніх місць роботи або просто ви не хочете отримувати пропозицій від конкретних компаній або рекрутерів.

Для уникнення компаній з Дія.City то годиться

Ви чули про захист персональних даних?

Видалений коментар (вже повернутий):

В кожній компанії є такі списки. Блек-ліст — це не: не підійшов по досвіду чи не такий амбіційний як потрібно. В блеклісті реально хардові випадки: неадекват і образи. І тут не питання відношення до рекрутера. Кандидат не зміниться при підписанні офферу — і саме вам, девелоперам із ним працювати в команді. Чи хотіли б Ви собі колегу неадеквата? Думаю ні. Так само як і клієнт не хоче такого працівника.

Viktoriia Machko то у компанії Echo також є такі списки?

Так та cкандальне.

Як бачиш рекрутери, яким задали питання про наявність списків у компанії, поки мовчать.

Так це в деяких випадках порушення закону, якщо якийсь рекрутер напише «так ми такі списки ведем», то будь хто хто був на інтервю в такій компанії зможе в суд подати

Aле «які ваші докази»? На жаль, з доказовою базою можуть виникнути проблеми. Але навіть, якщо знайдеться свідок розмови з рекрутером, чи та розмова буде записана й проведена фоноскопічна експертиза, що голос належить до того рекрутера (а така експертиза — то гроші, та й немаленькі), то й в цьому малоймовірному випадку винен буде цей рекрутер, компанія скаже, що не давала йому вказівок вести чорні списки, й буде права, бо нема в компанії дурнів, щоби залишати сліди. В підсумку — рекрутер покараний, а компанія вмиває руки.

все так але всеодно лишня увага

А що Вас у цьому дивує? Навіть якщо таких списків не буде формально на рівні компанії — кожен рекрутер може вести їх собі приватно, чи навіть тримати в голові — і ефект буде той самий. Як це можна заборонити?

Те, що авторка, такі списки називає «кращі практики рекрутингу»:

пишу з власного досвіду та кращих практик рекрутменту, до яких кожен з нас має прагнути

На мою думку авторка = коліжанка.

Ну мене дивує наприклад що *лід* рекрутер, одна з *основних* прямих обов’язків якого робота з персональними даними й процеси навколо — махає блеклістом як чимось норм, тіпа усі таке роблять. І ви туди ж

Це далеко не норм, це фуфуфу і незаконно

Вам не спадало на думку що в блекліст можуть занести «за неадекватність» з інших причин? :) наприклад за політичні погляди

Я не помітив, щоб згадувався публічний блекліст, чи блекліст на рівні компанії, чи навіть формально записаний десь блекліст . Рекрутер говорить про особисте небажання працювати далі з людьми, що виявили грубість. Які правила обробки персональних даних чи норми порушує галочка в голові типу «ця людина мене обматюкала, я не буду з нею далі працювати» ?

Галочка в голові то одне, блекліст інше

Цитую

В кожній компанії є такі списки

Перепрошую, я коментував на основі тексту статті, де блеклісти на рівні компанії не згадуються. Позиція ж Viktoriia Machko, звичайно, заходить далі і не викликає схвалення.

Одне й те ж

Рекрутерка що веде якийсь блекліст, бо їй не сподобалось що її назвали «не надто розумною» і пише про це статті наче так і треба — те саме. З цього вже очевидно, що характеристика все таки правильна була ;)

Різниця лише що в одному велика компанія, а в іншому маленька фопочка. Суть абсолютно та сама. До речі, наскільки я зрозумів це в контексті теж компанії GT

Я бачу, тут багато хто обурений цими «блек лістами».
Але можете все таки пояснити доступно, що саме тут є проблемою?
Я розумію, що обмінюватися такими «блек-лістами» між компаніями це погано.
Але якщо ми говоримо про дані в середині компанії, то, напевно, в них є якась база/crm система, в яку заносяться дані про всіх кандидатів, щоб не спілкуватися з одним і тим самим та для звітності, і куди, звичайно ж заносяться причини відмови. І хай там буде написано навпроти кандидата: «назвав рекрутера тупою — відмова». Де тут проблема?

Блекліст — несанкціонований збір персональних даних без згоди особи

Особа має права, наприклад знати мету збору цих даних, як вони використовуються, і має право на забуття в тому числі — видалитися з будьяких списків

Проблема в тому що непублічні списки порушують ці права

Ви були б хепі, якщо б ви опинилися в якомусь списку невідомо за що невідомо на якій суб’єктивній підставі, невідомо з якою метою?

