Телефонні шахраї-волонтери

Періодично мені дзвонять люди з незнайомих номерів, представляються волонтерами з благодійних фондів та пропонують їм задонатити. На питання, звідки в них мій номер, завжди відповідають, що взяли в реєстрі ФОПів.

З однієї сторони, мені неприємні такі дзвінки. Здається, ніби ці люди вриваються в мій особистий простір. З іншого боку, якщо це не шахраї, волонтери все ж збирають гроші для армії чи переселенців.

Хотів би дізнатись думку спільноти з цього приводу, чи стикалися з таким і як реагували?

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Нормальні волонтери не будуть займатись телефонним спамом, аці дзвінки спамомо і є.

Мне звонили дважды. Дважды попали в черный список. Больше не звонили.

Нещодавно зіткнувся з шахраями в фейсбуці. Пишуть коментарі, начебто від когось з іноземців, які збирають пожертви для біженців. Щось там про поєднання р2р. З посиланням на подальший фішінг. Сторінка бота заповнена копіпастою з проукраїнських сторінок. Якщо не подивитися уважно можна з дуру і тицьнути.

Стикався особисто. Телефонували, зверталися по імені і по-батькові. Номер мій взяли з «реєстрів ФОП». Попросили задонатити на лікування певної людини, казали, що є всі документи-підтвердження. Дав дозвіл на ознайомлення — надіслали на вайбер. Погуглив їх (не пам’ятаю точну назву фонду) трохи і одразу знайшов про них публікації, що вони відносяться до категорії «сумнівних». Телефонували мені потім ще раз — сказав, що мені не цікаво. Після цього більше не турбували.

Теж дзвонили декілька місяців назад, запропонував скинути мені в телеграм реквізити «фонду добрих/небайдужих людей», але вони сказали що можуть лише у вотсап скинути, а вотсапу в мене немає. Якось підозріло, що працюють лише через вотсап і на питання звідки у них мій номер, теж відповідають що знайшли мого фопа.

Дзвонили. Я відповідаю, що даю гроші через ком’юніті своєї компанії, друзів і знайомих мені людей, що так і є. І доречі певен, що геть усі саме так і роблять. Ну або фонд «повернись живим». То ж виникає питання, хто і на що розраховує такими дзвінками?

Ситкався. Як правило починали сипатися після декількох питань. Підтримую думку, що у справжніх волонтерів/фондів нема часу на холодні дзвінки.

Підписатись на коментарі