Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Interactive Brokers та мій pet project, що спрощує подачу звітності в Україні

Привіт. Мене звати Віктор Севастьянов. Я почав працювати веб розробником, по прямому контракту на іноземну продуктову компанію, з 2013 року. Маю досвід роботи з Java, Groovy, Kotlin, Java Script, Type Script, Grails, AngularJS, Angular, Micronaut, MS SQL Server, PostgreSQL, SVN, GIT.

У вільний від роботи час я цікавився інвестиціями, і коли у 2020 році у мене з’явилася можливість, я відкрив рахунок у Interactive Brokers та почав інвестувати у фінансові інструменти на американських фондових біржах.

А у 2021 році я вирішив пройти, давно придбаний мною, курс по хмарним сервісам Амазону. Оскільки, теорія без практики це марне витрачання часу я став думати на чому тренуватися. Створення хелоу вордного веб сервісу для мене здалося заннато простим рішенням. Тому ідея створення веб сервісу що полегшить розрахунки податків прийшла досить швидко.

У цьому році у мене закінчився контракт і я вирішив шукати іншого замовника.

Питання до більш досвідченних колег:
1) На скільки спрощує найм наявність pet project?
2) Чи варто викласти код у публічний доступ?
3) На скільки враховуються рекомендації із попередньої роботи?
4) Які враження у вас виникають від мого pet project?

👍ПодобаєтьсяСподобалось3
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

1. Спрощує, якщо якісний, оновлюється і працює.
2. Так, звісно.
3. За кордоном в великі корпорації — враховуються. У нас — де як.
4. Він не працює. Експортував старий рапорт за 2021, видалив дані про акаунт і ПІБ. Залив в сервіс, отримав «Підчас обробки звіту виникла помилка». Дуже інформативно :-D

4. Він не працює. Експортував старий рапорт за 2021, видалив дані про акаунт і ПІБ. Залив в сервіс, отримав «Підчас обробки звіту виникла помилка». Дуже інформативно:-D

Сервіс не переварив trade code — FPA

Більш інформативні повідомлення зроблені для більш банальних помилок (наприклад, не вірний формат файла)

Колеги, сервіс на даному етапі підтримуює лише коди «O» та «C» (для розділу "Сделки"/"Trades".
Також сервіс не враховує програми лояльності (кешбек, займ фін інструментів брокера) а також корпоративні дії.

Так краще ігнорувати невідомі коди, а не падати. Кинути попередження і продовжити обробку.
Інакще виходить, що поки сервіс не буде підтримувати всі відомі коди операції, він буде падати в абсолютно неперебачуваних місцях.

Ні. Користувач легко може проігнорувати (не уважно прочитати) попередження а потім запізно побачити що частина операцій не врахована.

Я більше схиляюся, до того що варто вказати на сторінці, що підтримуються лише коди «O» та «C». Користувач може зарання видалити операції що не підтримуються та порахувати їх окремо.

І звісно, замість помилки «Підчас обробки звіту виникла помилка» краще вивести на кшталт «Код транзакції „FPA“ не підтримується»

1) На скільки спрощує найм наявність pet project?

1 Залежно що в тому проекті і наскільки він вилизаний. В мене код, який я пишу на роботі, в рази чистіший від пет проектів.
2 Для 5+ років, тобто сіньора і вище, пет проекти не важливі бо і так зрозуміло що людина вміє кодити.
Виняток — ранні стартапи коли інтерв’ювер не має досвіду визначити самозванця і тут в діло йдуть пет проекти, тестові завдання і т.п.

2) Чи варто викласти код у публічний доступ?

Залежить від пункту 1.

3) На скільки враховуються рекомендації із попередньої роботи?

Чим краща контора і вища позиція тим ретельніший відбір.
Десь важливо, десь ні. Якщо про тебе хороші відгуки, менеджер написав рекомандацію в лінкедін то це завжди великий плюс.

4) Які враження у вас виникають від мого pet project?

Норм, видно що бекендщик:)

П.С. Ком в тексті забагато)

1) На скільки спрощує найм наявність pet project?

Ну як на мене — радикально спрощує. Інакше єдиним способом дізнатись чи є кандидат програмістом — це виконання тестового.

2) Чи варто викласти код у публічний доступ?

Так, бо без наявності коду саме існування проекту нічого не скаже про те, який ви програміст

3) На скільки враховуються рекомендації із попередньої роботи?

Ну враховуються якщо є, але не будуть ключовими для прийняття рішення

4) Які враження у вас виникають від мого pet project?

Ідея в принципі цікава, але й є що вдосконалювати. Треба спробувати покористуватись.

1) Значительно, особенно для Европы или США, если нанимаетесь в стартап
2) Да, конечно же стоит — причем организовать процесс мержа реквестов
3) Достаточно сильно для США и Европы, но только не аутсорс/аутстафф
4) Есть ли у проекта 10к+ активных пользователей? Тогда стоит почитать отзывы пользователей. Если нет — тогда ваш проект пока что не реализовался.

С 10к+ вы явно загнули :) Если у пет-проекта хотя бы пара десятков юзеров есть, это уже отлично. 10к+ это так то уже успешный коммерческий продукт. Особенно если это не какой-то очередной тайм-киллер на айфон.

Набрать очень легко — надо делать на англоязычную аудиторию

4) враження залежить від бекграунду глядача, можливо тому хто буде дивитися в код воно буде — гуд, а з точки зору «користувача» — «ну так собі». Якщо впевнений в своєму коді, то наголошуй на ньому, а «візуальну компоненту» оминай. (Або почитай щось про те як повинен виглядати «товар», взаємодія с користувачем, та таке інше по темі «створення продукту». Хоча б для загального бачення.)