Может и нет, но запретить составлять такие списки невозможно физически. К тому же лицо теряет право на удаления из списка, если к примеру между ней и составителем списка произошла хотя бы одна транзакция. А если ещё это и не физическое лицо, а ФОП, то тут вообще отношения переходят в плоскость бизнесовых. А вести списки контрагентов вообще-то говоря не запрещено и на них не распространяется требование закона о защите частной жизни.

Заборонити то не можна зате можна впаювати штрафи і посадити директора чи фопа, що і треба робити щоб не було всяких розстрільних списків

Все це регулюється

Мені вообще дико, що тільки пару людей тут бачать проблему :) це нонсенс вести якісь блеклісти, в нормальних країнах це прямо заборонено, а в інших нормальних регулюється і вписують штрафи

У нас теж є штрафи, але відомо як воно працює — Ліза ложить на це хєр, а Віка піддакує бо з її слів всі ложать хєр.

Це бо ніхто не виписує і бо ніхто не бачить
в цьому проблему. Це не означає що це законно, це значить що закон не працює

Тільки в Україні девелопери не проти бути в блеклістах рекрутьоров, сюр

По какой статье штраф? Ст. 182 УК тут не применима, т.к. отношения между контрагентами чисто бизнесовые. Приведу такой пример. Вот допустим нанимаю я скажем ФОПа или юр. лицо вставить мне новый стеклопакет. И возникает у нас конфликт, в том плане, что я недоволен качеством работы. Причём огрехи выявлены уже после сдачи мне работы и приёма оплаты. И допустим создаю я среди своих знакомых этому самому ФОПу или юр. лицу антирекламу, так что за это можно заводить УД по ст. 182 УК? Тут максимум иск о защите деловой репутации, но это регулируется уже не уголовным, а цивильным кодексом, а это уже другая история, потому что в рамках цивильного роцесса ответчик может и встречный иск выкатить и, кстати, в этом случае не нужно платить пошлину, т.к. истец её уже оплатил. Намёк ясен?

Та ви увели кудись в якусь сторону

Блекліст це не црм, а «назвав мене дурою» не бізнес інтереси, не нада натягувать сову на глобус
Я про чисто персональні дані в контексті рекрутера і статті

Пріменіма як і стаття про службову недбалість

Без намьока

Опять же с момента оформления ФОП есть определённый фактический отказ от приватности. Например, если ФОП хочет участвовать в тендерах, то даже информация о его налоговом номере является публичной. И если я вёл с рекрутёром какие-то переговоры о сотрудничестве в таком статусе, то боюсь, что я никак не смогу ему или ей запретить сообщать кому-то, почему сотрудничество не состоялось. Тут тогда надо взаимное NDA подписывать по этому вопросу :-)

Нема

Фоп це форма, а особа це особа

Якщо тов галєрасофт не хоче підписати контракт з фоп, це зовсім не значить що рекрутер в тов має право тримати мої персональні дані в якихось списках, бо їй не сподобався мій капелюх

Особа має право знати що це за списки наперед, на якій підставі вона туди попадає, отримати свої дані, стерти свої дані за вимогою

Блекліст не підпадає під жодне з озвученого

Nda це інше — це контракт який я читаю перед підписанням, в ідеалі взаємовигідний

Ну от якби перед тим як збирати резюме рекрутер почепила б собі оферту про блеклісти, зробила б діскложур, чи попередила перед інтерв’ю — от якщо ти мене дурой називатимеш, то попадеш у мій список, який я веду для бізнес діяльності, але ти видалитись можеш коли захочеш, напиши тудито, то можна говорити про прозорість процесу, інформування про права і дотримання прав.

Для цього й існують чекбокси в формах

Э нет. ФОП — это субъект хозяйственной деятельности. А это значит, что вопросы отношений ФОП с другими субъектами подобны отношениям юридического лица. Вот юридическое лицо можно в приватный блеклист внести или нет?

