Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Як я потрапив у Amazon. Історія українського розробника з натяком на те, що «все можливо»

Привіт, мене звати Артур. 6,5 років я працював в українській IT-компанії inVerita, а перед початком повномасштабного вторгнення росії ми поїхали на відпочинок за кордон. І саме звідси почалась найцікавіша «подорож», в кінці якої я потрапив у Amazon.

Я вирішив розповісти свою історію, як я потрапив у Amazon, аби показати, що в цьому світі немає нічого неможливого навіть тоді, коли здається, що все зламалося і потрібно починати життя спочатку.

Окрім того, Amazon, як одна з компаній FAANG, відома своїм особливим підходом до найму працівників. Про це теж трохи розповім з власного досвіду.

Передісторія та початок роботи з Android

Зараз буде коротка передісторія, як мене закинуло до Львова, а тоді в Канаду. Проте все по черзі. Отож. Майже 7 років тому я переїхав з Херсона до Львова. В рідному місті я навчався на напрямку програмування. А комп’ютерами цікавився з самого дитинства.

Переїхавши до міста Лева, знайшов свою першу роботу дуже випадково. Мій перший проєкт був на Android, ще на старті цієї операційної системи. Тоді я мало знав про неї, тому було колосальне навчання. Добре, що мої наставники дуже мені допомагали. З особливим теплом згадую «Android room» — так ми називали спейс Android-розробників, саме там було найбільше навчання та Knowledge sharing.

Також я всіляко старався навчатися поза роботою і відвідував багато вебінарів та лекцій у Львові. На той час це приємно дивувало, бо тоді в Херсоні майже не було нічого подібного.

Протягом 6,5 років роботи у компанії я мав декілька проєктів. Один з найцікавіших, який мені запам’ятався — коли ми займалися редагуванням прошивок. Якщо коротко, то при підключенні планшета до пристрою, пристрій повинен бачити його не як планшет, а як носія пам’яті. Через планшет можна було перевстановити Windows, iOS, а в майбутньому планували додати функціонал зміни прошивки на PlayStation. Це захоплювало тим, що доводилося розбиратися, як працює операційна система Android на рівні пристроїв, «під капотом».

Через деякий час у моїй компанії стало менше Android-проєктів, тому я перейшов на Flutter. Перший проєкт був пов’язаний з акціями, ми розробляли додаток для аналізу. Клієнт давав нам повну свободу у виборі мов, на яких ми могли писати код, тому я спробував Rust.

Пізніше почав цікавитися Python, ця мова підходила для моїх власних прототипів. Далі я зрозумів, що Python мені цікавий і останній мій проєкт в компанії я писав цією мовою.

Північноамериканський пошук роботи

В ніч на 24 лютого ми з дружиною поїхали до Польщі, ми не вірили, що почнеться війна, тому мали з собою обмаль речей. Декілька тижнів ми жили в Польщі, потім ще кілька — в Німеччині.

Тоді ми дізналися, що Канада надає можливість українцям отримати робочу візу і вирішили спробувати свою вдачу. На щастя для нас, вдалось швидко оформити всі документи та полетіти в Канаду.

Спершу був етап освоєння та розуміння нової реальності, паралельно працюючи в inVerita. Але мій дозвіл на роботу має термін у 3 роки, тому я зрозумів, аби залишитися тут надовше, мені потрібно знайти роботу. Звідси почався мій шлях у світ північноамериканського рекрутингу.

Першим здивуванням для мене було те, що коли в Україні тобі часто пишуть рекрутери і є багато пропозицій роботи, то в Канаді все зовсім по-іншому: тут ти сам розсилаєш резюме і, зазвичай, не отримуєш на них відповіді. Жодної.

Тобі потрібно «брати» кількістю надісланих листів з резюме. Тому я проходив багато інтерв’ю у різні компанії.

Але конкретно з Amazon звернулись до мене перші. Я почав конектитись з різними людьми в LinkedIn, коли рекрутер з Amazon написав мені з пропозицією, що їм потрібен спеціаліст в команду. Позиція, яку я розглядав, була орієнтована на США, але це не було проблемою, оскільки в них є офіс у Торонто і я зможу працювати там.

Далі ми почали процес підготовки до інтерв’ю. Мені дали ресурси для ознайомлення з процесом співбесід в Amazon та для розуміння, в чому різниця зі звичайними співбесідами в інші компанії.

Співбесіда в Amazon. Leadership principles компанії

Технічна співбесіда — це одна з частин інтерв’ю. Основна частина — це так звані Behavioral questions.