Взагалі, плюс за мотивації таким займатися ))

Дякую за відповідь. А що саме Вам не сподобалося?

Те що мені «не сподобалось» неможливо описати тут кроткими словами, бо щоб було «коротко та ясно» треба співпадіння «бекграунду», а в нас він точно різний і як велика різниця — невідомо (один одного ми не знаємо). В розмові можна було б спробувати... як що що.

Про бекграунд глядача повністю згоден.
Та насправді для кінцевого цільового користувача цей інтерфейс дуже навіть ок :) Зазвичай такі користувачі взагалі в екселі подібні задачі виконують. Звичайно що можна покращити, але це саме той варіант коли функціонал важливіший за «красиво». Тим-паче це опенсорс. Загугліть інтерфейс HandBrake. Там в принципі його немає, проте річ просто бомбезна і «продавати» її не треба — кому треба, «купить» як є. Але все одно не заперечую вашу думку, просто залишив комент для автора.

пет-проджект — це «вітрина», тож апелювати к інтерфейсам за допомогою яких ще інквізиція працівників інтерпрайзу (кровавого) катувала — таке собі. Кортше, я прихильник виразу з промислового дизайну (котрий інженерія) — «хороша машина повинна бути красивою».

«хороша машина повинна бути красивою».

Тільки якщо вона йде на продаж :) Якщо автор хоче цей проект презентувати в масу, при цьому це не якась проф-орієнтована річ, то повністю з вами згоден.

Типу «якщо я не амбітний» то і старатися не треба? )) ну, теж погляд на життя )

Амбіції то є круто, але в них можна і потонути. Пет-проект означає, що він йде поряд з існуючою фулл-тайм роботою, а отже перше що треба робити, це саме функціонал, а вже потім будувати красиве обличчя. Інакше функціонал залишиться на стадії мрій (по собі знаю). Імхо в таких справах старатися треба якраз у функціоналі, а то бац і податки не так порахуються. За UI тебе ніхто не обматюкає на початковому етапі, а от за зламаний критичний функціонал дуже навіть :))

За UI тебе ніхто не обматюкає на початковому етапі, а от за зламаний критичний функціонал дуже навіть :))

Не обматюкає, бо і користуватися не буде. До прикладу, перше що зразу помітно у цьому проекті — нема інформації про актуальність алгоритму розрахунку останній редакції закону... про це можна тільки здогадуватися «вірячи на слово». А це — UI, одна з критичних функцій, дати користувачу інформацію про дієздатність/актуальність. Для проектів «критичного» типу — це важливо.

...коротше, я не збираюсь переконувати. Мені за це не платять ) кожен остається при своїх.

Погоджуюсь але частково.
1) З тим що користуватися не будуть, у разі грубих помилок — згоден частково. Будуть користуватися якщо не має альтернативи (як ті миші і кактус :)). Звісно, мова не про мій pet project. У його комерційний успіх (й подібних проектів) я взагалі не вірю. Оскільки для більшості вистачить електронних таблиць.

2)

нема інформації про актуальність алгоритму розрахунку останній редакції закону... про це можна тільки здогадуватися «вірячи на слово»

І так і ні. Звісно, сторінка яка пояснить як рахувати інвестиційний прибуток, податки з дивідендів і.т. із посиланнями на чинне законодавство має бути. Більш того у планах вона є. Але я виходив з того, що це pet project і з того що той хто розпочав цей шлях інвестора вже знає алгоритм розрахунків (про них не сказав лише лінивий фінансовий блогер) і він не настільки складний і часто змінюваний щоб його не можна було легко перевірити.

3) Старий UI.
Якщо у магазина гарна вітрина але у ньому немає того що треба людям то всім абсолютно байдуже наскільки гарною є обгортка.
Не завжди вітрина є настільки великою, щоб на ній можна було викласти весь свій асортимент.

Якщо у магазина гарна вітрина але у ньому немає того що треба людям

у даному разі «магазин» — це автор пет-проекту, він рекламує себе. Тож на цю вітрину взагалі то треба і витратити зусилля, бо інакше навіщо.

1) На скільки спрощує найм наявність pet project?

Якщо це не щось дуже відоме, то малоймовірно. За мої 6 років досвіду (фронтенд) всім було все одно маю я пет-проект чи ні. Але якщо він у відкритому доступі, то на нього можуть подивитись щоб зрозуміти як ви організовуєте свою роботу.

2) Чи варто викласти код у публічний доступ?

Так. Особливо ваш проект. Наразі у вас лише IB, але однодумці на базі вашого проекту зможуть дописати функціонал до інших брокерів. Але обов’язково підготуйте проект для опенсорсу.

3) На скільки враховуються рекомендації із попередньої роботи?

З укр аутсорсу в укр аутсорс можливо й враховуються. А от якомусь Джобу з Нідерландів все одно на Петра зі Львова, з мого досвіду.

4) Які враження у вас виникають від мого pet project?

Ідея топ, реалізацію не тестував :)

Дякую за розгорнуту відповідь. По п.2 github чи gitlab на Вашу думку?

Як би я не полюбляв GitLab (хоча на справді для мене 50/50, залежить від задач) — краще GitHub. Вас ніколи не запитають лінку до GitLab, а от до GitHub дуже навіть. GitHub більш заточений під опенсорс в плані соціальної активності.

Може я щось не так зробив, але чомусь з моїх понад 100 трейдів за цей рік, я отримав результат тільки по 4м з них, і всі по EPAM :)

Там де була лише купівля не враховується.

Підписатись на коментарі