Фоп суб’єкт, а особа має права

Ви змішуєте поняття

Те що особа веде діяльність як фоп, не означає що контрагент отримує права робити з її даними що захоче, бо це фоп і контрагент

Навіть про контрагента, блекліст означає як мінімум що це не контрагент, інакше це не блекліст :)

Если Вы как ФОП хотите участвовать в тендере, то будьте готовы, что Ваш номер ФОП (ИНН) будет выложен на Prozzoro. Я повторяю вопрос: можно юр. лицо в приватный блеклист внести? Если можно, то и ФОПа можно. Кстати, о блеклистах. У моего покойного деда был огромный блеклист разных субъектов. Он лежал возле единственного тогда в доме стационарного телефона и если кто-то звонил, то снимавший трубку должен был верифицировать звонившего с сим блеклистом и в случае успешной верификации положить трубку. Намёк ясен?

Юрособа не має таких прав як фізичні особи в цьому плані

Права людей — це права людей

Звісно вигравати суди це не на форумах писати, але законодавство чітко визначає права людей.

Блекліст рекрутера — це незаконно

Вы Цивильный кодекс давно курили? Тут речь идёт о неимущественном праве на деловую репутацию. Так вот оная регулируется почти одинаково, только разными главами ЦК: есть глава ЦК о неимущественных правах физ. лиц и есть такая же глава о юридических лицах. Никакое другое право вопрос блек-листа не затрагивает. Кстати, блек-лист моего деда, да упокоится он с миром, был законен?

Це справа вашого діда вести блеклісти

Але якщо я пішов на інтерв’ю з вашим дідом, отримав реджекшен без внятної причини, і через день раптом виявиться що дід написав статтю і похвалився блеклістом — ваш дід попав на бабки

Звісно він після того як він відшкодує мені втрачений прибуток і моральну шкоду і порчену репутацію, він може продовжити робити те саме і попасти знову

А може просто дотримуватись закону і не вести якісь блеклісти

В том, что он похвастался бы блеклистом нет состава деликта. Так что отсуживать Вам нечего. Кстати, что есть такое интервью с точки зрения ФОП? Это переговоры о потенциальном сотрудничестве. И если рекрутёр сие сотрудничество реджекнул и где-то отметил сей факт, возможно даже с причиной, то у Вас вряд ли будут основания для иска. Основания возникнут если он сию причину опубликует и Вы сможете доказать, что, во-первых, она не соответствуют действительности, а, во-вторых, наносят вред Вашей деловой репутации. И только в этом случае Вы сможете выиграть дело. Плюс тут есть отдельная тема оценочных суждений, которые в принципе не могут быть основанием даже для цивильной ответственности. Тут я советую покурить как национальную практику, так и практику ЕСПЧ.

Раджу покурити штрафи за порушення gdpr наприклад чи законодавство каліфорнії, і наш закон про захист персональних даних, я собі сам покурю

Ви спираєтесь на якусь складність доведення і якусь практику і на свого діда

І водите навколо непонятно чого

Я ж кажу що вести блеклісти рекрутера без згоди особи це незаконно, є цілком реальна відповідальність за ці речі, як у випадку приватної особи, так і у випадку підсирання контракту.

Якщо у вас інша думка — будьласка обоснуй чому блекліст рекрутера з моїм іменем там — законна річ і на якій підставі

Хотя бы потому, что там не Ваше имя, а имя ФОПа, которое совпадает с Вашим. Если это всего лишь документ внутренней отчётности и Вы именно контактировали по части потенциальной работы, как ФОП, то тут нет никакого нарушения действующего в Украине законодательства. А вот если между Вами были какие-то договорные обязательства, то все документы которые к ним относятся подлежат довольно длительному хранению.

Та хай хранить ім’я мого фоп якщо у нас були відносини.

Блекліст — це не просто хранить, а ще й обробка даних в прийнятті рішень. На що згоди ніхто не давав, навіть якщо були якісь відносини.

Поширити такий блекліст в іншу компанію — ще один легальний фейл

Ти оперуєш якимось абстрактим кейсом і не одним.

Б2б оставим бізнесам.
Твій кейс з прозоро регулюється законом про державні закупівлі. Інші правила.