Як це працює? У компанії є близько двадцяти Leadership principles, котрі описують унікальність культури Amazon і того, як компанія веде свій бізнес. І дотримання цих принципів, за словами Amazon, робить компанію найкращим роботодавцем, найбезпечнішим місцем для роботи та найбільш клієнтоорієнтованою компанією на Землі.

Ось детальніше про Amazon Leadership principles:

  • Customer Obsession. Лідери починають з замовника і працюють у зворотному напрямку.
  • Ownership. Лідери — власники. Вони думають довгостроково і не жертвують довгостроковою цінністю заради короткострокових результатів.
  • Invent and Simplify. Керівники очікують і вимагають від своїх команд інновацій та винахідництва та завжди знаходять способи спростити.
  • Learn and Be Curious. Лідери ніколи не перестають навчатись і завжди прагнуть самовдосконалюватися.
  • Hire and Develop the Best. Лідери підіймають планку продуктивності кожним наймом і підвищенням.
  • Insist on the Highest Standards. Лідери мають невпинно високі стандарти — багато людей можуть вважати ці стандарти невиправдано високими.
  • Think Big. Лідери створюють і задають сміливий напрямок, який надихає на результати. Вони думають по-іншому і шукають способи обслуговування клієнтів.
  • Bias for Action. Багато рішень і дій є оборотними і не потребують детального вивчення. Ми цінуємо продуманий ризик.
  • Frugality. Досягайте більшого з меншими витратами.
  • Earn Trust. Лідери уважно слухають, говорять відверто і шанобливо ставляться до інших.
  • Dive Deep. Лідери працюють на всіх рівнях та залишаються на зв’язку з усіма деталями.
  • Have Backbone; Disagree and Commit. Лідери зобов’язані з повагою оскаржувати рішення, якщо вони не згодні, навіть якщо це незручно або виснажливо.
  • Deliver Results: Лідери зосереджуються на ключових ресурсах для свого бізнесу та забезпечують їх належну якість та своєчасність.
  • Strive to be Earth’s Best Employer: Керівники щодня працюють над створенням безпечнішого, продуктивнішого, ефективнішого, різноманітнішого та справедливішого робочого середовища.
  • Success and Scale Bring Broad Responsibility. Ми почали в гаражі, але нас там більше немає. Ми великі, ми впливаємо на світ, і ми далекі від досконалості. Ми маємо бути скромними й уважними навіть до вторинних наслідків наших дій.

На кожен з цих принципів в тебе має бути власний приклад з життя, ти маєш бути готовим відповісти на запитання, повʼязані з ними.

Етапи співбесіди

Інша велика частина — це System architecture design, якщо по-простому, то це проєктування великих систем, оскільки в Amazon все в дуже великих масштабах. Сюди також входить розв’язання алгоритмічних задач: є шматок коду, завдання порев’ювити його і знайти помилки, якщо вони є.

Перший етап — проходження алгоритмічних задач без людей, якщо вирішуєш їх правильно, то просуваєшся/проходиш далі.

Після цього мені поставили наступні 4 співбесіди в один день, по годині кожна. Це були і менеджери, з якими я працюватиму, і програмісти з моєї потенційної майбутньої команди та з інших команд. Співбесіди були в основному про технічні моменти, трохи пройшлися по софт скілах і leadership principles самої компанії. Більш конкретно не можу розповісти, оскільки це виходить за межі NDA.

Протягом тижня після останнього «кола» інтервʼю я отримав відповідь — вона була позитивною.

Далі я спілкувався зі своєю командою, ми обговорювали офер і коли все погодили, розпочався етап документації. Частину потрібних документів я вже заповнив, залишилося ще трішки. Це вже фінальний етап переходу.

В Amazon я долучусь до команди Amazon Flex та займатимусь BackEnd. Якщо ж говорити про мови, з якими я буду працювати, то, найшвидше, це буде Java та Kotlin. Можна сказати, що я повертаюся до початків свого шляху у програмуванні.

***

Якщо підсумувати розповідь, то можу сказати точно, що досвід, який я отримав на попередній роботі, став у пригоді. В мене була можливість обирати проєкти і працювати саме з тими технологіями, які мені цікаві, були й умови для професійного зростання.

Тепер я в офісі Amazon у Торонто, і продовжую свій шлях. Можливо, я повернуся до України з досвідом, який здобуду, а можливо, залишуся тут надовше. Час покаже. Проте зараз я живу з думкою, що «можливо все», якщо вірити в себе та багато працювати.

