Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Як два архітектори та мідл пікап на фронт купували — лайфхаки та невигадані історії

Привіт, Ком‘юніті. Мене звати Віктор. Я працюю програмістом на американську продуктову компанію, служу капеланом з початку повномасштабного вторгнення, по факту, поєднуючи дві не схожих одна на одну роботи.

Сьогодні я хочу розповісти вам історію про те, як ми з ІТ-ком‘юніті купляли пікап для ССО, а також розповім, що я дізнався про життя чоловіка призовного віку в ЛДНР від мого знайомого, який до останнього залишався там, маючи проукраїнську позицію.

Життя та розвиток під час війни

За останній місяць мені вдалося закрити другий курс в СумДУ, де я опановую спеціальність «комп’ютерні науки», та перевестись на третій. Цікаво, що в групі я залишився один, тому що інші взяли академвідпустку.

Також я отримав сертифікат пілота дронів. Це був один з найскладніших досвідів в моєму житті. Керувати FPV дроном без стабілізації — це тобі не на машині їздить.

Мій сертифікат

4 жовтня 2022 року Верховна Рада України нагородила мене та ще декількох моїх друзів відзнакою за нашу працю з 24 лютого 2022 року. Я дуже радію, що мій син може бачити приклад, як треба стояти за свою країну.





Як ми на пікап збирали та як доставляли машину

Повернемось до історії з авто для ЗСУ. В одну з перших моїх поїздок хлопці з протитанкового артилерійського дивізіону попросили в мене привезти їм два тепловізори. Коли я подивився, скільки вони коштують, я запитав, може, краще привезти пікап? На цьому і розійшлися.

Більша частина грошей на пікап була зібрана завдяки Володимиру Рожкову, Віталію Ратушному та автору цієї статті. До збору було задіяно чимало людей, але без жодного Фонду. Все було зроблено зусиллями простих людей, котрі вирішили для себе, що вони не будуть залишатись осторонь в найважчі часи для нашої країни за останні 80 років. Я розповім, чи складно було це зробити і, взагалі, навіщо.

В липні 2022 року ми почали збір, коли Вова у своєму Telegram-каналі запостив моє звернення. Ми вже робили таке разом з ним декілька місяців тому, коли збирали на бус для Вадима. Тоді вдалося зібрати $4 400. Ми розуміли, що своїх зусиль нам не вистачить, і треба залучити інших. Вова звернувся до власника Девопс-каналу, ком‘юніті котрого задонатило ще 20 000 грн. Дякую вам велике за це, хлопці та дівчата! Разом — ми сила.

Приблизно в той самий час підключився Віталій Ратушний, котрий, мабуть, на даний час є найбільшим індивідуальним спонсором всього, що ми робимо для хлопців.

Він запустив креативну маркетинг-компанію в соціальних мережах та підключив до цього діла Telegram-канал присвячений Node.js. За 19 днів ми зібрали необхідні $10 000 і навіть трохи більше.

Половина шляху була пройдена, і залишилось тільки знайти нормальний пікап. Зустрівшись з хлопцями в Києві, ми вирішили, що це має бути двомісна повнопривідна машина. І почались пошуки. Скажу вам відверто, знайти нормальний пікап до $10 000 не так уже і легко, навіть в Європі. Для цього були долучені дві команди в Польщі та Німеччині, а також і команда в Україні.

Декілька машин в Європі було забраковано нашими хлопцями — та врешті решт, в Житомирі з‘явилася повнопривідна Toyota Tacoma на два місця. Ідеальний бандеромобіль для наших воїнів. Ми купили її за $8 000 — продавець зробив знижку в $1 000 від $9 000. Це гарна ціна і вагомий внесок колишнього власника машини в нашу Перемогу. Ще майже 30 тис. гривень було витрачено на ТО.