Давай конкретіку і контекст

Є ти — кандидат на інтерв’ю, особа, фоп чи не фоп, робітник чи не робітник, то буде потім коли до контракта дійде, відносин ще нема навіть і не буде, а тебе якась студентка занесла в який ліст плохіх мальчіков, бо ти не став у позу кріпосного чи подивився на цицьки й не зробив комплімент. Або не подивився, а її це образило

Ну от і поясни мені якого х_я це законно вести якісь списки з тобою на які ти згоди не давав

В ЄС чи штатах досить подати скаргу і за таке компанію і менеджмент так прошмонають, що запам’ятаєш надовго

Ладно, хотите конкретику. Будет Вам конкретика. Приходит кандидат, она кандидата опрашивает, потом задаёт вопрос: «ФОП есть? Оформлять будете?». И в случае отказа заносит в список с пометкой: «ФОП оформлять отказался, с такими не работаем» и отправляет его руководству. Можно считать это блеклистом? В какой-то мере, да. Но есть ли в этом нарушение? Нет. Аналогично если кандидат по какой-то другой причине не подходит для сотрудничества, рекрутер может указать это в отчёте Мы не в ЕС и не в США. Но если здесь примут такие законы, то Вас никто собеседовать не будет, если Вы не подпишете сначала согласие на обработку персональных данных со всеми вытекающими. Ну и кого подобный закон защитит?

Якщо це інтерв’ю на роботу, то да

Мало того що пометочку поставила, так ще й порушила право людини працю, бо він не захотів фоп відкрити. Ніхто не зобов’язаний відкривати фоп, щоб пройти на інтерв’ю. Це наші українські викрутаси з фопами. Краще не будем відкривати цей гадюшнік. Поставила якусь помєтку — це не блекліст. Як мінімум вона має попередити і отримати згоду що вона там ставить, якщо це десь буде оброблятись.

Блекліст це систематичний збір і обробка і використання. Наприклад ексель файл де вона збирає імена людей які відмовились відкривати фоп чи відмовились нести справку від гінеколога чи назвали її дурой, чи колір шкіри не такий, чи язиком не захотів спілкуватись.

Мы не в ЕС и не в США

Ми в Україні де це теж регулюється, просто ліза, віка і половина доу ложать на це бо їм здається що закони не для них.

І україна канає постільки поскільки, бо якийсь замовник тіпу макрософт який про це почує і не захоче ризику чудового медійного піару, не захоче з такими красавцами мати справу. Комплайенс має дуже довгі руки

Короче вся ця простиня не міняє факту, що ти хочеш викрутити незаконний збір даних як щось нормальне в порядку речей. Я тому й дихалку тут збиваю, що це НЕ нормально без згоди ставити якісь помєткі, заносити в списки, ідентифікувати, на основі цього відмовляти в праві на роботу, як би ти це не викручував.

Ну почему не будем? Есть такая штука, как местные традиции делового оборота. И если ФОП часть этих традиций, то придётся затронуть. Например, почему Вы думаете, что речь идёт о собеседовании по работе с украинским юр. лицом? Я вот, например, знаю чувака, который на свой ФОП набирал проекты потом находил по интернету фрилансеров на эти проекты и с кем-то договаривался, с кем-то нет, но список потенциальных контрагентов, а также тех, с кем он работать не хочет у него был. Ну и в чём тут нарушение и как оное доказать? Может быть ещё более интересный кейс. Украинского юр. лица не существует в природе. Существует некая Лиза или Вика, которая тоже имеет ФОП с КВЭД посреднические услуги. И она ищет разработчиков для каких-либо иностранных заказчиков (физических или юридических лиц). Она собеседует потенциальных разработчиков и пересылает информацию своему клиенту. Дальше возникает интересная ситуация. Иностранный субъект вполне может сделать с этой информацией, что считает нужным, т.к. место регистрации у оного может быть к примеру Бали или Пхукет, где суровых законов по части персональных данных просто нет. Да и украинский разработчик туда судиться б не поехал, даже если бы они были. Кроме того, та же Лиза или Вика вполне может иметь список, кого она уже отсобеседовала и больше не будет. И какой с неё спрос?

Ну то ми переходимо на бізнес кейси

Фоп як бізнес: Фоп віка яка подосрала контракт між фоп кріпосніченко а.б. і тоф галєрасофт має всі шанси попасти на бабос за наклеп і порчу репутації.

А фоп як особа: особа має всі права приватної особи які витікають з закону про захист персональних даних і купу інших законів. А тоф і віка попадають на відповідальність за порушення обробки персональних даних. Що ще не понятно?

