×

Віддалена робота викликала «параною продуктивності» у менеджерів Microsoft

Видання Insider опублікувало матеріал, в якому генеральний директор Microsoft Сатья Наделла заявив, що у менеджерів компанії віддалена робота викликала «параною продуктивності», що призвело до спроб шпигувати за співробітниками. Розповідаємо коротко, що сталося.

«Керівники вважають, що їхні співробітники непродуктивні, тоді як працівники вважають, що вони продуктивні, і в багатьох випадках навіть відчувають себе вигорілими», — сказав Наделла в інтерв’ю Bloomberg TV у четвер.

Видання повідомило, що Microsoft провела корпоративне опитування 20 000 людей в 11 країнах щодо продуктивності в епоху віддаленої та гібридної роботи. Опитування показало, що 85% керівників стурбовані тим, що працівники непродуктивні, а 87% співробітників кажуть, що вони працюють ефективно — розрив між працівниками та менеджерами, який Microsoft прагне виправити.

Минулого місяця The New York Times повідомила, що компанії все частіше звертаються до заходів стеження за працівниками в умовах офісного середовища, яке стало зосередженим на віддаленому та гібридному робочому середовищі.

А ви помічали, що менеджери параноїдально стежать за вашою продуктивністю? Розповідайте в коментарях.

👍ПодобаєтьсяСподобалось4
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

medium.com/...​n-five-years-246e0e76fb42
якщо не хочете працювати з офіса, то зааутсорсимо в дешевші країни

В мого менеджера раз було загострення що мають всі до 18:30 працювати бо починають в 10:00.
І почав ставити мітинги на 18:00, дзвонити поговорити і т.п.

Вилікувалось дзвінками в слак у 8:30 кілька днів підряд бо прийшов важливий імейл, нема доступу, кому написати і т.п.

Потроху стає ближче до реалій Китаю.

емм
таке є. Але треба ставити оцінки (адекватні, а не модуль за 15 хв написати), КРІ і вже приходити до людей коли КРІ і оцінки провалюються. Це замість того, щоб трекери на екран вішати і слідкувати за людьми. Ми ж результат мусим приносити, а не просто 8 годин мишкою тикать і камери вмикати.

Тобто або чомусь знову нема системи об’єктивної оцінки продуктивності. Або справді, щось йде не так. У ремоута безперечно є погані сторони, мітінги через зізвони 100% робляться гірше. А от що цікаво лекції та тренінги можливо, точно не гірше, а подекуди краще. Пам’ятаю одну аудиторію в універі, курс дискретної математики. Темно, доска по якій малюють якоюсь задрипаною крейдою, шумно бо повно народу ніхто нічого не бачить і не чує. Анічогісенько не зрозуміло, потім дивишся в конспект — а там каракулі. Аби не книжки — повна амба.

У ремоута безперечно є погані сторони, мітінги через зізвони 100% робляться гірше.

абаснуй

Народ, тупо відкриває кол та звалює по своїх справах чи щось там робить своє, по типу одночасно по телефону з протилежним полом спілкується, замість того щоб працювати. Менеджер намагається якось розібратись хто йому тут треба і щоб вирішити нагайні питання, але усі пасивні і незрозуміло хто візьме на себе якісь активності та ризики, щось вирішить тощо. Коли усі в одній кімнаті, чи принаймі з двох кімнат іде зізвон воно йде краще. Так і справді є куча народу якому нафіг та розробка софту зараз не потрібно, дайте щось просте зробити по типу юніт тести фіксанути по мануалу і відчіпіться. З такими людьми треба працювати і потроху їх затягувати в мотивацію інакше перетворяться на баласт і сядуть на шию. Буває і так, що ніби працюєш — а всеодно мотивації нема, дуже швидко виявляється, що все дуже просто — вже в нього є офер в іньшу контору. Тому я за гибридну модель, коли інколи можна з дому працювати — а інколи з офісу.

Думаю, проблема не так в команді, як в тих хто її комплектував. Яких понабирали таких і маєте.

Як казав один товариш: «других у меня нет (пейсателей)»

з.і.
недавно просив підвищення рейту, то підняли більше чим просив зі словами, що ми класно спрацювалися (хоча моє власне его самозванця казало, що ледве тягну лямку на межі фола)

Щодо параної — в Інтеліасі колись була UI/UX російськомовна дизайнерка з Києва, котра сильно хотіла в лідершип і декілька раз жалілась ПМу в особисті, що люди на стендапах не включають камери і немає контролю, бо хтось може дивитись в іншу сторону.

ключеве слово

російськомовна

якби була щиромовна як Хваріониха, то було би нормас

Я просто залишу це тут 😁 www.dilbert.com/...​esults?terms=productivity
Ділберт знає все про продуктивність

Я б називав це не параноєю продуктивності, а параноєю втрати контролю. Перехід на схему віддаленої роботи для багатьох спричинив злам звичного сприйняття світу «ось тут я, ось тут гребці, вони ось веслують (принаймні так виглядає), а я все контролюю». А то хто зна чим вони займаються в себе вдома, може граються, а може пиво п’ють, жах який. Я особисто знаю декількох менеджерів, в цілому розумних, які на таке «захворіли» під час ковідли.

"ось тут я, ось тут гребці, вони ось веслують

без наглядачів-поганяйлів, так можна і без роботи лишитися манахєрам

«захворіли» під час ковідли.

бустером її, бустером

в цілому розумних

(диктор за кадром: це була неправда)

В MS, як мабуть у багатьох інших компаніях, є два типа менеджерів: які працюють на результат, і яка працюють на KPI. Можна сказати «ліберали» і «консерватори».
Ліберали люблять ризикувати заради «next big thing». Вони охоче дозволяють працювати віддалено, працювати 4 дні, працювати як завгодно — аби тільки команда робила щось, що можна показати на презентації (вау — ефект). Такі менеджери і команди можуть бути навіть збитковими — але їх терплять бо вони генерують ідеї, які можуть «вистрілити» і принести прибуток у рази.
Консерватори пишаються шо продукують стабільний KPI (тобто — прибуток), який потрохи зростає. Ось вони вірять у тотальний контроль і, на жаль, найкращім засобом підняти прибуток бачать звільнити «слабку ланку» — і постійно грають у цю гру з підлеглими.
Відбір девелоперів у команди теж очевидний: хто виказує активність: пише статті, веде свої канали, робить проекти в опенсорсі, створює якісь POC на нових технологіях — таких помічають і охоче беруть до «ризикованих» команд. А «пассивний бидляк» садять на сапорт існуючих продуктів.
Я встиг побачити як чудовий менеджер у MS починала новий проект (і просила команду українців замість індусів), а через кілька років, коли він вже стабільно запрацював — втекла на новий. А на цей прийшов менеджер — бюрократ і відразу почав впроваджувати KPI и тайм-трекинг.

І індусів. Риба гниє з голови...

Індуси такі самі люди як і ми. Є скіл захмарний, а є поци які дурять систему, що нараховує бабло за кількість операторів, чи мікроменаджать. Тобто усе те саме що і в Україні.

KPI ващет і є результат, втілений у визначені показники

Хай менеджери один за другим шпигують.

нехай співробітники шпигують за менеджерами

Жаваскріпт сам себе не напише

Підписатись на коментарі