Залишок грошей ми витратили на:

  • професійні маскувальні сітки,
  • газові балони,
  • відбійний молоток,
  • вітаміни,
  • покрили частину ТО для ще одного авто,
  • одноразові душі.

Також ми встигли зібрати кошти та закупити 100 комплектів термобілизни та додаткові 300 літрів пального.

Купити машину, а потім поставити її на баланс частини — це важче, ніж може здатись. Я не можу всього розповідати, але після різних спроб ми таки знайшли компроміс і справа наблизилась до логічного завершення.

Першого жовтня ми втрьох з Вовою і Віталіком виїхали на місце дислокації хлопців та передали автівку. Весь цей процес був доволі цікавим, але я не впевнений, чи захочу ще купляти транспорт для ЗСУ. Якщо все зробити правильно, а не «тяп-ляп — і так піде», то набагато легше привезти декілька дронів чи теплаків ніж автівку.

Машина, нарешті, у місці призначення

Нижче поділюся деякими лайфхаками:

✅ Якщо передавати пікап для військових добробату — це може бути складніше, ніж зазвичай.
✅ Хороший шлях — пікап з Європи — фонд — передача як гуманітарної допомоги для ЗСУ. Обов’язково має бути акт прийняття-передачі автівки. Бо до вас прийдуть з перевіркою і скажуть, що ви вкрали.
✅ До 13 тис. євро важко знайти відносно свіжу не увалену автівку.
✅ Є махінатори, які в об’яві кажуть, що авто в наявності, а по факту — на міфічному кордоні. Давай лист від частини і завеземо. Скоріш за все, завезуть і пропадуть разом з листом та пікапом.
✅ Можна передати просто за дорученням на воїна. Але це — ненадійний шлях, тому що бувають люди нечесні і ваше авто опиниться з часом не на фронті, а десь на Закарпатті.
✅ В МРЕВ Житомира прямо у черзі до вас можуть підійти люди у формі і почати кудись вас записувати. Ми й самі були у формі, тому до нас не доклепались.

Про пікап на цьому все. Далі я хочу розповісти історію з перших уст про людину котра пів року знаходилась в ЛДНР під час мобілізації і як він звідти вибрався. Потягне на фільм.

Історія про життя в ЛДНР під час повномасштабного вторгнення

В мене є знайомий, котрий проживав на ЛДНР з чітко визначеною проукраїнською позицією. Якийсь час тому він мав змогу виїхати в Європу через росію під час мобілізації в ЛДНР. Я попросив його розповісти свою історію, і мені здалося, що вам буде цікаво її почути.

Назву його Лот. По аналогії з історією про Содом та Гомору.

Я: Лот розкажи, будь ласка, як ти виїхав?
Лот: Полями та лісами.

Я: Багато вас було?
Лот: Декілька чоловіків. Таке собі таксі можливостей.

Я: Складно було виїхати?
Лот: Дуже. Я постійно думав, що нас спіймають.Ми видалили всі повідомлення, та інший контент, котрий був в телефонах. Перевірили усі речі та наявність слідів від зброї й татуювань.

Я: Скільки це коштувало?
Лот: $600.

Від автора: Чомусь і в чотирнадцятому році і зараз окупантів дуже турбує татуювання у людей. Їм здається, що якщо ти націоналіст, обов‘язково будеш мати татуювання.

Я: Зрозуміло. Скажи, Лот, скільки часу ти добирався до Європи?
Лот: Це зайняло близько двох тижнів.

Я: Окей. Мене цікавить таке питання: якщо зараз майже усе чоловіче населення ЛДНР воює або вже сконало, хто працює в містах?
Лот: Працюють неповнолітні, літні люди та жінки.

Я: Розкажи, як окупанти шукають ще не мобілізованих чоловіків?
Лот: Дівчат навчають видивлятись хлопців. Тих, що ховаються по хатах і т.д. Здають також місцеві. Сусід здав знайомого сусіда, а мене здала подруга мами. Спитала у моєї мати, де син. І наступного дня десь о 6 ранку прийшли до мами додому, думаючи, що я живу з нею.