Иностранный субъект вполне может сделать с этой информацией, что считает нужным

Не може, ще раз кажу, це нонсенс. Тому ми як суспільство і йдемо жити в європі, де це ненормально, а не в балі

Кому хочеться жити й вести бізнес на балі — ніхто не тримає. Хочеться жити й вести бізнес в європі а не в камбоджі — то поважай права особи на її дані і недискримінацію по якихось блеклістах, сорян. Разом не вийде

Как бы не так. Если ФОП Вика выполняет заказ Галерасофт limited по поиску потенциального надлежащего контрагента и отвергла ФОП Крипосниченко как ненадлежащий, то она просто выполнила свою работу и оформила это в письменном виде. И тут спроса с неё никакого нет. Что касается места регистрации иностранного субъекта. Прикол в том, что мир не ограничивается только Европой и Северной Америкой. Есть ещё такое место, как ЮАР, Индия и т.п. и Галерасофт вполне может иметь там регистрацию. Вы туда судиться поедете?

Мене задовбав цей трьоп навколо
Я тобі про одне ти мені про інше і мішаєш все в кучу. Кріпосніченко маючи звісно докази може стягнути з віки за наклеп, і потім ще й за упущену вигоду

Прикол в том що ти морочиш мені голову, і мішаєш все в купу, щоб викрутити свою правоту.

Вона ж тобі не дасть ;)

Заносити дані людей в якісь списки без згоди, і відмовляти на цій підставі в працевлаштуванні — незаконно. Як не подобається, і хоч такі списки вести, то не можу з цим нічого зробити. Веди і не мороч мені голову. Моє діло сказати що це незаконно, далі вже не моя справа

Вы туда судиться поедете

То нема чого підписувати юрисдикції куди не хочеться їхати, тут сам собі кожен бовдур ;) ми говоримо про Україну і її юрисдикцію

Так ФОП — это не про трудоустройство, хотя близко. Прикол в том, что Крипосниченко эти доказательства никак не соберёт. Хотя бы потому что вся переписка между ФОП Викой и Галерасофт limited является приватной.

На інтерв’ю беруть на роботу? На роботу. На вакансію? На вакансію. Поки не підписано нічого — це працевлаштування особи на роботу.

Оформлення як фоп іде виключно за згодою сторін

Тут вопрос очень спорный. Если я нанимаю плотника мне сарай построить, это трудоустройство или договор подряда?

якщо плотнік працює в тебе постійно, отримує регулярно винагороду і ти кажеш йому приходити в 9 і йти не раніше 5ти, контролюєш його роботу і вимагаєш звіти, він працює твоїм матеріалом, то він має всі шанси перекваліфікувати відносини в трудові й отримати оплачувану відпустку чи декрет за твій рахунок, а після цього ти попадеш ще й на ухилення від сплати податків по кзот

як може зробити це кожен фоп-айтішнік на галєрах до речі, фоп — це гадюшнік юридичний

це якось зовсім вже не про дані

вся наша розмова зводиться до того що ти приплітаєш якісь абстрактні кейси й географії, а я маю чомусь їх аргументувати

невже так складно змиритись що люди мають право не бути в якихось блеклістах? ))

А вот и не так. Во-первых, как я уже написал выше, «галера» может быть вполне себе виртуальной, айтишник работает из дома и формирует инвойсы о проделанной работе для каких-нибудь иностранных субъектов. Что касается времени работы и отчёта о проделанной работе, то это вообще остаётся на усмотрение сторон. Или такую виртуальную «галеру» может координировать один фоп-мененджер, который по каждой работе составляет отдельные акты. Нормы законов о труде на ФОПов не распространяются, более того они несут 100% риски от своей деятельности в отличии от наёмных работников, которые могут нести риски только в размере оклада.

Нормы законов о труде на ФОПов

Це так здається і тільки до моменту коли хтось цим скористається, наприклад якась маріна, яка захоче нагнуть епам і піти в декрет безкоштовно або не захоче бути звільнена. Все прописано в законах і є навіть купа статей за порушення трудового законодавства. Цілком можливо є лазівки які дають цьому працювати, тут я вже не юрист про лазівки разглагольствовать.

Наш статускво — це такий собі мікс з незнання власних прав, податкової вигоди в низьких податках, підписування контрактів неглядя, відсутність практики відповідальності в суді усім майном, ігнорування законодавства і паршивим енфорсом законів з боку корупційних чиновників. Цей баланс існуватиме недовго — ровно до моменту коли він порушиться якимось прецедентом, і ринок моментально дропне фоп як модель

Ну так коли не юрист и законы не читал, то зачем утверждать, что можно, а что нельзя?

Те саме скажу про тебе

Іди вже спать, ти мене втомив, юрист

він відшкодує мені втрачений прибуток

Звідки у вас такі фантазії виникають? У вас були якісь договірні відносини? Були підписані якісь договори на виконання певних робіт, ви ці роботи виконали, а вам не заплатили?