👍ПодобаєтьсяСподобалось19
До обраногоВ обраному4
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

За кордоном все набагато складніше.
Можу зареферити бажаючих за спрощеною процедурою в Амазон (вони давно представлені у нас в Україні) з можливістю потім релокуватись за кордон. Потрібні в основному бекенд деви та автоматизатори, знання літкоду та принципів на інтерв’ю не вимагається)
Якщо цікаво — пишіть в лінкедін з мого профілю

Подивився актуальний список позицій:
android developer
c/c++ embedded engineer
c/embedded engineer
embedded qa engineer
firmware qa engineer
head of research
illustrator / animator
infrastructure engineer
lab infrastructure engineer
ml engineer
product designer (web)
python backend engineer
qae general (python)
research engineer
software development engineer in test (python)
technical program manager
technical project manager
ux researcher

По більшості вакансій можливі локації: Kyiv, Lviv, Remote

Нормально ти так людей в SQUAD хантиш 😂

)))) треба ж допомагати людям, бо більшість думає, що для Амазону потрібно літкод довбати

Как скоро покажи свои скилы(читай пройти собес) извратили в отдельное кунгфу на тему сумей попрыгать выше всех :)))

Frugality

А ЗП автору по этому принципу насчитали?)))

Можу розповісти як пройти в амазон, але через вторгення отримати відповідь за тиждень до початку роботи: ну блін треба тільки з нашого офісу в європі, тому якось після війни наберемося.

Можу розказати як потім вийти з Amazon

Можу поділитися, як правильно ігнорувати Амазон протягом більше року)

В ніч на 24 лютого ми з дружиною поїхали до Польщі, ми не вірили, що почнеться війна

— мені здаєть, автор не дуже з нами щирий. А може і сам з собою. Але напевне це буде йому тільки плюсом в А.

Першим здивуванням для мене було те, що коли в Україні тобі часто пишуть рекрутери і є багато пропозицій роботи, то в Канаді все зовсім по-іншому: тут ти сам розсилаєш резюме і, зазвичай, не отримуєш на них відповіді. Жодної.

Тобі потрібно «брати» кількістю надісланих листів з резюме. Тому я проходив багато інтерв’ю у різні компанії.

Дуже знайомо :) Отримати запрошення на співбесіду через 2-5 тижнів після того, як подав заявку — в Канаді це норма :)

Отримати запрошення на співбесіду через 2-5 тижнів після того, як подав заявку — в Канаді це норма

И не только в Канаде :)))
И не только приглашение :)))
Если кандидатов на позицию набралось много то и ответ можно получить через пару месяцев

Лідери починають з замовника і працюють у зворотному напрямку

/s/замовника/клієнта/

Дуже круто!
Теж готуюсь в Amazon на SDE 2 позицію)
Якими матеріалами для підготовки користувалися?

Хай щастить :)
Користувався матеріалами від рекрутера, та додатково усім підряд що міг знайти в гуглі

Вітаю.
Скільки часу зайняла підготовка до алгоритмів, техдизайну і вивчити/написати історії по тих лідершип принципах?

Приблизно до місяця часу, в повільному режимі

Алгоритми на літкоді тренував? Який рівень складності осилив за місяць?

вивчити/написати історії по тих лідершип принципах

брехати і себе не поважати

На кожен з цих принципів в тебе має бути власний приклад з життя, ти маєш бути готовим відповісти на запитання, повʼязані з ними.

Тобто брехати доводиться багато.

Ну зачем вы так)
Не «врать», а подсветить историю в выгодном свете

Я брехав і мене все одно не взяли

Першим здивуванням для мене було те, що коли в Україні тобі часто пишуть рекрутери і є багато пропозицій роботи

десь пару місяців піде поки твій лінкед ін закешується нормально в новій локації

потмі почтуть писати
переважно роботи і скрипти рекрутерів

Тільки хотів написати, що це поки Лінкед ін не показує тебе в Україні/Польщі. А Амазон вже задовбав писати. Стабільно хоча б раз на місяць рекрутери пишуть. Реально роботу можна знайти за декілька тижнів) Але інше питання, коли офіційно почнеш, бо можуть бути усілякі перевірки, які можуть на місяць затягнутися. А з війною це точно

По-моєму він реагує тільки на зміну локації (та що під фото)

Як я потрапив у Amazonз натяком на те, що «все можливо»

так на склад всіх беруть
і пісяти у пляшечку щоб не оштрафували

Підписатись на коментарі