Я: Може, є якась моторошна історія, якою ти б хотів поділитись?
Лот: Привозять «двухсотих» вантажними камазами та скидають на землю, де рідні можуть роздивлятись мертвих людей, щоб знайти своїх рідних. Так знайома знайшла двох своїх рідних.
Ось ще одна. З перших уст. На початку березня на ЛДНР напрямку був наступ окупантів. Йшли танки, а за ними — мобілізована ЛДНР піхота. Коли танки під вогнем ЗСУ почали відступати, передавили мобіков.

Я: Скільки ти не виходив з дому?
Лот: Я сам знаходився вдома більш як три місяці.

Я: Що зараз цивільні люди думають про псевдореспубліки та їхню владу?
Лот: Більшість людей жили в ненависті до України до 24 лютого. А потім — мобілізація. І прийшла їхня черга, вони побачили, як забирають друзів і знайомих. Ті, хто підтримував руській мир, бачать, що твориться. Одного зі знайомих русаки застрелили просто за слова, що він не буде воювати проти України.

Від автора: ще пару років тому я казав своїм знайомим в ЛДНР, що їм треба буде давати відповідь за отримані рф паспорти. На жаль, я мав рацію, як ніколи.

Я: Як ти вважаєш, скільки людей загинуло з 24 лютого в ЛДНР?
Лот: В травні було понад 10 000. Я думаю, зараз загиблих близько 20 000 тільки в ЛДНР.
Я: Дякую тобі за розповідь. Все буде Україна.

Скільки я знаю Лота, він завжди мав проукраїнську позицію. Тільки з йому відомих причин він залишався в ЛДНР. Наразі працює в Польщі та донатить на ЗСУ, допомагаючи трощити ворога.

На цьому все. Дякую, що дочитали до кінця. Все буде Україна.

Подяки

Дякую дуже за посильний внесок в боротьбу з окупантами, а саме: Тимофію Балашову, котрий з перших днів війни підтримує мене; Максу Малюті за щире серце і підтримку; Владу Шелашскому за підтримку і переклад моїх статей англійською; хлопцю з Луганщини, котрий постійно допомагає; Віталію Ратушному, котрий робить все і навіть більше, наближаючи нашу перемогу; Володимиру Рожкову моєму другу.

Заходьте на мій Телеграм канал.
Якщо ви хочете підтримати мою роботу — велком. Нижче вся необхідна інформація.

Підтримати можна декількома шляхами:

  • Monobank 5375411500926550
  • PayPal (по запиту)
  • IBAN UA123220010000026207312567578

Також є цикл моїх статей про війну та полон:

  • Стаття про героїзм людей під час війни.
  • Стаття про мій полон у 2014.
  • Стаття про евакуацію. Від 23 лютого 2022 року.
  • Стаття про Схід моїми очима.
  • Стаття про Нашу допомогу Азову та думки про те, що нас чекає далі.
  • Стаття про Шлях в Слов‘янськ і трагедію підрозділу аеророзвідки.



👍ПодобаєтьсяСподобалось15
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Обов’язково має бути акт прийняття-передачі автівки.

Вибачте, акт прийняття-передачі саме ким і кому?

від військової частини до фіз. особи або юр. особи.

може

будуть оформлювати на частину, розповім більше про процедуру. Зараз користуються за дорученням від нас.

Краще б було винести

Історія про життя в ЛДНР

в окрему тему, бо люди можуть не дочитувати

Когда машину продавал, в МРЭО тоже люди в форме ходили и выписывали повестки. Очень они любят это дело.

Це де і коли було? Бо у Києві двічі був у мрев за два місяці, навіть натяку на таке не бачив.

Черновцы в начале мая.

Взагалі не дивно.

Вірю в перемогу! Дякую Вам за цю віру!

Підписатись на коментарі