Годі блазити. Якщо рекрутер розповсюджує про вас брехню — є привід для захисту ділової репутації. Якщо ж про вас розповсюджують правду, то будь-хто вправі розповсюджувати правду про іншу особу.

І навіть під захист персональних даних важко влетіти, бо реєстр ФОП в Україні — публічний. Правда, зараз, на час війни закритий. Але після відміни воєного стану, він знову буде в вільному доступі.

Були і є )

Це в контексті фоп рекрутер між мною і клієнтом.

Сценарій:
Клієнт відмовився підписати контракт, бо фоп рекрутер сказав/сказала що я в якомусь блеклісті. Контракт мав згенерувати мені за рік ₴1млн.

Я беру цей контракт з зафіксованими цифрами, беру відмову рекрутера, бе вона сказала про блекліст, або якісь непрямі докази — наприклад рекрутерка похвалилася що веде блеклісти. Або відповідь клієнта, що це непідписано через блекліст. І подаю в суд проти фопа рекрутера про захист ділової репутації і відшкодування упущеної вигоди

Правда чи не правда то — то вже як вона доведе. Назвав когось дурой, так написано у блеклісті — так собі аргумент у суді.

Звісно судитись не язиком плескати має бути юрист, докази і бажання/сенс цим займатись

Звісно судитись не язиком плескати має бути юрист, докази і бажання/сенс цим займатись

Ви абсолютно праві. Повертайтесь, коли відсудите хоч копійку за таким кейсом :)

Раз Олексій не відсудив нічого, значить блеклісти законні, а всі рекрутери можуть робити що хочуть з вашими даними

Я правильно зрозумів ваш ad hominem?

Мабуть на доу когось переконати в їх правах, це треба мати ступінь в юриспруденції, 10 років практики юридичної, та ще й саме виграний кейс про упущену вигоду. Страшно уявити що буде коли тут обговорюватимуть вбивства й зґвалтування

Коли вирішу повернутись, вас запитаю

Якщо вже чіплятись за бізнесінтереси, то якщо якась курва підісре мені контракт через те що їй здалося що її дурою назвав без документального підтвердження, хай готує кишеню відшкодувати упущену вигоду і порчену репутацію. Це вже зовсім інший рівень розмови ;)

Допустим. Но вот у Вас есть реально время и деньги судиться в таком случае? Кстати, сама информация о суде вполне себе может стать частично или полностью публичной, ибо в спорах такого рода закрытого процеса 100% не будет. А репутация сутяги успешному бизнесу отнюдь не способствует.

Якщо це коштуватиме 50к чи скільки там умовно баксів упущеного доходу на рік, знайдеться

Репутація блеклісти вести, ложити на права робітників і мати програні суди перед контрагентами не сприяє успішності ведення бізнесу набагато більше ))

ФОП — это не работник. Это немного другой формат отношений. Когда же все это поймут? © Марлен Дитрих

ти йому про чорне, він тобі про кисле © мерілін монро

Я бачив один блекліст в рамках компанії. Він передавався від рекрутера до рекрутера, причому вони мінялися досить часто.
І от там був запис напроти людини — «плохой человек».)

Вово

Назовні всі такі пухнасті й духмяні, статті напишуть як скласти резюме, а копнеш чи дойде до проблем — так якась гадюка з пмс занесе тебе кудись ще й колєгам за кохве похвалиться яка вона крута, наче так і треба. А лід рекрутер при цьому замість дать по рукам, подмігньот

Юрособам можна зробити хоч ребрендінг
Людям ребрендінг же не зробиш

Лізам і Вікам має бути зара соромно

C юр. лицом тоже ребрендинг не пройдёт после принятия закона об обязательном обнародовании конечного бенефициара сего юридического лица. Можно, конечно, переоформить на родственника, но если репутация подмочена... Яка гребля — такий млин. Який батько -такий син © украинский народ.

Особа має права, наприклад знати мету збору цих даних, як вони використовуються, і має право на забуття в тому числі — видалитися з будьяких списків

Дякую, логічно, тепер ясно.

Якщо це список приватних осіб, який включає НЕПУБЛІЧНІ пекрсональні данні людини, які захищені законом про захист персональних даних, — ок, це буде порушенням. Але якщо це список ФОП — данні підприємців у нас публічні. І якщо цей список базується на, наприклад, даних із вашого публічного ЛінкедІн акаунту, — теж ніяких порушень. Збирати і классіфікувати публічні данні не можна заборонити.

Навіть якщо якісь публічні — вони все одно персональні. Обробляти й зберігати їх може лінкедін, а не хтось іще. Заборонити це звісно не можна усім. Але коли діло доходить до проблем у суді, це легко вирішується відсутністю вашої згоди, яку компанія не може надати

Крім зберігання є обробка, і використання в прийнятті рішень

Коли ви даєте рекрутеру резюме, ви *йому* даєте свох дані для зберігання й обробки для конкретної діяльності — посередництво при наймі на роботу. Все що поза цією діяльністю на що ви не дали дозвіл — не дозволено і є порушенням ваших прав.

Якщо це рекрутер з компанії то відповідно ви даєте консент на цю діяльність компанії. Знову ж таки тільки в скоупі найму.

Якщо компанія зберігає ваші дані після відмови в роботі в якомусь блеклісті без вашої згоди — це знову ж порушення ваших прав. Всі помітки і як воно зберігається і обробляється поза тим для чого ви їх надали — має бути ваша згода. Лінкедін має цю згоду бо ви поставили десь чекбокс.

Рекрутер чи компанія — ні. Тільки якщо дасте дозвіл на внесення в якийсь той блекліст

А відмовити на основі якогось блекліста — це трохи інший компот, це вже *просто* дискримінація

Грубо кажучи

Назвав рекрутера дурой — можна мені відмовити за суб’єктивну неадекватність наприклад.
Але вписувати кудись це на майбутнє після відмови без моєї згоди — не можна. Шерити це кудись з якимось суб’єктивним наклепом — не можна. Бо це і є наклеп

У вас дуже дивне, але невірне уявлення про засосування закону про захист персональних даних. Ані ПІБ, ані примітки про вашу співбесіду не є персональними даними, які захищає цей закон. Прочитайте його нарешті.

Ви не розумієте про що я кажу

Крім того що персональні дані десь зберігаються, вони ще обробляються, поширюються і використовуються.

zakon.rada.gov.ua/laws/show/2297-17#Text

Ст 6.5, 6.8, 8 наприклад, далі не шукав

прочитал весь тредик, просто огненный.
один человек доказывает, что блеклисты — это дно, грязь и черви по дефолту, второй придумывает аналогии про плотников, про юрисдикции, «попробуй сначала отсуди», «ну
это же Украина, тут своя атмосфера», «фоп — это другое» и другие бастионы на пути того, чтобы признать, что вся эта практика хрюш — блевотное уродство

Розписуватись за усіх то дурний тон, а підвид кнопкодавство то взагалі злочин та порушення Конституції України.

Треба розуміти що Розмова з HR’ом може бути повна смайликів :) ))))))
пасивної агресії та маніпуляцій, типу

«я не дуже розумію, зацікавлені ви в роботі чи ні, схоже, що все ж ні))))»

Коли HR просто не здатен прочитати що написано та не хоче відповідати на питання про компанію, бо «нічього не знає»... чи варте те відповідного Blacklist’у — ще не відомо, а от суто як Punitive Action по відношенню до «Занадто Розумного Кандидата» працює точно не на користь компанії.

Про те що то Его Стан Дитини, що перериває транзакцію, та непрофесійна поведінка, історія замовчує.

«Адекватність» то відносна міра — хтось керований власним Страхом та Голодом, а хтось Вірою та Співчуттям. Хтось готовий «Продаватись за Гроші», а «Хтось» — Ні...

Тому кожен Сам обирає Свою Адекватність згідно наявної системи цінностей, яка може бути далека від прагматичних рішень.

p.s. конкретно у Echo я Дуже Радий що люди хоча б чесно відповідають що «Не знають», та Здатні Прочитати що їм пишуть.

а хтось валідує кого туда заносять і за що хоч? А то якщо у когось поганий настрій і він не так зрозумів якісь слова і заніс туда людину, то у когось будуть потім проблеми ні за що. Погана практика :(

культуру компанії і рекрутинка гарно показує опис вакансії

а далі до ліда

добре хоч обрізання не превіряють. тільки на арійця щоб пика була схожа

я не буду пояснювати це рекрутеру, бо рекрутери занадто тупі, щоб зрозуміти
з нашого боку є такі персоналії

Підписатись на коментарі